Tvář pro trasovací pila s vlastními rukama

Tabulka pro trasovací pila s vlastními rukama: příprava materiálů a nástrojů, montáže

Chcete-li začít, pojďme zjistit, co je obchodník, a proč je potřeba. Stojí za zmínku, že první ze všeho je to elektrický nástroj určený k práci s řezbým dřevem. Zadruhé, hlavní rysem tohoto nástroje je možnost přesně v požadovaném úhlu pro oříznutí konců dřevěných dílů.

Samozřejmě, že takový nástroj musí být v tesařské workshopu, s velkými objemy práce. Jak provést takový nástroj, bude popsán v tomto článku.

trasovací, pila, vlastními, rukama

Sbíráme stůl s vlastními rukama

Montáž přístroje lze podmíněně rozdělit do práce s několika díly. Mezi jeho hlavní složky patří rámec, boční expanze, boční zastávky, upínací desky a základní plošiny pro pila.

Zvažte každou část v pořadí důležitosti.

Rám

Rámec produktu je nejlépe vyroben z kovového profilu (hliník nebo ocel) a jeho průřez je obvykle vybrán z existujícího rozsahu v obchodě. Velikost rámu, jako zásadní pro tabulku, je způsobena volným prostorem kolem, rozměrem řezného prvku a různých produktů (nepohybující se nebo mobilní).

Přečtěte si také: Ohýbání potrubí pro skleníky Udělejte to sami

V souladu s rozměry zvažované pily v rámci rámce, úroveň spodního řádku potenciálního krmení a schopnost měnit polohu pily na lůžku.

Příprava na výrobu stolu

Všechny druhy typů takových tabulek naleznete ve stavebních obchodech, od nejlevnějšího na hlavní profesionál, nicméně existují situace, kdy nakupovat tento produkt není možný. To je v takových případech, kdy by měl být domácí pracovní stůl vyroben pro takový nástroj.

Za prvé, během výroby tabulky, musíte vzít v úvahu několik důležitých položek:

  • Výběr vhodného volného místa pro nastavení tabulky;
  • Povinná montáž pro umístění pevného nástroje;
  • Rozměry zpracovávaných materiálů pro úspěšné umístění;
  • Typ a rozměry samotné nejlepšího pily, které budou instalovány na stole.

Dalším krokem bude analýza a provedení výše uvedených položek, protože úspěšná výroba tabulky přímo závisí na. Po studiu pokynů na montážní sestavy tabulky, přípravu výkresů, jakož i potřebných stavebních materiálů, můžete bezpečně začatnou hromadnou práci.

Tabulka pro propustnou pila

Tato technika musí mít pevný pták. Pokud se používá v průmyslu, pak jsou vždy stacionární báze, speciálně určené pro koncovou pilu. Jsou velmi velké a nevyhovují domácímu použití.

Pokud se rozhodnete zakoupit trasovací nápoj a nainstalovat jej na balkóně nebo v dílně, pak je to nejprve nutné zvolit spolehlivý základ, který nebude trvat mnoho místa. K dispozici je obrovský rozsah důvodů pro pronikání pily. Takže akvizice není nesmyslným nákupem, musíte odrazit z technického datového nástroje.

READ  Brusný stroj pro sex s vlastními rukama

Nejdříve byste měli zjistit, v jakém účelu budete používat tuto pilu. Modely určené pro řezání dřevěných povrchů nemají kapacitu těch, které jsou určeny pro práci s plechy nebo výrobky proti nárazům. Diffense závisí na výkonu a hmotnosti zařízení.

Odborníci doporučují výběr nejmenších pracovních stolů, ale musí být vysoká síla. Skutečnost je, že velká základna na celý balkon nebo polovinu workshopu vytvoří během provozu agregátu nějaký nepohodlí.

Mnozí výrobci Stanin poskytují možnost změny výšky nohou tak, aby každý operátor mohl nastavit tabulku pod jeho růstem.

Některé jemné pily se prodávají okamžitě se základnou. Takové tabulky se dokonale zapadají, protože budou vypočítány pod specifickým nástrojem, jeho rozměrem a hmotností. V takových zařízeních, kromě hlavního stolu, existuje další podpůrná podpěra, takže provozovatel může pohodlně pracovat s velkými výrobky.

Samozřejmě si můžete zakoupit základ pro tento výrobek a kompletně a samostatně. Hlavní věcí je, že stojan a koncová pila jsou kompatibilní hmotností a velikostí.

trasovací, pila, vlastními, rukama

Stannin může být proveden i osobně, ale tovární verze bude mnohem silnější.

Nejjasnějším zástupcem tabulky je DEWALT DE 7023. Je národním týmem, který je velmi pohodlný pro dopravu v kufru auta. Pro účely přepravy zde je ergonomická rukojeť. Takový model může vydržet hmotnost až 230 kg a dokonce i nejdelší prázdné se vejde do rozloženého formuláře. Extra tabulka je často volána stojan.

Základy pro jemné pily jsou nejrůznější. Nejprimitivnější náklady asi 15 dolarů, ale je to docela vhodné pro práci s plastovými trubkami nebo malými dřevěnými výrobky. Náklady na průmyslové modely začínají od 300 dolarů.

Schéma vypracování

Než začnete přípravy na výstavbu tabulky pro konečnou pilu, musíte se rozhodnout, které funkce by měly provést tento nástroj a jaké další funkce mohou být užitečné. Diagram zařízení, jeho výkresů a detaily. A pouze pak kresby každé části jsou vypracovány.

A je důležité vidět celkový obraz celého zařízení, a ne jen obrázek každého uzlu.

Přípravná fáze

Během tohoto období by mělo být zodpovězeno na otázky, které byly popsány výše, poté, co nakreslete skicu stavebního výrobku.

Doporučuje se vypočítat všechny geometrické rozměry a upevňovací místa, jako jsou stolní prvky (nohy, pracovní plochy, další prvky) a upevňovací uzly na základnu.

Práce výroby stolu

Rám může být vyroben z kovového profilu různých sekcí dostupných skladem. Geometrické velikosti rámu závisí na dostupném prostoru, kde bude zařízení, velikost koncové pily a typ instalace namontován (stacionární nebo přenosný).

READ  Jak správně nasadit řetěz na řetězovou pilu

Na rámec je nutné poskytnout místo instalace pily, které musí splňovat dostupné (geometrické rozměry, je možná výška spodního markeru, schopnost měnit prostorové místo).

Bez ohledu na velikost a tvar rámu je nutné poskytnout laterální prodloužení stolů, které mohou být vyrobeny z odolného plastu, plechu nebo překližky. Přítomnost bočních prodloužení pracovní plochy usnadní řezání s dlouhými velikými mezery. Pokud jsou boční přípony umístěny pod úrovní povrchu koncové pily, je nutné zajistit instalaci speciálních polic, které budou pohybovat obrobku.

Boční zastávky budou užitečné, díky kterému, po jejich stanovení, můžete vyzkoušet velký počet polotovarů na instalované velikosti. Jako stop můžete použít rohy z jiného typu kovu vybaveného upínacími prvky, kterým jsou zastavení upevněny na pracovní plochu, jakož i další prvky (modřiny, bary a t.D.) Strom ze dřeva nebo plastu, který může být upevněn na pracovním povrchu stolu.

Pro pohodlí provádění práce s velkým počtem polotovarů je nutné provést upínací desky. Chcete-li to provést, můžete použít plechový nebo kovový profil, který je třeba vybaven zařízeními, která jim umožňují provádět jejich tuhou fixaci na ploše. To může být šroubované nebo jiné spojení, zatímco jeden z desek je umístěn pod povrchem tabulky (boční prodloužení) a druhý nad povrchem polotovarů. Stlačení se provádí utažením šroubového nebo šroubového připojení pomocí matic nebo stopek.

  • Instalace jemné pily. Je-li dokončena práce na výrobě rámečku a dalších prvků, je nutné namontovat rámec na připravený povrch a pevně upevnit. Poté je instalace koncové pily a doplňkových prvků.
  • Kontrola výkonu. Po dokončení instalace pily a dalších prvků, které usnadňují práci v této formě řezného nástroje, je nutné zkontrolovat jeho výkon.

Pokud je pila zkontrolovat, stačí, aby jednoduše zahrnula do elektrické sítě, a poté zkontrolovat pohodlí práce na vyrobeném stole, je nutné provést určitou práci, přepravu připravených polotovarů. Zároveň je nutné zkontrolovat:

  • Geometrické velikosti tabulky vám umožní provádět všechny typy operací, které mají být provedeny na tomto zařízení;
  • Stůl a trasovací pila jsou pevně upevněna na povrchu podlahy nebo jiné roviny;
  • Velikost prodloužení odpovídá velikosti sochorů, snadno se pohybují a fixní;
  • Emstace a upínací desky nejsou obtížné jakékoliv nesrovnalosti na pracovním povrchu stolu a rámů rámu.

Referenční tabulka pro koncovou pilu, jedná se o návrhový prvek, který umožňuje pracovat s vysokou produktivitou práce, poskytování bezpečného provádění operací pro zpracování různých typů materiálů.

Pozdravy! Na našich stránkách najdete obrovský počet užitečných článků a poradenství ohledně moderní konstrukce, opravy a interiérového designu. Pro vaše pohodlí jsou všechny výrobky z webu distribuovány přes tematické sekce. Jsme také vždy připraveni podpořit konverzaci v komentářích, psát.

READ  Mechanismus lezeckých kruhových pily to udělat sami

Nástrojové zařízení

Fantazie pily jsou malé velikosti zařízení, které jsou pevně upevněny na pracovních stolech pomocí šroubových spojovacích prvků. Workshop pracovního stolu má podtrhovaný design a udržuje stabilitu zařízení během zpracování velkých polotovarů. Jako součást stacionárního stroje bratrizujícího dřeva, takové povinné prvky lze nalézt jako rukojeť, elektromotor, řeznou hlavu a masivní základnu. Pokud budete pokračovat z recenzí vlastníků, tento nástroj vyžaduje určité dovednosti účinně řešit rozvíjející se úkoly, a také potřebuje pečlivou údržbu.

Různé typy pily se rozlišují v ceně spojené s úkoly modelu a slávu výrobce. Nejznámější známky:

Typ fantazie obsahuje následující části:

Sběrný motor nevyžaduje pravidelné sledovací a mazací díly a asynchronní vyniká pro dlouhý a tichý provoz. Existují možnosti, kde je motor nainstalován zezadu, což je recenze mnohem lepší při ruční práci.

Motor pracuje s mechanismem přenosu otáčení přes pás nebo ozubeného kola. V první verzi se snižuje hluk a neexistuje otřesem řezačky a druhá volba nedává pitné příležitosti pro skluzu při řezání v případě těžkého tlaku.

Odrůdy jemné pily

Existuje několik typů jemných pil (u lidí, které jsou také nazývány „Trim“). Přečtěte si tyto odrůdy.

Pendulovaya

Základní část takové pily je postel. Tabulka je připojena k lůžku, který by měl mít rotační mechanismus vybavený pravítkem. Tento mechanismus umožňuje proces řezání v určitém úhlu, nastavit jej ke specifickým individuálním potřebám každého uživatele. Tento úhel může být navíc změněn pohybem plochy přímo do postele.

Co se týče samotného pily, je upevněn v tomto zařízení pomocí páky, a také bruslit přes závěs. Díky kyvadlu, který dal jméno tomuto typu stékajícího pila, pila se pohybuje dolů nebo nahoru.

Kombinovaný

Při použití pily typu kombinace může být úhel řezání změněn ve 2 směrech. Zařízení ve složce, stejně jako předchozí možnost, obsahuje další závěs. Aby se změnil úhel řezu, musí být nastaven a odstraněn na stranu, což je opakem místa, kde je pohon namontován.

S Blokem

Toto zařízení je považováno za nejvšestrannější, protože pila může být posunuta nejen kolem osy, ale také podél přímky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS