Proč jiskru kartáče na disku

Uhel-grafitové kartáče používané v elektromotorech. Co dělat, když jiskří.

Takže jste na kartáčích vyvrtáváte jiskry a nevíte, co dělat v takové situaci. Tento článek bude říct, protože to, co se stane, ať už je nutné jej opravit, a v případě potřeby, jak.

Okamžitě stojí za zmínku, že přítomnost této jiskry během provozu je zcela přípustný jev. Pravda pouze v případě, že jiskry jsou malé a nejsou tolik z nich. Pokud jsou přímo RAW, může znamenat poruchu.

proč, jiskru, kartáče, disku

Všimněte si, že na novém servisním napájecím nástroji mohou kartáče také promluvit s poprvé, protože se musí nejprve konat. 10-15 minut práce obvykle chytí. Pokud poté zůstalo vše, co bylo tak, bylo, pak je lepší připisovat nástroj zpět do obchodu s nárokem.

Pokud je váš vrták již nevratný, pak se můžete pokusit opravit všechno sami.

Nejdříve však popisujeme důvody tohoto fenoménu.

Proč jiskru kartáče v elektromotoru, což vede tento fenomén a jak jej eliminovat.

Téma: Co dělat, když budu silně jiskřit kartáče v elektromotoru.

Takže, zpočátku řeknu, že se jiskření samotné při práci s kolektorem elektrických strojů je normální, pouze by mělo být velmi malé, sotva patrné. Není normální, když elektromotor pracuje a jiskry letět přímo s kartáče. to je špatné. Stejný jev tvorby jiskry je spojen s přerušovaným elektrickým kontaktem vyskytujícím se v procesu otáčení kotvy, v době mechanického přechodu štětce z jednoho kontaktu, na kolektoru, na jiný. V této době je dokončena mezera řetězu a proud protékající cívky kotvy, dokončí svůj průchod přesně, malý obloukový výtok. V důsledku toho, čím více energie a síla proudu v řetězci, tím patrný bude jiskra. Ale kromě toho existují další faktory, které přispívají ke zvýšení jiskry.

Měli byste také věnovat pozornost stavu intervalů mezi kontakty na sběrateli. Často se stává, že jsou ucpané s grafitovým prachem, který je vodič s určitým odporem

Přirozeně, pokud jsou tyto mezery kontaminovány, také je dáte do pořádku (čistý s špičatý nástroj). Nezapomeňte zkontrolovat a stav kartáčů, jejich vývoj, pevnost svorky, svobodu vertikálního pohybu. V případě, že problémy jsou identifikovány s bratry, je nutné je odstranit. Všimněte si, že při výměně grafitu Brusons stojí za to zvážit, že jsou jiné. V tomto případě se snažte najít přesně tento typ, co bylo staré.

READ  Jaké mazivo použít pro převodovku úhlové brusky

Kontrola kotva by měla být ve střídavém poli elektromagnetu. Pokud jsou krátkosrsté otáčky, pak v takovém kotevním poli začne chrastit, protože v něm začne vytvářet pozitivní proudy. Chcete-li to provést, můžete provést self-made zařízení od napájecího transformátoru, pre-na jeho jádro tím, že vytváří klínový výřez, ve kterém potřebujete investovat kotvu pro kontrolu.

Vzhledem k tomu, že je to důležité, opakuji znovu. zvýšená tvorba jisker během provozu elektromotoru ovlivňuje jeho trvání provozu. Současně se bude rychle zobrazovat silný Nagar na kontaktech kolektoru, který čas rozšiřuje elektrické zařízení po

Je lepší okamžitě odstranit jiskry než za druhou a nahradit celou kotvu.

Špatný kontakt

Ve většině případů jsou kartáče jiskří se špatným kontaktem s kolektorem. Stává se, pokud jste nainstalovali nový. Pro hustější přilehlý k kartáčům na kolektor, můžete použít „pokožku“ s nulou, nebo jednoduše poskytnout vysavač na středně velké cirkulaci asi 20 minut. Nezapomeňte zkontrolovat stav ložisek, protože jejich opotřebení může způsobit příčinu beyon a nerovnoměrné otáčení rotoru. Podobně výčnělky izolace mezi sběrnými deskami, škrábance na povrchu, různé nesrovnalosti. Pro leštění používat abrazivní papír.

Zařízení sběrného elektromotoru vysavače

Štětce by neměly vrazit v držáku pásu, ale mají volný pohyb, že jara jim poskytuje, jehož stav také hraje důžitou roli.

proč, jiskru, kartáče, disku

Pokud se rozhodnete kartáče vyměnit, nezapomeňte zkontrolovat, jak pevně drží pružina kartáče u sběrače. Někdy stačí pružinu trochu napnout, aby byly kartáče pevně přitlačeny.

Úhel náklonu

Nesprávný úhel kartáčů vzhledem ke statoru může také způsobit oblouk. Správná poloha je taková, kdy jsou oba kartáče dokonale vyrovnány s osou otáčení sběrače. Držák kartáče se může časem uvolnit nebo dokonce mechanicky poškodit v důsledku neustálých vibrací. Pečlivě zkontrolujte povrchy sestav. Prasklé, naštípnuté nebo zkorodované díly musí být vyměněny.

Каждый производитель вносит конструктивные особенности в линейку своей продукции, и поэтому различные виды пылесосов имеют различный тип крепления щеток. Obecně však všechny modely mají stejné zařízení a držák pásu je obvykle přišroubován dvěma šrouby a umožňuje nastavit se.

Co dělat, když je kartáč jiskán ve vysavači?

V procesu práce je kartáč vymazán v důsledku neustálého tření. To vytváří potřebu jejich plánované náhrady. Chcete-li to provést, výrobce dodává elektrické nářadí s náhradní sadou kartáčů. V jiných situacích můžete pozorovat vzhled jisker v oblasti kartáčů.

READ  Seřízení karburátoru Oleo-Mac Sparta 38

Jak pochopit, co potřebujete ke změně kartáčů

Mnoho změn kartáčků až po nalézt silné jiskření nástroje, stejně jako vzhled pachu gary. Mnoho mistrů ani nezastaví tyto značky a nadále využívají přístroj, dokud se nezastaví. Je-li nutné změnit uhelné kartáče, aby nepoškozovaly zařízení pro napájení. Za tímto účelem existují následující znaky:

 • Silná jiskra. Pokud existují známky silného jiskření, je nutné přístroj demontovat a kontrolovat prvky výdajů. Jiskra je první znamení, že výdajové prvky budou nahrazeny
 • Vzhled pachu Gary. Pokud je při práci s nástrojem slyšet vůně Nagaru, pak se doporučuje demontovat rohové broušení a vyměnit grafitové kartáče
 • Při nošení hlavní části přes 30%.40%. Je však téměř nemožné určit počáteční délku, pokud to nemusí měřit před instalací prvků
 • Když se tyto značky objeví jako trhání a „vrčení“ napájecího nástroje

Záleží na náhradní zařízení, pokud mají nerovnoměrné opotřebení, a také neodpovídají kvalitě.

To je zajímavé! Na domácím úhlovému brusku se nedoporučuje nakupovat uložené kartáče, protože rychle zakazují kolektor kotvy v důsledku velkého obsahu mědi v kompozici. Prvky autorských práv lze použít na bruskách, které mají speciální povlak na sběrných deskách.

Prevence kolektorových zařízení

Aby bylo možné rozšířit životnost kotvy, a proto musí být elektrický přístroj provést několik jednoduchých pravidel. Tato opatření jsou následující:

 • Nedovolte dlouhodobý provoz přípravku na nízkých otáčkách s významným zatížením, a ještě více, takže hořící část. Při rušení elektrického motoru, krátký čas blokování, takže hoří.
 • Pokud je zařízení zaseknutý, musí být pečlivě uvolněno a ponecháno pracovat na volnoběhu po dobu dvou minut. Během této doby, na úkor přirozeného chlazení jsou vyhřívané části vychladlé.
 • Dodržujte termíny pro přidání nebo nahrazení maziv.
 • S výskytem vibrací nebo hluku je nutné provést profylaktickou kontrolu s demontáží a čištění z nečistot jako potrubí a veškerý prostor uvnitř.

Jakákoli nezávislá práce na opravě elektrických nástrojů, nejen úhlové brusky, se doporučuje, aby nebyla provedena až do konce záruční doby. Výrobci nejsou vítáni neoprávněné rušení v zařízení. To se netýká pouze výměně vývaru bez otevření případu a v jiných případech je lepší hledat pomoc v autorizovaném servisním středisku.

Mobilní stroj. high-breasted elektrický nástroj vybavený sběrným elektromotorem. V tomto motoru se proud aplikuje na kotvu. vnitřní rotující část. Takový posuv se provádí pohyblivou metodou a jediným způsobem, jak vytvořit kontakt napájení s pohyblivou částí. grafitem „kartáče„. Jsou „pojistky“ z přetížení napětí a selhání v pořádku.

READ  Jak položit pórobetonové tvárnice na základovou desku

Jak nahradit se

Co může být jednodušší než nahrazení kartáčů na rohové brusky. Nicméně, tam jsou některé nuance, abychom zvážili, že nebude zkazit elektrické nářadí. Nejdříve musíte vybrat způsob, jak zvolit výdajové prvky. Při výběru by se mělo spoléhat na model úhlové brusky nebo odstranit instalované kartáče a odstranit jejich rozměry. Na těchto velikostech si koupit nové prvky. O tom, kolik takových zařízení náklady nemá smysl mluvit, protože je.

Po zakoupení spotřebního materiálu jsou kartáče nahrazeny. Zároveň se nejprve potřeboval podívat na model úhlové broušení. Někteří výrobci vybavují své napájecí nástroje se speciálními doly, aby rychle vyměňovali kartáče. Jsou to plastová čepice, která je zkroucená a odšroubována šroubovákem.

Pokud se jedná o úhlovou brusku, která nemá speciální důl k rychlému vyměnit kartáče, pak je třeba rozebrat případ, abyste se dostali na spotřební materiál. Když se získá přístup k nahrazení spotřebního materiálu, další akce se provádějí v následujícím pořadí:

proč, jiskru, kartáče, disku
 • Mít přístup k držáku pásu musíte odpojit kontaktní drát z něj
 • Odpojte kontaktní vodič, který je také připojen k držáku štětce
 • Extrakt vymazaný prvek
 • Vymažte místo, kde je kartáč nainstalován, protože by se měl pohybovat volně a bez rušení
 • Nastavte novou položku, abyste odstranili
 • Před instalací držáku kartáče na místě musíte zkontrolovat kolektor. Pokud existují známky Nagaru, měly by být odstraněny
 • Stejně tak provést postup pro výměnu na druhou stranu

Vědět, jak změnit kartáče na rohové brusky, mělo by být okamžitě vyměněno. Čím silnější zařízení na elektrickém nástroji, tím dříve je třeba vyměnit. Při výměně je také nutné vzít v úvahu, že je nutné změnit pár zařízení, ale ne jeden po jednom.

proč, jiskru, kartáče, disku

Shrnutí na práci, stojí za zmínku, že důvody pro jiskření kartáčků na rohu mletí hodně, a v každém případě musíte hledat vaše členění. Pokud není možné určit důvody pro jiskření, musí nástroj zobrazit specialista, který odhalí poruchy a eliminovat jej. Je lepší než pokračovat v práci vadného nástroje, který může kdykoliv spalovat nebo blíže. Pouze se správným přístupem k opravě a údržbě elektrického nářadí je možné dosáhnout jeho dlouhodobé operace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS