Platník pro velkoformátové dlaždice to dělají sami

dlaždice

Jak používat dlaždice?

Jak poznamenal, často pro práci s dlaždicemi, lidé používají domácí desku, ale než jej použijete, je třeba udělat. Jako praxe ukazuje, není to tak obtížné, jak se může zdát jako první.

Zvažte, jaký druh materiálů je nutné provést frézu pro řezání keramických dlaždic:

 • Plech se používá k vytvoření základny desky. Požadovaná tloušťka takového listu se liší od 4 do 50 mm.
 • Úhlové brusky nejčastěji působí jako řezný válec pro řezání keramických dlaždic.
 • Průměr svorky by měl být alespoň 0,8 mm a ne více než 10 mm. To je předpoklad.
 • Matice.
 • Spočítaný.

Všechny materiály pro výrobu dlaždic se prodávají ve stavebním obchodě

S tímto jednoduchým množstvím budete moci montovat své vlastní dlaždice doma. V tomto případě získáte elektrický nástroj vybavený vodou chlazením. Voda v tomto případě je nutná k ochlazení pohonu úhlové brusky, které se při řezání keramické dlaždice vždy zahřívá nahoru. Tento typ chlazení lze nalézt ve velkých pily, které slouží pro řezání kamenů, například jade. Aby bylo možné provést vše správně, jsou kresby nástroje potřebné s popisem každé části a žádoucí s podrobným algoritmem samotného práce.

Typy plotcorů a jejich konstrukční vlastnosti

Existují dva typy desek: mechanické a elektrické. První je ruční zařízení, druhý může být manuální a stacionární jako malý stroj. Existuje významný rozdíl v nich. to je řezný nástroj. V první jeho funkci provádí kolo pevné slitiny, na hranách, z nichž se vyrábí diamantová drobky. Proto ruční mechanické dlaždice v jeho vlastnostech se podobá skleněné frézy. Elektrický model funkce řezného nástroje provádí pohon, jehož hrany jsou také zdobeny diamantovou vrstvou.

První cena z hlediska ceny je levné zařízení, druhá drahá, takže je obvykle používán profesionálům, kteří provádějí velký objem dlaždicových prací. Je třeba dodat, že provozní zdroj disku je několikrát více než kola. Ale protože ruční kamení není tak často jako elektrická, bude trvat dost dlouho. V obou modelech mohou být řezné nástroje snadno nahrazeny novým, což zahrnuje dlouhou operaci samotných nástrojů.

Nyní k otázce, jak používat Spovetur. Je třeba zvážit oba možnosti tak, aby se nuance operací chápaly, protože v obou případech se od sebe liší.

Nástroj Provozní tipy

Rohové brusné desky. Jedná se o jednoduchý nástroj, ale jako v případě jakéhokoliv elektrického zařízení, při práci s ním je třeba dodržovat následující bezpečnostní předpisy.

 • Řezání dlaždic je nutné ve směru sebe sama bez vytváření příliš silného tlaku.
 • Doporučuje se spustit řez z vnější strany dlaždice.
 • Pokud potřebujete snížit dlaždice, je lepší ji opravit se speciálními kleštěmi. To vám umožní provádět lepší práci.
 • Je přísně zakázáno pracovat s opilým nástrojem nebo po přijetí antihistaminik drog, protože to může způsobit zranění.
 • Pokud jste nikdy nepracovali s takovým vybavením předtím před zahájením řezání, dlaždice jsou doporučeny malým popruhem, takže ji nepokazí.
 • Aby byla linka pro vyříznuta, aby byla dokonale hladká, na dlaždici, musíte kopat rovnou čáru pro zastřihovač s jednoduchou tužkou.
 • Řez dlaždice je potřebná v ochranných brýlích, aby se zabránilo prachu nebo mělkému drobiči.
dlaždice

Pokud žijete s malými dětmi, musíte uložit elektrický nástroj v místnosti, ve které nemají přístup.

READ  Jak řezat dlaždice doma

Provádíme elektrický nástroj

Nejprve je nutné určit, jak bude úhlové broušení umístěno při řezání dlaždic.

Roh shlifmashinka

Možnost 1

Dlaždice na prkně se přivádí pod přísně upevněnou pod stolem úhlovou brusku.

 • Toto technické řešení je nejjednodušší, protože předpokládá spolehlivé upevnění řezacího disku ze spodní části horní části stolu a instalaci drážky kolejnice (HP) s možností jeho nařízení;
 • Pod stolem můžete vložit kbelík s vodou, která bude zachytit prach mírně a chladit disk.
 • Spousta prachu, protože takový sporák řeží keramiky v celé tloušťce a nemůže provádět malý řez;
 • Nepohodlné ovládání rohového broušení, protože jeho pobyt pod stolní.

Možnost 2

Pevná dlažba se řezá bruskou, která je namontována na horní části desek na rovné kolejnice.

 • Je tvořen méně prachu, protože můžete jednoduše snížit keramiku a neprovádět řezáním;
 • Dostupná regulační nástroj.
 • Takové plotrie bez určitých dovedností je velmi obtížné;
 • Musíte ručně zpracovat povrch dlaždice, takže sdílí části dílů.

Pokud tyto dvě nástroje porovnáte, první bude snadnější provádět v podmínkách domu. Proto budeme popsáni, jak to udělat.

Výrobní algoritmus

Pokud jsou všechny potřebné materiály po ruce, pak bude vše udělat velmi jednoduché. Pro upevnění je lepší použít pracovní stůl s velkým pracovním povrchem. Pokud to není k dispozici, pak může být svařen z kovu. Jako báze budou dokonale vhodné dva plechy, mezi kterou bude skluzavka.

Pokud jste nebyli zapojeni do takové práce dříve, je lepší vypracovat výkresy předem. To vám umožní rychle a lépe provádět práci.

Výroba nástroje dochází v následujícím pořadí.

 • Na workshopu je upevněn speciální upevnění, se kterým bude nástroj držet.
 • Na pracovním povrchu pomocí kovových úhlů jsou instalovány kovové desky, mezi nimiž je 1 centimetr vlevo.
 • Pohyblivý omezovač je instalován na straně pracovního povrchu. S ním budete pohybovat dlaždice na pracovním povrchu a to nedovolí jít stranou při řezání.
 • Nakonec je instalován úhlová bruska, která je upevněna pomocí držáku a svorek.
READ  Jak řezat dlaždice bez plastu

Aby bylo snadnější pracovat s nástrojem, úhlová bruska může být upevněna na mobilní držáku. Ale bude velmi obtížné realizovat kvůli příliš složitému designu, zejména pokud nemáte zkušenosti s tímto způsobem.

Existuje jiný způsob výroby, ve kterém je rohové broušení připojeno pod stolem, je v realizaci jednodušší, ale je zachována pohodlí zařízení. Pro výrobu takového nástroje budete potřebovat stůl s velkým pracovním povrchem, uprostřed toho, který je otvor řez. Jeho velikost by měla stačit k otočení disku. Dále se montáž rohových brusek provádí pomocí šroubů. Po stranách se zaznamenává dva průvodce, pro které se dlaždice pohybuje během procesu řezání.

Následující video jasně ukazuje proces výroby nástroje pro řezání dlaždic doma s nižší montáží. Ujistěte se, že se na něj podíváte a budete úspěšní:

Jaký nástroj můžete pracovat

Je možné sbírat domácí klávesy deska, ale není vždy nutné, protože proces jeho montáže sám trvá spoustu času s vámi a také vyžaduje určitý nástroj. Například, aby se silná postel, to nebude dělat bez svařovacího stroje, který již ukládá určité potíže.

Práce s dlažbou z keramiky, musíte pochopit, že nebude možné se vyhnout jejímu řezání

dlaždice

Proto pro začátek vám řekneme, s nimiž můžete pracovat při pokládání dlaždic, aniž byste měli drahé vybavení a bez cokoliv, nebude to bez cokoliv.

  Jedna z nejjednodušších zařízení je klasická skleněná fréza. To se zaměřuje pouze s jemnou keramickou stěnou. Alternativně je možné jej použít, ale existuje zajímavější a pohodlnější řešení pro stejné peníze.

Skleněná fréza může být použita pro řezání dlaždic

Typy ručních skleněných řezaček

Sklo řezání dlaždice

Kovová kontrola s vítězným hrotem

Dlaždice

Dlaždice řezací diagram se skleněnou frézou, zápalky a kleštěmi

I když můžete sestavit domácí dlaždice, bez elektrického brusného řezání, pokládání dlaždic je téměř nemožné.

dlaždice
 • Nejprve při průchodu okna a dveří v rohách je nutné udělat škrty ve tvaru m.
 • Za druhé, dnes v koupelnách vyloží rozety, kapuce a další vybavení, za kterých potřebujete, aby se díry v dlaždicích. Můžete je provádět úhlovou bruskou nebo používat elektrický vrták s korunami na keramiku.
 • Zatřetí, podlaha dnes je převážně umístěno porcelánové kameniny a je velmi obtížné jej snížit manuální kamna, dokonce i profesionální, velmi obtížné.

Při pokládání dlaždic neudělá bez elektrického brusného řezání

Namontujte úhlovou brusku

Montážní bruska ke spodní části stolu může být různými způsoby. Ujistěte se, že je držák tvrdý a silný. Je důležité, protože jinak při řezání dlaždic mlýnek může uvíznout ve slotu. Také při instalaci pil, zvažte možnost:

READ  Akumulátorová úhlová bruska s proměnlivými otáčkami 125

Aby se zabránilo otáčení šroubu, pružná podložka goláků je pod hlavou.

Washer Grovera

Také k tomuto připojení by měla být deska připojena ke stolu upínacími svorkami z pásové oceli vyrobené podle výkresu tabulky. Pro pokládání mezi „tělem“ růžové a tabulky používají tyče ze stromu. Měly by být provedeny drážkami podle formy úhlové brusky.

Druhy platek

K dnešnímu dni je na trhu prezentováno několik variant strojů, které jsou navrženy tak, aby ořízly dlaždice. Podmíněně mohou být rozděleny do dvou skupin: mechanické a elektrické. První se používají v případě, že není o průmyslovém pracovním měřítku.

Řekněme, že opravit ve svém bytě, stačí, aby Arma s mechanickým nástrojem. Pokud je však oprava profesionální aktivita, je lepší koupit dobrý elektrický nástroj jednou.

Při použití mechanického nástroje není napájení potřeba. Veškerá práce je prováděna osoba, která vede k snadnému mechanismu. Takové stroje se nedoporučují být použity, pokud je tloušťka dlaždice větší než 1.5 cm. Existují modely určené k práci s keramickými dlažbami, jejíž délka nepřesahuje 40 cm.

Takový nástroj bez problémů se zabývá objemem stěny, jejíž šířka je v průměru 8 mm. Ale řezy nejsou zdaleka dokonalé. Existují multifunkční stroje, s nimiž můžete jen snížit dlaždice na dílu, ale také řezat kulaté otvory.

Mechanické dlaždice jsou zase rozděleny do tabulky a manuálu. Stolní stroje jsou navrženy tak, aby vytvořily rovné řezy. Mohou být upevněny na stole a používat jako stacionární nástroj. Malá hmotnost zařízení umožňuje použití a jako přenosný stroj. S pomocí ručního stoveturózy můžete udělat kudrnaté řezy.

Elektrické stroje jsou vhodné použít, pokud potřebujete pracovat s tlustými dlaždice nebo práce není omezena na řezání 10-20 dlaždic. Elektrické kamny mají poměrně velkou váhu, která komplikuje jejich dopravu.

Paní Poznámka: Jak vázat závěsy do kuchyně s vlastními rukama

Při výběru elektrických zařízení stojí za to věnovat pozornost přítomnosti vodní nádrže. Pokud takový, pak během řezání keramické dlaždice bude spousta prachu. Přítomnost nádoby na vodu částečně řeší tento problém. Tento nástroj navíc bude sloužit déle.

PlattEgores mají jinou cenovou politiku. Toto je nástroj, na kterém byste neměli ušetřit. Levné stroje nebudou trvanlivé. Ano, a řez, vyrobený na těchto strojích, to vypadá zvlášť estetika. Pokud nechcete dát kulatou částku, pak můžete udělat dlaždice. A můžete provést jak mechanický stroj, tak elektrický.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS