Proč kartáče na rohové brusky jsou silně šumivé

Strike tvrdé kartáče motor elektrické nářadí příčiny

Je těžké si představit arzenál domácího mistra bez takového populárního elektrického nářadí, jako je úhlová mlýnková bruska nebo úhlová broušení (folk jméno). Úhlová bruska získala svou popularitu na úkor univerzálnosti, protože tento nástroj může být použit pro řezání, broušení, řezání, leštění, odizolování, sdílení a dalších prací. A můžete zpracovat absolutně všechny materiály. Během provozu nástroje vznikají různé členění a jeden z nejčastějších šumivých kartáčů na úhlové brusu. Proč jiskru kartáče na úhlové brusu, ne mnoho vědí, takže to v této záležitosti zjistíme, a také zjistíme, proč hoří a jak jsou nahrazeny.

Jiskry, včetně v dobrém motoru, se objevují v důsledku mechanických účinků mezi kartáči a kolektorem. Kartáč se pohybuje podél kolektoru z jednoho z jeho kontaktu na druhý, střídavě vytváří a rozbije spojení s každým z nich. Nyní si pamatujte, co se stane, když vytáhnete jakékoli pracovní elektrické spotřebiče z výstupu. obvykle v takovém okamžiku je jiskra mezi vidličkou a růžicí. V případě kartáčového motoru je to stejný jev.

proč, kartáče, rohové, brusky, jsou, šumivé

Přečtěte si také: Jaké lampy jsou nejvíce energeticky úsporné

Proto je přípustné mírné jiskření i na dobrém elektromotoru, protože spojení a přerušení zde neustále vznikají.

Co dělat, když jiskrový vrták

Velkoobchodní produkce ručních brusných strojů byla zahájena v SSSR v roce. Dnes bez tohoto nástroje neudělá žádnou výrobu. Nicméně, jakýkoli nástroj, jakmile se rozbije, ale mnoho částí může být stanoveno v životních podmínkách. Nejčastější porucha, která se pokouší opravit, je rozpad statorů. To je hlavně kvůli velkému přetížení. Převod statoru úhlových brusek je dnes možné. Taková práce však vyžaduje určité zkušenosti a příslušné znalosti. Když se zvyšuje napětí, pevnost jisker zvyšuje skoky jako.

proč, kartáče, rohové, brusky, jsou, šumivé

Štětce na úhlové brusky a další elektrické nářadí jsou vyrobeny z různých materiálů, ale sítě jsou. uhlí a grafit. Je to tento materiál, který má nízký koeficient tření, a také zvýšená síla otěru. Pro zlepšení kontaktu se do výroby kartáčů přidávají různé nečistoty. V závislosti na použitých nečistotách rozlišují následující typy kartáčů:

Složení hlavní části ovlivňuje nejen pro životnost nebo opotřebení, ale také na takový parametr jako známky upřímného. Velikost jiskřivých kartáčů závisí na kompozici, ze kterého jsou vyrobeny. Při nákupu je třeba věnovat pozornost kompozici a nezískávejte snap o neznámého původu a pochybné kvality.

To je zajímavé!В конструкции щеток находится керамический наконечник, который выполняет одну из важных задач. При истирании графитового слоя до предела, наконечник начинает контактировать с медными ламелями коллектора. Keramika nevede elektrický proud, takže v případě opotřebení kartáčů bude úhlová bruska pracovat přerušovaně nebo vůbec, dokud se zařízení nevymění.

Hlavní závady úhlové brusky a jejich příčiny

Statisticky se většina případů poruch úhlových brusek týká elektrické části stroje. Některé poruchy mohou být drobné, což vám umožní opravit úhlovou brusku vlastníma rukama. Pokud se například spálí vinutí motoru, může opravu úhlové brusky provést pouze odborník.

úhlová bruska se nezapne

Důvody skutečnosti, že úhlová bruska se nezapne, mohou být následující:

 • vadná elektrická zástrčka;
 • vadný elektrický kabel;
 • Zlomil tlačítko Start;
 • Zlomený kontakt mezi napájecím kabelem a tlačítkem;
 • lámání kontaktního drátu elektrického kotle;
 • Silné opotřebení elektrobel;
 • Výstup rotoru nebo statoru vinutí.
READ  Nastavení karburátoru Motocos Stihl

Coror bruska se nevyvíjí obrat

Důvody skutečnosti, že úhlové broušení nezíská hybnost může být odlišná.

 • Nastavení blokování bloků. Chcete-li tuto verzi zkontrolovat, musíte připojit motor stroj přímo, obejít regulátor a zkontrolovat zařízení.
 • Porucha elektrického kabelu v důsledku neustálého inflexního nebo mechanického poškození. Z tohoto důvodu se poškozený drát začne zahřát pod zatížením a motor se otočí podzim.
 • Znečištění Sběratelský prach. Je nutné odstranit kontaminaci alkoholem.
 • Problémy s kartáče. Mohou nosit nebo mít krátký kontaktní drát, jak je znázorněno na následující fotografii.

Kartáček ačkoli polovina a vymazaná, ale je poměrně efektivní. V tomto případě se krátký kontaktní drát nedává pružinu pro stisknutí elektrody kolektoru. Tato situace může být také důvodem, proč úhlová bruska přestala pracovat v normálním režimu.

proč, kartáče, rohové, brusky, jsou, šumivé

Elektrický motor se zahřívá

Důvody pro úhlové broušení mohou být následující.

 • Nesprávný způsob provozu zařízení. V důsledku přetížení může být elektromotor velmi horký, což často vede k navíjení statečného.
 • Zničení ložisek uspořádaných. Výsledkem je, že rotor lpí na stator, provoz motoru je omezen a vinutí přehřátí. Problém je vyřešen nahrazením ložisek.
 • Zavřete ventilační kanály, kterým vzduchový chladicí vzduch. Je nutné čistit větrací otvory z prachu.
 • Provedení makléře sloužící pro chlazení motoru. Je instalován na rotoru, na opačné straně na stranu. Pokud je oběžné kolo rozbité, musí být nahrazeno novým.

Corner Schlifmashinka Sparks

Pokud si všimnete silné jiskry v zahrnutí rohového auta v místě, kde se nachází sběratel, důvody pro tyto problémy mohou být následující.

 • Poškození kotevního vinutí: lámání jednoho nebo více klikatých úseků, inter-dotykové uzavření. S takovými členění je zvýšený hluk, obrat motoru klesá a kartáče.
 • Kachlový kontakt mezi kolektorovými deskami a vinutí.
 • Slabé upínací kartáče. S dlouhými způsoby úhlové brusky pružiny přehřátí a mohou „pohybovat“, takže pružnost.
 • Nevyváženost rotoru motoru.
 • Porušení válcového povrchu kolektoru. To se někdy vyskytuje po převíjení, pokud kotva nezaplaťte na soustruhu, a okamžitě instalována v zařízení. V tomto případě můžete také pozorovat, že příliš jiskry kartáče.
 • Izolace rozbité mezi lamelami. Může také být ucpávání drážek vlny grafitu nebo rozpadu mezi lamelami.
 • Nosné opotřebení, způsobující lano rotoru, také vede k tomu, že kartáče jsou velmi šumivé.
 • Porušení kotvy hřídele geometrie. To se obvykle děje, když je elektromotor neaktivní, když se hřídel ohýbá.
 • Grafitové kartáče nejsou instalovány ne tak značku. Štětce jsou vybrány, založené na očekávaných revolucích a napětí.
 • Zvyšování jednoho nebo několika lamellandů vede k tomu, že kartáče rychle hoří. Stává se to z důvodu přehřátí motoru během dlouhé práce. Výsledkem je, že skleněná hmota, která slouží na základě kolektoru, změkčuje a lamely začnou stoupat. Vzhledem k tomu, že jsou plné plány zvýšeny, kartáče jsou velmi rychle vymazány.

Proč jeden kartáč pálí na rohové brusky

Ale vnitřní hlas naznačuje, že je stále možné. Jedním z důvodů jiskrání kartáče je velká samočinná indukční EMF při provozu kolektoru. V některých případech se takové jiskření může proměnit v kruhový oheň. V našem případě je jiskří pouze jeden kartáč. To znamená, že existuje přítomnost asymetrie. Za předpokladu, že v jednom z statorových bot je zkrat? Pak se chování vinutí rotoru se bude lišit v závislosti na tom, co se nacházejí boty. Spíše v závislosti na jejich orientaci vzhledem k každé botě. Při rotaci rotoru všechny jeho vinutí střídavě přechází oběma botami. Ale kartáče vzhledem k polohovým botám se nemění. Tak to bude logické předpokládat, že no-cesta bot (kvůli krátkému vinutí jednoho z nich) je příčinou nerovného chování kartáčů. To znamená, že každá deska kolektoru rotoru se otevírá na obou kartáčích v různých podmínkách, s různými samo-indukčními EMF.

READ  Nástroj pro řezání betonu bez prachu

Rozdíly v botách mohou být nejen kvůli KZ v vinutí. Pokud se domníváme, že popsané úhlové brusky je již starý, vidí pohledy, pak může být snadno jednoznačná generace ložisek na hřídeli rotoru. Konec konců, boční zatížení existuje více než dost, a ložiska nejsou věčná. A mezera mezi rotorem a statorovými botami jsou malé. Proto může i malé jednostranné opotřebení ložisek znatelně způsobit asymetrii do mezer. A pak bude jedna bota dále a druhá je blíže kotvě. Vzájemná indukčnost se může změnit občas, a to může také způsobit důsledky, které jsem popsal výše.

Tipy

Pro upevnění proudových nosných vodičů k sousto držáku kartáče na konci drátu je tip připojen.

Hlavní typy použitých tipů jsou uvedeny v tabulce 2:

Příklady úplného označení tipu:

8PG2-10. hoblování uzavřené špičky s průměrem otvoru 8 mm, pod dvěma dvěma, s průřezem 10 mm2;

5fg1-1,5. vlajka uzavřený hrot s průměrem otvoru 5 mm, pod jednou sekvencí 1,5 mm2.

Proč kartáče hořet na rohové brusky

Kromě jiskření, často majitelé elektrického nářadí čelí skutečnosti, že kartáče spalují na rohové broušení. Tento fenomén se liší od skutečnosti, že se vyskytuje rychlé opotřebení hlavní části prvku. Ihned po instalaci nových prvků se jejich opotřebení okamžitě vyskytuje při prvním použití napájecího nástroje. Je nutné zjistit, proč kartáče spalují na rohovém broušení.

Hlavním důvodem je skryté ne v kartáčích samotných, ale v kolektoru. Pokud lamely spadne nebo se zruší, vede ke zvýšení zatížení. Toto zatížení zažívá grafitové prvky, které při zapnutí rohového broušení začínají rychle používat. tento proces zrychleného opotřebení se nazývá spalování. Prvky v doslovném smyslu spálí kvůli průchodu velkého proudu. Mnoho zavolá tento proces otěrem, ale ve skutečnosti kartáč nemůže rychle ukrást z mechanické expozice. Příčinou spalování je silná jiskra, v důsledku toho grafitu v doslovném smyslu jednoduše hoří.

Důvody, proč kartáče spálí na úhlové brusu, následující:

 • Vklad nebo opotřebení kolektoru mědi lamely. Co sběratel lamely opotřebovává, zobrazí se na videu. V materiálu také ukázal, jak se můžete pokusit eliminovat takovou poruchu
 • Směsíční uzávěr mezi lamelami nebo navíjením rotoru. přispívá ke zvýšení proudu, ze kterého se kartáče zahřívají, a začnou hoří. Chcete-li odhalit důvod, budete muset zavolat kotvu
 • Se silným přetížením elektrického nářadí. pokud dlouhodobě využíváte úhlové brusky bez přestávek, pak se výsledek této aplikace projevuje ve formě spalování kartáčů po dobu 5-10 sekund

Tam je také takový koncept jako kruhový oheň. Tento jev se vyskytuje při vysokých intestacles kotevního proudu, například při přetížení, zkratových obvodů, stejně jako snížení napětí sítě. Kruhový oheň se projevuje během opakovaných vznětů oblouku. Zlepšení zatížení a dokonce i zkratu dochází při použití rohových brusků pro řezání dřeva. Při zpracování dřeva se vyskytuje svorka řezného kotouče, čímž se zvyšuje proud 15-25 krát od nominálního. Nejčastěji jsou důvody spalování prvků je kolektor, takže pokud v měsíci musel změnit 2-3 páry kartáčů, to znamená, že je čas diagnostikovat napájecí nástroj.

READ  Grass Trimmer benzín Jak chovat benzín

Prevence kolektorových zařízení

Aby bylo možné rozšířit životnost kotvy, a proto musí být elektrický přístroj provést několik jednoduchých pravidel. Tato opatření jsou následující:

 • Nedovolte dlouhodobý provoz přípravku na nízkých otáčkách s významným zatížením, a ještě více, takže hořící část. Při rušení elektrického motoru, krátký čas blokování, takže hoří.
 • Pokud je zařízení zaseknutý, musí být pečlivě uvolněno a ponecháno pracovat na volnoběhu po dobu dvou minut. Během této doby, na úkor přirozeného chlazení jsou vyhřívané části vychladlé.
 • Dodržujte termíny pro přidání nebo nahrazení maziv.
 • S výskytem vibrací nebo hluku je nutné provést profylaktickou kontrolu s demontáží a čištění z nečistot jako potrubí a veškerý prostor uvnitř.

Jakákoli nezávislá práce na opravě elektrických nástrojů, nejen úhlové brusky, se doporučuje, aby nebyla provedena až do konce záruční doby. Výrobci nejsou vítáni neoprávněné rušení v zařízení. To se netýká pouze výměně vývaru bez otevření případu a v jiných případech je lepší hledat pomoc v autorizovaném servisním středisku.

Mobilní stroj. high-breasted elektrický nástroj vybavený sběrným elektromotorem. V tomto motoru se proud aplikuje na kotvu. vnitřní rotující část. Takový posuv se provádí pohyblivou metodou a jediným způsobem, jak vytvořit kontakt napájení s pohyblivou částí. grafitem „kartáče“. Jsou „pojistky“ z přetížení napětí a selhání v pořádku.

formuláře

Struktura uspořádání hromady a formy produktu závisí na dílech, pro které je tryska určena pro úhlovou brusku. Příslušný výběr je schopen zmírnit život k magisterské práci. Trh přístroje nabízí spotřebitelům kartáče následující formy:

 • Luk-ve tvaru. Šálky ve tvaru šálku se dokonale vyrovnávají s těsným zpracováním velkých oblastí. Vertikální uspořádání hromady na šálkách kartáčů poskytuje správný vektor úsilí.
 • Kuželovitý. V těchto zařízeních je štětina umístěna v úhlu vzhledem k základní rovině. Tento design umožňuje manipulovat s díly s drobným prohloubením na povrchu.
 • Radiální. Takové trysky se také nazývají „kartáč-karting“. Jsou určeny pro dokončovací čisticí prostředky z měřítka, což má za následek následný postup. Zvláštní uspořádání hromady umožňuje pracovat v hard-kohubních místech.
 • Disk. Tato forma je nejčastější. Štětina se nachází na horizontální rovině nástroje. Tento design není vhodný pro velké práce, ale dokonale se přehozuje s úzkým prohloubením.
proč, kartáče, rohové, brusky, jsou, šumivé

Pro výrobu kartáčů používejte drát různých typů:

 • Zkroucený. Tento typ výkonu je charakterizován drátem, vířivým postrojem v náhodném pořadí. Tlaková síla na povrchu současně, ale životnost je mnohem méně.
 • Postroj. Trysky na úhlové broušnicí s hromadou postroje, které se nacházejí v přísném pořadí, se vyznačují pevností konstrukce, stejně jako vliv samostranného ostření během práce.
 • Vlnitý. Wave-jako drát dodává účinku štětce. To změkčuje dopad na zpracovávaný povrch.

Velikost trysky závisí na velikosti úhlové brusky. Jejich průměr se pohybuje od 75 do 200 mm.

Štětce pro rohové brusky jsou mnohem lepší, které mají být ošetřeny velkými plochami. Pro čištění dílů s komplexním tvarem nebo křivočarým povrchem doporučujeme použít podobnou trysku na vrtáku s přímými opačnými vlastnostmi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS