Recenze Metabo powermaxx bs elektrický šroubovák

Elektrický šroubovák Metabo: přehled populárních strojů a jak si vybrat zařízení recenze zákazníků

Elektrický šroubovák je jedním z nejoblíbenějších přístrojů, který by měl být nejen u profesionálů, ale i u každého kutila.

Velké množství různých modelů, které jsou nyní na trhu, vám umožní vybrat si zařízení podle osobních potřeb.

Nástroje se dělí na domácí a profesionální verze.

Výhody: Malá, ale výkonná vrtačka. Nabíjení trvá dlouho. Není to čínská hračka jako některé jiné levnější vrtačky

Výhody: Bezva! Koupeno pro manžela jako dárek, je s ním velmi spokojen. Samotný elektrický šroubovák je kvalitní, pevný a malý, ale výkonný. A taška, která se k němu dodává. je zvláštní láska!! Je to prostě skvělé! Úhledný a kompaktní pro skladování a přepravu.

Komentář: Zásluhy! Na fotografii je vidět, že brašna obsahuje sadu vrtáků a sadu bitů (nejsou součástí balení, kupují se zvlášť)!). Je to velmi praktické, nástroj je skvělý a taška je ještě lepší!)

Poznámky: Jako vrtačku jsem ho nepoužil, ale jako šroubovák funguje skvěle! To má pouze demontovat skříň, ještě netestoval doma. Ale pro ženu. Zdá se mi, že je to nejlepší možnost. Je tak lehký a snadno se drží. Můj předchozí model. elektrický šroubovák Interskol

Komentář: S těmito šroubováky pracujeme každý den, profesionálně. Uchovává se nejméně 2 roky. Pokud je určen pouze pro domácí použití, je trvalý.

Výhody: Je to skvělý elektrický nástroj, pevný, výkonný, není objemný, dosáhnete na těžko přístupná místa, rychlé nabíjení, snadno se drží. Můj předchozí DWT byl DWT 16,8V niklová baterie, která trvala den nabíjení, a nakonec baterie zemřela, ale to je nebe a země, kompaktnější a výkonnější, mega šikovný pytel. Mnoho pozitivních recenzí a recenzí na youtube. Stojí za to koupit, levnější než Makita, a podle recenzí spolehlivější.

Výhody: Velmi malé. a silný. S každým dalším použitím jsem si stále jistější, že jsem se rozhodl správně.

recenze, metabo, powermaxx, elektrický, šroubovák

Nevýhoda: ve sklíčidle je průchozí otvor. a pokud není vrták pevně zašroubován, propadne a zmagnetizuje se v držáku vrtáku. Není snadné se k němu poté dostat, zejména pokud je vrták horký. ale to je spíše nevýhoda než obtíž. jen pro představu.

Zařízení s Li-Ion bateriemi jsou nejžádanější díky vynikajícímu výkonu baterie a snadnému používání. Nejlepší modely podle recenzí uživatelů.

Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic

Správné nářadí pro stavbu, renovaci a montáž: pro vrtání, šroubování a odstraňování spojovacího materiálu. Díky šestihrannému vřetenu lze používat i bez sklíčidla.

Vrtačky Metabo Powermaxx jsou široce používané, takže modelová řada obsahuje mnoho druhů nářadí. Hlavní technická vlastnost rozděluje vrtačky na běžné modely a příklepové vrtačky. Podle funkce se dělí na úhlové vrtačky, vrtačky s elektrickými šroubováky a míchačky. Podle typu napájení na modely napájené z baterií a modely napájené stejnosměrným proudem.

Každý model má své vlastní technické specifikace a vlastnosti. Nejběžnější modely se používají výhradně pro výrobu otvorů různých velikostí. Vrtačka dokáže vrtat do dřeva a různých kovů. Některé vrtačky Metabo Powermaxx jsou vybaveny dalšími funkcemi, které z nich činí multifunkční stroje. Například příklepová vrtačka pracuje nejen s kovem, ale také s tvrdšími materiály, jako je beton nebo kámen.

Příklepové vrtačky jsou buď klasické vrtačky s vrtacím režimem, nebo vrtací kladiva. Liší se kapacitou, běžné vrtačky mají nižší kapacitu. Do měkkých materiálů vrtají malé otvory bez příklepu a do tvrdých materiálů s příklepem. U těchto jednotek je možná přídavná funkce tandemového nárazu s rotací, ale není možné aktivovat režim nárazu bez rotace. Na druhou stranu má Peorator nejen vyšší výkon přístroje, ale také možnost zapojení příklepu bez vrtání.

Vrtáky s možností vrtání pod úhlem vám pomohou pracovat v těžko přístupných místech. Jejich vrták je umístěn pod úhlem vzhledem k místu upevnění. Míchací vrtačky jsou vhodné pro výrobu různých druhů malt. Podobně jako kuchyňský mixér tyto přístroje důkladně promíchají všechny složky směsi. Vrtají pouze do měkkých materiálů. Rázové utahováky jsou vhodné pro různé instalační práce a montáž nábytku. Jejich vrtáky se otáčejí ve dvou směrech, takže šroub lze zavrtat dovnitř nebo ven.

READ  Jak zprovoznit elektrický šroubovák z elektrické sítě

Recenze Metabo PowerMaxx BS Basic

Často se spálí startovací tlačítko, uvolní se kontakty baterie, převodovka se vyřadí a nakonec vypadne zepředu! Sklíčidlo se po několika měsících začne v místě častého zasekávání zadírat a má větší vůli na ose. Baterie je uvolněná v rukojeti elektrického šroubováku. Nástroje jsou o něco lepší než čínské na pronájem, bity se snadno lámou. Vrták 6 mm Laminovaná dřevotříska 25 percoy Šroubovák se vypne při přetížení.

Šroubováky používané pro montáž nábytku, max. 70mm eurošrouby v připravených otvorech a matice M6 v židlích pro mateřské školy. Německá verze je stejná jako čínská! Dokonce i baterie selhala a byla vyměněna v rámci záruky. Kvalitní levný elektrický šroubovák za 4k Nedoporučuji to silně! Existují lepší analogy za stejnou cenu.

Koupil jsem ji před rokem jako náhradu za Makitu, které umíraly baterie (sloužila mi věrně 7 let bez jediné poruchy). Potřeboval jsem univerzální, relativně lehký a spolehlivý elektrický šroubovák. Velmi rychle jsem si zvykl na vyvážení a hmotnost, používal jsem ho hlavně na sádrokartonové příčky, velmi pohodlný s pouzdrem. Odnímatelnou hlavu jsem prakticky nikdy nepoužil, ale je velmi praktická. Kufr je obrovský! Naplnil jsem ho potřebami, jako je metr, úhelník, nůžky, bity atd. nt. е. něco, co se dříve muselo nosit zvlášť. Odnímatelnou hlavu téměř nepoužívám, ale je velmi praktická, např. na zástrčky, nůžky, elektrický šroubovák. Ale nedávno, zodpovědná osoba na kritickém místě, ventilátor, hloupě, zemřel trochu a kusy oběžného kola (plastová věc, která chladí motor) by nechtěla vyletět. Práce se nezdála být v rozporu, ale nedávno, na zodpovědné práci, motor zemřel po trochu kouře. Nebyl zde žádný náklad! Chápu, že plastové zbytky z oběžného kola ucpaly motor a ten vyhořel. Případ je původně nezáruční, protože nedošlo k žádnému mechanickému poškození. Objednán nový motor (1200 rupií). Měsíční odstávka. Т. е. oběžné kolo bylo vadné z výroby a můj případ není první. Mám obkladový nástroj a peoratorator od Metabo, zatím vše funguje dobře, ale tady je elektrický šroubovák smutně-trouble. Škoda, že výrobce nesleduje kvalitu tak důležitých komponentů a čínská kvalita může být docela dobrá. Nářadí není levné a příště si nákup nářadí Metabo dobře rozmyslím. Ani já bych to nedoporučoval, t. к. vysoké riziko, že zůstanete uprostřed práce bez nářadí.

Malý, lehký, výkonný, baterie vydrží několik dní při průměrném používání (4 ampérhodiny), praktické pouzdro, není to špatné vybavení. dobré osvětlení.

Druhá generace občas způsobuje problémy s baterií. netočí se, dokud neklepnete na šroubovák, spolehlivost. spadla z 80 cm a něco se uvnitř zlomilo (nějaké kusy plastu a magnety), ale točila se. Úhlový bit byl o 3 použití nižší (praskl krimpovací kroužek). žádná ochrana proti přetížení. přežil 1.5 let.

Koupil jsem si ho na stavbu. vybral jsem Metabo, protože má pouze baterie pro 4 A. ч. Předtím to byl Bosch 9.6, žil 4 roky se mnou a další 3 roky v garáži kolegy automechanika. baterie se vybila. AEG je 8 let stará a stále se snaží točit, AEG oranžová a DeWALT se vybily baterie po asi 2 letech. Metabo první s mrtvým motorem. když jsem ho rozebíral, vypadlo něco jako kartáček. po otevření motoru zjistit, že je vymazána sběrná deska, do které je vložen kartáč (deska slouží jako pružina, kartáč a držák drátu zároveň) motor je namontován na pouzdrech a ne na ložiskách. No, tam je druhý takový (používá se asi šest měsíců, a už motor šumí), jinak nevím, kam dát baterie (i když 4 baterie na 4 a. ч. příliš mnoho na jeden elektrický šroubovák). P. S. Koupil jsem je za 8 tisíc za kus. předražené. Místo toho jsem si koupil Bosch 10.8 s bezkartáčovým motorem.

Koupil jsem si elektrický šroubovák, udělal záruku 3 let, po 14 měsících práce bez zvláštního zatížení (instalace sádrokartonu, plast) reduktor se zlomil, služba řekla, že oprava je zaplacena, smysl záruky, aby se proffesionalnyy elektrický šroubovák po dobu jednoho roku práce. příliš cool! Nikomu bych ho nedoporučil. Pro sebe jsem se rozhodl, že je lepší vzít levný, který mi není líto vyhodit!

READ  Elektrický šroubovák s bitem pro montáž nábytku

Dobře vyrobený, vysokokapacitní baterie (mám 2A), dokonale vyvážený, žádné vibrace. Má podsvícení, indikátor slabé baterie. Dobré, prostorné pouzdro.

Výkonný a praktický šroubovák. Pro někoho může být rukojeť příliš tlustá, ale pro můj úchop je příliš tlustá. to je vše. Dostal jsem ji ve slevě s 45 kusy příslušenství v kufříku v podobě bitů a vrtáků mnohem lepší kvality. Je to něco jako „mladíkovy výstroje“. Šel jsem si pro Bosch GSR 10.8-2-LI, ale nějak se mi líbí víc, i když je o 35 % dražší.

Vyrábím skříňový nábytek a dříve jsem pracoval se šroubováky různých značek. Makita, která byla vydána v posledních letech, je velkým zklamáním. Porucha převodovky, poškození baterie, těžkopádnost. Bosch, ani to není to, co bývalo. Vše nejlepší pro práci s nábytkem v tomto nástroji. Rekordně malá velikost, umožňuje dostat se do všech těžko přístupných míst a po vyjmutí sklíčidla se z něj stane zkratka. Podsvícení je dobře provedené, je radost se otáčet v rohových částech, není třeba držet baterku druhou rukou. Akumulátor v rukojeti, nejmenší velikost pro elektrický šroubovák, s výkonným akumulátorem 2 Ah. Nejlepší kombinace. Ačkoli někteří lidé označují rukojeť za příliš velkou, musím s nimi nesouhlasit. Držení palcem a ukazováčkem je ergonomické a rozložení hmotnosti je vynikající. Na jednu baterii vydrží celý den intenzivní práce (10 hodin), což je více než obstojný výsledek. Žádné výše uvedené závady, buď závislé na šarži, nebo totožný padělek.Doporučil bych koupit tento model, ale doporučuji jít do specializovaných prodejců. Srovnával jsem to s Devolt 10 voltů, ale baterie má problém s vůlí a kotvou (nemoc nebo vadný spojovací materiál), šroubovák skáče volně v podvozku při nárazu.O kufru mohu jen dodat, že je to nádherný prostorný kufr, elektrický šroubovák v něm, ale pro různé drobné nářadí, které je nezbytné.

Velmi dobře vyvážené, pevné tělo, odnímatelné sklíčidlo (velmi pěkné), líbilo se mi to a po 6 měsících jsem si koupil druhý

Neměli jste si ho kupovat! Který je mladší při zatížení při 1. rychlosti, když se snaží přeřadit na 2. rychlost, zasekne se uprostřed a chrastí. „Starý“ O rok později, to kliky v polovině rychlosti (tlačí motor) LED se rozsvítí při stlačení (podle očekávání). Očekávejte více od Metabo, pošlu do služby a uvidíme, co bude prosím.

Šroubovák má široký výběr funkcí?

Než se vydáte na nákupy, promyslete si, k čemu je potřebujete?

Pro vaši informaci! Toto plánování vám pomůže rozumně utratit peníze a vybrat si model, který je v každodenním životě nejužitečnější.

 • baterie (typ a charakteristika);
 • kvalita elektrického šroubováku.To zahrnuje mechanismus přenosu rychlosti a možnosti pohonu. Zastaralý systém sběrače kartáčů je spolehlivý, ale zahřívá pohon. Navíc hrozí nebezpečí vzniku elektrického oblouku na kartáčích. Moderní bezkartáčové modely nabízejí vyšší účinnost a eliminují riziko úrazu elektrickým proudem. Optimálním materiálem převodovky je kov. Je odolný a trvanlivý. Rychlost je uvedena v datovém listu, který je přiložen v krabici. 1200 ÷ 1500 otáček za minutu je vhodných pro práci se dřevem a kovem. U profesionálního nářadí je vyžadována vyšší rychlost. Důležitý je také vyšší točivý moment. Pro jednoduché operace, jako je vrtání tenkých desek, potřebujete krouticí moment 25 Nm a více, pro kov 36 Nm a více. Vždy je možné nastavit utahovací moment (všechny modely mají tuto funkci). Vypadá jako kroužek se stupnicí: pohybem kroužku se volí hodnota mezi nejvyšším a nejnižším nastavením. Otočný spínač je umístěn přímo pod spouští (u miniaturních modelů je možné namontovat ne jedno, ale dvě tlačítka: jedno pro otáčení vpřed a druhé pro otáčení vzad). Pokud systém zjistí příliš velký krouticí moment, nechá spojku nebo západku sepnout, takže se krouticí moment okamžitě zmrazí.
 • typ sklíčidla.Téměř všechny moderní modely jsou vybaveny rychloupínacím sklíčidlem. jedno- a dvoukloubové sklíčidlo. Verze s jednou spojkou se velmi snadno ovládá jednou rukou. Verze s dvojitou spojkou vyžaduje pro demontáž a montáž druhou ruku.

Ujistěte se, zda je model, o který máte zájem, vybaven funkcí brzdění vřetena.

recenze, metabo, powermaxx, elektrický, šroubovák

Nepořizujte si elektrický šroubovák bez této možnosti. jeho obsluha může být velmi nepohodlná.

 • působí na sklíčidlo zařízení nárazová síla??Jedná se o příjemnou funkci navíc, která usnadňuje vrtání otvorů do několika stavebních materiálů najednou.
 • Je k dispozici pulzní funkce??Velmi užitečné: Váš stroj se postará o šroubové spoje, které se po dlouhé době příliš zasekly, a vy si můžete přesně označit, kde může vrták do desky vstoupit.
 • Vestavěná svítilna pro osvětlení pracoviště je velmi praktická. Měli byste si vybrat model, který nemá LED diody pod sklíčidlem (jinak by blokovaly světlo), ale na spodní straně rukojeti přístroje.
READ  Jak přesně odřízne roh na 45 stupňů

Pokud často pracujete ve výškách, vyberte si kompaktní a lehké nářadí.

Některé vrtací práce však vyžadují poměrně velkou hmotnost: Mějte na paměti také toto.

Osvědčené domácí značky Zubr, Kalibr, Interskol: nejsou nejmodernější, souhlasíme, ale jsou spolehlivé, cenově dostupné a mají dostupný servis.

recenze, metabo, powermaxx, elektrický, šroubovák

Mezi výrobky zahraniční výroby patří Hilti a AEG (funkční, ale drahé), Metabo a DeWALT (nabité elektronikou), Bosch a Makita (kvalitní a spolehlivé přístroje. lídři prodeje), Skil, Sparky, Hitachi.

Srovnání produktů: vyberte si, který model si vybrat a koupit

Akumulátorová vrtačka/šroubovák Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic Li-Ion 2.0 Ah 10.8 V x2 box 34 Nm

 • Baterie a nabíječka v balení: dvě baterie, nabíječka baterií
 • Další provozní režimy: vrtání
 • Nabíječka baterií je součástí dodávky: nabíječka baterií
 • Typ nářadí: akumulátorová vrtačka/šroubovák
 • Počet baterií v balení: 2
 • Přídavná zařízení: použití bitů bez sklíčidla, reflektor, uzamykatelné tlačítko napájení
 • Funkce: reverzní chod, aretace vřetena, elektronické nastavení otáček
 • Max. průměr vrtání (kov): 10 mm
 • Max. průměr vrtání (dřevo): 18 mm
 • Napájení: baterií
 • Průměr sklíčidla: 1-10 mm
 • Vyjímatelná baterie: ano
 • Hmotnost: 0.8 kg
 • Napětí baterie: 10.8 В
 • Kapacita baterie: 2 A⋅h
 • Typ baterie: Li-Ion
 • Max. Volnoběžné otáčky: 1400 ot/min
 • Počet rychlostí: 2
 • Typ sklíčidla: rychloupínací sklíčidlo
 • Maximální točivý moment: 34 Nm
 • Podrobné příslušenství: vrtačka, dvě baterie, nabíječka, kufřík
 • Další režimy: vrtání
 • Součástí dodávky je: pouzdro
 • Typ nářadí: Elektrický šroubovák
 • Počet baterií: 2
 • Akumulátorový systém: Metabo 18 V
 • Přílohy: držák bitů, reflektor, aretace spouště
 • Funkce: reverzní chod, aretace vřetena, elektronické nastavení otáček
 • Max. průměr vrtání (kov): 10 mm
 • Maximální točivý moment: 34 Nm Max. průměr vrtání (dřevo): 20 mm
 • Napájení: na baterie
 • Průměr sklíčidla: 1.5. 13 mm
 • Vyjímatelná baterie: ano
 • Hmotnost: 1.6 kg
 • Napětí baterií: 18 V
 • Kapacita baterie: 2A⋅h
 • Typ baterie: Li-Ion
 • Maximální výkon:. Otáčky naprázdno: 1800 ot/min
 • Počet rychlostí: 2
 • Typ sklíčidla: rychloupínací sklíčidlo
 • Maximální točivý moment: 50 Nm
 • Příslušenství: dvě baterie, nabíječka, pouzdro
 • Další provozní režimy: vrtání
 • Součástí dodávky je: kufřík na nářadí
 • Typ nářadí: Elektrický šroubovák
 • Počet baterií v balení: 2
 • Akumulátorový systém: Metabo 12 V
 • Příslušenství: reflektor, zámek tlačítka napájení
 • Funkce: reverzní chod, aretace vřetena, elektronické nastavení otáček
 • Max. průměr vrtání (kov): 10 mm
 • Maximální výkon. průměr vrtání (dřevo): 18 mm
 • Napájení: na baterie
 • Průměr sklíčidla: 1-10 mm
 • Dobíjecí baterie: ano
 • Hmotnost: 1 kg
 • Napětí baterie: 12 V
 • Kapacita baterie: 2A⋅h
 • Typ baterie: dobíjecí Li-Ion
 • Speciální funkce: baterie s indikátorem nabití, 3 roky záruka na baterii
 • Max. volnoběžné otáčky: 1400 ot/min
 • Počet rychlostí: 2
 • Typ sklíčidla: rychloupínací sklíčidlo
 • Maximální točivý moment: 40 Nm

Přehled oblíbených modelů

Chcete-li si koupit správné zařízení, stojí za to seznámit se s hodnocením nejprodávanějších modelů šroubováků v roce 2020, s ohledem na jejich hlavní technické vlastnosti, vlastnosti, výhody a nevýhody.

TOP vychází z hodnocení a zpětné vazby zákazníků na oblíbeném trhu Yandex Marketplace.

Metabo PowerMaxx BS 2014 2.0Ah x2 taška 34 Nm

Vysoce výkonné zařízení, které dokáže provrtat zeď během několika sekund.

Model vybavený Li-Ion baterií s dlouhou životností, rychloupínacím sklíčidlem pro použití jako vrtačka a elektronickou regulací otáček.

Pro pohodlné používání je přístroj vybaven osvětlovací lampou, která osvětluje pracovní plochu. Sada se zařízením obsahuje druhou baterii, malý háček k nošení na opasku, nabíječku baterií a prostornou tašku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS