Sekačka na trávu se zahřeje a stánky. Diagnostika svíčky Canal

Příčiny kapek energie v MOTOCOS. Lawn sekačka nevyvíjí plnou moc

Každý, kdo vlastní zemi nebo půdu, je dobře známý problémem boje proti další vegetaci. Nyní přišla na pomoc sekačka na trávu, která na tomto poli úspěšně nahradila obyčejnou kosu. Tato jednotka se velmi pohodlně používá, ale jako každý mechanismus má tendenci selhat kvůli obtížným pracovním podmínkám nebo nesprávné obsluze. Docela běžné jsou situace, kdy sekačka na trávu nenabírá na síle. Pro pochopení tohoto problému je nutné pochopit některé aspekty související s fungováním zařízení.

Všechny sekačky na trávu jsou klasifikovány podle typu napájení: benzín nebo elektřina (síťové nebo akumulátorové). Je třeba poznamenat, že benzínové sekačky jsou v mnoha ohledech lepší než jejich elektrické a akumulátorové protějšky. Navzdory skutečnosti, že všechny plní podobné funkce, je rozdíl ve výkonu, agilitě a účinnosti velmi patrný. Obecný princip provozu všech typů ručních sekaček je však téměř neliší. zařízení jsou vybavena motory (dvou- nebo čtyřdobým motorem nebo elektromotory), které řídí řeznou jednotku (cívka s rybářskou linkou nebo kovem) disk). Všechny prvky jsou upevněny na tyči rovného nebo zakřiveného tvaru, včetně rukojeti pro ovládání zastřihovače, na které jsou umístěna hlavní tlačítka.

Vzhledem k tomu, že problém s nízkou rychlostí je častější u benzinových doplňků, bude jim věnována větší pozornost. Sekačka na trávu je tedy velmi pohodlná na obsluhu a nenáročná na údržbu. Většina jeho nefunkčnosti je přitom způsobena uživatelskou neznalostí elementárních věcí, které jsou v návodu napsány. Před zahájením provozu jednotky je proto nutné pečlivě prostudovat návod výrobce. Chcete-li nastartovat motor, musíte provést následující postupné kroky:

 • zapněte tlačítko zapalování;
 • několikrát stiskněte silikonové tlačítko pro načerpání benzínu;
 • zavřete vzduchovou klapku;
 • nastavte páku plynu do polohy vysoké rychlosti;
 • nejprve lehce škubněte rukojetí startéru, abyste cítili odpor motoru, poté prudce zatáhněte.

Pokud se sekačka nastartuje, ale zastaví se, nastavte sytič do střední polohy a zkuste to znovu. Když motor nastartuje, musíte zpomalit plyn a otevřít vzduchovou klapku, protože sekačka funguje pouze při sání.

Důležité! Provozní režim vyžínače závisí na různých okolních vlivech. V horkém počasí je třeba dát jednotce více času na vychladnutí. Při práci v podmínkách hustého houští nebo vysoké vegetace se motor také velmi přehřívá. Je nutné udělat si každých 15-20 minut pětiminutové přestávky.

Sekačka na trávu se zastaví, když stisknete plyn, jak opravit poruchu

Důvodů, proč se sekačka na trávu zastaví, může být celá řada, my nabízíme ty nejčastější a doufáme, že si najdete ten svůj a samozřejmě ho odstraníte. Jednou ze situací je tedy ucpání vzduchové klapky, otvoru, za kterým se rozstřikuje palivo. Pokud se do něj něco dostane, pak to lze nejčastěji rychle a snadno odstranit. To je nejjednodušší důvod, jako je ucpaný filtr. Musí se umýt v rozpouštědle a poté dobře profouknout stlačeným vzduchem. Pokud to nejde opravit, tak si objednejte nový v náhradních dílech v prodejně KosiKos.

READ  Jak opravit sekačku na trávu do motorového motoru

Když se kosa na trávu zastaví při vysokých rychlostech, je to způsobeno následujícími problémy:

 • ucpání nebo přilepení ventilu umístěného na uzávěru plynové nádrže;
 • karburátor je vychýlen pod vlivem vibrací, ke kterým dochází během provozu mechanismu;
 • problémy s cirkulací palivové směsi;
 • nasávání atmosférického vzduchu;
 • hadice přívodu paliva je prasklá nebo volně připojená.

Karburátor se seřizuje na základě návodu k obsluze trimru. K seřízení často stačí povolit utažení jeho těla. Pokud existují problematické okamžiky s cirkulací palivové směsi, může se postupně dostat do karburátoru. Po svém vývoji se motor zadrhává ve vysokých otáčkách.

Problémy se sekačkou na trávu

vyžínač trávy. pohodlná a cenově dostupná náhrada za sekačku na trávu. Jeho řezná část je vyrobena ve formě rybářského vlasce, nožů nebo disku namontovaného na bubnu, který je nahoře uzavřen ochranným krytem. Základem provedení je činka, která je výškově nastavitelná, na konci je pohodlná rukojeť a ramenní popruh.

Jako každá jiná technika se může sekačka neplánovaně porouchat, a aby porucha nevedla ke konečnému selhání nástroje, doporučujeme vám přečíst si tento článek. Jednotka se může z různých důvodů porouchat. K poruchám dochází jak u nových vyžínačů, tak u těch, které jsou již delší dobu v provozu.

Porucha elektrických modelů

Důvody neočekávaného vypnutí elektrické sekačky na trávu jsou spojeny s přetrženým kabelem nebo nedostatkem energie. V prvním případě se doporučuje zkontrolovat kabel, zda není přerušený. Chcete-li vyměnit napájecí kabel, budete muset odpojit napájecí kabel, otevřít a sejmout kryt vypínače.

Před odšroubováním kabelové svorky? je nutné si zapamatovat schéma jeho připojení k přepínači. K odpojení kabelu se používá šestihran (průměr 1 mm). Svorka se uvolní, vodiče se demontují. Ke kontrole přerušení kabelu se používá multimetr. V případě potřeby nainstalujte nový kabel. Toto následuje v obráceném pořadí.

V druhém případě se doporučuje připojit k síti další zařízení. Elektrické spotřebiče nemusí fungovat, pokud je poškozená pojistka v zástrčce. Chcete-li provést opravu, budete muset zástrčku rozebrat. K tomu se používá šroubovák a tester.

Problémy s motorem nastanou, když se sekačka přehřeje:

V prvním případě se doporučuje počkat několik minut, než motor vychladne. Ve druhém případě bude nutné odstranit přilepená položka. Účinnost chladicího systému závisí na stavu vzduchového filtru.

Znečištěné zařízení špatně prochází vzduchem, což přispívá k vypnutí zařízení. Odborníci doporučují čistit a měnit filtr jednou za 3 měsíce (při stálém používání sekačky na trávu).

Pokud dojde k poruše elektromotoru, vzniká odpovídající zápach a hluk. V tomto případě bude nutné vyměnit disk.

Vibrace motoru při volnoběhu, u studeného nebo teplého motoru: možné příčiny

Okamžitě si všimneme, že existuje mnoho důvodů pro výskyt vibrací spalovacího motoru, od roztrhaných polštářů (podpěr) motoru až po vynechání zapalování a ztrojnásobení pohonné jednotky. Pro přesnější definici byste měli nejprve věnovat pozornost jednomu nebo druhému příznaku.

Faktem je, že vibrace mohou být obě konstantní (bez ohledu na zahřátí a zatížení jednotky), a projevit se na specifický způsob provozu (nečinné nebo vysoké otáčky, na chladném nebo horkém). Na studeném spalovacím motoru se může objevit i chvění motoru, nicméně jak se zahřeje, úplně zmizí. Pojďme na to přijít.

 • Pokud byl například motor nedávno rozebrán kvůli opravě (možná generální oprava), pak je velká šance, že klikový hřídel nebyl po opětovném složení správně vyvážen. Výsledkem je tlukot a zvýšené vibrace.
 • Upozorňujeme také, že po opravě motoru mohou být nevyváženost a vibrace způsobeny různými hmotnostmi, které mají části skupiny válec-píst. Čím větší rozdíl v hmotnosti, tím silnější budou vibrace. Z tohoto důvodu zkušení řemeslníci před montáží váží písty, čepy atd.d.
 • Často je příčinou vibrací to, že motor je troit, to znamená, že jeden nebo více válců z nějakého důvodu nefunguje nebo nefunguje. Odstranění příčiny ztrojnásobení zpravidla automaticky eliminuje přítomnost vibrací elektrárny.
 • Nezapomeňte, že rozvodový pás vyvolaný na štítku nebo řetězci je také způsoben vibracemi.Důvodem je motor v důsledku porušení fází distribuce plynu.
 • Mnoho motorů má ve svém designu speciální vyvažovací hřídele, které jsou nezbytné pro „uhasit“ výkyvy. Je zcela zřejmé, problémy se specifikovanými hřídelí povedou ke zvýšení vibrací motoru.
READ  Může být strunová sekačka v ručním zavazadle

Polštáře motorů jsou jedním z nejčastějších důvodů, pro které motor vibruje. Ve skutečnosti je to klapka, vyrobený na mnoha vozech z gumy absorbovat vibrace. Jak víte, s časem, gumy schne a trhliny, ztrácí vlastnosti v důsledku vstupu technických tekutin a t.D. Hlavní věc, motor s poškozeným polštářem nemůže jemně pracovat.

 • Pokud jste nedávno přesunuli z jednoho vozu do druhé, mělo by být povinen mít na paměti, že různé motory se mohou lišit v vibračních vozech. Počet válců, uspořádání a řada dalších funkcí ovlivňují úroveň vibrací. Jednoduchá slova, obvyklý řadový motor pro 6 válců může pracovat s menšími vibracemi než 4-válcový a navíc 3-válcový motor. Zároveň v tomto případě nemluvíme o problémech, protože pro konkrétní ICA lze určitou úroveň vibrací považovat za normou.
 • Přidám snižovat vibrace, na klikovém hřídele mnoha motorů je to tzv. Twiser vibrací. Pokud problémy vznikly s prvkem, motor začne vibrovat silnější.

Jak je vidět, v počáteční fázi je důležité přesně určit důvod pro zisk vibrací. Například ve většině případů stačí nahradit podporu motoru nebo vyřešit problém, pomocí kterého motoru. Stává se však, že výkonová jednotka musí být demontována a opravena.

Oprava mechanických sekaček se provádí při výcvě nebo poškození řezných prvků. V tomto případě odborníci doporučují nezávisle demontovat odnímatelné nože. Pro ostření se používá emery. V případě potřeby je baterie nahrazena modely baterie.

Před opravou sekačky trávníku je určena typem motoru:

sekačka na trávu se zastaví při vysokých otáčkách motoru

Během provozu nastává situace, kdy se při stisku tlačítka přívodu palivové směsi otáčky agregátu nezvyšují, ale snižují. Porucha této povahy může být způsobena:

Palivové hadice pro sekačky na trávu s filtrem

 • leptání atmosférického vzduchu do spalovací komory;
 • problémy s cirkulací palivové směsi;
 • ucpání odvzdušňovacího otvoru víčka palivové nádrže (vyčištění otvoru tenkou šicí jehlou);
 • nesprávné seřízení karburátoru.

V případě úniku vzduchu při provozu spalovacího motoru je nutné zkontrolovat těsnost spoje potrubí a neporušenost těsnění v CPG. Problém s cirkulací palivové směsi lze vyřešit odstraněním ucpání palivového potrubí vedoucího do karburátoru. Pokud v nádrži vznikne podtlak a palivová směs se nedostane do karburátoru, stačí vyčistit odvzdušňovač tenkou jehlou a profouknout vzduchem.

Hlavní důvody

Při pokusu o restart a pokračování přerušeného provozu se mohou sekačka nebo vyžínač trávy zastavit z následujících důvodů:

 • problémy s motorem;
 • porucha v systému dodávky benzínu a oleje;
 • poškození potrubí (kapiláry, hadice, trysky);
 • závady v systému zapalování.
READ  STIHL FS 250 Lawn-Lawn sekačka seřízení karburátoru

Obecný popis problémů s kosou nebo vyžínačem zde nestačí. Jasná a okamžitá oprava, kvalitní servis není možný bez upřesnění zjištěné příčiny.

Když sešlápnete plyn

Pokud se sekačka na trávu zastaví, když sešlápnete plyn, pak mohou být předpoklady následující.

 • Častější možností je porucha seřízení karburátoru, která se objevuje při značném zatížení pohonu, po dlouhé době nečinnosti mechanismu nebo při jeho použití v těžkých podmínkách.

Pokud je problém spojen s uzlem karburátoru, je možné jej rozpoznat vzhledem vibrací sekačky na trávu. Když praskne hadice nebo se natáhne kabel, tyto součásti se vymění.

Kdy kontaktovat dílnu

Pokud je zařízení v záruce, při prvních známkách nesprávné obsluhy jej lze bezpečně odvézt do specializované dílny. Opravy budou provedeny zdarma bez ohledu na povahu poškození, pokud to nebylo zaviněním majitele. V případě poruchy motoru je lepší, aby osoba, která se v technice nezná, okamžitě obrátila na odborníka. V každém případě si závažnost problémů s jednotkou určuje sám uživatel.

Shrnout. Benzínové i elektrické vyžínače trávy jsou konstruovány tak, aby vydržely roky spolehlivého výkonu. Většina výše popsaných problémů je způsobena nedostatkem pozornosti majitele vůči jeho asistentovi. S výhradou přísného souladu s požadavky výrobce a pravidelnou údržbovou příručnou sekačku bude fungovat rytmicky a bez přerušení.

Kde hledat příčinu nebo kde začít s kontrolou

Všechny motorové pily mají stejný design a fungují na stejném principu. Zařízení motorové pily najdete v tomto materiálu. Nezáleží na značce nářadí. STIHL, Husqvarna, ECHO, Champion, Partner, Sturm a další. Porucha, která se projevuje ve formě, kdy se řetězová pila zastaví, když sešlápnete plyn, se může objevit stejně u drahých a vysoce kvalitních nástrojů, stejně jako u levných čínských zařízení. Pokud se objevil problém, musí být vyřešen.

Motorová pila je systém mechanismů skládajících se z částí. Jakákoli část v mechanismu může selhat, což povede k částečnému nebo úplnému selhání nástroje. Pokud se motor nářadí spustí, neznamená to, že je řetězová pila plně funkční. Když se s rostoucími otáčkami, motor je přerušen, znamená to, že existují příslušné důvody. Při této poruše musíte zpočátku věnovat pozornost řadě následujících mechanismů nástroje:

 • Plynová nádrž – ujistěte se, že máte palivo. Pokud je paliva dostatek, měli byste také zkontrolovat stav palivového filtru, připojení přívodní hadice ke karburátoru a také se přesvědčit, zda funguje odvzdušňovač

Toto jsou hlavní části a mechanismy, které by měly být zkontrolovány jako první, pokud dojde k poruše, když se řetězová pila zastaví při sešlápnutí akcelerátoru. Existují další důvody, proč se motor řetězové pily zastaví, když je stisknuta plynová spoušť. Co dalšího může přispět k výskytu této poruchy, stejně jako funkce odstraňování problémů, zjistíme dále.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS