STIHL fs 38 sekačka na trávu se nespustí

Strunová sekačka STIHL nedosahuje otáček za minutu

Dnešní trh nabízí širokou škálu elektrických a palivových vyžínačů od různých výrobců. Ve stroji se mohou vyskytnout poruchy. Například nedostatečné otáčky. Nepropadejte panice, protože problém nedostatečné rotace u benzínových sekaček, vyžínačů je poměrně častý. Důvodů je několik.

Existuje pět hlavních příčin, proč vyžínače trávy STIHL nedosahují dobrých otáček:

Používání nekvalitního paliva

Pokud je palivo nekvalitní, elektrické nářadí se nespustí. Může se zadrhávat nebo se vůbec nespustí. Chcete-li zkontrolovat kvalitu paliva, zkontrolujte svíčky. Jsou to hlavní indikátory problémů se spalovací komorou.

Pokud se na palivových svíčkách objeví kal nebo usazeniny, změňte kvalitu paliva.

Musíme mít na paměti, že strunová sekačka nebo sekačka na trávu musí být naplněna kvalitním benzínem a takovým druhem paliva, který výrobce uvádí v katalogu přístroje.

Dobré vědět! Zapalovací svíčky je třeba důkladně očistit od usazenin a teprve poté je vložit zpět do spalovacího prostoru.

Znečištěný vzduchový nebo palivový filtr

pokud sekačka nezrychluje, může být příčinou znečištěný filtrační prvek. vzduchový nebo palivový filtr.

Pokud je vzduchový filtr ucpaný, je ve spalovacím prostoru nedostatek kyslíku, a proto se palivo nevytváří v plném rozsahu, což znemožňuje vyvinout požadované otáčky a výkon.

Chcete-li zkontrolovat, zda je příčinou skutečně vzduchový filtr, vyjměte jej a zapněte. Pokud se sekačka přesto neroztočí, není chyba na straně sekačky. Pak zkontrolujte prvek palivového filtru. Zde je vše podobné, jen roli kyslíku hraje benzín. Pokud je poškozený vzduchový filtr, není dostatek paliva, což brzdí otáčky.

V obou případech je řešení jednoduché: stačí vyměnit filtr. Pokud máte náhradní, nainstalujte ho, a pokud ne, můžete si ho pořídit v každém specializovaném obchodě, je levný.

Problém se zapalovací svíčkou

Při častém používání stroje je třeba pečovat o zapalovací svíčky. Tento díl podléhá opotřebení a měl by se pravidelně kontrolovat, zda se na něm neusazuje karbon.

stihl, sekačka, trávu, nespustí

Problém lze vyřešit dvěma způsoby: vyčistit starou zapalovací svíčku nebo koupit novou.

V prvním případě jej odšroubujte a obrousíte do sucha. Rozteč elektrod by měla být 1 mm. sekačka na trávu je sestavena a spuštěna.

Pokud mezi elektrodami nedochází k jiskření, zkontrolujte kvalitu všech spojů. Pokud je vše v pořádku, je třeba na 100 % vyměnit zapalovací svíčky.

Výměna je jednoduchá a levná. Klíč a štěrk jsou nezbytným nářadím.

Důležité! Pokud se na zapalovacích svíčkách často objevují saze, stojí za to hledat příčinu trochu hlouběji.

Zapalovací svíčky by měly být důkladně vyčištěny

Závady motoru

Závada motoru je závažnější. Porucha může mít několik příčin:

V případě problému s karburátorem se nejprve podívejte na kabel. Může být uvolněný, což může být příčinou problému. Zde je nutné provést jednoduché nastavení kabelu.

READ  Ramenní popruh na strunovou sekačku, jak jej nasadit

Pokud to nepomůže, zkontrolujte provozní parametry. Specifikované provozní podmínky naleznete v technickém listu stroje. Někdy stačí zařízení rozebrat: umýt, vyčistit a sestavit.

Vezměte prosím na vědomí! Řešením problému s karburátorem může být nákup nového prvku nebo odborný servis.

kompletní kontrola pohonu trimmeru by měla být provedena pouze v případě, že manipulace s karburátorem nepřinesla požadovaný výsledek.

Porucha systému cirkulace paliva

Důvodem, proč stroj nenabírá palivo, může být také nedostatečná cirkulace paliva v systému. Existuje několik možných příčin:

Problém je možné odstranit vlastními silami. K tomu je nutné

 • odstraňte ucpané benzínové čerpadlo;
 • Obnovte hadice, trubky pro cirkulaci paliva;
 • vyčistěte tlumič výfuku a jeho filtr;
 • instalace nového katalyzátoru.

Nenechte se těmito problémy znepokojit. To neznamená, že stroj je nekvalitní. Pokud strunová sekačka na trávu Patriot nenabere rychlost, můžete ji opravit vlastníma rukama, aniž byste se museli obracet na servis.

Způsoby nápravy poruchy

Není žádným tajemstvím, že nejlepší a nejefektivnější metodou opravy je prevence pravděpodobných závad. Jak již bylo uvedeno, jedním z hlavních bodů bude správná příprava směsi benzínu a oleje. Jeho součástí by měl být benzin ne nižší než AI-92 a vysoce kvalitní motorový olej. Poměry pro přípravu směsi jsou uvedeny v příručce výrobce, která je dodávána s každou benzínovou strunovou sekačkou. Obvykle se olej do benzinu přidává jednoduchou injekční stříkačkou. To je nejjednodušší způsob, jak zachovat správné proporce. Poměrně často se při potížích se spuštěním křovinořezu majitelé snaží provést opravy vlastníma rukama. Při správných znalostech a dovednostech může tento přístup výrazně snížit provozní náklady. nejprve zkontrolujte palivový systém a filtrační vložku. Pokud se zjistí ucpání, je snazší vyměnit filtr za nový. Pokud je zdrojem problému vzduchový filtr, je možné tento problém vyřešit během provozu s malými časovými náklady. Je třeba provést následující kroky:

 • vyjměte filtrační vložku;
 • Filtr lze čistit benzínem, speciálně pro pracovní podmínky;
 • Používáte-li vytrhávač plevele doma nebo na zahradě, vyčistěte jej vodou a běžným čisticím prostředkem;
 • po umytí se díl důkladně opláchne a osuší;
 • namažte 100% suchý filtr motorovým olejem;
 • Přebytečné mazivo odstraňte stlačením filtračního prvku rukou;
 • vložte očištěnou část zpět na místo a upevněte plastový kryt pomocí šroubů.

Pokud výše popsané kroky nevedou k dobrému výsledku, je dalším krokem nastavení volnoběžných otáček pomocí příslušného šroubu karburátoru. Toto téma je věnováno mnoha publikacím a videím zveřejněným na celosvětové síti. Při pokusu o vyřešení dané obtíže lze podniknout několik kroků.

 • Strunová sekačka na trávuumístěte ji na bok tak, aby byl větrací otvor nahoře. Tím se umožní průtok paliva do spodní části karburátoru. Často se snaží nastartovat motor jsou úspěšné, pokud jste předtím demontovali zmíněnou část a téměř pár kapek benzínu speciálně poslat karburátoru samotného.
 • Pokud se po všech výše uvedených krocích nepodařilo dostat kosu do provozuschopného stavu, měli byste věnovat pozornost stavu zástrčky, konkrétně přítomnosti jisker. Současně se ze spalovací komory odstraní veškeré palivo.
 • Majitelé řetězových pil se často ocitají v situaci, kdy palivový a vzduchový filtr nejsou zaneseny, zapalovací svíčky jsou v pořádku, palivová směs je čerstvá a kvalitní, ale motor nejeví známky života. Zkušení odborníci doporučují v podobných případech použít univerzální a léty prověřenou startovací metodu. Přesuňte klapku sytiče do zavřené polohy a jednou zatáhněte za rukojeť startéru. Po otevření klapky a 2-3násobném spuštění motoru. V naprosté většině případů je výsledek pozitivní.
READ  Vyberte si zastřihovač trávy pro trávu

Zapalovací svíčka při spouštění motoru sekačky na trávu může být naplněna palivem. I při kvalitní konzistenci a dobré jiskře je nepravděpodobné, že by fungoval. Nejlepším řešením je vyjmout zapalovací svíčku a nechat ji vyschnout. Zkontrolujte funkci tohoto dílu, a pokud je vadný, vyměňte jej. Takový postup zahrnuje několik běžných kroků, a to

 • Zastavte stroj a počkejte, až zcela vychladne;
 • odpojte vodič;
 • Vyjměte zapalovací svíčku;
 • zkontrolujte demontovaný díl;
 • zkontrolujte, zda je mezi nimi mezera (0,6 mm);
 • Našroubujte nejnovější funkční zapalovací svíčku a utáhněte ji.

V praxi je mnoho oprav, které musíte řešit, protože sekačka v určitém okamžiku při běžném používání nenastartuje, zcela svépomocí. V případě závažných závad by však bylo nejlépe přivolat odborný servis. Klíčovým faktorem v podobných případech je však poměr nákladů a ceny opravy nové sekačky na trávu.

Přípravné práce

Oprava každého stroje by měla začít přípravnou fází a STIHL STIHL 180 není výjimkou. Přípravná fáze zahrnuje demontáž bočního krytu, řetězu a vodicí lišty z řetězové pily STIHL 180 před zahájením demontáže. v dalším kroku je třeba pomocí kompresoru a kartáče vyčistit řetězovou pilu od nečistot, pilin, olejových skvrn a dalších.

Při čištění řetězové pily je třeba věnovat zvláštní pozornost hnacímu řetězovému kolu řetězové pily, protože řetězové kolo řetězové pily je v zásuvce řetězového kola. к. je nejšpinavější část.

V případě, že se olej nahromadí ve velkém množství, můžete jej propláchnout čistým benzinem.

Komentáře zákazníků

Pokud stále nevíte, která strunová sekačka STIHL FS 55 je pro vás ta pravá, podívejte se na recenze zákazníků. Můžete si je všechny přečíst a uvědomit si, že design zahrnuje dvojitý ramenní popruh, který je lepší než popruh přes rameno. Tímto způsobem můžete rozložit váhu stroje na celá záda, místo abyste používali pouze jedno rameno. Zkušenosti ukazují, že bolesti kloubů se po delší době práce nevracejí. Mazání ložisek strunové sekačky STIHL fs 38 STIHL za provozu. STIHL FS 55 mazání ohebného hřídele sekačky STIHL FS 38 oprava ruční sekačky na trávu. STIHL fse60 mazání hřídele STIHL Jak na to. Ramena jsou při práci široce roztažená a vyžínač se snadno ovládá, což svědčí o jeho obratnosti.

Benzínovou strunovou sekačku STIHL FS 55 lze nastavit podle výšky obsluhy. Rukojeť a popruh jsou konfigurovány tak, aby se používaly velmi pohodlně. Ovládací prvky jsou umístěny uprostřed dlaně, takže na ovládací prvky lze snadno dosáhnout, aniž by bylo nutné sahat do dlaně.

Doporučení pro použití

Dejte si na chvíli pauzu. Tím se zabrání přehřátí motoru a jeho předčasným poruchám. U sekaček, které nejsou určeny k rekreačnímu sečení, se přestávka poskytuje každých 20 minut po stejnou dobu. U profesionálních sekaček musí být práce přerušena každých 50 minut, v tomto případě by doba odstávky měla být alespoň 10 minut.

READ  Strunová sekačka nebo žací nůž - co je lepší?

Zkontrolujte stav palivové nádrže. Pokud sekačku neplánujete delší dobu používat, je nejlepší vyprázdnit zbytky paliva z prostoru palivové nádrže. Tím se zabrání poškození součástí motoru.

Jak používat

Co dělat, když sekačku neplánujete po určitou dobu používat?

Pokud sekačku neplánujete po určitou dobu používat, je vhodné palivo v nádrži vylít. Tím se zajistí, aby se motor nepřehřál a předčasně nefungoval. U hobby sekaček přestávka každých 20 minut po stejně dlouhou dobu. U profesionálních modelů je nutná přestávka každých 50 minut, v takovém případě by měla být přestávka alespoň 10 minut.

Hlídejte palivovou nádrž. Pokud nemáte v úmyslu sekačku po určitou dobu používat, je nejlepší vyprázdnit zbytky paliva z nádrže. To pomáhá zabránit rozbití částí motoru.

Sekačka na trávu s vysokou údržbou pro trávník

Strunová sekačka na trávu pro péči o trávník. O každý stroj je však také skvěle postaráno. Je možné udržovat strunovou sekačku vlastníma rukama?? Ukázalo se, že ano, uživatelé mohou provádět i drobné opravy strojů.

Důležitým faktorem u benzínových křovinořezů je to, čím je krmíte. Palivová směs je kombinací oleje a benzínu. každá z těchto složek má specifické požadavky.

Jako olej by se měly používat pouze vysoce kvalitní dvoutaktní oleje určené pro vysokorychlostní stroje. Výrobky pro motocykly a pro stroje poháněné vodou jsou tabu. v obou případech není možné dostatečné mazání. STIHL, Champion a Husqvarna jsou osvědčené značky.

Vhodný je jakýkoli čistý benzín s vysokým oktanovým číslem (92 nebo vyšším, s hustotou nejméně 750 a nejvýše 770 kg/m3). Tyto výrobky nesmí být skladovány v kovových nádobách; nesmí obsahovat žádné nečistoty ani přísady. Nesmí být skladovány déle než jeden měsíc.

Směs paliva upravte na poměr 20 ml/cm3 oleje na litr benzínu. Pro prvních pět nádrží by však měl být připraven v poměru 40 ml/cm3 pro stejné množství benzinu, poté se přejde na výše uvedené hodnoty.

Směs je nejlepší připravit v plastové lahvi, ale neměla by se skladovat déle než několik týdnů.

Před plněním směs důkladně protřepejte. Dávejte pozor na barvu. pokud se změnila z akvamarínové na tmavě hnědou, pak takovou metamozu nemůžete použít.

Výhody a nevýhody modelu:

Seznam pozitiv by měl samozřejmě zahrnovat i pravdivost samotné značky.

 • Nutnost neustále kontrolovat stav paliva;
 • Krátká životnost motoru;
 • Nízká kapacita;
 • Drahé;
 • nedostatečné vybavení.

Přítomnost nijak zvlášť katastrofálních nevýhod modelu nemá negativní vliv na popularitu jednotky, protože dokonalá technika neexistuje.

stihl, sekačka, trávu, nespustí
| Denial of responsibility | Contacts |RSS