Příslušenství k úhlové brusce na dřevo

Úhlové brusky: rozmanitost nástrojů pro úhlové brusky

úhlová bruska, nazývaná také úhlová bruska (úhlová bruska), je univerzální zařízení. Tento nástroj lze použít pro mnoho aplikací, jako je řezání, broušení, leštění, frézování atd. д. úhlová bruska je vhodná pro opracování kamene, kovu i dřeva. Účinnost zařízení závisí na správné volbě nástavce úhlové brusky. Aby nedošlo ke špatnému výběru správného výrobku, je nutné prostudovat jeho typy.

Zpracování téměř jakéhokoli materiálu se provádí pomocí úhlové brusky s různými nástavci

Kotouč na dřevo pro úhlovou brusku

Nejprve se rozhodněte, jakým nástrojem chcete dřevo řezat. Je známo, že kotouče jsou k dispozici ve standardních velikostech úhlových brusek. Nejmenší průměr je 115 mm, ale takový nástroj se používá v extrémních případech.

Hlavní výhodou takové úhlové brusky je kompaktnost, ale pro dlouhodobou práci je takový nástroj velmi nepohodlný. Optimální volbou pro dřevo je úhlová bruska s kotoučem o průměru 125 mm. Tato velikost je pro dřevo nejbezpečnější, a proto je tak rozšířená.

Pro úhlovou brusku na dřevo je zapotřebí speciální kotouč. Řezání dřeva brusnými nebo diamantovými kotouči je kategoricky zakázáno. To nepomůže zvládnout úkol, ale spíše povede ke zničení nebo přehřátí nástroje.

Nepoužívejte úhlovou brusku s kotouči, které jsou vhodné pro kotoučovou pilu. Jelikož ohrožuje lidské zdraví a život.

Při výběru správného kotouče pro úhlovou brusku je důležité zohlednit vnitřní průměr hřídele, který je standardně 22,2 mm.

Zastaralé úhlové brusky mohou mít jiný průměr hřídele, proto je důležité vzít to v úvahu při nákupu vhodného kotouče.

Optimální velikost pro zpracování dřeva je 125 x 22,5 mm. úhlové brusky pro kotouče o průměru 150 mm a více se nedoporučují používat na dřevo, protože se zvyšuje riziko vážného poranění. Pro řezání nebo broušení dřeva je nejlepší používat kotouče o průměru 125 nebo 115.

Nejen elektrické, ale i ruční nářadí představuje vážné riziko, pokud nejsou dodržována bezpečnostní pravidla. Příslušenství úhlové brusky pro řezání dřeva není v tomto případě výjimkou.

  Při používání úhlové brusky s kotouči na dřevo je důležité dbát na následující body:

 • Zvolte správné kolo pro nástroj: podle vnějšího průměru a průměru sedla a podle typu dřeva.
 • Zvolte vhodný provozní režim nástroje.
 • Nepoužívejte brusné kotouče, které jsou viditelně poškozené.
 • Používejte osobní ochranné prostředky.

Nepracujte bez ochranného krytu, s výjimkou hrubování, broušení a leštění dřevěných povrchů. Práce s kotoučovými pilami je obzvláště nebezpečná. Na úhlové brusce nikdy nepoužívejte kotoučové pily ani jiné nástroje.

Používejte pouze spotřební materiál, který je speciálně určen pro úhlové brusky. Závěrem je třeba poznamenat, že úhlové brusky na dřevo jsou stejně oblíbené jako brusky brusné. Použití tohoto příslušenství usnadňuje lidskou práci a šetří čas.

  Rozlišujeme následující typy dřevěných kotoučů:

 • Pila na dřevo pro úhlovou brusku;
 • odřezávací kotouče;
 • hoblíky;
 • brusné kotouče.

Každá z těchto složek by měla být používána k určenému účelu.

Pilové kotouče pro úhlové brusky

Pilový kotouč na dřevo pro úhlové brusky se skládá z kovového kotouče s řetězem připevněným k jeho okraji. Konstrukce speciálních řezných nástrojů je podobná konstrukci řetězových pil. Pilové kotouče jsou však vyrobeny z karbidu wolframu.

Když kotouč úhlové brusky narazí na tvrdou překážku ve dřevě. suky, pryskyřici, kov. jeho základna se otočí bez přetržení řetězu. Řetězové pily jsou dostatečně jednoduché na to, aby odstranily suky a kůru z kmenů a vrátily jim původní tvar.

  Zvláštnosti při práci s kotoučovými pilami jsou dány následujícími faktory:

 • Tloušťka brusného kotouče musí být do 2 mm.
 • Hloubka řezu může být až 20 mm.
 • Výřezy mohou být prázdné nebo s měděnou výplní.

Pilový kotouč na dřevo pro úhlové brusky lze použít pro širokou škálu aplikací ve stavebnictví, při renovaci, výrobě nábytku a domácím kutilství.

Pilové kotouče na dřevo pro úhlové brusky jsou vizuálně k nerozeznání od pilových kotoučů. Jsou však vyrobeny z úplně jiného kovu. Donedávna byly tyto výrobky vzácné; nyní je na trhu spousta vysoce kvalitních dřevěných kotoučů z karbidu wolframu.

Nikdy se ani nepokoušejte nasadit kotoučovou pilu na úhlovou brusku. Teoreticky je to možné pomocí adaptéru, ale pilové kotouče jsou navrženy pro nízké otáčky a ve většině případů se při použití úhlové brusky deformují nebo odletují.

Pilové kotouče Rapide jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nástrojové oceli a mají vysokou odolnost proti oděru. Karbidové zuby tohoto nože s hroty z karbidu wolframu jsou broušeny s vysokou přesností.

Pilové kotouče na dřevo Rapide 180 mm mají 36 nebo 60 sad zubů, které lze po delším používání naostřit přímo na stroji.

Tato konstrukce úspěšně řeže dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, laminované desky, tvrdé a měkké dřevo a vytváří velmi čistý a hladký řez. Pilový kotouč Rapide 180 mm má speciální teplotní drážky, které udržují kotouč chladný a zabraňují jeho přehřátí.

Tento kotouč má vnitřní průměr 22,2 mm, což odpovídá stopě úhlové brusky (úhlové brusky). Vnější průměr kotouče je 180 mm a kotouč této velikosti je vhodný pouze pro použití s úhlovou bruskou. 180 mm.

READ  Nastavení karburetoru ChainSaws Partner 350 S

Použití tohoto nože na jakémkoli jiném elektrickém nářadí, které není specifikováno výrobcem, nebo na jakémkoli jiném průměru elektrického nářadí je velmi nebezpečné a může vést k vážnému zranění osob.

Pilové kotouče na dřevo: výhody použití

V tomto případě je pilový kotouč vyroben pomocí řetězu z řetězové pily. Tato hlava je nejvhodnější pro řezání dřeva, protože je to nejúčinnější nástroj pro řezání dřeva. Řetězový kotouč pro úhlové brusky je také považován za nejbezpečnější. Použití tohoto nástavce výrazně snižuje riziko zranění v případě zaseknutí nástroje.

Pokud pilový kotouč během práce narazí na tvrdou dřevěnou součást (např. sukovitý kámen), řetěz se nezničí. Toho se dosáhne otočením základní desky. Tyto nástavce jsou velmi oblíbené, když je třeba odstranit kůru a suky z kmene stromu.

Řetězové pily jsou nejvhodnější pro dřevo

Pilové kotouče na dřevo pro úhlové brusky s řetězovými pilami se používají pro všechny druhy prací. Lze s nimi odstraňovat větve stromů a řezat malá prkna. Funkčnost řetězových výrobků umožňuje jejich použití jako hrubovacích nástrojů. Jsou vynikající pro odstraňování kůry.

S pilovým kotoučem lze provádět i řezy do parket, překližky, dřevotřísky, dřevotřískových desek, dřevotřískových desek a obecně do dřevěných výrobků bez hran a hran. Je důležité mít na paměti, že tloušťka materiálu, který se má řezat tímto nástrojem, by neměla přesáhnout 4 cm. V opačném případě hrozí vysoké riziko přehřátí přístroje.

I přes tato upozornění je možné s úhlovou bruskou opracovávat dřevěné obrobky. K tomu je nezbytné používat speciální příslušenství, které se vyrábí přímo v podniku, a přísně dodržovat bezpečnostní pravidla při práci s nástrojem.

Použití úhlových brusných kotoučů

Hrubé opracování srubu pomocí speciálních kotoučů, které umožňují plnit funkci hoblíku. Tento způsob opracování dřeva úhlovou bruskou je považován za jeden z nejbezpečnějších, pokud dodržujete návod k obsluze. Přístroj je dobrou alternativou k tesařské sekerce.

Nářadí se používá bez ochranných krytů, protože je zcela vyloučeno, že by se mohlo při práci zřítit. Neměla by se používat, pokud je disk otočený nahoru.

Při používání úhlové brusky je nutné nainstalovat rukojeť, která vám umožní držet nástroj oběma rukama.

Je také nutné nosit těsné kombinézy a osobní ochranné prostředky, které chrání odhalené části kůže. Při broušení dřeva se můžete setkat s hrubými třískami, které mohou snadno poranit vaši pokožku. Jedním z pozitivních vedlejších účinků používání takového elektrického nářadí je snadné sekání hoblin nebo velkých pilin, pokud je potřebujete pro domácí účely.

Použití stahovacích kotoučů

Pro odkorňování a tvarování kmene stromu na polena existuje řada speciálních nástavců na odkorňování pro úhlové brusky.

Toto řetězové kolo umožňuje odstranit kůru nebo malé suky z kmene. A také dát dřevu požadovaný tvar pro další zpracování pomocí přesnějších nástrojů. Tyto nástroje mohou nahradit sekery na sekání kmenů ve srubech.

Tento kotouč je možné použít také jako řezný kotouč, ale výsledný řez bude zubatý a ztráta materiálu bude příliš velká vzhledem k tloušťce řezu.

Použití fréz na úhlové brusce pro opracování dřeva

Dalším krokem při zpracování dřeva je po hrubování frézování. K tomuto účelu se používají některé druhy speciálních trysek.

Velikost brusiva na kotoučích může být zcela odlišná. Při používání tohoto řezného nástroje je třeba dbát na jeho zamýšlené použití. S těmito frézami lze snadno dát obrobkům konečný tvar. Někteří řemeslníci je používají k povrchové úpravě dřeva a výsledky nejsou vůbec špatné.

příslušenství, úhlové, brusce, dřevo

Tyto typy kotoučů jsou prakticky mechanizované rašple. Jsou považovány za relativně bezpečné nástroje, které nevyžadují žádnou zvláštní péči ani podmínky. Musí být zajištěna ochrana očí a dýchacích cest.

Pokud potřebujete provést běžné řezání dřevěných materiálů, je lepší použít jednoduché kotoučové, řetězové a šavlové pily než úhlovou brusku. Úkol lze efektivně provést také pomocí elektrické skládačky.

Stojí za zmínku, že domácí zařízení je alternativou k elektrickému nářadí pro řezání prken a kulatiny. Tvorba skládačky vlastníma rukama k provádění jednoduchých úkolů je poměrně jednoduchá, takže není nutné používat nebezpečné a drahé nástroje pro jednoduché úkoly.

Příslušenství k úhlovým bruskám na dřevo. nalezeno 519 produktů.519 produktů

typ bitu: pilový bit, segmentový nůž, účel: řezání, ořezávání, materiál: hliník, dřevo, dřevotříska, laminát, kov, plast, sendvičové panely, truhlářské desky, překližka, materiál bitu: bimetal (BiM), karbid wolframu (HM), sada, složení.

typ bitu: doktor, pilový bit, segmentový nůž, účel: řezání, odstraňování otřepů, ořezávání, koberce, barvy, lepidlo na dlaždice, materiál: univerzální, materiál bitu: BiM, uhlíková ocel.

Pro všechny úhlové brusky (úhlové brusky), které se ovládají jednou rukou, se závitem vřetena M14 a závitovými otvory na obou stranách pro rukojeti (M6, M8, M10). Vhodné také pro závit vřetena M10

Typ motoru: elektrický, délka tyče: 30 cm, hmotnost: 1.20 kg

Typ: lamelový kotouč, funkce: kov, dřevo, typ kartáče: kruhový, materiál kartáče: ocel, průměr: 125 mm, průměr otvoru pro trn: 22.23 mm, zrnitost (P): 40, počet kusů v balení: 1 ks

BIM HARDWOOD Břit, 32×50 mm, pro PMF 180 Bosch 2609256946 se používá k přesným ponorným řezům do tvrdého dřeva, k vyřezávání otvorů v nábytku, například pro přístup k zásuvce, a k řezání dřevěných desek pro montáž střešních oken. Čepel vyrobená z.

průměr kotouče: 115 mm, otvor kotouče: 22.23 mm, počet zubů: 3 ks., tloušťka: 3.80 mm, obráběný materiál: dřevo

Typ: přípojka pro odsávání prachu, max. průměr přechodu: 14 mm, materiál: kov, plast

typ nástavce: pilový nástavec, funkce: řezání, řezaný materiál: univerzální

READ  Jaký druh jednosměrného traktoru je lepší než dieselová nebo benzín

Určení: do dřeva, Průměr: 125 mm, průměr otvoru čepele: 22.2 mm

V obchodě Svět motorů si můžete zakoupit Rozšiřovací úhlovou brusku (UM) k Husqvarna 365 (d180mm, úhlová bruska, šmirgl) (krabice, návod) za rozumnou cenu. V našem obchodě najdete pouze kvalitní výrobky od předních světových výrobců. Velkoobchodní cena, podle.

Tryska. posuvník pro úhlovou brusku Mechanic Slider 45 je novinkou na trhu s moderním nářadím. Montuje se na úhlové brusky o průměru 125 mm (úhlové brusky) a je schopen řezat i keramické dlaždice a kámen, aniž by došlo k poškození povrchu.

Určení: dřevo, Materiál štětin: ocel, Průměr: 125 mm, Průměr kování: 22.2 mm

Pilník Metabo 623513000 Vhodný k odstraňování rzi, oxidačních vrstev, škrábanců, texturování a lesku kovu

Typ bitu: pilový bit pro vrtačky

Typ: Brusný kelímek, Určení: dřevo, Průměr: 125 mm, Průměr uložení: M14, Zrnitost (P): 80, množství v balení: 1 ks

typ bitu: pilový bit, účel: řezání, ořezávání, materiál: dřevo, plast, sádrokarton, upevňovací systém Starlock

BIM HARDWOOD Břit, 32×50 mm, pro PMF 180 Bosch 2609256946 se používá k přesným ponorným řezům do tvrdého dřeva, k vyřezávání otvorů v nábytku, např. pro přístup k zásuvce, a k řezání dřevěných desek pro montáž střešních oken. Čepel vyrobená z.

Karbidový multifunkční kotouč promění úhlovou brusku v univerzální nástroj. Řezné ostří s karbidovým povlakem, které se taví laserem, zajišťuje bezpečné a spolehlivé řezání různých materiálů. Fine.

Mechanický posuvník 90 pro úhlové brusky je novinkou na trhu s moderním nářadím. Montáž na úhlové brusky o průměru 125 mm (úhlové brusky). Navrženo pro efektivní řezání keramických obkladů a dalších materiálů. Nepoškrábe povrch.

Dremel SPEED CLIC SC544 2615S544JB se používá k řezání dřevěných a laminátových obrobků. Kotouč má obzvláště odolný karbidový povlak

Průměr: 40 mm, tloušťka kotouče: 20 mm, zrnitost (P): 60, množství v balení: 1 ks

Sada mini příslušenství umožňuje provádět přesné a detailní dokončovací práce na různých materiálech bez nutnosti použití drahých profesionálních nástrojů. Brusné a lešticí materiály STAYER mají bezkonkurenční výhodu vysoce výkonné úhlové brusky.

kotoučová pila je čisticí vlákno, které má velmi hrubou strukturu a skládá se ze syntetických vláken a abraziva. Otevřená struktura vláken kotouče zajišťuje rychlé broušení s velmi malým otěrem. a bezpečnější práce.

Typ nástavce: pilový nástavec, segmentový kotouč, účel : řezání, ořezávání, zpracovávaný materiál: dřevo, kov, materiál nástavce: bimetal (BiM), vysoce uhlíková ocel (HCS), sada, složení sady:. ponorný pilový kotouč Starlock BIM Wood and Metal;.

Bezdrátový provoz, délka tyče: 40.50 cm, délka řezu: 350 mm, hmotnost: 1.50 kg, měkký start

příslušenství, úhlové, brusce, dřevo

Ponorný pilový kotouč HCS Starlock AIZ 10 AB se používá k přesným ponorným řezům do tvrdého dřeva, k vyřezávání otvorů v nábytku, např. pro přístup k zásuvce, a k řezání dřevěných desek pro montáž střešních oken. Čepel z bimetalového materiálu.

příslušenství, úhlové, brusce, dřevo

Materiál: dřevo, plast, 12200 otáček za minutu

Vysokorychlostní kleště Dremel 194 lze použít k tvarování, drážkování, řezání závitů, děrování, zužování do měkkého kovu, plastu a dřeva

Vhodné pro použití s různými materiály. Vhodné zejména pro keramické obklady, laminát, dřevo, kov atd. Umožňuje bezpečné a kontrolované řezání díky úhlové brusce pod úhlem 90 stupňů s možností.

Určení: dřevo, Průměr: 125 mm, Průměr ložiska: 22.2 mm

Typ kartáče: štětinový kartáč, funkce: kov, dřevo, typ kartáče: kelímkový kartáč, materiál kartáče: mosaz, průměr: 65 mm, průměr trnu: M14, počet kusů v balení: 1 ks

Univerzální řezný kotouč pro úhlovou brusku ZUBR PROFESSIONAL. univerzální nástroj pro mnohostranné použití při stavebních a renovačních pracích

Typ: brusný kotouč, průměr: 125 mm, zrnitost (P): 60, materiál kotouče: brusivo, počet kusů v balení: 1 ks

typ: lamelový kotouč, funkce: kov, dřevo, průměr: 115 mm, průměr trnu: 22.2 mm, tloušťka kotouče: 9 mm, zrnitost (P): 60, množství v balení: 1 ks

Příslušenství pro broušení dřeva

Kromě řezných kotoučů existuje také příslušenství pro obrábění dřeva, které je speciálně určeno k instalaci na úhlové brusky pro hrubování, broušení, kartáčování a frézování dřevěných povrchů.

Brusné bity

Pokud chcete z dřevěného povrchu odstranit vrstvu barvy nebo jiné nátěry, můžete k úhlové brusce připojit brusku. K dispozici je velké množství různého příslušenství pro škrabky. Liší se tvarem, konstrukcí a typem práce, kterou lze s tímto nástrojem provádět.

Na následujícím obrázku je zobrazeno pouzdro na kotouč s hroty nebo vločkami, které lze použít ke snadnému odstranění zdrsněného dřeva, k opracování okrajů desek apod.д.

Následující rotační fréza, jejíž hroty jsou v rovině, umožňuje vyrovnávat různé dřevěné povrchy. Například pokud dvě podlahové desky nejsou v místě spojení ve stejné výšce. Při tomto upevnění se vada snadno odstraní a desky se spojí v jedné rovině.

K dispozici jsou také škrabací hroty ze stočeného drátu. Mohou mít podobu kovového kalíšku se zasunutým drátem.

Nebo jako disk se svitky drátu uprostřed.

tyto štětce jsou vhodné, pokud chcete rychle odstranit starou barvu z dřevěného povrchu nebo odstranit rez a barvu z kovu.

na následujícím obrázku je štětec s menším průměrem drátu, který se používá k jemnému ořezávání dřeva a kovu.

Kromě odstraňování otřepů se tato bruska často používá také k broušení kartáčem, tj. k vytváření stařeckého vzhledu. Pokud má být efekt použit na velkých plochách, je lepší použít speciální ruční stroje se širokými kartáči pro kartáčování.

Brusné a lešticí trysky

Pro broušení různých povrchů, také dřeva, je k dispozici speciální úhlová bruska, která se skládá z kovové základny, na kterou se pomocí suchého zipu připevní brusný kotouč. Bit se našroubuje na hřídel úhlové brusky a utáhne klíčem.

Často se dodávají s adaptérem pro sklíčidlo vrtačky nebo vrtačky.

READ  Jak nainstalovat disk na úhlové brusky

Smirkový kotouč není vhodný k leštění povrchů. Místo toho jsou na hlavě kartáče namontovány plstěné kotouče, které se upevňují pomocí suchého zipu.

K broušení dřevěných povrchů se často používá také okvětní lístkový brusný kotouč. se tak nazývá proto, že se skládá ze sady okvětních lístků upevněných v jeho rovině, vyrobených ze smirkového papíru. Jejich zrnitost lze zvolit podle požadavků na broušený povrch. Hrubý brusný papír je vhodný pro hrubé broušení a naopak pro finální broušení.

Co je lepší na broušení dřeva. úhlová bruska nebo bruska. záleží na tom, na co se chystáte dřevěný povrch připravit. Pokud se má nanášet běžný nátěr, lze použít brusný kotouč. Při lakování se nesmí používat brusný kotouč namontovaný na úhlové brusce, protože by způsobil jemné radiální škrábance na povrchu dřeva, které by byly patrné po lakování. V tomto případě použijte k broušení podélnou pásovou brusku (brusný pás běží podélně) nebo vibrační pásovou brusku, která používá stejné brusné kotouče.

Plochý kotouč

Kotouč s několika noži vyčnívajícími z boku lze považovat za alternativu hoblíku. Je určen především pro práci na rovném povrchu. Tento nástavec je nepostradatelný při těžbě dřeva, protože umožňuje rychle a efektivně odstranit kůru z neošetřených prken nebo kmenů. Vhodné také pro práci na konvexních nebo konkávních plochách.

Tento druh práce je při použití hoblíku obtížný a časově náročný. Kromě zřejmé užitečnosti je kotouč vyroben z kvalitní oceli a má dobrou životnost. A tupé čepele lze přebrousit bez použití speciálního nářadí.

Disky Flipper

Klapkové kotouče, známé také jako řezací, frézovací, pilové kotouče, nabízejí zpracování materiálu s normálními vlastnostmi namáhání úhlové brusky. To znamená, že hlava nástroje se otáčí jako brusný kotouč, se stejnými směry sil a mechanikou ovládání nástroje.

Disk má velmi důležitou funkci pro začátečníky. Radiální rychlost řezných hran je vysoká. Proto jsou při řezání drážek, řezání materiálu možné prudké skoky zatížení. Například kvůli nerovnoměrné hustotě. úhlovou brusku lze vytrhnout z rukou, může dojít k nesouososti kotouče s nárazem v důsledku změny charakteru a oblasti použití. V rukou řemeslníka je však tato relativně nebezpečná třída řezných kotoučů schopna zvládnout mnoho aplikací.

 • kolo. Vyrábí se jako samostatný kus nebo jako doplněk k běžnému brusnému kotouči. má plochou čelní část se zuby. jak pro frézování drážek, tak pro broušení dna a okrajů drážek.
 • Ozubený hrot. Vyrábí se jako zubatý pilový kotouč s jednou řadou výstupků na boku. Tryska je určena pro tvarování mělkých drážek. Boční hroty zabraňují deformaci a snižují riziko prudkého trhnutí při práci. Umožňují také pohyb hoblíku kolmo k drážce a rozšiřují drážku.
 • Planární ozubení. Rozdíl oproti předchozímu výrobku spočívá v tom, že zuby jsou umístěny téměř v celé boční rovině nástroje. Škrabací nůž lze použít pro rovnoměrné opracování povrchu, hluboké pravoúhlé drážkování a řezání silných obrobků.

Třída trysek

K opracování dřeva se používá několik typů bitů, které se dělí podle třídy dřeva, na které se používají.

hrubování

Speciálními kotouči používanými pro tento typ práce jsou hoblovací kotouč a stahovací kotouč.

Hoblovací kotouče se používají k hrubování při výrobě kulatiny a jiného velkorozměrového dřeva pro konstrukční prvky (nosné trámy, sloupy atd.).д.).

Hoblovací kotouče se používají k odstraňování kůry z povrchu kmenů a k hoblování velkých obrobků. Pomocí tohoto nástroje lze plánovat prvky konstrukce (např. srub, tupé spoje, příčníky a spoje).

Frézování

Pro frézování dřevěných obrobků se používají speciální frézovací kotouče a frézy.

Břity se liší typem a velikostí použitého brusiva, zatímco frézy se liší tloušťkou, typem a roztečí zubů.

Kotouče mohou nahradit pilníky nebo podobné nástroje a frézy se používají k zahlubování, vyhlazování hran, řezání kalíšků atd.д.

Broušení

Do tohoto segmentu příslušenství úhlových brusek patří šňůrové kartáče, čelní kotouče, lamelové kotouče a brusné kotouče.

Klapkové kartáče se používají k hrubému broušení dřeva, k tvarování obrobku do požadovaných rozměrů a k odstraňování nerovností povrchu.

Klopové kotouče se používají k řezání konců řeziva.

Bloky čepelí jsou různých typů a liší se od sebe počtem brusných materiálů na svém povrchu (čepelí). Jedná se o nejčastěji používaný spotřební materiál.

Brusné kotouče jsou univerzálním typem nástavce, s nímž lze brousit s různou přesností, čehož je dosaženo jejich konstrukcí. Konstrukce se skládá z kovové základní desky, která je namontována na úhlové brusce a na níž jsou namontovány brusné kotouče různé zrnitosti.

Leštění

K leštění dřeva se používají kartáče, kotouče a destičky z jemného brusného papíru, plsti nebo houby. Ty jsou namontovány na kovovém podstavci podobném tomu, který se používá pro brusné kotouče, které jsou rovněž namontovány na úhlové brusce.

Důležité aspekty při práci s úhlovou bruskou

Ke každému modelu nářadí musí být přiřazeno vhodné příslušenství. Před zahájením práce se ujistěte, že je kotouč správně upevněn. Plynulý pohyb nástroje po povrchu. Nesmí docházet k žádným vibracím.

Při broušení dřeva úhlovou bruskou je třeba použít kotouč o velké tloušťce. Vzhledem k vysoké rychlosti otáčení a výslednému zatížení může dojít k přetržení klínu a následnému zranění.

Existují různé typy pomocných zařízení. Každý technik si může vybrat ten správný nástroj. To umožňuje provádět práce efektivně, rychle a s malým úsilím.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS