Udělejte si bramborový sklíčidlo na motoblock s vlastními rukama

Udělejte domácí brambory pro motoblock s vlastními rukama

Pro lidi žijící ve venkovských oblastech, čištění podzimních plodinových brambor zůstává časově náročnou. Samozřejmě, dnes málo lidí provádí podobnou práci s ručním způsobem, s pomocí lopatu. Mnoho si koupit různá mechanická zařízení pro to, a některé, tzv. „Cumoles“, s vlastními rukama, aby různá zařízení se zbavit sebe a jejich blízký z tvrdé práce. Zvláštní poptávka mezi venkovskými pracovníky je používána bramborovým flukerem, funguje s motivem jakékoli modifikace, ať už všechny miloval ztracený model „NEVA“ nebo zařízení od jiného výrobce. Hlavní věcí je mít jasnou myšlenku, která je domácí bagr pro brambory, a být schopen vytvářet výkresy na potřebných výpočtech.

Konstruktivní prvky a typy

Je nutné okamžitě připomenout, že toto mechanické zařízení, jak je vidět na fotografii, provést práci, lpí na motoblock. Takové kouzlo vyrobené vlastními rukama, jak je znázorněno na videu, zvládne půdu nejen blízko domu, ale v polních podmínkách.

Hlavním účelem brambor je separace bramborových hlíz od půdy a pokládání je na zemi. Takový agregát je snadno spravovat a má jednoduchý design. Proto je obvykle obtížné postavit si svou vlastní práci. Nejdůležitější věcí je, že tento namontovaný mechanismus je vhodný pro jakýkoliv model motobloku, ať už je známý „Neva“ nebo jinou modifikaci.

Mnozí čtenáři řekne, že je možné zakoupit takové brambory v obchodním bodě pro prodej zemědělských mechanismů a zařízení a proč to udělat s vlastními rukama. Takové schválení je správné, ale ne úplně. Veškerý zkušený Gardene řekne. měď navržený v domácí workshopu bude praktičtější, protože bude navržena pro již známou charakteristiku půdy, a bude také prováděna pod mocí určité osoby. I zde stojí za to přidávat cenu. Zařízení provedené s vlastními rukama bude stát mnohem levnější než nákup v obchodě.

Před pokračováním s kreativní konstruktivní prací na vytváření brambor je nutné zapamatovat, že je přizpůsoben práci na půdách, které mají střední a malé kritérium hustoty. Pro výrobu jednotek upravených pro práci na těžkých půdách je nutné mít hluboké znalosti fyziky a mechaniky.

Rychlost pro brambory, přizpůsobené motobloku, jak je zobrazeno na fotografii, se stane takovým:

Bohatý nebo vibrační mechanismus. skládá se především z lemis a vibrační síto. Princip akce tohoto typu chladu brambor provozu s motoblokem, jednoduchým. Půda spolu s brambory je podkopána lemeh. Potom opouští dopravní mříž v reálném životě hlízy na svém povrchu a půdní otřesy, jako přes síto, zpět. Takový model je účinný v práci, ale poněkud komplikovanější ve výrobě.

Instalace dopravníku pro brambory Copme. může svobodně pracovat, například na základě takového motobloku, jako „Neva“. Podle návrhu se dopravníková měď sestává z lemum a hnacího dopravníku, který má speciální zaháknuté zařízení pro udržení hlíz na plošině a purifikaci z půdy. Design dopravníku pro kopání brambor má větší praktičnost než vibrační pohled na brambory. Ale na základě mírné hustoty hustoty je tento typ zařízení nepraktický.

Krátký pohled. podle zařízení Toto je nejjednodušší mechanismus, který lze snadno přizpůsobit jakémukoliv modelu mini traktoru, například „Neva“. Neobsahuje pohyblivé uzly. Jak je znázorněno na videu, půda s tuberovými řezy s nožem. Dále řezu padá na povrch speciálních tyčí, kde země je odmítnuta zpět, a ovoce v čisté formě pádu na půdu. Tato kopiel je účinná na zemi s nízkou hustotou hustoty, kde jiné odrůdy příslušenství nejsou praktické.

Před zahájením návrhu takového zařízení, především je nutné přesně určit hustotu půdy, na které bude použita. Stojí za to připomenout, že tam je místo, kde je design dopravníku s montážním pohledem dokonalý, bude obtížné pracovat.

Kresby domácí a tovární brambory

Pro malou farmu, pro pohodlné sestavení sklizně brambor, je třeba vytvořit malé zařízení. Musí být vhodné během provozu a snadno zavěsit na jednomódním traktoru.

READ  Adaptér pohonu všech kol pro motoblock Udělejte to sami

Konstrukce brambor: 1-svařovaný rám, 2. nůž, 3. dopravník, 4. řemenice, 5. spojovací tyč, 6. kladka kohoutku. 7. Pás, 8. Stojan, 9. adaptér, 10. Podpěrné kolo, 11. napínák pružiny.

Aby bylo možné učinit úpravou úpravy, musíte mít:

Gauč nalil z vysoce kvalitní kovové slitiny, tloušťku alespoň 5 mm. Pro jeho výrobu můžete použít pila z oběhového stroje.

Kovové rohy s rozměry 40 a 63 mm.

Ocelová tyč. Jsou povinni vytvářet zařízení, jak je znázorněno na fotografii, nejméně 8 kusů.

Pro výrobu zařízení pro kopání bramborového typu vibračního typu, nejprve, vytvořit rám. Mělo by být snadno smrštitelné, například s mini traktorem „neva“ nebo s jinou modifikací.

Obecně platí, jak je zobrazeno ve videu, takové zařízení se skládá z následujících uzlů:

Nastavení vertikálního provedení.

Chcete-li vytvořit takový agregát, musíte provést přesné výpočty a vytvořit na ně kresby. Bez provedení tohoto pravidla bude výrobní proces obtížný.

Jak udělat bramborový stroj pro motoblock

Brambory pro motoblock s vlastními rukama, vyrobenými podle výkresů, musí mít určité vlastnosti. Pokud se jedná o ruční potatoker, pak by měl mít příslušnou jednotku. Před prováděním práce byste měli vypočítat rozpočet události a rozhodnout o způsobu zpracování Země agregátem.

Brambory s vlastními rukama, vyrobené pro práci na pozemku, mají jednoduchý princip. Design obsahuje 2 ocelové nože potřebné k řezání Země. Hlízy shromážděné nožem, spolu s půdou, přicházejí na speciální dopravní mříž v bunkru pro sběr zeleniny.

Vibrace bramborových Coofer v procesu práce odděluje hlízy z půdy. Vaše plodina může vyhodit zem vedle jednotky, pokud není dostatek speciálního materiálu na zařízení Bunker. Samostatné kovové konstrukční prvky mohou být připojeny 2 způsoby:

Tyto metody poskytují pevnou sloučeninu kovových dílů. Připojení se šrouby mají různé výhody přes svary, protože brambory mohou v případě potřeby snadno rozebrat.

Pro připojení samostatných dílů nemusíte trávit čas na provedení speciálního nástroje. Je nutné připravit pouze vrtačku s vrtačkou a pár klíčů. Domácí brambory se provádějí z plechu o tloušťce 5-7 mm. Tyto velikosti jsou schopny zaručit vysokou úroveň pevnosti celého designu.

Brambory pro minitraktor nemají příliš velkou váhu, což značně usnadňuje kopání půdy. Chcete-li pracovat s pevnými půdami, měli byste použít kopadu, s více obálkou. Je těžší, takže lemeh je lépe vyříznut do země a vypne se výhled půdy se zeleninovými hlízy.

Zařízení a princip provozu brambor

Kopírky mohou být připojeny k motoru nebo traktoru a také být plně manuální. Na typu konstrukce závisí na tom, jaké materiály a nástroje budou potřebovat ve vaší práci.

Uvažujeme o principu provozu a zařízení vibračních brambor, připojených k techniku.

Zkušení řemeslníci mohou sbírat bramborovou kostel, který funguje sám. Tento design je dodáván s motorem.

Princip působení brambor je založen na práci dvou kovových nožů, řezné půdy. S jejich pomocí, hlízy spadají na mřížku ve speciální nádobě pro sběr kořenů.

Země, která padla na mřížce spolu s brambory, zmizí kvůli vibracím. Nádrž pro brambory nemusí být vůbec: v tomto případě, zelenina klesne přímo na povrch země. Brambory padající na Zemi se shromažďují ručně.

Všechny podrobnosti o zařízení jsou stejně důležité, protože každý z nich ovlivňuje trvanlivost a pevnost zařízení.

Hlavní části našich brambor:

 • Rám;
 • Výtah (mřížka, která vibruje a desky, takže brambory nevypadnou);
 • Hřídele (z jejich rotace jsou vytvářeny účinkem vibrací);
 • Lemeh (pluh s noži);
 • Podpůrný a přepravní uzel (s nápovědou brambory se pohybuje: kola, disky, válečkové řetězy, tyč z kovu, řetězové kolo a ložiska).

Poznámka! Brambory jsou nejúčinnější pro letní chaty s lehkou půdou, stejně jako s půdou střední závažnosti.

Jak udělat bohatý bramborový míč udělat to sami

Výroba kopalového typu bramborového hrubého typu s rukama je o něco složitější, ale velmi realistické provedené. Nejprve musíte udělat jednotlivé komponenty této prospěšné jednotky, připojit je k sobě navzájem, zkontrolujte provoz mechanismu a brambory pro motoblock vibrací, vyrobené vlastním rukama, je připraven sbírat brambory. Studujeme všechny fáze výroby kopulací pro brambory pro motoblock. Před tím, než tento mechanismus se doporučuje provést schematický výkres brambor pro motoblock s indikací dílů pro viditelnost při měření materiálu a další svařování.

Dělat rám

Chcete-li začít, doporučuje se vytvořit rámec oceňování. Chcete-li to provést, vařte z potrubí čtvercové části 4040 mm (nebo rohy) a 12080 cm obdélník, který musí být dobře leštěný úhlovou bruskou. Pak svařen na čtvrtinu délky tohoto obdélníkového rámu segmentu čtvercové trubky 4040 mm pro propojky a další instalaci. V další části rámu, uskutečňujeme držák pro osu kol, z vnější strany, budete potřebovat svisle, je nutné nastavit dva řezy o délce 15 cm o průměru 30 mm a Vraťte se v každé trubce otvorem o průměru 10 mm v každé trubce. Poté byste měli nainstalovat několik vertikálních regálů. pro to, z připojených propojek, musíte ustoupit na 5 cm na obou stranách a uvítat 33 cm velikosti a 50 cm dlouhý, pak ustoupit na dalších 20 cm a svarových 40 centimetrových regálů, a Poté ustoupit na 40 cm a svařovacích 30 centimetrových regálů, což má za následek jakýsi žebřík. Nyní musíte připojit regály s kovovým proužkem, jehož tloušťka je 0,4 mm, v úhlu 45 stupňů, v důsledku toho, že ukazuje trojúhelníkový design.

READ  Jak udělat revolt pluh pro motoblock

Věděl jsi? První brambory s využitím jezdecké trakce vznikla ruský kovář v roce 1847.

Jak udělat prostorovou desku a válku

Další fází výroby brambor Copalca s vlastními rukama svařuje pracovní část našeho zařízení. rally a rozsah desky. Warlo je nezbytné pro kopání bramborových hlíz z půdy s následným krmením do místa rozsahu z železných tyčí. Pro návrh rally jsou zapotřebí dva plechy 400400 mm o tloušťce 0,3 mm, z nichž každý potřebujete vytvořit otvor pro šroub, stejně jako vrtání otvoru v regálech, ustupující z okraje 5 cm a pevně upevněte tyto kovové desky do šroubů rámu. Potom se kovová deska o velikosti 3070 cm ohýbajícím kuželem v centrální části s pomocí kladiva fouká a svařuje se k bočním listům zvedáku. ukázala se okraj, jehož okraj musí být naostřen pro lepší penetraci do země. Deska Scope je svařena z 8-10 kovových tyčí nebo segmentů kotvy s délkou asi 1,2 m, jehož jeden konec je svařován do kola a druhá. jde za hranice kopírovacího zámku a pohybuje se poměrně volně. Tyče jsou svařeny paralelně ve vzdálenosti asi 40 mm. Pro zvýšení návrhu na konci rámečku na obou stranách můžete svařovat kanál asi 30 cm dlouhý. bude to stoupačky, na které se bar svar. Poté bude svařena na tyče ve vzdálenosti dvou třetin jejich délky pro tuk hodně rozsahu. Volné hrany tyčí v procesu sklizně budou vibrovat a otočit půdu pod kořenem. Na boku prutů rozsahu desky se doporučuje bojovat více a kovové desky, aby se zabránilo orání brambor z mřížového designu.

Výběr kol pro design

S hlavními fázemi, jak dělat brambory s vlastními rukama, už jsme se seznámili, nyní musíte vybrat kola pro návrh těchto možností:

 • Kov. vhodný pro použití na pevné půdě, budou utaženy svou hmotností a zlepšit práci vody;
 • Guma Simple. používá se k práci na volné půdě, na mokré půdě nedovolí možnost přepravy zemních zařízení;
 • Guma s chráničem traktoru. pojďme možnost použít design s mokrou půdou bez uklouznutí, jsou objemné a těžké.

Montáž

A tady jsme na poslední fázi výroby brambor s vlastním rukama. výrobou upevnění a konečného montáže mechanismu. Redukční jednotka s ložiskem je připevněna k ose, přepravní mechanismus kol, válečkových řetězů, kovových kotoučů je sestaven. Osa jako spojovací můstek by měl být připojen jako hvězdičku, kola svařují, ke kterému jsou kola připojena. Řetězec vysílá energii a otáčení hřídele, což vede k pohybu pohybu brambor.

Pak je písmeno „G“ vyrobeno držitelem. Dlouhý konec je připevněn k řepkové části spojující s motoblokem a krátkým. svařeným na okraj riálu. Chcete-li ovládat úhel sklonu, optimální volba připojí paprsek s brambory se dvěma a více šrouby.

V důsledku veškeré provedené práce budete mít bramborový Coofer pro motoblock, velmi jednoduchý provoz, navíc bude částečně skládací a přepravován díky kombinaci mechanismu šroubů. Taková měď pro brambory pomůže extrahovat hlízy brambor z půdy, bude čistit trochu od země a jemně na povrch brázdy. Majitelem domácnosti bude shromažďovat pouze sklizeň a poskytne mu optimální skladovací podmínky.

Vlastnosti hrubých struktur

Druhý název takového designu. vibrační měď. Tento druh brambor pro motoblock pracuje na následujícím principu: jeden z prvků. Lephah, prohloubený pod půdou a pevnou mřížku, opouštět hlízy, síta půdy, jako by se přes síta. Zpravidla bohaté brambory pro motoblock není schopen zpracovat velké pozemky najednou. Řidič je nucen podstoupit tenké pruhy Země, protože to, co hodně paliva a času sklízet.

READ  Koncová pila pro kov s vlastními rukama

Tento design se skládá z Leveche a pohybujícího dopravníku. Před kopáním brambor bude nutné zkontrolovat spiknutí pro husté plevele, aby se nedostali na „podnos“ zařízení.

Stavební dopravník je vybaven háčkovým prvkem, který je navržen tak, aby držel brambory na speciální plošině. Současně, půda prostě varu pod zpětným chladičem z plošiny, takže farmář dostane čisté brambory.

Tento typ zařízení je poměrně praktický, ale není nutné aplikovat na mokré půdě.

Jak udělat bramborový stroj pro motoblock s vlastními rukama?

Pokud chcete kopat brambory s motoblokem, ale nemáte peníze na nákup brambor, pak můžete vybavení vhodné pro práci s vlastními rukama. Chcete-li sestavit nejjednodušší brambory sami, budete potřebovat:

 • plechu, ze kterého bude vyrobeno lemeh. Tloušťka materiálu by neměla být ne více než 5 mm;
 • Armatura nebo kruh odolné oceli, který bude vyžadován pro výrobu secího zařízení. Průměr části musí být nejméně 10 cm;
 • Proužek oceli nebo kanálu, tloušťka alespoň 1 cm. od něj musíte provést závěsné zařízení;
 • 3-centimetrový roh, který je navržen tak, aby posílil design;
 • svářečka;
 • vrtat;
 • Sada spojovacích prostředků.

Po přípravě nástrojů a materiálů se ujistěte, že studujete výkres. S pomocí schématu budete mnohem snazší vypořádat se s tím, co by měly být z částí, a jak opravit položky používané pro montáž. Výroba nejjednodušších brambor pro motoblock se provádí v tomto pořadí:

 • Nejprve musíte ohnout ocelový plech. To se provádí tak, že výsledný výrobek připomněl ve své formě kultivujícího „Lastochkin ocas“. Bezprostředně před protahováním musí být zahřát pomocí plynového hořáku. Okraje lopat se léčí ruční kování, takže lopatka se vypne docela spolehlivá. Na konci se ujistěte, že se zmenšuje kov;
 • Na zadní stranu lopatu plemeno kovových tyčí. Zároveň se ujistěte, že pracovní plocha výrobku zůstává co nejhorší;
 • Alternativně pro výrobu lemum můžete použít staré disky z kotoučové pily. Jsou vyrobeny z velmi odolné oceli, díky které lemche vyrobený z nich naposledy. Chcete-li provést prvek brambor, vystřihněte dvě části z disků a plemeno je do sebe v úhlu. Poté nezapomeňte ztvrdnout hotovou část;
 • Jako stojan můžete použít držitel ze starého ručního pluhu. Použití Chawliers nebo rohy pro to nemůže být, protože s takovou částí bramborových brambor bude velmi nepohodlné, a navíc rizikové povolání;
 • Pro výrobu pozastavení můžete mít kanál. Udělej to díry v tom, takže při práci jste byli schopni nastavit hloubku ponoření lemis v půdě.

Domácí brambory vyrobené tímto způsobem je schopen poslouchat dlouho. S takovým designem brambor může být bramborový motocykl proveden i v průběhu prvního mrazu.

Výkresy brambor pro Motoblock: Velikosti, fotky

Detailní výkresy brambor typu ventilátoru pro motoblock fotografie a video zařízení v práci.

Jak víte, že brambory pro motoblocks existují dva typy, ventilátor a vibrace, nejjednodušší při výrobě kouzla ventilátoru, budeme se podívat.

Kouzlo ventilátoru je připojené vybavení, v této verzi pro motoblock, to je to, co to vypadá jako toto zařízení.

Zařízení pro kopání brambor je pluh s ventilátorem tyčí, během pohybu motobloku, pluh je havarován do půdy a zvedne ho na slámě od tyčí, zase, tyče jsou basy a prosévány půdy Zároveň jsou hlízy brambory.

Video ukazuje principu provozu brambor ventilátoru.

Chcete-li vytvořit bramborový stroj pro motoblock, můžete použít poskytnuté výkresy s velikostí a fotkami.

Domácí se skládá z několika částí:

Výroba pluhu podle bramborového kopání.

Foto zobrazuje systém nastavení hloubky a úhel pluhu. Otvory v COS vám umožňují nastavit hloubku ponoru o ponoru v půdě.

V tomto videu autor ukazuje brambory vyrobené ručně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS