STIHL 55 Lawn sekačka není získávání hybnosti

stihl, sekačka, není

sekačka na trávu STIHL Fs 55 bez ot

Benzínová kosa na trávu je užitečným nástrojem pro majitele domů, na trávníky, a když se sekačka náhle zastaví, práce na čištění plochy od trávy se zastaví. Samotné zařízení je poměrně složitý mechanismus, takže existuje mnoho různých důvodů pro jeho selhání. Nejčastěji se vyskytující poruchy jsou uvedeny v návodu k obsluze. Znát důvody, proč by se měl vyžínač trávy zastavit, abyste mohli zařízení efektivně opravit sami.

Problémy se sekačkou na trávu kvůli tomu, že se toto zařízení nespustí, jsou servisními specialisty určitým způsobem klasifikovány. Upozorňují na poruchy s následujícími součástmi mechanismu:

stihl, sekačka, není
 • motor, ve kterém se píst a ložiska mohou opotřebovat nebo selhat, prasknout kliková skříň;
 • Systém dodávek paliva, je možné zjmout filtr nebo problémy s karburátorem;
 • mechanické poškození drátů, trubek, hadic;
 • zapalovací obvod.

Chcete-li správně určit uzel, kde došlo k poruše, musíte věnovat pozornost okolnostem, za kterých se vyžínač zastaví.

Hlavní problémy a poruchy karburátoru.

Filtr. Tento prvek má pouze dvě potíže:

Aby se zjistila příčina poruchy, odšroubujte víko palivového filtru a vyjměte sítko. Pokud se na něm jednoduše nahromadily nečistoty, pomůže mytí v benzínu nebo foukání.

V případě viditelného poškození síťového filtru je nutné nainstalovat nový. Může dojít i k poškození přívodního palivového potrubí (při opravách je zvykem tento prvek kontrolovat).

Startér karburátoru ve většině případů nefunguje kvůli ucpání. K proplachování použijte aceton nebo stejný benzín.

Purge částí karburátoru s plug-in air. přípustná a pohodlná oprava praxe.

Těleso škrticí klapky, místa vazů částí karburátoru, vstupní nebo výstupní potrubí. všechny tyto části podléhají odtlakování. Pravděpodobně můžete zkontrolovat jednoduchou metodou. potřít problémové místo mýdlovou pěnou.

Zařízení karburátoru sekačky na trávu

Základna karburátoru sekačky. duralové tělo. Obsahuje difuzér (otvor s vnitřními obrysy). Tímto otvorem je vháněn vzduch. Průtok kyslíku (vzduchu) závisí na průřezu (průchozím otvoru) difuzoru.

Difuzor je vybaven palivovými kanály. Jak seřídit karburátor na Seřízení karburátoru sekaček na trávu v praxi. video. Palivo se z nich odebírá pomocí proudu vzduchu.

Návod, jak sekat trávu sekačkou a vyžínačem

S nástupem jara se v letních chatách a dvorcích soukromých domů objevuje vegetace, se kterou je třeba se vypořádat. Pokud je to dekorativní vegetace, musí být namontována sekačkou trávníku a sekačky trávníku a trimičů pro trávu jsou aplikovány na sekání plevelů a velkých houšti. Jedná se o prototypy ručních kos, jejichž použití vyžaduje určité dovednosti. Jak sekat sekačkou podle návodu, moc odborníků neví. Pokud se ptáte na tuto otázku, pak je na čase pochopit pravidla sečení.

READ  Sekačka na trávu se nespustí, protože je suchá zapalovací svíčka

Hlavní kroky, jak nastartovat sekačku STIHL:

 • Před použitím benzínové sekačky na trávu si přečtěte pokyny a zkontrolujte, zda na sekačce STIHL nejsou žádné náhradní díly.Pak to můžete sbírat.
 • Důležitým krokem je příprava paliva a doplnění paliva. Směs připravte v odměrné nádobě. Benzín a olej se do ní nalévají ve stanoveném poměru. Pomocí nálevky se směs nalévá do palivové nádrže.
 • Při prvním startování zapněte zapalování bez otevření sytiče. Pro zajištění stability umístěte zařízení na rovný a hladký povrch. Nyní. musíte ostře zatáhnout za šňůru 3 až 5krát. Vzduchový klapka může být otevřena stejně: motor začal nebo ne.

Pro první spuštění může být zapotřebí až 15 tahů. Po nastartování motoru zapněte volnoběh, aby se zahřál. Po chvíli se zastaví tlačítkem Stop.

Tato příručka je univerzální, protože ke spuštění sekačky STIHL musíte provést stejné kroky.

stihl, sekačka, není

V případě spuštění elektrické sekačky na trávu je vše mnohem jednodušší: musíte si přečíst pokyny a jednat v souladu s nimi. Elektřina místo paliva. Zařízení je napájeno ze sítě, takže je důležité zajistit dostatek energie, aby sekačka na trávu mohla získat dynamiku.

Po každém použití vyžadují benzínové i elektrické vyžínače důkladnou kontrolu.

Podle pokynů můžete rychle opravit jakékoli drobné poškození sami. Někdy však není možné spustit jednotku vlastníma rukama. V tomto případě je lepší hledat odbornou pomoc, zejména pokud to platí pro problém s motorem a vývojem otáček v trimrech pro trávu nebo sekačku.

Pokud jste si někdy zakoupili sekačku na trávu, která pracuje s benzínem, pravděpodobně jste se museli potýkat s problémem se zapnutím sekačky na trávu a také s takovým problémem, že plynová sekačka nenabírá na síle.

Proto vznikl tento článek.

Co tedy dělat, když sekačka na trávu, která vám pracuje déle než rok, najednou přestane nabírat na síle a motor prostě zhasne? V tomto případě bychom měli vy i já zvážit řadu problémů spojených se zastavením chodu motoru.

READ  Kolik mastného oleje v benzínu pro sekačku

Motor se může za různých okolností zastavit. Někdy je příčinou nesprávné práce sekačky na trávu poháněné benzínem ucpaný vzduchový filtr.

Právě filtr je jedním z hlavních důvodů, proč může benzínová sekačka přestat fungovat

Často se dostane různé koše v něm, padají tamponické částice, které také ucpávají filtr, takže je třeba jej vyčistit a umýt každý měsíc, a možná častěji, to vše záleží na tom, co má sílu vyžínač benzínu pro trávu, as Jak často používáte toto zařízení.

křovinořezy

Velmi výkonné agregáty s inovativními motory 2,2l.s 3,8l.s. se používají pro profesionální mýcení lesů, probírku lesních plantáží, ve veřejných službách a parcích, krajinářský design. Křovinořezy mohou efektivně pracovat v intenzivním režimu po dlouhou dobu, aniž by byla ohrožena kvalita odvedené práce.

Nůžky na živý plot STIHL používají jako žací příslušenství širokou škálu řezných zařízení: sekačky na trávu a křovinořezy, kotouče s dlátovými zuby. S ocelovými pilovými kotouči mohou benzínové vyžínače STIHL řezat stromy s tloušťkou kmene až 7 cm.

Některé verze (označení FR) jsou vybaveny batohovými motory, u kterých je točivý moment přenášen přes speciální hřídel. Sekačky na trávu STIHL s ramenovým motorem jsou označeny FS.

Výkonné bustory StiL FS 490 C-EM, FS 510 C-EM a FS 560 C-EM jsou vybaveny elektronickým řídicím systémem motoru, který automaticky upravuje směs paliva a moment zapalování. Aplikace v motorových motorech Stihl 2-mix činí ekonomičtější a šetrnější k životnímu prostředí.

Složitější příčiny selhání sekačky na trávu

Pokud se krok za krokový algoritmus pro řešení problémů nedal výsledek, a váš cop pro trávu stále není spuštěn nebo stánky, stojí za to zkontrolovat karburátor a samotný motor. Ucpaný karburátor se může stát jedním z důvodů pro nestabilní provoz nástroj. Zde můžete zvýraznit tři hlavní problémy:

 • Channel Clogging nebo Jecles. To vše je vyčištěno se speciálním proplachováním nebo je vyfukován silným proudem stlačeného vzduchu z kompresoru. Nepoužívejte jehly a vodiče, takže průchody mohou být poškozeny;
 • Nošení karburátoru pokládku. Výstup. nahrazení selhání těsnění;
 • Porušení těsnosti. Chcete-li tento indikátor ověřit, můžete použít obvyklý domácnost tonometr, nahrazení tlakoměru na něj s vhodným. Sledujte svědectví: Pokud se nemění. vše je v pořádku, a protože tlak začne padající, znamená to, že některá část karburátoru je vadná. Budu ho muset najít a vyměnit za nový.

Pokud je vše v pořádku s karburátorem, nemusí se benzínová sekačka na trávu spustit kvůli opotřebení skupiny pístů. Pokud se na pístu nebo válci objeví třísky, škrábance nebo oděrky, měly by být vyměněny. Pístní kroužky je třeba zkontrolovat. Malá vůle pístu při kývání ojnice naznačuje, že je čas na výměnu kroužků. Tento postup je nejlépe svěřen odborníkům servisního střediska.

READ  Zahradní naviják pro strunovou sekačku na trávu, jak jej navinout

Kdy kontaktovat dílnu

Pokud je zařízení v záruce, při prvních známkách nesprávné obsluhy jej lze bezpečně odvézt do specializované dílny. Opravy budou provedeny zdarma bez ohledu na povahu poškození, pokud to nebylo zaviněním majitele. V případě poruch na motoru je lepší, aby osoba, která se v technice nevyzná, okamžitě kontaktovala odborníka. V každém případě se stupeň vážných problémů s jednotkou určuje samotný uživatel.

Shrnout. Benzínové i elektrické vyžínače trávy jsou konstruovány tak, aby vydržely roky spolehlivého výkonu. Většina výše popsaných problémů je způsobena nedostatkem pozornosti majitele vůči jeho asistentovi. Při přísném dodržování požadavků výrobce a pravidelné údržbě bude ruční sekačka pracovat rytmicky a bez přerušení.

Jaký je důvod, proč elektrická kosa na trávu STIHL nevyvine plný výkon?

Problémy s otáčkami mohou nastat také při použití elektrické sekačky na trávu. Zde jsou důvody zcela jiné než u palivových opletů.

Problém můžete vyřešit sami

Elektrická sekačka na trávu nevyvíjí požadovaný výkon, protože:

 • síťové napětí je pod požadovaným minimem pro zařízení o více než 10 %;
 • došlo k poruše měkkého startu (pokud je takový systém k dispozici);
 • Vznikla porucha uzlu štětcem;
 • Vinutí motoru bylo odsouzeno;
 • Rotující části někdy povzbuzují.

Pro stanovení napětí, to stojí za to zkontrolovat svou moc. Pokud nedodržuje normy, mělo by být zvýšeno pomocí stabilizátoru.

Oprava systému hladkého spuštění se provádí pouze v servisním středisku.

Při nošení kartáčů musíte jednoduše nahradit. Při instalaci nového se doporučuje vyčistit všechny povrchy, se kterým se objeví.

Chcete-li nastavit napětí, stojí za to zkontrolovat napájení.

Při poklepání vinutí motoru musíte změnit elektromotor.

Skákání se mohou objevit z různých důvodů. Chcete-li je odstranit, měli byste revidovat celý uzel pohonu.

Posledním problémem může vzniknout z jiné jednotky této společnosti. tajemství Stihl a ostření disku na nůžky se stane.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS