Salát z červených sleďů by měl být nakrájený na plátky nebo nastrouhaný

Sleď pod kožešinovým tuleněm. sekvence vrstev. Bude to specialita na vašem stole

Dobrý den, milí čtenáři. Dnes bych se s vámi ráda podělila o svůj osvědčený recept na sledě pod kožichem. Připravila jsem pro vás sbírku našich rodinných receptů na saláty, uložte si je, abyste je neztratili, uvařte je, ochutnejte, naše recepty si zamilujete. Všichni v naší rodině tento salát milují, vždy zkoušíme různé verze, experimentujeme. Zkoušeli jsme ho se sýrem, s cibulí, s jablky atd. recepty. A věřte mi, mám se s vámi o co podělit. Podrobně vám povím, jak uvařit chutného sledě pod kožichem, podělím se o všechny detaily a tajemství přípravy. Můžete si vybrat ten, který se vám nejvíce líbí.

Pokud chcete znát všechny podrobnosti o výběru a přípravě ingrediencí, stejně jako o tom, v čem salát vařit, jak ho podávat, jak ho zdobit a mnoho dalšího, můžete se podívat na další informace. Doporučuji vám, abyste se na to podívali.

Sleď pod kožichem. vrstvy v pořadí

Začínáme tradičním receptem na salát. Klasický recept bez přísad. Velmi mnoho lidí také neví, jak připravit sledě pod kožichem. jaké je pořadí vrstev. Dnes to všechno vyřešíme.

Ohodnoťte tento recept

Hlavní složka. je samozřejmě sleď nebo filé ze sledě. Raději používám přírodní produkty než hotové, protože čím více úsilí a duše do pokrmu vložíte, tím je chutnější.

Sledě nakrájejte na proužky, odstraňte kosti a nakrájejte na malé kousky jako na fotografii.

Zeleninu vařte uprostřed asi půl hodiny, dokud není dostatečně měkká.

Oloupejte červenou řepu, brambory a mrkev. je to velmi jednoduché, nepotřebujete ani nůž.

Jako první vrstvu položte brambory. Nastrouhejte ji středním strouhacím bubnem a rozetřete ji v rovnoměrné vrstvě, poté ji potřete majonézou. Pokud použijete trochu majonézy, vrstvy brambor, mrkve a červené řepy je třeba trochu více osolit takhle jsem to udělal já.

Na brambory položte nadrobno nakrájenou cibuli a potřete je majonézou.

Další vrstvou je filet ze sledě, který by měl být rovnoměrně rozložen na cibuli.

Uvařenou mrkev i brambory nastrouhejte na středním struhadle, položte je na sledě a potřete majonézou.

Poslední vrstvou je nastrouhaná řepa, která by měla být také namočená v majonéze a uhlazená podle obrázku. Aby se brambory vyrovnaly, je nejlepší použít obyčejnou polévkovou lžíci. Klasického sledě pod kožichem ozdobte nakrájenými nebo nastrouhanými vařenými vejci a nasekanými čerstvými bylinkami, chcete-li.

Pod kožichem jsme připravili našeho pravého sledě, kterého není škoda podávat k jakémukoli slavnostnímu stolu, zejména na Nový rok. Dobrou chuť!

Sleď pod kožichem s vejcem. klasický recept

Klasický sleď pod kožichem se připravuje právě s vejcem ve složení, protože chuť tohoto produktu pomáhá zředit chuť zeleniny ve složení. Příprava tohoto salátu není příliš obtížná, stačí si zapamatovat pořadí vrstev a nešetřit majonézou.

 • Sleď 400g.
 • Brambory 2 ks.
 • Mrkev 1 ks.
 • Cibule 1 ks.
 • Červená řepa 1 ks.
 • 3 slepičí vejce.
 • Mléčná stolní majonéza 300g.
 • Kopr podle chuti
 • Zelená cibulka podle chuti

Nejprve si musíte předem připravit všechny ingredience. Zeleninu (kromě cibule) uvařte do úplného varu a poté ji oloupejte. Uvařte také několik vajec a osolte je nebo kupte solené sledě. Připravte si ingredience a salát začněte vařenými bramborami. Hlízy nakrájejte co nejjemněji a naaranžujte je v silné vrstvě na salátový talíř.

Druhou vrstvu majonézy naneste hojně tak, aby bramborová vrstva slanečků nebyla příliš suchá. Důkladně potřete majonézou a sestavte další vrstvu.

Na vrstvu brambor s majonézou položíme nakrájené sledě, ze kterých předtím pečlivě odstraníme všechny mělké kosti. Sledě nakrájejte na kostičky nebo na kousky, pokud nejsou příliš velké.

Na slanečky položte nakrájenou cibuli, aniž byste je pokryli majonézou. Bramborovou vrstvu lze také nakrájet na kostičky nebo na úhledné půlkolečka či kroužky. pokud je cibule malá.

Dále je na řadě mrkev. Nastrouhejte sledě na středním struhadle a jemně rozprostřete na předchozí vrstvu, kořenovou zeleninu uhlaďte.

I tuto vrstvu mrkve je třeba navlhčit majonézou, stejně jako předchozí vrstvy.

Vejce a červená řepa se přidávají jako poslední. Nejprve nastrouhejte vejce a jemně je rozetřete po povrchu salátu.

Pak bez přidání majonézy přidejte nastrouhanou červenou řepu a pořádnou porci majonézy. Nezapomeňte na vrchní stranu rozetřít pořádnou vrstvu majonézy, aby salát vypadal pěkně.

Hotový salát nechte několik hodin odležet v lednici a poté jej podávejte posypaný zelenou cibulkou a koprem.

Jednoduchý a chutný recept na líného sledě pod vaječným kožichem

V lednici se často objevuje vařená řepa a hospodyňky si lámou hlavu, co z ní připravit. Zkuste si připravit „líného“ sledě pod kožichem. Tato rychlá a chutná svačina je ideální k večeři nebo rodinnému jídlu.

 • Sleď (filet). 1 ks.
 • Červená řepa. 1-2 ks.
 • Majonéza. 1-2 lžíce. л.
 • Stroužky česneku. 2 ks.
 • Slepičí vejce. 4 jednotky.
 • Cibule. ½ ks.
 • Větvičky petrželky nebo kopru. několik na ozdobu.

Pokud jste si již připravili všechny ingredience, příprava líného sledě pod kožichem vám nezabere více než 10 minut. V opačném případě bude vaření trvat o něco déle.

Nejprve je třeba uvařit červenou řepu (nejlépe předem, nejlépe přes noc). Opláchněte ji pod tekoucí vodou a vložte do malé pánve. Řepu zalijte takovým množstvím vody, aby pokryla asi 2 až 3 prsty. Vodu v hrnci přiveďte k varu a poté teplotu ztlumte. Vařte řepu na mírném ohni do měkka (asi 1-1,5 hodiny). Když lze zeleninu snadno propíchnout vidličkou, je hotová. Dbejte na to, aby se voda nevyvařila, jinak se řepa uvaří nerovnoměrně. Po uvaření vyjměte uvařenou zeleninu na talíř a nechte ji vychladnout.

Vejce uvařte ve vroucí vodě doměkka. Vařte alespoň 10 minut, aby se bílky a žloutky stihly pořádně rozvařit. Po uvaření nezapomeňte vejce uvařená natvrdo spustit do studené vody, aby se daly snadno odstranit skořápky (krásná a hladká vejce jsou základem naší svačiny).

salát, sleďů, nakrájený, plátky, nebo, nastrouhaný

Oloupejte cibuli a česnek. Česnek protáhněte trubičkou a cibuli nakrájejte nadrobno. Aby salát nebyl tak hořký, povařte nakrájené plátky cibule v misce s vroucí vodou asi 10 minut. Cibuli osušte a vymačkejte.

READ  Jaké mazivo použít pro převodovku úhlové brusky

Oloupejte a na středním plameni nastrouhejte převařenou červenou řepu. Nastrouhanou řepu smíchejte s cibulí a česnekem. Do směsi přidejte několik lžic majonézy a promíchejte.

Sledě nakrájejte na tenké plátky a pečlivě zkontrolujte, zda nemají kosti.

Vejce oloupejte a rozkrojte napůl. Polovinu vajec položte řeznou stranou nahoru (spodní část můžete trochu seříznout, aby byly tartaletky pevnější), pak na ně dejte náplň z červené řepy. Na nádivku položte 1-2 kousky ryby.

Bylinky opláchněte a osušte. Každou porci líného sledě pod kožichem posypte čerstvými bylinkami. Předkrm dejte na chvíli do chladničky a pak ho podávejte.

Sleď pod kožichem. tajemství vaření

Začněme standardní sadou ingrediencí pro salát. Jedná se o červenou řepu, brambory, vejce, mrkev, sledě, majonézu a další přísady podle chuti a přání.

Brambory

Je to velmi jednoduché. uvařte brambory v obalu, nechte je vychladnout a oloupejte je. Při výběru brambor hledejte odrůdy, které se nerozvaří na kaši. Nejlepší je vařit brambory se slupkou, protože mnoho lidí vaří celé oloupané brambory.

Červená řepa

Pro tento salát používáme červenou řepu a věnujeme zvláštní pozornost chuti a barvě řepy. Kategoricky nepoužívejte krmné odrůdy nebo odrůdy s bílými pruhy.

Potřebujeme červenou a sladkou řepu, jsou to dvě hlavní kritéria při výběru červené řepy pro sledě pod kožichem a jedno z hlavních tajemství. Vidíte, ano, hořká, kyselá řepa nám rozhodně neprospívá. V opačném případě by chuť salátu nesplnila očekávání. Vybírejte středně velkou červenou řepu.

Můj manžel dokonce ochutnává červenou řepu, když ji kupuje syrovou. A u syrových je dobré zjistit, zda jsou sladké, nebo ne.

Mrkev

Další chutná zelenina. Na salát potřebujeme oranžovou sladkou mrkev. Střídavé odrůdy mrkve nejsou vhodné do salátů. Vybírejte mrkev střední velikosti. Neváhejte je vyzkoušet, zejména na trhu.

Raději používám venkovská vejce, ať už jim říkáte jakkoli. Taková vejce mi chutnají lépe, navíc mají oranžový (žlutý) žloutek. Pokud si nemůžete dovolit venkovská vejce, můžete použít vejce koupená v obchodě.

Sleď

Pod kožichem nemůže být sleď bez chutného sledě, a s tím se dá těžko polemizovat. Poslední dobou mi chutná norský sleď, máme ho jen v několika velkých obchodech. Je tučná, lehce osolená a velmi chutná, přesně takovou mám nejraději na kabáty.

Můžete použít i obyčejného sledě, ale hlavním kritériem při výběru sledě je, aby byl středně velký, mírně solený a tučný. Obecně se má za to, že sleď by měl být velmi slaný, ale není tomu tak, protože sleď bude v celém salátu velmi slaný. Výběr sledě je tedy zodpovědným momentem a je jedním z tajemství přípravy lahodného sledě pod kožichem.

Lze do salátu přidat kaviár nebo sleďové vnitřnosti?? Někteří lidé rádi přidávají ke sleďům pod kožich mléko nebo sleďový kaviár. Zkoušeli jsme to na oba způsoby, upřímně řečeno, kaviár mám raději, takže raději přidávám kaviár, pokud byl ve sleďovi, nebo vařím sledě pod kožichem jen ze sleďových filetů.

Záleží jen na vás, zda pro filet ze sledě použijete nakládaného sledě, nebo ne. Takový salát jsem ještě nedělala. Ale udělal jsem salát pod kožichem se slaným lososem, ukázalo se to neobvyklé a chutné.

Pro slanečky pod kožichem se používají také olebratí sledi, sledi Ivasi, solení sledi. Ale to je věc vkusu, já si potrpím na klasické recepty.

Majonéza

Majonézu můžete koupit v obchodě, na trhu nebo v supermarketu. Teď už to není žádný problém. Pro tento salát je lepší použít 67% majonézu, ne nižší a ne vyšší, to jsou mé postřehy. Samozřejmě je na vás, jakou tučnou majonézu si koupíte. Při výběru majonézy je dobré pečlivě číst složení.

Majonézu si můžete vyrobit i doma. Existuje mnoho receptů na domácí majonézu, žloutkovou majonézu, majonézu z celých vajec, křepelčí majonézu, můžete si vybrat jakýkoli recept. Jediná věc je, že pro mě je domácí majonéza trochu mastná, i když ji mám ráda a dělám ji do salátů.

Další složky

Patří mezi ně jablka, nakládaná cibule, červený kaviár a přísady na zdobení salátů. Mohou to být brusinky, kalina, olivy, zelenina (kopr, petržel, zelená cibulka), vejce, žloutek, květy z řepy a mrkve a vůbec vše, co vám dovolí vaše fantazie.

Cibule. Pokud jde o nakládanou cibuli, používá se jako další vrstva po sledích. Jablka můžeme nakrájet na kostičky nebo plátky a naložit do roztoku soli, octa a cukru (1 sklenice vody, 1-2 lžíce cukru, 1 lžíce vody, 1 lžíce lžíce cukru, 0.5 ч. Lžíci soli a 2-4 polévkové lžíce. lžíce 9% octa). Cibule dodá pokrmu chuť a koření, ale ne podle vašich představ.

Cibuli nemusíte nakládat, můžete použít obyčejnou nebo červenou cibuli, kterou nakrájíte nadrobno ostrým nožem a posypete jí vrstvu sleďů.

Apple. Pokud chcete chuť sleďového salátu zpestřit a udělat recept zajímavější, můžete přidat jablečnou vrstvu. Jablka nastrouhejte nebo je pokapejte citronovou šťávou, aby nezhnědla.

Při výběru jablek platí určitá kritéria, používejte spíše sladká a kyselá jablka než kyselá nebo tvrdá jablka. Cibule dodá pokrmu pikantní a kořeněnou chuť, ale i vlastní chuť, pokud vás klasický recept na salát omrzel.

Tavený sýr. Ano, ano, nemýlíte se, tavený sýr v balíčcích můžete použít jako další přísadu do salátu. Ale záleží jen na vašich chuťových buňkách. Všechny ingredience, o kterých píšu, jsem použila a udělala z nich salát, abych nějak zpestřila jeho chuť, ale došla jsem k závěru, že klasický recept je výborný, alespoň pro mě a naši rodinu.

Červený kaviár. Je to jistě lahůdka, která není v současné době dostupná pro každého. Ale o svátcích se snažíme dopřát si chutnou pochoutku. Zda do tohoto salátu použijete červený kaviár, je na vás. Kaviár se používá hlavně k ozdobení pokrmu na povrchu.

V dnešní době existuje poměrně dost receptů na saláty. Jako další ingredience se používají solené okurky, avokádo, semínka granátového jablka, ale já tyto ingredience nepoužívám, takže se s vámi podělím pouze o své vyzkoušené recepty, které najdete na blogu s fotografiemi krok za krokem.

READ  Vakuové pumpy s rukama z kompresoru automobilu

Záleží na vás, jestli ho ozdobíte, nebo ne, přidáte do něj nějaké další ingredience, nebo ne.

Co připravit a jak podávat sledě pod kožichem?

Salát by se měl připravovat v salátové míse; moje matka vždy používala průhlednou skleněnou salátovou mísu, aby byly vidět všechny vrstvy.

Sleď pod kožichem

Sleď pod kožichem. Náš nejoriginálnější salát. Pro mnoho lidí není svátek bez slanečka pod kožichem na stole. Proto vám prozradíme, jak uvařit sledě pod kožichem. Přečtěte si více o sleď pod kožichem.

Oblíbený salát všech „Sleď pod kožichem“. Recept, který obvykle používám.

Solený sleď, vařená řepa, vařené brambory, vařená mrkev, cibule, vařená vejce, majonéza

Jednoduchý recept na oblíbený vrstvený salát „Sleď pod kabátem“, s červenou řepou, bramborami, mrkví a cibulí.

Jaká dovolená bez sleďů pod kožichem?! Příprava oblíbeného vrstveného salátu se sleděm, vařenou zeleninou a vejci.

Hodně jsem experimentoval a vím, že sleď pod pláštěm je pro mě ideální jídlo „střihací pásek ve tvaru rybí kosti“. Zkuste to a možná vám bude chutnat (v mé rodině je tento salát velmi rychlý).

Jedním z nejtradičnějších předkrmů našich svátečních stolů je sleď pod kožichem. Každá hospodyňka zná recept na něj, ale má také své vlastní nuance, které odlišují jednoho „sledě pod kožichem“ od druhého. Možná, a tento recept salát „Sleď pod kožichem“ vám napoví podrobnosti, které bude váš salát je obzvláště chutné.

Bezpochyby nejoblíbenější vrstvený salát všech lidí „Sleď pod kožichem“. nejoblíbenější v Rusku! Zvláštní pozornost „sleďový salát“ Během novoročních svátků se těší zvláštní pozornosti, protože je považován za zimní salát. U mě se bez něj neobejde ani jedna hostina! Zde je recept na klasiku „Sleď pod kožichem“.

Filet ze sledě, červená řepa, brambory, mrkev, cibule, vejce, majonéza, petržel, hrášek z konzervy

Známý, ale velmi chutný a výživný vrstvený salát se zeleninou a sleděm.

Náš oblíbený sleď. sleďový salát je nezapomenutelný sváteční pokrm, který se skvěle hodí na každou hostinu. Silvestr, narozeniny. Při každé slavnostní příležitosti chcete mít zábavný a chutný pokrm. A tak se učíme, jak po částech zdobit sledě pod kožichem.

Nejoblíbenější recept na sledě pod kožichem. Připravte si lahodný vrstvený salát se sleděm a pochutnejte si na něm s námi.

Existuje několik salátů, které jsou pro sváteční stůl nepostradatelné. Jedním z těchto salátů je samozřejmě sleď pod kožichem. Jak byste si mohli představit například novoroční stůl bez slanečků pod kožichem?? Rozhodně ne! Každá hospodyňka má svůj vlastní recept na tento oblíbený a milovaný salát. Zde je recept, který používáme k přípravě sleďů pod kožichem.

Navrhuji, abychom si u novoročního stolu připomněli klasiku tohoto žánru. Salát, který milují mnozí „Sleď pod kožichem“.

Je těžké si představit sváteční občerstvení, zejména v zimě, bez salátu „Sleď pod kožichem“. Tento recept. varianta slavného salátu: Ivasi herring (dálněvýchodní sardinky) s nakládanou zeleninou.

sleď, červená řepa, brambory, solené okurky, vejce, cibule, majonéza, sůl, rostlinný olej, petrželové bylinky

Milovníci kombinace sleďů a zeleniny jistě ocení tento salátový dort „Sleď pod kožichem“. Chuť je velmi známá a od obvyklé verze se liší tím, že do majonézy se přidává trochu želatiny, která salát stabilizuje a drží jeho tvar.

Sleď, červená řepa, mrkev, brambory, vejce, želatina, majonéza, jarní cibulka, sůl, mletý černý pepř

Mám opravdu rád salát „Sleď pod kožichem“ a tentokrát jsem se rozhodla udělat sleďové závitky. Je velmi chutný a slavnostně krásný.

Sleďové filety, červená řepa, mrkev, brambory, kuřecí vejce, cibule, majonéza, sůl, mletý černý pepř

Tento salát doporučuji, zejména pokud hledáte jídlo na Silvestra 2022. Tento recept je dobrou alternativou k salátu „Sleď pod kožichem“. Lahodné a chutné. A salát vypadá slavnostně. Hodí se na Silvestra nebo na narozeninovou oslavu. Takže silvestrovské saláty 2022 receptů s fotografiemi této variace „kabáty“ by bylo perfektní.

Sleď pod kožichem vám na Štědrý den udělá dobře. Jednoduše a chutně.

Vrstvený salát „Silvestr“ Ozdobí každý vánoční stůl. Připravte si tento salát na Nový rok a tento předkrm bude snadno konkurovat vašim oblíbeným novoročním pochoutkám. Salát se sleděm, jablky, zeleninou, vejci a sýrem vypadá nádherně, chytře a báječně. Chuť tohoto novoročního salátu vás nadchne.

Sleď pod kožichem

Existuje několik salátů, bez nichž si nelze představit slavnostní stůl. Jedním z těchto salátů je nepochybně sleď pod kožichem. Dokážete si představit například vánoční stůl bez slanečků pod kožichem?? Samozřejmě, že neexistuje žádný! Každá hospodyňka má svůj vlastní recept na tento oblíbený salát. Zde je recept, který používáme k přípravě sleďů pod kožichem.

Připravte sledě pod kožichem.

Uvařte ve slupce, vychlaďte a oloupejte 3-4 brambory, 5-6 mrkví a 2 červené řepy. Vyfiletovat dva sledě a nakrájet je na malé kostičky. (Pokud je sleď slaný, můžete ho namočit na 20-30 minut do mléka.)

Polovinu nakrájených sleďů položte v jedné vrstvě na talíř.

Dvě cibule nakrájejte nadrobno a poté je nožem jemně nasekejte.

Na sledě položte polovinu nakrájené cibule. Cibuli potřete majonézou.

Nastrouhejte brambory na hrubém struhadle a polovinu nastrouhaných brambor rovnoměrně položte na majonézu.

Na vrcholu brambor. Tenká vrstva majonézy.

Nastrouhejte mrkev na hrubém struhadle a polovinu nastrouhané mrkve dejte na majonézu. Opět potřete majonézou.

Nastrouhejte červenou řepu a polovinu nastrouhané řepy rovnoměrně položte na majonézu. Potřete majonézou.

Opakujeme vše znovu: sleď, cibule, brambory, mrkev a červená řepa, přičemž nezapomeneme každou vrstvu potřít majonézou.

Nakonec salát potřete majonézou „Sleď pod kožichem“ s majonézou a nechte v chladničce několik hodin, nejlépe jeden den.

Za několik hodin, až se salát rozleží, vyjměte sledě pod kožichem z lednice, ozdobte je.

Sledě podávejte pod kožichem na slavnostní tabuli ozdobené plátky vařených vajec.

Hodně majonézy, používám méně a je to chutné a ne tak nezdravé. Díky za recept

Všechna práva vyhrazena pro materiály nalezené na www.RussianFood.com, které jsou chráněny platnými právními předpisy. Při použití jakéhokoli materiálu z těchto webových stránek odkazujte na www.RussianFood.com povinné.

Nepřebíráme žádnou odpovědnost za výsledky receptů, kuchařských postupů, kulinářských nebo jiných rad, za výkonnost hypertextových odkazů ani za reklamní sdělení zobrazená na těchto stránkách. Správa stránek nemusí nutně sdílet názory autorů článků zveřejněných na www.RussianFood.com

READ  Co je lepší používat s hoblíkem Makita nebo Metabo?

Tento web používá soubory cookie, aby vám poskytl co nejlepší služby. Pobytem na stránkách souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na těchto stránkách. SYNCHRONIZOVÁNO

Zvláštní ruský novoroční salát: jak sleď pod kožichem (vyprávějí moskevští kuchaři)

Sleď pod kožichem je stejně nezbytnou součástí novoročního stolu jako šampaňské, mandarinky a Olivier. Když se ale vrátíte o dva kroky zpět, zjistíte, že tento recept je objektivně nezřejmý a má desítky variant. Proč je salát z ryb, zeleniny a majonézy symbolem svátku?? A jak ji uvařit? Reakce šéfkuchařů nejlepších moskevských restaurací.

Myslím, že dokonalý sleď pod kožichem neexistuje, protože každý vaří sledě po svém Klasické recepty nebo i modernější recepty. Samozřejmě, že mnoho lidí bylo pro starou školu. obvyklou strouhanou zeleninu s majonézou a nakrájeným sleděm a cibulí. Ale například dělám sleďovou pěnu se smetanovým sýrem, pečenou červenou řepou a přidávám i omáčku pesto: objevila jsem sledě pod kožichem a bazalku, takže to chce pesto. Dlouho jsem si pesto brala s sebou i do Turína. k večeři jsme tam měli sledě pod kožichem s touto omáčkou jako hlavní salát. Všem se to líbilo!

Nemám ráda moc cibule, takže obvykle přidávám zelenou cibulku. Majonézu dělám samozřejmě ze žloutků a oleje z hroznových jader. Domácí majonéza je zdravější a chutnější.

Sleď pod kožichem se stal jedním ze symbolů nového roku ze dvou hlavních důvodů. Především díky své popularitě v sovětské televizi. Za druhé, salát využívá levné a snadno dostupné suroviny. A samozřejmě i samotný salát je vynikající a chutná i těm, kteří nejedí maso. V Sovětském svazu všichni milovali majonézové saláty, na HVA nikdo nepomyslel, takže slaneček pod kožichem byl jedním z velkých hitů.

Podle normy musí být všechny produkty, s výjimkou sledě, strouhané. Podle mého názoru musí být ve sleďovi pod kožichem hodně majonézy, aby byl prostě příliš mastný. Před podáváním je nutné sledě nechat nasáknout. všechny vrstvy se musí spojit v jeden celek.

Úspěch tohoto pokrmu závisí na přísadách. Sleď by měl být velmi chutný a červenou řepu by bylo lepší upéct, aby neztratila nic ze své chuti. Brambory jsou nejlepší pečené v kabátku a mrkev. můžete ji upéct celou! Pak bude chuť mnohem intenzivnější a živější. Pokud chcete mít fantazii, můžete si také vyrobit vlastní majonézu nebo si koupit tučnou.

salát, sleďů, nakrájený, plátky, nebo, nastrouhaný

Sleď pod kožichem se stal symbolem Nového roku, stejně jako jiné saláty. Mimosa i olivier jsou v podstatě stejný druh salátů, protože lidé tehdy měli skromný nákupní košík. A majonéza je takový zvýrazňovač chuti, takže ji smíchejte s jakoukoli sadou produktů a pokrm se opravdu zdá, že se povedl.

salát, sleďů, nakrájený, plátky, nebo, nastrouhaný

Tento oblíbený pokrm má kořeny v Norsku. Tam se již v roce 1751 začal připravovat sleďový salát s přídavkem červené řepy, jablek, brambor a vajec. V Rusku se objevil v roce 1919 díky obchodníkovi Anastasi Bogomilovovi. První recept na sledě pod kožichem se však v sovětské kulinářské literatuře objevil až koncem 60. let 20. století.

Stejně jako boršč existuje mnoho variant. Někteří přidávají jablka nebo okurky. Klasickým receptem je však salát s bramborami, červenou řepou, mrkví, cibulí, vejci a slanečkem. Vše je vrstvené a přelité majonézou.

Sleď pod kožichem byl ideální svačinou k vodce. A co je důležité, v podmínkách velkého nedostatku zahrnovala dostupné a levné produkty. Z tohoto důvodu se tento pokrm stal hitem nejen na Silvestra, ale i na jiných slavnostech.

Začněte omáčkou. Pro snížení obsahu kalorií používám majonézu s 10 % zakysané smetany v poměru 3 lžíce majonézy na 1 lžíci zakysané smetany. Vrstvy začněte pokládat vykostěnými filety ze sledě, nakrájenými na kostičky nebo velmi tenké plátky. To je důležité, aby chuť ryb byla jednotnější.

Pak vložíme vařené brambory nastrouhané na hrubém struhadle a zalijeme je majonézovou síťkou. Posypte nasekanou zelenou cibulkou (má o něco méně intenzivní chuť než cibule) a nastrouhaným bílkem, žloutek nechte na ozdobu.

Nastrouhejte mrkev na hrubém struhadle a přikryjte ji majonézovou síťkou. Všechny vrstvy znovu sestavte a posypte je nastrouhanou vařenou řepou. Předtím by se měl smíchat se slunečnicovým olejem. Vytvořte majonézovou mozaiku a ozdobte ji nastrouhaným žloutkem.

Složení pro jednu osobu

Nerafinovaný slunečnicový olej (10 mililitrů).

Recept na sledě pod kožichem samozřejmě existuje. Ale u každého je to jiné. (Smích).) Je to jako s omáčkou tkemali. kolik je Gruzínců, tolik je na ni receptů.

Sleď pod kožichem se stal tradičním svátečním, přesněji řečeno posvícenským pokrmem kvůli speciální přípravě. Nebo dokonce komplikované, protože proces přípravy všech ingrediencí není zdaleka tak rychlý, jak bychom si přáli. Jen ve sleďovi je tolik kostí, že kdybychom chtěli připravit dokonalý předkrm, trvalo by dlouho, než bychom je odstranili.

Není pochyb o tom, že k novoročnímu stolu přistupujeme se zvláštní úctou a snažíme se připravit pokrmy, které v každodenním životě zaberou spoustu času. Měli bychom také mít na paměti, že předkrm je obzvláště chutný druhý den, když si všechny ingredience „rozumí“.

Můj recept je velmi jednoduchý, protože jedním z hlavních kritérií dobrého salátu jsou chutné a kvalitní produkty.

Oloupanou zeleninu pečte v troubě při 180 stupních a dopečte, měla by být měkká. Pak je zchladíme, oloupeme a nastrouháme (na struhadle).

Uvařte vejce, zchlaďte je, oloupejte a oddělte žloutek od bílku. Nastrouhejte bílek a rozdrobte žloutek.

Uvařené sledě zbavte kostí a kůže a filé ze sledě nakrájejte na jemné kostičky.

Vezměte sklenici na burgundské víno, rozložte všechny ingredience ve vrstvách a řepu a batáty lehce osolte. Pořadí by mělo být následující: červená řepa, majonéza, sleď, bílek, batáty, majonéza, bílek, červená řepa, sleď, majonéza, batáty, bílek, majonéza, červená řepa, žloutek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS