Ramenní popruh na strunovou sekačku, jak jej nasadit

Pásové sekačky na trávu z Číny. vlastnosti a design výrobku, cena, video

Práce se strunovou sekačkou je mnohem snazší a pohodlnější s travním řemenem. Umožňuje obsluze sekat velké travnaté plochy po celé hodiny bez bolesti kloubů a svalů. Dvouramenný pás je navržen tak, aby sekačku držely na místě vlastní svorky. bez pomoci rukou. Bude muset jen ukázat a udělat zbytek. to je vše, co může udělat. Jak správně připevnit řemen k vyžínači a nastavit jej tak, aby se usnadnilo zatížení, je předmětem tohoto materiálu.

Nejběžnější benzinové motory používané v benzinových vyžínačích jsou dvoutaktní spalovací motory, které ke svému provozu potřebují benzín smíchaný s minerálním nebo syntetickým olejem. Dvoutaktní motory potřebují správný poměr benzínu a oleje, proto je důležité si před použitím elektrického nářadí pečlivě přečíst návod k obsluze. Pohodlnější a tišší modely jsou vyžínače trávy se čtyřtaktními motory, u nichž se benzín a olej nalévají do samostatných nádob a mísí se uvnitř stroje.

Spalovací motor je u všech benzínových vyžínačů umístěn nahoře.

Pro oblasti s hrubým porostem je třeba zvolit výkonný benzínový vyžínač na trávu, jehož výkon umožní použití jako nůžek na větve, kultivátoru, a dokonce i sněhové radlice. Existují dva typy pohonu, které otáčejí řezacím ústrojím benzinového vyžínače. ocelové lanko a hřídel s přímým pohonem a převodovkou. Je vhodnější zvolit jednotku s přímou hřídelí, protože je z hlediska mechanické pevnosti spolehlivější než kabel.

Jak nastartovat a regulovat motor benzinové strunové sekačky na trávu?

Příkladem je Dolmar MS3340 pro spuštění motoru sekačky s pojezdem (časovač pojezdu)

Startování studeného motoru

Zapněte zapalování spínačem na klice

2.Přesuňte vzduchovou klapku na zadní straně skříně vzduchového filtru do zavřené polohy

Zapněte palivo 5-8krát stisknutím silikonového tlačítka na spodní straně karburátoru

Jemně zatáhněte za startovací šňůru (asi o deset centimetrů), dokud nebude klást odpor

Pak proveďte 1-4 trhnutí, dokud motor neběží

6.Asi po 10 sekundách po nastartování motoru nastavte klapku sytiče do původní polohy

Poznámka! Při startování motoru se nedotýkejte kolenem krytu vzduchového filtru.

Na tělese karburátoru jsou dva regulační šrouby. Původně byla nastavena v optimální poloze pro motor v trimmeru. První šroub (na obrázku níže) slouží k nastavení škrticí klapky. Nedotýkejte se ho sami, důrazně se doporučuje.

Druhý šroub (na obrázku níže) slouží k nastavení volnoběžných otáček. V případě naléhavé potřeby s ním můžete experimentovat

ramenní, popruh, strunovou, sekačku, nasadit

PS Foto, jak správně nasadit dvouramenný řemen sekačky Dolmar a Kawashima

Benzínová sekačka na trávu EUROTEC RX27

Objem motoru: 51,7 cm3 Výkon: 2,7 kW Objem palivové nádrže: 1 l Typ paliva: AI 92/95 ot/min Otáčky: až 9000 ot/min Délka výložníku: 155 cm Hmotnost: 7,5 kg Profesionální vyvážení: ano

READ  Jak odstranit nůž s sekačkou Bosch Lawn

Jak správně nasadit křovinořez

REDVERG 5014460 ramenní popruh pro zavěšení vyžínače trávy. S chráničem stehen. Koupil jsem si ji pro svou strunovou sekačku Champion

Ukázky nasazení pásu a použití videa s vývodovým hřídelem u benzinového kultivátoru / motorové pily.

Horní elektrická sekačka na trávu (STIGA)

S touto horní strunovou sekačkou můžete účinně likvidovat plevel a sekat vše od solných keřů, lopuchů a křovin. Výstup linky je poloautomatický nebo ruční a průměr linky se pohybuje od 1,6 do 2,4 mm.

Jasnou výhodou této kategorie strunových sekaček je, že můžete sekat i vlhkou trávu bez namočení a bez obav, že se voda dostane na elektromotor. V žádném případě by se však nemělo sekat, když prší!

Akumulátorové vyžínače trávy jsou tiché, snadno se spouštějí a zastavují a lze s nimi snadno přejíždět po trávníku. Nevýhodou je jejich nízký sekací výkon, vysoká hmotnost (až 4,5 kg) a krátká provozní doba 15 až 30 minut bez dobíjení. Proto se zatím příliš nepoužívají.

Benzínové vyžínače trávy jsou hojně využívány díky své nezávislosti, vysokému výkonu a výkonnosti. Jedná se o přístroje, které profesionálové při své práci nejčastěji používají.

Při použití benzinového vyžínače se nemusíte starat o kvalitu elektrické zásuvky a napětí, nemusíte se obávat náhodného přeseknutí prodlužovacího kabelu nebo poškození země.

Sekačky na trávu (částečně to však platí i pro elektrické vyžínače) se rozlišují podle uspořádání

 • Výkon a typ motoru (dvoutaktní nebo čtyřtaktní);
 • tvar tyče (rovná nebo šikmá, plná nebo dělená);
 • Tvar rukojeti (D, J nebo T);
 • řezný nástroj (střihací hlava, kotoučový nůž).

sekačky na trávu se čtyřtaktními motory mají tu výhodu, že se benzín a olej plní do motoru jako v autě. odděleně. Není třeba používat dvoutaktní směs benzínu a oleje.

Mazání převodovky vyžínačů trávy

Pravidelně promazávejte převody podle doporučení v návodu k obsluze použitého modelu. Totéž musíte udělat i v případě, že:

Neustálé používání strunové sekačky namáhá převody v důsledku ulpívání trávy na nožích, nečistot nebo kolísání točivého momentu. zvolte vysoce kvalitní mazivo, abyste prodloužili životnost převodovky.

Typy použitého maziva

Při výběru maziva byste měli zvážit následující faktory:

Známí výrobci, jako jsou STIHL, Husqvarna a další, také vyrábějí maziva pro své vyžínače. Tyto výrobky nejen snižují opotřebení, ale také chrání kovové převody před korozí. Proto byste měli pro svůj křovinořez používat maziva těchto značek.

Spotřeba maziva se u jednotlivých modelů liší. To je do značné míry dáno intenzitou používání křovinořezu a zahříváním ozubení. Mazání se považuje za dostatečné, pokud teplota převodovky během provozu nepřekročí 40 °C.

Konzistence maziv pro strunové sekačky může být různá

Z hlediska složení jsou žádané následující typy maziv:

 • grafitové plastické mazivo, které výrazně snižuje tření, což vede k lepšímu otáčení převodovky;
 • Lithiová plastická maziva, která mají také vynikající ochranu proti korozi a jsou obohacena o přísady zlepšující opotřebení na úrovni kovů bez škodlivých látek;
 • Víceúčelové minerální oleje s vysokou čistotou a komponenty zvyšující výkonnost.
ramenní, popruh, strunovou, sekačku, nasadit

Příklady vhodných plastických maziv jsou: Champion EP-0, plastické mazivo OREGON, Oleo-Mas, Azmol 158, Lithol.24

READ  Trávník sekačka stanky horke. Jak zajistit výskyt náhlého rozpadu zastřihovače pro trávu?

Měli byste také dbát na rady výrobců a používat jimi doporučená maziva. Můžete si je koupit ve specializovaných obchodech

Univerzální plastické mazivo Champion EP-0 120g

Algoritmus samomazání převodovky

Před mazáním není nutné převodovku rozebírat. Jednotka je již vybavena otvorem pro tento účel (na obrázku níže)

Kromě ozubených kol je třeba při mazání věnovat pozornost také těmto částem mechanismu:

Pomocí šroubení pro mazání doplňte olej nebo tuhé mazivo. Pořadí operací je následující

 • vyčistěte kryt převodovky od nečistot a trávy. zvláštní pozornost věnujte oblasti kolem zátky, aby se nečistoty nedostaly do mechanismu;
 • odšroubujte zástrčku pomocí vhodného nástroje (často dodávaného se zastřihovačem);
 • vstříkněte vybrané mazivo z tuby nebo pomocí injekční stříkačky do otevřeného otvoru, jak je znázorněno na obrázku níže;
 • zašroubujte zástrčku na místo.

Pokud je z jakéhokoli důvodu nutné převodovku demontovat, je třeba zcela odstranit staré mazivo ze všech povrchů ozubených kol a skříně, hřídele a teprve poté použít nové mazivo. Rozebraný stroj lze snadno namazat tuhým mazivem.

ramenní, popruh, strunovou, sekačku, nasadit

Celý proces mazání převodovky je ukázán na videu:

Převodovku byste měli mazat alespoň jednou ročně, ale při intenzivním používání by mělo stačit každých 20 hodin. Pokud se objeví první známky potíží se strojem, měli byste jej co nejdříve promazat.

Varování

Než začnete, postarejte se o napájení bzučáků. Zahradní vyžínače mají obvykle velmi malou násadu, která vyžaduje připojení prodlužovacího kabelu. Je důležité správně umístit kabelový naviják tak, aby nepřekážel při jízdě. Zvláštní pozornost je třeba věnovat používání ocelových čepelí, které mohou poškodit plášť. Šňůra musí být dostatečně dlouhá, aby dosáhla na konec pracoviště, a kabel musí vždy zůstat za ní. Pokud je kabel příliš krátký, jsou zastavení způsobená vytažením zástrčky nevyhnutelná.

Aby se kabel nezamotal a nezachytil o keře, lze použít prodlužovací kabel.

Co je to batoh na opasek?

Mějte na paměti, že plně natankovaný křovinořez váží v průměru 6-9 kg. A tato jednotka musí být neustále zavěšena. Aby byla hmotnost rovnoměrně rozložena, obepíná ramenní popruh tělo ze všech stran. Velké pěnové vložky a látkové ramenní popruhy zpevňují ramena a záda pásu. Popruhy se pak posouvají podél těla dolů a spojují se navzájem v oblasti hrudníku nebo břicha pomocí rychloupínací spony. Aby se pás nezabodával do těla, je polstrovaný širokým a odolným polstrováním. K pásu je připevněna plastová ochrana nohou. Má karabinu pro připojení k trimru a je odpružená. Rychloupínací západky na horní straně křovinořezu usnadňují jeho otevírání a zavírání.

Vezměte prosím na vědomí! Různé modely popruhů batohů se od sebe mohou lišit konstrukcí zámků, karabin, přítomností nebo absencí přídavných podložek a západek. Princip konstrukce a fungování je však stejný.

Vyvážení vyžínače plevele změnou polohy závěsu

Po nastavení správné výšky je třeba vyžínač vyvážit. Za tímto účelem je nutné nastavit ouško na řemínku dopředu nebo dozadu. Výsledkem je, že popruh musíte k vyžínači připevnit tak, aby po puštění řídítek nůž nebo pilový kotouč nespočíval na zemi, ale visel nad ní, aniž by se dotýkal povrchu. Jak daleko ji umístíte, záleží na vašich cílech.

READ  Jak správně nasadit hroty kultivátoru

Tip! Pro sekání vysoké trávy je dostatečná vzdálenost 20-30 cm nad zemí, v případě trávníku 5-10 cm.

Vyvážení rukojeti

Důležitým krokem při nastavování popruhů je také nastavení rukojetí do optimální úrovně. Při držení křovinořezu by měly být paže uvolněné a ramena rovnoběžná s trupem. Po seřízení dvouramenného pásu je třeba nastavit dvouruční pohonnou jednotku posunutím nahoru nebo dolů. Měli byste být schopni pohybovat rukama tak, abyste je pouze nasměrovali, nikoliv drželi nebo vedli stroj. Pokud je strunová sekačka poté opět nevyvážená, budete muset všechny kroky provést znovu.

Jak správně nastavit řemen na vyžínači trávy

Základní technika

Žací ústrojí se otáčí proti směru hodinových ručiček, proto se obvykle v praxi sekačka na trávu otáčí zprava doleva. Výhodou této metody je, že odřezky padají na řeznou plochu.

Základní technika sečení vysoké trávy

Pokud je tráva velmi vysoká nebo silně zaplevelená, doporučujeme sekat ve dvou průjezdech: Jedním průjezdem posekáte horní polovinu rostliny, druhým se pohybujete v opačném směru. spodní část. Řízky jsou stále na levé straně.

Benzínová sekačka Sturm 1500 W, kotoučová, fréza BT8952D

Benzotrimmer Sturm BT8952D má spolehlivý 2taktní spalovací motor se vzduchovým chlazením. Zdvihový objem motoru 51,7 ccm.cm, výkon. 1500 Watt. Snadná obsluha a údržba, nejvýkonnější z řady benzínových vyžínačů Sturm! domácí zahradní nářadí. Lze využít pro komunální služby nebo lesnictví. Skutečný „kombajn“, který prořeže jakoukoli trávu, plevel i podrost. Automatické navíjení vlasce (2,4 mm napříč), nainstalovaný tříbřitý nůž nebo 40zubá fréza s karbidovým hrotem. Díky robustní železné převodovce může vyžínač pracovat bez přehřátí. Ruční palivové čerpadlo (primer) slouží k usnadnění startování chladného motoru. Hladká, souvislá konstrukce výložníku zvyšuje spolehlivost a odolnost (žádné roztřepené konektory). Tuhá hnací hřídel umožňuje provoz s nožem nebo frézou. Vyžínací struna je určena pro práci s měkkou nízkou trávou, nůž umožňuje prořezávat tvrdou trávu a plevel, 40zubý nůž umožňuje prořezávat keře, odstraňovat nepotřebné mladé výhonky, větve, větvičky a stromy do průměru 50 mm.

Aby byl uživatel chráněn před drobnými předměty, které by během práce vylétly zpod řezací jednotky, je Sturm! BT8952D je vybaven robustním krytem nože. Řada se přivádí tlačením žací hlavy na zem, přebytečný materiál se odřezává speciálním nožem na krytu.

Cívková šňůra ( Ø 2.5 mm ). Kov. Fréza ( tři čepele ). Pilový kotouč s karbidovým ostřím a 40 zuby. Plastový kryt převodovky.Sada klíčů pro montáž. Dvě opěrné rukojeti. Lahvička s rozprašovačem (600 ml): hořlavý olej. Ramenní popruh (s plastovou bederní podložkou). Motor (dvoutaktní). Výložník na brambory (výška výložníku. 165 cm)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS