Udělej si sám adaptér pro těžký pojízdný traktor

Vyrobte si adaptér pro pojízdný traktor vlastníma rukama. Pokyny krok za krokem, kreslení

září 04 0 recenzí

jednonápravový traktor je běžnou a oblíbenou speciální výbavou, která ušetří spoustu času a námahy každému kultivátoru. Tato jednotka může pracovat po celý rok, sázení plodin na jaře, sklizeň v létě, čištění silnice od zahradního odpadu na podzim, odklízení sněhu v zimě. Jedinou nepříjemností při ovládání pojízdného traktoru je táhnout jej před sebou a držet se za obě rukojeti s dostatečným úsilím. Pro usnadnění procesu práce za pojízdným traktorem pomohou speciální nástavce, jejichž název je adaptér. Co je adaptér pro pojízdný traktor? Jedná se o takový vozík se sedátkem, s jehož pomocí můžete vykonávat práci stejně jako za traktorem, t.E sedící. K dnešnímu dni si ne každý může koupit adaptér pro pojízdný traktor. Proto navrhujeme, aby se zoufalství a vezmeme vše, co ve vašich rukou doslova. Snažili jsme se co nejvíce projít všechny požadavky farmářů a farmářů. Je čas vyrobit adaptér pro pojízdný traktor vlastníma rukama! Vpřed k seznámení!

Jak vyrobit adaptér pro pojízdný traktor vlastníma rukama?

adaptér, těžký, pojízdný, traktor

Domácí adaptér pro pojízdný traktor od vás nebude vyžadovat zvláštní finanční a materiálové náklady ani specifické znalosti. Bude stačit přemýšlet o výkresech a rozměrech, získat nějaké materiály a vhodnou sadu nástrojů.

Minimální požadované příslušenství pro vlastní montáž adaptéru na pojízdný traktor je následující:

 • kovové rohy;
 • čtvercový kovový profil;
 • 2 kola vhodné velikosti;
 • svařování;
 • husté plechy (pro podporu pod nohama);
 • drobné ruční nářadí (šroubovák, pila, metr atd.). d.).

Na začátku článku jsme již uvedli obecnou představu o tom, jak by měl adaptér vypadat. Nyní více o zbytku hlavních prvků jeho designu.

 • Rám. Hlavní součást budoucího vybavení. Konstrukce některých adaptérů umožňuje integraci s pojízdným traktorem do jednoho celku, ale takový adaptér vyžaduje restrukturalizaci samotného pojízdného traktoru (budete potřebovat nový stojan motoru).
 • Suspenze.
 • zádrhel. Poskytuje stabilitu a spolehlivost celé konstrukce. V závislosti na typu adaptéru je třeba vzít v úvahu typ závěsu. Pokud je adaptér s volantem, závěs musí být pevný. U pohyblivého kloubu musí být závěs otočný, na vodorovném závěsu.
 • sedadlo. Hotový produkt je vytvořen nebo vybrán na základě preferencí designéra.
 • Kontrolní systém. Vhodné v případě pevného závěsu. Můžete si také vyrobit vlastní nebo koupit.

Níže uvedené výkresy podrobně ukazují rozměry konstrukce adaptéru a také jeho hlavní spojovací uzly.

Montáž jednoduché konstrukce

Jednoduchý model adaptéru je kovový rám. Je vyroben z trubky s obdélníkovým průřezem o délce 1,7 metru. Na jednom konci trubky je kolmo navařena trubka o délce 0,5 metru, která bude sloužit jako základ pro připevnění stojanů pro kola adaptéru. Výška samotných regálů od osy kola k hornímu bodu je 0,3 metru.

READ  Paralelní zaměření na skládačku to udělá sami

Pro výrobu konstrukce můžete použít kola vyjmutá ze zahradního vozíku. Můžete je instalovat na pouzdra, která se na běžném soustruhu celkem snadno provádějí. Na hotová pouzdra se nasadí ložiska příslušné velikosti

Poté je třeba k centrální trubce a pouzdrům kola adaptéru přivařit výztuhy. Délka výrobků závisí na úhlu jejich sklonu vzhledem ke konstrukci. Čtvercový rám adaptéru lze také vyrobit v libovolné velikosti. V našem případě se jedná o rám 0,4×0,4 metru. Pro vybavení příslušenství je k zadnímu konci rámu přivařen kanál o délce 0,4 metru. Montáž a připojení bočních trubek konstrukce se provádí pomocí šroubů.

K rámu je také přivařena páka pro nastavení. Má tři „kolena“ dlouhá 20, 30 a 50 cm. Pro zvýšení působící síly je seřizovací páka vybavena přídavnou pákou o délce 75 cm. Spojkovou sestavu konstrukce lze zakoupit v obchodě nebo vyrobit samostatně. Bez ohledu na to, zda se jedná o sériový nebo vlastnoručně vyrobený závěs, je třeba věnovat zvláštní pozornost jeho spolehlivosti. Doba provozu příslušenství závisí na jeho kvalitě.

Sedák je umístěn na kovové podpěře, která je přivařena ke středové trubce. Adaptér připraven k použití.

Jak vyrobit DIY přední adaptér

Pokud máte minimální dovednosti v práci s jednoduchými nástroji, stejně jako schopnost používat kresbu, můžete si snadno vyrobit domácí adaptér, jako je KTZ pro pojízdný traktor.

přístroj

Hlavní části této jednotky jsou:

 • Rám.
 • Provozovatel pracoviště.
 • Závěs, který může být můstkový, axiální, portálový a také otočný.
 • Řízení s pevným závěsem.

Vzhledem k přednímu umístění zařízení je na něm vybaveno místo pro uchycení čepele (pokud je použita zadní verze, tak je na ní vytvořen portál pro použití nástavců).

Nejdůležitějším prvkem této konstrukce je spojovací zařízení, které je nezbytné pro zajištění kvalitního upevnění adaptéru na samotný pojízdný traktor. Poskytuje také potřebnou úroveň stability budoucí čtyřkolové dopravy. Možnost převodu převodky řízení vpřed zajišťuje tuhý závěs. V případě změny úhlu sekce pro otočné zařízení je nutné zajistit horizontální upevnění závěsu.

Výrobní proces

Samotný postup výroby domácího adaptéru je následující:

 • Je vytvořen nezávisle používaný buď připravený kinematický diagram přizpůsobený podle konkrétní volby. Nejdůležitější podmínkou je zde zajištění správné vyváženosti budoucího návrhu.
 • Poté je sestaven hlavní rám. Je vyrobena na principu vidlice s objímkou ​​umožňující otáčení.
 • Vpředu jsou připojena kola s mechanismem řízení a je také vytvořen držák, na který bude v budoucnu připojena čepel.
 • Na rámu je namontováno sedadlo, vedle kterého je instalován mechanismus s dálkovým ovládáním pojízdného traktoru.
 • Na závěr se celá konstrukce zkontroluje a otestuje, aby se zjistily závady nebo různé nedostatky.

Před použitím se doporučuje natřít všechny kovové části, aby byly chráněny před korozí.

Použití adaptérů pro pojízdné traktory vám umožňuje učinit z nich plnohodnotný mini traktor, čímž se výrazně rozšiřuje rozsah jejich použití. Kromě toho se zvyšuje produktivita a snadnost použití zařízení. Takové agregáty mohou být zakoupeny připraveny pro specifické motobloky nebo sestavovat nezávisle po přípravě diagramu.

READ  Jak nainstalovat světlomet na jednonápravový traktor Hopper

Odrůdy

Klasifikace adaptérů řízení lze nazvat kola. Řízení se provádí ve formátu samostatného uzlu. Kola, která provádějí volitelný volant, mohou být umístěna vpředu a zadní.

Pokud jde o polohu pohonu řízení, závisí na vlastnostech návrhu a náhradních dílů, protože během provozu není možné se vyhnout opravám a výměně prodloužených dílů.

Modely, které adaptér se nachází vpředu, nazvané odrůdy s předním řízením. V takových modifikacích je motor druh traktoru celé jednotky.

Pokud je adaptér umístěn vzadu, a Motoblock musí vytáhnout za ním, takový přístroj se nazývá pohon zadního kola. Jinými slovy, pokud je adaptér umístěn před fiberboardem. jedná se o produkt předního typu, a pokud je zadní strana vzadu.

Volba jednoho nebo jiného kupujícího se vykonává na základě vlastních preferencí.

Například, přední volba je vhodnější pro uvolnění a orání léčené půdy. Zde, kromě síly motocyklů není potřeba průzkumu webu. Pokud potřebujete tlačit pěstnou kulturu, pak pro takové účely je vhodný zadní analog.

Můžete se však podívat na možnost, kdy je adaptér blíže k ose pohonu. Hmotnost obsluhy v tomto případě vytvoří dodatečné zatížení, neumožňuje motoblocku vyskočit ze země během práce techniky.

Na základě odrůdy můžete klasifikovat adaptéry pro tělo a neviditelné. První poskytuje přepravu zboží, druhá je vhodnější pro zpracování půdy. V závislosti na výkonu jednotky, adaptéry s motoblokem pomocí dlouhého nebo krátkého dýchání. První modifikace jsou aplikovány na těžké stroje, druhý se používá ve světle.

Jak vyrobit adaptér pro pojízdný traktor vlastníma rukama?

Domácí adaptér pro pojízdný traktor od vás nebude vyžadovat zvláštní finanční a materiálové náklady ani specifické znalosti. Bude stačit přemýšlet o výkresech a rozměrech, získat nějaké materiály a vhodnou sadu nástrojů. Minimální požadované příslušenství pro vlastní montáž adaptéru na pojízdný traktor je následující:

 • kovové rohy;
 • čtvercový kovový profil;
 • 2 kola vhodné velikosti;
 • svařování;
 • husté plechy (pro podporu pod nohama);
 • drobné ruční nářadí (šroubovák, pila, metr atd.). d.).

Na začátku článku jsme již uvedli obecnou představu o tom, jak by měl adaptér vypadat. Nyní více o dalších hlavních prvcích jeho designu.

 • Rám. Hlavní součást budoucího vybavení. Konstrukce některých adaptérů zajišťuje kombinaci s jedním kusem motoru, ale takový adaptér vyžaduje restrukturalizaci a samotný motorový blok (to bude mít novou stanici pro motor).
 • Suspenze.
 • zádrhel. Poskytuje stabilitu a spolehlivost celé konstrukce. V závislosti na typu adaptéru je třeba vzít v úvahu typ závěsu. Pokud je adaptér s volantem, závěs musí být pevný. U pohyblivého kloubu musí být závěs otočný, na vodorovném závěsu.
 • sedadlo. Hotový produkt je vytvořen nebo vybrán na základě preferencí designéra.
 • Kontrolní systém. Vhodné v případě pevného závěsu. Můžete si také vyrobit vlastní nebo koupit.

Níže uvedené výkresy podrobně ukazují rozměry konstrukce adaptéru a také jeho hlavní spojovací uzly.

Velikosti adaptérů pro ruční traktor a stávající konstrukce

Aplikace s pojízdným traktorem lze do značné míry zjednodušit vytvořením příslušenství jako adaptéru. Ve skutečnosti se jedná o přechodový článek, pomocí kterého je agregát spojen s dalšími prvky. Automatizace práce bude s tímto vybavením vynikající. Pokud tedy rychlost práce byla 5 kilometrů za hodinu, s adaptérem to bude již 10 kilometrů za hodinu.

READ  Velký mazivo pro trénování trávy

Některé modely mají páku, která se zvedá. To samozřejmě výrazně zjednodušuje ovládání mechanismu a také pohyb pojízdného traktoru na pozemku dacha. K přepravě zboží lze použít adaptér s volantem pro pojízdný traktor, pro který jsou vybaveny korbou. A jejich oje mohou být dlouhé nebo krátké, vše závisí na hlavním účelu zařízení. Pokud tedy mluvíme o modelech, u kterých je oj krátká, pak jsou určeny pro práci s pojízdnými traktory, které jsou dostatečně lehké, a naopak, pokud je oj dostatečně dlouhá, jsou vhodné pro pojízdné traktory s těžkým hmotnost. Pro vytvoření adaptéru pro pojízdný traktor není nutné vytvářet výkresy a rozměry, ale je velmi žádoucí. Jejich přítomnost výrazně usnadní práci!

Recenze

Mnoho pozitivních příkazů o aplikaci tohoto zařízení naleznete v síti. Obzvláště běžné jsou informace a materiály o čelních pohledech. Uživatelé berou na vědomí, že toto zařízení rozšiřuje možnosti pojízdného traktoru a zvyšuje produkci.

v závislosti na designu.

Domácí adaptéry usnadňují život mnoha zahradníkům a majitelům domů. Tato zařízení zvyšují produktivitu obdělávání půdy a rozšiřují záběr pojízdného traktoru.

jednonápravový traktor s řízením

U této metody bude napájecí jednotka umístěna za řidičem a pevně připojena k přednímu adaptéru. V důsledku toho se zvýší koeficient adheze hnacích kol k půdě. To zase zvýší tažnou námahu, což umožní pracovat s jakýmkoliv nástavcem. Pro takové experimenty se nejlépe hodí lehký jednonápravový traktor Saljut, který má hmotnost asi 75 kg a výkon 6,5 litru. s.

V tomto případě budete potřebovat sloupek řízení s převodovkou. To je ale pro tento případ, pokud si troufáte na jednonápravový traktor s předním řízením. Tento postup je mnohem složitější a namáhavější než jednoduchý kloub, ale výsledek vás potěší. získáte jednonápravový traktor s volantem a sedadlem a všechny potřebné páky budete mít po ruce.

Při výrobě budete potřebovat nejen volant a převodovku, ale také táhla s radličkami. Určitě se vám budou hodit pedály plynu, spojky a brzdy umístěné pod nohama. Ke standardnímu ovládání jsou připojeny podomácku vyrobenými tyčemi nebo ocelovými lanky.

Na pravé straně sedadla je instalována páka pro zvedání nebo spouštění příslušenství a také rukojeť parkovací brzdy. Na předních kolech jsou umístěny blatníky se světlomety. A mini-zařízení nakonec převezme konečný vzhled pojízdného traktoru s předním adaptérem.

Je třeba poznamenat, že adaptér má zároveň dobré technické vlastnosti, které vám umožní plně ocenit výhody práce na vašem mini-zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS