Šokovací vrták nebo děrovač, co si vybrat

Perorator nebo šokový vrták pro domov, který si vybere v. Co je lepší: Šokovací vrtačka nebo rozněle?

Tento problém často definuje nezkušené obyvatele, získávání nástrojů pro domácnost. Profesionálové v zásadě nevyskytují v zásadě, protože určitě vědí, že velký rozdíl je skrytý za vnějším zdvihem, předurčujícími schopnostmi těchto dvou nástrojů.

Vrták je zpočátku určen pro vrtání otvorů v materiálech s nízkou hustotou. ve dřevě, plastové, měkké kovy. Přidání funkcí nárazu významně rozšířilo možnosti tohoto nástroje, což vše ostatní snadno přivedlo do zdiva a konstrukce z betonu s nízkým hodinovým betonem. Ve stejné době, stejně jako nepříznivé vrtačky, pokud existuje správné snap, jsou schopni pracovat s spojovacími prvky. S veškerou jeho všestranností mají vrtačky velmi skromné ​​rozměry a nejsou příkladem levnějšího než peal. Hlavní důvody pro popularitu šokových vrtáků v domácím spotřebiteli tedy zahrnují jejich multifunkčnost, kompaktnost a dostupnost cen.

Peortors je tedy těžší a dražší. Pokud porovnáte nástroje s identickým silou, bude zřejmá výhoda hmotnosti a cenové výhody období. Například militantní dvouproudový vrták Makita HP 2071 váží 2.4 kg a stojí asi 5000 s jeho pomocí, které můžete vyvrtat v dřevu otvoru o průměru až 40 mm, v oceli. až 16 mm a připojením funkce stávky, „krmení“ do betonu 20 mm vrtáku.

Pro podobný výkon, Peortor M Akita HR 4010 C bude muset stanovit třikrát více a váží 6.3 kg. Podle funkčnosti je štěpník významně nižší než kojení, protože pouze bušení nebo vrtání s úderem, a tyto dvě režimy jsou nepřijatelné pro zařízení otvorů ze dřeva a kovů. Ale na straně vrtání betonu je označený roznělecký peurator mimo konkurenci, protože „táhne“ nejen list velkého průměru (do 40 mm), ale také vrtací koruna (do 105 mm). Kromě toho tento nástroj snadno nahradí sbíječka a výrazně usnadní práci na zařízení výklenků a otvorů, pokládání komunikace, vytvoření starých keramických dlaždic a t.P. Samozřejmě, že takový peuorátor je určen výhradně pro profesionály a je nepravděpodobné, že bude užitečný v každodenním životě.

šokovací, vrták, nebo, vybrat

Mezi legátory jsou však „lehké váhy“: například Makita HR 1830 váží pouze 1.7 kg, a za cenu nižší než šokový vrták Makita HP 2071. Oba tyto nástroje pracují v režimu vrtání a vrtání. A s pomocí vrtáku můžete uspořádat technické otvory mnohem většího průměru a v betonu (s výjimkou tvrdosti) a ve dřevě a v oceli.

Vzniká přirozená otázka: Jaký je rozdíl? Především rozdíl v spotřebě energie: Pro porovnávané spotřeby je spotřeba energie 440 W a pro vrták. 1010 w. A to je odpovídající zatížení sítě a náklady na elektřinu platit na jedné straně a indikátor výkonu. s jiným.

Hlavním rozdílem je však, zejména v hlavním předmětu úsilí o aplikaci. Pro vrtací vrtání betonu. jde jako další volba a v režimu vrtání s úderem, nástroj pracuje na „sebezničení“ (o níže níže). Peortor. S usnadněním havárického monolitu nebude poskytovat vysokou přesnost vrtacích otvorů v oceli, dřeva a plastu. Důvodem návrhu znaků šokových mechanismů vrtáků a pedorátorů a nábojů používaných pro upevňovací zařízení.

V šokových vrtákech je rána tvořena mechaniky. Existuje všechno velmi jednoduché. Dva ráčna převodovky v režimu vrtání bez nárazu otáčení spojky se zuby, jako celek. Když zapnete funkci nárazu vnitřní ráčny (umístěná blíže k motoru) se přivádí zpět a externí začíná „přepočítat“ jeho zuby. V důsledku energie dopadu není tvořeno: nárazová síla je předem stanovena výškou zubů a tlak vyvíjený nástrojem z uživatelské strany a četnost nárazů. počet zubů a Rychlost otáčení.

Proto je uvedeno výše „sebezničení“. Ať už odolný a opotřebitelný materiál používaný pro výrobu ráčanů, dříve nebo později, zuby budou rozbité a mechanismus šoku bude konečně selhat.

Povaha dopadu v paugátorech je naprosto odlišná. Klikový mechanismus převádí rotaci z motoru k pístovým pohyčením, hlášeným pístem. Zase aktivuje bitvu, ale ne přímo, ale přes vzduchovou vrstvu, která snižuje zatížení na pístu, což přispívá k trvanlivosti přístroje jako celku a snižuje návratnost. Takový šokový mechanismus je třikrát efektivnější a samozřejmě spolehlivější než Tremel „Ratchet“. V prezentované modelové řadě pedorátorů Makita, energie stávky kolísá od 1.3 až 19.7 J (modely HR 1830 a HR 5210 C. respektive).

READ  Jaký druh jednosměrného traktoru vybrat naftu nebo benzín

Z výše uvedeného můžete provést některé závěry. Například, že pokud přichází intenzivní práce na vrtání betonu, pak šokový vrták je poměrně brzy „zemřít“ a „těžký“ to vůbec neskončí. A je to pravda. Ale není nutné okouzlit také předmětem všestrannosti trilayerových období, které jsou vyhlášeny výrobci jako mistři na všech rukou. Jedná se o to, že se jedná o nástroje světla (až 4 kg) a střední (5-8 kg) třídy. Také peuoratori a „těžké“, vybavené rychloupívajícími zásobníky SDS. Plus a SDS. Max. Max. určené výhradně pro speciální trysky. vrtačky, lopatky atd z nich mají zcela definovanou formu (přítomnost drážek a jejich počet). Spotřební materiál pro roznělecké stroje jsou mnohem dražší než pravidelné vrtačky a použití tohoto druhu není možné v důsledku specifik patronů. Pro rozšíření možností rozkořisáků jsou výrobci poměrně často vybaveni dalšími vačkovými kazetami, které jsou připojeny ve standardních držákech SDS prostřednictvím speciálních adaptérů. Přístroj současně se stává těžkopádnějším a patronem bití výrazně zvyšuje, že to nemá prospěch. Alternativa pro přesnější vrtání jsou vyměnitelné kazety. V tomto případě je hlavní kazeta SDS podléhá demontáži světla a na svém místě, díky přizpůsobenému hrotu je instalována konvenční vačka. Pro válcové vrtačky. Příklad. Makita HR 2811 FT Perorator s odnímatelnou kazetou SDS. Plus. Stojí za zmínku, že takové uspořádání není stále tak často a výrazně se odráží v ceně přístroje.

Co je peortor?

Peortor. to je také elektrický nástroj, který se liší od vrtáku s podrobnostmi o jeho konstrukci a specifickém použití. Kromě otáčení trysky jí také dává vratný pohyb. Pro vytvoření tohoto pohybu je v peuoratoru vybaven speciální uzel: houpání (opilého) ložiska. v přímých pedorarech a mechanismus spojování kliku. v sudech. Oba uzly převádějí pohyb rotačního pohybu do pístu a interagují s pístem přenosem pulsu nárazu u trysky.

Navzdory skutečnosti, že peuorator je podobný vrtačku, je mnohem častěji používán při demontáži práce a zpravidla se nevztahují na práci s upevňovacími prvky. To je vysvětleno větší silou dopadu pedoraru, jeho velkou váhu, stejně jako nedostatek vrtáku bochníku.

Jak si vybrat noční lůžko pro dům, který model je lepší než rozdíl mezi peuoratorem z vrtáku, videa

Správně vyzvednout vrtací nástroj. to znamená usmírat opravu práce na domě po dlouhou dobu. Jak úspěšně vybrat uživatele peuorator, který není přeplatku pro značku a získejte vysoce kvalitní vybavení?

Před několika desítkami let, pouze silné elektrické vrtačky vybavené kovem a betonem. Skutečně značkový, specializovaný nástroj prodávaný pouze v zahraničí, nebylo možné prostě jít do supermarketu budovy a zvolit vhodné zařízení.

Vše změny a nedostatek zboží pro obyvatelstvo se stalo maloobchodem spojeným s obratem a konkurencí. Nyní není problém s přítomností, ale s výběrem požadovaného modelu přístroje jsou trugy, volba čestného výrobce.

Co se liší vrtačky od pedorátoru a naopak

Pro peuorator, podélný axiální pohyb pracovní části, podobný šokovacímu vrtáku. Proto jsou perorátory zaměňovány s těžkým vrtákem. Slovy neexistuje prakticky žádný rozdíl, ale peuorator funguje na základě pneumatiky a jakýkoliv perkusní (těžký) vrtací práce v důsledku mechaniky.

Proto je rozdíl v rychlosti povrchové úpravy. Vrtání otvory v betonovém, cihlových a kamenných zdech s pneumatickým způsobem snižuje fyzickou námahu uživateli. Pro jakýkoli šokový vrták je podobná práce spojena s velkou únavou a režim „Shock vrtání“ je velmi rychle řezán v interních uzlech.

Došli jsme k závěru, že peuorátor musí být větší a masivní vrták s funkcí šoku.

Zařízení a charakteristika peuorator

Všechny operátory na funkčnosti jsou rozděleny do tří typů:

 • Smýšlející. Pouze vrtná funkce s úderem. Nejčastěji takové peuorátoři nepoužívají v každodenním životě, ale platí jako profesionální vybavení úzkého cíle.
 • Dvojité zatížené. Dopadný vrtání plus klasický režim vrtání nebo pouze bochníky.
 • Triplempnoe. Nástroj je vybaven všemi funkcemi uvedenými v 1 a 2 body.

Výběr peuorator je založen především na vlastnosti výkonu a síly dopadu. Čím vyššími tyto ukazatele, tím lepší je vybraný peurator.

Nástrojová síla nástroje není někdy úměrná výkonu v důsledku konstrukčních prvků.

Která kazeta pro peurator si vybere? Pro práci na domově nebo farmě je nejlepší vzorový model bez klíče. Změna trysek v této volbě je pohodlné, snadné a rychlé.

 • Plíce. Až 4 kilogramy. Moc ne více než 700 wattů. Existuje pouze SDS-Plus kazeta pro boraner ne více než 26 mm.
 • Střední. Od 4 do 8 kilogramů. Napájení od 700 do 1500 wattů. V závislosti na konfiguraci jsou vybaveny jak SDS-Plus a SDS-MAX.
 • Těžký. Více než 8 kilogramů. Výkon nad 1500 wattů. Vybaven Patronem SDS-MAX pod průměrem až 60 mm.
READ  Jak rozebrat převodovku převodovky Makita 9069

Výrobce Bosch vybaví nejnovější modely jejich armatury s SDS-Top Carridges pro průměry od 16 do 25 mm.

Energie a četnost stávek

Pro perorátoru je funkce otřesy velmi významná, měřená v Joulech. Výkon zařízení, stejně jako průměr obrobku závisí na energii nárazu. Pro každodenní práce s peoporátorem je to jedna z nejdůležitějších ukazatelů.

Je nezbytné, aby šokový vrtek na „maximum“ velmi rychle vyvíjí svůj zdroj a perooderátor tuto práci dlouhodobě provádí bez opotřebení, zejména jednorozměrný model.

Frekvence otřesů ovlivňuje také rychlost přístroje. Čím častěji píst pedoránu bít pracovní prvek, tím rychleji dává díru.

Ukazuje se, že energie a frekvence určují úroveň výkonu. S nezávislým výběrem rozehlení je nutné odhadnout množství práce na slevě, pak podle specifikovaných frekvenčních charakteristik dopadu, vypočítat příkladný výkon.

Jak si vybrat noční lůžko pro domov

Je správnější spustit výběr, tlačit hmotnost a výkon. Superproduktivní modely pro domov jistě nepotřebují.

Petorátory pro domácí úkoly jsou nástroje střední úrovně, pokud jde o náklady, výkon a hmotnost.

Vhodná kritéria pro podmínky pro domácnost a následující značky:

 • Napájení od 600 do 900 wattů.
 • Stávka od 1,2 do 2,2 j.
 • Trojitý režim medium peuorator. Vrtání, vrtání s úderem, rána bez otáčení.
 • Frekvence rotace je nutně nastavitelná.
 • Ochranná spojka.
 • Flexibilní patron.
 • Zahrnuta změná značková kazeta.

Pro tyto vlastnosti se rozlišují tři přední známky:

 • Makita. Dostatečně lehké vrtačky a rozkořisky, se zárukou již několik let. Osvědčené nástroje jako nástroje pro domácí denní práce, snadné opravy. Průměrná dostupná tržní cena, snadná operace. Co si vybrat bariéru pro domov této značce? Uživatelé odkazují na model Makita RK 2450. Nezbytná (užitečná) síla 700 wattů, kop v 3 joule, revoluce až 4,5 tis.
 • Bosch.Německá kvalita a montáž. Fronta v oblasti profesionálních nástrojů a zařízení pro domácí úkoly. Všechny modely jsou testovány časem, povětrnostními podmínkami. Pedorátoři jsou vybaveni funkcí přesné úpravy otáček trysek (vrtačka, vrtačka). Nákupem zařízení od tohoto výrobce věnujte pozornost barvě případu. Modré klasifikace profesionálního účelu. Populární model. Bosch GBH 2-24 DF. S kapacitou 790 wattů, rána na 2,7 j, náhradní kazeta SDS-plus a rychloupínací klasickou kazetu.
 • Hitachi. Nejlepší nástroj na našem trhu z Japonska. Za ceny v jedné kategorii s Makitou, ale některé modely elektrických nástrojů, včetně období, jsou jednodušší hmotnosti. Přemýšlejte, co si vybrat perorator od tohoto výrobce? Věnujte pozornost Hitachi DH 22 PG, s kapacitou 620 wattů, 1,4 J a váží pouze 1,9 kg.

Vrták Peouorator Elektrický šroubovák v jednom. Perorátory s funkcí vrtacího elektrického šroubováku

V katalogu Oxar.RU je prezentován s periodami s funkcí elektrického šroubováku z předních světových značek a výrobců. Naši zkušené manažeři budou rádi odpovědět na všechny otázky a komentáře, pomáhají si vybrat a koupit optimální elektrický operátor s funkcí vrtacího elektrického šroubováku za nejvýhodnější cenu. Dodáváme v Moskvě a k regionům Ruska v nejkratším možném čase, garantujeme 100% originalitu a kvalitu výrobků.

Systém rychlého nahrazení peororové kazety

Perorator domu: Obecná doporučení

Který periodor je lepší vybrat byt pro opravy?

High-class peurorator, převodovka je vyrobena z kovu, dlouhé kabelové připojení k síti, vybavené kazetou a pouzdrem.

Obrovský problém s ochranou proti prachu. Snadno ucpaný s prachem s hromadnou prací. Kliknutím na zámek přepínače jsem ho nemohl vypnout později. Ucpal prachem a sotva ho podařilo vyhodit. Obnovení provozu přepínače režimů bude rozebrat pouze peurator.

Externě, velmi spolehlivý nástroj plus, jak se ukázalo, také vysoce výkonný. Může být použit při práci s cihlovým zdivem, mrtvicí, vrták s korunou o průměru 65 mm. Režim s kombinací v práci s betonem však neodůvodňuje: Nástroj není pro takové práce velmi silný. Výrobce souvisí s tímto modelem k profesionálovi, ale nepřítomnost normálních prachotoproudých kazí dojem.

Koupil, když jsem musel opravit sám sebe. Vynikající peuorator, který nenahradí ani nejmocnější šokovací vrtačku. Všechny díry, které dělám najednou. V ložiskových stěnách můžete udělat otvor o průměru až 10 mm. Používám to pouze s makita boty. Možná profesionálové, který nebude vyhovovat, ale nepotřebuju víc.

Hlasování

Sturm RH2517

DEWALT D 25133 K

Bosch GSB 13 Re

BSM-1100

Hitachi DV 16V

Hlavní rozdíl mezi šokovým vrtákem a rozlišením je skryt uvnitř. Přesněji řečeno, existují naprosto různé typy šokových mechanismů v konstrukci těchto nástrojů. A mechanismy se liší nejen externě, ale také síly nárazu.

 • Na peuoratorním mechanismu je implementován na úkor elektropneumatických a mechanických uzlin. A návrh šokového mechanismu na přímých a barelových zařízeních je odlišný. Oranžový ložisko se používá na zařízení pro přímé typy, která pohání píst. Píst, který se pohybuje v hermetické komoře ovlivňuje energii stlačeného vzduchu na bitvě, čímž si ho nese. Těsto pod vlivem energie stlačeného vzduchu působí na zadní straně korálky připojené v kazetě zařízení. Na Barrel Paugs namísto opilého ložiska se aplikuje ozubená kola, na kterou se tyč připojuje k pístu. V pohybu ozubeného kola a opilý ložisko jsou uvedeny v důsledku elektromotoru. Perkusní mechanismy peuorátorů jsou spolehlivé a na úkor takového komplexního designu, jsou schopni vyvinout sílu rána od 2 do 20 joule
READ  Čím lepší řezání pěny doma

Na základě výše uvedeného by mělo být poznamenáno, že otvor pro vrtání otvoru v betonu je velmi rychlý. Drill se také vyvíjí s tímto úkolem, ale s menší zpoždění. A doba zpoždění přímo závisí na faktorech, jako je typ materiálu, tloušťky, hloubky vrtacího otvoru a výkonu. Pokud potřebujete vyvrtat otvor o průměru více než 10 mm v betonu, pak pro tyto účely je lepší použít Paugulace.

To je zajímavé!Vrták může být vrtán 10 mm otvor v betonu, ale zdroj šokového mechanismu s každým otvorem bude výrazně snížen.

Hlavní vlastnosti nástrojů

Šokovací vrtáky jsou obvykle vybaveny následujícími typy kazet:

 • Ozubené (jinak kazeta s klíčem). V něm je vrták upevněn speciálním klíčem dodaným s vrtačkou.
 • Rychlý režim. Umožňuje opravit cvičení bez velkého úsilí. Jsou v takové zásobníku, která drží dostatečně pevně. Klíč se neplatí. V obdobích se obvykle používá SDS-Plus, což umožňuje pouze speciální typy vrtáků. Existují také nástroje s obyčejným patronem.

Existují elektrické vrtačky, které při kroucení šrouby je určen optimální rotační moment. Chcete-li to provést, zadejte typ materiálu a požadovaný typ práce. Zbytek bude nástroj sám.

Peortor

Hlavním rozdílem mezi peorátorem z šokového vrtáku je konstrukce šokového mechanismu. Může to být elektromechanické a elektropneumatické. Ten se nachází ve většině modelů moderního trhu.

Princip provozu je následující: elektromotor vede k otáčení převodovku, na výstupním hřídeli je pevný houpání nebo, jak se také nazývá, opilý ložisko (1). Vede píst v pohybu podél válce. Výsledkem je, že píst interaguje s taranem (2), který zasáhne bouku (3), procházející energii do zařízení instalovaného v SDS-Cartridge (4). Tak velká energie a hloubka dopadu je tedy dosaženo.

Zajímavé je, že v podobné moci energie dopadu energie 2 a vícekrát přesahuje energii dopadu, která je vhodnější pro beton.

Druhý rozdíl mezi peuorátorem z vrtáku s nárazovým mechanismem je způsob připojení vrtáků v kazetě. Pokud v předchozím provedení byly použity vačkové upínací kazety, pak zde používají SDS-Cartridge. V nich je obvyklá vrtačka nemožná instalovat. pouze speciální boranty s odpovídající stopkou. Mělo by mít 4 sloty, které mají jiný průměr ve dvojicích, musí držet snap.

Pro instalaci konvenčních vrtáků v SDS-Cartridge můžete nainstalovat adaptér do vačkové kazety, ale v tomto případě nebude možné dosáhnout vysoce kvalitního vrtání v důsledku biodií.

Stojí také za zmínku, že tam jsou stopky a zásobníky dvou typů:

Pod 4 sloty. SDS-Plus, udržuje zařízení o průměru až 26 mm. Pod 5 sloty. SDS-MAX, boranty o průměru více než 20 mm.

Je možné vrtat elektrický šroubovák v betonu

Pokud není v ruce žádný speciální nástroj, elektrický šroubovák se používá k vrtání betonu. Pokusy však vedou k tomu, že není možné dosáhnout pozitivního výsledku. Důvodem je skutečnost, že v elektrickém šroubováku není žádná funkce vrtání šoků, takže je kontraindikováno použít ji k práci s betonem. Elektrický šroubovák je navržen tak, aby pracoval se self-remízy, ale na částečný úvazek je schopen vrtat dřeva. Pouze vzít v úvahu, že základ šroubováků je nízkoenergetický elektromotor. Pokud motor zažije maximální zatížení, jednoduše může spálit.

Pokud se chystáte vrtat tlusté dřevo s elektrickým šroubovákem s vrtákem 10 mm, pak se okamžitě vzdejte tohoto podniku. Není nutné aplikovat nástroj pro vrtání betonu nebo směsi směsi. Vrták beton s elektrickým šroubovákem nebude fungovat, protože toto zařízení nemá režim šoku. Nedoporučuje se také sypký směs, který připevňuje mixer v kazetě. Motor zažije vysoké zatížení (a má velmi malý okamžik momentu), a proto může velmi rychle hořet.

To je zajímavé! Každý nástroj má svůj účel, takže před použitím třicně, měli byste si přečíst pokyny.

Blok: 11/12 | Počet znaků: 1303

Počet bloků: 25 | Celkový počet symbolů: 24729 Nnost použitých dárců: 5Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS