Pohyblivý kočár pro kruhové

Pohyblivý kočár pro kruhové

Průvodce pneumatik pro kruhovou pilu. svítidlo, které poskytuje hladké. Existují pouze dva způsoby, jak pomoci provést přímočaré řezy:

První volba znamená upevnění nástroje na pracovním stole, zatímco obrobek se pohybuje podél vodítka. Kvalita řezání bude vysoká, ale rozměry obrobku jsou omezeny, vzhledem k velikosti stroje. Ve druhé metodě zpracování mohou být mezery libovolné. Hlavní věc je, že nástroj traktoru je bezpečně pevný.

Výrobcové truhlářských zařízení produkují velký rozsah vodítek pneumatik pro diskové pily. Podrobnosti jsou vhodné použít, splňovat bezpečnostní pravidla. Designový výkres obsahuje vodicí linku. V některých případech je možné nastavit požadovaný stupeň řezání, je možné vyhnout se hře, zaseknutí pracovního prvku, když se pohybuje.

Tovární vozík, instalovaný na kruhovém, dobře se s úkolem dobře zvládne, ale drahý. Článek popisuje, jak sestavit vodicí pneumatiku pro pilu.

Co je to kočár pro kruhový a co je potřeba

Vozík nebo vodicí sběrnice je pomocný nástroj při práci v pily. Může být odlišný a nutný k řezání dřevěných polotovarů z malých rámů na velké panely, jako je nábytek. Poskytuje nejpřesnější řez, snižuje potřebu dalšího nastavení produktu.

Takové užitečné příslušenství jako vozík pro kruhové, udělejte to někdy jednodušší než nákup hotových kit. V tomto případě můžete přesně upravit všechny velikosti.

Charakteristika Carriats

Při nákupu nebo vytváření domácí přepravy jsou zohledněny ukazatele:

Chcete-li sloužit po dlouhou dobu a kvalitativně, je nutné ovládat:

 • Délka a šířka řezu.
 • Směr a snadnost pohybu nástroje.
 • Hustota produktu používaného mistrem.
 • Bezpečnostní sekvence, bezpečnostní vybavení.
 • Základní pily.

Paralelní důraz

Obvyklá paralelní zastávka kruhového je dobrým příkladem toho, jak může menší přídavek přinést značné výhody. Prakticky každá ruční kotoučová pila je vybavena paralelním zaostřením pro podélné řezání zadané šířky. To je opravdu užitečné zařízení.

Existuje jeden nedostatek. Pro bezpečnostní účely je namontováno na hodnotách, což mu umožňuje provádět řezy šířky menší než 20-25 mm s ním. To se děje, takže důraz neinterferuje s pohybem ochranného pouzdra. Stačí, aby se připojil k self-remízu na paralelní bar personálu z dřevěného baru. a jeho schopnosti se zvýší, zatímco minimální šířka řezu nebude žádným způsobem omezena.

pohyblivý, kočár, kruhové

Poznámka! Musíme si pamatovat bezpečnost. při provádění propylů menších než 15 mm, tyč neumožňuje ochranný kryt uzavřít pilový list.

Svítidla multifunkčních nástrojů

Začátečník mistři pochybují o tom, že s pomocí ručního mechanického nástroje můžete provést řez v přímce. Je pravda, že pokud jste snížili na značce, ale můžete snadno usnadnit práci použitím nákupního nebo samostatného průvodce,

Manuální dřevozpracující nástroje, zejména moderní design, někdy ovlivňují počet pomocných zařízení, která pomáhají při provádění řezání. Nejjednodušší pomocné zařízení je obyčejný zaměření na základnu pily s ukazatelem linky, na kterém řez.

Nejoblíbenějším doplňkem je krátký průvodce s nastavitelnou délkou prodloužení. Komplexnější návrhy mají na takový vodítko další válec tak, aby při kontaktu s hranou materiálu, pily.

Někdy uvádějí ukazatele zobrazující laserové řezné čáry a další zařízení, která mají stejné nedostatky. Všechny tyto mechanismy slouží k informacím, které pilový kotouč šla nad rámec čáry pro vyžínače. Všechny jednoduché mechanismy ukazují nepřesnost řezání.

Proč se pak všechny tyto systémy nedovolí amatérské provádět jednoduchý řez? Kde je chyba tohoto přístupu? Všechny známé dřevoobráběcí stroje pro profesionální zpracování dřeva mají paralelní upínací zařízení pro trvalý upínací materiál a tuhý zámek. Tento důraz se často pohybuje. Pro profesionální nástroje v prodeji je vodicí sběrnice pro ruční kruhovou pilu interskolu, která může být aplikována na jiný režijní mechanismus.

Potom třese ve svalech předloktí neovlivňuje směr řezu, protože je řízen tvrdým zaměřením. Někdo řekne, že chirurgové nepoužívají zastávky a vědí, jak vytvořit složité a přesné operace. Pravděpodobně to je, ale mají náchylnější k obrábění a dokonale rovné čáry nezáleží.

READ  Nabíjení Makita bliká červenou a zelenou

Chcete-li snížit náklady na nákup průvodce pneumatik pro kruhovou pilu, můžete to udělat s vlastními rukama. Díky tomuto domácímu, jediná věc, která se bude muset starat o řezný proces. to spolehlivě stiskne pila, dokud se nezastaví a pomalu ji pohybovat dopředu. Materiály potřebné pro výrobu, zařízení se nacházejí v každé workshopu.

Například panel tlusté vrstvy překližky šířky by měl být větší než šířka základny pily, pro pět centimetrů. Délka závisí na sochách, které musíte snížit. Optimální rozměry:

Stubborn Bar musí být stejná délka jako délka vodicího zařízení. Šířka by měla zajistit spolehlivé lepení s povrchem panelu. nejméně 3 cm nebo ještě širší. Výška prkna nejméně 12 mm. Optimální velikost zastavení: 100 cm x 3 cm x 1,5 cm.

Jeden komentář při výběru kolejnice v supermarketu. mělo by mít jednu tenkou stranu hladkého. Jak to zkontrolovat? Umístěte hrábě na hladký stůl a zkontrolujte, zda není vyboulená nebo mezera. Je to tento hladký povrch kolejnice, který poskytuje přímku pro řezání vyžínače.

Když se shromáždí všechny materiály, můžete přistoupit k výrobě paralelního zastavení pro kotoučové pily s vlastními rukama. Nejprve musíte měřit vzdálenost mezi pily a okrajem panelu ve směru jeho dlouhé části. Do výsledného výsledku přidejte přibližně 3 cm. Tato velikost bude sloužit pro axiální linii odstraněnou z okraje 2 cm.

Pak změřte šířku základny pily a nakreslete druhý řádek pro vyžínače. Tato velikost je nutná pro zvýraznění pole pily. Prostor mezi řádky ukazuje tužku tak, aby nedošlo k pochybnosti, že tato oblast je vypnuta z práce a je určena pouze pro pohyb pily. Když jsou všechny velikosti stohovány, spusťte instalaci kolejnice:

 • Štekovací škrtící lepidlo a připevněte podél druhého řádku, který chcete zastavit.
 • Stiskněte svorku, abyste zajistili spolehlivé lepení.
 • Nechte 12 hodin, aby lepidlo křičela plnou sílu.

Když je vše bezpečně pevné, musíte přístroj kalibrovat, dělat první řez. Chcete-li to provést, nastavte pila, dokud se nezastaví, snaží se, aby se okraj pilového základu rovnoměrně stlačil k baru a hladký pohyb podél pneumatiky. Je to první řez pro průvodce tahem, který umožňuje kalibrovat zařízení pro další práci.

Když je zaměření připraveno, můžete jej bezpečně použít k rychlému řezu. Na materiálu, který musí být vyříznut, označte čáru pro vyžínače. Podél této linky pro položení nového vodítka tak, aby pracovní hrana ležela na lince. pila, která má materiál přesně na tomto místě.

Pečlivě uvedení a ujistěte se, že na druhé straně není stolní deska z řezu, pila úzce přitlačí k orlu a pohybuje se podél vodítka, odřízne požadovanou velikost materiálu. Během řezání musíte mírně stisknout pilu do zařízení a na povrch zastavení. poskytne přímku. Je nutné ho pohybovat hladce a jednotně. V důsledku toho vypne hladkou sušičku pro řezací trimr. Při použití zařízení pro ruční kruhové pily stojí za zmínku dvě zajímavé fakta:

 • Za prvé, měkký materiál se během řezání nerozpadne.
 • Za druhé, vodítko poskytuje dodatečnou ochranu před sklenicem okraje nakrájeného materiálu v důsledku třesení ruky a nerovného pohybu pily.

V domácím workshopu truhlářů je vždy místo pro domácí trasovací pila ruční kruhové. Pro jeho výrobu musíte mít domácí vodicí linku a přepravu pro kotoučovou pilu.

Pro výrobu linky budete potřebovat několik kusů twelvemillimeter překližky a kovového profilu 10×20 milimetrů. Délka lenelle. 1,5 metru. Použití frézy o průměru 20 milimetrů, drážky pro nastavení profilu pro celou délku zařízení. Profil je upevněn šrouby. Paralelní profilové čáry ve vzdálenosti 12 centimetrů připnul žebra.

Nosný nosný vozík

Chcete-li usnadnit práci a lepší výsledky, můžete použít neúspěšný vozík pro kruhové na ložiskách. Použití vozíku, nebude nutné se starat o hustotu svorky ručně pila do obrobku, což je maximální zvýšení jeho přípustné šířky.

Pro výrobu vozíku bude potřebovat desky z kovu a rohu. Šířka propyl je naladěna nosnými svorkami, které jsou instalovány v pohyblivých drážkách na vrcholu vozíku. Vozík je připevněn k profilu hliníku, jehož konfigurace by měla poskytovat upevňovací upevňovací prvky tvaru ve tvaru písmene C uvnitř vodítek. Řezání podešev se připojí k přepravě na jedné straně.

READ  Jak správně nasadit vlasec na cívku vyžínače trávy

Pneumatika takového designu poskytuje řezání velkých polotovarů. Díky použití ložisek, krmiva a hladké. Provádí pomocí vodící tyče nebo rukou.

Tvrdohlavé pravidlo

Nezávislá výroba hardwaru pro kruhové vyžaduje přísné dodržování bezpečnostních pravidel.

Zastavení pro řezání je často používán při zpracování kotoučového pily materiálu je účinný pouze v případě skládačky, mohou nastat problémy: pneumatika je připojena k obrobku svorky.

Držák vyčnívá ze spodní a horní strany stroje stolu. V důsledku toho se vypne omezovač na délce řezu, ale pilový motor nevyhnutelně spočívá na svorce, řezačka se provádí ve dvou fázích. Kvalita okraje bude špatná, pravděpodobnost nežádoucího kroku je vysoká: Pro zajištění dokonalé pily je nezbytné kontinuální pohyb řezného kotouče od začátku až do konce řeziva. V továrních modelech je upevňovací prvek vyroben mimo pravítko pro kotoučovou pilu, nezasahuje do práce.

Jak udělat stůl pro kotoučovou pilu

V posledním příspěvku o změně kruhové pily @dvadebila požádal, aby ukázal, jak jsem postavil nápoj na stole, dobře a posuzování počtu přidaných účastníků, je to stále zajímavé pro někoho, takže piju post.

Deska od 18 mm překližka velikosti 1100x750mm.

Ocelové nohy z Lerua, 4 otočná kola pro snadný pohyb na dílně, dva z nich se zátkou. Kolem obvodové desky vyztužené ocelové profilové trubky 20x40x2, podle dobrého by bylo nutné vařit, ale myslím, že to bude v pořádku.

Sedadlo pod podešví pily je frézování v hloubce asi poloviny tloušťky stolu, poprvé vytáhl příliš hluboko a při krmení, překližkový disk byl znatelně spěchán dovnitř, musel jsem jít do prohloubení kusu 4 mm překližky a zarovnejte jeho povrch s mlýnem.

Pila je připevněna ke stolu tři svorky sestávající ze 4mm ocelových proužků, plastových nábytkových nohou s m6 závitem a m8 šroubem s vnitřním šestihranem. Болты прижимов вкручиваются в резьбовые втулки, закрученные в столешницу. Чтобы каждый раз не искать ключ для откручивания болтов, купил отдельный ключ и сделал для него кожаный кармашек на кнопке.

Вот так пила крепится к столу, прижима в трёх точках вполне достаточно. Несмотря на то, что место для подошвы было фрезеровано на одинаковую глубину по всей площади, для того, чтобы диск пилы был перпендикулярен столу, пришлось с одной стороны приклеить под подошву несколько слоёв малярного скотча.

Параллельный упор сделал из квадратного алюминиевого профиля 30х30мм, со стороны диска приклеена стальная линейка для большей износостойкости и для того, чтобы доски легче скользили при распиле.

В столешнице профрезерованы два параллельных паза для каретки, внутри маленькими саморезами закреплён анодированный алюминиевый профиль 10х15мм.

Сделал каретку для поперечных резов. Základna. Překližka 8mm, zadní a přední dubové desky, šroubované na překližkové samoobslužné.

Pro řezání dlouhých mezd dělal extra tabulku, která je připojena k zadní části hlavního.

Vyrobil ze stejné překližky a profilové trubky jako hlavní stůl.

Noha je vyrobena z dubu, opírá o obvyklou smyčku.

Tabulka je připojena dvěma šrouby M10, pár matic s blokovacím kroužkem je přišroubován, aby se omezila hloubka.

Tabulka může být instalována ve třech různých polohách (pod jinou šířkou řezaných desek), pro to, 3 páry otvorů vyvrtaných v tabulce profilu.

Takže všechno se dívá ve smontovaném stavu.

Průvodci a kočáry pro CNC Udělejte to sami: typy, návrhy

Mechanika každého stroje, bez ohledu na jeho účel a typ, obsahuje komponenty, které patří do základního. Proto ignorujete jejich parametry jsou nepřijatelné. Obecně se uznává, že vodítka jsou považovány za tak důležitou složku pro řezání kovů nebo dřevozpracujících zařízení. Je to jim, kdo definuje bezchybnou a cyklickou práci.

Proto je ten, kdo se rozhodl vytvořit stroj, musí se postarat, aby se ve svém návrhu používaly vysoce kvalitní průvodce CNC, což pozitivně ovlivňuje funkčnost zařízení. Při akvizici komponent neukládají.

Hlavní typy průvodců

V procesu navrhování a instalace obráběcích strojů (tovární a domácí výroba) se používají různé typy vodicích zařízení. To je způsobeno jejich určením. frézování, vrtání nebo otáčení. Mohou to být dva typy.

Průvodce

Používají se v malých kapacitách, které nevyžadují zvláštní přesnost a vysoký výkon. Tyto podrobnosti jsou vybaveny vrtacími a otočnými jednotkami typu desktopu, dřevozpracujícími stroji.

READ  Jednoduchý stůl pro kruhové pily to udělat sami

Leštěný hřídel, jako typ průvodce, odkazuje na rozpočet. Je nejčastější.

DŮLEŽITÉ! Je vyroben z vysoce legované oceli, indukční kalení a následně broušení. Takové zpracování se používá ke zvýšení trvání práce a hřídel je opotřebováván méně.

 • Upevnění v koncových bodech, s postelí není upevnění, což je důvod, proč je nedostatek tvrdé komunikace se stolem a přítomnost chyb při zpracování;
 • Plány se zvýšenou délkou, takže pojďme říkat maximum. 1 metr. Doporučeno mít optimální poměr průměru hřídele a jeho délky (0).06-0.1) Pro dosažení normálních výsledků.

Kulaté vodítka

Jsou konstruovány s účastí valivých ložisek.

Lineární ložiska jsou větší než u železničních vodičů, je méně naložena. Ale má řadu minusů:

 • Nízká nosnost;
 • Distribuce;
 • Výroba s pevným odpojením;
 • Citlivé na účinky prachu a čipů na hřídeli.

Materiál pro výrobu rukávů. bronz, mosaz, caprolon. Pokud je dodržování tolerancí, bronzová kluzná ložiska nejsou nižší než valivá ložiska. Čas od času, pokud byl posuvný ložisko opotřebované, je přizpůsobeno, a odstranit mezery. Bulvový rukáv je proto výhodnější, vzhledem k tomu, že je k dispozici a zaměnitelné.

Stojí za stručný popis a jiné typy.

pohyblivý, kočár, kruhové
 • Špatrový hřídel má speciální dráhu pro kuličky pouzder. Díky větší tuhosti a odolnost proti opotřebení, relativně s hřídelem obvyklého pohledu, použitelné v mechanismech, ve kterých je žádoucí instalace vodítek na koncích. V návrhu strojů se zřídka zapojují kvůli vysokým nákladům.
 • Hřídel na nosiči ve formě válcové lišty lineárního typu neumožňuje ohýbání pod zatížením a vlastní hmotností. Je upevněna na posteli, bezpečně upevnění. Navzdory minusům, které vyjádřily v přítomnosti velké backlock pouzder, jejich malá životnost, na válcových kolejnicích. velká nosnost. Lišící se od lineárních ložisek, vozík reaguje různými způsoby stupně zatížení. Malý CNC stroj, který má těžké vřeteno, je pravděpodobnost, že přesnost se sníží.
 • Účel průvodců profilů. velká přesnost. Jsou také připojeny k posteli. Díky speciálním válcovacím trámám je zatížení vozíku rozloženo rovnoměrně přes povrch a strana míče se dotýká kolejnici je oblouk. Mezi výhodami. přítomnost dobré nosnosti a odolnosti proti opotřebení a odpor se minimalizuje. Obtíže výroby těchto kolejnic, nepříznivě ovlivňují ceny, jsou drahé. To platí zejména pro průvodce dodané slavnými značkami, které mají obráběcí stroje.
 • Válečkové lišty jsou ploché válcové stopy a v nosném modulu, na místě kuliček jsou instalovány válečky, které zlepšují všechny parametry vodítka. Používají se ve strojích, frézování kovů, oceli a kámen.
 • „Slučovací ocas“ je vybrán pro průmyslové kovoobráběcí zařízení, pokud je potřeba vysoká pevnost upevnění. V průvodcích tohoto typu. klouzání plochých povrchů v maximální kontaktní oblasti. Jsou prováděny ve formě monolitu z postele. Vzhledem ke složitosti a složitosti procesu výroby a opravy, takže hobby strojní nástroje nepřijme tyto vodítka.

Jaké návrhy dávají přednost

Ne každý si může dovolit nákup, říkat, obráběcí centrum s CNC pro výrobu částí malých sektorů doma, typu formátu nebo pro soustružení. Ale samosprávná jednotka CNC byla osobně. skutečná. Shromážděné zařízení v dovedných rukou bude demonstrovat vzorky řádně manipulačního dílů.

Shromažďování mechaniky programovatelných strojů, obvykle aplikují domácí lineární vodítka, jako v kruhových pohybových zařízení není potřeba. Věnujte pozornost některým návrhům používaným současně.

Galvanizované nebo chromové trubky

Jdou s různými průměry, mohou být používány jako tyče při instalaci zařízení s nízkým výkonem. Letadlo oarsal Jísty, vrtání nebo soustruhy. Hnutí bronzového rukávu v brusné válcové tyči.

Někdy mu třmen dělá bez něj. V trubkách. nízké ceny, jsou snadno ovladatelné.

Ačkoli tam je mínus: malý zdroj (vymazání ochranné vrstvy se vyskytuje po 15-20 penetacích, poté, co má ocel intenzivněji); Na vysoké zatížení není nutná úroveň pevnosti.

Mlýn

Frézovací mechanismus je účinný, ve kterém je vodicí mechanismus proveden na základě použité matricové tiskárny nebo „jantar“ tiskového stroje. S touto volbou naposledy dlouho. Není třeba hledat velmi široká ložiska, jejich vnitřní průměr by měl být roven průměru šroubů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS