STIHL ms 180 jak poznat padělek

Jak_odhalit_podvody_stihl_180_original

Řetězová pila STIHL. nástroj, kterému důvěřuje nespočet mužů již více než třicet let. Trvale dobrá kvalita a vynikající zpracování. to vše platí od prvních sérií řetězových pil až do současnosti. Ani design se nezměnil. Jedinou nevýhodou řetězových pil STIHL je velké množství napodobenin, které se vyrábějí ručně někde ve sklepích nebo na primitivních strojích. Kvalita těchto strojů je nižší než u původních modelů, ale v zásadě jsou použitelné.

Ale o to nejde. někteří prodejci se snaží prodávat padělky pod záminkou originálu. Rozdíly v ceně a kvalitě jsou obrovské.

Zatímco napodobenina motorové pily měla primitivní vzhled, který se originálu ani vzdáleně nepodobal, kopie se nyní co nejvíce blíží originálnímu stroji.

V tomto článku jsme porovnali originální a padělanou řetězovou pilu STIHL MS 170/180. Abyste si byli jisti, že kupujete originální řetězovou pilu STIHL, zkontrolujte následující body.

Originální pila STIHL (vpravo) a její napodobenina

stihl, poznat, padělek

Originální řetězové pily STIHL vyrobené v Číně

Řetězové pily STIHL se původně vyráběly pouze v Německu. Dnes je však skutečností, že z ekonomických důvodů prakticky všechny společnosti na světě buď částečně, nebo zcela vyrábějí své výrobky v Číně. Opatření na snížení nákladů vedla v roce 2012 k tomu, že společnost STIHL přesunula část své výroby do čínského města Qingdao. Původně vyráběli MS 170 pro domácí použití s tyčemi o průměru 30 a 35 cm, ale v průběhu let se jejich nabídka značně rozšířila.

Téměř všechny řetězové pily STIHL a další řetězové pily STIHL se nyní vyrábějí v Číně.

READ  Spotřeba paliva sekačky STIHL fs 55

Jak správně řezat klády?

Pokud jsou kmeny sklizeny a je třeba je rozřezat, nesnažte se řezat rovnou přes stoh nebo dva kmeny najednou. Riskujete, že motorová pila kopne zpět. Každé poleno vyjměte, položte na pilový kůň nebo na rám pily a řezte samostatně. Kmeny před řezáním ukliďte, abyste o ně při práci nezakopávali. U kmene, který se opírá o dva konce, existuje možnost, že se řetěz pily zachytí. Začněte nahoře a prořízněte 1/3 tloušťky stromu. Dokončete práci zespodu.

Pokud jste viděli na zemi ležet kládu, je pravděpodobné, že řetěz narazí do země. Začněte řezat od horní části kmene. Přestaňte řezat, když jste rozřezali 2/3 kmene. Pak kmen otočte a dokončete řezání.

Pokud se kláda opírá o jeden konec, hrozí vysoké riziko rozštípnutí klády. Začněte odspodu a postupujte asi po třetině kmene dolů, pak pokračujte v řezání od vrchu.

Jak je to s kováním

Původní technologie zahrnuje specifickou sadu komponent.

K napodobeninám řetězových pil se nedodávají návody v ruštině. Některé díly jsou nekvalitní.

Padělky obsahují odměrky pro doplňování paliva do nádrže. Originální řetězová pila tuto součástku v krabici nemá.

Když jdete do obchodu, pečlivě si motorovou pilu prohlédněte

Padělané pily STIHL lze často snadno rozpoznat pouhým okem. Věnujte pozornost následujícím částem:

  • Montáž se provádí pomocí ozubeného kola, nikoliv pomocí plochého šroubováku nebo šestihranného nástrčného klíče.
  • Devítimístné výrobní číslo je umístěno na zadní straně řetězové pily.
  • Tlumič je označen názvem a číslem dílu.

Kromě toho lze špatnou kvalitu poznat podle matného odstínu barvy, špatného plastového výlisku a chybějících čísel dílů.

Proč kupovat originální motorovou pilu STIHL, když je její napodobenina téměř k nerozeznání?? Originální pila vydrží mnoho let, jsou k dispozici originální náhradní díly a výrobce poskytuje záruku a podporu. Ale co je nejdůležitější. všechny originální pily jsou testovány a splňují všechny bezpečnostní předpisy.

READ  Co strom američtíští loggery viděli takovou pila

Vzhledem k záplavě padělaných výrobků byste měli řetězové pily STIHL kupovat u schválených prodejců STIHL.

Jednoduchý, ale účinný test

Dobrý způsob, jak se ujistit, že jste si vybrali správně. Potřebujete jen samotný řetěz a ruce. Nejsou potřeba žádné další nástroje ani nástavce.

Je to tak jednoduché. Držte řetěz na jednom konci a druhý konec narovnejte co nejvíce před sebe. Nyní sledujte, jak se výrobek chová.

stihl, poznat, padělek

Pokud se vzdálenější konec jen mírně vychýlí, tj. klesne, jedná se o originál. Pravděpodobnost více než 90 %.

Pokud řetěz hodně povolí, jedná se o padělek.

Je snadné vysvětlit rozdíl mezi pravým a falešným zbožím. Při výrobě skutečných nástrojů procházejí zuby 17-22 speciálními výrobními technikami. Padělky mají nanejvýš 10 operací.

Ale pouze s takovým testem určit pravost neporadí. Dávejte pozor na všechny nápisy a podívejte se na obal.

Ohlasy majitelů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS