Pracuje hydraulický zvedák v horizontální poloze

Vlastnosti volby hydraulických zvedáků pro stroj

Každý motorista, zkušený a ne příliš obeznámený s takovým zařízením jako zvedák. Je to Jack, který vám umožní zvednout a opravit auto, pokud potřebujete opravu. Doma tam byl problém nebo na silnici. žádný rozdíl. Bez zvedáku, opravy nebude fungovat.

Jack jde do základní konfigurace mnoha automobilů z továrny. Nicméně, jako pravidlo, že zařízení, které nám výrobce nabízí, je nejjednodušší a rozpočet. Jedná se o mechanický automobilový zvedák, který má kromě nízkého zvedání kapacity další obrovskou nevýhodu. potřeba udělat hodně úsilí o zvýšení vozu do výšky. Ano, a to také není odolný. Proto je mnoho vlastníků automobilů pro cestování a pro opravu doma představen nad akvizicí dobrého JACK. Některé z nejlepších poměr ceny / kvality dnes je považován za hydraulické lahvové a lanové zvedáky. Zde namísto obyčejné lidské fyzické pevnosti se použije tlak pracovní tekutiny. Takové zvedáky jsou mnohem jednodušší, lehčí a spolehlivé. Jsou to poměrně mobilní a ne těžké. Kromě toho jsou schopni se vyrovnat nejen s obvyklým vyloženým autem, ale také s autem v srdci: Jeep a dokonce i vůz.

hydraulický, zvedák, horizontální, poloze

Stručně o základních závadách

Nejčastěji na fórech můžete splňovat stížnosti, že hydraulický zvedák nezvedne.

Domkrat místa

Při demontáži a instalaci kola na vozidle je vždy potřeba použít zvedák nebo jiný zvedací mechanismus, který může být vybaven stanicí pro údržbu nebo workshopem pneumatik. Instalací rezervního kola nebo změna kol pro sezónu je motorista a sám často čelit potřebu používat zvedák. Když se samostatná kola, používaná, jako pravidla, šroub, hydraulický nebo roth zvedák, který je obvykle zahrnut do soupravy požadovaného nástroje dodávaného s autem. V workshopech pneumatik nebo v údržbách se běžně používají hydraulické sousední nebo pneumatické zvedáky a často se nenacházejí specializované zvedací stojany a hydraulické mechanismy vybavené automatickým řídicím systémem.

Při použití konektoru v případě sama výměny kola je nutné jasně definovat místo pro instalaci. Обычно места для установки домкрата отмечены на иллюстрации в технической документации к транспортному средству, но при отсутствии такой документации, можно без особых трудностей определить их самостоятельно.

Například u většiny domácích vozidel se jedná o malou plochu na prahu, která se nachází v blízkosti kola a je obvykle vyztužena kovovým profilem nebo deskou. U zahraničních vozů (japonských, francouzských, amerických atd.) je zvedák vybaven speciálním gumovým polštářkem.D.), je tento prostor označen speciálními zářezy; kromě toho je u mnoha zahraničních manažerských vozidel (v Rusku jsou to většinou německá vozidla) prostor pro montáž zvedáku označen šipkami nebo trojúhelníky a má speciální gumový polštářek, který chrání práh před možným poškozením.

V případě, kdy jsou prahové hodnoty vozidla nebo deformované, stejně jako v případě potřeby zvedání dvou kol najednou (což je docela běžně používáno ve workshopu pneumatik během sezónní změny pneumatik zvedák pod jinou nosnou částí tělesa, které může být páky podpěra, koncová část tlumiče tlumiče, převodovky (na džípu a gazelách), paprsku, nesoucí část dna a t.D.

READ  Úhlová bruska Sparky 125 s variabilním nastavením otáček

Při instalaci jacku pod těžkými vozy, jako je Jeep, UAZ, Gazelle, stejně jako pro některé crossovers a univerzály (a někdy sedany některých značek), mělo by být pečlivě zkontrolovat přední a zadní část vozu pod dnem, v k detekci nosné podpory nebo paprsků. Mít určenou platformu pro párování s šálkem zvedáku. Současně budou zvýšena dvě přední nebo zadní kola. V žádném případě by neměly být nainstalovány na pevné vozy pod prahovou hodnotou, protože nevyhnutelně vede k jeho deformaci.

Proč Jack nevynechává ani nevystoupí

Důvody, proč Jack odmítne pracovat:

 • Rozbití válce. Pracovní rovina nedrží zatížení v důsledku toho, že kapalina proudí z dutiny v epipálním prostoru.
 • Zrcadlo poškození. Hydraulika ztrácí účinnost nebo jednoduše odmítá, vzniká v důsledku nesprávné přepravy, může vést k tomu, jaký únik ropy se objeví a vzduch spadne do komory, v tomto případě se koroze spustí s časem.
 • Koroze. Vede k rychlému opotřebení manžetu a žláz, v důsledku toho je možné vstoupit do nečistot do kapaliny a ucpání kanálů a ventilů.
 • Klesající agregát. Čím větší je výška, s jakou jack spadne, tím závažnější deformace dílů, hlavní uzly mohou být.
 • Příliš velké zatížení. Stát se zakřivením tyče. Vede ke skeptu hlavních uzlů a přeskakování ropy.
 • Použití zařízení není pro účely, stejně jako změna pozdního oleje.

Zakřivení zásoby

Odrůdy a důvody poruch

Oprava hydraulického zvedáku se provádí s vlastními rukama. Jsou studovány všechny možné poruchy a pravidla pro jejich eliminaci. Podrobnosti jsou připraveny předem. nahradit neúspěšné. Jsou známy hlavní příčiny poruch a pravidla pro jejich eliminaci. Chcete-li to udělat, musíte mít vhodný nástroj.

Porucha hydraulická válec

Při poruše hydraulické válce je nutné odstranit olejovou nádrž. Za prvé, píst je odpojen. K tomu, s klíčem, odšroubujte šrouby umístěné nahoře. Ochranné kroužky jsou odstraněny, nádrž se vytáhne. Pokud je válec poškozen, je nahrazen. Během procesu instalace bude svorka potřebovat. Šrouby jsou zkrouceny z zvedáku jsou nahrazeny novým. Jsou vybrány stejnou velikost. Pokud jsou odstraněny pouzdra, jiní jsou dány. Některé modely mohou používat kulatý typ.

Odchod horních a dolních kroužků

V případě odchodu horního kroužku je horní deska odpojena. Je předem zkontrolována za přítomnost vad. Šrouby jsou odšroubovány pomocí tlačítek. Je důležité zkontrolovat píst, ujistit se, že zlomený kroužek ho nepoškodil. Po tom, instalovat na tyč nové. Pro zlepšení fixace použijte těsnění.

Pokud se spodní kroužek odjíždí, spodní rám se odstraní. V tomto případě je zkoumán hydraulický válec. Zkontroluje se svou integritou. Je důležité, aby píst hladce pohyboval, bez vězení.

Pro odstranění rámu je zvedák otočen a bezpečně zajištěný. Kryt se odstraní pouze po zkoumání těsnicího kroužku. Pomocí šroubováku, demontovaným rozšiřitelným prodloužením. Vyžaduje také inspekci, protože hrozí nebezpečí poškození kruhu.

Pokud je vyměněn, je značení specifikováno, což je na případu vyřazeno nebo zaznamenáno v dokumentaci.

Během procesu instalace je tyč mazána strojovým olejem. Provádí se také instalace nového kruhu.

Rozpad trakční páky

Složitost této opravy je, že bude vyžadováno odstranění obou zařízení i válce. Nejprve odstraňte horní kryt a inspekce válce se provádí. Je to možné přítomnost škrábanců. Někdy výměna vyžaduje pohyblivou desku.

Vyjmutí válce je dodáván s použitím svorky a horní deska drží na akciích. Pokud design obsahuje několik pístů, stále musíte odstranit cívku.

READ  Jak spustit řetězový generátor Huter

Trakční zařízení s připojenou pákou je na spodní desce. Pro odstranění páky se tyč uvolňuje kladivo. V poslední fázi je páka upevněna na těsném mechanismu.

Rozdělení klínové rukojeti

V případě takového členění je horní deska odpojena. Pro to je 4 šrouby odšroubovány. S pomocí šroubováku je potěr odstraněn a odstraněn. Nachází se v blízkosti ropného systému.

Poté je zachycení odstraněno, který je umístěn na tyči. Před instalací nové kamny kontroluje. Montáž se provádí v opačném pořadí.

Vyjmutí desky Jackt

Při opravě takového členění je kontrolován systém pístu. Možná jeho poškození. V závislosti na typu zvedáku, upevňovací prvky desky jde s různými šrouby. Zpravidla mají vlákno m6. V čísle 4 z nich a jsou umístěny podél okrajů. Během nahrazení desek zkontrolujte olejový systém, protože může mít také poškození.

Výměna smyčky

Tento typ opravy se snadno provádí s vlastními rukama. Pro to jsou šrouby odšroubovány a horní deska se odstraní. Poté je stonek odpojen, smyčka je snadno odstraněna. Často se stane. Použití stroje je jeho povrch zarovnán. V případě velké deformace je lepší nahradit takový výrobek na nový.

Špatné práce

Toto členění přímo souvisí s špatným provozem potrubí. Je nutné zkontrolovat systém pístu. Vzhledem ke své poruše je montáž zažívá zvýšený tlak. Pro to je pístový uzel demontován a havarován v něm. Pokud je to možné, je vyloučeno. V opačném případě je tato část konektoru nahrazena.

Odstraňování problémů potrubí

Tyto typy opravy se zabývají servisními centry. Doma můžete zkontrolovat uzel a udělat pouze snadné opravy.

Pro to jsou šrouby odšroubovány a horní deska je demontována. Použití podkopiny šroubováku a potom se odstraní potěr. Pokud externí inspekce ukázala rozpad horní matice, pak je nemožné odstranit takový členění doma.

Pravidla pro opravu a výběr náhradních dílů

Oprava hydraulického jacku začíná jeho demontáží. Všechny části přípravku mají závitové sloučeniny, takže by měly být vyzbrojeny klíčem.

 • Je nutné sloučit olej. Pro tento účel je připravena speciální kontejner.
 • Svařovaný píst s ventilem. Existuje jejich vizuální kontrola. Všechny nečistoty a rez.
 • Příčina poruchy je deformovaná tyč. Jack nemůže zvednout náklad. V tomto případě musí být položka nahrazena.
 • Pečlivá inspekce vyžaduje těsnění. Pokud s externí kontrolou defektů není zjištěno, je stále lepší je nahradit. Často mikroskopické nedostatky nejsou viditelné, ale slouží jako příčina chyby.
 • Zkontrolovaný olejový ventil. Čištění připojeného nečistoty. Kvůli její přítomnosti koule zabírá nesprávnou polohu a únik oleje je.

Všechny části demontovaného zařízení se promyjí ve speciální tekutině. Vadné části jsou nahrazeny. Za tímto účelem je výběr náhradních dílů. Všechny nové prvky návrhu musí mít stejné parametry. Chcete-li nahradit malou konstrukční sestavu, jsou k dispozici opravy. Mezi nimi patří detaily a těsnění. Montáž se provádí v opačném pořadí.

Výměna a vylévání oleje

Před vyplněním nového oleje je starý zcela odstraněn. Pokud je splachovací kapalina, je také vyčištěna.

Před vyplněním nového vzduchu eliminuje vzduch. Otevře výfukový ventil a zařízení je sníženo dolů. Pak by mělo být provedeno alespoň 5 čerpání. Šroub se odstraní z krku plnicího hrdla a olej se naplní tryskou na požadovanou úroveň. Pak čerpání opakování a olej se lituje znovu. Je důležité uvolnit veškerý vzduch ze systému. Jakmile hladina oleje zastaví bublinu a dosáhne požadované značky, je zvedák připraven k práci.

READ  Hit kladivo na prst, jak odstranit bolest

Schémata hydraulických jackratů

Hydraulický zvedák v rozebrané formě

Existuje několik objektivních důvodů, proč zvedací zařízení nebude plně nebo částečně fungovat. Nejčastěji je jejich vzhled spojen s porušením pravidel operace. Jack láhev může mít úsilí přesahující vlastnosti pasu. V tomto případě budete muset opravit.

Nejběžnější typy hydraulického jacku:

 • stop. Nejčastěji je to kvůli nedostatku oleje nebo filtru ucpání. Pro objasnění důvodů je nutné demontovat design a provést opravy nebo naplnit kapacitu pracovní kapaliny;
 • Nenechte se stoupat píst. Vysvětleno nedostatečným objemem pracovní tekutiny;
 • Pomalé stoupání nebo blbec. Důvodem je přítomnost vzduchu v systému, jeho účinek na píst;
 • Snížený tlak. Je nutné provést opravu ventilu nebo jeho úplnou výměnu.

Nejčastěji po demontáži případu je problém okamžitě viditelný. Pokud je příčinou poruchy mechanické poškození pouzdra nebo pístu. je nejlepší koupit nový Jack, a ne opravit staré.

Princip provozu láhve hydraulického výtahu je jasně uveden ve video materiálu:

Blok: 4/4 | Počet znaků: 1208

Rozšíření života

Čištění jakéhokoliv nástroje je často nepříjemné a dokonce nebezpečné zkušenosti spojené se ztrátou času a peněz. Nedodržení výtahu, na nejvíce inopportune momentu může způsobit zbytečné problémy, takže se doporučuje při práci s tímto nástrojem zvýšenou odpovědnost. Operace a údržba hydraulického zvedáku je naštěstí krátký soubor zcela srozumitelných pravidel, následované.

 • Instalace konektoru pod zatížením se ujistěte, že je jeho základna pevně přilehlá na plochý, horizontální povrch (podlaha, zem, asfalt). Povrch zastavení a zvednutý náklad by měl být rovnoběžný.
 • Umístění zastávky v nákladu musí být tak silné, jak je to možné a vydržet veškerou svou hmotnost. V autech. to je okraj tuhosti, v soukromých domech. stěny se substrátem.
 • Zvedání se provádí hladkými pohyby páky čerpadla. Zatížení by mělo být ve stacionárním stavu, takže v autě by neměly být cestující. S plným výtahem se doporučuje použít bezpečnostní stánek.
 • Když je dokončena práce s konektorem a náklad může být vynechán, zkontrolujte tyč pro přítomnost nečistot a v případě potřeby strávit hadry, aby se zabránilo tvorbě koroze.
 • Skladování a přeprava hydraulického zvedáku se provádí pouze v určené poloze: vertikální pro lahvové a kosočtverec a horizontální pro válcování.
 • Skladem, zatahovací šroub a pístové čerpadlo, při skladování, by měly být vynechány. S pravidelným používáním nástroje by tyto prvky měly být periodicky mazány (jako suché).
 • S částečným únikem a odpařováním pracovní kapaliny musí být systém řešen systémem a čerpání (způsob je popsán výše). Striktně zakázáno nalít vodu, kyselinu a další směsi! Pouze hydraulický, vřeteno nebo průmyslový olej z malého stupně viskozity.

Výše uvedená pravidla jsou hlavními základy sebevědomého a dlouhodobého provozu nástroje. Všechny modely Jacku mají své vlastní jednotlivé funkce a vlastnosti, které každý výrobce v dokumentaci označuje, seznámit se s každým vlastníkem těchto zařízení.

Ruční nářadí Hydraulické nástroje opravy a modernizace

Uložit tuto stránku ve své společenské. A kdykoliv se k ní vrátíte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS