Proč se sekačka na trávu při přidání plynu vypíná?

sekačka se vypne, když je horká

Existuje mnoho důvodů, proč se může sekačka na trávu při sešlápnutí plynu zastavit. Zde je proč je důležité zkontrolovat stav sekačky a včas nechat zkontrolovat všechny systémy.

Při stavebních pracích dochází k situacím, kdy je třeba řezat plech. Šikovným nástrojem, který vám pomůže tento problém vyřešit, jsou otočné nůžky, které jsou určeny pro rovné a zakřivené střihy. Jejich vlastnosti jsou popsány v tomto článku.

K sekání trávy se často používají běžné zahradní traktory. Pokud však potřebujete posekat mladý porost keřů nebo stromů nebo velmi tvrdou trávu, neobejdete se bez kotoučové sekačky na trávu. Přečtěte si o žacích nožích v článku.

Mnoho začínajících švadlen věnuje velkou pozornost výběru šicího stroje, nitě a látky, ale stoprocentně zapomíná na nůžky. Ale vysoce kvalitní nůžky. Mezi hlavní nástroje krejčího patří. V našem článku se dozvíte více o jejich.

Kosmetické ošetření doma, omlazení pleti, zbavení se celulitidy, to vše je možné díky přírodním houbám, které prakticky rostou na větvích. Jaké jsou výhody houbiček Alfjanes a jemnosti jejich používání a ošetřování v článku.

proč, sekačka, trávu, plynu

Děkuji za dobrou recenzi, vše je velmi jasné a přístupné !! Také jsem si vzal benzínovou řezačku Tatra Garden BCU-50, už jsem dvakrát prošel celou sekci, jsem velmi spokojen s výběrem! Radím všem! Rád bych doporučil všem ostatním, aby si takové nástroje se zárukou od úřadu. Protože jsem ušetřil 200-300 hřiven.

Seřízení a seřízení karburátoru

Maximální a minimální otáčky motoru a rovnoměrný volnoběh se regulují pomocí karburátoru. Stabilní provoz sekačky závisí na přívodu paliva a vzduchu a jejich poměru. Sekačka se nespustí, pokud není seřízený karburátor. Nastavení nízkých (L), vysokých (H) a volnoběžných otáček (T) se provádí pomocí stejnojmenných šroubů:

 • Benzínová řetězová pila by měla být v provozu nejméně 10 minut. seřízení by se mělo provádět za tepla.
 • Pomalu otáčejte šroubem H až na maximální otáčky a poté jej otočte o ¼ otáčky proti směru hodinových ručiček, čímž snížíte otáčky hřídele motoru.
 • Šroubem T nastavte volnoběžné otáčky tak, aby se kobylka neotáčela.
 • Šroub L se nastavuje tak, že se nejprve co nejvíce otevře plynová klapka a poté se otáčky jemně sníží na stálé minimum.

Po seřízení by měl motor správně fungovat díky funkčnímu karburátoru s vyčištěnými filtry a zkontrolovanému zapalování. Pokud je karburátor vadný, je třeba jej před spuštěním sekačky znovu seřídit.

Vzácné závady, které brání sekačce v práci, mohou být:

READ  Jak udělat motorový člun ze sekačky

Pokud se vám sekačka na trávu ani po takovém zacházení nedaří nastartovat, budete muset rozebrat karburátor. Je velmi pravděpodobné, že na vině je zaseknutá jehla. Zastaví se při volnoběhu. Když se strunová sekačka zahřeje, okamžitě se zastaví. proč se zastaví? Proč se horký zastaví? ? Vlastně, pokud není horko, jakou strunovou sekačku si mám pořídit?? Hitachi. V každém případě demontáž a propláchnutí tohoto rozmarného mechanismu jistě nebude vadit.

Pokud vaše sekačka na trávu zlobí a přestane fungovat, bylo by vhodné provést preventivní údržbu: kompletně vyměnit palivovou směs, vyzkoušet jiný olej a rozhodně vyměnit zapalovací svíčku. Zkušenosti ukazují, že v mnoha případech jsou na vině levné a nekvalitní zástrčky.

Zvážili jsme nejčastější příčiny poruch strunových sekaček. Pokud je problém exotičtější, je třeba zavolat servisní středisko. Menší a zjevnější problémy pravděpodobně najdete sami.

Diagnostika závad

Všechny příčiny, proč sekačka nestartuje, lze systematizovat podle specifik jednotlivých komponentů. Závady jsou systematizovány v servisním středisku:

 • Porucha motoru (opotřebovaný píst, prasklé ložisko, prasklá kliková skříň);
 • Porucha přívodu paliva. ucpané póry vzduchového filtru nebo porucha karburátoru;
 • systém zapalování nefunguje správně;
 • Mechanická závada. netěsné hadice, přetržené dráty pod opletením, prasklé trubky.

Uživatel musí nejprve zkontrolovat, zda je nádrž naplněna palivem. Začněte podle návodu k použití se sekačkou na boku. Přesuňte klapku sytiče do polohy „zavřeno“, natankujte palivo, zapněte zapalování a 3 nebo 4krát škubněte startérem. STIHL 250 řetězová pila se zastaví na plynu, škrtí, pracuje na plný plyn. Když motor běží, otevřete sytič. Řetězová pila STIHL 250 se při sešlápnutí plynu přeruší. proč? Sekačka nenastartuje. opakujte s mírně otevřeným sytičem.

Pokud se spuštění nezdaří, začněte hledat příčinu selhání:

 • Zkontrolujte kvalitu paliva;
 • zkontrolujte, zda zapalovací svíčka správně funguje a zda je kanál zapalovací svíčky čistý;
 • zkontrolujte, zda je vzduchový filtr čistý;
 • zkontrolujte, zda není palivový filtr ucpaný;
 • Zkontrolujte, zda je odvzdušňovací zátka čistá;
 • Vyčistěte odvzdušňovací otvor karburátoru.

Při diagnostice závad se zjišťují složitější příčiny, které mohou vést ke generální opravě karburátoru. Mezi tyto příčiny patří ucpané vnitřní kanály karburátoru, opotřebovaná těsnění a netěsné vnitřní hadice se ztrátou podtlaku. Oprava sekačky na trávu vlastníma rukama, pokud se nespustí, bude vyžadovat trpělivost.

Blok: 2/7 | znaků: 1671

Sekačka na trávu přestane fungovat

Při nákupu sekačky na trávu musíte být připraveni na to, že stejně jako všechny podobné nástroje může mít i sekačka na trávu poruchy, které si vyžádají opravu.

Nemusíte však hned běžet do servisu a zaplatit spoustu peněz, aby vás mechanik přesvědčil, že se jedná o vážnou závadu stroje.

sekačka se zastavuje při vysokých otáčkách na plyn

Snad nejčastější stížností na benzínové vyžínače je „zastavení sekačky“.

Příčinou může být samozřejmě i závažnější závada. Věci jsou však často mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá.

READ  STIHL FS 250 Lawn-Lawn sekačka seřízení karburátoru

Chcete-li se s takovým problémem vypořádat, snažte se nejprve vypořádat s jeho příčinami, protože když zjistíte příčinu, je mnohem snazší se s problémem vypořádat a někdy se dokonce odstraní sám.

Důvodů, proč se sekačka nerozjede při vysokých otáčkách, je ve skutečnosti několik.

proč, sekačka, trávu, plynu

Další je, pokud dojde k poruše v energetické soustavě.

Sekačka se pak zastaví při volnoběžných otáčkách. Špatné seřízení nebo nesprávné nastavení karburátoru může způsobit problémy s podávacím systémem.

Vibrace, které se objevují za chodu sekačky, mohou způsobit její poruchu.

Nesprávné nastavení sekačky lze napravit jednoduchým seřízením podle pokynů v návodu k obsluze.

Benzínové vyžínače trávy se někdy mohou vypnout také proto, že je ventil na plnicí klapce jednoduše ucpaný nebo zaseknutý.

Chcete-li to zjistit, zkuste sekačku použít tak, že uvolníte víčko palivové nádrže.

Pokud stroj v tomto stavu pracuje správně, vyčistěte ventil.

Kromě toho se může sekačka dusit v důsledku nedostatečného přívodu paliva do karburátoru

Možná se ptáte, proč se stroj spustí?

Důvodem je to, že palivo proudí nejprve do karburátoru a při vyšších otáčkách je ho dostatek k pohonu sekačky.

Poté se však vyčerpá a motor se začne při vysokých otáčkách zadrhávat.

V případě karburátoru může být problém také v tom, že je těleso příliš těsné.

Pokud sekačka přestane sekat při vysokých otáčkách motoru, může také docházet k úniku vzduchu.

Mohlo by se jednat o místo, kudy může při zahřátí motoru unikat vzduch.

Nezapomeňte mimo jiné zkontrolovat přívodní palivovou hadici. Problém může spočívat v tom, že je uvolněný nebo prasklý.

Toto jsou hlavní příčiny, proč může dojít k výpadku sekačky.

sekačka se nezvedá.Další důvod

Důvod je velmi jednoduchý (viz video)

Pokud jste však prováděli operace s filtrem, ale práce strunové sekačky pracující na benzín zůstala stejná, benzínová sekačka nezachytí, co má dělat?

Pak byste měli zkusit vyjmout filtr ze stroje, abyste strunovou sekačku tzv. „odlehčili“. Proč se čínská sekačka na trávu nezvedá, důvod pro Husqvarnu. Mělo by to pomoci.

Dalším velmi častým problémem benzínových vyžínačů trávy je, že se jednoduše vypnou a nejeví známky zastavení.

V tomto případě může být problém následující:

Poslední a nejčastější příčinou poruchy benzinové strunové sekačky je, že kabel, který se nachází v prostoru karburátoru, jednoduše propadl.

Dalším a nejčastějším problémem benzínových vyžínačů trávy je, že prostě nedávají známky života, takže se předem ujistěte, že je dostatečně utažený, jinak kabel pod náporem praskne. a vy na to můžete doplatit za zlomek ceny.

Při otevření vzduchové klapky

Může se stát, že se stroj při otevření sytiče vypne, i když běží normálně na volnoběh. To je způsobeno únikem vzduchu v systému, který způsobují prasklá palivová hadice

READ  Jak rozebrat benzín trimr pro trávu

nebo problémy s balením. Může také dojít k poruše dávkovacího systému karburátoru a sekačka se po otevření sytiče zastaví.

Všechny možné příčiny zadrhávání sekačky a jejich řešení jsou vysvětleny v následujícím videu

Příčin zastavení sekačky je mnoho, ale nejčastější příčinou je porucha karburátoru. Ty mohou nastat kdykoli. Nejproblematičtějším scénářem je situace, kdy dojde k závažné závadě a je nutné zakoupit nové díly nebo sekačku vyměnit.

Aby byl křovinořez dlouho v dobrém stavu, měli byste vždy pečlivě dodržovat návod k použití. stroj musí být naplněn vhodnou palivovou směsí a provozován při mírném zatížení.

Zastavení vyžínače trávy. jak problém vyřešit

Benzínová strunová sekačka je užitečným nástrojem pro čištění velkých ploch trávníků a trávníků od nežádoucí trávy. Konstrukce tohoto zařízení je poměrně složitá, takže pokud se zařízení porouchá, může to mít několik příčin. Nejpravděpodobnější příčiny jsou obvykle popsány v návodu k obsluze. Pokud víte, proč se vaše strunová sekačka zastavila, můžete se pokusit ji opravit sami. Nejčastější závady, které způsobují zastavení křovinořezu a které lze opravit vlastníma rukama. čtěte dále.

Pokud se sekačka na trávu po zapnutí plynu zastaví

Majitelé benzinových sekaček často uvádějí, že sekačka při sešlápnutí plynu vypne. Tato závada je obvykle způsobena problémem s karburátorem. Může být důsledkem dlouhodobého skladování, používání v náročných podmínkách, značného přetížení motoru. Příznakem takové poruchy jsou vibrační pohyby spotřebiče během provozu.

Vezměte prosím na vědomí! Uživatelé, kteří jsou obeznámeni s opravami karburátorů automobilů, se mohou pokusit opravit tuto důležitou sestavu sekačky na trávu vlastníma rukama pomocí návodu k použití. Pokud tomu tak není, požádejte o pomoc servisní středisko.

Někdy se stane, že vyžínač přestane pracovat, když přidáte plyn, protože je zablokovaný palivový ventil. Tím se zabrání průtoku paliva. Problém lze vyřešit jednoduchým povolením ventilů. Tím se obnoví normální přívod paliva do karburátoru.

ČTĚTE Vyžínač trávy. sněhový pluh vlastníma rukama

Další možnou příčinou zasekávání sekačky při přívodu plynu je ucpaný odvzdušňovací ventil. Tato část zabraňuje vzniku podtlaku v benzinové nádrži. Pokud je ucpaný, nemůže do karburátoru proudit žádný vzduch, a tudíž ani palivo. Pro odstranění problému je nutné tento prvek vyčistit.

Jak správně vyměnit zapalovací svíčku?

Jak vidíte, tento postup není nijak složitý.

Nová zapalovací svíčka pro spalovací motor benzinového kobylkového vozu je umístěna na místo staré, vadné zapalovací svíčky

| Denial of responsibility | Contacts |RSS