Poměr ředění benzínu a oleje na řetěz v řetězové pile

Jak ředit olej v poměru 1:50: míchání palivové směsi pro řetězovou pilu

„Srdce“ každé motorové pily. Spalovací pístový dvoutaktní motor. A aby svému majiteli dlouho sloužil a nepotřeboval časté opravy, měl by být poháněn pouze benzinem ředěným olejem, jinými slovy směsí paliv. Ale jak to udělat správně? Tento článek vysvětluje, jaké poměry použít, který benzín je nejlepší a jak olej ředit v poměru 1:50 nebo 1:25.

Jak vybrat olej pro řetězové pily?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte určit typ spotřebiče, který máte. Doplňování oleje do řetězové pily na zahradě nebo na staveništi je nepostradatelný postup, který může zvýšit účinnost a životnost zařízení.

Jaké faktory je tedy třeba brát v úvahu při výběru pily??

 • Místo výroby pily. Ano, ano, najednou je první bod přesně takový. Domácí řetězové pily vyžadují k údržbě pouze jednoduché oleje. Současně mohou špičkové zahraniční stroje vyžadovat speciální olej, aby pracovaly v uvedeném rozsahu maximálního výkonu.
 • Je možné plnit zahraniční řetězovou pilu domácím olejem?? Ano, ale výkon nemusí být tak dobrý, jak by si přál.
 • Seznamte se se značkou své pily a s tím, co se o ní píše na fórech. Často se vyplatí vzít v úvahu specifika náplní některých značek. některé například vyžadují motorový olej, zatímco jiné vyžadují výhradně převodový olej.
 • Výrobce stroje by měl uvést preferované složení maziva pro svůj stroj;
 • Nakonec můžete využít internet, pokud olej pro motorovou pilu není k dispozici ve stavebninách. Tímto způsobem máte jistotu, že používáte správný olej, který vaší řetězové pile zajistí dlouhou životnost. po mnoho let.

Dalším důležitým faktorem při výběru oleje pro motorovou pilu je roční období, ve kterém pilu používáte. Například ani ten nejkvalitnější olej nemusí být účinný při teplotách pod bodem mrazu kvůli své krystalizaci. Proto musí být stroj od počátku přizpůsoben pro použití v takových povětrnostních podmínkách. Například není rozumné zahřívat karburátor během práce. Pokud je pila uložena v nevytápěné místnosti, je třeba ji před použitím vždy zahřát.

Mnoho lidí řeší dilema, který olej použít. minerální nebo syntetický? Syntetický olej je dražší, stejně jako u automobilů, ale nevytváří karbonové usazeniny uvnitř stroje.

poměr, ředění, benzínu, oleje, řetěz

Doporučujeme zvolit syntetický olej od prvního spuštění, ale pokud jste dlouho používali minerální olej, neměli byste typ oleje měnit. Důvodem je, že se může odlupovat a poškodit pilu.

READ  Kultivátor Viking HB 585 Výměna oleje

Olej

Olej pro dvoutaktní motory klasifikovaný Americkým ropným institutem (API), American Petroleum Institute, má třídu API-TB, existuje také třída oleje API-TC, ale ty jsou určeny pro provoz při nižším zatížení než většina řetězových pil, které máme k dispozici. Pokud berete výkonovou třídu podle klasifikace Japonské organizace pro automobilové normy (JASO), pak byste se měli řídit třídami JASO-FB a JASO FD (viz tabulka 1 níže).Tabulka 1 níže.).V žádném případě nepoužívejte olej pro čtyřtaktní motory! Nezapomeňte, že dvoutaktní motory potřebují olej zcela spálit, což znamená, že je lepší používat syntetický olej, protože produkuje méně kouře a zbytků po spalování. Pokud do motorové pily nalijete olej pro čtyřtaktní motory, ale ten se úplně nespálí a vznikne nános karbonu, může to způsobit selhání hlav válců. Při výběru oleje pro řetězovou pilu se nejlépe řiďte návodem k použití řetězové pily.

Při míchání benzínu a oleje pro řetězové pily si ověřte doporučení výrobce řetězové pily. Proč je důležité dodržovat doporučené poměry? Pokud je množství oleje v benzinu příliš nízké, válec a píst se zahřívají a vznikají otřepy. což může vést k poruše válce a pístní tyče a následné opravě. Pokud je však v benzinu hodně oleje, opět se zanáší a selhává.Každý výrobce má svá vlastní doporučení týkající se poměrů (viz tabulka 2 nebo přesněji návod k použití vaší řetězové pily).tabulka 2 níže). Směs připravenou k použití neskladujte déle než měsíc. Neskladujte jej na přímém slunečním světle ani venku. Do karburátoru by se neměla dostat voda a prach, protože palivový filtr často není schopen palivo zcela odfiltrovat.

Protože lidé často přicházejí z vyhledávačů s dotazy typu „kolik oleje dát do 1,2,5 litru benzínu“, přidávám další tabulku, podle které můžete zjistit, kolik oleje dát do benzínu podle přijatých poměrů. Poměry najdete v tabulce 2 nebo přesněji v příručce výrobce řetězové pily.

Kolik benzinu natankovat?

Kvalita paliva ovlivňuje trakci motoru, otáčky a hladký chod všech komponentů. Různé modely pil jsou plněny palivem s různým oktanovým číslem. Místní výrobci nářadí doporučují používat palivo nízké kvality AI-80. Někdy se vyrábí směs AI-80 a AI-92. U zahraničních modelů by oktanové číslo nemělo být nižší než 90, proto se doporučuje benzín AI-92 a AI-95. Ve všech případech doporučujeme používat bezolovnaté palivo, protože neobsahuje olovo, které škodí součástem nářadí. Jak míchat benzín s olejem pro řetězové pily? Postupujte podle doporučení výrobce. V opačném případě je poměrně snadné nástroj poškodit a ovlivnit všechna tovární nastavení.

READ  Výměna oleje v sekačce sekačky

Ti, kteří se s motorovou pilou teprve seznamují a snaží se vykonávat některé domácí práce, používají místo AI-92 palivo AI-95 v domnění, že je kvalitnější. Benzín s oktanovým číslem 95 se vyrábí z AI-92 přidáním různých aditiv. Dvoutaktní motory jsou ovlivněny speciálními aditivy kvůli své konstrukci. Hromadí se na vnitřních stěnách nástroje a časem se odlupují, čímž narušují jeho provoz. Z tohoto důvodu se doporučuje používat ve směsích pro benzínové pily pouze benzín AI-92.

Potřebujete kvalitní komponenty

V praxi se ukázalo, že kvalita směsi ve správném poměru má vliv na životnost, výkon a výkonnost stroje:

 • Nedoporučuje se používat součásti s prošlou dobou trvanlivosti.
 • zvláště důležité pro benzinové a ropné komponenty. nepoužívejte deriváty plynového kondenzátu, protože jejich molekulární struktura obsahuje vodu a suspendované pevné látky, které jsou škodlivé pro spalovací motory.
 • Částečný nesoulad AI-92 s mezinárodními normami. AI-95 obsahuje aditiva, která snižují detonační tendence spalovacího motoru.
poměr, ředění, benzínu, oleje, řetěz

Tyto nevýhody omezují životnost ručních řetězových pil, jejichž spalovací motory pracují se složitou palivovou směsí.

Poměr benzínu a oleje pro řetězové pily

Poměr oleje a benzínu u dvoutaktních motorů řetězových pil různých značek je 40:1. Jedná se o standardní poměr, který používají nejen začátečníci, ale i zkušení provozovatelé řetězových pil. Tento poměr palivové směsi se blíží ideálnímu a zajišťuje mazání klikového mechanismu a pístu.

Poměry pro přípravu palivové směsi

To je zajímavé! Před mícháním benzinových produktů je třeba vzít v úvahu vnější faktory. Pokud je vaše řetězová pila nová, potřebuje záběhový cyklus, během kterého je třeba přidat do palivové směsi o 20 % více oleje, než je standardní poměr. Pokud pracujete s nástroji při nízkých teplotách, přidejte také o 20 % více maziva.

poměr, ředění, benzínu, oleje, řetěz

Kolik oleje v mililitrech do benzínu? Poměr oleje a benzínu 1:50 je 20 ml na litr. Pro získání správné směsi naplňte plastovou láhev 1 litrem benzínu a zřeďte ji 20 ml oleje. Abyste věděli, kolik oleje použít, musíte vzít odměrku a naplnit ji na správnou úroveň. Pokud hodláte připravit 2 litry paliva, musíte k množství benzinu přidat 40 ml maziva.

Existují i jiné poměry, které nabízejí různí výrobci. Tyto poměry se mírně liší, ale pokud jste přijali jinou hodnotu, než je standardní hodnota v návodu k obsluze, je nutné tuto hodnotu dodržet. Poměry 1:1 jsou standardizované. Limit oleje 15 ml na 1 litr paliva v létě a nejméně 20-25 ml v zimě. Jakmile znáte recept, měli byste také vědět, kolik benzinu do motorové pily nalít?

READ  Jak zkontrolovat řetězovou pilu trysky ventilu

Blok: 3/6 | Počet znaků: 1790

Jak připravit směs?

Pro dlouhou životnost a spolehlivý výkon je nezbytné přesně vědět, kolik oleje do řetězové pily STIHL přidávat. Již dříve jsme zjistili, že nejlepší je používat mazivo STIHL a bezolovnatý benzín AI92 nebo AI95. Používání olovnatého benzínu poškozuje stroj a vede k poruchám. S těmito přísadami se do litru benzinu přidá 20 ml oleje. Jakékoli narušení poměrů má za následek usazování sazí na zapalovacích svíčkách a pístech a jejich zadírání. Použité základní oleje mohou mít zelenou, modrou nebo červenou barvu.

Poznáte to snadno podle barvy směsi. Se strojem se často dodává speciální kanystr na palivo, který slouží k ředění paliva. Tyto nádoby jsou označeny měrnými rozděleními a mají dva otvory. Uživateli zbývá naplnit nádržku složkami směsi až po požadované značky, zavřít víčka a promíchat. Někteří lidé k tomuto účelu používají plastové láhve a injekční stříkačky. Je třeba dbát na to, aby se do nádoby nedostaly cizí částice a voda. to může zhoršit výkon motoru.

Jak správně naplnit motorovou pilu směsí benzínu a oleje

Čerstvě připravená směs se musí skladovat v tmavé místnosti, nejdéle však 2 týdny. Palivo je nejlépe namíchat těsně před použitím nástroje. Postup plnění proveďte takto

 • Před odšroubováním víčka z nádrže je nutné povrch očistit, nebo ještě lépe vyfoukat hadicí kompresoru.
 • Položte řetězovou pilu na bok tak, aby víko bylo nahoře. Důležité je mít na paměti, že nádrž nesmíte plnit proti větru, aby se do ní nedostal prach a jiné nečistoty.
 • Umístěte na hrdlo hubici, abyste zabránili rozlití paliva.
 • Naplňte nádrž, ale tak, abyste ponechali místo. To se dělá proto, aby při zašroubování krytu nedošlo k úniku benzinu.
 • Po naplnění řetězové pily vždy doplňte olej do nádržky na mazání řetězu.

Nastartujte motor a zkontrolujte jeho správnou funkci. Kouř by měl z řetězové pily vycházet ve světlých barvách a množství pouze při vyšších otáčkách motoru.

poměr, ředění, benzínu, oleje, řetěz
| Denial of responsibility | Contacts |RSS