Příprava na práci a provoz páskových pil

Tipy pro přípravu pásu pili do práce

Instalace pily pásu. Nastavte pila, zkontrolujte mezeru mezi zadním a stranou válečků (ne více než 2-3 mm), by mělo být stejné pro oba válce. Zkontrolujte pozici pily na kladky (a otrok a moderátor).

Napínací pila. síla napětí je indikována v pasu na panel. V případě nedostatečného napětí plátna jsou možné neustálé řezy, když je nadměrný. přestávka pily.

Pásy a válečky. Před zahájením práce je nutné zkontrolovat stav válců a pullee pásů. Povrch válců by neměl mít stopy práce na straně. hluboké balení. Na pásech by neměly být žádné přestávky, nadměrné piliny.

Šlehání v plátně. pracovat pod zatížením Nová pila musí být odříznuta při volnoběhu 15-20 minut.

Vstup pily by mělo dojít hladce, teprve pak může zvýšit rychlost v závislosti na typu dřeva a doporučených režimů.

Při řezání s hloupými pily se napětí pilového kotouče neustále klesá. Někteří zvyšují napětí pily, přes doporučené. Důsledkem takových činností je rychlé opotřebení ložisek kladek, válců, pásů a mikrotokraktů jsou vytvořeny v plátně. pily. Takže potřebujete ostříhat a chovat viděl včas.

Pila pracovala 1. 1,5 hodiny, je odstraněna, otočena a pozastavena po dobu 4-5 hodin. Teprve pak může být plemeno a naostřeno ( Ale ne opak. ).

příprava, práci, provoz, páskových

Musíte chovat špičku zubu:

1/3 výšky zubu. pro řezání pevných hornin

V Velká velikost rozvodu vede k velkému úsilí a přetížení pily, špatné snížení kvality. Nadměrné ukazatele rozvodu: Velké množství volných pilinek zůstává na kutikulu, tam jsou poškrábání a poškrábání na povrchu desky. Viděl pracovní trh.

V Nedostatečný rozvod – viděl přehřátí. Indikátor je pevně stlačený horký piliny, propyl vln.

Optimální elektroinstalace. emise z kůžičky 80-85% piliny.

Musíte pravidelně kontrolovat indikátor na konfiguračním zařízení.

Je nutné začít kontrolovat nastavení ostrého stroje (poloha ostrého kotouče vzhledem k pily).

Během ostření se kov odstraní rovnoměrně v profilu zubu a deprese, aniž by rušil parametry pily (profil pásu a výšky zubu). Je nutné odstranit tolik kovů z dutin, aby se odstranily a mikrotizrové. Pokud byla pila v práci delší, pak by měl být kov odstraněn více.

Při ostření je nutné mírně řezat do abraziva v plátně, aby se odstranil co nejmenší kovový kov, zabránit arsalus a tvorbě trhlin, povinné používání chladicí kapaliny.

Poslední průchod je leštěný jednou zadní linií, takže broušení odpadu ležel ve směru řezné pily.

Odstranění otřepů po ostření. Povinný postup.

Výběr ostrého disku, také není trochu důležitá fakt při přípravě pily. Levné disky jsou rychle šlápnuty a neposkytují rovnoměrné ostření v jednom pracovním cyklu.

Ostření pily zkontrolujte výsledek:

Profil a geometrie zubů (porovnat se standardem. nová pila)

Řezací okraj zubu je správný tvar a ostrost.

Přítomnost rýže od abrazivního kruhu

Ořezávátko je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících práci pily. Musí to být profesionální profesionál. Pokud nemáte takový specialista, je lepší získat ostrým strojem s kruhem borozonu (diamant), který sníží závislost kvality ostření z lidského faktoru.

Provozní pravidla

První a nejdůležitější věc z pily uživatele je číst příručku, která je připojena ke každému počítači. Popisuje jeho konstrukční funkce, způsoby konfigurace, proces provádění hlavních operací a dalších užitečných informací.

Pracoviště jako „obličej“. Správně organizované pracoviště. Bezpečnostní vklad, komfort a nejdůležitější, účinnost provozu stroje.

Udržovat čistotu a pořádek. Zvláštní pozornost by měla být věnována pracovnímu stolu stroje. nemělo by to být zbytečné nástroje, například nastavením a měřicími přístroji, jakož i pilin a kusů polotovarů. S nepříznivou shodou okolností může druhá létat a zranit operátor.

Podlaha, na kterém je instalován pásový řezací stroj, musí být hladký, suchý a protiskluzový, takže přístroj se newing (snižuje přesnost řezu) a mistr sám nemohl náhodně sklouznout a pád. Nejlepší je umístit vedle pily koberec z dielektrika (guma, plastu).

Osvětlení. Místo kontaktu pilových listů a polotovarů, stejně jako všechny kontroly technika by měly být pokryty zejména dobře. Převod jednoho tlačítka nebo zastavení značky na tyči, můžete nenapravitelně zkazit obrobek během několika sekund. Zvláště práce v dobré viditelnosti je pro uživatele mnohem pohodlnější, existuje méně oční zatížení.

Důležitou roli hrají také klimatické podmínky. Velká vlhkost. nejčastější příčinou zkratu a korozi kovových částí stroje. A nízké teploty Dvojité zvyšují rychlost opotřebení kladek a pilových listů. To platí zejména pro zařízení pro domácnost. Takže oni říkají, používat stuha viděl v zimě na ulici. je to nesmírně není rozumné. Tyto provozní podmínky jsou udržovány pouze profesionálními hromadnými stroji na zadávání veřejných zakázek.

Ruční nohy jsou neporušené. Bezpečnost. téma, že mnoho domovských mistrů platí malou pozornost. A v marném! Navzdory tvrzení, že pila stuha je nejbezpečnější ze všech křížení strojů, nedbalosti při práci může stát velmi drahé. Ano, to není kruhová nebo řetězová pila, která ve vysokých rychlostech se roztrhne z rukou, ale je to vážné vybavení s velmi ostrými a rychlými díly. Je však nutné dodržovat celé několik pravidel a ohroženo žádné nebezpečí.

  • Nejprve by měl Mistr pracovat v těsně přiléhajících oděvu, odstranit všechny kroužky, hodiny a řetězy, a také odstranit dlouhé vlasy pod hlavičkou, aby nedocházelo k náhodně pro rotující části.
  • Za druhé, neměli byste být rozptýlení. V průběhu operace. potenciální hrozba, i když dávají tipy pro potěšení. Totéž platí pro ostré zvuky a další způsoby, jak přilákat pozornost.
  • Za třetí, použití rukavic je potřeba pouze tehdy, když je stroj prováděn, nebo spíše. pracovat s ostrým pilovým kotoučem. Samotné pily se provádějí bez tohoto předmětu ochranných prostředků.
  • Čtvrtý, v Brukes, které jsou zpracovány, v žádném případě by neměl být držák, nehty a fena. Jinak riskujete své vlastní oči, abyste viděli, jak „našel mosaz pro trávu na kameni,“ a poškodil cenný detail stroje. jeho snap.
  • Pátý, pokud se obrobek vyskočil. nemusíte ho dostat hned, zastavte stroj, hodnotit množství poškození a příčinu rušení a teprve potom, vyzbrojen všeho nutného, ​​vyjměte jej z pásky.
  • Šestý, tím spolehlivější než obrobek při práci, tím méně pravděpodobnost, že položka bude skočit, odrazit a „bude útočit na“ na mistrech, točící se otočením v obrovské rychlosti plátna.
READ  Který olej do řetězové pily pro dvoutaktní řetězovou pilu?

No, poslední nejčastější a zřejmá škoda je zadat řezný prvek. Je to nejen nepohodlný, ale je obtížné fixovat. V tomto případě často trpí kosti a pak tvrdě rostou. Měkké tkaniny, navzdory větší koncesi, pak nevypadají mnohem lépe, jizvy jsou velmi patrné. Postarej se o ruce, krmí vás v každém smyslu slova.

Ostré páskové pily.

Pila stuha potřebuje pravidelnou odvodnění. Hloupé zuby vedou k nadměrnému napětí v páskové plátně. Dumb zuby významně snižují výkon, kvalita výsledného řeziva a životnost pásové pily. A také složitost ostření se zvyšuje. Externí příznaky tupých pily jsou: zuby zubů se stávají kulatým a lesklým; Napětí pily se snižuje; zhoršení kvality povrchu pily, vzhled vlnovitého řezání; Průměrná doba trvání pásové pily mezi ořezávači by neměla překročit 1-1,5 hodiny nebo 1-1,5 m? Kulatý les.

Správně vyostřete stuha pila, která se nazývá „na koleno“ absolutně neskutečné. Ořezávací pily vyžadují určitou kvalifikaci a vhodné vybavení. Pokud se pila silně prdeli, pak je lepší strávit ostření pro dvě pasáže. V tomto případě se plátno nevšímá. Přehřátí zubů je extrémně nežádoucí, vede ke změně v tvrdosti zubů a vzhledu mikrotrhlaků. V procesu ostření je nutné brousit celou rybářskou linku pro zastřihovač zubů, včetně mezizuktových výklenek pro odstranění všech mikrockorků. Pila v ostrém stroji by měla být instalována tak, že spodní část prohloubení mezi zuby nebyla vyšší než 2 až 3 mm od horního povrchu svorky, jinak v procesu ostření pila bude vibrovat.

Všechny bacláty v mechanismech ostření musí být odstraněny, protože povedou k nehomogenním ostření. Je třeba odstranit při ostření hřbetu, protože zvyšují lokální napětí a vedou k vzhledu mikrotrhlic v pily stuhy. V mnoha ohledech závisí kvalita ostření na správném výběru ostrých kruhů. Před použitím musí být brusné kolo zkontrolováno pro nepřítomnost čipů a trhlin. Pro ostření páskových pily použité kruhy střední tvrdosti a středně zrno, tloušťka 5-8 mm. Pokud je velikost částic příliš malá, je pojivo je příliš pevná nebo kruhy jsou příliš tlusté. hrozí nebezpečí přehřátí pásové pilové kotouče. Pokud je velikost částic příliš velká, pak tvoří hluboké škrábance, které vedou k vzhledu trhlin na pily stuhy během procesu řezání. Шлифовальный круг должен иметь профиль, соответствующий профилю зуба ленточной пилы. В процессе заточки пил следует постоянно следить за профилем заточного круга, проводить при необходимости повторную оправку, т. na. износ заточного круга приводит к неоднородной заточке по длине пилы и изменению углов зубьев. При заточке необходимо сохранять передний и задний углы зуба (изменять по мере необходимости). Чем мягче древесина, тем больше должен быть передний угол зуба (атака зуба). В настоящее время на рынке появился достаточно широкий ассортимент ленточных пил, и все они имеют свой индивидуальный профиль (профиль зубьев и впадины) который выбирался на основе определенных расчетов и экспериментов. При заточке очень важно сохранять первоначальный профиль пилы, т. na. его изменение приведет к ухудшению качества распила и значительно сократит срок службы ленточной пилы.

Ошибки при заточке:. Přehřátá pila;. Ostření bez chladicí kapaliny;. Poškrábání a bundy na povrchu zubu;. Nesprávné nastavení mechanismů ostrého stroje (povrch zubů není zcela nebo rovnoměrně);. Plán v mechanismech ostrého stroje;. Nesprávný výběr ostrého kruhu;. Roztroušené;. Nesprávný výběr rychlosti podávání pily a otáčení ostrého kruhu;. Snížení nebo zvýšení doporučeného úhlu sklonu (ostření) zubu.

Nesprávné ostření může významně snížit zdroj pily pásu.

Požadavky na páskové pily.

Pily by měly být vyčištěny antikorozním mazivem, nečistotami, tlumením a uhlíkovým dřevem vytvořeným během provozu. Mazání se odstraní pomocí petrolejového nebo solárního oleje, po kterém jsou pily otřeli hadrem. Woods jsou spojeny s kovovou škrabkou tím, že se pohybuje podél plátna, brusného písku.

Při přípravě pásového řezání na provoz musíte provést řadu technologických a řídicích operací, jehož seznam je uveden v tabulce 1.

Příprava nových a použitých páskových pil se liší množstvím, posloupností a složením (objem) operací. Na „Dzzz“ při přípravě nových pil se téměř všechny technologické operace provádějí v plném rozsahu. Složení operací během opravných pily závisí na jejich skutečném stavu, který je stanoven na aktuální kontrole po každém období provozu.

Příprava PIL

Příprava pily do práce spočívá v přípravě pláten, zubů, instalace pily ve stroji a opravě. Operace přípravy řazení koruny pili různé návrhy téměř stejné.

Příprava rámové pily. Příprava rámových pil se skládá z následujících operací: identifikace a editace defektů formy plátna; Kontrola zdůrazněného stavu plátna; válcování; Konečná kontrola rovinnosti a intenzivního stavu pilového kotouče.

Vady jsou detekovány použitím řídicího vedení k povrchu pily na kalibrační desce. Mezera mezi pravítkem a pásem by nemělo překročit 0,15 mm. Upravit viděl spočívá v korekci místních webových defektů: vydáníV,těsná sedadla T, Slabá místa S, ohyb A (obr. 44, A). Vadná místa opravují piercing kladivo v určitých bodech pily na kovadlici.

Napjatý stav pásu je vyhodnocen nastavovacím ramenem pily 2, ohnuté s poloměrem R = 1,75 m (rýže. 44, b). Šipka vychýlení se měří testovacím vedením a čáry nebo speciálním řádkem jeden s indikátory 3 a vyhodnotit průměrnou aritmetickou dvě měření: když je pila nahoru, první strana první, a pak další. Optimální hodnota průhybu závisí na velikosti pily a leží v rozmezí od 0,8 do 0,35 mm.

READ  Individuální ochranné prostředky při práci s rohovým broušením

Frame Famp Roll. Jedna z událostí zvyšování tuhosti a stability viděl. V procesu práce se rámová pila zahřívá, zejména z převodovky. Břit se prodlouží a pod účinkem řezných sil ztratí stálý plochý tvar. Je to putovní pila v propylenu, což vede k vlnité nebo křivočarému propylu. Tuhost rámových pil je především podélné napětí v pily. Nicméně, pouze v důsledku podélného napětí, není možné poskytnout potřebnou tuhost pily v důsledku skutečnosti, že napínací síla je omezena na pevnost uchopovačů a řezacího rámu, což vnímá napínací sílu všech klesl.

Podstatou válcování je, že střední část pilového kotouče 4 válcované pod tlakem mezi dvěma rotujícími válečkovými válečky 5 a 7 (rýže. 44, v), Na základě otevřeného okraje. V místě průchodu válečku se pila prodlouží a roztáhne sousední, odemčené části plátna. V důsledku napětí válcované pily v pily v extrémních částech pily bude dostatečná tahová napětí s relativně malým úsekovým úsilím (rýže. 44, D, e). Číslo, místo a postup pro použití válcovacích stop 1-5 je zobrazen v rýži. 44, G.

Na konci kolečernosti se hodnocuje rovnost a stav napětí pily se provádí, jak je popsáno výše pro ne-sjednocené. Jsou-li detekovány místní vady (odchylka od rovinnosti přesahuje 0,15 mm), produkují další úpravy.

A. místní defekty webu a pořadí šoků v editaci; b. kontrola intenzivního stavu plátna; Hřídel stínu rámu; v.compical schéma: G. umístění válcovacích stop; D. Distribuce napětí v pily po válcování a napínací pila; E. Distribuce napětí v pila po válcování

Příprava kulaté pily. Příprava kulatých plechových nápojů zahrnuje následující operace: odhadování rovinnosti a stresujícího stavu plátna, editace plátna, náplastí a plnicího válcování. Flatneskost plátna se odhaduje dvěma indikátory: na ratici disku v různých částech a na konci (axiálních) biotů.

Maximální přípustné odchylky (mm) z rovnosti závisí na průměru pily a jsou v rozmezí od 0,1 (pro pily o průměru až 200 mm) až 0,6 (pro pily o průměru 1600 mm). Pro určení koncového bití, pila je instalována na horizontálním hřídeli svítidel. Beating se měří indikátorem umístěným kolmým k pilový kotouč ve vzdálenosti 5 mm od obvodu zubů v pomalém otáčení pily s hřídelem

Před zahájením měření, indikátor 2 orientovaný vzhledem k rovině procházející konečným povrchem

Nativní pračka. K tomu je na kalibrační linii aplikován povrch domorodé podložky a úpatí indikátoru. Zero Dial značka až do velkého indikátoru šipky. Při určování nelékané pily 3 Instalace na VAL 4, Stiskněte puk 5 a pomalu otáčejte za rukojeť 6. Velikost přípustného konce Beyon (mm) je od 0,15 (pro pily o průměru až 200 mm) do 0,6 (pro pily o průměru 1600 mm).

Překročení normativních hodnot nerovnohony ukazuje přítomnost pásových defektů, které rozdělují na běžném (misku, křídla, ohybu kolem obvodu) a lokální (slabé místo, těsné místo, povstání, ohýbání). Všechny vady jsou opraveny úpravou plátna

a. Detekce závady s oboustranným testem;

b. Umístění kladiva fouká při stanovení vad

Vyhodnocení stavu stresového stavu pily je vyrobeno velikostí vychýlení pily pod působením vlastního hmotnosti. Pila je instalována nejprve s jednou stranou nahoru a pak druhá k horizontální poloze na třech podpěrech, které jsou připojeny k rovným vzdálenostem od sebe a ve vzdálenosti 5 mm od obvodu deprese zubů. Průhyb pily se měří indikátorem typu hodin (nebo kalibrační linky a sadou sondy) ve třech bodech na kruhu s poloměrem 50 mm a vypočítá průměrnou hodnotu průhybu. Pokud tato hodnota neodpovídá normativním, je vybrán nebo válec.

Válcovací válcování je oslabení střední části pily díky jeho prodloužení při válcování mezi dvěma tlakovými válci (cm). rýže. 44, v). Neúspěšná pila získává příčnou stabilitu koruny převodovky při práci.

Vyblednutí pila dost pro jeden kruh s poloměrem 0,8 /? (kde Na. Poloměr pily bez zubů) pro tři nebo čtyři otáčky pod působením válců. Cressing Force Rollers pro nové peelingové pily při válcování sám s poloměrem 0,87? Montáž v závislosti na průměru a tloušťce pilového kotouče a je 15,5. 24 kN (průměr pily 315. 710 mm a 1,8 tlustý. 3,2 mm).

Rozvod Blpr

Rozvod zubů. operace, která stanoví další intenzitu pily: řezaný materiál je numericky exprimován odchylkou zubu pro úhel vzhledem k rovině kotouče. Rozvod zubů vyrobených za účelem rozšíření okraje zubu, aby tak snížil tření pásky v propylenu. S rozvodem je horní část pily zubu vystavena plastové deformaci. Zapojování zubů ve výšce je velmi blízko k základní linii způsobuje tvorbu únavových trhlin.

příprava, práci, provoz, páskových

Nedostatečné vedení znemožňuje tvořit plnou šířku, a podrobit pilotě přetížení, což způsobuje ohřev pásu, který je potvrzen přítomností na povrchu desky těsně stlačené horké piliny na povrchu. Může způsobit destruktivní poškození přívodu pily, pracovní intervaly budou krátké, pila předčasně selhává. Nadměrný rozvod zubů zanechává velký počet volných pilin a charakteristických škrábanců a poškrábání na povrchu desky.

Zapojení lze považovat za optimální, když je mezi řezným pásem a zpracovaným dřevem přítomna směs 70% pilin a 30% vzduchu. V tomto případě až 80% pilin. Společná podniky Bakco BISOV doporučuje ovládat zapojení každých 4. 6 m řezaného dřeva.

DŮLEŽITÉ: Musíte plemeno 1/3 části horní části zubu, a ne střední část nebo zcela celý zub.

stůl 1. Závislost množství rozvodu z typu dřeva

Existují doporučené zapojení v závislosti na typu a tvrdosti řeziva (tabulka. jeden).

Ve většině případů je velikost předního úhlu a rozvodu zubů vybráno individuálně, na základě vlastního experimentu, v závislosti na tvrdosti, strukturách a vlastnostech řeziva.

Design a materiály páskových bází a řezných prvků pily bimetalického pásu, výrobní technologie, kontrola provozu kvality umožňuje zvýšit životnost plátna a objemu pilin. Snižuje dobu takových operací, jako je ostření a zapojení. Riziko poškození pily je sníženo z důvodu chyby provozovatele pásu pásu. Je možné řezat jak čerstvě bagrované a pevné dřevo zmrzliny, včetně protokolů s menšími zahraničními kovovými inkluze.

READ  Jak napnout řetěz u řetězové pily Forester

Hlavní typy pásu karet

Na malých pilách, squire a štípací pily, bez ohledu na počet hlav, plátno 25, 32, 38 a 50 mm se používají hlavně. V podstatě má trh plátno dvou hlavních tloušťek. 0.035 „(0,9 mm) a 0,042“ (1,1 mm). Přirozeně existují plátno a jiné velikosti, ale používají se především v konkrétních případech.

Carbon Steel Canvas získal největší rozložení pily. Tyto plátno se liší v typu tepelného zpracování, které podstoupily:

  • Konstantní tvrdost. plátno se stejnou tvrdostí po celé šířce plátna. Uhlík v takové plátěné nádobě není vysoký, a to nedovoluje, aby ho vytvrdil o tvrdosti o více než 45-48 jednotek na stupnici HRC. Takové plátno funguje dobře na kladkách malých průměrů. Nicméně, to musí často přetáhnout.
  • Ohýbat. Tvrdý okraj. flexibilní tělo / pevný hadřík zubů. Tento dělo se nazývá a tak. Při výrobě tohoto webu používáme pásku se zvýšeným uhlíkem, což vám umožní ztvrdnout jeho zub na HRC 63-65. Použití pouze horní poloviny zubu je obvykle vystavena, která ponechává tělo pily téměř beze změny a docela flexibilní. Tělo pily tvrdost. HRC 30-33. Výhodou tohoto typu pily je, že je lepší držení ostření, dostatečně pružně. Někdy výrobci nalijte úzký proužek na zadní straně pily, umožňuje dosáhnout přímosti plátna. Nezaměňujte takové zábavné čepele jako tvrdé zpět.
  • Tvrdý záda. blizzard, temperovaný přes šířku. Jedná se o nejmodernější a komplexní typ pásku. Jeho zub má tvrdost HRC 63-68 a tělo HRC 48-53 a tělo pily prochází ztlumení v nataženém stavu. Vysoká tvrdost zubu poskytuje dobrou odolnost vůči rozmazané (plátno stojí delší mezi toky) a zvýšená tuhost těla plátna, umožňuje snížit na velké zásoby. Tyto pily jsou přesně a přímo na těch krmivech, na kterých nějaká jiná tkanina má dlouho zobrazen „Amur Wave“.
  • Existují také pily z jiného druhu útoků a povrchu, stejně jako tzv. Bimetalové pily. Všechny tyto typy pily kombinují vynikající flexibilitu s výjimečnou odolností proti zubu, ale jejich vysoká cena je překládá do kategorie exotických výrobků a nebudeme ztrácet čas na jejich popis.

Tipy pro přípravu pásu pili do práce

Instalace pily pásu. Nastavte pila, zkontrolujte mezeru mezi zadním a stranou válečků (ne více než 2-3 mm), by mělo být stejné pro oba válce. Zkontrolujte pozici pily na kladky (a otrok a moderátor).

Napínací pila. síla napětí je indikována v pasu na panel. V případě nedostatečného napětí plátna jsou možné neustálé řezy, když je nadměrný. přestávka pily.

Ремни и ролики – перед началом работы необходимо проверить состояние роликов и шкивных ремней. Povrch válců by neměl mít stopy práce na straně. hluboké balení. Na pásech by neměly být žádné přestávky, nadměrné piliny.

Šlehání v plátně. pracovat pod zatížením Nová pila musí být odříznuta při volnoběhu 15-20 minut.

Vstup pily by mělo dojít hladce, teprve pak může zvýšit rychlost v závislosti na typu dřeva a doporučených režimů.

Při řezání s hloupými pily se napětí pilového kotouče neustále klesá. Někteří zvyšují napětí pily, přes doporučené. Důsledkem takových činností je rychlé opotřebení ložisek kladek, válců, pásů a mikrotokraktů jsou vytvořeny v plátně. pily. Takže potřebujete ostříhat a chovat viděl včas.

Pila pracovala 1. 1,5 hodiny, je odstraněna, otočena a pozastavena po dobu 4-5 hodin. Teprve pak může být plemeno a naostřeno ( Ale ne opak. ).

Musíte chovat špičku zubu:

1/3 výšky zubu. pro řezání pevných hornin

V Velká velikost rozvodu vede k velkému úsilí a přetížení pily, špatné snížení kvality. Nadměrné ukazatele rozvodu: Velké množství volných pilinek zůstává na kutikulu, tam jsou poškrábání a poškrábání na povrchu desky. Viděl pracovní trh.

V Nedostatečný rozvod – viděl přehřátí. Indikátor je pevně stlačený horký piliny, propyl vln.

Optimální elektroinstalace. emise z kůžičky 80-85% piliny.

Musíte pravidelně kontrolovat indikátor na konfiguračním zařízení.

Je nutné začít kontrolovat nastavení ostrého stroje (poloha ostrého kotouče vzhledem k pily).

Během ostření se kov odstraní rovnoměrně v profilu zubu a deprese, aniž by rušil parametry pily (profil pásu a výšky zubu). Je nutné odstranit tolik kovů z dutin, aby se odstranily a mikrotizrové. Pokud byla pila v práci delší, pak by měl být kov odstraněn více.

Při ostření je nutné mírně řezat do abraziva v plátně, aby se odstranil co nejmenší kovový kov, zabránit arsalus a tvorbě trhlin, povinné používání chladicí kapaliny.

Poslední průchod je leštěný jednou zadní linií, takže broušení odpadu ležel ve směru řezné pily.

Odstranění otřepů po ostření. Povinný postup.

Výběr ostrého disku, také není trochu důležitá fakt při přípravě pily. Levné disky jsou rychle šlápnuty a neposkytují rovnoměrné ostření v jednom pracovním cyklu.

Ostření pily zkontrolujte výsledek:

Profil a geometrie zubů (porovnat se standardem. nová pila)

Řezací okraj zubu je správný tvar a ostrost.

Přítomnost rýže od abrazivního kruhu

Ořezávátko je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících práci pily. Musí to být profesionální profesionál. Pokud nemáte takový specialista, je lepší získat ostrým strojem s kruhem borozonu (diamant), který sníží závislost kvality ostření z lidského faktoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS