Pila STIHL 180 se při zahřátí nespustí

STIHL 180 z nějakého důvodu špatně startuje, když je horký

Výrobce STIHL dnes zaujímá přední místo mezi ostatními společnostmi, které vyrábějí zařízení určená pro zemědělské a stavební práce. Výrobky této značky jsou známé nejen svou vysokou kvalitou, ale také dobrým poměrem cena/výkon.

Je asi dost těžké najít člověka, který nevlastní motorovou pilu této značky.Je to jedna z nejznámějších společností na světě. Ale skutečnost, že z deseti možných šest lidí je určitě má. A není divu, protože řetězové pily STIHL kombinují výkon s elegantním designem. Ale bohužel i takoví strojní giganti se někdy porouchají a potřebují opravu. Dnes se zaměříme na jednu ze značek tohoto výrobce: řetězovou pilu STIHL ms 180. Přečtěte si o motorové pile STIHL ms 660 zde. A je to tady.

pila, stihl, nespustí

Stručně o hlavní věci

Tento model je chloubou německého výrobce a je to přímý nástroj určený pro drobné práce. Může se používat maximálně dvacet hodin měsíčně. Je to ideální stroj pro práci na zahradě, výrobu palivového dřeva na zimní sezónu (více informací naleznete v části STIHL Forestry Automation) a pro zprovoznění zahrady. pila), jasné vyklízecí práce a také nepostradatelnost pro další, řekněme, jednoduché aplikace.

pila, stihl, nespustí

Světoznámá značka řetězových pil STIHL nabízí širokou škálu vysoce kvalitních výrobků. Řetězová pila STIHL 180 byla vyvinuta pro použití v domácnosti a při lehkém zatížení a nabízí spolehlivé služby. Řetězová pila čerpá z desetiletí trvajícího know-how německé společnosti a při hmotnosti pouhých 3,9 kg umožňuje snadnou a pohodlnou práci na zahradě. Můžete s ní řezat malé stromy, větve a dokonce i palivové dřevo. Ale i ty nejlepší stroje mají tendenci se porouchat a řetězová pila STIHL 180 se někdy nepodaří nastartovat nebo má potíže s nastartováním. Shromáždili jsme všechny příčiny a způsoby oprav pro váš německý STIHL 180.

Vzduchový filtr

Nejprve zkontrolujte stav palivového filtru. Chcete-li jej vyjmout, odšroubujte víčko palivové nádrže. Dále je užitečný ohnutý hliníkový drát. Pomocí něj vyjměte palivovou hadici s filtrem na konci.

Zkontrolujte stav filtru foukáním. Pokud vzduch neproudí, je třeba filtr vyčistit nebo vyměnit. Pokud vzduch proudí volně, vyhledejte ucpání palivové hadice jejím odpojením od karburátoru. Ucpání lze odstranit mechanicky nebo výměnou hadice.

Pokud jsou palivová hadice a filtr čisté, ale palivo se nedostává k zapalovací svíčce, může být příčinou vadný přívod vzduchu k palivovému čerpadlu.

Nepodceňujte problém s touto řetězovou pilou. Pokud se tlumič výfuku ucpe, pila ztratí výkon a rozhodně se nespustí. Pokud je tlumič výfuku demontovatelný, demontujeme jej, zkontrolujeme a odstraníme všechny karbonové usazeniny. U některých modelů může být nutné tlumič odšroubovat a po umytí je nutné tlumič vysušit fénem.

READ  Sekačka na trávu se nespustí, protože je suchá zapalovací svíčka

Upozornění: znečištění obsahuje karcinogenní látky, které jsou nebezpečné pro lidské zdraví, chemické čištění není přípustné, protože může vést k vdechování těchto škodlivých látek.

Při demontáži tlumiče výfuku zakryjte vývod tlumiče výfuku čistým hadrem. Důvody ucpání tlumiče hluku jsou následující

  • Použití nesprávné palivové směsi (příliš mnoho oleje)
  • Použití nesprávného oleje (olej, který není určen pro dvoutaktní motory, nebo nekvalitní olej)

Nejprve je třeba zkontrolovat palivový filtr.

V některých případech není filtr zanesený nečistotami schopen propustit dostatečné množství palivové směsi. V důsledku toho je v systému nedostatek paliva a jakmile sešlápnete plyn, palivo vyhoří a nové se nedostane. což způsobí, že se řetězová pila STIHL vypne.

Na celosvětové síti se objevily zprávy, že řetězová pila STIHL 180 se může vypnout, protože je příliš znečištěný vzduchový filtr. Pokud tyto údaje nejsou správné, je karburátor STIHL MC 180 vybaven kompenzátorem, který má zajistit, aby průtok vzduchu potřebný pro normální provoz sekačky STIHL 180 obcházel zanesený vzduchový filtr.

Příčinou je pravděpodobně tlumič výfuku, který je ucpaný usazeninami nebo nečistotami. Stačí ji vyčistit a vaše řetězová pila bude opět normálně fungovat. Za tímto účelem je nejlepší tento díl demontovat a vyčistit běžným čisticím prostředkem (přípustný je i žíravý čisticí prostředek). Poté tlumič důkladně opláchněte čistou vodou a vysušte jej fénem.

Čištění tlumiče výfuku je obvykle účinné

Při čištění buďte opatrní: saze obsahují karcinogenní látky, které mohou být při uvolnění do plic zdraví škodlivé. Příčinou usazování karbonu je nesprávný poměr benzínu a oleje v nádrži. Většina uživatelů to raději dělá od oka. Není však obtížné dodržet přesné poměry: stačí použít jednorázovou injekční stříkačku bez jehly o odpovídajícím objemu.

Výměna pístní skupiny řetězové pily STIHL MS180

U řetězové pily STIHL 180 má pístní skupina průřez 38 mm. Rozměry bloku válce řetězové pily STIHL jsou dány průřezem pístu. MS 180 se standardně dodává s pístním čepem, 2 pístními kroužky a 2 pojistnými kroužky.

Vnitřní strana válce může být dokonale vybroušená a lesklá. na to je třeba se zaměřit při nákupu náhradního bloku válce řetězové pily STIHL ms. Pokud je vnitřek válce poškozený, nesmí být namontován.

Proč se řetězová pila za studena nespustí. Proč se řetězová pila nespustí

Pokud se vyskytnou nějaké závady, zkontrolujte, zda jsou všechny součásti v pořádku.

Pokud nová řetězová pila nenastartuje, zkontrolujte přítomnost a přívod paliva, zapalování zapalovací svíčky, funkci elektromagnetického ventilu a stav filtrů. Vestavěný uzávěr palivové nádrže v sedanu může být také nefunkční.

Pokud se řetězová pila nespustí, může to být způsobeno vadným zařízením. Mohou se vyskytnout různé závady, nesprávná montáž. U některých výrobků byla zjištěna závada. Pokud kontrola neodhalí žádné závady, které by bylo možné odstranit na místě, může být pila vyměněna v souladu se záručním listem.

Když je chladno

Příčinou toho, že stroj za studena nenastartuje, je často nesprávná startovací sekvence.

Zkontrolujte návod k obsluze: pokyny výrobce, jak správně spustit řetězovou pilu.

Chcete-li obohatit palivo, nejprve zavřete sytič. Následuje vypouštění paliva. K tomu se používá speciální primer. Pak zapněte zapalování. Před prvním zapálením motoru je třeba několikrát zatáhnout. Sytič je otevřen a zařízení je spuštěno. Pokud není pořadí zapalování správné nebo pokud je některý krok vynechán, může to vést k poruše.

READ  Jak rozdělit hrubou desku na kotoučové pile

Pokud řetězová pila nenastartuje, je pravděpodobně problém v palivovém systému. Problémy se startováním mohou být způsobeny nesprávnou regulací karburátoru, zaneseným palivovým potrubím a palivovým filtrem. Záleží také na kvalitě paliva. Pokud je palivo zředěno vodou, spotřebič špatně startuje nebo nefunguje vůbec. Palivo musí být čerstvé.

Příčinou problémů se startováním může být porucha motoru. Opotřebení nebo poškození dílu může mít nežádoucí následky: ztrátu komprese ve válcích a další problémy. Pro tento druh problému je vhodné zavolat odborníka, protože je obtížné diagnostikovat a opravit závadu vlastními silami.

Když je horký

Pokud motorová pila špatně startuje, když je horká, je třeba začít nejprve u zapalovací svíčky. Je také nutné zkontrolovat zapalovací svíčku.

Pro správnou funkci spotřebiče musí být zapalovací svíčka suchá. Když je mokrý, na kontaktech není žádná jiskra. Zkuste díl vyměnit za nový.

Pokud je jiskra v pořádku a zapalovací svíčka je v pořádku, zkuste hledat problém v palivovém systému. Pokud vizuální kontrola problém neodhalí, vyjměte karburátor. Pokud je množství paliva příliš vysoké, nástroj nefunguje. Zapalovací svíčka by měla být mokrá. Otočte otvor pro zapalovací svíčku vzhůru nohama. Pokud uniká, je to proto, že je v ní příliš mnoho paliva, takže řetězová pila za tepla nenastartuje.

Žádná jiskra

Pokud vaše řetězová pila nechce nastartovat a předtím jste s ní neměli žádné potíže, zkontrolujte nejprve zapalovací svíčku. Je možné, že mezi elektrodami není žádná jiskra, což lze zjistit až po vyjmutí zapalovací svíčky. Chcete-li zkontrolovat, zda funguje, přidržte zapalovací svíčku u víčka vysokonapěťového vodiče, přiložte svíčku ke kovové straně válce (nebo k jinému kovovému předmětu). Nyní provedeme několik manipulací se startérem, a pokud při nich nezaznamenáme žádnou jiskru, je problém v zapalovací svíčce.

Upozornění: Vždy se ujistěte, že je zapnuté zapalování, jinak svíčka nikdy neukáže jiskru. Abyste se ujistili, že je vadná svíčka, a ne zapalovací cívka, vezměte podobnou svíčku a vyzkoušejte na ní jiskru. Pokud je přítomen, problém se vyřeší jednoduchou výměnou.

Vadná ložiska klikového hřídele

Pokud STIHL 180 nestartuje a palivo uniká správně, musíte se podívat dál, konkrétně do klikového hřídele. Jeho ložiska mají tendenci se opotřebovávat, což způsobuje vůli a snahu setrvačník rozkmitat. Jde o to, že magnety setrvačníku jsou přitahovány k zapalovací cívce, přesněji k jejím kontaktům.

Pro opravu a výměnu ložisek je nutné motor rozebrat, proto tuto práci provádějí pouze mistři nebo osoby, které mají zkušenosti. Pokud motor rozebíráte poprvé, nerozebírejte jej.

pila, stihl, nespustí

Plnění zapalovací svíčky

180 se spustí a zastaví nebo se vůbec nespustí. Poté zkontrolujte stav zapalovací svíčky. Příčiny tohoto přeplnění mohou být dvě, nesprávné studené starty špatně fungující motor a karburátor. Těmito akcemi se snažíme problém vyřešit:

Otočíme motorovou pilu na druhou stranu a počkáme, až se přebytečné palivo vypaří;

READ  Náhrada podstavců na řetězové pily Stihl 180

Několikrát pro jistotu trhneme startérem, aby benzín určitě vytékal z válce

pila, stihl, nespustí

Vyměníme zapalovací svíčku, vyměníme víčko a zkusíme znovu nastartovat motor pomocí startéru.

Poruchy karburátoru řetězové pily STIHL 180. Proč STIHL 180 přetéká a některé typické problémy

Po prozkoumání mechaniky karburátoru je snadné pochopit, proč se do spalovacího prostoru musí dostat více paliva. Dochází k tomu v důsledku opotřebení těsnění mezi víčkem kompenzátoru a tělesem karburátoru. Možná se ptáte, jak to může ovlivnit?

Odpověď je jednoduchá, stlačením těsnění se membrána na jeho horní straně sníží o zlomek milimetru. To pak způsobí, že membrána vyvíjí větší tlak na třmen jehlového ventilu. se otevře více, než by měl, a do nádrže se dostane více paliva (přeteče).

Dalším důvodem je roztažení samotné bránice. to je způsobeno přirozeným opotřebením. Tomuto procesu nelze zabránit, ale problém lze vyřešit pravidelnou výměnou všech těsnění, membrán karburátoru a palivového čerpadla. K tomu slouží opravná sada.

Motorová pila STIHL 250 Spouští a zastavuje se Důvody, proč se motorová pila spouští a zastavuje Motorová pila je již dlouho nezbytným nástrojem pro ty, kteří mají chatu nebo chalupu. Stejně jako ostatní zařízení má však i tento nástroj tendenci selhávat, a to navzdory nekomplikovanému zařízení. Top závady systematizace obsahu STIHL řetězová pila se nedaří spustit Příčiny Co dělat, když se vaše řetězová pila nechce spustit Dobrý den, vážení čtenáři a odběratelé mého blogu! V jednu nevhodnou chvíli se snadno stane, že řetězová pila nenastartuje. Nespěchejte však s okamžitým odevzdáním nástroje k opravě, můžete jej bez problémů opravit sami. Ukážu vám, co dělat, když motor nenastartuje Elektrická řetězová pila STIHL Video Elektrické pily MSE 170 CQ, MSE 190 CQ, MSE 190 C-BQ, MSE 210 C-BQ, MSE 230 C-BQ, MSE 250 C-QPromo-msk.Elektrické řetězové pily MSE 170 CQ, MSE 190 CQ, MSE 190 C-BQ, MSE 210 C-BQ, MSE 230 C-BQ, MSE 250 Přehled. Přehled elektrických řetězových pil STIHL MSE 141C.A PROČ TAK MÁLO KOMENTÁŘŮ K MÝM OBČASNÝM VÝHRADÁM K VODICÍ TYČI DLOUHÉ 40 CM

Hlavní funkce

Dotyčnou pilu lze považovat za kompaktní verzi, protože její hmotnost je pouze 3,9 kg. Zároveň má velkou nádrž na olej a palivo. Dvoutaktní motor pomáhá uživateli při práci a má dostatečný výkon pro náročné úkoly.

  • Příkon motorové pily STIHL 180 je 2,6 W. To je v zásadě dostačující, pokud vezmeme v úvahu, že hovoříme o nástroji pro domácí použití.
  • Nádrž na olej má objem 0,145 l a nádrž na palivo má objem 0,25 l.
  • S roztečí 350 mm a vodicí lištou 0,325 palce.

Než poběžíte k prodejci nebo odnesete řetězovou pilu do servisu, zkusme pochopit příčiny, proč motor nenastartuje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS