Případy mužů kultivující tornádo to udělat sami

Ručně vyráběné kultivační tornádo výkresy velikosti. Tornádo kultivátor s rukama kresbami. Jak udělat domácí ruční kultivátor

Od počátku jarní sezóny vzniknou majitelé zahradních míst hodně starostí. Přichází čas na přípravu prostoru pro. Poté, že pro získání bohatých výnosů je nutné správně umístit sazenice nebo semena, a pak během léta pečlivě péče o rostliny.

Pro všechny tyto procesy jsou zapojeny určité nástroje, které lze zakoupit ve specializovaných obchodech nebo sami. Někteří z nich. Extrémně neobvyklé a jsou plody kreativního přístupu zkušených zahrad obtížné práci na Zemi. O tom, jak můžete udělat nestandardní, pohodlné a efektivní zahradní nářadí s vlastními rukama, aby se výrazně usnadnil zpracování Země a bude projednáno v této publikaci.

Design

Kromě toho je možnost zobrazena výše (tzv. Tornado, excrace nebo Lander), existuje několik dalších možností pro návrhy zázračných lopatek pod různými názvy.

kultivující, tornádo, udělat, sami

Rozložení půdy bez dopředu

Tento design má také pracovníky a podpůrné vidlice, ale nemá přední zastávku. Proto je méně těžkopádné, o něco méně váží. Přední důraz však klade zvýšenou stabilitu při práci. A hmotnost při přetažení není tak důležitá.

Rukojeť přichází do pracovních šňůry, zadní zaostření je svařeno na hřeben druhé. Oba tyto návrhy jsou pohyblivě propojeny (lze použít i dveřní smyčky).

Ripper Miracle Lopata pro snadnou manipulaci se Země

Na fotografii Jedna implementace, která je vyrobena na základě rohu a kulaté trubky. Při práci, kolíky kolíky do země kliknutím na příčku, a ne na důraz, jako ve většině modelů.

Kopults

Možnost nazvaná „Spool“ je v podstatě široká vidlice se zaměřením na snazší otočení a vysoká mocná rukojeť.

Funkce tohoto provedení v zastávce a nastavitelné rukojeti. Je fixováno dvěma šrouby, vybrané pod růstem pracovní osoby.

Zaměření není stacionární a pohyblivé. Je upevněn na rámu. Při ponoření kolíků v půdě na něj přitiskl nohu, pak bez odstranění nohy otočte čerpadla k rukojeti ze země.

Fyzická aktivita při práci je nízká, práce se pohybuje rychle. Ale tento zázrak lopatu nebude jít na tvrdé a milosrdné půdy: nefunguje půdu. Je pod jejich vlastní váhou. Ale to je možné pouze na volných půdách. Na hlíně nebo černé půdě je lepší mít druhý hřeben s piny.

Jak udělat Miracle-Coppet Zobrazit další video.

Langkop

Tento zázračný design lopatu je mírně odlišný od předchozího. Zastavení v něm jsou zaoblené, rukojeť je oblouk, ale základem provedení je stejný. Některá nevýhoda. není možné upravit popisovač a jinak je vše také. mobilní zaměření a pracovníky.

Dvě možnosti zvané „Langokop“. Nejjednodušší Ripper pro zeleninovou zahradu, zahradní a letní chaty

Je lepší říci tuto variantu nebo horší. Bylo by možné odhadnout pouze porovnání provozu obou kopií v jedné sekci.

Pokud vidíte následující video, uvidíte, že můžete kopat podobnou divu-lopatu, nejen volné půdy, ale také těžké. A druhá, pro kterou můžete věnovat pozornost. koneckonců, pro takovou půdu je lepší mít druhý hřeben kolíků, o kterém můžete rozdrtit zkroucené vousy.

Jak udělat domácí ruční kultivátor

Udělejte „domácí“ může být absolutně každý: pro to nepotřebujete speciální dovednosti nebo nástroje. Každý design má však své vlastní vlastnosti, které je třeba zvážit při montáži.

READ  Jak nastavit otáčky na motorovém kultivátoru Kama

Zploštělý

Pro výrobu plochých řezů bude trvat profesionální (s výhodou čtvercovým průřezem), ocelovou páskou (0,3 cm tlustý), kolo (hotová cyklistika nebo vyrobená speciálně). Schéma montáže je:

 • Zastrčujeme z ocelové pásky, připojte k invalidním vozíku;
 • Z Prom Profic, rám ve tvaru písmene V (svařovací úhel. 300);
 • Do rámu svařujeme zástrčku a shora. rukojeti. Pro pohodlí přivedení návrhu do pohybu mezi rukojetí (nahoře) Jumper svařované.

Ke kolo je připojen nůž vyrobený z ISGE oboustranné pily nebo ocelové pásky (3-4 mm). Úhel sklonu nože se může lišit, pokud jej vložíte na seřizovací šroub. Faktori jsou obzvláště populární, jejichž základ je vyrobena z vidlice jízdního kola nebo rámu.

Tornádo

Ručně vyrobený kultivátor typ „Tornado“. elementární na provedení jednotky, která je dokončena z rukojeti kolmé k němu a pracovní části. Podle formy a princip akce se podobá velké vývrtku: přišrouboval do půdy a spolehlivě odstraňuje plevele s kořenovým systémem. Můžete vytvořit takové jednoduché zařízení dvěma způsoby: pomocí ocelové pásky nebo ze starých vidlic.

Tornádo z ocelové pásky je vyrobeno podle následujících pokynů:

 • Bereme kovovou trubku, o průměru odpovídající frézy, který bude vložen do něj;
 • Brýle pružinové ocelové pásky (délka na polovinu metru, tloušťka. 0,15 cm, šířka do 2 cm) Získá se tvar spirály z páru otáček, konce otáček by měly být naostřeny;
 • S pomocí svařování, odřízl spirály do trubky.

Řízky jsou také s výhodou prováděny kovové, aby se zabránilo rukojeti bez jakýchkoliv problémů (asi 0,5 m dlouhý), nebo odolný plast.

Tornádo z vidlic je ještě jednodušší: pomoc kladivem by mělo být podáváno tvaru spirály zubů. Zjednodušte pracovní svařování kovů. Cutlety budou mashovány podobně.

Výroba asterorálního kultivátoru

Pro tento design je nutné (v závislosti na požadované šířce pracovní části) počet identických nožů ve formě hvězd. Kultivátor můžete shromáždit podle následujícího schématu:

 • Nože s intervalem 5-7 cm jsou svařeny osy;
 • Osa je připojena k kovové vidličce tak, že je možná jeho volná rotace (v ostrých vidlic, který potřebujete vyvrtat otvory, ve kterých jsou tyče vloženy již tuhou, tyčí z obou konců);
 • Vidlice svařování je připevněno k trubce, ke kterému budou kotle připojeny.

Průměr hvězd se může lišit v závislosti na intenzitě plevelení nebo uvolnění, stejně jako typ půdy. Nejúčinnější je modifikace, na kterou je zadní část vidlice s noži namontována plochá (akutní ocelová stuha se ohýbá do trojúhelníku a připevněna k trubce). Pokud používáte hladké disky místo hvězd. bude oheň.

Kultivátor na kole

Zbytečné kolo. optimální základ pro provedení manuálního kultivátoru s vlastními rukama. Existují dva, lišící se složitost, volba: pomocí kolo zástrčky s kolečkem nebo na základně rámu.

Chcete-li splnit první možnost, budete potřebovat:

 • vidlice jízdních kol s neúplným kolečkem (je nejlepší použít dětské kolo, protože kultivátor s velkým kolem není v provozu tak pohodlný);
 • zploštělé (můžete použít řeznou část obouruční pily nebo použít hotovou hlavu kultivátoru);
 • rukojeti (s výhodou používají kov).

Na vidličku jízdního kola s kolečkem potřebujete připojit dva rukojeti. Mezi rukojetí (svařování nebo šroubovaný) kříž. Hlava otvoru je přivařena k břehu nebo vyrobené z vzhledu pily.

Pro druhou možnost (základ je rám jízdního kola) budete potřebovat rám jízdního kola se zadním kolečkem. Instrukce montáže následovně:

Tato volba má výhody: Nejprve je to spolehlivější, za druhé, můžete použít jakýkoliv závěs, pokud můžete vytvrzovat na šroubech.

Domácí ruční kultivátor se stane nepostradatelným asistentem v jakémkoli zemědělských činnostech. Vědět, jak udělat domácí kultivátor, můžete výrazně ušetřit (samozřejmě, pokud nemluvíme o hektarech ošetřených půdy) jak na palivo a opravy. Můžete ukázat fantazii a upravit design v každém možném způsobu nebo zpočátku provádět „pro sebe“. s vhodným nakloněním rukojeti, vhodná apartmá, vhodná velikost. Neexistují žádné limity ke zlepšení designu.

READ  Který kultivátor je lepší elektrický nebo benzínový?

Jak udělat byt

Mnozí hledají kultivátor pro plevel plevelů. Takový plevelový stroj může být vytvořen nezávisle. Jako základ pro rám se používá profilová trubka kovu nebo oceli. Tato nadace musí být vyrobena ze dvou dílů. Svařované pod úhlem 30 stupňů. Rám je přivařen k rámu, vyrobené z ocelových trubek nebo trubek tlustých 3 milimetrů. Samotné kolo může být vyrobeno samostatně a koupeno. Volant musí být vyroben ze 2 ocelových trubek upevněných na rámu.

Horizontální část rámce je adaptér pro řezací trysku. Pak musíte vybudovat nůž, který je vyroben z ocelové pásky o tloušťce 2-3 milimetrů. Další nože jsou ostré. Úhel titulků lze změnit nebo nainstalovat regulované nože. Pokud má farma staré kolo, všechny části mohou být převzaty z něj. Vzhledem k velkému průměru kola kola se pohyb stává velmi snadný při práci. Nůž je vyroben ve formě obráceného písmene „p“ nebo t-ve tvaru. Je třeba poznamenat, že T-tvarovaný nůž by měl být používán velmi úhledně mezi řadami, protože tam je šance zničit sklizeň.

Speciální poddruh ploché konstrukce je design s vidličkou. Takové zařízení má několik nožů, které jsou upevněny na vidličku. Je vyroben z ocelových tyčí a zase se ohýbají zvláštním způsobem.

Pro takové aparát musíte také udělat ručně vyráběné nože s vlastními rukama. Výkresy těchto zařízení se nacházejí v různých tematických fórech a blogech.

Design má hezký světelný pohyb. Takové zařízení může fungovat jako křehká dívka a malé dítě. Uvolnění se vyskytuje na nejvyšší úrovni, ale kořeny plevelů nejsou prakticky odříznuty. K tomu zvolte, co je důležitější: vysoce kvalitní uvolnění nebo odstranění škůdců z půdy.

Princip operace

S kultivátorem je velmi snadné a snadné práce. Je instalován spodní částí (zuby) kolmo k povrchu Země a otočí 60 stupňů. Výška nástroje je regulována.

Rukojeť funguje jako páka, dokonce i mírný push stačit, aby bylo zajištěno, že pracovník jde do půdy. Zakřivené zuby zvednou horní vrstvu půdy, zatímco zcela odstraní plevel spolu s kořeny.

Při práci ve sklenících a sklenících je způsob léčby půdy mírně odlišný. Rukojeti musí být umístěny v nízkém úhlu k zemi, a ne kolmou.

Pokud je vodní půda zpracována, nebo se ošetří půda s velkou vrstvou trávníku, pak by měla být oblast rozdělena (například hrana kotouče) na malé čtverce 20×20 cm nebo 25×25 cm. A poté, aby zpracoval kultivátory.

Možnost # 4: Výroba mlýnek na maso, která nám pomáhá

Veškerý výše uvedený inventář je dost jednoduchý. Ale v podmínkách vlastního workshopu můžete udělat domácí elektrický kultivátor. To opět dokazuje, že možnosti domácích mistrů jsou téměř nekonečné. Chcete-li tuto myšlenku implementovat, bude mít starý výrobní mlýnek na maso. Na jeho základě a bude postaven účinný elektrický asistent zahradnictví.

Elektrický kultivátor může být proveden na základě výroby výroby: vypne poměrně výkonnou jednotku, která bude sloužit několik let

Všechno není tak těžké, jak se zdá, že je-li svařovací stroj a mistr, který ví, jak jej používat pro schůzku. Dva rohy by měly být připojeny k převodovce. Rohy svařují trubky s ohybem, které mají být použity jako rukojeti. Další segment trubky je svařen mezi výslednými rameny. design požadované pevnosti.

K rohům, které mají být zachovány a osy pro kola kultivátoru. Kola vyzvednout střední velikost tak, aby byly pohodlné v práci a nespadli do půdy.

Hlavní detail návrhu je hřídel. Vytáhněte ho tak, aby byl z běžného šrotu. Připojení se provádí jako originál: ve slotu. Tryska mlýnek na maso je poháněna kladivem, po kterém je objímka s tlustými stěnami z litiny. V ní jsou polotovary se ukázaly, že jsou vypnuty ze šrotu, na které jsou šrouby svařeny ve formě šroubu. Jsou vyříznuty z automobilových pružin. Byly použity další materiály pro půdy, ale ukázaly se, že nejsou vizuální.

READ  Jak udělat šroubovák doma

Pozemky jsou umístěny pod úhlem 120 stupňů. Musí být přišroubovány ve směru otáčení, pak bude pro ně snazší vstoupit do země a samotný kultivátor bude snazší řídit. Motor zařízení je připojen podle schématu „trojúhelník“, start. kondenzátor. Přepínač motoru pro pohodlí práce instalované na kultivační rukojeti. Přístroj bude sloužit po dlouhou dobu, je-li před zahájením prací namažte páření domácího hřídele v litinovém objímce jakýkoliv výfukový olej.

Odrůdy pracovních orgánů kultivátorů

Vždy v práci kultivátoru rukou pro dávání, například na fotografii.

Mezi sadou forem a velikostí nástrojů jsou klasifikovány pro několik typů ve formě a funkcích pracovního tělesa. Takže vidlice se zakřivenými rohy, vinutí kořenů všudypřítomného pití vynalezl relativně nedávno, a nazývané účinek boje proti škodlivým trvalým rostlinám.

Z nových nástrojů můžete upozornit rovinu lotického inženýra, s trilaterálním ostrým úzkým pásem z instrumentální oceli. Mají obdélníkovou rukojeti, nastavitelný úhel pro práci a mohou být odstraněny z úzké štěrbiny. Formy ve tvaru smyčky takové rippany. pololnany řezané kořeny v hloubce a neotáčejí horní vrstvu půdy, udržují mulčování na povrchu. Kultivátory rukou zubů naopak, potřebné pro uvolnění horních vrstev.

Rotační kultivátory se používají pro uvolnění, tekoucí. Jsou účinné, vyžadují malé úsilí řídit hvězdu. Миниатюрные стреловидные наконечники на изогнутых стержнях являются отличными рыхлителями, их часто устанавливают на самодельные инструменты с колёсами на ручной тяге.

Takže ve formě pracovního orgánu, kultivující podíl;

 • lichotery a smyčky;
 • Převodovka, plochá, ostrá a zametá, od jedné do 7 jednotek;
 • rotační, se sadou spřádacích řetězů;
 • Přímé svislé tyče. houble nástroje.

Některé modely jsou kombinovány ve dvou funkcích, například rotační ruční kultivátor s smyčkou Polyton.

Slavný výrobce léku EM-1 Baikal pro zlepšení půdy, vytvořil nástroj pro zpracování půdy. Deskové lichotení různých šířek shromážděných v sadě. Jejich rozdíl. kapela je na obou stranách naostřena a efektivnost práce se zdvojnásobila. Pera na tyto desky jsou vybrány samostatně. Cílem je snížit kořeny plevelů, které po účinných mikroorganismech zničí.

Jakékoliv Dachane sny, že má vždy správný nástroj. Поэтому их покупают, и создают собственные конструкции на базе известных форм, но изменяя размеры, высоту ручки, ширину захвата.

Jak udělat ruční kultivátor pro dávání přítelkyně?

Kultivátor „tornádo

Udělat to velmi jednoduché. Základna je vyrobena z ocelové trubky. Na koncovém svaru ocelových tyčí s tvorbou čtverce.

Pak jsou tyče poháněny šroubem a konce jsou naostřeny. Můžete použít stromy z lopatu jako rukojeť, nebo přizpůsobit volantem kola jako páka. Pak provádět otočné pohyby bude jednodušší.

Takový kultivátor staví půdu na velké hloubce, kopat kořeny keřů a připravují díry pro přistání stromů.

Kultivátor zploštělý

Rám je vyroben z Proftruba Square. Jeden bod svařování pod úhlem 30 °. Do rámu svařujeme zástrčku pro kolo z ocelové pásky 3 mm tlusté. Typ kola nezáleží, může to být připraveno nebo improvizované železo.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS