Poměry oleje pro dvoutaktní vyžínače trávy

Jak zředit benzín do strunové sekačky na trávu

Pro dlouhou a účinnou sekačku s dvoutaktním motorem je třeba vědět, jak správně ředit motorový olej a benzín. Vyžínač trávy vyžaduje přesný poměr těchto komponentů. Doporučujeme pečlivě se seznámit s technickými specifikacemi. Poměry se mohou u jednotlivých výrobců lišit.

Píst dvoutaktního motoru se pohybuje při každém druhém zdvihu, benzín se spálí a mazivo v něm zředěné pokryje válec. Spaliny jsou odváděny stlačením, bez zvláštního mechanismu. Malé motory se proto osvědčily v domácích spotřebičích, jako jsou vyžínače trávy. Tyto složky je třeba ředit pro následující účely:

 • Olej smíchaný s palivem maže třecí prvky. píst a válec.
 • Zatímco se na nich usazuje, což podporuje lepší tření, palivo hoří.
 • Pokud toto mazání není zajištěno, může dojít k poškození válce až k jeho zaseknutí.

Nadměrné mazání způsobuje tepelné změny a vytváří nežádoucí usazeniny v kruhových drážkách. To může vést ke ztrátě komprese a následné ztrátě výkonu strunové sekačky. Abyste se tomu vyhnuli, je nutné znát poměry. kolik obou tekutin dát dovnitř.

Plnění strunové sekačky na trávu

Požadavky na olej

Směs benzínu a oleje, kterou pro křovinořez zvolíte, musí splňovat předepsané požadavky. Je důležité si uvědomit, že domácí výrobci často označují své výrobky mírně odlišně od americké nebo japonské klasifikace. Ruští výrobci maziv zpravidla označují všechny oleje určené pro dvoutaktní motory značkou 2T. Na pultech obchodů se nezřídka objevují plechovky s olejem označené jako „self-mix“ nebo „pre-mix“. V prvním případě to znamená, že olej nevyžaduje žádnou další manipulaci. V druhém případě by se směs musela protřepat nebo promíchat, aby měla správnou konzistenci.

Jak jste si mohli všimnout, existence různých klasifikací maziv naznačuje, že použití olejů ve dvoutaktních motorech je nezbytné. To je způsobeno tím, že palivová směs bez maziva poměrně rychle vyřadí motor z provozu, který nebude řádně promazán. Benzín a olej vytvářejí potřebné prostředí, které snižuje detonaci, odstraňuje nadbytečný odpad (odpadní produkty ze spalování benzínu) a chrání vnitřek motoru před opotřebením.

Je důležité si uvědomit, že použití nesprávného oleje může způsobit poruchu nebo ucpání motoru. Samozřejmě se dá opravit, ale abyste předešli poruchám a minimalizovali je, je nejlepší přečíst si návod k obsluze, zkontrolovat velikost dvoutaktního motoru namontovaného na křovinořezu a používat pouze benzín a olej kompatibilní s daným modelem.

Výrobce často v části doporučení (a někdy i na štítku) uvádí partnerské společnosti, jejichž benzín a olej pro své modely doporučuje. Pro vyžínače trávy jsou nejčastěji nejvhodnějším palivem a mazivem oleje doporučené výrobcem.

Především byste měli ze seznamu aktivně používaných maziv okamžitě vyloučit všechny oleje neznámého (garážového, sklepního) původu. Obvykle je obtížné tato maziva ředit kvůli nejasnému základu, složení a způsobu ředění. Etikety neznačkových výrobců jsou obecně málo informativní a uvádějí pouze obecné informace. Extrémně se nedoporučuje ředit a zřeďovat oleje jako AC-10 a ACZp-10. Původ těchto maziv je obvykle dost nejasný a je lepší zvolit osvědčené značky, které denně používají tisíce lidí po celé zemi.

Charakteristickým rysem všech olejů pro dvoutaktní motory je skutečnost, že je výrobci natírají barvou, která kontrastuje s barvou benzínu. Tekutina je průsvitná, viskózní a má mírně nažloutlou konzistenci, ale není příliš hustá. Obvykle se jedná o tři barvy: červenou, zelenou a modrou.

Nezapomeňte, že barva nemá vliv na klasifikaci (jako je tomu často u nemrznoucích směsí).

Nikdy nesmíte používat olej z produktové řady, která není určena pro vyžínače trávy. To se může velmi negativně projevit na výkonu pohonné jednotky, což vede ke zvýšené spotřebě paliva, tvorbě sazí na svíčkách a celé řadě dalších problémů, které je třeba identifikovat a opravit. Je důležité si uvědomit, že pokud se zjistí, že jste použili olej, který neodpovídá schválenému rozsahu, má prodejce právo zrušit záruku. To znamená, že vadné díly musíte vyměnit na vlastní náklady, a to bez výjimky.

Pokud zakoupená kapalina nemá požadované vlastnosti (například je příliš řídká), nikdy ji nemíchejte s benzínem. Nejlepší je olej vrátit prodejci a vysvětlit mu důvod vrácení.

Jaký benzín používat

Benzín pro vyžínače trávy musí být bezolovnatý, s označením 92 nebo 95. Zkušenosti ukázaly, že benzín AI-80 může způsobit poruchu stroje, což je sporné z hlediska hospodárnosti.

READ  Rohové brusné stroje s revolucí

Palivo musí být čerstvé, tj. nesmí být skladováno déle než 60 dní od nákupu.

Kvalitu paliva ovlivňují i další faktory. například používání speciálního maziva pro sekačky a jeho ředění v samostatné nádobě. Doporučuje se také používat speciální kanystry určené pro skladování benzinu.

Jak smíchat benzín a olej v sekačce na trávu, pokud nedoplníte nebo přeplníte palivo

Pokud jste si koupili sekačku na trávu, křovinořez, motorovou pilu nebo jiné zařízení, pravděpodobně víte, že jako pohonné jednotky používají dvoutaktní motory. Tyto motory nejsou poháněny čistým benzínem jako čtyřtaktní motory, ale směsí benzínu a oleje. Kolik benzínu by se mělo zředit olejem pro vyžínače trávy. to je otázka, kterou si klade každý uživatel dacha před přípravou nástroje na práci. Pochopme tuto otázku podrobně, protože ředění benzínu olejem pro vyžínače trávy ovlivňuje životnost nástroje a nesprávná příprava směsi vede k rychlému opotřebení motoru. Nebezpečí příliš velkého nebo malého množství oleje v benzínu vaší strunové sekačky:

 • Pokud je benzín zředěný příliš velkým množstvím oleje (nad standardní množství), nejenže produkuje velké množství kouře, ale také zanáší stěny válců a snižuje výkon. Toto usazování sazí způsobuje opotřebení pístu, což je známkou zhoršeného výkonu
 • Pokud benzin ve vyžínači neobsahuje dostatek oleje, je to ještě nebezpečnější. Pracovní mechanismy motoru totiž nejsou dostatečně mazány, což vede k jejich rychlému opotřebení (dochází k rychlému zničení pístních kroužků a zadření motoru). Pokud je množství oleje v benzínu ve vyžínači nedostatečné, motor se opotřebovává desetkrát rychleji

Abyste nemuseli platit za generální opravu motoru nebo nákup nového nářadí, je třeba od prvního dne plnit nádrž palivem správné konzistence. Poměr můžete zjistit v návodu k použití nářadí, protože modely různých výrobců mohou uvádět různá doporučení. Tento poměr je obvykle následující:

 • 1:25 nebo 40 gramů dvoutaktního oleje na 1 litr benzínu
 • 1 až 40, což znamená 25 až 30 gramů oleje na 1 litr benzinu
 • 1:50, tj. 20 gramů oleje na jeden litr benzinu

Poměr je 1:50 (je uveden na plechovkách s olejem pro dvoutaktní motory), ale je třeba se na něj spoléhat jako na poslední možnost, protože výrobci uvádějí doporučený poměr, a pokud se nedodrží, životnost dvoutaktního motoru se sníží.

Kromě poměrů se musíte také naučit, jak směs připravit. Přidávání oleje do nádrže je ve skutečnosti kategoricky zakázáno, i když někteří lidé to tak dělají. Pokud jste si zakoupili strunovou sekačku nebo sekačku na trávu, budete potřebovat spotřební materiál, který použijete k přípravě směsi. Pokyny pro přípravu palivové směsi pro strunovou sekačku jsou následující

 • Připravte benzín a dvoutaktní olej podle výše uvedených doporučení pro mazivo a palivo
 • Náhradní nádoby nebo nádoby na přípravu směsi. K tomuto účelu se obvykle používá plastová láhev, kterou je třeba vhodně zvolit. Musí být čistý zevnitř. Nedoporučuje se používat nádobu na mléko, pivo nebo jiné nápoje. Nádrž na minerální vodu je nejlepší volbou
 • Důležité je, aby nádoba měla celý objem, tj. 1 nebo 2 litry, takže nemusíte počítat, kolik oleje dát do láhve o objemu 1,5, 1,3 nebo 1,25 litru. mohli byste se snadno splést
 • Potřebujete také injekční stříkačku, která se používá jako měřicí přístroj pro dávkování oleje. Pro tyto účely je vhodná běžná lékařská stříkačka na 10 cm3 nebo více. Injekční stříkačka by měla být pokud možno vybavena přesnou měrkou
 • Po přípravě nezbytných materiálů můžete začít pracovat na směsi

Pokyny pro přípravu palivové směsi pro sekačku:

 • Nejprve je třeba naplnit plastovou nádobu. Nádobu nenaplňujte více než dvěma prsty, aby se do ní olej vešel
 • Do injekční stříkačky natáhněte potřebné množství dvoutaktního oleje a nalijte jej do láhve s natočeným benzínem. To je způsob, jak to udělat, ne naopak
 • Po přidání maziva láhev uzavřete a dobře promíchejte. Vezměte však na vědomí, že oleje označené „pre-mix“ je třeba promíchat. Pokud je nádrž na olej označena jako „self-mixed“, není třeba nádrž míchat a po spojení látek je lze nalít do nádrže nástroje

Po přípravě palivové směsi pro strunovou sekačku zbývá doplnit palivo a pustit se do práce. Jak správně používat palivo do vyžínačů trávy, sekaček na trávu, řetězových pil a dalších typů motorových strojů?

READ  Dodávka oleje pro řetěz STIHL 180

jaký olej použít

Při výběru maziva se berou v úvahu tyto hlavní faktory

 • zajištění chlazení motoru, ochrana proti tepelným šokům;
 • provoz při vysokých otáčkách a zatížení motoru
 • Odolnost proti korozi, když se sekačka v zimě nepoužívá;
 • nepřítomnost sazí a sulfátového popela, nekouřivost
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • je rozpustný v benzinu;
 • doba skladování připraveného maziva.

olej v sekačce musí být biologicky odbouratelný, vícestupňový a úsporný.

Dvoutaktní motory vyžadují směs v poměru oleje a benzínu doporučeném výrobcem. U čtyřtaktních motorů nedochází k míchání, přísady se sypou odděleně do různých nádob. Mazání se provádí pomocí olejového potrubí, čerpadla, filtru a ventilů.

poměry, oleje, dvoutaktní, vyžínače

K výrobě maziva se používají oleje, které jsou nejvhodnější pro dvoutaktní agregáty:

Kapalina obsahuje 5-15 % různých aditiv určených ke zlepšení výkonu, zpomalení koroze a stabilizaci viskozity.

Sekačky se čtyřtaktními motory vyžadují jednoduchou automobilovou kapalinu, např. SAE30 nebo 10W40, s odpovídajícími technickými vlastnostmi. Důležitou vlastností oleje pro čtyřtaktní sekačky je jeho dlouhodobá stabilita. Složení SF je vhodné pro téměř všechny značky strojů. Pro zimní provoz se používá mrazuvzdorná kapalina. V níže uvedené tabulce najdete stupeň oleje, který byste měli do nádrže své čtyřtaktní sekačky nalít v závislosti na teplotních podmínkách. Například minerální motorový olej ALKO nebo Zubr ZMD-4T-M SAE30 lze používat při teplotách od.5 C° až 35 C° a polosyntetický olej Mannol 4-Takt Plus 10W-40 SL s teplotním rozsahem 5 C° až 35 C°.25°C až 40°C je vhodný pro celoroční použití.

Olej pro křovinořez. jak ho vybrat a v jakém poměru ho ředit

Mnozí z vás mají v domácnosti benzinové nářadí, např. motorovou pilu v rodinném domě. Víte, že k přípravě palivového dřeva na zimu, hodí se při stavebních a renovačních pracích a obecně je to velmi užitečný nástroj. Pokud má váš rekreační dům také slušně velký trávník, budete potřebovat vyžínač nebo sekačku na trávu, která je také poháněna benzinem.

Samozřejmě si je můžete koupit a elektrické, ale ne každý rád tahá 30metrový prodlužovací kabel, aby posekal plochy zarostlé trávou až ke kolenům. Proto většina lidí dává přednost práci s benzinovým nářadím. Jak víte, je třeba přidávat speciální olej pro dvoutaktní motory. Zde o tom budeme hovořit, protože je to velmi důležitý aspekt, pokud olej nedoplníte a doplníte ho ve špatném poměru, váš motor velmi rychle praskne a vaše cesta povede do servisu. Abyste se vyhnuli všem těmto potížím, musíte přidávat pouze kvalitní olej ve správném poměru.

Mezi nejoblíbenější motorové pily, křovinořezy a vyžínače patří známé výrobky STIHL. Dodává se ve dvou baleních po 1 litru a 100 ml. Pokud jste pracovití, litrová láhev vám často vystačí na celý den práce, ale malá láhev je více než dostačující pro jednorázovou práci. 1 litrová nádoba stojí 250 a 10ml nádoba stojí 60. Pokud si vezmete velkou, úspory jsou zřejmé.

Přidejte olej do benzínu v poměru 1:50, což znamená, že na každých 5 litrů benzínu můžete přidat 100 ml. Jak vidíte, malá láhev je ideální pro 5 litrů benzinové směsi, kterou můžete naplnit motorovou pilu nebo strunovou sekačku. Velká láhev má na boku značky, abyste přesně viděli, kolik oleje jste z ní nalili. Pokud jste si koupili velkou litrovou láhev, kupte si v lékárně 20mililitrovou injekční stříkačku. Je velmi výhodné použít 1 stříkačku oleje na 1 litr benzinu.

Doporučujeme používat originální olej STIHL pro váš stroj. je ideální, protože byl vyvinut a testován speciálně pro elektrické nářadí STIHL. Všimněte si, že Stihl má své vlastní značky, například VIKING (oblíbené modely benzínových vyžínačů). Používejte pro ně také olej Stihl a nebudete mít žádné problémy.

poměry, oleje, dvoutaktní, vyžínače

Pokud jste do nádrže nalili více benzinové směsi, než můžete použít, je nejlepší uložit zbytek do kovového kanystru nebo do skleněné nádoby. Nikdy neskladujte směs v plastové lahvi. Samozřejmě, že pokud zbytky spotřebujete během několika nebo tří dnů, můžete zbytek směsi nalít do plastového půl kelímku, ale pokud bude směs skladována delší dobu, pak buď kanystr, nebo skleněná nádoba. Jde o to, že benzinový olej způsobuje korozi plastové láhve, ve směsi jsou mikroskopické usazeniny plastu a to je pro motor velmi špatné. Pokud chcete, aby vaše nářadí fungovalo dlouho a bez problémů, mějte to na paměti.

Druhou nejoblíbenější značkou olejů je nezakázaná značka Husqvarna. Samozřejmě, když to řeknete takto, motorové pily STIHL používá více lidí, alespoň všichni moji přátelé a jejich přátelé je používají při své práci.

READ  Poměr oleje a benzínu pro řetězové pily Partner

Jsou lidé, kteří nářadí Husqvarna zbožňují, a já je chápu, protože osobně nevidím mezi Husqvarnou a Stihlem velký rozdíl, obě nářadí jsou velmi kvalitní. Ale viděl jsem několik spokojených majitelů motorových pil Husqvarna. říkají, že jsou úžasné. Sám jsem žádné pily neřezal, ale vždycky poslouchám, co říkají ostatní. Pokud tedy máte benzinové nářadí Husqvarna, je lepší pro něj použít speciální značkový olej. I když by se nic špatného nestalo, kdybyste benzín Stihl naředili. Ale protože výrobce doporučuje používat pouze jeho výrobky, uděláme to.

Můžete si ho pořídit v litrové velikosti. Stylová černá láhev a stejné značky na boku láhve, které slouží k určení množství oleje, které bylo z láhve vylito. Zdá se mi, že kvalita je naprosto totožná. Je to 270, trochu dražší.

Oba jsou kvalitní, stojí přibližně stejně, každý se ředí v poměru 1:50. Můžete si tedy koupit jakýkoli olej, ale je lepší používat olej značky, ze které je váš nástroj vyroben. pak bude vše perfektní, přesně jak uvádí výrobce. Hodně štěstí při řezání, sekání trávy a ať vám elektrické nářadí dlouho vydrží bez poruchy.

Vlastnosti a provoz dvoutaktního motoru

Výhodou dvoutaktního motoru je snadná údržba a opravy. Životnost je lepší než u čtyřtaktních motorů. Zvýšení životnosti je dosaženo snížením počtu pohybů pístu.

Celý pracovní cyklus proběhne během jedné otáčky klikového hřídele. Existují dva tahy: kompresní a zdvihový. Na rozdíl od čtyřtaktního motoru nemá sací ani výfukovou fázi. U dvoutaktního motoru probíhá proces sání a výfuku paliva během komprese a expanze, tj.е. Každý cyklus trvá dva zdvihy: jeden pro kompresi a druhý pro vytočení.

Díky tomuto systému má dvoutaktní motor větší točivý moment a výkon než čtyřtaktní motor. Motor může být až o 50 procent výkonnější než čtyřtaktní motor v přepočtu na metr krychlový.

Výběr správného oleje pro motorovou pilu

Dvoutaktní motory jsou poháněny směsí bezolovnatého benzínu a oleje 2T. Použijte doporučený benzín AI-92. Při použití vyššího oktanového čísla bude teplota hoření a vzplanutí vyšší a ventily se předčasně spálí. Totéž platí pro ropu. Doporučená směs není nejdražší. Použití jiné značky však není přípustné. Viskozita se změní, což má za následek nedostatečné mazání běžných výrobků vyrobených bez vysoce přesného lapování.

Pokud je oleje přidáno příliš mnoho, dochází k neúplnému spalování, což má za následek usazování sazí a nadměrné emise výfukových plynů. Bohatá směs je pro motor škodlivá. U čtyřtaktního motoru se olej plní odděleně od benzínu. Čistí, chladí a snižuje tření. Olej se během provozu znečistí tak, že je nutné jej po přibližně 50 provozních hodinách vyměnit. Jaký olej používat v sekačce na trávu, přečtěte si prosím příručku pro majitele. Směs musí být označena 4T s viskozitní třídou 10W40.

Nejlepší olej pro každý motor je doporučený olej. Shel Helix Ultra je však světově proslulý. Společnost strávila 40 let vývojem nové technologie výroby syntetické ropy ze zemního plynu. Technologie Pureplus umožnila získat lepší složení základového oleje. Na jeho základě, s přidáním nezbytných přísad, přední výrobci olejů pro své spotřebiče.

Volba oleje závisí především na doporučení výrobce. Například olej do sekaček STIHL se používá pouze v souladu s doporučením výrobce. Stejný olej je vhodný pro značku Vityaz, stejně jako motory stejných značek. Odborníci zastávají názor, že každý olej výrobce určený pro jeden typ stroje je vhodný pro použití ve všech značkách. Pokud však můžete, je lepší používat doporučený olej.

Je nezbytné mít olej na skladě pro požadovanou sezónu. Dlouhodobě stojící výrobek ztrácí své vlastnosti. Na trhu jsou k dispozici balení od 0,1 do 5 litrů.

poměry, oleje, dvoutaktní, vyžínače

Průběh oleje doporučeného pro sekačku Husqvarna byl prozkoumán. Společnost nemá vlastní výrobní zařízení, pouze plnírnu. Výrobek zakoupený ve velkém se plní do malých nádob, označuje a distribuuje do maloobchodu. Je možné, že do oleje byla během výrobního procesu přidána exkluzivní aditiva Husqvarna.

Použití oleje je podle návodu k obsluze křovinořezu povinné. Stroj nelze provozovat na čistý benzín.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS