sekačka. Mazivo pro převodovku

Plná demontáž motocosu převodovky pro odstranění výrobků Opotřebení a vyměnit mazání

Jak mazivo tlačit opravu převodovky motocosu? Ať už je to značka Motokos, druhá nejdůležitější po motorovém uzlu je převodovka sestávající ze dvouosoudových ozubených kol, menší z nich je přední, velký. vedený.

Převodovka převodovky, otáčení v ložiscích, je v pouzdru sestávající ze dvou symetrických polovin, a utažených šroubem. Hnací převodovka dostane otáčení z motoru tyčem, který končí štěrbinami (obvykle 7 nebo 9), otroky přenáší otáčení vřetena, která slouží k připevnění pracovního tělesa. buben s rybářskou linkou, kabely nebo řezacím diskem. Ložiska ozubeného kola od strany vřetena jsou uzavřena pobřežní k podpěrám a mazání v nich z znečištění. Pro jeho doplnění, šroub je k dispozici v případě, odšroubování, které můžete během provozu nástroje přidat mazivo.

Pravidelné mazací převodovky motokos je tak důležitý, že stojí za to mluvit zvlášť. Pokud vyloučíte práci s řezacím diskem, když se ladí po kameni nebo okraj a odešle proti protikladu impulsu do převodovky, která vede k rozpadu otrokového převodu, jejichž části se postupně zkazují veškerou záběr, mazání může zpozdit opravu tohoto důležitého uzlu a rozšířit životnost několika jednou.

Potřeba

Vezmeme injekční stříkačku, dočasně odstraňte píst od něj. Ve válci položte mazání. Obvykle je tato částka 5-10 gramů (přesnější číslo je napsáno v návodu k obsluze motocyklu).

Nebuďte líní strávit pár minut po koupi Motocos a před hypoteční sezóny mazat tento důležitý uzel. A váš nástroj bude vždy připraven pracovat kdykoliv a bude trvat dlouhotrvající roky.

Požadované nástroje a materiály

Pro údržbu převodovky budou potřebné následující nástroje a materiály:

HEX klíč pro otevírání redukčního mazacího otvoru

Obvykle je takový klíč plný motocyklu nebo zastřihovačem.

Další nástroj. normální lékařský objem injekční stříkačky 10 ml. Je to s pomocí injekční stříkačky klesá do převodovky.

Doporučuje se používat značkové mazivo od výrobce motocosu. V extrémním případě můžete použít libovolné mazání mazání s otáčivými mechanismy, například Litolem 24.

Akce otevřená převodovka

Pro přístup k redukci by mělo být otevřeno. Je to dost snadné, abys to udělal. musíte odšroubovat šroub gesto pomocí šestiúhelníkového klíče. Tento šroub má všechny motokáry na stejném místě. přímo v blízkosti pracovnice.

Akční doplňování injekční stříkačky

Průměr trubice s mazáním neodpovídá průměru převodovky

Chcete-li vytvořit mazivo v převodovce bez jakýchkoliv problémů, musíte použít injekční stříkačku.

READ  Jak sestavit startér na sekačce trávníku

Pak mazání z trubky vyplňte injekční stříkačku.

Poté je píst vložen do injekční stříkačky. Injekční stříkačka je připravena pro doplňování mazání v převodovce.

Akční tankovací mazivo v redukci

Injekční stříkačka je vložena do otvoru redukčního otvoru

mazivo, převodovku

Za prvé, injekční stříkačka je vložena do otvoru reduktoru.

Vytlačování do převodovky trochu maziva a otočte ji asi čtvrtinu obratu

mazivo, převodovku

Pak musíte do převodovky zmírnit trochu maziva a otočit ji asi čtvrt.

Když je všechny mazivo vymačkané, proces lze považovat za dokončen

Mazání náplně v malých porcích. Po každé dodávce maziva se převodovka otočí na 1/3. 1/4 otočení. Je žádoucí zvolit množství mazání při každém tankování tak, aby redukce v procesu mazání provede úplný obrat.

Akční těsnící převodovka

Poté, co je převodovka naplněna mazivem, otočte šroub převodovky a je dobře upnuta.

Jak mazat motocos převodovky (nejjednodušší způsob)

Jak mazat reduktor vyžínače pro trávu nebo motocos: Správná péče o zahradní vybavení | (Foto video)

Zpětná vazba s našimi čtenáři je pro nás velmi důležitá. Nechte své hodnocení v komentářích s argumentem podle svého výběru. Váš názor bude užitečné pro ostatní uživatele.

Jak mazat reduktor trimrů trávy?

V horní části pouzdra, kde je instalována převodovka, je zde technologický otvor, který během provozu vyžínače pro trávu je tlumeno šroubem. Tento šroub je zkroucený a 1,5 2 ml lubrikantu se zavádí do otvoru pomocí výtoky. Pokud byl mazivo Pokud zjistíte, že se strunová sekačka používá delší dobu, nezapomeňte ji znovu namazat.

Po tom je šroub nainstalován pro předchozí místo. Tento postup by se měl provádět každých 10-15 hodin provozu vyžínače trávy v pracovním režimu bez ohledu na doporučení uživatele. Dalšími důvody pro obnovení nebo výměnu maziva v převodovce jsou drobné údržbové úkony prováděné svépomocí (např. čištění a proplachování převodů před letní sezónou), oprava přístroje, konzervace sekačky na zimu atd. D.

mazivo, převodovku

Pokud byla převodovka rozebrána, doporučuje se z povrchu dílů zcela odstranit zbytky předchozího maziva, a to i v případě, že nejsou patrné známky oxidace nebo znečištění. A teprve potom naneste nové mazivo. После нанесения смазочного материала рекомендуется несколько раз провернуть вал вручную, и убедиться, что смазка равномерно распределяется по всем деталям редуктора.

При смазке особое внимание уделяется следующим элементам:

 • Setrvačník: na jeho povrchu, zpravidla, zbytky trávy jsou intenzivně způsobeny a zahušťující bylinná šťáva vytváří další odpor.
 • Pes startovací cívky, který v procesu otáčení pohonu neustále přichází do styku s drážkami na setrvačníku. V tomto případě nejen mechanické opotřebení, ale také mechanické korozi sloučenin „setrvačníku“, protože tento pár je jiný (setrvačník. hliník, a pes je ocel).
 • Ložiska, pokud se jejich těsnění nosí, a přes ně jsou zbytky mazání vymačkány. V tomto případě se jednotka začne intenzivně vibrovat při zatížení. To se děje s čínskými trimrátory, takže je nutné přemýšlet o nahrazení montáže ložiska k lepšímu, například ze švédské společnosti SKF.
READ  P 08361 Mazivo pro převodovky Makita

Hlavní poruchy přenosů a jejich řešení

Různé selhání se vyskytují s elektrickým nebo plynovým převodovkou pro trávu. Nejběžnější z nich jsou uvedeny v tabulce níže. Zde najdete důvody a způsoby eliminace.

Porucha převodovky Možné důvody pro odmítnutí Prostředky ochrany
Přenos velmi horký Použití nevhodného (nekvalitní) ropy nebo jeho nepřítomnosti Musíte nahradit nebo přidat olej
Nové vybavení a nepoužívá se Práce na krátkou dobu bez těžkých nákladů s pravidelnými zastávkami, takže mechanismus se podařilo vychladnout
Hřídel rušení během otáčení, vzhled vůle a klepání Odmítnutí nebo významné opotřebení některého z ložisek Nahradit vadné ložisko na nové
Převodový mechanismus se odchyluje od stonku custode nebo váhá Poškození jeho těla Podrobnosti musí být nahrazen
V některých případech se bezvýznamným poškozením kovové svorky zvyšují poruchu
není připojen k potrubí máslo Můžete udělat vinutí z pásky v místě upevnění nebo změnit bar
Výstupní hřídel s nožem se neotáčí a nezastaví se v případě zvýšení zatížení Nosit zubní zařízení nebo jeden z nich Je nutné nahradit interakční pár opotřebovaných dílů

Ložiska jsou zničena v důsledku použití nevhodného oleje nebo vzhledem k jeho nepřítomnosti. Také poškození. Sofistikované provozní podmínky upevnění a pronikání částic zahraničních materiálů (například rozbité kovové zubní mechanické převodovky) vzhledem k tomu, že integrita prašníků je narušena.

Chcete-li odstranit ložisko, musíte rozebrat převodovku a použít speciální stahovku. Pokud tomu tak není, můžete se to pokusit udělat s kladivem s tipem. V tomto případě pracujte opatrně, abyste nepoškodili místo. Nedoporučuje se používat metodu předehřívání pro fotografování ložisek. To je způsobeno tím, že kov může ztratit potřebné výkonnostní charakteristiky.

Většina problémů s převodovkou se snadno vyřeší nezávisle. Doporučuje se koupit náhradní díly „příbuzní“, vypočtené na použitém modelu sekačky.

Frekvence zpracování

Ten, kdo ví, co mazat moderní převodovku na motocyklu, rychle vybere požadovanou mazání. Správná péče je zárukou odolného užívání zastřihovače pro trávu bez opravy. V tomto ohledu je převodový mechanismus mazán po deseti hodinách otevírací doby zařízení nebo v případě přehřátí převodovky. To je určeno obvyklým dotekem ruky k tělu výrobku. Hlavní věc je vybrat si vyžínač pro trávu. Pokud je požadována velká plocha trávníku, je vhodný profesionální model se zvýšenou převodovkou.

Převodovka se používá k aktivaci otočného mechanismu a „síla“ k práci. Jeho design může být odlišný, závisí na zadání přístroje.

S pomocí těchto zařízení je poháněn mechanismus MOTOCOS. Na trhu můžete snížit nebo zvýšit reduktor obratu pro zastřihovač pro trávu různých typů.

READ  Jakým olejem naplnit převodovku rotačního kultivátoru?

Dva a třístupňové modely dvojitých nebo nasazených schémat, které jsou odolné vůči nákladům a mají vysokou úroveň účinnosti jsou populární.

 • Červ. Kompaktní nástroj je nejčastějším zobrazením. Vyznačuje se zvýšeným momentem, jednoduchostí designu. Model červ není hluk, ale poskytuje vysoký výkon. Funkce nástroje. dostupnost funkce vlastní užitečnosti.
 • Glílidový červ. Má mírně konvexní formu, je charakterizován vysokým výkonem pohonu a zvýšeným momentem.
 • Cylindrical. Model má válcové převodovky, se liší v konstrukční variabilitě, vysoký výkon. Zdroj je od 25 tis. hodiny.
 • Kuželovitý. V návrhu použité kola s kruhovými, rovnými zuby. Vyznačuje se vysokou vytrvalostí práce a jednoduchostí zařízení.
 • Conical-Cylindrical. Určeno pouze pro velké vybavení. Má nízké zatížení.
 • Zámoří. Je namontován na výstupním hřídeli bez přídavného převodovky, připojení. Model je kompaktní a non-těžký.
 • Planetární. Jeden z nejsilnějších nástrojů, které má komplexní design. Používá se především v strojírenství.

Redukční motocosa má hlavně typ Hubble Worm. Poskytuje vysoce kvalitní trimmery.

Odrůdy mazacích kompozic

Pro péči o uzly mechanismu se použijí maziva různých konzistence:

mazivo, převodovku
 • Polotřídaný. Takové formulace obsahují různé přísady a přísady.
 • Plastický. Jsou nejvíce univerzální volbou. Nejčastěji se používají pro převodovky a šroubováky.
 • Pevný. Velké suspenze v původním stavu.

Speciální redukční kompozice se týká poloapilého systému.

Populární je mazivo pro zastřihovač pro trávu „Stihl“. Vzhledem ke speciálnímu složení a komponentům je opotřebení výrazně sníženo a zvyšuje se odolnost proti korozi. Hlavní vlastnosti mazání této značky jsou:

Mazání „STIHL“ je vhodná pro spatores a trimmery, stejně jako pro všechny přenosy s uzavřeným pouzdrem.

Služba vyžínače benzínu pro trávu

Většina motocosů a trimrů má flexibilní hřídel v jejich konstrukci. Jeho stav musí být zkontrolován nejméně 1 čas o 50 pracovních hodin. Pro výrobu této operace musíte odstranit špičku tyče, vytáhněte hřídel a zobrazte jej, pak namazejte.

Levné materiály jsou vhodné pro lezení na hřídeli, je obtížnější je vybrat pro převodovku trimru pro trávu. Jak mazat tento mechanismus. závisí na firmě výrobce. Nejlepší je používat materiály, které obsahují disulfidové molybdenum. Ten poskytuje vyhlazování a plnění trhlin na pracovním povrchu, takže je zvláště ocenil mezi uživateli.

DŮLEŽITÉ: Použití velkého množství mazání s vysokou hustotou vede k přehřátí mechanismu, zvýšenému tření páře a spotřeby paliva. Proto by měl být zodpovědně považován za proces výběru materiálů a prevence.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS