Oleo-Mac Sparta 25 se nechce spustit

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25 nestartuje

Pro seřízení samotného karburátoru je nutné seznámit se s jeho konstrukcí a zapamatovat si sled operací prováděných při seřizování dílů, které jsou zodpovědné za správnou funkci jednotlivých částí jednotky a sousedních dílů. Při seřizování systému řetězové pily je třeba postupovat opatrně a ujistit se, že nastavení je v rámci maximálních přípustných limitů.

Karburátor slouží k míchání směsi paliva a vzduchu ve stanoveném poměru. Při nedodržení správného dávkování je ohroženo zdraví motoru. Pokud se při míchání složek dostane do směsi hodně vzduchu a není dostatek paliva, považuje se tato směs za „chudák“.

Neměli byste přeplňovat, poruchovat nebo používat velké množství paliva v porovnání se vzduchem. Seřízení karburátoru je nutné nejen před prvním použitím, ale také v případě zjištění jakýchkoli abnormalit. Než začnete s řetězovou pilou pracovat, nezapomeňte ji nastartovat.

Konstrukce karburátoru obsahuje standardní sadu součástí, ale může se mírně lišit v závislosti na výrobci. Součásti:

 • Nadace. Jedná se o speciální trubku, která vizuálně připomíná aerodynamický design. Proudí jím vzduch. V příčném směru je klapka umístěna uprostřed trubky. Svou pozici můžete změnit. Čím více se ho do potrubí natlačí, tím méně vzduchu se nasaje do motoru.
 • difuzér. Toto je označená část trubky. Zvyšuje průtok vzduchu v segmentu, odkud pochází palivo.
 • palivové kanály. Palivová směs je obsažena v plovákové komoře, odkud vstupuje do trysky.
 • Plováková komora. Jedná se o samostatný konstrukční prvek, který připomíná tvar nádrže. Navrženo tak, aby udržovalo optimální hladinu paliva před vstupem do vzduchového kanálu.

Nejste si jisti, kterou motorovou pilu vybrat? Přečtěte si náš článek.

Hledáte levnější, ale spolehlivý a osvědčený model? Věnujte pozornost řetězovým pilám vyrobeným v Rusku.

Nebo studie zahraničních výrobců řetězových pil, jako je Calm.

Myslím, že kobylka vydrží dlouho. Stroj je spolehlivý. Ale cena je stále předražená, možná pro značku. Koupil jsem ho na základě zpětné vazby, teď bych zvážil čínské. Běží 3 sezóny, zatím bez problémů.

Je to moje první benzínová sekačka (předtím jsem používal ruční sekačku). Mám ho pro svých 20 akrů. To je tráva a malé keře. Funguje skvěle a bez problémů. Jsem s ním velmi spokojen. V obchodě jsem se podrobně dozvěděl, jak nastartovat motor, poměr oleje a benzínu (bylo mi řečeno, že mám koupit pouze 92 a 1l-30l), údržba, takže jsem nemusel číst tu knihu. Tam také vzal olej, převodové mazivo a vlasec pro trimmer. Pokud sekám nožem (vysokou trávu). Vůbec nelétají trosky, rybářský vlasec. Pro jistotu si vezměte gumové boty a brýle. Stínítko není užitečné. O tahu jsem nevěděl, že může být jednosměrný, já sám seču tam a zpět. A při jízdě vlevo (pokud používáte nůž). Ponechte většinu trávy na levé straně. Linka pro strunovou sekačku neseká vysokou trávu na malý kousek, který po úklidu není moc velký. Pro jednu klisnu je to dost rychlé. Nezapomeňte na čištění a mazání. Všechny výhody jsou podrobně popsány výše. Nebudu se opakovat. P.S. Sloužil spolehlivě po tři sezóny. Pro ty, kteří rádi sekají nožem. Doporučuji koupit si druhý nůž, a jakmile se otupí, vyměnit ho a doma si nabrousit dva najednou. Manželka někdy seká z nudy, ale raději má strunu na strunovou sekačku, myslí si, že je to bezpečnější. Na konci každé sezóny jsem převodovku namazal tukem. Ve třetí sezóně zničil matici z převodovky (trpí!). kde ho koupit? 2019г. Dodatek! Koupil jsem si ho, když jsem na své chalupě neměl elektřinu. A když světlo selhalo. dostal elektrickou sekačku. ve srovnání s benzínovou sekačkou. je to jen písnička, rozdíl je jako mezi nebem a zemí, protože sekačku nosíte u sebe a pořád s ní máváte, a elektrická sekačka je jako invalidní vozík. Chodíte tam a zpět a bavíte se ))))). Pokud je tělo trávníku rovné, seká trávu pěkně. Motorová pila. Mohu sekat za plotem nebo po obvodu, kam se elektrická sekačka nedostane, ale málokdy.

oleo-mac, sparta, nechce

OLEO-MAC SPARTA 37 má problémy, prostě nechce nastartovat!

Obvyklá práce motorů s vnitřním spalováním, ale může být porušena z důvodu vniknutí nečistot do výfukového potrubí nebo ucpání síta tlumiče výfuku. Tato závada se vyskytuje u starších modelů sekaček. Problém lze samozřejmě vyřešit klasickým čištěním a odstraněním pletiva.

READ  Oleo-Mac Lawn sekačka nevyvíjí obrat

Pokud postupné vyhledávání závad není úspěšné a váš kobylkový motor nenastartuje nebo se zastaví jako dříve, měli byste se podívat na karburátor a samotný motor. Ucpaný karburátor je hlavní příčinou nevyváženého chodu nářadí. Existují tři hlavní úkoly:

 • Zablokované kanály nebo trysky. Vyčistěte celý systém speciální myčkou nebo vysokotlakým proudem vzduchu z kompresoru. Nepoužívejte jehly a dráty, protože v průchozích úsecích jsou rozdíly;
 • Opotřebované těsnění karburátoru. Řešením je výměna poškozeného těsnění;
 • Abnormality hustoty. Pro kontrolu použijte běžný domácí tonometr a vyměňte měřidlo za vhodné. Sledujte hodnoty: pokud se nemění. náš zákazník je v pořádku, a pokud tlak začne klesat, znamená to, že některá část karburátoru je vadná. Je třeba jej získat zpět a nahradit novým.

Pokud je karburátor v pořádku, benzínová sekačka na trávu nemusí nastartovat, protože je opotřebovaná pístní skupina. Pokud na pístu nebo jiném válci najdete třísky, škrábance nebo jiné vady, vyměňte je. Pístní kroužky musí být bezpodmínečně zkontrolovány. Pokud se při otáčení klikou objeví vůle pístu, je třeba vyměnit kroužky. Tuto funkci je nejlépe přenechat servisnímu technikovi.

Aby vaše sekačka na trávu fungovala bezvadně i v budoucnu, musíte zajistit, aby byla skladována a provozována v těch nejlepších podmínkách:

Minimehanik

Tento web používá soubory cookie, dalším používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami zásad ochrany osobních údajů společnosti Google. Tento blog je vytvořen pro lidi, kteří milují, oceňují a sami obsluhují své mini stroje.

Efco stark 25 vyžínač trávy a Oleo-Mac Sparta 25 výměna pístu.

Přímý tlumič, kovaná ojnice a díly pístní skupiny.

Vlevo. slepý píst z Efco Stark 25, vedle sebe. normální. Na fotografii níže. normální průchozí pístní čep.

Neobvyklý válec v kombinaci s klikovou skříní motoru a dalšími prvky.

Zaujalo? Čistý motorsport, ale nejde o sport. Všechny tyto úspěchy italských inženýrů v přesně stejných italských sekačkách Efco Stark25 a Oleo-Mac Sparta 25.

sekačky na trávu jsou lehké, kompaktní, vysokootáčkové a výkonné s objemem 26 cm3. cm odebraný objem 1,25 l/s. A přesto jsou vyžínače trávy pozoruhodně robustní, spolehlivé, snadno se spouštějí a udržují jejich nastavení. se sekačkami na trávu se snadno manipuluje, jsou stabilní v jakékoli poloze vůči zemi a dobře pracují na svazích a v kopcovitém terénu.

Sekačka na trávu na fotografii je stará 8 let. tloušťka desek na spojce ukazuje, jak aktivně je používána, ale po 8 letech bylo třeba vyměnit pouze pístní kroužek, všechny ostatní díly a mechanismy jsou stále použitelné.

Na fotografii níže je sekačka na trávu ze stejného roku, ale spojka vypadá mnohem lépe. Z opletení je zřejmé, že nebylo používáno tolik jako předchozí, podložky na spojkových destičkách mají minimální opotřebení.

READ  Jak udělat revolt pluh pro motoblock

Jedinou chybou těchto krásných vyžínačů je cena náhradních dílů. Válec a píst stojí 2/3 ceny nového Grasshopperu nebo stejně jako dvě nové čínské sekačky na trávu o stejném výkonu. Ale mám rád Itálii, když vidím Efko, vzpomenu si na Aprilii nebo Ducati. Zápach výfuku je stejný, zvuk je tenčí, zvučnější, ale velmi podobný zvuku sportovního motocyklu.

Oleo-Mac Sparta 25 nechce nastartovat

a nemůžeš na něj jen tak nasadit prsten, je to v háji. Znovu jsem se přesvědčil, že oleomac není třeba opravovat!

Calvine, za toto neštěstí můžete vinit pouze uživatele. Z hlediska nenáročnosti se Sparta řadí na první místo: má pouze jedno olejové těsnění, neteče jako konkurence a nelze regulovat karburátory

Egor, 36 Stihl má stejný obvod. Dostal jsem do rukou model z roku 1999. Prsten jsem namočil na tři dny do Dimexidu. V této Spartě bylo nalezeno uzavřené vznícení. Lze vypnout pouze zavřeným sytičem nebo sejmutím víčka zapalovací svíčky. Vyčistil jsem okno a vyfoukal ho kompresorem. Každopádně nemám rád oleomaty

Calvine, pokud nejsou opotřebované pláště ložisek, nemůžete klikový hřídel vyrazit. Vzpomínám si, jak moc jsem nadával) Steel Juke tento proces ani neukazuje, je to trapné)

Calvine, ano. Ale to není jediný Mac. Existují i s klasickým uspořádáním, ale lidé je nevidí. Vjačeslav má video 37-44 Sparts netěsnící žlázy s nepoškozenými ložisky. Měl jsem 128 se stejným problémem. Co když namočíte originální použitá olejová těsnění do benzínu, aby změkla a nemuseli jste používat čínská?? To bude stačit?

Jegor, myslím, že ano. Dělal jsem to se žlázami na 142, zpočátku to nefungovalo. Vzdal jsem to a hodil je do hromady použitých olejových těsnění. o měsíc později a jsou zase v pořádku.

Calvine, když žlázy na číňanovi namočím na hodinu do kbelíku se starou směsí, po hodině nabobtnají tak, že se na vnější stranu nevejdou, a vymažou se. Pokud je necháte zaschnout, ztvrdnou. Proto je musíte nechat několik minut namočené, aby vnitřní okraj změkl. Čínská olejová těsnění na prof. Pily jsou v provozu? Nemůžu si pořád objednávat u strýčka 365

Jegor, proč potřebujete resuscitovat Číňany?? Udělal jsem to s Husky, když nikdo nebyl v obchodě nebo původní, žádné analogy. Pouze zkosení partnerů. pro pily nelze říci, Nevím

Na Spartu jsem dal čínský píst, dostal jsem ho začátkem jara, otáčky byly jen 10000. Říkají, že zatím ok)

Náklady na opravu zastřihovačů Oleo-Mac

Konečné náklady na nutnou opravu vyžínačů Oleo-Mac v mnoha ohledech závisí na cenách náhradních dílů a jsou se zákazníkem koordinovány telefonicky, po provedení mistra diagnostiky.

Opravy benzínových vyžínačů Oleo-Mac Náklady na služby,
Seřízení karburátoru 1900
Výměna startéru 700
Oprava startéru 900-1300
Výměna zapalovací svíčky 100
Výměna celé spojky 1200
Výměna karburátoru 1700
Výměna zapalovací cívky 900
Výměna převodovky 400
Výměna řezné hlavy 400
Nastavení zapalování 700
Výměna vzduchového filtru 100
Výměna hnacího hřídele 900
Výměna ručního kola 1100
Komplexní údržba benzínových vyžínačů Oleo-Mac (práce) od 1500 (v závislosti na modelu)
Opravy elektrických vyžínačů Oleo-Mac Náklady na služby,
Výměna převodovky 400
Výměna hlavy chopperu 400
Výměna hnacího hřídele 900
Výměna grafitových kartáčů 500
Výměna vrtulníku 700
Výměna napájecího kabelu 400
Výměna motoru 1300
Výměna krytu sekačky na trávu 300
Komplexní údržba elektrických vyžínačů Oleo-Mac (práce) od 1100 (v závislosti na modelu)
READ  Seřízení karburátoru Oleo-Mac Sparta 38

Příslušenství

Při koupi řetězové pily Oleo-Mac 936 zákazník obdrží standardní sadu, která se dodává s každou pilou.

Je třeba poznamenat, že na všechny výše uvedené produkty získá zákazník záruku 3 roky na motorovou pilu.

Seřízení karburátoru

Obrázek nastavení karburátoru řetězové pily naleznete na níže uvedeném obrázku. Po jeho prohlédnutí by neměly být žádné otázky ohledně nastavení, a to ani pro začátečníky.

Opravy sekaček na trávu svépomocí Sparta 25

Podrobně: oprava sekačky Sparta 25 vlastníma rukama skutečného řemeslníka pro webové stránky olenord.com.

Moderní technologie a přístroje umožňují nejlepší a optimální technická řešení, která se stávají účinnými pomocníky při stavbě zahradních nebo hospodářských pozemků. Zelené trávníky a další výsadby se mohou rychle rozrůstat, proto se k úklidu kolem dvora a k sekání trávníků používá sekačka na trávu, jinak známá jako křovinořez nebo vyžínač.

Tradiční sekačky na trávu jsou nepohodlné a nebezpečné při jejich používání, vyžadují značné množství času a vlastního úsilí, které mohou ušetřit sekačky na trávu, které ve svém designu spojují funkčnost a praktičnost. Na fotografiích řetězových pil je vidět řada špičkových přídavných zařízení s řadou výkonnostních prvků, jako je zvýšená produktivita a dlouhá životnost.

Pohodlná a spolehlivá strunová sekačka na trávu je technické zařízení, které se skládá z jednotlivých mechanismů, dílů a prvků, které se při intenzivním používání mohou opotřebovat, zchátrat a poškodit.

I při pravidelných kontrolách, údržbě a pečlivém skladování je třeba tyto spotřebiče a jejich jednotlivé díly opravit nebo dokonce vyměnit, přičemž veškeré opravy zvládnete sami.

oleo-mac, sparta, nechce

Je nejjednodušší dát sekačku na opravu, přidělit určitou částku peněz z rodinného rozpočtu, rychlé a kvalitní opravy vlastníma rukama není o nic méně jednoduché a pohodlné, pokud chcete pochopit konstrukci sekačky a opravit všechny poruchy.

Hromadná a kusová konstrukce střihacích strojů je založena na použití běžné technologie, typické konstrukční schéma se skládá z určitých prvků a dílů, které je důležité znát při provádění vlastních oprav:

 • horní část. Základem je celá skříň, v níž jsou smontovány všechny důležité součásti, jako je startér, karburátor a motor;
 • střední část. Dutá hřídel, v ní kabel spojující motor a převodovku, který pohání řezací šňůru vyžínače. V této části se nacházejí držáky pro rozložení hmotnosti celé konstrukce a pás pro upevnění vyžínače trávy na opasek osoby, která jej používá podle určení;
 • spodní část. Obsahuje převodovku a řezné prvky, které jsou skryty praktickým krytem chránícím uživatele. Kryt zajišťuje vyšší úroveň bezpečnosti tím, že zabraňuje vniknutí velkých částic nečistot, kamenů a skla do osoby při práci se sekačkou.

Pokud znáte přesné vnitřní uspořádání a princip fungování strunové sekačky, můžete pomocí návodu na opravu provést vlastní opravy konstrukce nebo vyměnit jednotlivé součásti, které se dostaly do havarijního stavu.

Nejčastější a nejběžnější samoopravitelné poruchy stroje jsou následující:

 • poruchy motoru, které způsobují, že sekačka nenastartuje a neběží;
 • Zvýšené vibrace hřídele křovinořezu, které ztěžují používání křovinořezu k určenému účelu;
 • zvýšené přehřívání převodovky, její zrychlené zahřívání během provozu;
 • pomalá a špatná funkce řezací linky při nedostatečných otáčkách motoru
 • ucpání startovací mřížky, což způsobí přehřátí motoru a jeho nefunkčnost;
 • rychlé a časté ucpávání karburátoru v důsledku použití nevhodného paliva;
 • ucpání vzduchového filtru, pokud se o stroj řádně nestaráte.
oleo-mac, sparta, nechce
| Denial of responsibility | Contacts |RSS