Olej STIHL – rozdíl mezi originálem a padělkem

Olej STIHL: Jak rozeznat pravý olej od falešného?

JASO FB. dokonale odpovídá minimálním podmínkám platným v samotném Japonsku. Olej JASO FD je ze své podstaty olejem nejvyšší kvality s nejnovějšími tolerancemi.

Dvoutaktní motorový olej STIHL HP Super range

Toto vysoce kvalitní plastické mazivo má zelenou základní vrstvu a splňuje normu JASO FD, ale jeho mazací schopnost je výrazně lepší než u maziv STIHL HP. Kromě toho má toto mazivo mírně odlišné složení přísad a zanechává mnohem méně vodního kamene na pístech a v blízkosti tlumiče výfuku. Řada olejů šetrných k životnímu prostředí je opět lepší než běžné oleje HP

Přesto je důležité mít na paměti, že cena tohoto produktu je podstatně vyšší

Co se stane, když natankujete padělaný olej STIHL

Motor není v náhradním vozidle dostatečně chráněn, což způsobuje jeho zvýšené opotřebení a přehřívání. Následky jsou obvykle závažné.

 • Rychlé přehřátí motoru. Nedostatek modifikátorů tření způsobuje intenzivní opotřebení zatížených párů.
 • Zvýšená tvorba kalů. Náhradní olej může obsahovat vysoké množství sulfátového popela nebo nekvalitní základ. Tyto prvky způsobují tvorbu sazí a usazenin nečistot.
 • Netěsná spalovací komora. Nečistoty nebo nedostatek maziva mohou velmi rychle opotřebovat pístní kroužky.
 • Zablokování motoru a následné poškození motoru. To je výjimečné v případě, že padělaná řetězová pila byla používána dlouhou dobu nebo je naplněna „naprostým šmejdem“.

Německá řetězová pila STIHL MS 660 versus čínská: rozsáhlé vysvětlení

STIHL je německá společnost, která vyrábí a prodává elektrické nářadí. Řetězové pily STIHL. a zejména STIHL MS 660. patří mezi nejlépe vyškolené a nejznámější řetězové pily značky STIHL. Jedná se o profesionální model určený ke kácení a těžbě velkého množství tvrdého dřeva. Chcete-li si však koupit originální výrobek, musíte vědět, jak rozlišit originální výrobek od padělku.

Na stránkách

Pokud potřebujete řetězovou pilu, která se nebude často používat při práci a není určena pro průmyslové použití, je kopírovaná řetězová pila STIHL MS-660 zcela vhodná. Čínská kopie je sice horší kvality než originál, ale je zcela schopná domácího zpracování dřeva.

Nástroj není líto využít opotřebení, viděl problémové oblasti, atd., můžete použít různé druhy benzínu jako palivo, a po rozbití jednotky může být hozen do skříně bez lítosti a koupit podobný levný model.

Nepříjemné na této situaci je, že napodobenina modelu STIHL MS 660 je často vydávána za originál za vysokou cenu. Řetězová pila STIHL ms 660 (STIHL). technický popis. Dotyčnou pilu je velmi snadné kopírovat, protože má výrazné barevné schéma a důvěryhodnost u uživatelů.

Kde se prodávají padělky řetězových pil STIHL??

Kopii STIHL MS 660 vám mohou prodat v nákupních centrech, rekreačních domech, a dokonce i na vaší zahradě. Cena začíná na 100 a v závislosti na vaší schopnosti smlouvat může klesnout na 50.

Obvykle se jedná o stejný příběh, který používají podvodníci:

 • Mzdy na staveništi nebo v továrně s motorovými pilami.
 • Levně koupí ukradenou dávku.
 • Už jsem jednu měla, ale kamarádi nebo tchyně mi dali dalších pět.
 • Potřebujete ho vypít nebo naléhavě potřebujete peníze.
 • Na nástěnkách je spousta padělků.

Pokud potřebujete řetězovou pilu jen na pár dní a nechystáte se řezat dřevo v průmyslovém měřítku, pak se vám bude hodit falešná řetězová pila STIHL MS 660. Čínské padělky jsou sice horší kvality než originál, ale „řezat“ dřevo dokážou docela dobře. V dávných dobách si lidé vystačili s mnohem skromnějšími nástroji. Není líto ji upustit, hodit, chytit hřebíky apod., do nádrže můžete nalít cokoli, pokud by to hořelo, a po jejím selhání motorovou pilu vyhodit na půdu a zapomenout na ni jako na zlý sen.

Když vidíte, že výrobek funguje, myslíte si, že je to dobrá pila. Tato iluze je způsobena tím, že prodejci dávají do nádrže čistý benzín. Po této podívané se životnost nedotáčivého kola sníží o 50 %. Pokud jste padli na trik a koupil ji, použijte pilu, jak je, s palivem, které nalil prodávajícího.

olej, stihl, rozdíl, mezi

Účel a technické vlastnosti

STIHL MC 660 je řetězová pila pro profesionály. Z jeho ceny je hned jasné, že je určen pro ty, kteří s ním vydělávají peníze, tj.к. ve srovnání s řetězovými pilami pro domácí použití je obscénně vysoká. Nemyslete si však, že by STIHL 660 za tu cenu nestál. Kupující platí za kvalitu, vysoký výkon, dlouhou životnost, spolehlivost a nenáročnost.

READ  Jaký olej vyplní časopis Viking

Model STIHL 660 se již nevyrábí, protože.к. Modernější model STIHL 661 je k dispozici jako náhradní model, ale tuto řetězovou pilu můžete stále zakoupit u svého autorizovaného prodejce STIHL.

Tato řetězová pila má specifický účel, protože.к. její výkon umožňuje kácet velké stromy, pracovat na mobilních pilách jako „Logosol“ nebo „Murka“.

Zde je video s pilou STIHL 660 v mobilní pile.

Výkon řetězové pily je 7,1 litru.с., váží více než sedm kilogramů. Vzhledem k velké hmotnosti a výkonu není tento model vhodný pro odkorňování nebo stavební práce, ale používá se především pro kácení a řezání křížů.

Řetězová pila STIHL se standardně dodává bez řetězového kroužku, což znamená, že si zákazník může zvolit délku vodicí lišty a provedení řetězu podle vlastního výběru.

Technické vlastnosti sekačky STIHL 660

STIHL mc 660 Professional je dobře vybaven pro každodenní použití v náročných lesnických podmínkách. Pila je vybavena:

 • Filtr HD2. pro maximální filtraci a delší intervaly mezi čištěními;
 • Dekompresní ventil pro snížení zátěže při startování motoru;
 • Vyhřívaný karburátor pro chladné podmínky;
 • přídavná zubní zarážka;
 • Matice krytu brzdového řetězu pily. nelze ztratit.

Po poruše řetězovou pilu STIHL neopravujte

Větší hloupost než koupě padělku by mohla být, kdybyste ho odnesli do opravny.

Důvodem neustálých poruch je velmi nízká kvalita oceli. Bodování ve válcích je volitelné z výroby, nemá smysl vyjmenovávat všechna ostatní bolavá místa, zejména pokud tvoří 100 % celkového počtu. To nejmenší, co můžete udělat, je vyměnit písty, což je velmi drahé a jen to prodlouží životnost této parodie na pilu, která se zkazila už z výroby.

K dispozici jsou napodobeniny řetězových pil jiných značek

Pamatujte si ještě jednu důležitou věc! Tyto padělky se někdy prodávají pod neznámými domácími značkami, rovněž za přemrštěné ceny.

Červená cena této řetězové pily není vyšší než 50.

STIHL MS 660 jak rozeznat falešnou motorovou pilu od pravé (pravá motorová pila na bílém pozadí)

Zvenčí

Původní pila je sešroubována hvězdicovými šrouby. 90 % napodobenin používá buď plochý, nebo křížový šroubovák.

Na víku nádrže je logo. Padělky nemají logo. Zvažte také logo na šroubech na zadní straně nádrže.

olej, stihl, rozdíl, mezi

Na straně tlumiče výfuku/pneumatiky musí být originál opatřen štítkem se sériovým číslem, které se shoduje se sériovým číslem na krabici. Padělek buď nemá žádný štítek, nebo je nekvalitní a je vidět, že časem vybledne.

Referenční číslo výrobku je vyryto na krytu tlumiče výfuku na původní pile.

Filtrační prvky jsou různé. Odstraňte víčko zakrývající filtr a porovnejte s fotografií: Každá část originální pily STIHL Ms je označena číslem dílu, každá část je perfektní. Napodobeniny vykazují zbytky forem, nedokonalosti plastových výlisků, chybějící referenční čísla na detailech.

Následující video ukazuje kromě rozdílů původní pily také řetěz a lištu:

Změny od roku 2016, zkontrolujte olej podle kódu na webových stránkách

V Rusku došlo ke změnám v těžbě ropy. Nejprve byly použity ochranné sudy, metoda byla vyzkoušena a ochrana byla sériově vyráběna ve čtyřlitrových plechovkách a „litrovkách“. Všechny kanystry na olej Shel jsou označeny speciální ochrannou nálepkou, která je nalepena na víku kanystru. Samolepka má dvě části. hlavní a skrytou (pod horní částí). Chcete-li se dostat ke skryté části, musíte odlepit horní část. Jednou sejmutý kryt nelze znovu přilepit. Na druhé části nálepky je vytištěn ověřovací kód, který je třeba zadat na webových stránkách společnosti Shel. zde (otevře se v novém okně). Pokud zadáte správný kód, zobrazí se zpráva, že jste zakoupili originální olej.

Hlavní nálepka má několik stupňů ochrany:

 • Horní část se ve světle třpytí. V závislosti na úhlu, pod kterým je víčko nakloněno, se může měnit obrázek loga Shell Oil na originálu. Padělky mají častěji jen třpytivý obraz, aniž by se měnily obrázky.
 • Vzorek pod čísly na spodní straně nálepky na originálu mění barvu ze zelené na šedou, když se kanystr nakloní.
 • Čtyři číslice v černém poli v originále jsou stejné jako poslední číslice čárového kódu na zadním štítku kanystru.
 • Když se figurky navlhčí vodou, změní barvu z bílé na růžovou. A zpět z růžové na bílou, když uschne. K dispozici jsou také padělky s číslicemi měnícími barvu. Sledujte tuto (nespolehlivou) metodu, jak rozeznat padělky od originálů.

V současné době existují dva typy štítků. Některé mají na štítku vytištěný kód. Novější štítky mají na jedné straně obrázek QR kódu a na druhé straně místo nápisu obrázek telefonu.

Obě etikety jsou originální.

Oleje STIHL. Kompletní sortiment!

Jak rozeznat velkého a známého výrobce od malé firmy, která své značky dává na výrobky čínských továren?? Ne, samozřejmě si uvědomuji, že STIHL není třeba představovat, ale nejde jen o známé a nejprodávanější značky. Velký výrobce bude mít kromě výrobků s vysokou marží a/nebo dobře prodejných výrobků i další výrobky. Například poloprofesionální pily, příslušenství a, jako v tomto případě, kompletní sortiment maziv a aditiv. STIHL dodává oleje na řetězy, palivové přísady (dvoutaktní olej) a různé čisticí a mazací prostředky. Jsou kompatibilní nejen se stroji značky STIHL, ale i se všemi ostatními značkami. Můžete si tak být jisti, že váš stroj používá nejnovější vysoce výkonný mazací olej.

READ  Proč stagnovat řetězovou pilu při lisování plynu

Olej na řetězy STIHL

Řetězový olej STIHL BioPlus

Drtivá většina lidí, kteří čtou tento článek, používá buď olej na řetězy na bázi oleje, nebo jakýkoli jiný olej, který mají po ruce. Doufám, že nepoužívají odpadní olej!))) Nikdo si neuvědomuje, že olej na řetězy STIHL často proniká do půdy, kde se používá. kromě lišty, řetězu a místa řezání. A pokud je to váš web? Chcete mít na záhonech naolejovanou půdu?? STIHL nabízí speciální bioolej na bázi řepky, který se v půdě rychle a neškodně rozkládá, aniž by ztratil svou mazací schopnost.

STIHL BioPlus obsahuje přírodní přísady, které zůstávají účinné i při přehřátí pilového řetězu. Jediným, ale zásadním problémem je, že při teplotách pod 15 °C začíná houstnout.

STIHL BioPlus je certifikován pro použití v chráněných vodních oblastech, přírodních rezervacích a dalších citlivých oblastech.

Bio olej Stihl je k dispozici v 1 a 3 litrových nádobách.

Řetězový olej STIHL SynthPlus

Další specializovaný olej na řetězy STIHL. STIHL BioPlus je polosyntetický olej s vysoce kvalitními složkami pro dokonalé mazání řetězu a pneumatik. STIHL SynthPlus nevytváří kouř ani mlhu. Extrémně vhodné pro vysoké teploty a zpracovatelné až do 20 °C.

Stejně jako BioPlus STIHL SynthPlus se plní do nádob o objemu 1 a 3 litry.

Olej pro dvoutaktní motory STIHL

Stihl nabízí tři značky olejů pro dvoutaktní motory:

olej, stihl, rozdíl, mezi

Je snadné pochopit, proč je cenově dostupný a oblíbený olej STIHL HP, následovaný olejem STIHL HP Super, který má lepší vlastnosti, a na konci řady je olej STIHL HP Super.

Olej pro dvoutaktní motory STIHL HP

Tento olej se neomezuje pouze na řetězové pily, ale lze jej použít i ve vzduchem chlazených dvoutaktních motorech. Jedná se především o zahradní techniku: vyžínače trávy, kombinované systémy, benzínové sekačky atd. Použití ve skútrech nebo lodních motorech je možné, pokud to umožňuje návod k obsluze. Pozná se podle výrazné červené barvy.

STIHL HP je olej na minerální bázi, speciálně vyvinutý pro motorové nářadí STIHL, aby maximálně využil životnost motoru a chránil součásti motoru před účinky tření, velkého zatížení a vysokých teplot. Klasifikováno jako JASO FB, tj. v souladu s normami, ale na spodní hranici tolerančního rozsahu.

Nejoblíbenější olej Stihl, který je k dostání u většiny prodejců a v mnoha nespecializovaných prodejnách.

Olej STIHL HP se plní do nádob:

Olej pro dvoutaktní motory STIHL HP Super

Zelená STIHL Super je výrobek JASO FD, ale její úroveň mazání je vyšší než u STIHL HP. Zanechává také méně sazí na válci, pístech a tlumiči výfuku. Z ekologického hlediska je lepší než HP bez předpony Super. Je však třeba poznamenat, že cena tohoto oleje je výrazně vyšší než cena ostatních produktů. HP Super se nejlépe používá při intenzivním používání řetězové pily, nikoliv při příležitostném použití.

STIHL HP Super je k dispozici ve velkých kontejnerech:

Olej pro dvoutaktní motory STIHL HP Ultra

Olej je zelený, s mírně světlejším odstínem než HP Super. Jedná se o špičkový olej v sortimentu Stihl. lze použít s dvoutaktními motory STIHL a motory STIHL 4-MIX. Jedná se o třídu JASO FB. Je velmi šetrný k životnímu prostředí, nezanechává prakticky žádné usazeniny, neprodukuje saze, nekarbonizuje a rychle se rozkládá v půdě. Jedinou nevýhodou tohoto oleje je velmi vysoká cena.

Palivová směs STIHL MotoMix připravená k použití

Jakého pokroku bylo dosaženo? Záleží opravdu na zázraku! Prodávají i hotové směsi oleje a benzinu. Je pravda, že takovou směs je obtížné najít i u prodejce, mírně řečeno, ale je to fakt! Mnoho čtenářů se bude divit, proč by měli prodávat něco, co si mohou sami vyrobit? Kupte si olej, kupte si benzín, namíchejte si ho sami. Na první pohled to tak vypadá, ale benzín bude náš, v naší kvalitě, a olej bude v nejlepším případě HP, nikoli HP Ultra. A ve směsi MotoMix není palivo ani evropské, ale rafinované a HP Ultra má správný poměr a je odměřeno na miligram. To znamená, že se optimálně hodí pro dvoutaktní a čtyřtaktní řetězové pily.

Dvoutaktní

Olej pro dvoutaktní motory je formulován tak, aby vyhovoval požadavkům pohonného ústrojí řetězových pil, řetězových pil a dalšího elektrického nářadí. Nejnáročnější podmínky jsou v motoru benzínové pily. Při otáčkách 10000-14000 ot/min může vnitřní teplota dosáhnout téměř 300 stupňů Celsia. Mazivo však neztrácí své vlastnosti ani za těchto extrémních podmínek.

Skládá se z několika složek, z nichž každá má svou vlastní úlohu. Do minerálního oleje se přidává přísada Brightstock, která zlepšuje základní kluzné vlastnosti. Následuje Lubrizol, který snižuje tendenci k nadměrnému průtoku. Dále speciální komponenty na ochranu olejových těsnění a ucpávek a trochu ředicí kapaliny k dosažení požadované viskozity. Jedná se o barvivo, které signalizuje přítomnost oleje v palivové směsi.

READ  Motorová pila STIHL 180 se za tepla nespustí

HP Ultra

Pravděpodobně nejlepší produkt společnosti, který si získal důvěru milionů spotřebitelů. Biologicky odbouratelný. za pouhých 21 dní se v prostředí rozloží o 80 procent. Vyrábí se za použití stejného balíčku aditiv jako HP, ale na plně syntetické bázi. Navenek se od sebe liší barvou barviva: syntetické barvivo má nazelenalý odstín, zatímco minerální HP načervenalý odstín.

Nejdůležitější rozdíly jsou. Díly motoru a pístní skupina řetězové pily nevykazují po stovkách hodin provozu na minerální olej žádné viditelné rýhy nebo poškození. opotřebení je stále v mezích tolerance pro takové podmínky. Na povrchu válce a spalovací komory jsou však patrné stopy karbonových usazenin. Po použití syntetického oleje HP Ultra vypadají součásti motoru jako nové, prakticky bez usazenin karbonu a s minimálním opotřebením.

Důležité upozornění. pokud začínáte používat ve své řetězové pile minerální olej, nikdy byste neměli přecházet na syntetický olej. Důvodem je, že syntetický olej má tendenci odstraňovat zbytky, které se dostávají do vůlí v motoru a mohou způsobit vážné a nákladné škody.

Odrůdy obalů

Oba typy maziva lze zakoupit v různých objemech:

Všechny dvoutaktní uvolňovače STIHL jsou označeny ředicím poměrem 1:50. tj. do litru benzinu musíte přidat 20 mililitrů maziva. Pro získání správného poměru můžete použít odměrku. Všechny nádoby se snadno drží a jsou tvarovány tak, aby se obsah nevylil. Všechny láhve jsou opatřeny piktogramy označujícími typy strojních zařízení, pro které jsou určeny.

Odměrné nádoby pro patentovanou palivovou směs maximálně usnadňují míchání a dávkování. Hladina 1 litru je označena hřebenem. Vezměte kanystr s benzinem a naplňte jej po rysku. Díky průhledným stěnám lze snadno kontrolovat požadovanou hladinu. Pak vezměte uzávěr, přečtěte si na něm značku 20 mililitrů a nalijte mazivo, dokud nedosáhne hladiny vyznačené na uzávěru. Pak stačí spojit víčko a nádobu a míchat, dokud nevznikne homogenní barevná konzistence.

Mini balení o objemu 100 ml umožňuje snadnou přípravu směsi ve standardním pětilitrovém kanystru. Jednoduše otevřete plechovku a smíchejte její obsah s 5 litry paliva, čímž získáte požadovaný směšovací poměr 1:50.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat litrové láhvi se speciálním dávkovačem. Jeho konstrukce a značení usnadňují odměření množství maziva potřebného k vytvoření směsi.

Padělky olejů STIHL a Husqvarna

Jste hrdým majitelem řetězové pily nebo vyžínače trávy STIHL a je čas se postarat o maziva a palivo. Pily Husqvarna HP a STIHL a vyžínače trávy se v zásadě plní 92oktanovým benzínem s dvoutaktním olejem v poměru 1:50. O tomto oleji budeme hovořit v tomto článku.

Jedna věc je koupit tento olej u svého prodejce a druhá věc je koupit ho na trhu nebo v jiných obchodech. Před nákupem je dobré vyhledat na internetu obrázky originálního oleje STIHL a Husqvarna HP.

Pokud jde o olej Husqvarna HP, je to víceméně pochopitelné, protože se dodává pouze v litrové černé lahvi a má určité stupně ochrany, které si můžete ověřit na webových stránkách: http://www.motopila.ru/fake/?ID=155. Ohledně oleje STIHL existuje mnoho otázek, zejména v Bělorusku.

I když si ho koupíte od prodejce. Všimněte si, že láhev není vůbec označena značkou a etiketa je zjevně podezřelá. Pokud si navíc na internetu vyhledáte produktová balení STIHL, 100mililitrové a litrové velikosti se od nabízených olejů STIHL výrazně liší.

Pro motorovou pilu nebo vyžínač trávy je lepší hledat dvoutaktní olej STIHL v originálním balení STIHL. Pokud máte obrázek obalu výrobku, není těžké ho najít. Je také obtížné napodobit ten kousek v obalu, protože obsah, olej je nalit na spodní straně a uzavřen. Litr je k dispozici v provedení s hubičkou nebo ve formě vysoké láhve.

Tato láhev má dva závity, jeden závit, na který se šroubuje víčko, a druhý, menší závit pod víčkem, pravděpodobně pro připevnění odnímatelného podavače. konstrukce podobná vysoké lahvičce a balení 100 ml.

V případě oleje nabízeného prodejci nebo jinými prodejci se vychází z teorie, že se olej nakupuje ve velkých nádobách a poté se zabalí a označí jako STIHL. Při takové náplni málokdo odolá pokušení doplnit levnější olej a přetřít ho jakýmkoli červeným barvivem.

A pokud se vám porouchá motorová pila nebo sekačka na trávu, žádný problém, rychleji přijedete a opravíte ji nebo si koupíte novou. Vyvozujete tedy závěry o tom, kdo z čeho má prospěch. V dnešní době je třeba důvěřovat opatrně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS