STIHL fse 81 jak vyjmout cívku

Elektrické nůžky na živý plot STIHL s dlouhým dosahem. vlastnosti produktu, tipy pro výběr a použití

Elektrické nářadí STIHL se na zemědělském trhu osvědčuje již řadu let. Elektrické vyžínače trávy STIHL jsou známé svou kvalitou, spolehlivostí a robustním provozem. i při velkém pracovním zatížení. Elektrické křovinořezy STIHL se snadno ovládají a snadno udržují. To dává dokonalou příležitost k použití techniky i pro začínající uživatele.

Sortiment sekaček společnosti je široký. Společnost neustále zlepšuje účinnost svých výrobků. Podívejte se na hlavní vlastnosti oblíbených variant sekaček této společnosti.

Dobíjecí sekačka na trávu

Ideální pro lidi, kteří nechtějí vdechovat benzínové výpary a nechtějí být závislí na elektřině. Přístroj se skládá z robustního plastového krytu a kompaktního sběrného koše na trávu. Kapacita sáčku na trávu závisí na modelu.

Tyto stroje jsou tiché, spolehlivé a bezpečné.

Elektrická verze

Samohybné verze těchto jednotek lze použít kdekoli, ale pouze v blízkosti elektrické sítě. Tiché, často se používají v blízkosti škol, školek, nemocnic a klinik. Poměrně často se používá na soukromém pozemku.

Modely se snadno ovládají, mají nízkou hlučnost, jsou spolehlivé a jejich cena je přijatelná.

Výměna magneto

Chcete-li získat správné náhradní magneto, obraťte se na specializovaného prodejce nebo servisní středisko a uveďte značku a model vaší sekačky na trávu.

Tip! Dalším dobrým řešením je poskytnout starou zapalovací cívku, kterou může prodejce přiřadit k novému dílu.

Chcete-li vyjmout magneto, je třeba z vyžínače sejmout plastový kryt. Tento postup se u jednotlivých modelů křovinořezů liší. Obvykle by měly být šrouby vyšroubovány, ale u některých benzinových čerpadel může být nutné odšroubovat západky. Pak je cívka přístupná. Chcete-li díl vyjmout, odšroubujte upevňovací prvky a odpojte vodiče.

Při montáži nového dílu je třeba pečlivě nastavit vzdálenost mezi setrvačníkem a magnetem. Otočte ruční kolo magnety nahoru, nasaďte cívku a upevněte ji, ale nedotahujte šrouby úplně, aby mezi díly zůstala malá mezera. Dále je třeba mezi kotouč a ruční kolo vložit kapesní kalendář, vizitku nebo čtyřikrát přeložený list papíru A4, případně lze použít plastový proužek vystřižený z láhve. Tyto triky zajistí vhodnou mezeru mezi setrvačníkem a magnetem. Nejlepším řešením je použít předpřipravenou šablonu, ale její koupě není nejlepší nápad. Poté je třeba utáhnout upevňovací prvky, odstranit předmět mezi díly, přidržet magneto rukou, aby se nezkroutilo, a utáhnout upevňovací šrouby. Poté otočte ručním kolem a ujistěte se, že v žádném místě nezachytilo cívku. Nyní připojte kabely a zasuňte zapalovací svíčku do víčka a zkontrolujte, zda funguje.

Křovinořezy STIHL, navlékání struny do žací hlavy AutoCut 25 2

Pokud se vlasec strunové sekačky při lehkém úderu cívky o zem neprodlouží, může se jednat o následující stavy.

Možnost 1. došlo k rušení, tj.е. zaklínění šňůry mezi cívky. K této závadě obvykle dochází, pokud uživatel navinul strunu vyžínače nerovnoměrně, křížem nebo s nedostatečným napětím na cívce. V druhém případě, kdy se žací hlava otáčí ve vysokých otáčkách, způsobuje odstředivá síla napínání vlákna a může dojít k jeho zachycení uprostřed vlákna. Pro odstranění potíží bude nutné demontovat cívku zastřihovače a správně převinout šňůru, jinými slovy, i otáčky s dobrým napětím.

Možnost 3.2. velmi krátké konce vyčnívají z hlavy. pokud konce vyčnívající z hlavy nejsou dostatečně dlouhé, nemusí se strunová šňůra při nárazu na zem vytáhnout. Odstředivá síla pak nestačí k natažení struny trimmeru. Proto je třeba stroj zastavit (vypnout motor, jinak odpojit elektrickou strunovou sekačku na trávu) a strunu k vyžínači přitáhnout ručně, nejprve stisknutím tlačítka.

READ  STIHL ms 180 jak poznat padělek

Varianta 3. žací struna je připájena uvnitř žací hlavy. to způsobí, že se cívka po stisknutí tlačítka přestane otáčet. K tomu dochází zejména z několika důvodů: nekvalitní šňůry, přehřátí cívky při delším používání stroje, nárazy šňůry o tvrdé předměty.

 • Na začátku jsou šňůry jiných výrobců vyrobeny z nekvalitních, málo tavitelných materiálů, které nevydrží mechanické a tepelné zatížení. Proto byste měli upřednostnit proprietární linky.
 • Pokud jste stále chytil linku pro trimmer neznámých vlastností, a to často pájky v době jeho práce, můžete následovat příkladu některých uživatelů, kteří po naplnění šňůry v cívce nebo namazat silikonovým tukem (z plechovky ve spreji) nebo minerálním olejem. Tento postup výrazně snižuje pravděpodobnost, že se vlákna vedení navzájem spájejí.
 • Také se může stát, že se šňůra připájí, pokud při sekání narazí na tvrdý předmět (balvan, plot, suchou větev apod.) a následně se zamotá do šňůry.д.). Po dokončení se šňůra mírně natáhne a vysokou rychlostí se vtáhne zpět do hlavy. Tření způsobuje zahřívání vedení a slepování cívek. Jediné, co můžete udělat pro vyřešení tohoto problému, je otevřít cívku strunové sekačky a navinout vlasec pro strunovou sekačku.

Jak vyměnit vlasec v zastřihovači

Strunová sekačka je nejběžnějším nástrojem pro sekání trávy a malých keřů. Stroj se snadno ovládá, je jednoduchý na obsluhu a díky nízké hmotnosti ho zvládnou i ženy. Není žádným tajemstvím, že kvalitní sečení vyžaduje správný žací stroj. Zastřihovače používají speciální řezací nástavce (kotouče, nože) nebo zastřihovací hlavy s vlascem uvnitř. Hlavy a struny strunových sekaček jsou spotřebním materiálem, ale pokud lze nože znovu nabrousit, je nutné strunu vyměnit, protože se opotřebovává. V tomto článku co nejpodrobněji popíšeme, jak správně vyměnit vlasec pro vyžínač.

Přerušení šňůry

Pokud dochází k častému přetržení struny trimmeru, může být příčinou následující:

 • v trávě jsou kameny, malé větve a další tvrdé překážky;
 • Uživatel seče trávu proti plotu, a pokud je to pletivo, poseká „úponky“ ještě rychleji;
 • nekvalitní vlákno (doporučuje se nákup kvalitního vlákna)
 • vývody v žací hlavě jsou opotřebované, což způsobuje tření struny o ostré hrany objímek a její přetržení (je nutná kompletní výměna).

Vlákno se nepodává, cívka se netočí

Automatická nebo poloautomatická hlava musí přivádět vlasec do zastřihovače bez zastavení stroje. Pokud nevychází, může být příčinou následující

 • šňůra trimmeru není správně navinutá na cívce vlákna a neotáčí se;
 • šňůra je navinutá nerovnoměrně a může se zachytit mezi cívkami (měla by být navinutá pečlivě, bez zkroucení);
 • konce vláken vycházejí z otvorů příliš krátce, odstředivá síla není dostatečná k jejich stažení a strunu trimmeru nelze podávat (doporučujeme vždy před spuštěním stroje upravit délku vláken jejich mírným dotažením);
 • šňůra trimru se zasekává (bude popsáno později).

Výměna těsnění klikového hřídele STIHL FS38/44/55

Ahoj, milí přátelé! Můj poslední příspěvek o opravě motorové pily přinesl spoustu otázek, spoustu odpovědí a 150 odběratelů. Pokračující rozmělňování komunity opravářů benzinového nářadí. V komentáři jsem vám ukázal, jak vyměnit těsnění na řetězové pile STIHL FS55. Mám v dílně STIHL FS38/44.

Tady jdeme, předmluva: přinesli jsme sekačku na údržbu před nadcházející sezónou, začala, fungovala a jen občas během dlouhého běhu byl malý problém, začala žít svůj život, neposlouchala rukojeť plynu, ale brzy to prošlo a znovu fungovala.

Provádění údržby (výměna filtrů, svíček, mazání ložisek, čištění, profukování a seřizování). nebudu vám ukazovat, jak se to dělá, to by měl umět každý.

Najděte závadu, která způsobuje „životnost“ sekačky.

V blízkosti karburátoru a pod kryty byl vidět olej a prach, karburátor a sací potrubí byly zcela neporušené. Dostaneme se k olejovým těsněním. Za tímto účelem vyjměte startér.

Poté vyšroubujte šrouby na spodní straně kobylky, které jsou označeny.

READ  Diamantové pásové pily pro řezání kamene

Sejměte horní a spodní kryt. Dále vezmeme vhodnou velikost torxu, vložíme jej do spojkového bubnu a vyšroubujeme, závit je správný, tj. obvyklý.

Dále jsou spojkové podložky, pokud nemáte pneumohovernom, pak sevřít setrvačník jemně ve svěráku přes dřevěnou distanční podložku, a plynový klíč odšroubovat, závit vpravo.

Pokud se setrvačník sám nesundal, vezměte paličku a lehce ho vypáčte, snadno ho odstraníte odšroubováním ráčny na startéru s hlavou 13, závit je vpravo.

stihl, vyjmout, cívku

Přibližujeme se k těsněním, vidíme, že kolem těsnění je olej a prach, to znamená, že těsnění prosakují, zákazník řekl, že je třeba těsnění vyměnit.

Staré těsnění vyjmeme tenkým šroubovákem, vše očistíme a vezmeme nové těsnění (velikost 12227.3, jsou na čínských sekačkách v rozměrech 26 a 33 cm3), namažeme zvenku i zevnitř olejem a vycpeme vhodnou hlavou.

Sestavte je v opačném pořadí. Běh, zahřátí, zrychlení, funguje jako hodinky.

Čištění a seřízení karburátoru, mazání převodovky 300p

Nechválím STIHL, ale ptal jsem se ho, jak dlouho má tuto sekačku a jak dlouho ji používá k sečení, 5-6 let, v létě dělá seno, někdy 3-4 dny v týdnu, spálí až 5 nádrží paliva s přestávkami jen na doplnění paliva.

Napsat recenzi bez registrace Zobrazit všechny (nejen špatné) recenze STIHL FSE 81 Použijte aktuální promo kódy a nakupte za méně peněz!

– 2. WebnaiL Michael

Klady: Lehký, výkonný, nedělá velký hluk.
Nevýhody: Posuvné ložisko ve spodní části výložníku
Recenze: První dvě sezóny jsem sekal 20-30 minut bez přerušení, malé plochy trávníku, maximálně pár set metrů čtverečních. Ložisko se nemazalo, kobylka je nová. Na konci druhé sezóny se tyč začala na dně zahřívat a cívka se roztavila. Koupil jsem novou cívku a ložisko, důkladně je promazal a třetí sezónu jsem sekal maximálně 15 minut v kuse podle návodu. Pak přestávka na zchlazení. Na konci 3. sezóny se ráhno opět zahřívá ((( To znamená, že ložisko je opět opotřebované. Koupil jsem si další, ale už mě to nebaví. ((( Asi si budu muset koupit jiný model.

– 2. partysan

Klady: neměl čas identifikovat
Nevýhody: po 10 minutách se cívka přestala točit
Zkušenosti: koupil a odjel na místo ještě téhož dne. začal sekat trávu a drobný plevel (nůž je mimochodem plastový). Neměl mnoho použití. Pracoval pomalu a opatrně, t.к. nové a všechno. 10-15 minut a naviják se přestal točit. S tím, že motor běží. Vezmu ho zpět do obchodu. podařilo se mi získat peníze zpět. vyzvedl benzínový STIHL FS 55. Mimochodem, za stejnou cenu jako elektrická sekačka STIHL FSE 81 s 50metrovým prodlužovacím kabelem.

– 2. data jsou skrytá

Klady: Značka
Nevýhody: Bez ramenního popruhu, těžký. Nedosahuje plného výkonu, když je tráva nízká a řídká
Zkušenosti: velkou nevýhodou byla funkce snížení výkonu pro malé zátěže. Pokud je tráva nízká nebo řídká, spíše se křupe, než seká, a výsledkem je směšný a nerovnoměrně vytrhaný trávník. Předtím jsem měl jiskru, která měla menší výkon, ale sekala rovnoměrně a rychleji. Nedoporučujeme

– 2. Andriev Wladimir

Klady: Značka
Nevýhody: bez ramenního popruhu, těžký. Nedosahuje plného výkonu, když je tráva nízká a řídká
Moje zpětná vazba: Funkce vypnutí je velkým mínusem, když je zátěž malá. Pokud je tráva nízká nebo řídká, místo sekání se drobí, výsledkem je směšně a nerovnoměrně oškubaný trávník. Předtím jsem měl sparkler, i když s menším výkonem, ale sekal ještě rychleji. Nedoporučujeme

– 2. Aleksei Andriy

Klady: neměl čas zjistit
Nevýhody: cívka se přestala točit po 10 minutách
Zpětná vazba: Koupil jsem ho ten samý den, kdy jsem šel na dvůr. Začal sekat trávu a drobný plevel (mimochodem, plastový nůž). Nebylo žádné zvláštní zatížení. Pracoval pomalu a přesně, t.к. nové a všechno. 10-15 minut a cívka se přestane otáčet. motor funguje. Vezmu ho zpátky do obchodu. podařilo se mi získat peníze zpět. Převzal benzínový motor STIHL FS 55. Mimochodem, za cenu elektrické sekačky STIHL FSE 81 s 50metrovým prodlužovacím kabelem.
READ  Jak vytvořit olej pro řetězovou pilu STIHL

– 2. Nevinný G.

Klady: Výkon, značka
Nevýhody: kope v zemi
Recenze: Těm, kteří píší pozitivní recenze. Jak se s ním seká?? Nebo. co porovnáváte? Vzhledem k f-f-funkce automatické nastavení výkonu při odpočinku na jakémkoli kopci nabrat rychlost a kope, rozptyluje zeminu kolem, strunová sekačka na trávu přitom dobře tak hází. Nesekejte, ale zkroťte zvíře. Měl jsem méně výkonný STIHL. funguje za všechny peníze, a silnější alco. V klidu jdete sekat, mávnete strunovou sekačkou sem a tam a je to. To u modelu fse81 nelze. Co dělám špatně??

– 1. Igor Kolesnikov

Klady: Výkonný, používaný 8 let bez problémů (letní chata)
Nevýhody: Rukojeť se systémem start/stop není pohodlná, po 8 letech se ložisko přehřálo (jako všechny ostatní), když to smrdí, zastaví se, ale je pozdě. Bylo nutné vyměnit ložisko, hlavu a kryt. A teď, že není nalezen nikde jinde: Po výměně ložiska místo instalace pokračoval silně zahřát, Myslel jsem, že to nebylo v něm (kapuce ještě nedal) a požádal o radu v servisu, řekli, že změnit trubku, jako místo někde podnaznosya a je třeba nahradit 3000 Nezměnil jsem, začal sekat bez kapuce s přestávkami 5 min. Přestávka 10 atd. Ložisko bylo velmi horké. Ale asi po 40 min. Všiml jsem si, že se stále méně zahřívá. Není nahrazen zázrakem: vůbec žádné teplo (pravděpodobně potřebuje čas, aby se zlomil asi hodinu) může být užitečné pro někoho.
Recenze:

– 1. skryté údaje

Klady: výkonný motor
Nevýhody: Sekačky STIHL stály 2000 a vydržely déle. Koupili jsme je na konci léta a do nové sezony jsme je nepoužívali, letos se rozbily po prvním použití. Přehřátí v ohybu, roztavený plast, zaseknutý oplet, přetížení pomáhá, ale jen jednou, neměl jsem čas využít záruku
Připomeňme si: škoda, není moc z čeho vybírat (

standardní sada

Pozemní kolo chrání kůru a rostliny tím, že zabraňuje vyjetí řezné šňůry z nastavitelného kola. Žací hlava AutoCut C (dvoustrunná) Komfortní verze dvoustrunné poloautomatické žací hlavy.

Přivažte vlasec k vyžínači pomocí kabelu

Zde se dozvíte, jak si sami navinout vlasec na cívku. Nejdříve je třeba odstranit cívku a její ochranný kryt. Výběr vlasce pro zastřihovač, správné množství střihu.

stihl, vyjmout, cívku

Začněte navíjet na cívku: nejprve zajistěte jeden konec vlasce v mezeře a opatrně navinujte vlasec kolem trimru. Strunová šňůra musí být navinuta tak, aby se kryt deflektoru snadno zavíral a strunová šňůra se mohla sama odvíjet. Druhý konec zasuňte do otvoru krytu nože. Vezměte cívku a zakryjte ji. Zasuňte konec šňůry do otvoru v krytu a šňůru trochu zatáhněte.

Nasaďte tuto konstrukci na strunovou sekačku. Otáčejte cívkou ve směru hodinových ručiček, dokud se neozve určité cvaknutí. Zabezpečení. Zapojení vedení. Udržujte strunovou sekačku v původní poloze. Zapněte ji. Pomocí ostří střihacího nože odřízněte centimetry přebytečného vlasce.

Šňůra pro vyžínač by neměla být v kontaktu s tvrdými předměty, protože ty šňůru pro vyžínač trhají. Pokud není posuv vlasce automatický, musí řidič často zastavit, vyjmout cívku a znovu navinout vlasec vyžínače.

Je třeba poznamenat, že existují varianty linek, které jsou přizpůsobeny hrubým plevelům. Vypadá jako copánek, má vlastní specifickou cívku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS