Paralelní zaměření na disk s vlastními rukama

Kruhový a paralelní pop

Kruhový a paralelný důraz, možná nejdůležitější zařízení na kruhovém stole. Proto jsem se rozhodl vzít tento projekt se všemi odpovědností. Neplatím spoustu času na broušení a tváření bez nutnosti pro přírůstky na zařízení, myslím, že jsem vystřižil, usmál se, přivedl šrouby šrouby a je to klobouk. Podle mého názoru není nadměrná krása vždy relevantní a síla je vždy potřeba. Práce s komplexními projekty, jsem je smíchala na menší komponenty a individuálně pracuji s nimi. Mít k dispozici tenký hliník paralelní zaostření (fotografie vpravo), měl řadu nepříjemností. Problém je, že pro každého nového řezu je nutné změnit velikost instalace zastavení, přesunutí zastavení, bereme v úvahu velikost v bodě začátku rozpadu obrobku a v výstupní bod, ve vztahu k pilovému disku, pak jej upevněte dvěma rukojetí. Nepříjemné a trvá spoustu času.

Výroba zastávky.

Odřízněte tři pruhy z laminované délky čipu dřeva 1.1 m a 8 cm široký, a pak je vyzvednout dohromady tím, že vytváří profil ve tvaru písmene U. Ve velikosti vnitřní profilu proveďte pět alb pro tuhost a vložte do profilu, vytvoří požadovaný čtvercový úsek. Plus tuto zastávku a v možnosti použití ze dvou stran pilového disku (fotografie vlevo).

Dělat vodicí kanál pro zastávku.

Vodicí kanál pro zastavení je vyroben ze dvou hřebenů, má formu profilu ve tvaru písmene U a je upevněn šrouby do konců kruhového stolu, kolmá na pilový kotouč.

Zřízení. část 1

Takže kruhový a paralelní zaměření nyní máme vodicí kanál. Kombinujeme všechny dohromady, s pomocí malého kusu, fibránka ve formě obráceného písmene „T“, bude za zastávkou přišroubována a vložena do vodícího kanálu. Šířka kanálu přímo závisí na tloušťce fiberové desky ve tvaru písmene T, která zajistí husté umístění vzorků T-vzorků v kanálu.

Zřízení. část 2

Zarovnejte polohu zastávky pomocí kovového pravítka, bude to poskytovat paralelní polohu odolnosti vůči pilové kotouči. Pár, pevně, zaostřování a t-tvarovaný montážní kus. Práce se zaměřením jsem pochopil, listnatý strom stromu je lepší než vlákno, výměna vzorků T-vzorků z fibreboard trvalo téměř jeden den. Jakýkoli nesoulad v hotových nastavení povede ke změnám obecných nastavení, být pro něj připraven.

Fixační mechanismus.

Při fixaci zastavení použité sloty pro původní zastávku. Uzamykací mechanismus je jednoduchý: šroub s řezbami a maticí, otvorem ve spodním pásu paralelního zastavení, dřevěné podložky. Utažení šroubu, blok vytáhne na stole a velmi silné kolíky.

Na cenu nejkrásnějšího projektu není důraz tah, ale je vyroben ze dřeva odpadu a laminát, vstup šel a nepoužívá se od šroubů, matic. Nyní se změna velikosti propilov dochází rychle a je mnohem jednodušší ve srovnání s počátečním systémem zastavení. Výsledné výklenky v „kapsách“ zastavit používání pro ukládání tužek, ruletů, pravidel a dalších potřebných nástrojů, jak se říká, jsou „vždy po ruce“.

Průvodce kruhovým pily: pneumatika a kočár paralelně

Disková pila se nejčastěji používají pro přesné, hladké pily dřeva a dřevěných materiálů, ale mohou být také užitečné pro ořezávání lehkého kovu a plastu. Měla by mít kruhový pila průvodce: pneumatik a kočár, paralelně. Nákup nástroje stojí za to věnovat pozornost této pozornosti. Výkon a počet otáček za minutu. produktivita práce, kvalita práce, schopnost řezané pevné materiály závisí na těchto parametrech.

Ručně viděl kruhový. povinný nástroj v domovském workshopu Self-respektující vlastník. Pro úspěšnou práci musí mít vodicí pneumatiku pro kotoučovou pilu. Značný význam pilových kotoučů, z jejich tloušťky a velikosti zubů závisí na kvalitě a přesnosti řezání. Čím menší je zub, čistší bude povrch, který je zpracován.

Dobře vybavená dílna má ruční elektrický nástroj, který má vodicí pneumatiku pro diskovou pilu, s vlastními rukama vyrobenými a nakonfigurovanými pro úspěšnou práci. Stejně jako speciální připojení pro vysavače a tašky nebo pilinové kontejnery. Jedná se o velmi praktické řešení, protože s dlouhým řezáním nemusíte zastavit každou minutu, abyste odstranili pracoviště. Taková pila je produkována Bosch pro profesionály. Kromě toho má schopnost nastavit úhel odchylky od vertikální a hloubky řezání.

READ  Rohový bruska Sparky 125 s revolucí

Před nákupem byste se měli ujistit, že vybraný nástroj poskytuje potřebnou hloubku řezu svisle a pod úhlem. Dodatečný aspekt, který může usnadnit normální provoz, je délka kabelu. Pokud podmínky nejsou příznivé používat Extender, měli byste vybrat pilu s dlouhým kabelem.

Navrhované pily známých výrobců jsou vybaveny zařízením pro výměnu světelných disků, což dále zjednodušuje. Jedná se o vynikající elektrický nástroj, který lze použít s malými opravami doma nebo v zahradě.

Pro ty lidi, kteří milují učinit, je tento mechanismus prostě nutný. Díky malým velikostem bude mít vždy místo v malém domácím dílně.

Svítidla multifunkčních nástrojů

Začátečník mistři pochybují o tom, že s pomocí ručního mechanického nástroje můžete provést řez v přímce. Je pravda, že pokud jste snížili na značce, ale můžete snadno usnadnit práci použitím nákupního nebo samostatného průvodce,

Manuální dřevozpracující nástroje, zejména moderní design, někdy ovlivňují počet pomocných zařízení, která pomáhají při provádění řezání. Nejjednodušší pomocné zařízení je obyčejný zaměření na základnu pily s ukazatelem linky, na kterém řez.

Nejoblíbenějším doplňkem je krátký průvodce s nastavitelnou délkou prodloužení. Komplexnější návrhy mají na takový vodítko další válec tak, aby při kontaktu s hranou materiálu, pily.

Někdy uvádějí ukazatele zobrazující laserové řezné čáry a další zařízení, která mají stejné nedostatky. Všechny tyto mechanismy slouží k informacím, které pilový kotouč šla nad rámec čáry pro vyžínače. Všechny jednoduché mechanismy ukazují nepřesnost řezání.

Proč se pak všechny tyto systémy nedovolí amatérské provádět jednoduchý řez? Kde je chyba tohoto přístupu? Všechny známé dřevoobráběcí stroje pro profesionální zpracování dřeva mají paralelní upínací zařízení pro trvalý upínací materiál a tuhý zámek. Tento důraz se často pohybuje. Pro profesionální nástroje v prodeji je vodicí sběrnice pro ruční kruhovou pilu interskolu, která může být aplikována na jiný režijní mechanismus.

Potom třese ve svalech předloktí neovlivňuje směr řezu, protože je řízen tvrdým zaměřením. Někdo řekne, že chirurgové nepoužívají zastávky a vědí, jak vytvořit složité a přesné operace. Pravděpodobně to je, ale mají náchylnější k obrábění a dokonale rovné čáry nezáleží.

Chcete-li snížit náklady na nákup průvodce pneumatik pro kruhovou pilu, můžete to udělat s vlastními rukama. Díky tomuto domácímu, jediná věc, která se bude muset starat o řezný proces. to spolehlivě stiskne pila, dokud se nezastaví a pomalu ji pohybovat dopředu. Materiály potřebné pro výrobu, zařízení se nacházejí v každé workshopu.

Například panel tlusté vrstvy překližky šířky by měl být větší než šířka základny pily, pro pět centimetrů. Délka závisí na sochách, které musíte snížit. Optimální rozměry:

Proces výroby kruhové pily

Pokud jde o velikost navrhovaného návrhu průvodce, je vybrán individuálně pod hloubkou stávajícího pily, jakož i sochory, které budou zpracovány později.

Pro výrobu pultů používaných překližších. Jeho délka může být jakákoliv. Šířka může být vyrobena 35 cm, která bude vhodná pro drtivou většinu kruhů. Sazby 10 cm od dlouhého okraje překližky, musíte označit značku pro instalaci profilu s drážkou ve tvaru t.Je žádoucí, aby byl profil kratší než skutečná délka desky, která bude dále usnadnit skladování stroje. Profil je třeba vložit do drážky. Nejvhodnější je vybrat si s ručním frézováním. Nastavení paralely. Při práci s překližkou je lepší se postupně prohloubit tím, že vzorek v několika průchodech.

Profil s drážkami ve tvaru písmene T je stiskl do výsledného hnízdního hnízda. Je fixován samoobjevením po celé délce.

Pro přímý průvodce pro samotný nástrojový nástroj, můžete najít roh, ale často má stejné strany, které není zcela pohodlné. Je mnohem lepší koupit kanál a snížit ji spolu, přijímat 2 vynikající rohy s nízkou stranou.

paralelní, zaměření, disk, vlastními

Nyní musíte zastavit pro průvodce. Chcete-li to provést, vezměte 2 desky s průřezem 30 mm, délka odpovídající šířky překližky. V tomto případě je jejich délka 35 cm. Pokud jde o šířku desek, měla by být rovna skutečné hloubky kruhového kruhového plusu 8 mm. Zpívající desky mezi sebou a jejich uvedení na okraj potřebujete označit 7 cm od okraje. Z této linie délka odpovídající šířce jediné pily. Druhá značka je nastavena mírně širší, s přihlédnutím k tloušťce stěn rohu a mezery 1 mm.

READ  Řezání tvrzeného skla v domácích podmínkách

Uzavření desek vice musí být stylizovány po celé tažené linie s hloubkou 1 cm, po které zvolit drážku.

paralelní, zaměření, disk, vlastními

Теперь нужно прикрепить доски к столешнице. Для этого они сначала приклеиваются, после чего дотягиваются шурупами. Обратите внимание, что вторая доска закрепляется в конце профиль с Т-образным пазом, а не фанеры. Перед вклеиванием нужно зависти в профиль Т-болт

На полученные из досок стойки нужно закрепить уголки из швеллера прямо в паз, добавив тем самым жесткости. Чтобы конструкция была разборной, лучше не закручивать шурупы в дерево, а установить мебельный дюбель и в дальнейшем пользоваться винтом.

Также можно сдвинуть полозья направляющей, чтобы было возможно ее использовать для фрезера. Потребуется сделать еще пару отверстий и поставить мебельные дюбели.

Изготовление упора для циркулярной ножовки

Упор для распила 2 видов: параллельный и угловой. Каждый вариант имеет свои особенности, о которых нужно знать перед изготовлением.

Úhlový

Rohová zastávka pro stroj se používá poměrně často. S ním, řezací desky procházejí přesně a rychle v pravém úhlu. Používá se také k pohybu desek, ze kterých se zaměřuje. Zařízení pro řezání pod úhlem lze snadno vyrobit s vlastními rukama.

 • Vzít pro základní list vyrobený z překližky. Jeho tloušťka by neměla překročit 1 cm.
 • Zapněte na základě vodicí lišty, jehož výška není ne více než 2 cm.
 • V přízemí se doporučuje upevnit důraz na kolmo k vodítku. Musí být vyroben ze stejného kusu materiálu.
 • Oddělené nepoužité díly. Mezera z vodítka k pilový kotouč pokaždé se vypočítá individuálně, takže se doporučuje být připojena k materiálu, který je zpracován s svorkami.
 • Použijte upevňovací prvky z dřevěných podložek.
 • Proveďte matici tyče na šroub.

Domácí kladový kladen důraz

Paralelní

Je možné provést paralelní zaměření na kruhové, následujícím způsobem:

 • Drill 6 označených otvorů o průměru 0,8 cm.
 • Léčit s emery papíru otřepy, které jsou vytvořeny z vrtání.
 • Stiskněte v extrémních otvorech každého trojnásobného dvou kolíků 0,8×1,8 cm.
 • Dejte výsledný design na stůl tak, aby se kolíky vložily do drážek určených pro kotoučovou pilu.
 • Vložte šrouby ze spodní části pracovního povrchu v drážkách a středních otvorech mezi nimi. Závitová část by měla vstoupit do kolejových otvorů a slotu tabulky.
 • Mrknou obvyklou matici na každé straně přes kolejnici.
 • Snížit obě matice.
 • Přesuňte kolejnici do požadované vzdálenosti od disku a opravte jej o matice.

Materiály a nástroje

Materiál, ze kterého se připraví zařízení pro kotoučovou pila, mohou být vybrány z ořezávání (alespoň 10 mm) překližky nebo pevného dřeva (například bříza), k dispozici v ruce.

 • uhlíkové uhlí pro měření a značení polotovarů;
 • Elektrická skládačka nebo ruční kotoučová pila (pro řezání polotovarů);
 • vrták (vrtání montážních otvorů v upevňovacích prvcích);
 • Šroubovák nebo elektrický šroubovák se sadou bitů pro instalaci spojovacích prostředků.

Proces výrobních zařízení pro kotoučovou pilu se skládá z několika fází:

 • Skica je vyvinut a promyšlený detail;
 • je vybrán materiál;
 • označené a řezné materiály;
 • Montáž a v případě potřeby seřizovací zařízení.

Paralelní zaměření na kruhovou pilu s vlastními rukama

Paralelní zaostřování na kruhové pily lze provést jedním z možností pro navrhované výkresy.

Co je běžné v domácím průvodci. to je základem pohybující se po rovině stolu vzhledem k pilovému čepele, který je vyroben ze standardních hliníkových válcovaných výrobků (profil lisovaného obdélníkového nerovnoměrného rohového průřezu z hliníku a slitin hořčíku gost 13738-91. Číslo profilu. 411158)

READ  Jak vyměnit olej v převodovce sněhové frézy

Rozměry polic použitého rohu v sekci (mm):

Délka. 70, tloušťka. 6 šířka. 41, tloušťka. 10

Délka rohů je 450 (mm). V široké polici bude roh vyvrtán na obou stranách tří přes otvory o průměru osmi milimetrů, se stejným krokem mezi středy. V extrémních díře stiskněte dva piny 8×18 GOST 3128-70.

Mezi kolíky, zadní částí tabulky je šroub M8 DIN 933 vložen tak, že jeho závitová část přechází do drážky a hlava šroubů spočívala do spodní roviny stolu.

Na horní části stolu, šroub M8, upnuta bakalářská matice M8 GOST 3032-76 nebo obyčejná.

Jak paralelní zastavení pro kotoučovou pilu?

jeden. Pustili jsme oba jehněčí matice.2. Přesuňte roh v požadovaném směru vzhledem k pily.3. Jasné jehněčí ořechy.

Pohyb rohu se provádí ve směru drážek. Kolíky jsou vodítka zastavení a umožňují jej přesunout vzhledem k pilovému disku bez zkreslení (paralelní).

Délka rohů je 700 (mm). Na okrajích rohu na koncích, vrtací otvory pod závitem M5 a aplikujte jej. Podle výkresu budeme produkovat dvě vodítka z kovu.

Připevňujeme je na konce rohu se šrouby s válcovou hlavou pod šestihranem (M5x25 GOST 11738-84). V nitích šroubů m5.

Jak paralelní zastávka pro kruhovou pilu navrhovaných voleb?

jeden. Pojďme pustit jehněčí.2. Přesuňte roh v požadovaném směru vzhledem k pily.3. Stiskněte šrouby jehněčího.

Pohyb rohu se provádí ve směru koncových povrchů stolu. Vodítky stanovené od konců rohu vám umožní pohybovat se s pily bez narušení (paralelní).

Na povrchu stolu čerpáme značení (pravítko) pro vizuální fixaci polohy vlastního vedení.

paralelní, zaměření, disk, vlastními

V dalším článku nám podrobněji přebývat na pracovním těle (pilový kotouč) a elektromotor pro kotoučovou pila.

Kruhový udělat to sami: bezpečnost používání

Если взять во внимание, сколько стоит циркулярка (от 16000 – самая скромная модель), и сопоставить цену с затратами на самостоятельное изготовление (это на 60-90% меньше), то разница получается значительной. Но никакая экономия не будет оправдана в том случае, когда не обеспечивается безопасность работ.

Перед началом работы на циркулярке необходимо обязательно надеть очки и перчатки

Для того чтобы избежать травмоопасных ситуаций, стоит придерживаться следующих рекомендаций:

 • не использовать в качестве сырья древесину с металлическими включениями (гвоздями, уголками, болтами и т. D.);
 • распиловку досок размером более 200 см должны производить два человека;
 • работая на циркулярке, нельзя делать резких движений;
 • перед началом работы необходимо обязательно надеть очки и перчатки;
 • Dřevěný odpad z povrchu kruhového by měl být vymazán, protože mohou provokovat zkrat.

Je přísně zakázáno pracovat na domácím kruhovém stroji:

 • Pokud vodicí zařízení není dokončeno;
 • žádné pouzdro;
 • Žádné pojistky zpožděných prstů;
 • Štípací nůž nad pilou.

Aby se zabránilo voštinovým situacím při práci s kruhovým, stojí za to držet se bezpečnosti

Dobrý nástroj umožňuje užívat si práci. Ano, a výsledek potěší vysokou úroveň kvality. Dělat nástroj s vlastními rukama umožní požadované parametry a potřebné výkonnostní charakteristiky. Je nemožné být omezen na povrchní znalosti v jakékoli formě činnosti, zejména technického směru. Stojí za to pro nezávislé shromáždění kruhového, pouze po pečlivém teoretické přípravě a plné podání praktické části procesu.

  Související záznamy

 • Jak vypočítat schody do druhého patra: hlavní parametry výpočtu. Vlastnosti komplexních konstrukcí
 • Gril pro dávání: nejlepší způsob, jak se ponořit do světa nových chuťových pocitů
 • Bílé dveře v interiéru: Zajímavé nápady a neobvyklá řešení pro konstrukci

Jak používat kruhovou pilu

Důležité! Jakmile práce končí jednotkou, musíte ji zkontrolovat, aby byl vypnutý.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS