Proč se stagnetová řetězová pila, když dáváte plyn

Proč se stagnetová řetězová pila, když dáváte plyn

Pokud je to špatné a stánky řetězové pily, nemůže být žádná řeč o výkonu nejjednoduššího pila. Spontánní selhání podléhají nejen nástrojům rozpočtové třídy, ale také dostatek prestižních modelů předních výrobců.

Důvodem zastavení řetězových pil ve firmě práce může být:

  • nekvalitní součásti a celočíselné uzly;
  • Nekvalifikovaná péče;
  • Použití nízko kvalitních paliv a náhrad ropy;
  • Negramotný provoz.

Odlehlost ze služeb a vysoké náklady poskytnutých opravárenských služeb nutí majitele odmítnutých nástrojů, aby obnovili svůj výkon samostatně.

Tato volba je možná pouze po lhůtě záruky. Obtížnost spočívá ve skutečnosti, že stopy demontáže jednotlivých uzlů a agregátů zaznamenávali služebními profesionály, se mohou stát chybou volné opravy složitějších a nákladných částí.

Výhody nezávislých oprav

Specialisté nabízejí několik možností vyhledávání. příčiny špatného spuštění motoru nebo pokud je při práci stánky. Doporučení stejně platná pro řetězovou pilu domácnosti a profesionální třídy.

Majitelé se zkušenostmi v provozu řetězových pily používají jednoduché, osvědčené intuitivní řešení problémů s odstraňováním problémů, které vám umožní rychle odstranit mnoho poruch a rozbití přímo v procesu.

Úspěch práce je usnadněn znalostmi návrhu nástroje a interakcí všech jeho složek, přítomnost montáže a opravných dovedností a provozních zkušeností. Stejné schopnosti umožňují majitelům používat své řetězové pily s vysokou účinností.

DIY Oprava poskytuje možnost podstatného úspor materiálu prostředků a snížit dobu nucených prostojů.

Určení povahy chyby

Hlavní část selhání řetězové pily jakékoli třídy padá na palivové zařízení. Pro systém zapalování je tento indikátor řádově menší. Zastavení řetězových pil v důsledku mechanických poruch v praxi pro domácnost a profesionální řezání funguje ještě méně často.

Elektrické zařízení

Poruchy zapalovacího systému jsou definovány jednoduše, kontrolovat svíčku na jiskru a nastavení mezery v kontaktech. Po kontrole integrity zapojení by měly být požadovány důvody pro odmítnutí v elektronické jednotce.

Nedostatek jiskranů na kontaktech může být důsledkem poruchy umístěného v bydlení chudoby. Chcete-li zkontrolovat jeho integritu, stačí připojit vysokonapěťový vodič do svíčky přímo.

Mechanické poruchy

Náhlé zastavení řetězových pil může být způsobeno jammováním pístu ve válci nebo zničení ložiska klikového hřídele v důsledku oleje hladovění nebo motorový olej s nízkou kvalitou.

V prvním případě lze provozovatelnost nástroje obnovit do zálivu ve svížové díře několika kapiček motorového oleje. Odstranění poškození mechanismu pro krystal spojování zajišťuje kompletní demontáž v dobře vybavené dílně.

READ  Příprava na práci a provoz páskových pil

Eliminace poruch palivového zařízení

Jednoduchý selhání a poruchová analýza ukazuje, že jejich velká polovina z nich spadá na nastavení nekvalifikovaného palivového systému. Pod bližším vzhledem tomu ukazuje, že příčiny situace, kdy motor nezačne, nezíská hybnost a stánky téměř stejné.

Ve většině případů to je:

  • Air Sublicas v důsledku oslabení šroubového upevňovacího prvku nebo zničením těsnění klikového hřídele;
  • Znečištění mokasíny;
  • únik plovákového ventilu;
  • Čerpací čerpadlo Seal opotřebení.

Známky charakteristických poruch

Pokud pilový motor nezíská hybnost a stánky, nevyvíjí sílu a stánky při načítání, s největší pravděpodobností existuje nedostatek paliva nebo nesprávného nastavení karburátoru.

V seznamu možných důvodů. znečištění palivového filtru nebo filtračního prvku sání vzduchu, příliš bohaté nebo špatné benzínové směsi.

Známky provozu motoru na bohaté směsi:

Řetězová pily při lisování pro plyn. s největší pravděpodobností je směs příliš špatná.

Snadný způsob, jak určit kvalitu směsi

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak otestovat kvalitu směsi je centrální izolátor zapalovací svíčky. Hnědá barva jakékoli intenzity označuje správné nastavení karburátoru.

Důsledek práce na bohaté směsi je vzdělávání na černobílém izolátoru, špatná směs. projevuje se čistým izolátorem bílé nebo světle šedé.

Pokud po normálním startování a zahřátí, palivo naplněné palivem periodicky stánky při práci se doporučuje eliminovat vakuovou clearance Sapuna. Důvodem nestabilního provozu motoru může být v plovákové komoře karburátoru, voda kondenzátu.

Vypnutí motoru v provozním režimu

V dalším provedení, pokud je motorová pila zahřátá a stánky, mělo by být při odstraňování závěru podepsáno v nastavení karburátoru nebo ve vysokonapěťovém obrysu bloku systému zapalování.

S jeho přehřátí, jiskra zmizí nebo se stává tak slabým, že jeho síla nestačí pro plnou směs palivového vzduchu.

Motor také zastaví, když je výskyt poruch, což je ve špičce svíčky.

Při přepnutí na volnoběžný režim

Chyba se projevuje nestabilními prací na pracovním režimu a stánků v nečinnosti. Důvodem tohoto jevu je s největší pravděpodobností ve vzduchových sedlechech mezi karburátorem a sacím potrubím válce. Selhání je odstraněno šroubovacím prvkem.

Řetězová pila se vypne po maximální rychlosti

Napájecí jednotka stánky na vysokých otáčkách v důsledku nekonzistence deklarovaných požadavků elektronického bloku. Odmítnutí je více charakteristika čínské rozpočtové řetězové pily.

Charakteristika řetězové pily spalovacího spalování

Hlavní chyba Řetězová pila spojená s poruchami motoru. Jako hnací řetězec, domácí i zahraniční výrobci používají jedno-válec dvojí motory vnitřního spalování. Design motoru Simple. Zapalování obvyklé, bez instalace vodovodní elektroniky. Motorová řetězová pila spolehlivě pracují v různých klimatických podmínkách. Palivo pro motor karburátoru se získá v důsledku míchání benzínu značky AI-92 a speciálního oleje. Protože olejové čerpadlo v konstrukci není poskytnuta, píst a válec jsou mazány směsí benzínu s máslem. Pilový motor vyvíjí výkon od 2 do 5 kW a rychlost otáčení klikového hřídele přichází na 14 000 otáček za minutu. S takovým vysokým obratem a požadavky na zatížení oleje. Použijte olej uvedený v pokynech. Při výměně oleje na obvyklém zdroji motoru nástroje ostře snižuje. Nezapomeňte, že tankování nádrže benzínu bez přidávání oleje je kategoricky zakázáno.

Proč řetěz řetězce se otáčí, když motor pracuje i na plné revoluce?

  • Přední hvězda. Buď zasekla nebo korunka se nosí tolik, že se nezabývají a řetěz se neotáčí na řetězové pily. В любом случае, необходимо разбирать звездочку, чтобы выяснять точную причину, почему не крутится цепь. Pokud je koruna opotřebovaná. je nutné nahradit hvězdičku (nebo samotnou korunu, pokud má hvězdička prefabrikovaný design).
  • Brzda na zaseknutém řetězci. V důsledku toho je hvězdička blokována brzdovým mechanismem, zatímco motor pracuje. Je nutné utopit motor a odemknout brzdu. Pokud se to stalo pod zatížením. brzdový mechanismus bude muset být změněn, stejně jako hvězdičku, t.na. Mnoho prvků lze namontovat a přehřát.
READ  Co strom američtíští loggery viděli takovou pila

Proč nespustit řetězovou pilu. příčiny a způsoby, jak eliminovat

Pracovní mechanismy zahradního nástroje opotřebovávají, jehož důsledkem, které se řetězové pily stávají různými poruchami. Chcete-li je odstranit vlastními rukama, musí operátor rychle určit příčinu poruchy a vyměnit vadné části.

Co dělat, když řetězová pálení stánky při lisování pro plyn?

Pokud je přízna řetězových pil na farmě nebo na roli pracuje normálně při volnoběhu, ale pod zatížením stánků, pak to je ve většině případů, může znamenat dvě běžné chyby. První společnou příčinou rozbití je ucpaný vzduch nebo palivový filtr. Chcete-li zobrazit podrobnosti, budete muset odstranit zbožné ochranné plastové podšívky pily pouzdra. Čiré filtrační prvky pomohou jejich důkladným propláchnutím v čistém benzínu. Pokud nemůžete vymazat filtr, znamená to, že musí být vyměněny.

Často řetězová pily ohřívá a stáhne v důsledku vadného palivového čerpadla. Pracuje pod vlivem zařízení, které během intenzivní práce rychle nosí. Řešení problému pomůže nahradit chybné převody nebo všechny čerpadlo úplně.

Pro další zabránění takových problémů musíte pečlivě přistupovat k výběru komponent směsi paliva k doplňování motorových pil. Použitý benzín by měl být pouze s oktanovým číslem, které označuje výrobce zahradního nástroje. Pokud je vybrán motorový olej, musí obsluha pily přednost těm značkám, které produkují oleje se všemi přísadami pro stabilní provoz nástroje.

Řetězové pily začínají normálně, ale při přidávání plynu, stánky. oprava poruchy

Hlavní příčinou tohoto členění by mělo být hledáno v původně nesprávně vyladěném provozovateli karburátoru. Pokud nástroj získá hybnost a stánky, pak s největší pravděpodobností v důsledku mechanického nárazu nebo zvýšených vibrací bylo porušeno tovární nastavení šroubů montáže paliva. Pro vyřešení typického problému, díky kterému je použitý nástroj vycpaný při vyhřívání, musíte nakonfigurovat karburátor.

Pokud po nastavení karburátoru, stánky zahradní nářadí při načítání, to znamená, že je třeba pečlivě zkontrolovat trubky, pro které palivo cirkuluje. Pokud jeden z nich vytvořil díru, pak palivo nebude možné plně vstoupit do válce DVS. Z tohoto důvodu, během zvýšení otáček, zahradní nástroj bude libovolně odpojen.

Často, řetězová pila stánky, když dáváte plyn, kvůli porušení šířky pásma vzduchového filtru. Pro vyřešení problému libovolného vypnutí motoru horkému, stačí, aby se mytí prvku a prostoru pod ním s čistým benzínem. Potom je třeba nainstalovat filtr na místě a opět pečlivě zkontrolujte provoz zahradníku.

Řetězové pily začínají a staly. důvody pro členění

S tímto společným problémem si uživatelé čelí, které části používají své řetězové pily v těžkých místech. V takových podmínkách se pila nevyhnutelně dává zpět mechanické šoky, což vede k narušení mezery mezi cívkou zapalování a magneto.

READ  Výtah pro kruhové pily to udělat sami

Pro stabilní provoz systému zapalování by mezera mezi magnetem a řetězovou pilou cívky neměly překročit 0,5 mm. V některých modelech profesionálních řetězových pil, tento parametr může být 1-2 mm více.

Pro správné konfiguraci mezery mezi částmi zapalovacího systému je nutné odstranit levý ochranný kryt pouzdra. Pak budete muset odšroubovat 2 šrouby umístěné výrobcem v blízkosti setrvačníku. Jakmile je setrvačník odstraněn z cívky, bude nutné připevnit speciální vzor, ​​který má tloušťku odpovídající mezeru mezi vestavěným setrvačníkem a cívkou. Poté musíte střídavě otočit šrouby ve směru hodinových ručiček, čímž se setrvají setrvačník do šablony.

Pokud to nepomůže, znamená to, že potřebujete zkontrolovat stav motorových pil motorů CPG. V důsledku dlouhé práce na vnitřních stěnách válce jsou otřepy vytvořeny nebo jiné defekty, které zasahují do normálního provozu motoru. V tomto případě bude nutné pečlivě vyleštit poškozený povrch válce a zkusit znovu spustit řetězovou pilu.

Spark je problém s mokrým řešením

Hlavní příčinou této poruchy je použití nekvalitní směsi paliv připravené v nesprávném podílu. Vzhledem k nadměrnému motorovému oleji je v čase přetékající do válce a spadá na zapalovací svíček. Zpočátku může svíčka stále generovat jiskru, ale s časem, tato schopnost je ztracena.

První věc, kterou musíte udělat pro odstranění rozbití, vypněte a opláchněte svíčku z Nagara. Pokud se pryskyřice na povrchu části podařilo zmrazené, můžete použít zapalovač, který se zahřeje a roztaví se Nagar. Zároveň musíte chovat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození kontaktů svíček. Dále bude položka potřebovat opláchnout čistě benzínu a pečlivě osušit.

Zatímco svíčka zaschne, operátor musí sušit pilový válec. Chcete-li to provést, musíte několikrát vytáhnout pro startovací kabel. Pak musíte nastavit svíčku na místo a pokusit se spustit motorovou pilu motoru.

Docela často je příčinou nalévání svíčky poškození nebo odtlakování palivových trubek. Pokud byl jeden z hadic poškozen právě na místě, který se nachází v blízkosti svíčky, pak je pravděpodobné, že bude příčinou nalévání detailů. Chcete-li odstranit poruchu, musíte nahradit palivovou trubku. Současně bude její konektivita k montáži důkladně zpracovány tmelem odolným proti vlhkosti.

Viděl stánky po pronájmu „plyn

Zde je třeba upravit karburátor a zkontrolovat, že není výkonný přívod vzduchu.

Nejběžnější případy poruchových řetězových pil jsme již viděli. Zůstane jen být zjištěno, že vaše pila bude trvat bez poruch. Ale i takové silné modely jako STIHL a partner mohou někdy dát selhání.

Nespěchejte okamžitě uprchnout do servisního centra, nejprve použijte mou radu, můžete se vyhnout velkým peněžním nákladům.

Pokud se článek zdálo zajímavý. sdílejte tipy se svými přáteli prostřednictvím sociální sítě. A já se s vámi rozloučím. Hodně štěstí novým schůzím blogu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS