Proč řetězová pila začíná a okamžitě stánky

Časté poruchy Řetězová pila Husqvarna 236-240

Pokud nemůžete spustit motor, je nutné dodržovat objednávku následující akce:

Lokalita vzduchového filtru a zapalovací svíčky.

 • Zkontrolujte benzín v nádrži.
 • Vyměňte palivo, pokud byl uložen déle než měsíc.
 • Zkontrolujte palivový filtr. Odpojte hadici z karburátoru a sledujte tekoucí pramínek. Pokud benzin proudí volně, palivový filtr není ucpaný. V případě nedostatečné spotřeby vyčistěte otvor v víku nádrže nebo filtru.
 • Vyčistěte vzduchový filtr. Pro spuštění řízení může být vzduchový filtr odstraněn.
 • Zkontrolujte a vyčistěte tlumičem z Gary.
 • Zkontrolujte výkon výchozího zařízení. V případě potřeby proveďte opravu startéru (vyměňte kladku, pružinu nebo kabel).
 • Rozebrat a vyčistit ucpaný karburátor.
 • Vyčistěte tester s vysokonapěťovým vodičem pro nepřítomnost přestávky.
 • Změřte mezeru mezi magnety setrvačníků a modulem zapalování (by měl být 0,2 mm).
 • Odšroubujte svíčku a učinit IT inspekci. Změřte mezeru mezi sondou elektrod (normálně 0,5-0,6 mm). Při vzhledu elektrod určete povahu poruchy. Pokud je svíčková zapalování suchá, není příjem pracovní směsi. Pracovní část je naplněna benzínem označuje špatnou přizpůsobení kvality karburátoru nebo nepřítomnosti jiskry. Chcete-li zkontrolovat přítomnost jiskranů, připojte špičku vysokého napětí na svíčku, položte sukni na chladič válce a vytáhněte startovací kabel. V nepřítomnosti výboje mezi elektrodami musíte nahradit svíčku. Nagar tvorba elektrod označuje nízkou kvalitu paliva. Centrální a boční elektrody by měly být vyčištěny s brusným papírem.
 • Žádná komprese. Důvodem je selhání skupiny pístu. Opatření komprese. Nejprve musíte odšroubovat svíčku. Poté vložte tlakoměr do otvoru válce a startovací kabel pohybujte pístem. Velikost tlaku ve válce je posuzována na stavu válce-pístové skupiny (CPG). Mělo by to být nejméně 8 atm. Nízké ukazatele jsou způsobeny opotřebením válců, pístem, pístovými kruhy.

Řetězová pila začíná a stáhne

V případech, kdy nástroje stánky bezprostředně poté, co motor začal, může znamenat problémy s brzdovým řetězcem nebo nedostatečným množstvím mazání výkonové jednotky. Nejprve je nutné zkontrolovat hladinu oleje. pokud nestačí, pak bude kapalina vyřešena, problém bude vyřešen. Ale někdy úroveň v rámci normy a motor stále stánky. To znamená, že problém je s největší pravděpodobností leží v trubce, ve které olej vstupuje do mechanismu maziva.

Také se děje, problém je skryt v karburátoru. Může být nutné jej ladit v souladu s ručním návodem. Но если карбюратор сильно засорён или сломан лучше не пытаться восстановить его работоспособность самостоятельно — обратитесь к профессиональному мастеру.

Někdy pily nelze normálně začít, v důsledku příliš nízké hladiny paliva. se sklonem nástroje, tekutina proudí z sací trubky.

Co dělat, pokud když je stisknuto pro plynové stánky řetězové pily

Jedním z nejčastějších otázek týkajících se práce tohoto zařízení: Proč stagnuje řetězová pila při lisování pro plyn a co dělat pro vyřešení tohoto problému? V takové situaci musíte provést následující akce:

 • Ověřte palivový filtr;
 • Proveďte kontrolu palivových hadic pro těsnost;
 • Zkontrolujte tlumič;
 • pokusit se přidat malou rychlost;
 • Zkontrolujte stav gumové těsnění na hřídeli klikového hřídele.

Výhody nezávislých oprav

Specialisté nabízejí několik možností vyhledávání. příčiny špatného spuštění motoru nebo pokud je při práci stánky. Doporučení stejně platná pro řetězovou pilu domácnosti a profesionální třídy.

Majitelé se zkušenostmi v provozu řetězových pily používají jednoduché, osvědčené intuitivní řešení problémů s odstraňováním problémů, které vám umožní rychle odstranit mnoho poruch a rozbití přímo v procesu.

Úspěch práce je usnadněn znalostmi návrhu nástroje a interakcí všech jeho složek, přítomnost montáže a opravných dovedností a provozních zkušeností. Stejné schopnosti umožňují majitelům používat své řetězové pily s vysokou účinností.

DIY Oprava poskytuje možnost podstatného úspor materiálu prostředků a snížit dobu nucených prostojů.

READ  Kruhová pila, jak si vybrat

Řetězová pily pod zatížením

Takový problém může znamenat nesprávně nakonfigurovaný karburátor nebo nedostatečná těsnění klikové skříně. Vzduch je někdy vhodný pro staré žlázy. Chcete-li odstranit poruchu, kterou potřebujete ke kontrole všech těsnění uvedených na karburátoru a motoru. Pokud jste viditelnými škodami, pak důvod spočívá v tomto detailu. Doporučuje se pravidelně měnit zastaralé soupravy Glades a hermetických těsnění před tím, než se problém dá vědět.

Transfúze palivových a zálivních svíčkových řetězových pil může být jednorázová a náhodná. Například „Priose“ čerpadla čepice (primer): motor okamžitě nespustil, operátor znovu a opět spěchá prst na víčko, trigs start, skočí znovu.

V tomto případě není důvodem na karburátoru. Je třeba otočit svíčku a vyhodit spalovací komoru, tahat startovací kabel několikrát, když se začíná. Svíčkové ubrousky, suší se na plynovém hořáku nebo plameni hořáku nebo používat další. Zkontrolujte jiskru, svíčka zavedla. Pokuste se začít nejprve bez sání.

Pokud se nespustí po 3-4 trhnutí, víčka čerpadla je stisknuto 2-3 krát. Znovu zkuste to znovu. To je po přetečení, je lepší, není lepší platit palivo, ale čerpat ji ve zvyšování. Dokud se motor nespustí.

Svíčky někdy vyžadují svou údržbu a péči.

 • Uvnitř, kolem izolátoru, kategoricky by neměly být žádné auto nebo nečistoty.
 • Kontaktní elektrody a desky z těla svíčky Vyčistěte brusný papír „Zero“. Úhledně, ne šetřící konec elektrody.
 • Potřebují znát doporučenou mezeru svíčky (od 0,5 do 0,65 mm nebo více).
 • Pro přesné nastavení clearance svíčky se používá speciální sonda. sada ventilátoru desek různých kalibrovaných tloušťky, která se skládá do rukojeti jako skládací nůž. Prodává se v automatickém a náhradní díly.
 • Při práci v zimě a skladování řetězů lépe při nízkých teplotách. Při odstraňování z tepla do mrazu může být kondenzát vytvořen z prudkého poklesu teploty, a to i v systému zapalování, a to je škodlivé.

O některém z důvodů absence jiskry v benzopile jsou uvedeny v následujícím videu, kde také říkají, jak opravit členění:

Moderní systémy zapalování Řetězové pily jsou kompaktní a spolehlivé. Musíte je vzít z přímé vlhkosti, dopadu, účinků extrémních teplot. A pak nebudou žádné problémy s nedostatkem jiskry během spuštění. Také tam nebude navíc zjevně dobré 1-2 náhradní svíčky.

Proč nespustit řetězovou pilu. příčiny a způsoby, jak eliminovat

Pracovní mechanismy zahradního nástroje opotřebovávají, jehož důsledkem, které se řetězové pily stávají různými poruchami. Chcete-li je odstranit vlastními rukama, musí operátor rychle určit příčinu poruchy a vyměnit vadné části.

Co dělat, když řetězová pálení stánky při lisování pro plyn?

Pokud je přízna řetězových pil na farmě nebo na roli pracuje normálně při volnoběhu, ale pod zatížením stánků, pak to je ve většině případů, může znamenat dvě běžné chyby. První společnou příčinou rozbití je ucpaný vzduch nebo palivový filtr. Chcete-li zobrazit podrobnosti, budete muset odstranit zbožné ochranné plastové podšívky pily pouzdra. Čiré filtrační prvky pomohou jejich důkladným propláchnutím v čistém benzínu. Pokud nemůžete vymazat filtr, znamená to, že musí být vyměněny.

Často řetězová pily ohřívá a stáhne v důsledku vadného palivového čerpadla. Pracuje pod vlivem zařízení, které během intenzivní práce rychle nosí. Řešení problému pomůže nahradit chybné převody nebo všechny čerpadlo úplně.

Pro další zabránění takových problémů musíte pečlivě přistupovat k výběru komponent směsi paliva k doplňování motorových pil. Použitý benzín by měl být pouze s oktanovým číslem, které označuje výrobce zahradního nástroje. Pokud je vybrán motorový olej, musí obsluha pily přednost těm značkám, které produkují oleje se všemi přísadami pro stabilní provoz nástroje.

Řetězové pily začínají normálně, ale při přidávání plynu, stánky. oprava poruchy

Hlavní příčinou tohoto členění by mělo být hledáno v původně nesprávně vyladěném provozovateli karburátoru. Pokud nástroj získá hybnost a stánky, pak s největší pravděpodobností v důsledku mechanického nárazu nebo zvýšených vibrací bylo porušeno tovární nastavení šroubů montáže paliva. Pro vyřešení typického problému, díky kterému je použitý nástroj vycpaný při vyhřívání, musíte nakonfigurovat karburátor.

Pokud po nastavení karburátoru, stánky zahradní nářadí při načítání, to znamená, že je třeba pečlivě zkontrolovat trubky, pro které palivo cirkuluje. Pokud jeden z nich vytvořil díru, pak palivo nebude možné plně vstoupit do válce DVS. Z tohoto důvodu, během zvýšení otáček, zahradní nástroj bude libovolně odpojen.

READ  Proč špatně začíná řetězová pila Stihl 180

Často, řetězová pila stánky, když dáváte plyn, kvůli porušení šířky pásma vzduchového filtru. Pro vyřešení problému libovolného vypnutí motoru horkému, stačí, aby se mytí prvku a prostoru pod ním s čistým benzínem. Potom je třeba nainstalovat filtr na místě a opět pečlivě zkontrolujte provoz zahradníku.

Řetězové pily začínají a staly. důvody pro členění

S tímto společným problémem si uživatelé čelí, které části používají své řetězové pily v těžkých místech. V takových podmínkách se pila nevyhnutelně dává zpět mechanické šoky, což vede k narušení mezery mezi cívkou zapalování a magneto.

Pro stabilní provoz systému zapalování by mezera mezi magnetem a řetězovou pilou cívky neměly překročit 0,5 mm. V některých modelech profesionálních řetězových pil, tento parametr může být 1-2 mm více.

Pro správné konfiguraci mezery mezi částmi zapalovacího systému je nutné odstranit levý ochranný kryt pouzdra. Pak budete muset odšroubovat 2 šrouby umístěné výrobcem v blízkosti setrvačníku. Jakmile je setrvačník odstraněn z cívky, bude nutné připevnit speciální vzor, ​​který má tloušťku odpovídající mezeru mezi vestavěným setrvačníkem a cívkou. Poté musíte střídavě otočit šrouby ve směru hodinových ručiček, čímž se setrvají setrvačník do šablony.

Pokud to nepomůže, znamená to, že potřebujete zkontrolovat stav motorových pil motorů CPG. V důsledku dlouhé práce na vnitřních stěnách válce jsou otřepy vytvořeny nebo jiné defekty, které zasahují do normálního provozu motoru. V tomto případě bude nutné pečlivě vyleštit poškozený povrch válce a zkusit znovu spustit řetězovou pilu.

Spark je problém s mokrým řešením

Hlavní příčinou této poruchy je použití nekvalitní směsi paliv připravené v nesprávném podílu. Vzhledem k nadměrnému motorovému oleji je v čase přetékající do válce a spadá na zapalovací svíček. Zpočátku může svíčka stále generovat jiskru, ale s časem, tato schopnost je ztracena.

První věc, kterou musíte udělat pro odstranění rozbití, vypněte a opláchněte svíčku z Nagara. Pokud se pryskyřice na povrchu části podařilo zmrazené, můžete použít zapalovač, který se zahřeje a roztaví se Nagar. Zároveň musíte chovat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození kontaktů svíček. Dále bude položka potřebovat opláchnout čistě benzínu a pečlivě osušit.

Zatímco svíčka zaschne, operátor musí sušit pilový válec. Chcete-li to provést, musíte několikrát vytáhnout pro startovací kabel. Pak musíte nastavit svíčku na místo a pokusit se spustit motorovou pilu motoru.

Docela často je příčinou nalévání svíčky poškození nebo odtlakování palivových trubek. Pokud byl jeden z hadic poškozen právě na místě, který se nachází v blízkosti svíčky, pak je pravděpodobné, že bude příčinou nalévání detailů. Chcete-li odstranit poruchu, musíte nahradit palivovou trubku. Současně bude její konektivita k montáži důkladně zpracovány tmelem odolným proti vlhkosti.

Jak správně spustit řetězovou pilu. společné způsoby

Pokaždé, když je správně spuštěn motorem ekonomické benzínové pily, jeho vlastník poskytuje dobře koordinovaný a hladký provoz mechanismů zahradních nástrojů a také zabraňuje rychlému opotřebení svého spotřebního materiálu. Postup pro zahájení studeného motoru různých modelů se může lišit mírně, ve většině případů to vypadá takto:

 • Prvním krokem, který musí operátor dokončit, je instalovat páku, která reguluje polohu integrovaného škrticího ventilu do nejnižší polohy. V tomto případě je třeba vzít v úvahu, že v tomto režimu bude páka schopna překládat pouze v případě, že je plyn trigger. Přenos páky dolů, operátor zavře klapku umístěné v běžném karburátoru, a upevňuje páku zásobování plynu v poloze svorky;
 • Dále musíte spustit manipulace s startovacím kabelem. K tomu je nutné otočit pravou nohu v „Ushko“, který se nachází v zadní části případu, a nakloní se levou rukou v rukojeti řetězové pily. Pak musíte drasticky vytáhnout kabel vestavěného startéru zahradního nástroje. Jakmile se pilový motor začíná a stánky, musí být páka spínání polohy škrticí klapky přeložena na jednu polohu nahoru;

V případě, že provozovatel musí zahájit zahradní nástroj s teplým motorem, pak pro tuto páku polohy škrticí klapky musí být škrticí klapka přenesena do předposlední polohy nahoru a vytáhněte kabel startéru. Pro zdvih motoru, páčka polohy škrticí klapky musí být přeložena do extrémně přípustné horní polohy.V některých modelech používaných na farmě se řetězová pila start továrního motoru provádí v takové sekvenci:

 • Nejprve musíte zapnout zapalování a přeložit přepínač přepínače do příslušné pracovní polohy;
 • Dále je nutná 5-6 krát kliknout na transparentní plastový primer potřebný pro výměnu paliva do válce;
 • Poté provozovatel bude muset plně vytáhnout páčku pro nastavení polohy integrovaného škrtící klapky;
 • Pak musíte dramaticky vytáhnout kabel startovacího kabelu. Jakmile se tovární motor začíná a stánky, bude páka nastavení škrticí klapky stisknuto na zastávku a několikrát vytáhněte páčku startéru. V návodu k obsluze některých modelů je indikován, že po zastavení motoru musí být páka pro nastavení klapky stisknuto pouze polovinu. Současně až do konce stiskněte páku pouze po spuštění a začátku stabilního provozu motoru, děly;
 • V modelech, kde je spoušť plynu upevněn při tažení páky nastavení škrticí klapky, motor začne pracovat vysokou rychlostí. Pokud tělo plynu v řetězové pily není pevné, pak bude otáčení motoru minimální. Kvůli tomu může motor po několika sekundách po spuštění klopýtnout. V tomto případě musíte spustit nástroj motoru, dokud se zahřeje nahoru a nezačne pracovat stabilnější.
READ  Poměr oleje a benzínu pro řetězové pily Partner

Pokud by obsluha měla spustit řetězovou pilu s teplým motorem, pak bude muset zapálení zapnout a několikrát dramaticky zatáhněte kabel startéru.

Proč řetězová pila Stihl se nezačne na horkém. Proč špatně začíná řetězová pila

Zvažte každý důvod podrobněji.

proč, řetězová, pila, začíná, okamžitě, stánky

Filtr paliva a vzduchu

Znečištění hlavních filtračních prvků řetězových pil, nepříznivě ovlivňují jeho provoz.

Například, špinavý vzduchový filtr poskytne přívod vzduchu k karburátoru, který není v plné výši, což ovlivní kvalitu směsi palivového vzduchu a normální start motoru. Znečištění palivového filtru, to je obtížné, buď obecně blokuje dodávku benzínu do karburátoru a znemožňuje práci motoru.

Snížená komprese

Jeden z častých případů obtížného spuštění řetězových pil, je to opotřebení CPG (Cylindrofone Group).

Jak víte, komprese by měla být přítomna pro normální spuštění řetězových pil ve svém motoru. Je nutné normální komprese palivové směsi v válci motoru, ovlivňuje také provoz palivového čerpadla.

proč, řetězová, pila, začíná, okamžitě, stánky

Během provozu nástroje se hodnota indikátoru komprese klesá a řetězová pila začne špatně.

Příčiny absence komprese nebo jeho snížení, mohou být přirozené, t.na. Motor v procesu práce. Také problémy mohou být způsobeny vážným členěním, například Zadarem CPG nebo rozpadu pístního kruhu.

Znaménko snížené komprese je slabý startovací odpor při startu. Se sníženou kompresí je snížení výkonu řetězových pil, které nepříznivě ovlivňuje jeho výkonnost. Eliminuje problém nahrazení pístních kroužků nebo plně CPG.

Nastavení karburátoru

Nepravidelné úpravy karburátoru, z toho důvodu, že řetězová pila nebude rozvíjet plnou moc. Bude to špatné začít nebo nezačínejte vůbec. Nastavení karburátoru ovlivňuje přímo kvalitu směsi palivového vzduchu, která je nezbytná pro normální spouštěcí a další provoz motoru.

S nesprávným nastavením karburátoru, ve směsi paliva se vzduchem bude přítomna více nebo méně benzínu, než je požadováno, a směs se nezapálí ani v normálním jiskření.

Přebytek benzínu ve směsi se nazývá přetečení. Charakteristické znaky přetečení, jedná se o mokré zapalovací svíčky, po několika neúspěšných pokusech udělat spuštění řetězové pily.

Zapalovací svíčka

Zapalovací svíčka je jedním z hlavních prvků zapalovacího systému. V jeho elektrodách dochází k tvorbě jiskry, a když to selže tuto položku, bude obtížné vytvořit spuštění, nebo to není možné vůbec.

Svíčka může zcela odmítnout nebo pracovat s přerušením nebo vydat slabou jiskru. Zkontrolujte svíčku je dost jednoduchá, pro to budete muset odšroubovat z motoru, připojit se k víčku vodiče s vysokým napětím a uvedení na válec, zatáhněte startér. Pokud je svíčka v pořádku, jiskra bude mocná s modravým nádechem. Slabá jiskra s červeným odstínem, podepište problém. Vadná svíčka musí nahradit.

Zapalovací cívka

Důvodem, že nová řetězová pila není spuštěna, nebo bude to špatné, cívka zapalování se může stát. Moderní řetězové pily, vybavené elektronickými zapalovacími cívkami. Oprava Tento detail nepodléhá opravy, a zpravidla, pokud existuje vada, změní se zcela.

Mezera mezi cívkou zapalování a setrvačníku

Není řádně vystavena mezery mezi setrvačníkem a kontakty zapalovací cívky, ovlivňuje kvalitu jiskra, což je zase zodpovědný za normální stabilní a stabilní provoz motoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS