Přípravek pro úhlovou brusku na řezání kovu

Technologie řezání kovů pomocí úhlové brusky

Úhlová bruska (úhlová bruska) nebo také úhlová bruska je nepostradatelný a všestranný nástroj ve stavebnictví, určený k řezání a opracování tvrdých materiálů. Je to však také jedna z nejnebezpečnějších technik, takže řezání kovu úhlovou bruskou a jiných typů materiálů vyžaduje dodržování všech bezpečnostních pravidel.

Pro správnou a efektivní práci je nutné zakoupit nástroj, který odpovídá výkonu a průměru řezného kotouče a funkčnosti. Rozhodněte se, pro které úlohy nástroj potřebujete.

Pro domácí opravy si řemeslníci vystačí s úhlovou bruskou s malým výkonem a pro profesionální stavební potřeby je vhodné multifunkční zařízení.

Stroje s malým výkonem jsou připojeny k domácí zásuvce 220 V, výkonné. jsou připojeny k průmyslové třífázové síti s výkonem 380 V. U brusek s nízkým výkonem se často zasekává disk, při řezání silného kovu je to nebezpečné, protože zařízení se může odlomit od rukou, traumatizovat nebo zlomit disk.

Rada začínajícím mistrům koupit úhlovou brusku na pohon 125 mm s kapacitou 0,8-1 tisíc. Nástroj má výkon 10 000 W a otáčky vřetena 100 000 ot/min. o.příkon /min. Tento výkon je dostatečný pro řezání železa.

Používá se k řezání kovu, kamene, skla a pomocí tohoto stroje se provádí hrubování, broušení a odizolování. Díky trvalé montáži lze snadno brousit frézy, nože, vrtáky atd. д.

Při výběru úhlové brusky se ujistěte, že se snadno drží. Záleží také na kvalitě a bezpečnosti vaší práce. Pokud je to možné, vyberte si model s gumovými rukojeťmi.

Řezací stroj

Řezací stroje se používají k řezání a pokosovým řezům kovů a profilů, k získávání obrobků stejných rozměrů, k řezání do určité hloubky, k řezání keramických dlaždic atd. д. Prefabrikované modely můžete zakoupit v maloobchodních prodejnách a stojí pěkný peníz. Úhlová bruska s výkonem 0,9 kW a vyšším je schopna plnit stejnou funkci doma i v malých dílnách.

Obrázek ukazuje, že stačí zvážit konstrukci a úhlovou brusku bezpečně upevnit. Za tímto účelem je třeba předem stanovit velikost nástroje a zajistit jej ve 2-3 bodech tak, aby se při řezání nepohyboval. To je velmi důležité.

úhlovou brusku lze umístit i pod desku stolu. V takovém případě by nejen řezala různé materiály na části, ale fungovala by také jako kotoučová pila.

Nástroje potřebné k výrobě spotřebiče

Pro stroje na řezání plechů jsou zapotřebí speciální nástavce. Můžete si je vyrobit sami. Jsou zapotřebí následující nástroje:

 • kovový úhelník;
 • Elektrická vrtačka a vrtáky;
 • duralový ocelový plech;
 • kotouče o průměru 125 mm.;
 • samořezné šrouby;
 • dřevěné bloky.

Úhlové brusné bity pro hrubování různých materiálů

Pro hrubé broušení různých povrchů se používají speciální kotouče, které mají své zvláštní vlastnosti. Hrubé zpracování dřeva je zaměřeno na odstranění suků a vrstvy kůry. Použití těchto obrobků pro kovové obrobky umožňuje odstranění barvy a rzi.

Speciální příslušenství úhlové brusky je vhodné pro hrubé opracování obrobku

V současné době je k dispozici několik typů úhlových brusek. Velmi oblíbené jsou například hrubovací kotouče. Mezi nimi jsou výrobky, které se používají k opracování kamene a betonu (diamantové), a brusné kotouče na kovové díly.

Hrubovací přípravky se často používají k odstraňování starých vrstev nátěrů. V některých případech se používají k odstraňování nátěrů. Další běžnou variantou příslušenství úhlové brusky je úhlový brusný kartáč. Speciální konstrukce těchto komponent se odráží v jejich účinnosti. Kotouč s kovovým drátem dokáže rychle odstranit barvu z kovových povrchů.

READ  Jaký olej vyplní časopis Viking

Vezměte prosím na vědomí! Koncové kotouče pro úhlové brusky najdete na trhu se stavebním materiálem. Takové výrobky se používají, když je třeba vyrovnat linku pro ořezávač desek. Čelní zkosené pily se používají poměrně často, takže je lze považovat za nepostradatelný nástroj.

Zvláštní zmínku si zaslouží nástavce pro leštění automobilů. speciální vlněné kotouče se používají k hrubému ošetření laku vozidla. Materiál může být volně uspořádán nebo navinut do pevných přízí.

Plst a plstěné kotouče jsou velmi oblíbené pro leštění automobilů

Totéž platí pro hrubé opracování automobilů brusnými kotouči, které jsou vysoce funkční a mají delší životnost.

Další nástavce pro použití na úhlových bruskách pro leštění automobilů lze dnes také nalézt. Velmi oblíbené jsou například plstěné a plstěné disky. Nástroje pro konečnou úpravu laku zahrnují vulkanitové hroty, které jsou vyrobeny z pryže jako hlavního materiálu.

Jednoduchý řezací stroj

Existují přípravky a jednoduché výkresy pro úhlovou brusku, které lze vyrobit ručně. Stojan na úhlovou brusku je velmi užitečný v dílně pro obrábění kovů a také pro zpracování dřeva.

 • Kovová základní deska.
 • 3″ rohový díl s průřezem C 2 ks.
 • Stojan pro úhlovou brusku s L průřezem 1″ 4 ks.
 • Držák dveří.
 • Tuhá pružina.
 • Šrouby a matice.
 • Kov.
 • Vytvoření základny stojanu. Prvním krokem při stavbě řezacího stroje vlastníma rukama je základní deska. Celý stojan bude vyroben z kovu. Základní deska a kovové díly ve tvaru písmene L budou použity pro konstrukci základny. Požadovaná tloušťka základní desky je 3 mm, aby byl stojan co nejvýkonnější. Nejprve je nutné rozříznout L-profil na čtyři části, které odpovídají čtyřem stranám základní desky. Poté přilepte základní desku a díl ve tvaru písmene L. Dbejte na to, aby byl šev dokonalý a přesný.
 • Sekce C pro uchycení úhlové brusky. Retenční kapacita kanálu pro řez C je velmi vysoká. Kovový díl přivařený k tomuto C-sekci pro uchycení úhlové brusky pomocí šroubu nebo rukojeti úhlové brusky.
 • – Druhá část císařského řezu. Kovová část na konci C řezu je přivařena.
 • – Připevnění obou částí císařského řezu.
 • Dveřní konzola slouží k upevnění obou částí sekce C.
 • – Připevněte pružiny a celou sestavu. Celá tato sestava je nyní připevněna k základně dvěma šrouby. Poté připevněte pružinu.
 • – Udržení obrobku.

Toto je poslední krok při výrobě úhlové brusky. Pomocí dlouhého šroubu a kanálu L-profilu můžete vytvořit zařízení pro upevnění obrobku. K upevnění kanálu průřezu L k základně se používají dva šestihranné šrouby.

Příslušenství k úhlovým bruskám. 572 produktů.572 položek

Úhlová bruska AEG WS 13-125XE je vhodná k řezání, broušení různých povrchů. Přídavná rukojeť pro snadnější manipulaci a snížení vibrací. Lze jej namontovat vlevo nebo vpravo, v závislosti na preferencích obsluhy. Speciální.

Typ trysky: úhlová tryska, funkce: řezání

Stojan je určen pro úhlové brusky s průměrem kotouče 180-230 mm. Používá se pro stacionární práci. Úhel upnutí svěráku lze nastavit až do 45 Stabilní základna

Praktický, robustní držák pro úhlovou brusku (úhlovou brusku) od 10 mm. překližka. Ideální do garáže, domácnosti nebo dílny. Snadno odnímatelné, lze je přemístit pro snadnější použití. Vybaveno rukojetí pro drát. Sestaveno bez lepení. Vynikající p.

Řezná podpěra vhodná pro úhlové brusky s velikostí kotouče ?115 mm a ?125 mm. Tento praktický řezací stojan dělá z úhlové brusky univerzální a bezpečný stroj pro řezání profilů, trubek a kovových tyčí. Univerzální nastavitelné upínací držáky pro.

Typ napájení: Síťové napájení, max. průměr kotouče: 125 mm, funkce: aretace vřetena, regulace otáček, systém stabilizace otáček, ochrana proti přetížení, pozvolný rozběh, příkon: 1400 W, max. otáčky lopatek: 11 000 ot/min, konstrukční vlastnosti.

READ  Tryska řetězová řetězová pily pro řezání kovů

Odsavač par Metabo GED 125 626732000 s kruhovým kartáčem a optimalizovanou cestou proudění pro obzvláště nízkou prašnost, pro použití v interiéru i exteriéru. kapota se vyznačuje možností rychlé montáže bez použití nářadí do vhodného úhlu.

Pro přesné a precizní řezy v kovu Integrovaný upínací svěrák pro udržení obrobku Robustní konstrukce s kovovou základnou Integrovaná upínací jednotka, max

Typ: odsavač prachu, přípojka pro vysavač

vhodné pro: jednoruční a obouruční úhlové brusky (úhlové brusky) průměr 180/230 mm pro řezání kovů integrovaný upínací přípravek, max. rozteč mezi středy 100 mm stabilní balení: samostatná krabice

Řezný materiál: kov, dřevo, univerzální, plast, 12200 otáček za minutu, segmentový

Typ napájení: síťové, max. průměr kotouče: 230 mm, funkce: aretace vřetena, pozvolný rozběh, příkon: 2100 W, max. Otáčky kotouče: 6000 ot/min, funkce: zámek tlačítka napájení, pomocná rukojeť, hmotnost: 5 ks.20 kg

Stůl pro úhlové brusky C-125 je stacionární zařízení pro montáž úhlových brusek se jmenovitým průměrem brusného kotouče od 115 mm do 150 mm včetně

Kryt je vhodný pro úhlovou brusku Interskol 125 mm model 125/1100E a další brusky se stejným typem nástavce

Pryžový držák Wolverine se používá ve spojení s úhlovými bruskami a vrtačkami jako podložka pod brusné kotouče. Brusné kotouče se upevňují pomocí suchého zipu. Hlava kotoučové brusky je vyrobena z měkké gumy, která umožňuje práci na zakřivených plochách. Tenké, žáruvzdorné.

Stojan pro úhlové brusky Einhell TS 125/115 je vhodný pro úhlové brusky s průměrem kotouče 115 mm a 125 mm. Tento praktický stojan promění úhlovou brusku v univerzální a bezpečný stroj na řezání profilů, trubek a kovových tyčí. Stojan má univerzální.

Typ: úhlový brusný kotouč, průměr: 100 mm, suchý zip součástí balení, počet v balení: 1 ks

Ochranný kryt nastavitelný KZV-230 P je speciální nástavec pro úhlové brusky s průměrem kotouče do 230 mm. a srovnatelné s technickými údaji vaší úhlové brusky (úhlové brusky). KZV-230 P je určen pro.

Výrobek pro řezání, broušení, odstraňování otřepů a škrábání s vysokou užitnou hodnotou. Jednoduchý, spolehlivý a účinný nástroj pro práci s různými materiály. K odstraňování otřepů, broušení a řezání kovů pomocí vhodných brusných a řezných kotoučů.

Určení: pro vrtáky délky 210 mm

Vhodné pro broušení různých materiálů. Zejména pro keramické obklady, laminát, dřevěné povrchy, kov atd. Umožňuje bezpečné a kontrolované řezání díky úhlové brusce pod úhlem 90 stupňů s možností.

Úhlová bruska Bort BWS-1000-R. výkonná úhlová bruska s průměrem kotouče 125 mm. Ideální pro domácí dílnu nebo hobby místnost. S dostatečně vysokým výkonem, nízkou hmotností nástroje a relativně kompaktními rozměry. úhlová bruska má.

Vhodné pro rotační vrtačky, leštičky a brusky.Upevnění na suchý zip zajišťuje pevné uchopení při použití odpovídající podložky.Velká odolnost.Adaptérový kolík pro elektrickou vrtačku z nářadí.

Cordoner. na elektrické úhlové brusky Kromě šlehače kůry na motorovou pilu nabízí náš internetový obchod také elektrickou úhlovou brusku. Nástavec Coroder pro elektrické úhlové brusky je určen k předúpravě kmenů kůry. Trysku lze připojit k přednímu nástavci jako příslušenství.

Typ motoru: elektrický, délka vodicí tyče: 30 cm, hmotnost: 1.20 kg

Promění vaši úhlovou brusku v mini řetězovou pilu pro snadnou údržbu zahrady a řezání malých polen. Nízká hmotnost spotřebiče vám usnadní práci. Kompaktní rozměry šetří místo. články řetězu z oceli 65Mn zajišťují dlouhou životnost a vysoký výkon.

Typ kartáče: kotouč, materiál kartáče: ocel

Typ napájení: síťové, max. průměr kotouče: 125 mm, funkce: aretace vřetena, plynulé nastavení otáček, příkon: 1200 W, max. otáčky kotouče: 12000 ot/min, speciální konstrukce: zámek tlačítka napájení, pomocná rukojeť, hmotnost: 2.

Vhodné pro úhlovou brusku (úhlová bruska) o průměru 115/125 mm. Pro řezání kovů. Integrovaný upínací přípravek, max. Středová vzdálenost 100 mm. Stabilní konstrukce s tlakově litou deskou

READ  Než řezání desky umělého kamene

Určení: pro úhlovou brusku, kompatibilní značka elektrického nářadí: Interskol

Množství v balení: 1 kus., řezný materiál: kov, sklo, dřevo, tvar řezu: plochý

typ: příslušenství, výškové nastavení, funkce: univerzální, výška pracovního stolu: 825 mm, komponenty: svorka, doraz, čelisti, materiál těla: ocel

přípravek, úhlovou, brusku, řezání, kovu

Jednoduchý a bezúdržbový stojan s vytahovačem pro úhlovou brusku

První krok. Zárubně pro skluzavkuSkluzavku rozřízněte a vyrobte z lehké čtvercové trubky. Potřebujeme 4 stejně dlouhé kusy. Pro montáž na šrouby vyvrtáme díry do dílů. Je samozřejmé, že otvory musí být vyvrtány ve stejných intervalech. Autor používá pro válečky radiální ložiska.

Druhý krok. Upevňovací držák pro úhlovou bruskuVyvinout upevňovací držák pro úhlovou brusku; jako materiál použít ocelové desky. úhlová bruska by se měla vpředu upnout do držáku dvěma šrouby a v zadní části držáku bude doraz v podobě šroubu, kterým můžeme nastavit úhel kotouče.

Třetí krok. Montáž vozíkuPřipravíme si „kolejnici“, která se bude pohybovat po vozíku. Před montáží vozíku autor použil také kus čtvercové trubky. Na konci trubky vyvrtáme otvory, kam připevníme držák, který bude držet úhlovou brusku.

Vozík upevněte na šrouby, matice a podložky. Radiální ložiska jako válečky. Podložky volte tak, aby se kolejnice pohybovala v pojezdu s minimální vůlí. Pro přesné nastavení můžeme použít matice s plastovými sponami.

Čtvrtý krok. Stojany a nápravaStojany vyrábíme z kusů profilových trubek a úhelníků, na které se připevní posuvná náprava. Autor použil jako osu závitovou tyč a matice nainstaloval přímo do konců sloupků, jsou tam přivařené. Vzniká tak jakési „závitové ložisko“.

Pátý krok. Montáž a testováníSestavte sadu, postavte stojan na základnu, autor použil překližku, nebo můžete stojan připevnit přímo na stůl. Před instalací stojanu nezapomeňte stojan přišroubovat k čepu vozíku.

Přišroubujte držák úhlové brusky k liště a namontujte na něj úhlovou brusku. Autor nainstaloval svorku pro připevnění kanalizačních trubek k úhlové brusce a nastavovací šroub se opírá o tuto svorku.

Vše je hotovo, kotouč upravte pomocí čtverce a můžete řezat. Autor snadno pracuje na ocelové brusce, jako podpěru použil ocelový úhelník a v základně drážku pro kotouč vyříznutý úhlovou bruskou. Pokud na stroj namontujete kotouč na dřevo, můžete snadno řezat prkna, překližku a další materiály. Autor také řeže cihly pomocí stroje, přičemž na úhlovou brusku nasadí kotouč na beton.

Tento projekt je nyní dokončen. Doufám, že se vám projekt líbil a že pro vás byl užitečný. Hodně štěstí a tvůrčí inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a vlastnoručně vytvořené!

Řezání plechového zvedáku úhlovou bruskou

Pro řezání plechů je třeba zakoupit speciální vozík, který se pohybuje po vodítku (profil čtvercové trubky).

přípravek, úhlovou, brusku, řezání, kovu

Ale jak ukazuje praxe, náklady na dobrý kočár jsou vysoké (více než 100 dolarů), takže si ho můžete vyrobit vlastníma rukama. Jelikož je tento proces poměrně složitý na popis, můžete technologii výroby tohoto posuvníku pochopit z tohoto videa. Tímto nástrojem lze řezat nejen ocel, ale také keramické obklady a porcelánové dlaždice.

Upozorňujeme, že při řezání keramiky vzniká velké množství prachu. Proto se doporučuje vybavit kryt úhlové brusky trubkou pro vysavač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS