Udeřte hřebík kladivem, čím ho ošetřit

udeřte, hřebík, kladivem

jak se zacházet s hřebíkem kladivem

Jedná se o velmi častý typ poranění končetin, se kterým se v průběhu života setkává většina lidí. Taková zranění zpravidla nemají závažné následky, ale vyžadují zásah odborníka.

K poranění nehtové ploténky na prstech nebo nohou dochází v důsledku úderů, mechanického drcení, trhání, neodborné manikúry nebo pedikúry, zánětu nehtové kůžičky. Rozlišuje se podle typu zranění:

 • Poranění ostrými předměty. způsobená ostrými mechanickými nárazy. Může jít o náraz, bodnutí nebo úraz způsobený pádem těžkého předmětu apod.д.
 • Chronické trauma. důsledek mírného, ale trvalého působení. K takovým zraněním může dojít například v nepohodlné obuvi

Udeřte hřebík kladivem, jak s ním zacházet

Byla provedena studie dynamiky barvy nehtů u subnailového hematomu a/nebo subnailového krvácení. Bylo prokázáno, že modré nehty lze naléhavě vybělit pomocí bělidel a krevních bělicích prostředků včetně hydrogenuhličitanu sodného a peroxidu vodíku.Bylo prokázáno, že jednorázové vstříknutí roztoku bělidla na krev (bělidla) do dutiny hematomu zajistí nouzové odbarvení subnailového hematomu a modrý nehet. Byla vynalezena originální metoda pro nouzové kosmetické odbarvení nehtového hematomu u osob poraněných pohmožděním prstu tvrdým tupým předmětem. Nová metoda ošetření modrého nehtu spočívá v perforaci nehtu nad dutinou hematomu zubní frézou, vypuštění krve z dutiny hematomu, propláchnutí dutiny nehtu bělicím roztokem, vysušení nehtu a dutiny hematomu suchým vzduchem, trvalém vyplnění otvoru bezbarvou a průhlednou světlem vytvrzující výplňovou hmotou, vyhlazení povrchu nehtu a jeho nalakování.

Reshetnikov A.П., Urakov A.Л., Urakova N.А., Michajlovová N.А., Serova M.В., Elchov I.В., Dementiev V.Б., Zabokritsky N.А., Syutkina U.С. Expresní metoda odstraňování krvavých skvrn z oděvů. // RUS patent 371532 18.08.2008.Bulletin. 0.

Modřina, podlitina, hematom, boule. Jak správně říkat?Naučit se správnou terminologii. (Nalezeno na internetu: https://pravorub.ru/articles/66872.html. Datum reference: 03.12.2016).

A Urakov.Л., Urakova N.А., Urakova T.В., Kasatkin A.А., Kaškovský M.Л., Dementiev V.Б., Sokolova N.В., Šachov V.И., Reshetnikov A.П., Syutkina Y.С.Využití termovizního zobrazování k hodnocení postinjekční a postinfuzní lokální toxicity roztoků léčiv// Problémy znalectví v medicíně 2009 T. 9 (33) С. 27-29.

A P Urakov.Л., Urakova N.А., D A Nikityuk.Б., Fisher E.Л., Chernova L.В., El Hassaoun H. Bělidla. Nová farmakologická skupina léčiv// Pokroky moderní přírodovědy 2015.7 P. 1102-1107.

Urakov A.Л., Urakova N.А., Chernova L.В., Fisher E.Л.Bělidlo// RUS Patent 539380. 20.01. 2015. Bulletin.

Urakov A.Л., Urakova N.А., Kasatkin A.А., Chernova L.В., Fisher E.Л., Nasyrov M.Р. Způsob odbarvení kůže v oblasti pohmožděnin// RUS Patent 586278.10.06.2016.Bulletin. 6.

Urakov A.Л., Urakova T.В. Nástroj pro intradermální bělení modřin//RUS Patent 573382. 20.01.2016. Bulletin.

Urakov A.Л., Urakova N.А., Nikityuk D.Б., Chernova L.В. Způsob bělení kůže v oblasti modřin// RUS Patent 582215. 20.04.2016. Bulletin. 1.

Urakova N.А., Gadelšina A.А. Byl vynalezen nový lék. Sušený krevní rozvolňovač, který zajišťuje nasáknutí obvazů přiléhajících k ráně// International Journal of Applied and Basic Research 2016. 1 (část 3) С. 464-467.

Modrý nehet dnes zná téměř každý člověk na světě, protože toto náhlé zbarvení nehtu je celoživotní zkušeností, ať už u něj samotného, nebo u někoho z jeho známých či příbuzných, po úderu tvrdým tupým předmětem do distální falangy. Není také žádným tajemstvím, že modrý nehet je způsoben mechanickým prasknutím cév pod nehtovým lůžkem a krvácením do měkkých tkání. Modrý nehet, modřina pod nehtem a hematom pod nehtem však nejsou uvedeny v oficiálním seznamu lidských onemocnění.

READ  Jak řezat sex dlaždice doma

Jinými slovy, „modrý nehet“ není oficiální medicínou uznáván jako skutečná nemoc. Ani pro tuto nerozpoznanou nemoc neexistuje standardní léčba. Mimochodem, totéž platí i pro modřiny na jiných částech těla [4].Překvapivě stále neexistuje žádný oficiálně uznávaný standard léčby modřin ! Pro léčbu podkožních a nehtových krvácení, odřenin a hematomů nebyla dosud vyvinuta žádná farmakologická skupina léčiv[4,5].

Zároveň existuje jedna oblast medicíny, ve které se modrý nehet způsobený modřinou nebo hematomem pod nehtem léčí zcela jinak a zcela vážně. Jedná se o forenzní vyšetření živých osob [2]. Ač se to může zdát zvláštní, v praxi soudního lékařství je nález modrého hřebíku při ohledání obětí jednoznačně interpretován jako důkaz úderu tvrdým tupým předmětem a jako tělesné poranění [2]!Tedy jako nemoc !

A existují vědci, kteří tvrdí, že je třeba bělit kůži při modřinách a krvavých stopách na oblečení pomocí speciální farmakologické skupiny látek nazývaných „bělidla na skvrny“ [4,5,6,7,8]. [4,5,6,7,8,9].

Existuje tedy důvod se domnívat, že „modrý nehet“ si zaslouží uznání jako skutečná nemoc hodná léčby speciálními prostředky a technologiemi jejich aplikace!

Účel šetření. popis modřiny a/nebo hematomu pod nehtem (modrý nehet) pro zahájení procesu uznání jako nemoci hodné zařazení do úředního seznamu lidských nemocí.

Byla prostudována vědecká a patentová literatura a analyzována tvrzení týkající se diagnostiky, prevence a léčby modřin, odřenin a hematomů, jakož i krvácení a krvácivých látek. Byly provedeny laboratorní, experimentální a klinické studie dynamiky barvy a stavu nehtů při přítomnosti modřiny a/nebo hematomu pod nehtovou ploténkou. Byl vyvinut laboratorní model podkožního hematomu a podlitiny pod nehty[1,10]. Screening léčiv, vývoj originálních bělicích látek na nehtový hematom a metody léčby modrých nehtů. Byly vytvořeny nové vynálezy, provedena první klinická pozorování účinnosti vynalezených prostředků a metod pro urgentní odbarvení hematomů nehtů a léčbu modrých nehtů, sepsány popisy vynálezů a podány přihlášky patentů na vynálezy u FIPS.

V paralelní studii byla po dobu 2 měsíců sledována dynamika lokálního zabarvení a lokální teploty nehtu levého palce po úderu domácím kladívkem do distální falangy a vytvoření subnailového hematomu. Vyšetření byla provedena pomocí tkáňové fotografie a videozáznamu ve viditelném a infračerveném spektru. Infračervené monitorování teploty rukou bylo prováděno pomocí přístroje ThermoTracerTH9100XX (NEC, USA) [3].

Proč se pod nehtem na rukou tvoří dutina:

Pokud zaznamenáte první příznaky onycholýzy, obraťte se na podiatrické centrum PODOLAB v Petrohradě. Podiatři vám s tímto problémem poradí. A rychle získáte zpět atraktivní vzhled svých nehtů.

Příčina poranění nehtů

Většina úrazů je úrazem doma, v práci, u aktivních lidí. Traumatizace se může týkat nehtů na rukou i na nohou.

Mechanické

úder kladivem, přiskřípnutí dveřmi nebo zásuvkou.

udeřte, hřebík, kladivem

Stříhání kůžičky nůžkami při manikúře a pedikúře.

K poranění nehtového lůžka dochází při nošení bot s úzkým nebo malým podpatkem. V důsledku toho se nehet zhmoždí a potlačený nehet se začne oddělovat od nehtového lůžka.

READ  Pracovní režim s rotačním kladivem v režimu sekání

Chemické

Používání gelových laků a akrygelů s vysokým podílem kyseliny metakrylové, která se hromadí v nehtové ploténce a ničí ji, což způsobuje poranění nehtového lůžka a oddělení nehtu od něj.

Pokud má člověk tenkou nehtovou ploténku nebo příliš pilovité nehty, stačí jediná aplikace, aby došlo ke spálení nehtů.

Thermal

K tepelnému spálení nehtů dochází, když se nehty „zapečou“ během polymerizace gelového laku v lampě.

Nejprve mírné teplo, po kterém následuje ostrý pocit pálení.

Nadměrné teplo způsobuje změnu struktury bílkovin v buňkách, což vede k uvolnění nehtu z lůžka.

Paronychia

Infekční zánět nehtového lůžka nebo okolí nehtu. Běžně se nazývá panaricle a vyskytuje se častěji na rukou, méně často na nohou.

Léze je poměrně nepříjemná a lékaři doporučují přistoupit k léčbě a ošetření co nejdříve, aby nedošlo ke ztrátě nehtové ploténky nebo abscesu.

udeřte, hřebík, kladivem
 • Onychofagie je zlozvyk kousání nehtů, který způsobuje chronické poškození nehtů i kůže v jejich okolí.
 • V kombinaci několika výše uvedených faktorů.

Co dělat, když máte pohmožděný nehet na noze

První pomoc

Pokud máte na prstu prsten, měl by být nejprve odstraněn, protože později to nebude možné kvůli otoku, který se vytvoří. Chcete-li předejít pohmožděninám, položte prst pod proud studené vody, přiložte studený obklad nebo led. To pomůže zúžit cévy a zmírnit bolest. Přiložte studený obklad na 10 minut a poté počkejte na přestávku.

K vyloučení zlomeniny se pořídí rentgenový snímek poraněné ruky

Pokud jsou zjištěny odřeniny nebo řezné rány, jsou ošetřeny antiseptiky (peroxid vodíku, chlorhexidin, Zelenka nebo jód). Při částečném odloučení nehtu se rána vymyje a přiloží se obvaz s anestetickou mastí, aby se zabránilo dalšímu poranění.

K tomuto účelu lze použít gázu nebo gázu či kus látky. Na poškozený hřebík není dobré lepit náplast, protože ji lze později obtížně odstranit. Zákrok je velmi bolestivý, a pokud se nehtová ploténka odloupla, může být zcela odtržena.

Po poskytnutí první pomoci musí být pacient převezen do traumacentra, aby lékař mohl vyloučit komplikované zranění, například zlomeninu nebo vykloubení. Lze je zjistit pomocí rentgenového snímku.

6 nebezpečných cvičení a jejich náhražky

Pomoc pro diabetiky: 7 užitečných látek

6 domácích léků na poranění paty

Ošetření pohmožděného nehtu

Ošetření modřiny se provádí ambulantně. Pokud jsou pod nehty hematomy, lze je otevřít propíchnutím nehtové ploténky jehlou. Vzhledem k tomu, že zde nejsou žádná nervová zakončení, není tento zákrok příliš bolestivý. V případě závažných pohmožděnin však mohou být podány léky proti bolesti.

Velké hematomy na nehtech mohou vyžadovat odstranění nehtu. Jedná se o poměrně závažný a bolestivý zákrok s dlouhou dobou rehabilitace v lokální anestezii.

Ke zmírnění bolesti při pohmoždění se pacientovi doporučují analgetika na bázi ketorolaku (Ketanov, Ketorol), nimesulidu (Nimid, Nimesil, Nimedar) nebo ibuprofenu (Nurofen, Ibuprom). Přípravek se užívá podle návodu 2-3krát denně po jídle.

V některých případech může být nutná sádrová dlaha nebo dlaha

V prvních hodinách po úrazu, pokud je to možné, udržujte nohu ve zvýšené poloze. Při přetržení šlach, zlomeninách a zlomeninách kostí se na prsty přikládá sádrový nebo fixační obvaz.

Prostředky tradiční medicíny

Následující domácí prostředky mohou pomoci vyléčit modřinu:

 • Recept: Polévková lžíce bramborového škrobu zředěná teplou vodou do konzistence husté zakysané smetany. Přípravek se nanáší na povrch prstů. Když kaše ztuhne, smyje se teplou vodou a znovu se nanese. Tento postup lze opakovat, dokud se příznaky nezmírní;
 • Recept: Smíchejte po jedné lžičce jedlé sody a mořské soli a rozpusťte je ve sklenici teplé vody. Do roztoku se ponoří prst a podrží se čtvrt hodiny. Poté aplikujte peroxid vodíku. Ošetření se provádí denně až do vymizení příznaků modřiny;
 • Recept: List jitrocele se omyje pod tekoucí vodou, na jeho povrch se nanese tenká vrstva medu, přiloží se na poškozený nehet a překryje se obvazem. Obvaz nechte přiložený přes noc;
 • Předpis: Badyaga prášek se zředí teplou vodou a aplikuje se na poraněné místo. Po dvou hodinách smyjte teplou vodou. Pokud nedošlo k poranění kůže, měla by se léčba aplikovat dvakrát denně, dokud se příznaky nezmírní;
 • Recept: bylina Artemisia bittera se jemně naseká, přiloží se na pohmožděninu, přikryje igelitem a překryje obvazem. Po třech hodinách odstraňte. Ošetření opakujte každý den, dokud bolest nezmizí.
READ  Co potřebujete snížit strom ve dvoře

Období zotavení

Po dobu rekonvalescence se vyvarujte fyzické zátěže poraněné paže.

1 až 3 týdny pracovní neschopnosti po úrazu. U přetržených šlach, zlomenin a zlomenin kostí se tato doba prodlužuje na jeden měsíc.

Pokud se po této době nepodaří poraněný prst na noze narovnat, může být nutná chirurgická léčba.

Pokud se stav pacienta nezlepší do týdne po úrazu, s narůstající bolestí nebo hnisavým výtokem, je nutná druhá konzultace s úrazovým chirurgem nebo traumatologem, aby se vyloučila komplikace.

Domácí léčba

samoléčba doma je povolena pouze v případě, že zranění nezpůsobilo žádné komplikace a nejedná se o výron nebo zlomeninu. Pokud je nehet vážně poškozen, je nutné vyhledat ošetření na úrazovém oddělení. Pokud se tak nestane včas, hrozí vysoké riziko vážných následků, které mohou zahrnovat i amputaci prstu. Existuje řada případů, kdy se specializované lékařské péči prostě nelze vyhnout:

 • Nehet je černý.
 • Silný otok prstů na nohou.
 • Hnisavý výtok zpod nehtové ploténky.
 • Objevuje se zánět v blízkosti nehtové ploténky.
 • Prst je příliš horký.
 • Zvýšená celková tělesná teplota.
udeřte, hřebík, kladivem

Tipy a triky

Nehet se nezahojí během několika dní.

Obvykle trvá několik měsíců, než modřina zmizí, než nehtová ploténka odroste a nehet získá zdravou růžovou barvu.

Rychlost růstu ploténky je přibližně 1 mm za týden, takže dobu zotavení lze předem odhadnout změřením šířky modřiny vytvořené na nehtu.

Pokud je nehtová ploténka zcela zastřižená, trvá zotavení o něco déle, ale nemusíte se bát. rychle doroste, rychle se regeneruje a zranění brzy zmizí. Nejdůležitější ve fázi zotavení je chránit nehet před dalším poškozením. Nejdůležitější je, aby byl nehet rovný a krásný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS