Úhlová bruska 115 mm s nastavitelnými otáčkami

z nejlepších elektrických myček s regulací otáček

Přehled toho nejlepšího podle redaktorů expertologie.Přejít na. Výběrová kritéria. Tento dokument je subjektivní, není reklamou a nepředstavuje nákupní doporučení. Před nákupem je nutné odborné poradenství.

úhlová, bruska, nastavitelnými, otáčkami

Úhlové brusky s regulací otáček nacházejí široké uplatnění v domácnosti i v průmyslu. Úhlové brusky umožňují širokou škálu operací, od řezání po broušení. Nástroj je vhodný pro mnoho různých materiálů, ať už se jedná o měkké plasty nebo tvrdý beton. Na domácím trhu je dnes k dispozici široká škála frézek s regulací otáček. Liší se jak cenou, tak technickými parametry. Naše odborné poradenství vám pomůže vybrat nejvhodnější model.

Proč je tato možnost potřebná

úhlové brusky s regulátorem nabízejí mnohem větší všestrannost a funkčnost. Možnost nezávislého nastavení rychlosti otáčení pro určitý typ materiálu umožňuje použití jednotky pro širší škálu aplikací.

Rozsah ovládání různých úhlových brusek se liší. Lineární rychlost obvodu kotouče přímo roste s poloměrem. Je však omezena na hodnotu přibližně 80 m/s (při vyšších rychlostech může dojít ke zničení disku). Proto mají úhlové brusky s malým průměrem (115 mm, 125 mm) vysoké otáčky (asi 12 000 ot./min.). To je rozměr úhlových brusek pro domácnost s nízkým příkonem (do 1200 W). Měnič otáček těchto brusek má proto největší rozsah nastavení. Tato zařízení však nejsou vhodná pro intenzivní práci. Po 5-7 minutách práce byste měli udělat přestávku, aby se motor úhlové brusky nepřehřál.

Pro velikost kola 150 mm. rozsah otáček je snížen na 2300-9000. A při použití 180mm kola. maximální rychlost je 8 000. RPM. U větších průměrů kotoučů budou otáčky ještě nižší. Tyto velikosti kol se používají pro profesionální nářadí, které může být v provozu nepřetržitě až 6 hodin. Výkon těchto strojů může dosahovat až 3 kW.

READ  Řezání betonu bez hluku a prachu

Úhlová bruska Makita GA4540C (úhlová bruska) s nastavitelnými otáčkami, průměr kotouče 115 mm. Obrázek od 220Volt

V závislosti na konkrétních pracích, které se mají provádět, jsou obecně použitelné následující otáčky za minutu:

Úhlová bruska je díky automatickému nastavení otáček univerzálním zařízením vhodným pro širokou škálu aplikací. S těmito úhlovými bruskami můžete řezat, brousit, soustružit a leštit různé druhy materiálů:

Proto při profesionálním použití tohoto nástroje není vůbec nutné používat jiná zařízení, pokud se mění povrch obrábění nebo tloušťka obrobku. To šetří čas a peníze. Není nutné mít pro každou aplikaci jinou úhlovou brusku. Stačí změnit polohu nože a rychlost.

Úhlová bruska Makita 9565CV s plynulým nastavením otáček. 220Volt foto

Počet otáček je obecně regulován pro následující úlohy:

  • Při řezání kovů různých tlouštěk se uplatňují různé rychlosti otáčení. Čím tenčí je materiál, tím pomaleji musí být kotouč poháněn. V opačném případě se vám řez povede špatně: při rychlém otáčení se kotouč může otočit do strany a vytvořit nerovný povrch řezu. Při práci se silnějším kovem nedochází k deformaci řezu a s úhlovou bruskou je možné používat vyšší otáčky.
  • Řezání jednoho typu kamene vysokou rychlostí může vést ke vzniku důlků a nerovností v řezu. Zatímco u jiných typů hornin jsou nutné vyšší otáčky. Režim otáčení se proto volí pro každý případ zvlášť.
  • Broušení a leštění vždy vyžaduje proměnlivé otáčky. Nesprávná rychlost může způsobit poškození povrchu, např. při leštění karoserie.
  • Povrch diamantových kotoučů se při přehřátí rychle láme. Z tohoto důvodu je nutné při jejich použití snížit rychlost.

Důležité! Při provádění různých druhů prací vždy volte průměr kotouče a rychlost otáčení individuálně pro každý konkrétní úkol.

úhlová, bruska, nastavitelnými, otáčkami

Samozřejmě, pokud se neustále zabýváte stejnou činností, například řezáním rohů tyčí nebo leštěním povrchů, pak se pravděpodobně nevyplatí kupovat úhlovou brusku s možností nastavení. Tyto stroje jsou mnohem dražší než běžné stroje.

READ  Úhlová bruska AEG 125 s otáčkami

Na druhou stranu při změně nebo rozšíření rozsahu práce může být vyžadována další funkce. a dříve odůvodněné úspory jsou dnešními náklady v podobě dodatečného vybavení.

Další užitečné funkce

Kromě regulace otáček jsou tato zařízení vybavena dalšími funkcemi, díky nimž je jejich obsluha pohodlná a bezpečná.

Pozvolný start. Jednou z těchto funkcí je pozvolný rozjezd. Při rozběhu je rozběhový proud násobkem jmenovitého proudu. Takto vysoké hodnoty při rozběhu mají obzvláště nepříznivý vliv na životnost vinutí motoru. Velké úhlové brusky se setrvačnou hmotností se navíc mohou při rozběhu od obsluhy odtrhnout, což zvyšuje riziko zranění.

Úhlová bruska Makita GA6040C (úhlová bruska) s nastavitelnými otáčkami a pozvolným rozběhem. Obrázek od 220Volt

Aby se tomu zabránilo, používá se možnost softstart. Její mechanismus je elektronická jednotka integrovaná do úhlové brusky a je navržena tak, aby omezovala rozběhový proud. Tím se zabrání výše uvedeným negativním účinkům a prodlouží se životnost nástroje.

Pozor! Při práci s úhlovou bruskou je nutné dodržovat bezpečnostní opatření. V opačném případě hrozí nebezpečí zranění.

Bezpečnostní zámek je další funkcí, která má zajistit bezpečnost obsluhy. Pro spuštění úhlové brusky je nutné stisknout dvě tlačítka. Jedna z nich má obvykle podobu spouště ve spodní části rukojeti. Jeden je umístěn na boku. Lze jej spustit pouze při současném stisknutí tlačítek.

Možnost rychlé výměny disku (M-Quick). Pokud často měníte kola, je to nutné. Přídržnou matici kotouče lze vyšroubovat stisknutím tlačítka bez použití klíče. Prvními konstruktéry M-Quick byla společnost Metabo. Později ji začali používat i další výrobci.

Ochrana proti rušení. Během provozu nezřídka dochází k rušení. Důvodů může být několik:

Makita GA5030: Výhody a nevýhody

Dobře padne do ruky;

Tlačítko vypnutí se dokonale vypíná;

READ  Bruska tryska na rohové brusky s vlastními rukama

Kvalitní montážní materiály a samotná montáž;

Pozitivní zpětná vazba od ostatních uživatelů;

Obal je výhodou;

Aktivní ochrana proti prachu;

Pozitivní zpětná vazba;

| Denial of responsibility | Contacts |RSS