Přídavná pila na řezání dřeva

Vrtáky pro řezání kovů, broušení, ostření a leštění

Při stavebních nebo opravárenských pracích je často nutné prořezávat kovové obrobky. Použijte k tomu speciální zařízení v podobě frézy, úhlové brusky nebo ručních nůžek na kov. To však není vždy snadno dostupné. Zvládnout úkol lze pomocí trysky na vrtačce pro řezání kovu, která provede řezání malých tlouštěk.

Díky široké škále nástavců může toto univerzální nářadí nahradit mnoho jiných strojů

pila, řezání, dřeva

Nástavec na pilový list

Elektrické prořezávací pily jsou spolehlivé stroje. pro řezání dřeva, prořezávání dřeva a další práce. Pokud však máte vrtačku nebo elektrický šroubovák, nemusíte je kupovat zvlášť. Stačí speciální příslušenství. Snadno se do něj vejde elektrické nářadí, je kompaktní a nezabírá v domácí dílně mnoho místa. Elektrická šavlová hlava je dodávána se třemi vyměnitelnými pilovými listy pro práci se dřevem a kovem a také s imbusovým klíčem pro upevnění pily.

Nástavec, který nahrazuje jádrový vrták

Tento nástavec se hodí do každé vrtačky a umožňuje rychlé míchání barev a malty. Lze jej použít na tvrdší materiály, jako je beton, ale musíte neustále dělat přestávky v práci a hrozí nebezpečí popálení nástroje.

Materiál: pokovený kov, délka 42 cm, obvodový průměr 8 cm, šestihranná stopka 0,8 cm.

Příslušenství k přímočaré pile pro vrtání do dřeva

Pro úspěšné tvarování dřeva je třeba splnit řadu předpokladů:

 • Jádrová vrtačka musí být upevněna na pevném základním rámu nebo musí mít zarážku, kterou lze upnout.
 • Pohon vrtačky musí mít potřebnou výkonovou rezervu, protože energie při vratném pohybu je vždy větší než při rotačním pohybu.
 • Vrtačka s vysokými otáčkami přetěžuje převodovku, protože pilový kotouč se zahřívá a při příliš vysokém počtu zdvihů rychle selhává.
 • Při zpracování dřeva vzniká velké množství jemných třísek, které je třeba chránit před pohonem.
pila, řezání, dřeva

Nezapomeňte také, že žádná elektrická vrtačka není určena pro nepřetržitý provoz, takže její výkon nebude vysoký.

Hlavním konstrukčním rozdílem skládačkové hlavy je délka pilového kotouče: je vždy delší, a to z důvodu přítomnosti fáze zrychlení kotouče transformačním mechanismem. Takový nástavec skládačky obsahuje:

 • bydlení;
 • Mechanismus, který převádí rotační pohyb hřídele na postupný pohyb pilového kotouče;
 • nastavitelné zarážky;
 • řídicí systém.

Přímočaré pily k vrtačce mají obvykle užitečnou délku až 100 mm a jsou určeny pro práci s vrtačkou o výkonu nejméně 750 W (a v případě potřeby řezání hliníku. ne méně než 1000 W). Otáčky základního nástroje se v tomto případě pohybují v rozmezí 2500 2700 ot/min. Délka řezu je vždy omezena a v případě vnitřních řezů se na počátku obrobku vyvrtá vstupní otvor o průměru o něco větším, než je šířka pilového kotouče.

READ  Kolik přidává oleje do benzínu pro řetězové pily

Nevýhodou tohoto bitu je jeho malá tuhost, protože většina dílu je zavěšena ve vzduchu bez pevné opory. Ohybový moment na opačném konci pilového kotouče je proto poměrně vysoký.

Typy příslušenství

Ne každý ví, že kromě vrtání otvorů vrtačkou lze s pomocí příslušenství provádět mnoho dalších operací, např.:

Je však třeba poznamenat, že bity a kolečka nejsou plnohodnotnou náhradou speciálního vybavení. Kvalita práce s nimi je nižší než s jednotlivými nástroji. V některých případech však mohou výrazně usnadnit práci se dřevem na stavbě.

Více informací o všech sortimentech příslušenství pro výše uvedené aplikace naleznete níže.

Vrták na broušení dřeva

Broušení a leštění

Existuje mnoho typů příslušenství pro broušení a leštění dřevěných povrchů, z nichž hlavní jsou uvedeny níže:

Podle typu konstrukce a tvaru brusných hlav se rozlišují následující typy:

 • Kotouče. vyrobeny analogicky s kotouči určenými pro běžné brusky, pouze místo závitů mají kolík pro upevnění ve sklíčidle.
 • Typ šálku. představuje šálek se štětcem. Obecně se používá k odstraňování starých nátěrů ze dřeva a jiných hrubých prací.
 • Typ bubnu. představuje válec s brusným papírem připevněným na jeho stěnách. Tyto hlavice lze použít k povrchové úpravě uvnitř otvorů i na koncích desek.
 • okvětní lístky. s velkým počtem hrotů brusného papíru připevněných k hřídeli nástroje. Takové nástavce lze použít pro rádiusové broušení dřeva vrtačkou i pro obrobky se složitým povrchem.

Podle měkkosti se leštičky dělí na následující typy:

Výběr nástrojového bitu závisí na prováděné aplikaci. Pokud je například třeba opracovat povrch v těžko přístupných místech, je výbornou volbou lopatková brusná hlava pro vrtačku na dřevo. Pokud je třeba povrch očistit od barvy nebo renovovat, jsou vhodným řešením hrníčkové trysky.

Vytváření otvorů velkých průměrů

Pro větší průměry je k dispozici několik typů bitů:

 • Vrtáky s perem. díky plochým břitům a speciálnímu ostření umožňují vrtat otvory do dřeva, dřevotřísky, překližky a OSB desek o průměru až 60 mm. Je třeba poznamenat, že pérové vrtáky jsou k dispozici nejen do dřeva, ale také do kovu.
 • Jádrový vrták do dřeva. umožňuje vyvrtat otvor do dřeva o průměru až 100 mm.
 • Förstnerův vrták. se středicím hrotem. Slepé otvory jsou vhodné pro vrtané otvory, např. pro panty v nábytkářství.

Tip! Při vrtání do dřevotřískových desek a podobných materiálů netlačte na vrták příliš silně, protože by mohlo dojít k jeho rozštípnutí a prasknutí.

READ  Diamantové pásové pily pro řezání kamene

Za zmínku stojí, že jsou k dispozici speciální přístroje, které umožňují měnit úhel vrtání. Jejich účelem je snadné vrtání v těžko přístupných místech.

Válcové frézy do dřeva pro vrtačky

Frézování

Speciální bity ve vrtačce lze použít i pro frézování do dřeva.

Existují různé typy fréz (frézovacích bitů):

Výběr frézy závisí na typu prováděné operace. Pokud se například v obrobku provádí drážkování, používají se kruhové dřevěné frézy pro jádrový vrták. Pro složité výřezy je lepší použít tvarové frézy.

Je třeba také poznamenat, že frézy se liší tvarem zubů, které se dodávají v:

Frézy s ostřím jsou vhodné, protože je lze v případě potřeby znovu nabrousit, zatímco špičaté frézy nelze znovu nabrousit.

pila, řezání, dřeva

Řezání

Fréza na dřevo je poměrně složitý stroj, který funguje na principu elektrické skládačky. Lze s ním řezat dřevo o tloušťce až 20 mm, překližku a dřevotřísku.

Šroubovací bit lze použít také k řezání plastů a dokonce i oceli. Tento nástroj je tedy užitečný pro každého řemeslníka. pokud ovšem nemáte specializované nástroje na řezání konkrétních materiálů.

Je však třeba poznamenat, že cena takového nástavce je poměrně vysoká, což je dáno složitostí jeho mechanismu.

Tip! Před provedením vnitřního řezu hlavou přímočaré pily je nutné vyvrtat otvor o průměru rovném šířce pily.

Šroubování šroubů

Šroubovací bit je nejjednodušší typ bitu. Je však třeba upozornit, že ji lze použít pouze s typy vrtáků s možností redukce otáček.

pila, řezání, dřeva

Tyto výrobky se obvykle prodávají v sadách, které obsahují hlavy šroubů několika průměrů. Umožňuje práci se samořeznými šrouby a šrouby různých velikostí.

To jsou pravděpodobně všechny nejběžnější druhy příloh. Je třeba říci, že existují i méně populární ruční nástavce, například ohebné vrtáky se šňůrou, které umožňují provádět otvory v těžko přístupných místech, a také úhlové bity, které umožňují proměnit vrtačku v úhlovou brusku. Na trhu jsou však méně dostupné.

Výhody a přehled vrtáků pro řezání dřeva a kovu

Kleště na řezání kovu nebo dřeva se používají, pokud není možné materiál řezat jinak. Jsou užitečné také v případě, že je nežádoucí zahřívání deskového materiálu.

Příslušenství pro dřevo a kov může rychle a přesně plnit svou funkci

 • Vysoká kvalita řezu.
 • Možnost vyřezávat libovolné tvary otvorů v materiálu.
 • Není třeba kupovat spotřební materiál (kotouče pro úhlové brusky).
 • Jednoduchý systém použití.
 • Některé nástavce jsou schopné řezat plastové fólie určité tloušťky.
 • Při použití akumulátorové vrtačky se nářadí stává mobilním. Není nezávislý na síti a lze jej provozovat v terénu.
 • Nízká hmotnost.

Přehled našich břitů pro řezání plechů

K řezání plechů se používají tři typy nástavců: Cvrček, Nůžky a Bobr. Každý z nich má svá specifika, vlastní konstrukci a je určen k řezání materiálů určité tloušťky.

READ  Řezání tvrzeného skla v domácích podmínkách

Při použití nůžkového bitu ve vrtačce se otáčení sklíčidla na nástroji mění na vratný pohyb. V důsledku toho speciální matrice vyrazí v kovu pásek a oddělí materiál. Tloušťka je pouze 3,1 mm. Tento způsob řezání umožňuje čistý a rovnoměrný řez všech plechů. Nůžkový bit eliminuje nebo minimalizuje opracování hran na kovu.

Cvrčkový bit je vhodný nejen k řezání plechů, ale také plastů

„Bobr“ pracuje podobným způsobem, jen s tím rozdílem, že může vytvářet rovné nebo zakřivené řezy o minimálním poloměru 12 mm.

„Cvrččí vrták“ lze považovat za univerzální vrták, protože řeže nejen plechy, ale i plasty. V některých případech jej lze použít i pro řezání profilů. Stroj je vybaven dvěma řezacími hlavami, které zaručují dokonale rovnoměrný řez.

Tabulka s omezeními pro obrábění materiálu podle tloušťky:

Typ materiálu Doporučená tloušťka, mm
„Nůžky na zářezy“
Nerezová ocel až 0,8
Mosaz a měď až 1,5
Hliník až 2
„Cvrček“
Nerezová ocel Až 1,2
Ocel Až 1,5
Hliník až 2
Plastové až 2
„Bobr“
Nerezová ocel až 1,3
Ocel až 1,8
Hliník až 2

Poznámka! Pro efektivní řezání kovu nůžkovým vrtákem musí být výkon vrtačky minimálně 2700 otáček za minutu. Doporučené otáčky pro nástavec Cricket jsou 1500-3000 ot/min (v závislosti na materiálu) a pro nástavec Beaver nejméně 1500 ot/min.

Nástavec adaptéru šavlové pily

Zajímavý nástroj, který přemění elektrický šroubovák na malou pilku. Adaptér je založen na převodním mechanismu, který mění otáčení sklíčidla elektrického šroubováku na translační vratný pohyb pily. Součástí dodávky je řada pil na dřevo a kov, celkem devět. Podle mého názoru je to velmi užitečné zařízení, zejména pro soukromé domácnosti: je mnohem snazší řezat větve stromů a malá prkna než řezat pilou na železo.

1 další výběr nástrojů

Pokud máte zájem, podívejte se na další skvělý výběr nářadí z aliexpressu

Děkujeme za vaši pozornost. Doufám, že se vám tato kompilace „25 nejlepších elektrických šroubováků a vrtaček z Aliexpressu | Příslušenství pro elektrické šroubováky z Aliexpressu“ líbila. Najdete zde také mnoho dalších návodů, co kde a proč, které vás provedou procesem ladění. Jste také vítáni na našem kanálu na YouTube a Yandexu.Napište nám citát nebo komentář, pokud je vám to příjemné, váš názor na článek je pro nás velmi důležitý.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS