Proč stagnovat řetězovou pilu při lisování plynu

Husqvarna 142 stánků při lisování plynu

Ahoj! Pokud jste skončili na této webové stránce, pak, zřejmě, vaše řetězová pila stánky, když stisknete plyn, nechcete vědět, protože s tím není dělat. No, pokusím se vám pomoci v tomto problému, rozebrat nejčastější příčiny takového útoku a metody jejich eliminace.

Na začátku budu okamžitě napsat uživatelům nových nocí, které pravděpodobně řetězů před začátkem pracovního dne vyžaduje zahřátí motoru v nečinnosti asi jednu minutu. Zatímco motor není teplý, pila může při přidávání plynu bla bla bla.

Co potřebujete, pokud je oříznutá řetězová pila na nečinnosti, ale při načítání, to znamená, že:

 • Nesprávně nakonfigurován jinými slovy, karburátor je ucpaný. nejčastějším případem;
 • Chybí vzduch, jejichž spotřeba prudce zvyšuje se zvyšujícími se otáčkami. to znamená, že vzduchový filtr je kontaminován (pouzdro je vzácný, protože kontaminace filtru dochází postupně, takže uživatel poprvé oznámí ztrátu výkonu);
 • Chyká palivo, jehož spotřeba se také zvyšuje se zvyšujícími se otáčkami. to znamená, že palivový filtr je kontaminován (také vhodný případ);
 • A nejzábavnějším případem, pokud mezi pístem není stěna válce, je k dispozici nadměrné tření s nedostatkem oleje v palivové směsi. po takové práci řetězových pil, s největší pravděpodobností letět na opravu Skupina pístu, protože tam nejsou písty ze stěn válců, brání pracovní pily.
proč, řetězovou, pilu, lisování, plynu

Spark je mokrá svíčka. jak vyřešit problém?

Mokrá svíčka označuje porušení podílu při přípravě palivové směsi. V tomto stavu je část zpočátku schopna tvořit jiskru, ale postupně je tato vlastnost svíčky ztracena. Kromě nesprávného poměru ropy a paliva existuje ještě řada důvodů, pro které prvky povodně.

 • Silné bloky vzduchového filtru;
 • Poruchy v nastavení karburátoru;
 • Porucha v práci běžného zapalovacího systému;
 • Nesprávný posloupnost akcí při zahájení studeného motoru;
 • Nekvalitní benzín.

V prvním případě se oprava řetězových pil provádí pečlivým čištěním nebo úplnou výměnou filtru vzduchového vzduchu.

Pokud při práci se nástroj začal spotřebovávat velké množství paliva, a otáčky motoru se staly neustále „plavat“, poklesem a rostou každých 5-10 sekund, pak by vlastník řetězových pil měl být upraven karburátorem.

S opravou běžného zapalovacího systému je vše složitější. Chcete-li to provést, zkontrolujte celé elektrické vedení a provést měření mezery mezi vodičem vysokého napětí a svíčka. V případě potřeby musíte také vyčistit systém zapalování ze zablokování.

Pokud se žádná z těchto závad nedostane odhalit, znamená to, že budete muset prozkoumat pokyny. Možná operátor provozuje nástroj ve špatném pořadí.

Pokud nic z uvedených nepomohlo, znamená to, že důvodem poruchy leží v nekvalitním stylu. V tomto případě musíte vypustit pozůstatky benzínu a nalijte nové palivo s vyšším oktanovým číslem.

Proč nezačínat ChainSaw Stihl

Pro předběžnou diagnózu zkontrolujte důvody palivového čerpadla, vzhled svíčky, toku paliva, funkčnosti karburátoru a stavu filtru. Věnujte pozornost výkonu válců, pístů, tlumičem, ložisek klikového hřídele. Po preventivních opatřeních zkuste spustit řetězovou pilu. Nedostatečné mazání dílů se stává faktorem špatné práce.

Nedostatek jiskry

Sportovní jiskry na svíčku zapalování. Různé faktory ovlivňují fungování prvku. Při testování mechanismu jsou zjištěny důvody:

READ  Olej STIHL - rozdíl mezi originálem a padělkem

Vzhledem k práci v takových podmínkách na kontaktech, Svícová se hromadí. Následná koroze vodičů se stává důvodem, proč neexistuje jiskra v polovině případů poruch. To se stane, protože mezera mezi modulárními kontakty se změní. Chcete-li zkontrolovat jiskry následující:

 • Špička kabelu vysokého napětí je odstraněn;
 • Svíčka je odšroubována;
 • hrot zaveden;
 • Svíčka se opírá o široký konec válce;
 • Start Starter.

Pokud se při spuštění mezi elektrodami objeví jasný zapálení zapálení zipu, uzel zapalování je správný. V nepřítomnosti vypuknutí je celý prvek čistý a vykazuje mezeru mezi vodiči. Někdy neexistuje žádná mezera mezi setrvačníkem a zapalovacím cívkou. S třením setrvačníku na jeho obrysu jsou viditelné škrábance.

Porucha zapalovací cívky

Modul nebo cívka nerozumí, její vhodnost je obtížné odhalit bez zkušebních zařízení. Moderní zapalovací systémy jsou silné, lehké a malé velikosti. Jsou charakterizovány téměř bezproblémovou funkčností. Problémy řetězových pil v důsledku zapalovací cívky mohou být odstraněny nezávisle.

Otestujte vypouštěcí vodiče pro poškození (v t. C. vnitřní), což vzniká v důsledku vibrací vedoucích k tření. Pokud nejsou praskliny detekovány, je nutné vyměnit zapalovací cívku. Někdy porucha modulu indikuje slabý, sotva rozlišitelný blesk při řezání pila. To je způsobeno zvýšením teploty cívky, což vede ke zvýšení odolnosti tranzistoru.

Zvláštnost je, že na začátku práce se může objevit jiskra, ale po dlouhém použití se stává ztlumit a zmizí. Moderní zapalovací cívky v domovském dílně nejsou opraveny, proto se mění na vhodné prvky.

Dodávky paliva

Po odšroubování svíčky na jeho povrchu je detekován mokrý nájezd. To indikuje nadměrné dodávky benzínu do spalovací komory. Z tohoto důvodu nástroj nefunguje ani stánek, t. na. Není hořlavé palivo.

Dalším brzdovým faktorem je ucpání odvzdušňovače. malý otvor v víku nádrže benzínu. Je vyčištěna pomocí jehly, jinak se řetězová pila STIHL MS 180 nespustí. Pro určení nesprávného přívodu paliva se provádějí sekvenční kroky:

 • Vyjměte svíčku;
 • V otvoru svíčky se nalévá injekční stříkačka 2 kostka benzínu;
 • vložte zařízení na zapálení na místě a vložte uzávěr vodiče vysokého napětí;
 • Páka je přenesena do polohy horkého startu;
 • blbec startér rukojeť několikrát.

Pokud nástroj začne a okamžitě stánky, pak je palivová linka dále testována. Zkontrolujte benzínový filtr, stříkající z klikové skříně motoru, integritu oddílu do čerpadla, když odšroubuje kryt.

Rozdělení ložisek klikového hřídele

S defekty ložisek, slabá vůle. Chcete-li zjistit setrvačník spičí MS 180 od jedné strany do druhé. Hnutí říká, že setrvačník posouvá směrem k elektrodám s vlastními magnety, v důsledku toho není jiskra. Chcete-li odstranit mechanismus demontovat řezný prvek, vyjměte kryt filtru a spojky. Pro zátku klikového hřídele je kryt startéru rukou vyčištěn a utáhněte dva šrouby.

Spojka je odšroubována pomocí klíče ve směru hodinových ručiček. Odstraňte buben hvězdičkou, změňte starou přilnavost a otočte ji, dokud se nezastaví. CRANKSHAFE STOP NEPŘEHLÁŠIT STARTER. Mechanismus se shromažďuje v opačném pořadí. Chcete-li utáhnout brzdovou rukojeť nakloněnou dopředu, nástroj bude vyplněn, pak odstraněn z brzdy.

Méně často odhalila ložiska s manželstvím (průměr otvorů se zvyšuje v klipu). Pro určení, demontáž a měřeno pomocí mikrometru. Na rozbitých ložiscích testuje pravidelné klepání. V tomto případě je nutná naléhavá oprava, t. na. V případě porušení integrity klikového hřídele se skupina pístu a válec selhávají.

Nalévá zapalovací svíček

V tomto případě není jiskra schopna zapálit palivo, což ve velkém množství vstupuje do pece pro spalování hořlavé směsi. Pokud je svíčková naplněna, pak je karburátor vadný nebo je studený motor nesprávně spuštěn. Proveďte proplachování motoru, postup se provádí při vypnutém zapalování a pryč od otevřeného plamene. Pro zajištění zapálení paliva v době start-upu vyčistěte mechanismus:

 • Odšroubujte svíčku, otřete suchou, suší půl hodiny;
 • Velká vrstva Nagaru je odstraněna napfilem;
 • mezi kontakty regulovat mezeru;
 • Nástroj se otočí na spodní a odtokový benzín;
 • V této poloze se několikrát startovací trhne (pro odstranění zbytků paliva);
 • Proveďte sestavu v opačném pořadí.
READ  Jak nastartovat řetězovou pilu STIHL 180 za studena

Určení povahy chyby

Hlavní část selhání řetězové pily jakékoli třídy padá na palivové zařízení. Pro systém zapalování je tento indikátor řádově menší. Zastavení řetězových pil v důsledku mechanických poruch v praxi pro domácnost a profesionální řezání funguje ještě méně často.

Poruchy zapalovacího systému jsou definovány jednoduše, kontrolovat svíčku na jiskru a nastavení mezery v kontaktech. Po kontrole integrity zapojení by měly být požadovány důvody pro odmítnutí v elektronické jednotce.

Nedostatek jiskranů na kontaktech může být důsledkem poruchy umístěného v bydlení chudoby. Chcete-li zkontrolovat jeho integritu, stačí připojit vysokonapěťový vodič do svíčky přímo.

Basicaw stánky na velkých zatáčkách. jednoduché opravy karburátoru

Karburátor přístroje je přesně mechanismus, který většina majitelů se obává nezávisle rozebrat. Důvodem je, že tento mechanismus se skládá z množství malých částí, jehož umístění musí být pamatováno při provádění demontáže. Nicméně, ne všechno je tak děsivé a obtížné, jak se to může zdát. Abychom pochopili, co má postoj karburátoru problém ukončení motoru při zvyšování otáček, je nutné znát jeho princip operace popsané na webu.

Slunečná řetězová pila při lisování pro plyn díky karburátoru, pokud:

 • Poškozená membrána
 • Ucpání filtračního prvku (síťovina v karburátoru). S touto poruchou, majitelé nástrojů, kteří nemají palivový filtr nebo je jednoduše odpojen od palivové hadice
 • Lepení jehlou, která může být způsobena použití zastaralé směsi paliva
 • Ucpávání kanálů šťáv nebo ucpaný karburátor
 • Ohýbání spojovací části, která kombinuje slyšení s jehlou pro přivádění paliva do palivové komory karburátoru. Tato část je také nazývána tlapou, protože pod vlivem IT membrán se jehla pohybuje a otevření kanálu. Tato noha v procesu práce se může ohnout (vypracovat) nebo zlom (když je motor znovu rozložen). Pokud se noha ohnutá, může být rozptýlena, ale nezaručuje, že se brzy problém opakuje, takže se doporučuje nahradit část

Karburátorové řetězové pily se doporučuje být vyčištěna a umývána, stejně jako vyměnit vadné části a prvky. Poté může být umístěn zpět, nezapomenout také nahradit (pokud je opotřebovaný) těsnicí těsnění mezi karburátorem a adaptérem.

Řetězová pily se zátěžovými příčinami a rozhodovacími metodami

Často důvod, proč pila stánky, když dáváte plyn, neoprávněně konfiguruje tovární karburátor. Dalším znakem poruchy je zvětšená vzduchová sedadla skrz otvory v karburátorových podložkách a žlázách v blízkosti klikového hřídele.

Chcete-li tuto poruchu eliminovat, je nejlepší atributu řetězové pily do servisního střediska, protože budou potřebovat speciální zařízení pro diagnostiku. Pokud taková možnost není taková možnost, můžete se pokusit odstranit problém sami. Chcete-li to udělat, budete muset demontovat karburátor a zkontrolovat její těsnost. Také je třeba zkontrolovat všechny žlázy a těsnění. V případě potřeby budou muset být nahrazeny všechna opotřebovaná těsnění.

Pokud příčina poruchy není ve špatném stavu žláz, můžete začít nastavit standardní pila karburátor.

Zkontrolujeme hlavní systémy řetězových pil

Důsledně kontrolujeme každý systém:

 • Palivová nádrž. Možná není dostatek paliva nebo je špatná kvalita.
 • Další kontrola svíčky zapalování a vysokého napětí drátu. Poznámka, mezera svíčky je normální nepřesahuje polovinu milimetru.
 • Pokud jsou výše uvedené položky kontrolovány a provozovány správně, přejděte do karburátoru a palivového filtru. S poruchami karburátoru musíte kontaktovat specialisty.
READ  Jak si vybrat pneumatiku a řetězec pro řetězové pily

Hlavní příčiny poruchových řetězových pil

Ačkoli všechny možné poruchy byly popsány v některých specifických částech systému řetězové pily, jejich řešení nemusí být dostačující. Je nutné zůstat na některých aspektech řešení problémů Přečtěte si více.

Kontrola směsi paliva a svíček

Směs paliva se nalije do řetězové pily musí být připraven. Nejprve je nemožné zapomenout, že při výrobě směsi paliva je nutné použít pouze kvalitní a povolené komponenty. Měli byste také zapomenout, že palivo je nejlepší odvodit před ochranou zařízení nebo mezi ročním obdobím, když je řetězová pila nečinná.

Kontrola zapalovacích svíček lze rozdělit do několika pododstavců. Nejprve je nutné odstranit zapalovací svíčky a zkontrolovat jejich tipy na přítomnost paliva. To se může objevit čas od času, kdy je spuštěna řetězová pila. Nejčastěji se to děje s nezkušené uživateli, kteří prostě zapomínají dodržovat pravidla sekvence, když je řetězová pila zahájena na cirkulaci studeného.

Zadruhé, zapalovací svíny mohou být Nagar, který prostě skóruje clearance. Clearance musí mít vzdálenost od 0,5 do 0,65 mm. Vyčistěte síť s jemně zrnitým semerickým papírem nebo kartáče s kovovými chlupy.

Zkontrolujte a vyčistěte tlumič

Stává se, že kontrola absolutně všechny komponenty z hadice do zapalovacích svíček nevede k výsledku a řetězová pila nadále při lisování pro plyn. V tomto případě zůstane jen zkontrolovat tlumič výfuku. Tento prvek zařízení je velmi často příčinou rozbití. Podstatou je, že na dlouhou dobu, řetězové pily, velký počet vkladů se hromadí v tlumiči. Kromě toho se sraženina objeví, pokud nalijete nekvalitní palivovou směs nebo nesprávně používat zařízení.

Za prvé, musíte zkontrolovat tlumič výfuku pro Nagar. Mělo by být pro něj demontováno. Zpočátku jsou matice odšroubovány, tlumič výfuku, deska a reflektoru. Hlavní věc, přičemž demontáž neukázet čepy na hoře. Pokud byl uvnitř objeven v Nagaru, znamená to, že je nutné čistit tlumič, a to může být provedeno dvěma způsoby.

Nejjednodušší způsob, jak čistit tlumič tlumiče, může být aplikován na skládací řetězové pily. Chcete-li to udělat, proveďte několik akcí:

Při odstraňování auta, hlavní věc není dělat příliš mnoho úsilí, aby se deformovat návrh tlumiče.

Druhá možnost je vhodná pouze pro modely nevhodného designu a stačí, aby se odstranil Nagar na všech místech tlumiče. Je prostě fyzicky nemožné dosáhnout všech částí tlumiče, ale před zahájením hlavního čištění se doporučuje provádět mechanické čištění alespoň na těchto místech, kde je kartáč dosaženo.

Poté, frakce spadne na tlumič výfuku, který při malování, řetězová pila odstraní Nagar, ale tato metoda není nejúčinnější. Nejlepší je používat speciální chemikálie, které vyplňují systém, a tak vybavení stojí několik hodin. Po tom, tlumič fouká.

Samozřejmě jsou záruky, že chemikálie pomohou zcela odstranit Nagar, ne, ale je poměrně snížen o množství sraženiny na stěnách tlumiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS