Stuha to udělala sami z překližky

Stuha dřeva na dřevo s vlastními rukama kresby

Pro pevné materiály se doporučuje používat zařízení, zvýšené těžkými slitinami: řezací páska nebude spěchat, zkazit zpracovanou část. Před nákupem je přední část práce určena, která se plánuje provádět pomocí instalace.

S velkým množstvím práce, silná, vytrvalá pila, schopná odolávat zvýšené zatížení. Jeho cena bude vysoká. Pro jednorázový postup je vhodné vzácné použití pro levnější zařízení, se standardními pevnostními vlastnostmi.

Viděl velikost

Šířka, délka je vybrána podle podobných parametrů stroje. Doporučení pro výběr komponentů jsou v pokynech agregátu.

 • Široké pásové pily se vyznačují hladkým řezáním, často se používají pro podélné řezání.
 • Tenčí zpracovaný sochor, tím vyšší je pravděpodobnost poškození tlusté pily.
 • Při implementaci obrázku a řezání obrysu by šířka řezného prvku měla umožnit zpracování produktu v daném úhlu. Uvolněte tento typ nástrojů 14-88 mm Šířka. Pro standardní práce je průměrný parametr vhodný. 35-40 mm.

Krok zuby

Vzdálenost mezi segmenty bazénu pily odpovídá části odezvy jednotky.

 • Tenký plechový materiál ošetřen velkým rovnoměrným roztečem zubů.
 • Častý konstantní krok je vhodný pro práci s velkými plátnami.
 • Variabilní zuby jsou určeny pro řezání přírodních a syntetických materiálů s měkkou strukturou. Řezná rychlost se zvyšuje, protože pila není ucpaná.

Kvalita řezání, úroveň vibrací během provozu, trvanlivost hlavního prvku závisí na rozvodu. Plátno může mít jiný profil:

 • Zvlněný. Používá se pro malé sochory, tenké materiály.
 • Standard. Liší se v alternativním umístění všech řezných prvků, jedním segmentem se nachází ve středu. Zvolte pro zpracování volumetrických polotovarů, řezání obrysu, montáž na vertikální typ obráběcích strojů.
 • Proměnná nebo skupina. Obsahuje párové uspořádané zuby. Jednotka je dražší: je trvanlivější, účinná, se liší sníženým zatížením na špičce.

Zvláštní pozornost je věnována kvalitě ostření. Zkontrolujte, jak ostré řezné segmenty, je homogenní oceli, ze kterého jsou vyrobeny, rovnoměrnost řezné hrany.

Je třeba vědět, zda je možné opakované řízení, kolik cyklů aktualizace jsou poskytnuty.

Kresba domácího pásu pily: 1. kladka stuhy pohonu (nižší); 2. báze; 3. pila páska; 4. pásový klín A710; 5. tlumič; 6. Průvodce; 7. nosný tyč; 8. hnací páska řemenice (horní); 9. Tabulka (překližka S20); 10. AOL-22-2 elektromotor; 11. Pohony řemene; 12. Držák (ocelový roh 40 × 40); 13. Matice M12 (2 ks.); 14. horní podpora; 15. Nastavovací šroub; 16. Czun.

Stuha: Co je to

Hlavním rysem páskového pila spočívá v pracovním nástroji. Jedná se o pružný pás vysoce pevné oceli s ostrými zuby, zavřený v kruhu. Řezací plátno na dva bubny, z nichž jeden otáčí elektromotor.

Přesnost pohybového hnutí je zajištěna vodítka. Vyměnitelné kotouče. Výběr webu s různými vlastnostmi, můžete získat řez s potřebnými parametry. Rozlišovat horizontální a vertikální pásové pily.

Stuha viděl na dřevo s vlastními rukama: kresby, video

Pily stuhy se týkají výkonných a spolehlivých nástrojů, které se aktivně používají ve stavebnictví a používají se pro řezání různých materiálů. Aby nedošlo k problémům v procesu provozu, je nutné pečlivě přistupovat k volbě tohoto typu zařízení, vzhledem ke svým technickým vlastnostem. Za prvé, zjistit, proč je určen jeden nebo jiný typ pily, seznámit se s parametry zubů a velikosti plátna a také požádat kvalitu ostření řezného prvku.

Typy pily stuhy

V závislosti na rozsahu použití je nástroj bandopile rozdělen do kategorií podle které:

Upozorujeme na skutečnost, že pracovat s pevnými materiály se doporučuje používat nástroj zesílený silnými slitinami. Pokud toto pravidlo porušíte, řezací páska bude jezdit a zkazit obrobek. Před nákupem určíte přední část práce, která plánuje provádět s instalací.

READ  Který bruska je lepší než stuha nebo vibrace

Pro výrobní stupnici může být silnější a vytrvalejší pila schopna odolat zvýšeným zatížením, ale také jeho náklady budou vysoké. Pro jednoho postupu nebo vzácného použití v životních podmínkách je zařízení vhodné se standardními pevnostními vlastnostmi.

Viděl velikost

Vyberte si šířku a délku pily podle podobných parametrů stroje, pro které se můžete seznámit s doporučeními pro výběr komponent v pokynech pro jednotku. Od sebe chceme přidat několik doporučení, které vám pomohou při výběru požadované volby:

  Široké pily na stromě se vyznačují hladkým řezáním, takže se často používají k provádění podélného řezání;

Krok zuby

Vzdálenost mezi špičatými segmenty pily je důležitým ukazatelem, který se přímo týká části odezvy jednotky. Použití pila, které mají být racionální, je žádoucí dodržovat následující doporučení:

 • Tenký plechový materiál je vyroben pro rukojeť s pily s velkými jednotnými zuby;
 • Častý konstantní krok zubů je ideální pro práci s velkými plátnami;
 • Variabilní zuby jsou speciálně navrženy tak, aby řezaly přírodní a syntetické materiály s měkkou strukturou, zatímco řezná rychlost zde zvyšuje díky tomu, že pila není ucpaná.

Kvalita řezání a úroveň vibrací v procesu práce s pily, která přímo ovlivňuje odolnost proti opotřebení hlavního prvku přímo ovlivňuje. Na základě tohoto principu může mít plátno jiný profil.

 • Wavy Profil by měl být vybrán pro řezání malých polotovarů a tenkých materiálů.
 • Standardní profil se vyznačuje alternativním umístěním všech řezných prvků na obou stranách okraje a jeden segment je umístěn ve středu. Tento typ kabeláže je vybrán pro zpracování objemových polotovarů, řezání obrysu a montáž na svislý typ obráběcích strojů.

Speciální pozornost. Pečlivě zkoumá řezný prvek podle výše uvedených požadavků, nebýt líný, aby se prodávající požádal, je možné opakovat pilu. S kladnou odpověď bude nutné zjistit, kolik aktualizačních cyklů je k dispozici pro konkrétní vzorek produktu.

Nyní, když víte, co tento typ zařízení představuje, a jaké vlastnosti by mělo mít, můžete se snažit, aby se na stromě, a tím ušetřit peníze na nákup továrního agregátu. Stupabbonová pila je samozřejmě instalována na stroji, takže v další části článku se podíváme na stolní zařízení a poskytneme pokyny, po kterém můžete vytvořit kvalitní a spolehlivou montáž pro domácí použití.

Kresba domácího pásu pily: 1. Pohonovací pohon pohonu (dolní), 2. báze, 3. pily, 4. pásový klín A710, 5. tlumivá, 6. vodítko, 7. nosná tyč, 8. Pohlaví pohonů pohonu (pohonu pohonu) Horní), 9. Tabulka (překližka S20), 10. Motor AOL-22-2, 11. Pohony řemene, 12. držák (ocelový roh 40 × 40), 13. matice M12 (2 ks).), 14. horní podpora, 15. nastavitelný šroub, 16. posuvník.

RibponsOstatní stroj: Zařízení a montáž

Páskové nerezové oceli se skládají ze stolní desky, která slouží jako základ pro zbývající prvky a prvky samotné. Takový design zahrnuje neustálý kruhový pohyb webu na základě dvou kladek. Okamžitě jsme si všimneme, že plnohodnotná jednotka s lůžkem a pultem může být provedena pouze v případě, že je přiřazena samostatná místnost značných velikostí, protože zařízení má působivé rozměry. V ostatních případech bude montáž stolního počítače mini instalace pomůže, i když nebude schopna rozpustit celé protokoly ze zřejmých důvodů.

Výkresy se doporučuje být ve zvláštních programech a pod nimi se můžete seznámit s trojrozměrným obrazem návrhu svislé pily, která bude diskutována níže.

Stanina

Rám strojem je nosný prvek, který by měl vydržet hmotnost celé struktury, takže je lepší, aby bylo lepší vyrábět z kovového profilu, ale strom je vhodný pro absenci takových. Z překližky a dřevní dřevotřískové desky je lepší odmítnout okamžitě odmítnout a preference se doporučuje poskytnout desku o tloušťce 20 mm. Rukavice obličej podle pravidel křížení vláken každé další vrstvy vzhledem k předchozímu

READ  Paralelní zaměření na skládačku to udělá sami

Pro posílení rámu použijte samořezné šrouby. Takový design by se měl ukázat jako tuhý a zároveň elastický pružný provádět funkci klapky, řezání pečeného blbec.

Jaké materiály a nástroje budou vyžadovány pro výrobu pily

Sada nástrojů a spotřebního materiálu pro vytvoření pily stuhy s vlastními rukama doma se může lišit v závislosti na vlastnostech vybraného designu. Je však zpravidla nutně pro konstrukci stroje:

 • Desky nebo listy překližky pro rám;
 • ložiska;
 • Motor. elektrický nebo benzín;
 • Kovové rohy;
 • Kovové řezání plátna. domácí nebo zakoupené;
 • Samořezné šrouby a šrouby s maticemi;
 • Gumu z cyklistické komory;
 • Dřevěné tyče a kolejnice, jsou potřebné pro nosnou konstrukci;
 • pouzdra;
 • popruh pro přenos rotačního momentu;
 • ocelová tyč, který slouží jako hřídel pro kladky;
 • ocelový plech nebo kus textulitu;
 • lak nebo barvy, jsou zapotřebí v konečné fázi stroje.

Při vytváření stuhy viděl, budete muset použít následující nástroje:

 • úhlové brusky;
 • Elektrický šroubovák;
 • kleště;
 • Klíče klíče. Rozměry jsou vybrány podle šroubů;
 • electrolovik;
 • šroubováky;
 • kladivo.

Rada! Při výběru stolních desek a stuha viděl rám, je lepší vzít sochory z tvrdých hornin s tloušťkou alespoň 2 cm.

Výběr stuha plátno

Pokud chcete udělat pilový kotouč pro stuf karet, můžete s vlastními rukama z nástroje oceli U8 nebo U10. Materiál by měl být odolný, ale pružný, o tloušťce 0,4 až 0,8 mm pro řezání pevného dřeva. S nezávislou tvorbou plátna bude nutná s pomocí úhlového mlýnku řezaného v kovu zubů, zředí je a naostřit, a pak páje plynový hořák na pásku do pevného kroužku a bodnutí švu.

Práce je velmi dlouhá a časově náročná, což vyžaduje určité dovednosti. častěji se plátno získávají v obchodě v hotovém formuláři. Je třeba vzít pásku o šířce 18-88 mm v závislosti na svých cílech. Pro řez dřeva jsou vhodné karbidové pily a plátno z instrumentální oceli, jsou docela spolehlivé a zároveň jsou docela přístupné ceny.

Jaký princip domácí stroj

Řezání plátna umístěných na několika kladkách. Začnou rotující, vedoucí zbytek mechanismů. Takže řezání dřevěných materiálů.

V závislosti na typu výroby může pila stuha sloužit pro zpracování následujících materiálů:

Kov má vysokou pevnost, a proto je nutné použít zvýšenou ocel pro řezání. Při použití standardních pylonů budou zuby velmi rychle deformovány. Proto musíte připravit předem za práci, vzhledem k typu materiálu.

Velikost a krok zubů plátna

Chcete-li vybrat řezačku, je nutné odpuzovat z velikosti vytvořeného počítače. A také užitečná doporučení, která by měla být dodržena na: \ t

 • Pro podélný propyl, široký web se používá v důsledku toho, vysoce kvalitní a dokonce rovný plátek.
 • Pokud musíte zvládnout tenké prázdné, musíte použít velmi úzkou čepel.
 • V případě potřeby jsou vybrány řezné prvky v rozsahu šířky od 14 do 88 mm, vyzvedněte řezné prvky v rozsahu šířky. Výhodná velikost. 35-40 mm.

Pro výsledek konečného zpracování bude také ovlivnit rozteč zubů:

 • Velké nastavení je vhodné pro léčbu tenkých plechů.
 • Než „tlustší“ formulace zubů, tím více by mělo být plátno.
 • Průměrná volba může být použita při zpracování syntetických materiálů tak, aby skóre s odpady.

Ale to nestačí pro správný výběr čepele. Je důležité věnovat pozornost ostření a umístění zubů.

Umístění zubů a ostření

Rozteč zubů ovlivňuje konečné zpracování. Volba musí být provedena v závislosti na tvrdosti dřeva:

 • WM-plátno jsou vhodné pro pevné a měkké dřevo.
 • AV. pracovat s masivního dřeva nebo mraženého stromu.
 • Nv. pro kudrnaté řezání.
 • Nu. pro měkká plemena.

Je také nutné věnovat pozornost ostření zubů. Řezání by mělo být velmi akutní a dokonce.

Pozornost! Nákup spotřebního materiálu, je žádoucí požádat prodávajícího o možnosti samočinného ostření.

stuha, udělala, sami, překližky

Shromáždění

Je třeba věnovat pozornost tomu, že akceptovatelné kladky by měly být umístěny paralelně a snadno se otáčet kolem osy, zatímco osa musí být absolutně statická. Není povoleno silné kola kruhů, protože to může vést k uklouznutí pilového kotouče z řemenice a poranění mistra

READ  Jak řezat úhel na plastovém rohu

Dolní přední hřídel musí projít tělem a má dostatečný konec z rubové strany tak, aby ji mohl být upnut do kazety. Horní kladka je instalována v napínacím mechanismu pilového kotouče.

Instalace řezacích plátna. Pilový kotouč musí být instalována na koncích kladek. Nejprve by se mělo volně oblékat na tomto provedení, a otočením nastavovacího knoflíku tyče s horní osou řemenice se pohybuje nahoru, čímž se zvyšuje vzdálenost mezi centry kladek. V tomto případě dochází k napětí napětí. Po natažení musíte šroub utáhnout poorke pro těsnou upevnění napínacího mechanismu.

 • Instalace pily. Pila stolu se nachází na vodorovném povrchu základny, jak je znázorněno na fotografii. Jeho oblast by měla být dostatečná pro pohodlný proces vaření. Je třeba poznamenat, že kolmáka stolu s pilovým kotoučem je velmi důležitá a ve dvou rozměrech. podélný a příčný. Držák razítka se provádí samo-výkresem. I když je možnost „závod“ na lepidle, a pro sílu instalovat svatyně.
 • Instalace elektrických nástrojů. V poslední fázi musíte přinutit tento design přijít. Chcete-li to udělat, potřebujete stopku předního hřídele spodní kladky na svorku do vrtačky kazety. Alternativně můžete použít peuorator nebo elektrický šroubovák. Síla elektrického šroubováku však bude jednoznačně nedostatečná, takže stále vrtá nebo rozčastíká.

Nastavení a uvedení do provozu. Před pokračováním do práce zapněte stuha řezání na volnoběhu. Ujistěte se, že páska neklouzá a šla hladce. Zkontrolujte napětí a upevnění napínacího mechanismu pilového kotouče.

Stuha to udělala sami

Domácí pásková pila vyrobená ručně: podrobný popis výroby domácí s fotografií a videem.

Ahoj! Potřeboval jsem stuha viděla pro domovskou dílnu, rozhodl jsem se, že to bude mít své vlastní ruce.

Skladem došlo k elektromotoru pro 300 wattů, rozhodl se jej použít pro jeho domácí.

Páska bude také použita. 1830 x 16 mm. Drive kola dělají překližku.

To jsou takové obrobky pro hnací kola.

Z rohu se svařoval rám, instaloval motor, hnací kola, provedl přenos pásu.

Aby se pila nepohnula při řezání, dal jsem tvrdohlavou ložiska. Uzel se skládá ze tří ložisek a dvou rohů. Otvory vyrobené oválné přizpůsobení mezer mezi nimi a stuhou. Dva uzly jsou vyrobeny dvě, druhá je umístěna pod stůl.

Zatahovací tyč, sestává ze dvou svařovaných rohů a vložených profilových trubek. Upevněn šroubem přes svařované matice. Tělo tyče je přišroubováno do horizontálního rohu a má mobilitu pro úpravu.

Z profilové trubky vyrobené rámem stolu, na rámu bude šroubová deska dřeva štípaná deska.

Ochrana pásu karet je instalována s opačnou stranou boku a krabice nahoře.

V důsledku toho se ukázalo, že takový domácí pásový pila pro domácí dílnu. Pily velmi dobře a rychle, domácí zcela spokojené.

Nastavení pily

Самодельный ленточнопильный станок с приводом от дрели или обычным электрическим мотором не будет работать эффективно, если не осуществить наладку пилы.

Tento proces probíhá podle standardního vzoru:

 • zajišťuje, aby kola byla vzájemně rovnoběžná;
 • fluoroplastové podložky instalované na hřídelích slouží k zabránění vertikálnímu nesouososti;
 • spuštění systému v testovacím režimu proběhne bez montáže vodicích lišt;
 • тестовый распил осуществляется без нагрузки;
 • Po dokončení seřizování se nainstaluje blok pro tvarování směru toku třísek.

Pokud je stroj správně nastaven, kola se pohybují plynule a bez trhnutí. Takové vybavení potěší velkou produktivitu a přesnost, která je obzvláště oceňována mezi mistrem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS