STIHL 180 vypíná při volnoběhu

STIHL 180 Vysoké volnoběžné otáčky

Šroub karburátoru je otočen na nulu a otáčky motoru jsou příliš vysoké.Výměna ložisek a olejových těsnění.

stihl, vypíná, volnoběhu

Důvodů, proč se řetězová pila nevypíná, může být celá řada:

 • Pružina škrticí klapky je zlomená;
 • zaklínění spouště plynu;
 • táhlo sytiče je ohnuté;
 • Chybí vřeteno škrticí klapky, což způsobuje zasekávání škrticí klapky.

Řešení všech těchto problémů není obtížné, je třeba provést pečlivou kontrolu a přesně určit příčinu a poté vadný díl vyměnit. Pokud má řetězová pila dobré otáčky, běží na volnoběh a má normální výkon, jedná se zpravidla o čistě mechanický problém. Vyhledání a oprava mechanického problému je mnohem snazší než zjištění a oprava úniku plynu v řetězové pile.

Kontrola a oprava filtrů

Při nedostatku paliva nebo vzduchu může dojít k poklesu výkonu motoru nebo k jeho vypnutí. Všechny nabídky internetových obchodů s řetězovými pilami STIHL ms 180 STIHL nebo hs. Příčina. zanesený vzduchový nebo palivový filtr. Chcete-li zkontrolovat palivový filtr, odpojte palivovou hadici od trysky karburátoru a nasměrujte ji do nádoby. STIHL originál STIHL motorová pila 180 video STIHL 180. Pak několikrát stiskněte palivové čerpadlo. Pokud palivo proudí normálně, je zřetelně viditelné a není znečištěné, pak je palivový filtr v pořádku. Pokud palivo proudí slabě nebo neproudí vůbec, vyměňte filtr nebo jej pokud možno vyčistěte.

Zapalovací svíčka by se měla měnit každý rok podle doporučení výrobce, bez ohledu na to, jak často se nářadí používá. Zapalovací svíčka STIHL STIHL byla navržena pro dlouhou dobu provozu a je v dobrém stavu.

Typické závady v systému zapalování jsou následující:

 • Zapalovací svíčka byla při spouštění naplněna palivem. Je třeba ji vyjmout ze zásuvky, vysušit a pokud možno vyfoukat stlačeným vzduchem. Vypusťte zbytky paliva z válce seřizovacím otvorem a vyfoukněte je stlačeným vzduchem. Poté namontujte zapalovací svíčku, připojte vysokonapěťový kabel, nastartujte.
 • Nedostatek jiskry na elektrodách zapalovací svíčky. Sekačka se při vysokých otáčkách motoru zasekává. Vyžínač trávy na řetězové pile se odpojí při. Cena sady na opravu karburátoru STIHL 180 se pohybuje od 200 do 200 kg řetězové pily ms 180. Odpojte vysokonapěťový kabel a zkontrolujte, zda se objevila jiskra. Pokud je jiskra normální, zkontrolujte připojení a odstraňte zjištěné závady. Nedostatek jiskry na kabelu zapalování ukazuje na vadnou zapalovací jednotku. Stroj je neopravitelný a měl by být nahrazen novým.
 • Mezera mezi elektrodami je vadná. Hodnota se může pohybovat mezi 0,2 a 0,5 mm pro různé typy strojů. stroj se z nějakého důvodu zastaví při volnoběhu, pila se porouchá. Kontrola a korekce pomocí měrky nebo třmenu. Proč se řetězová pila STIHL řady STIHL 180 při volnoběžných otáčkách zasekává. Správnou hodnotu naleznete v návodu k použití nářadí.
 • Vzhled zapalovací svíčky může naznačovat směr hledání. Pokud je zapalovací svíčka po několika pokusech o nastartování motoru suchá, znamená to, že ve válci není žádný benzín. Je třeba zkontrolovat palivový systém a karburátor.
 • Pokud jsou na elektrodách černé saze nebo usazeniny sazí, není karburátor správně seřízen nebo je zanesený vzduchový filtr. Řetězová pila se při volnoběhu zastavuje. Je možné, že použité palivo je nekvalitní a obsahuje příliš mnoho oleje. Pokud zapalovací systém funguje správně, jsou elektrody rovnoměrně šedé a na izolátorech je hnědé znečištění.

Řetězová pila STIHL 180 se spouští a vypíná

Nespouštějte motorovou pilu při 180? Příčiny a řešení!

Výrobce strojů STIHL je dnes jedním z předních světových výrobců zemědělských a stavebních strojů. Výrobky tohoto výrobce jsou proslulé nejen vysokou kvalitou, ale také dobrým poměrem ceny a výkonu svých modelů. Je to jedna z nejznámějších společností na světě.

Asi těžko najdete někoho, kdo nevlastní motorovou pilu této značky. Je však možné, že stejný problém má šest lidí z deseti. A není divu, protože motorové pily Calmstress jsou stejně výkonné jako krásné. Ale bohužel i takoví technologičtí giganti někdy selžou a potřebují opravu. Dnes se podíváme na jeden z krtků tohoto výrobce, konkrétně na motorovou pilu STIHL ms 180. Přečtěte si o motorové pile STIHL ms 660 zde. Začněme tedy.

Stručné shrnutí hlavních bodů

Tento model je chloubou německého výrobce a jedná se o jednoduché nářadí určené pro menší rozsah prací. Může se používat maximálně dvacet hodin měsíčně. Tento krásný přístroj vám pomůže s péčí o zahradu, přípravou palivového dřeva na zimní sezónu (podrobnosti viz motorová pila STIHL ms 660) a s péčí o zahradu., Jak pokácet strom), uklidit prostory a stát se nepostradatelným pomocníkem v jiných oblastech, řekněme jednoduchá manipulace.

READ  nástavec pro řezání desek řetězovou pilou

Můžeme říci, že se jedná o mini řetězovou pilu, protože má nízkou hmotnost 3,9 kg, nemá velkou nádrž na olej i palivo. Výrobce vybavil tuto jednotku dvoutaktním motorem s dostatečným výkonem pro snadnou obsluhu.

Je také poměrně tichý, protože při provozu nepřekračuje hladinu hluku 98 dB. Pro lepší představu, jak hlasitý je zvuk, jej porovnejte s mluveným slovem, které má hladinu zvuku 76 dB.

Jmenovitý výkon tohoto modelu je 2,6 W. Stojí za zmínku, že se jedná o poměrně značný výkon, vzhledem k tomu, že se nejedná o profesionální řetězovou pilu. Nádrž na olej má objem pouhých 0,145 litru a nádrž na palivo. 0,25 litru. Sběrnice měří 350 mm a je vysoká 0,325 palce.

Navíjecí zařízení

Základem tohoto typu zařízení, stejně jako všech ostatních řetězových pil, je karburátor. Ale protože dnes mluvíme o motorové pile Shtil 180, neodbíhá od tématu. Takže. Karburátor tohoto modelu je vybaven jedním ladicím šroubem, což znamená, že se jedná o druh šroubu, který nastavuje volnoběžné otáčky. Při plném nabití je tryska nehybná.

Zjednodušeně lze říci, že jej jednoduše nelze nastavit (podrobnosti naleznete v návodu k obsluze stroje). zde), zatímco nastavení plného zatížení nelze jednoduše změnit. Je důležité, aby byl karburátor zkonstruován z výroby tak, aby bez ohledu na podmínky, za kterých je řetězová pila přímo provozována, byla směs vzduchu a paliva přiváděna do motoru.

Nezačínejte s pilou: příčiny a řešení

Za prvé, stojí za zmínku, že 180 je jednou z nejlepších pil svých „výtvorů“, ale má také své nevýhody. To je to, o čem zde mluvíme.

 • Často je problém v tom, že 180 nespustí pilu a zaplaví svíčku. Důvodem je to, že olej, který se lije na mazání řetězu, začne unikat. Protože čas je nemilosrdný a těsnost je jednoduše ohrožena v místě, kde se samotná hadice připojuje k olejovému čerpadlu a olejové nádrži. Tento problém lze samozřejmě vyřešit, ale vzhledem ke konstrukci této řetězové pily to nebude snadné, protože budete muset jednotku jednoduše zcela rozebrat, abyste se, jak se říká, dostali na správné místo. Video ukazuje jasněji: https: //www.YouTube.com/watch? V = UOsYJBOVuwg
 • Mnoho lidí se zabývá touto otázkou: proč nezačít řetězovou pilu Shtil 180? Pokud věříte odborníkům, musíte v této situaci nejprve provést otevření a poté zavřít uzávěr, který je na plynové lahvi. Buď si ji vezměte, nebo si vyrobte sušící svíčku. Nebo zkuste resetovat spalovací komoru. Ve většině případů tento druh manipulace stačí k tomu, aby jednotka fungovala. Někdy se však stane, že se řetězová pila nenastartuje, ale jiskra se objeví.
 • Ve výše uvedeném případě je třeba provést přímou zkoušku přívodu benzinu, vzduchového filtru a přímého provozu zapalovacích svíček. Vzhledem k tomu, že základem tohoto druhu poruchy je respray, konkrétně jeho kontaminace. Pokud je totiž zcela ucpaný, vzniká v samotné nádrži podtlak, který jednoduše brání přívodu paliva. Problém není těžké vyřešit, stačí jej vyčistit jehlou.
 • Existují také situace, kdy je stroj v zásadě zraněn, ale okamžitě odumře.
stihl, vypíná, volnoběhu

STIHL 180. Klasika žánru. Nedosahuje maximální rychlosti

Hlavní problémy s karburátorem řetězové pily STIHL 180

Běžné problémy s karburátorem STIHL 180

Nespouští se. Neviděl. Přečtěte si, kolik toho můžete zjistit zde.

Hlavními příčinami tohoto druhu poruchy jsou karburátor a filtr, které se mohou snadno ucpat.

Chcete-li vyloučit poškození sedanu, nejprve odpojte palivovou hadici od samotného karburátoru a ujistěte se, že nedochází k úniku paliva.

 • Nezapomeňte, že při správné funkci řetězové pily by měl benzín vytékat pravidelným, stálým proudem. Není také neobvyklé, že řetězová pila má klidný chod 180. Tichý motor 180 se nerozběhne za tepla a po nastartování se zastaví nebo si krátce udrží výkon. V tomto případě je problémem tlumič výfuku, který může být jednoduše ucpaný srážkami, které se vyskytují během provozu jednotky a které se usazují během procesu výfuku.
 • Kromě toho je častou příčinou selhání nástroje nedostatečné mazání samotného obvodu. Příčinou mohou být jednoduše ucpané kanály nebo netěsné olejové potrubí.

Kromě toho musíte mít na paměti, že okamžité sušení by mělo trvat nejméně třicet minut, a teprve po takové manipulaci jej můžete vrátit zpět a skutečně se pokusit o přímé spuštění nástroje.

Proč se řetězová pila při sešlápnutí plynu náhle zastaví a vyletí do vzduchu?

Řetězové pily jsou poměrně robustní a nekomplikované konstrukce. Proto se při správné péči a zacházení podle doporučení výrobce zřídkakdy porouchají a všechny druhy poškození lze rychle opravit. Pokud se však s touto situací setkáte a chcete si nástroj opravit sami bez pomoci profesionálů, pak se podívejte na níže uvedené informace.

Ve skutečnosti nelze přesně a jednoznačně říci, proč se nástroj nespustí nebo zastaví, protože tento proces ovlivňuje mnoho faktorů. Nezapomeňte však, že na základě skutečnosti, že řetězová pila je vybavena jednoduchým dvoutaktním motorem, jsou pro její efektivní výkon důležité podmínky, jako jsou: mazání, palivo, jiskra a vzduch.

READ  Chainwaw Stihl 180 nedrží nečinný

Zatímco karburátor připravuje směs vzduchu a paliva, filtr čistí vzduch od prachu, zapalovací jednotka a zapalovací svíčka vytvářejí jiskru a benzín obsahuje mazivo.

Proto je nutné zkoumat příčiny tohoto druhu selhání v postupném pořadí, počínaje přímo od jednoduchých ke složitým. A to je důležitý faktor pro správnou opravu, protože osoba, která začne rozebírat karburátor, aniž by o tom přemýšlela, jej vystavuje riziku. Tento stav musí být opraven nebo seřízen ve specializovaném servisu (přečtěte si o seřízení karburátoru).

Nesprávné palivo

Je důležité vědět, že pro bezchybnou funkci nástroje je nutné používat palivo šetrně. Pokud není směs připravena správným způsobem, většina řetězových pil se nespustí. Ne každý majitel proto pozná, že příčinou poruchy je palivo. Proto, aby vaše nářadí vždy správně fungovalo, musíte používat pouze kvalitní benzín.

A používat pouze olej, který je vyroben výrobcem vašeho nářadí. Důležité je také použít dostatečné množství této směsi na jeden nebo dva týdny, ne více (viz „Úprava směsi“ na straně 54). podíl benzínu a oleje v řetězové pile).

Příčinou problému je nasycení palivové směsi v kanystru, což má za následek ztrátu oktanových vlastností a značné problémy se strojem.

Přidávání směsi za chodu stroje

Může se také stát, že se zapalovací svíčka za chodu stroje napouští. Pro vyřešení problému je třeba zapalovací svíčku vyšroubovat a vysušit. Pro vypuštění přebytečného paliva je nutné počkat 20-30 minut, poté jej vrátit zpět a zkusit nástroj znovu nastartovat.

Řetězová pila nestartuje a nemá jiskru

Problém spočívá v tom, že chybí jiskra a řetězová pila po sešlápnutí plynu nevystřelí. K tomu může dojít, když není dobrý kontakt mezi špičkou zapalovací svíčky a (vysokonapěťovým) vodičem. Pokud však toto zapojení funguje správně, ale přesto nedochází k jiskření, je příčinou zapalovací jednotka (elektronická). Je důležité si uvědomit, že tyto typy dílů nelze opravit, takže je lze pouze vyměnit.

Nezapomínejte, že kontrolou zapalovací svíčky můžete získat řadu informací o poruše řetězové pily. Pokud je jeho povrch suchý, je to způsobeno válcem, který není přímo zásobován palivem. Proto je třeba postupně zkontrolovat celý rozsah jeho dodávky. Pokud jsou na zapalovací svíčce černé saze, karburátor nefunguje správně, tj. buď dodává příliš mnoho paliva, nebo přimíchává olej přímo do benzinu.

Přečtěte si také: Orbitální bruska elektrická 150

Nedostatek paliva pro napájení a provoz řetězové pily na plný výkon

Pokud se řetězová pila při přidání plynu vypne, znamená to, že množství paliva není dostatečné pro správnou funkci řetězové pily. Příčinou může být ucpaný karburátor (jeho tryska) nebo znečištěný filtr (palivový filtr). Nezapomeňte, že první část by měli kontrolovat pouze odborníci, ale druhou si můžete vyčistit sami.

Znečištěný filtr

Příčinou poruchy může být také filtr (vzduchový filtr), pokud je zanesen prachem. Nezapomeňte však, že každý model má své vlastní snadno odstranitelné a charakteristické vlastnosti. Z tohoto důvodu nezačínejte narychlo rozebírat a opravovat nástroj, ale spíše „jděte“ na fóra, kde je obrovské množství recenzí různých majitelů, aby se věci nezhoršily.

Řetězová pila STIHL se může snadno zadusit plynem, protože je ucpaná odvzdušňovací zátka.

K odstranění tohoto druhu problému stačí odpojit hadici (palivovou hadici) od karburátoru a věnovat pozornost tomu, zda z ní uniká palivo. Protože pokud směs proudí plným proudem, znamená to, že odvzdušňovač není znečištěn, a pokud naopak, příčina poruchy je nalezena.

Tlumič hluku, důvod, proč se pila při zatížení vypíná

Dalším důvodem, proč se řetězová pila při přidání plynu vypne, je tlumič výfuku. Jedná se o část, která může bránit správné funkci nářadí, pokud je znečištěna dehtovými usazeninami z výfuku. Chcete-li to provést, musíte ji jednoduše vyčistit.

Skupina válcových pístů

Nezřídka se stává, že se řetězová pila Partner dusí plynem a příčinou je pístová skupina válce. Je to píst a válec, protože jejich kontrolou lze snadno zjistit příčinu poruchy a nástroj vyměnit. Samotný válec můžete také převrtat přímo na novém pístu.

Pokud však při kontrole zjistíte, že píst ani válec nejsou poškozeny, může být příčina přímo v kroužcích (pístních kroužcích). Za tímto účelem zasuňte píst do válce a jemně jím kývejte pomocí kliky. Pokud cítíte vůli, je třeba kroužky vyměnit.

Proč se pila zasekává, když se volně nepohybuje?

Není neobvyklé slyšet otázku: „Proč se motorová pila při chodu motoru prostě zastaví? Existuje několik možných příčin. Nejprve je třeba zvážit, jak přesně se pila zastavila. Předpokládejme, že nástroj běžel v pořádku a pak se náhle bez zjevné příčiny zastaví a motor startéru se netočí. V takové situaci si můžete být stoprocentně jisti, že se řetězová pila zasekla a že je třeba ji opravit.

Druhou možností je, že řetězová pila STIHL 180 běžela v pořádku a pak náhle během krátké doby dojde k přerušení výkonu a přehřátí válce. V takovém případě je pravděpodobně příčina v úniku vzduchu pod gumovou trubkou, která spojuje karburátor s válcem, nebo v jejím poškození. Směs je chudá a přehřátá. Problém vyřešte výměnou vzduchové hadice.

READ  Která pokosová pila s tažnou rukojetí je nejlepší

Poruchy karburátoru

Pokud jste si zakoupili řetězovou pilu STIHL 180, můžete karburátor zjistit a opravit sami. Pokud nástroj nenastartuje, škrticí klapky a není schopen udržet výkon nebo volnoběžné otáčky, může být příčinou problému karburátor. Často se zanáší nečistotami, prachem nebo pilinami. Problém můžete odstranit vyčištěním.

Poruchy karburátoru řetězové pily STIHL 180 lze vyřešit po použití některých nástrojů:

Prach a nečistoty můžete odstranit kartáčem. Poté sejměte víčko karburátoru a filtr. Dvě matice na vzduchovém filtru se vyšroubují, aby bylo možné sejmout kryt sání vzduchu. Nyní si můžete prohlédnout karburátor. Při staženém sytiči je třeba vyjmout páčku plynu.

Aby bylo možné karburátorem pohybovat, je třeba sejmout a zavřít páčku sytiče. Nyní byste měli odstranit drátek dorazu motoru a přitáhnout jej k sobě. plastová páčka se odstraní a připevní se k ní drát. v této fázi lze karburátor vyjmout a vyčistit. Nejlepší je použít kompresor, ale pokud ho nemáte, můžete propláchnutí provést také čistým benzínem.

Při posuzování poruch řetězové pily STIHL 180 je třeba vědět, že je důležité nezapomenout na palivový filtr. Vyjměte ji a vyfoukněte palivovou hadici. Nyní můžete vše smontovat v opačném pořadí. Pokud po opětovné montáži karburátoru nástroj stále nestartuje a tlumič výfuku produkuje kouř, došlo ke ztrátě pružiny pod jehlovou pákou. Protože chybí, jehla neuzamyká přívod paliva. Zapalovací svíčka je nyní naplněna benzínem. Pro odstranění problému je nutné najít pružinu a vrátit ji zpět.

Při opravě karburátoru byste měli mít na paměti, že se jedná o složitou jednotku skládající se z kroužků a mnoha dílů. To vám napovídá, že čištění a opravy je třeba provádět s velkou pečlivostí. Pokud se nářadí zastaví nebo nenastartuje, zkontrolujte kromě karburátoru také zapalovací svíčky. Pokud jsou vadné, odšroubujte je a nechte je vyschnout.

Palivovou nádrž můžete vypustit otvorem v plnicí klapce. STIHL STIHL 180 řetězová pila závady a jejich odstranění jsou popsány v této příručce v části. Po přečtení článku pochopíte, že zapalovací svíčky by se měly sušit alespoň půl hodiny, po této době je možné svíčku nasadit zpět a nastartovat stroj.

STIHL MS 180 oprava / demontáž a montáž karburátoru / vypíná se při volnoběžných otáčkách

Model MS 180 má určité aspekty, kvůli kterým se majitelé řetězových pil obávají a utrácejí spoustu peněz.

Ventil je třeba vyrazit tak, že karburátor položíte na dřevěnou podložku, která ho ochrání před poškozením tělesa.

Pokud je tryska vyjmuta, propláchněte ji samozřejmě kompresorem. Ventil by měl propouštět vzduch pouze jedním směrem, pokud je varianta volného foukání ventilu v obou stavech, znamená to, že je vadný a je nutné jej vyměnit za nový. Při montáži řetězové pily po opravě ventilu postupujte v opačném pořadí než při demontáži.

Přečtěte si také: Jaká je měrná jednotka pro indukčnost

stihl, vypíná, volnoběhu

Chcete-li vidět graficky, jak oprava karburátoru, a přesněji, jak správně vyrazit ventil vstřikovače z pouzdra karburátoru můžete sledovat video.

Dalším nejčastějším důvodem, proč může pila škrticí klapka

při vyšších otáčkách sání vzduchu do karburátoru. Zkontrolujte, zda máte pouze speciální nástroj, bohužel stojí za to vidět, že pokud preventivní práce s karburátorem nebyla provedena po dlouhou dobu, můžete nainstalovat novou sadu těsnění v karburátoru. Někdy pomáhá vyřešit problém s únikem.

Při demontáži karburátoru za účelem výměny těsnění si pozorně prohlédněte jehlový ventil, stiskněte vahadlo a zkontrolujte jeho zdvih. Řetězové pily STIHL. zejména pokud byly delší dobu skladovány s palivem v karburátoru. nejsou konstruovány tak, aby pracovaly správně, protože jehla se může přilepit ke skříni karburátoru. Jednoduše řečeno, jehlový ventil nepropustí palivovou směs. Pak pila nefunguje.

Proč se pila při volném pohybu zasekává?

Velmi často slýcháme otázku, proč se motorová pila zastaví, když běží. Důvodů může být několik. Nejprve je třeba vzít v úvahu, jak přesně pila funguje. Nářadí pracuje normálně a pak se náhle bez zjevné příčiny náhle zastaví a startovací motor se nerozběhne. V takovém případě si můžete být stoprocentně jisti, že se řetězová pila zasekla a je třeba ji opravit.

Druhá situace nastala, když řetězová pila STIHL 180 běžela v pořádku a pak postupně vypínala výkon a po krátké době se zastavila a válec se přehřál. Pokud k tomu dojde, je to pravděpodobně způsobeno únikem nebo prasknutím vzduchu pod gumovou hadicí mezi karburátorem a válcem. Směs je chudá a přehřívá se. Příčinu lze odstranit výměnou hadice.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS