Populace benzínu a oleje pro řetězové pily Stihl

Olej pro řetězové pily: Jak nejlépe zředit, optimální podíl

Zvláštní proporce musí být specifikovány výrobcem v návodu k použití. Docela často jsou napsány v nich, že je nutné nalít benzínovou značku AI-95. Otilanové číslo v palivu domácí produkce ve většině případů je však dosaženo různými přísadami, což významně snižuje svou kvalitu. Proto se doplní moderní řetězové pily, doporučujeme použít benzínovou značku AI-92.

Oleje jsou vybrány specializované pro dvoudobý motor, což odpovídá výkonové třídě řetězové pily. nejlepší varianta bude směs značky STIHL stejného jména. Mají červenou barvu (minerální) a zelenou (syntetickou) barvu.

Palivová směs benzínu a oleje se připravuje v přísném souladu s doporučeními výrobce. Pro řetězová pila Stihlové proporce jsou pravidlo 1:50, to znamená, že na 1 litr benzínu AI-92 musíte přidat 20 gramů oleje.

Množství oleje můžete měřit jakýmikoliv prostředky. injekční stříkačkou nebo dimenzionálními jídly. Ale nejvhodnější používat jsou láhve s dávkovačem, ve kterém jsou k dispozici STIHL oleje.

Důležité rady

Pro řetězovou pila Stihl pracoval produktivně po mnoho let, je nutné dodržovat následující doporučení:

 • Benzín musí být čerstvý, a ne z věku-starý kanystr.
 • Je zakázáno používat oleje pro čtyřdobé motory. Nebude plně vypálit, což povede k tvorbě auta a hrozící selhání skupiny válce-pístu (CPG).
 • V 2-mapovém motoru musí olej spalovat bez zbytků, a proto je účelnější používat „syntetiku“, který je charakterizován tvorbou menšího množství pálení a kouřových zbytků.
 • Při chovné směsi je lepší přidat více doporučeného objemu oleje, ale v rozumných limitech. 5 gramů přebytku na 1 litr benzínu nevede k cracker. Více může způsobit formaci Nagar a poruchy CPG. Pokud nalijete 5 gramů menší než specifikovaný, je plná přehřátí pístu a válce.
 • Nepoužívejte připravenou směs měsíčních omezení.
 • Je zakázáno používat oleje pro mopedy. nejsou určeny pro řetězové pily, protože je určen pro méně revolucí.
 • Po sezóně musí být směs plně spotřebována nebo vypuštěna, aby nedošlo ke ztrátě vlastností benzínu, stejně jako opotřebení těsnění.

CHIHL MS 180 Chainwaw se používá k přípravě palivového dřeva v soukromých domech a malých farmách, což odráží zahradní pozemek, chladící keře, s jeho pomocí vám může vyčistit plošinu a provádět různé díla různých úrovní složitosti, včetně stromů a řezů dřeva. To je opravdu multifunkční zařízení. Kromě toho můžete použít různé trysky pro opravy a stavební práce.

Přídavy benzínu a oleje

Pro normální provoz olejového motoru potřebný. Jeho množství je vždy určeno v procentuálním poměru, protože nádrž plynu v pily může být různých kapacit. Kromě toho, mnoho operátorů připravuje směs s mírným okrajem, zejména pokud máte vážnou práci. Konec konců, jeden tank s moderními nástroji pro veškerou účinnost zřídkakdy chytí více než 1 kubický metr dříví.

To je standard kvůli vysoké kvalitě výroby moderních motorů. Charakterizované pro nejmodernější pily německé, švýcarské, americké, japonské, italské výroby. Одним словом, все пилы, выпущенные не более 10 лет назад всемирно известными брендами — Husqvarna, STIHL, Oleo-Mac, Makita, ECHO и другие — потребуют именно такой пропорции.Můžete se naučit z instrukce.

READ  Jak udělat kruhovou z konce pily

Mnoho pily čistých čínských pil však také zažilo zlepšené technologie zpracování a montáže. Takže mnoho domácích značek pily shromážděných ve středním království také pracují na směsi 1:50. Například na nedávno vydaných modelech bison, štítek s štítkem podílu se objevil ve formě lepenkové vlajky přímo na rukojeti startovací šňůry, zřejmě pro ty, kteří se jim nelíbí dívat se do pokynů.

Tento poměr je často nazýván „důvěryhodný“. To znamená, že po koupi nové pily budete muset nalévat do plynové nádrže více obohacení směsí. V této době jsou pájeny pohyblivé detaily skupiny válce-pístu, v procesu trvá hodně ve srovnání s obvyklým poměrem. Po spalování pár vojáků tanků v jemném režimu můžete jít do výrobce doporučeného výrobcem.

Také podíl 1/40 je obecně přijímán v některých výrobcích, například v pennierských řetězcích. Vzhledem k tomu, že oleje zde jsou o něco více než v předchozí verzi, malý přebytek normy neublíží žádný motor. Při použití vysoce kvalitních paliv a maziv vzniká další otázka. cena poměrně drahého spotřebního materiálu.

Dnes je považován za zastaralý. Široce používané v domácích řetězových pilách starého designu jako přátelství nebo Ural. Dnes je to ještě mono setkat se v některých čínských řetězových pilách „Nounemy“ nebo značkových obchodních řetězců. Každý rok je však počet takových výrobků snížen a je nejvíce rozpočtové a nízkou kvalitou výklenku benzoinstrumentu. Kromě toho, pro tyto produkty, to není důležité pro tyto produkty, jak nákladný a vysoce kvalitní olej je zaplaven v benzobacu. zdroj motoru je stále malý než malý scénáře.

Proveďte směs: důležité proporce

Při použití dvoudobého motoru je čisté palivo zakoupeno odděleně a smícháno s olejem, často v rozměrech 1:50. V takovém motoru je konstruktivně nemožné instalovat olejové čerpadlo, takže nalévání čistého benzínu v motorové pily je kategoricky zakázáno! Proporce, množství a některé značky Výrobce označuje návod k použití.

benzínu, oleje, řetězové, pily, stihl

Důležité momenty v procesu přípravy:

 • Domácí řetězové pily pracují s olejem M8-B, M-12TPU, M8-B, TP, MHD-14M. V některých případech můžete použít zámořské možnosti;
 • Podíly: 2,5 l benzín F-80 na 100 gramů oleje;
 • Zahraniční modely se vyznačují minimální spotřebou paliva. Pracují na zahraničních olejích a jejich proporce se stanou 1:40 nebo 1:50.

Jaký olej nalít do řetězové pily?

Použijte ty oleje, které se používají v automobilových motorech, je přísně zakázáno. je nutné pro speciální dvoudobý olej pro řetězové pily doporučené výrobcem. Výrobci sami neprodukují maziva se vzácnými výjimkami, ale spolupracují se všemi známými značkami a často nabízejí své výrobky pod vlastním štítkem. Proto v cestovním pasu určitě najdete zmínku o tom, která 2 x hodinový olej pro řetězové pily bude tento konkrétní model vyhovovat.

Pro importované řetězové pily se doporučuje používat následující oleje:

 • Klasifikace TA, TB a TC (TSC-1 / 2/3) na americkém standardním API.
 • 2t olej pro řetězová pila Japonská norma JASO, což odpovídá třídám FA, FB a Fc;
 • ISO Evropská norma, EGB a EGC.

Pokud jde o řetězovou pilu domácí produkce, je pro ně také vysoce kvalitní olej. V případě, že není možné zakoupit, můžete použít mazivo určené pro motocyklové motory typu 2-taktní.

Zařízení řetězové pily

Každá řetězová pila má různé technické údaje a může provádět různé práce.Výkonné pily jsou vhodné pro vylévání starých stromů, malé řetězové pily jsou vhodnější pro provádění různých děl v domácnosti:

READ  Další tlumič na řetězové pila to udělat sami

Provedení řetězové pily je jednoduché, tam není ani převodovka, dvoudobá elektrárna funguje, existuje jeden benzínový válec.

Standardní bloky řetězové pily:

 • Power Point.
 • Spojka spojka.
 • Bloku zapalování.
 • Karburátor.
 • Palivový blok (nádrž pro olej a palivo).
 • Filtry pro čištění příchozího vzduchu.
 • Startér.
 • Řetěz.
 • Pneumatika.
 • Brzdový řetězec.
 • Napínací mechanismus.
 • Prvek poskytuje mazání řetězu.
benzínu, oleje, řetězové, pily, stihl

Pro každé řetězové pily vyžadují vysoce kvalitní palivo a maziva, zajišťují dlouhodobé produktivní fungování jednotky. Jaký benzín pro řetězové pily vyplnit, jaké proporce?

Pro domácí řetězové pily, jednoduché oleje jsou vhodné, zahraniční řetězové pily potřebují složitější palivové směsi, které prošly důkladným čištěním.

Majitelé řetězové pily především zájmy spotřeby paliva. Objem nádrže pro palivo je obvykle 550 ml. Předpokládejme, že síla zařízení je pouze dvě kilowatts. V jedné hodině práce utratí 1,25 litrů. Pokud nástroj funguje v režimu Fluster, může být palivo dostatečné po dobu 20-30 minut nepřetržitého provozu.

benzínu, oleje, řetězové, pily, stihl

Jaký benzín vyplní řetězovou pilu?

Podle odborníků je nutné použít neethlanový benzín, získaný přidáním přísad bez olova obsahu, z nichž oktanový počet přesahuje 90 ° C. Pro zahraniční modely je nutné vyplnit benzín vyšší značky a použít značkové výrobce nástrojů. Perfektní je palivo značky AI-92. Jak chovat benzín pro řetězovou pilu „Stihl 180″? V tomto případě znamená oleje ve směsi 1:40. Je docela vhodné pro ni a palivo AI-95, ale podle profesionálů je to lepší pro řetězové pily.

Skutečnost je, že je vyráběna na základě AI-92 s využitím určitých přísad, které mění kvalitu paliva. Tyto komponenty jsou uloženy na vnitřních částech přístroje a když je dosaženo kritické hmoty, začalo se odlupovat, rozbití mechanismu. Nejlepší možností je postupovat podle pokynů, které jsou připojeny k vybranému modelu. Benzín se doporučuje používat čerstvé, protože během dlouhodobého skladování v kontejnerech jsou ztraceny oktanové vlastnosti.

Chainsawaw charakteristika

Každá řetězová pila má tři hlavní prvky, které zajišťují jeho práci. Patří mezi ně 2-pinový karburátorový motor a dvě nádrže. Směs paliva se nalije do jednoho, v druhém. olej potřebný pro mazání řetězu. Objem palivové nádrže je 0,25 l, který umožňuje pracovat bez zastavení 45-55 minut. Objem oleje. méně než dvakrát. S tímto poměrem svazků končí obsah obou nádrží téměř současně.

Při provozu dvoudobých motorů se systém olejového čerpadla nepoužívá, takže pro řetězová pila „STIHL“ olej v benzínu pro mazání hřídele, pístu a dalších jízdních částí musí přidat. Pokusy o práci na jednom benzínu nebo nedodržování uvedených v pokynech pro přípravu směsi palivových a maziv dvou složek, vést k rozpadu nástroje.

Jaký benzín v řetězové pily stihl

Nesprávný provoz alespoň v jakém nástroji nejen významně zkracuje svůj životnost, a to je potenciálně plástev. Zejména to platí pro zařízení s nejvyšší traumatu, ke které řetězová pila patří.

Provoz nástroje vždy začíná jeho přípravou na práci. Co může nalít benzín v řetězci STIHL? Co nalil benzín v řetězové pily, které vyplní. V případě řetězové pily je to první tankování. Jaký benzín vyplnit řetězovou pila Stihl? A i když pro sebe sama o samotném gendopilu není nadměrnou operací, jeho nesprávný nebo necestující provedení může být předpokladem pro tvrdou hrozbu rozbití nástroje a zranění.

READ  Jak vyměnit karburátor u řetězové pily Champion

Příprava směsi paliva

Ve skutečnosti jsou všechny motory nyní řetězové pily, jsou dva-mrtvice. V praxi to znamená, že pro jejich obvyklou a nebezpečnou práci není zapotřebí nepotvrdený benzín, ale směs paliva z benzínu s přidáním k němu v určitém podílu motorového oleje. Tato funkce všech dvoudobých motorů: jejich lubrikant během provozu se provádí olejem vstupujícím na válce současně s přívodem benzínu.

Optimální poměr motorového oleje a benzínu ve směsi pro řetězové pily je považován za 1:50.

Obvykle výhodnější pro optimální provoz motoru oktanového počtu benzínu a doporučené značky oleje Výrobce řetězových pil pro něj. Nalijte čistý benzín, ale ve směsi, se kterou benzín nalije do motorové pily.) v. Co může nalít benzín v řetězci STIHL? Co vyplnit 2-cestný motorový olej. Ve stejné příručce je také indikován optimální poměr motorového oleje a benzínu, a tento vztah není statický a v závislosti na typu změn oleje v rozmezí od 1:25 do 1: 100. Jaký benzín je potřeba, takže to, co benzín vyplní řetězovou pilu? Husqvarna, partner. Ale v drtivé většině případů se používá poměr 1:50, a poměrně často se tento poměr používá, když chybí návod k použití (například při nákupu použité řetězové pily).

Taková opatření však stále nemohou být považovány za plně odůvodněné. Co nalil benzín v řetězové pily stihl? Co pro vyplnění objemu oleje, ale v. Motor moderních řetězových pil může pracovat maximálně 13,5 tis. za minutu, která nezanechává místa pro experimenty s mazivem. Na řetězové pily, který benzín nalije 92 nebo 95 ? Co nalil benzín v benzopu, které nejsou určeny pro řetězové pily, proč potřebujete manuál. Jediná věc, která je oprávněna umožnit přípravu palivové směsi pro použité řetězové pily, ve kterém je motor již velmi opotřebovaný, aby se zvýšil zpočátku doporučené množství 5-6% přidaných do benzínu.

Přečtěte si partnera

Pro odesílání palivové směsi je žádoucí používat speciální nádobu s etiketami na pouzdru.

Čísla poměrů ukazují počet dílů benzínu o 1 část oleje. Pokud přeložíme poměr 1:50 na známější systém opatření, to znamená, že na 1 litru benzínu potřebujete 20 ml oleje. Jaký benzín vyplnit řetězovou pila Stihl? Čistý benzín, nesnažte se nalít.) v. Palivová směs se připravuje v souladu se specifickými proporcemi ve specifické sekvenci.

V kapacitě železa se olej nejprve zcela nalije, pak se k němu přidá polovina požadovaného objemu benzínu. Jaký benzín se nalije do toho, co benzín zaplnit řetězovou pily, je olejová husqvarna. Pro použití plastových kanysterů nebo plastových lahví se nedoporučují, protože jejich materiál může reagovat s benzínem, rychle oxidací. Řetězová pila, co benzín na řetězové pily, jaký druh benzínu je to, co píšou. Potom se olej a benzín důkladně smísí, čímž se získá homogenní barvu směsi, pouze poté, co přidá druhou polovinu benzínu, což ji přivede do množství na požadovaný objem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS