Regulátor revolucí nefunguje na rohové brusky

regulátor, revolucí, rohové, brusky

Jak snížit rychlost na rohové brusky s vlastními rukama?

V mlýnech s regulátorem rychlosti aplikujte kolektory s konzistentní excitací. Mohou pracovat na konstantním nebo střídavém proudu. Motor tohoto typu je snadno řízen změnou proudu v řetězci.

Vzhledem k tomu, že moderní regulátory používají klíčovou kontrolu impulsu, zahřívají velmi mírně a mohou být zabudovány do případu i malý nástroj. Potenciometr se používá k regulaci, jehož rukojeti je odvozena od rukojeti stroje.

Proč ovládat rychlost disku?

Různé řezné rychlosti nebo broušení jsou vyžadovány fyzikálními vlastnostmi materiálů, se kterými pracují. Takže vysoká rychlost s mírným tlakem je zapotřebí při řezání pevných látek, které se jinak může rozpadnout nebo rozdělit. Měkké materiály, nestabilní k tepelnému působení (termoplasty, dřevo), naopak, vyžadují nízkou rychlost:

 • Keramika: 10 000 ot / min;
 • Kov: 8000 ot / min;
 • Pravidelné plasty: 5000. 8000 ot / min;
 • Strom: 3000. 5000 ot / min;
 • Měkké plasty: Méně než 2000 ot / min.

Všechny profesionální nástroje jsou vybaveny stabilizovaným regulátorem rychlosti, ale levné domovské úhlové brusky, s kapacitou menší než 1200 W, nejsou vždy doplňovány. V tomto článku se promluvme o tom, jak učinit takový regulátor sám o snížení obratu.

Jak provést úpravu pro rohové broušení doma, domácí možnosti

Relativně jednoduchý systém nastavení pro polovodičové zařízení Někteří uživatelé, kteří mají kvalifikované elektrické technologie, mohou dělat své vlastní. Nicméně, nebude schopen účinně nastavit sílu proudu, když se otáče sníží, a velikost točivého momentu na pracovním hřídeli může být nedostatečná. Nebude to velká překážka při provádění práce na leštění, řezání tenkého kovu nebo manipulaci s měkkými materiály (plastové a podobné s ní).

regulátor, revolucí, rohové, brusky

Pokud výroba systému s vlastními rukama způsobuje potíže nebo povahu práce s úhlovou bruskou, například s kamenem nebo keramiky, vyžaduje použití složitějšího systému s mikrochamem, možnost zakoupení hotového bloku a montáž na úhlovou brusku.

Standardní stmívač ke změně jasu osvětlení, našel použití úhlové brusky v následujícím videu.

DŮLEŽITÉ: Síla stmívače musí být nejméně menší než výkon úhlového broušení. Kvalita leštění a menší množství prachu uvolněného v jejich chování určuje účelnost zdokonalení elektrické části rohových brusek pomocí standardního stmívače. Tento design vyžaduje při práci při práci rozumnou dávku ručního zatížení, protože přehřátí motoru není vyloučeno a hrozí nebezpečí selhání.

Ready Semiconductor Power Regulator lze zakoupit v online obchodech. Autorem dalšího videa získal čínskou kopii v Alixpressu, s dostatečně vysokým výkonem. 4 kW. Taková hodnota umožňuje zvýšit univerzálnost jeho použití. Mnoho domácích spotřebičů (úhlové brusky, vrtačky, topné těleso v podobě fazolí) jsou provozovány v řadách kapacit, kde takový regulátor může pracovat docela účinně. Hlavní nevýhodou těchto regulátorů je nemožnost udržování zatížení po dlouhou dobu (elektrický nástroj je rychle přehřátý a jeho zastavení pro chlazení je nutný).

Řízení frekvence rotace některých elektrických nástrojů lze provádět nejen ručně pomocí rotačního kola. Některá zařízení jsou vhodnější ovládat pedály. V dalším videu autor demonstruje takový způsob. Regulátor revolveru se zde odebírá. Vyrobeno ve formě pedálů ze šicího stroje a upraven pro regulaci elektrické pýzy. Tato možnost nebrání této možnosti kontrolovat úhlové broušení, ale potřeba by měla být doložena povahou provedené práce.

READ  Bruska tryska na rohové brusky s vlastními rukama

Bez ztráty napájení

Regulátor, který mění otáčky bez ztráty výkonu, nezávisle, aby bylo téměř nemožné. Taková zpětná vazba pro sledování rychlosti a nastavení jejich základní síle jsou vyráběny pouze bulharskými výrobci. Můžete provádět nebo instalovat nezávisle, můžete regulátory na polovodičových schématech, které nezaručují 100% uchovávání výkonu při výměně rychlosti vřetena rohové brusky.

Jak snížit / zvětšit rychlost otáčení disku

Připraven levný čínský poplatek může být nainstalován jako autor dalšího videa, v samostatném plastovém pouzdře připojeném k kabelu s vidličkou a nainstalován s výstupem. Připojením zástrčky do elektrické sítě a úhlové brusky na něj přes výstupu, lze změnit nastavovacího kola variabilního odporu, nainstalovat požadované otáčky na úhlové brusky. Povrch leštění s takovým nástrojem je mnohem lepší.

Jak dát, připojit

Bulharští uživatelé přišli s mnoha různými způsoby, jak upravit regulátor otáček a rohové brusky, pro které je určeno. Může být umístěn jako autonomní prvek mimo skříň úhlové brusky a dovnitř. Níže jsou video s takovými možnostmi.

Jako externí ovládací zařízení v následujícím videu autor používá přenášení tlačítka Power / Off. Právě místo tohoto tlačítka je vložen hotový čínský poplatek na polovodičů. Elektroinstalační technika se provádí na dobré technické úrovni. Takové přenášení bude vhodně používáno při provádění úhlového broušení práce vyžadující nízké otáčky.

Umístěte další zařízení uvnitř skříně rohové brusky, je spíše komplikovaný problém. Často přijetí netriviálních řešení, jako například v následujícím videu. Zde umístit řídicí desku obvodu a hladký start, musel jsem změnit tlačítka zapojená do provozu páky ZAP / OFF. Ve volném prostoru bylo možné umístit simistor s chladicím chladicím chladicím regulátorem revoltem a deskou s mikročipem hladkého začátku úhlové brusky.

Jak deaktivovat, odstraňte snímač napětí

V dalším videu autora na jednom z modelů rohového broušení selhal regulátor rólu. Pokusy o opravu není korunován úspěchem. Autor popisuje, jak odstranit přerušený knoflík a sbírat elektrický obvod bez ní (stačí připojit vinutí statoru přímo přes spínač). Rohové broušení bude fungovat pouze na maximálních zatáčkách.

regulátor, revolucí, rohové, brusky

Klikatá data statoru a boschových kotev a rohových broušení jiných značek

Stator pro Bosch GWS6-100 / GWS6-115 Kladivo s zeleným vinutí. Foto 220volt

Stator opravy s vlastními rukama značně zjednodušuje dostupnost dokumentace s navíjením dat. Obvykle lze tyto informace získat od pasy do specifického modelového rohového brusku. Nebude nutné strávit hmotnost času, aby používali časově náročné metody pro stanovení počtu otáček převládaných cívek a průměru použitého drátu. Následující základní informace jsou uvedeny v pasy, včetně navíjení dat států:

 • Provozní parametry úhlové brusky (výkon, rychlost, provozní napětí a jiné vlastnosti);
 • počet drážek v jádru jádra statoru, aby položil vinutí;
 • průměr navíjecího drátu bez izolace;
 • počet vodičů v jedné drážce;
 • V závislosti na schématu navíjení může být provedeno s konkrétním krokem, který je specifikován v pasu;
 • Velikost vnitřního a vnějšího průměru statoru, jakož i další technické informace.

Většina bulharských států je možná, která má navíjení dat, navrácení vlastního. Nicméně, mnoho dalších statorů elektromotorů v důsledku komplexního schématu navíjení bez speciálních zařízení není možné.

Elektronická jednotka v úhlové brusky

Elektronická jednotka umožňuje kombinovat regulátor revolucí a hladký start do jednoho celku. Elektronický obvod je implementován na principu impulsních fázových kontrol s postupným zvyšováním úvodní fáze SIMISTOR. Takový blok může být vybaven úhlovou mlýnkou různých výkonových a cenových kategorií.

Odrůdy zařízení s elektronickou jednotkou: příklady v tabulce

název Moc, W Maximální frekvence otáčení pohonu, RPM Váha (kg Cena,
FELISATTI AG125 / 1000S 1000 11000 2.5 2649
Bosch GWS 850 CE 850 11000 1.9 5190
Makita SA5040c 1400 7800 2,4 9229
MAKITA PC5001C 1400 10000 5,1 43560
FLEX LST 803 VR 1800 2400 6.5 91058
READ  Jak dát diamantový disk na rohové brusky

Řádky s elektronickou jednotkou: populární obrázky

FELISATTI AG125 / 1000S

Bosch GWS 850 CE

Makita SA5040c

MAKITA PC5001C

FLEX LST 803 VR

Pracovní schéma

Ořezávací rezistor VR1 Změní kondenzátor Chalation Time C1. Když je napětí aplikováno na okruh, v 1. okamžiku (1 semidiscode vstupního sinusoidu) SIMISTORS DB3 a Triak jsou uzavřeny. Výstupní napětí je nula. Nabíjení kondenzátoru C1 se zde zvyšuje napětí. V určitém okamžiku v čase definovaném řetězcem R1-VR1 je napětí na kondenzátoru lepší než práh symistoru DB3, se Simistor otevírá. Napětí z kondenzátoru je přenášeno do regulační elektrody Triac Simistor, která je také odhalena. Prostřednictvím otevřeného Simistor začíná proudit. Za prvé, druhá polovina Simiusoid Sinusoids Simistors je uzamčena, zatímco kondenzátor C1 se nenabíjejí do kořenové strany. Takový macar, vývod přichází pulzní signál složitého tvaru, jejichž amplituda je v závislosti na době provozu řetězce C1-VR1-R1.

Malé členění a jejich eliminace

V případech, kdy úhlová bruska odmítne zapnout, když je stisknuto tlačítko Start, může být důvod zanedbatelný a s největší pravděpodobností může být oprava provedena bez pomoci specialisty. Zároveň musíte být vedeni hlavním pravidlem. začněte s nejjednoduššími uzly a přesuňte se do složitějšího. Příčina rozbití úhlové brusky v tomto případě může být otvor zapojení na pozemku napájecího drátu a kartáčů.

Nejprve je nutné vypnout úhlovou brusku ze sítě, po kterém je kabel pro poškození. Poté musíte případ demontovat a zkontrolovat připojení tlačítka napájení a kartáče. Pokud je drát poškozen, může být nahrazen novým a potrhaný elektrický obvod je obnoven. Pokud po kontrole kabelu a elektrického obvodu, proud přejde do mechanismu, ale začátek se neprovádí, problém může být ve startovacím tlačítku sám.

regulátor, revolucí, rohové, brusky

Měli byste zkontrolovat tlačítko a po detekci poruchy, nebo jej vyměnit. Tlačítko musí být pečlivě rozebrat, zatímco je žádoucí označit svorky a vodiče. Při zpětném spojení je důležité připojit kontakty správně, protože nesprávná instalace může způsobit vinutí a kotvu.

Po kontrole výkonu napájecího vodiče a tlačítek je třeba zkontrolovat regulátor rychlosti rychlosti, který je k dispozici v některých modelech úhlu broušení. Pokud nejsou poruchy detekovány, musíte věnovat pozornost kartáčům a v případě potřeby je vyměnit a vyčistit všechny kontakty.

Vadné grafitové kartáče

Hlavní příčinou poruchy může být kartáče. V závislosti na zatížení a trvání provozu rohového broušení mohou být kartáče podávány půl roku, rok nebo dva, pak opotřebení a nástroj může přestat pracovat. Výměna starých částí do nového je vyrobena s odpojeným kabelem odpojeným a demontovaným pouzdrem. S šroubovákem musíte odšroubovat držáky kartáče a stáhnout staré kartáče. Mohou být také uzavřeny zástrčky v případě, a pak případ nemusí rozebrat.

Štětce se smí mění pouze na podobné velikosti a výrobu materiálu a po výměně štětce pracuje rohové broušení po určitou dobu v nečinnosti. S chybným tlačítkem start je zakázáno provozovat úhlovou brusku, protože to může vést k kódování řezacího disku, jeho zničení a nepředvídatelných důsledků. Regulátor otáček je zařízení hladkého začátku úhlové brusky a po výskytu poruch v jeho provozu, vyžaduje výměnu, protože oprava bude obtížná a téměř nemožná.

Hlavní poruchy, důvody pro jejich vzhled a metody oprav

Pro zjednodušení úkolu musí být systemicky provedeno odstraňování problémů a oprav. Nespěchejte rozebrat nástroj. Nejprve se rozhodněte s typem poruchy. Nejdůležitějším problémem. úhlová bruska se nezapne. Co potřebujete zkontrolovat:

Kotva elektromotor

Pokud jsou tyto prvky dobré, zkontrolujte kontaktní kartáče. Štětce slouží k přenosu napájecího napětí na kontakty sběrače elektromotoru. Tyto kontakty jsou pájené kotevní vinutí. Pokud jeden z kartáčů neuskuteční nebo obecně, je přerušeno, pak elektrický proud nezadá vinutí a úhlové brusky nebudou chtít pracovat.

Pro zobrazení stavu potřebných kartáčů:

Štětce pružiny-naložené, takže se musíte snažit neztratit pružiny. Extrahované kartáče musí být stejné velikosti. Budou mít nějaké opotřebení, ale neměly by být žádné štípací a příčné trhliny, které by mohly narušit kontakt.

READ  Jak vyrobit sněhovou frézu z vyžínače trávy

Pokud jsou kartáče v normálním stavu, budete muset zkontrolovat kotvu motoru. Tento uzel je pouze nazýván kotvou, ale ve skutečnosti, s kotvou není absolutně nic společného. Jedná se o centrální hřídel motoru, na kterém se nachází vinutí a kolektorová koruna. Někdy díky velkým zatížením mezi kartáči a kontakty kolektoru dochází ke silné jiskru. V důsledku toho jsou kontakty mědi pokryty vrstvami oxidů a proudu neprochází na vinutí.

Co je třeba udělat pro vedení kotvy v pořádku? Je třeba vzít konvenční bílou gumu, že zásuvky a milenci se používají k čerpání. Roh gumových pásů musí ztratit kontakty. Oxizový film by měl být vyčištěn a povolen mědi třpytky.

Pokud tato operace nedosáhla výsledky, je nutné otevřít pouzdro rohového brusku a zkontrolovat stav vnitřních vodičů, fázového posuvu kondenzátoru a vinutí. Vinutí musí mít hladkou barvu laku, který kryje navíjecí vodič. Poškození nebo obrábění drátu nebo jeho místa ukazuje krátký závorný uzávěr. Je těžké odstranit tuto poruchu, bude mít výměnu kotvy.

Opravit zařízení

Úkolem převodovky je přenášet otáčení hřídele elektrického motoru na rohový kluzný disk. Navíc, protože máme úhlovou brusku, pak máme převodovku. Chcete-li to zkontrolovat, je nutné:

Poté musí převodovka opustit pouzdro. Chyby zde jsou trochu:

Odesílání prvků převodovky musí být vyměněny. Výměna zařízení není obtížné. Převodovka je pak mazána s dobrou vrstvou tlustého mazání a je instalována na místě.

Oprava mlýnku statoru

Stator se nazývá část elektromotoru, který je pevně upevněn v pouzdru. Je navržen tak, aby vytvořil elektromagnetické pole, ve kterém kotvu se otáčí.

Hlavní chyba statoru je přerušení vinutí nebo jeho silný přehřátí. Co je nebezpečné přehřátí? Při přehřátí navíjecí vodiče je ochranný izolační lak přehřátý, který je zakrývá. Porušení izolace laku vede k zkratu obratu vinutí.

Dokonce i uzavření jednoho obratu vinutí zcela odstraňuje úhlovou brusku. Vinutí okamžitě začne přehřát a kouřit. Hřídel se pomalu otáčí nebo nikdy nepřestane otáčet.

Pro opravu stator bude muset změnit vinutí na nové nebo převíjení. Ale převíjení statoru. postup není pro začátečníky.

Typický obvod regulátoru revoltu

Tak vypadá rychlost regulátoru Revolt

Regulátor motoru. to není jen variabilní napětí odporu. Je zapotřebí elektronická kontrola množství současné síly, jinak bude výkon proporcionálně snížen, a točivý moment, a tedy. Nakonec bude kriticky malá hodnota napětí přicházet, když elektromotor nemohl jednoduše otáčet hřídel při sebemenším spuštění. Proto musí být i nejjednodušší regulátor vypočítán a proveden jako rozvinutý režim.

A pokročilejší (a respektive drahé) modely jsou vybaveny integrovanými regulátory na bázi obvodu.

Integrovaný režim regulátoru. (nejmodernější možnost)

Pokud v zásadě uvažujeme elektrický obvod úhlové brusky, sestává se z regulátoru RoleVer a hladkým startovacím modulu. Elektrické nářadí vybavené pokročilými elektronickými systémy jsou výrazně dražší než jejich jednoduchý člověk. Proto ne každý domácí Master je schopen zakoupit takový model. A bez těchto elektronických bloků zůstane pouze vinutí elektromotoru a klíče pro inkluzní.

Spolehlivost moderních elektronických součástí úhlové brusky přesahuje zdroj vinutí motoru, takže byste se neměli bát akvizice elektrických nástrojů vybavených takovými zařízeními. Omezovač může být pouze ceně výrobku. Navíc uživatelé levných modelů bez regulátoru dříve nebo později přicházejí do své nezávislé instalace. Jednotka lze zakoupit v hotovém formuláři nebo se.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS