Úhlová bruska Diold 150 s regulací otáček

úhlová bruska dyold 150 s nastavitelnými otáčkami

Tato úhlová bruska je výtvorem smolenského vědeckého a výrobního podniku DYOLD pro řezání a broušení různých materiálů pro domácí a poloprofesionální použití. Motor s příkonem 1200 W a maximální kapacitou řezného kotouče 150 mm. Ideální pro broušení povrchů, protože konstrukce hlavní rukojeti umožňuje vyvinout maximální sílu a nastavení rychlosti umožňuje zvolit optimální rychlost. Vhodné pro neabrazivní materiály, jako je kov, dřevo, plast, protože kotva není chráněna proti agresivním částicím. Doporučený provozní režim 15 minut provozu 5 minut odpočinku.

Obsluha je při řezání chráněna kovovým krytem před částicemi obrobku.

Dobrá ergonomie a vyvážení hmotnosti.

Snadná výměna a údržba uhlíkových kartáčů.

Jednoletá záruka výrobce.

Zobrazit článek

úhlová bruska s ovladačem nabízí mnohem větší všestrannost a funkčnost. Možnost vlastního nastavení rychlosti pro určitý typ materiálu umožňuje širší škálu aplikací.

Rozsah nastavení různých úhlových brusek. Lineární rychlost obvodu lopatky se přímo zvyšuje s rostoucím poloměrem. Je však omezena na cca 80 m/s (při vyšších rychlostech může dojít ke zničení disku). Proto mají úhlové brusky s malým průměrem (115 mm, 125 mm) vysoké otáčky (přibližně 12 000 ot./min.). Úhlové brusky pro domácnost s nízkým výkonem (do 1 200 W) jsou tohoto rozměru. Měnič otáček těchto brusek má proto největší rozsah nastavení. Nejsou však určeny pro intenzivní práci. Po 5-7 minutách udělejte přestávku, abyste zabránili přehřátí motoru úhlové brusky.

Pro velikost 150 mm. rozsah otáček je snížen na 2300-9000. A při použití 180mm kola. maximální rychlost nepřesáhne 8 tisíc. rychlost otáčení. U větších průměrů kotoučů je rychlost ještě nižší. Tyto velikosti kol se používají v profesionálním nářadí, které může být v provozu až 6 hodin nepřetržitého provozu. Výkon těchto strojů může dosahovat až 3 kW.

Úhlová bruska Makita GA4540C (úhlová bruska) s nastavitelnými otáčkami, průměr kotouče 115 mm. 220Volt foto

V závislosti na aplikaci se obvykle používají následující nastavení otáček:

Automatické nastavení otáček úhlové brusky z ní dělá univerzální zařízení pro širokou škálu aplikací. Lze je použít k řezání, broušení, soustružení a leštění různých typů materiálů:

Při profesionálním použití tohoto nástroje proto není vůbec nutné používat další zařízení, pokud se mění obráběný povrch nebo tloušťka obrobku. To šetří čas a peníze. Není třeba mít pro každou aplikaci jinou úhlovou brusku. Stačí změnit polohu disku a rychlost.

Úhlová bruska Makita 9565CV s regulací otáček. 220Volt foto

Rychlost se obvykle nastavuje pro následující úlohy:

  • Při řezání kovů různých tlouštěk se používají různé rychlosti. Čím tenčí je materiál, tím pomaleji se musí kotouč otáčet. V opačném případě nebude řez proveden kvalitně: při rychlém otáčení kotouče může dojít k jeho unášení a trajektorie řezu je nerovnoměrná. Při práci se silnějšími tloušťkami kovů nedochází k deformaci řezu a je možné používat vysokorychlostní režimy úhlové brusky.
  • Řezání jednoho typu kamene vysokou rychlostí může vést ke vzniku výmolů a nerovností v řezu. Jiné typy hornin naopak vyžadují vyšší otáčky. Proto je třeba pro každou aplikaci zvolit vhodnou rychlost individuálně.
  • K broušení a leštění neodmyslitelně patří možnost regulace otáček. Nesprávné nastavení otáček by mohlo vést k poškození opracovávaného povrchu, např. při leštění karoserie.
  • Povrch diamantových kotoučů se rychle poškozuje nadměrným teplem. Při jejich používání snižte rychlost otáčení.

Důležité! Při provádění různých typů prací vždy přizpůsobte průměr kotouče a rychlost otáčení konkrétnímu úkolu.

Samozřejmě, pokud se neustále zabýváte stejnou činností, například řezáním rohů tyčí nebo leštěním povrchů, pak se nákup úhlové brusky s nastavitelnými otáčkami pravděpodobně nevyplatí. Jsou mnohem dražší než běžné stroje.

Na druhou stranu, při změně nebo rozšíření pracovní oblasti může být zapotřebí další funkce. A dříve odůvodněné úspory jsou dnes náklady v podobě dodatečného vybavení.

Další užitečné funkce

Kromě regulace otáček jsou tato zařízení vybavena dalšími možnostmi, díky nimž je jejich používání pohodlné a bezpečné.

Pozvolný start. Jednou z těchto funkcí je softstart. Při rozběhu je rozběhový proud násobkem jmenovitého proudu. Takto vysoké rozběhové otáčky mají obzvláště nepříznivý vliv na životnost vinutí motoru. Velké úhlové brusky se setrvačnou hmotností mohou navíc při spouštění vyskočit z rukou obsluhy, což zvyšuje riziko zranění.

Úhlová bruska Makita GA6040C (úhlová bruska) s nastavitelnými otáčkami a pozvolným rozběhem. 220Volt foto

Aby se této situaci předešlo, používá se možnost pozvolného startu. Jeho mechanismus je elektronický blok, který je integrován do úhlové brusky a je navržen tak, aby omezoval spouštěcí proud. Tato možnost zabraňuje výše uvedeným nepříznivým účinkům a prodlužuje životnost nástroje.

READ  Úhlová bruska AEG 125 s otáčkami

Pozor! Bezpečnost je při práci s úhlovými bruskami klíčovým faktorem. V opačném případě hrozí nebezpečí zranění.

Ochrana proti náhodnému spuštění je další funkcí, která má zajistit bezpečnost obsluhy. Pro spuštění úhlové brusky je třeba stisknout dvě tlačítka současně. Jeden z nich má obvykle podobu spouště ve spodní části rukojeti. Druhá možnost se nachází na boku stroje. Nástroj je možné spustit pouze současným stisknutím tlačítek.

Možnost rychlé výměny disku (M-Quick). Zvláště užitečné, pokud je třeba stroj často přemisťovat. Křídlovou matici lze vyšroubovat pomocí kleští stisknutím tlačítka, aniž by bylo nutné použít klíč. Společnost Metabo byla prvním vývojářem zařízení M-Quick. Později ji začali používat i další výrobci.

Ochrana proti rušení. během provozu často dochází k zasekávání disku. Důvodů může být několik:

Design a funkce

Stroj (viz výkres) se skládá z těchto hlavních částí: Elektrický pohon, převodovka, rukojeť se spínačem, pomocná rukojeť, kryt.

Konstrukce úhlové brusky DIOLD MSHU-1,2-01-150. Foto: AllTools.na adrese

Stroj se zapíná postupným stisknutím blokovací páčky poz. 10 a při spuštění spínače poz. 9. Stroj lze vypnout opětovným stisknutím spouště spínače a jejím uvolněním.

Otáčky se přenášejí z pohonu na vřeteno prostřednictvím převodovky. Brusný (řezný) kotouč je namontován na vřetenu s objímkou poz. 1 a matice poz. 12, který se utahuje a povoluje přiloženým speciálním klíčem.

Abyste se vyhnuli možnosti „přivaření“ kotouče k matici při náročných pracích, doporučujeme: vyrobit a namontovat mezi řezný kotouč a matici podložku o tloušťce 0,5 mm., o vnitřním průměru 22 mm a vnějším průměru 22 mm. a 46 mm.

Otáčky vřetena lze nastavit pomocí regulátoru otáček poz. 6, který umožňuje nastavení otáček vřetena od minimálních po maximální otáčky.

Stroj je vybaven přídavnou rukojetí poz. 4. kterou lze nastavit do pravé, levé nebo střední polohy.

Stroj je vybaven blokovacím zařízením poz. 2, který slouží k aretaci vřetena při výměně brusného (řezného) kotouče. Našroubujte matici poz. 12 doporučujeme zajistit vřeteno na plochách pomocí klíče S17 (není součástí dodávky).

Pozor! Stisknutí této západky při otáčení kotouče a rozbití „svařeného“ kotouče se stisknutou západkou je přísně zakázáno, tj.к. Mohlo by dojít k poškození převodovky.

Vhodné pro malé svařovací práce. Koupil jsem si ho kvůli tomu.

Podíval se jen regulátor a menší, diold byl nejlevnější, ale pak zkontroloval maximální výkon není srovnatelný s mým druhým, také 1200w Bortom, a já jsem se ještě rozhodl, zda se 950w. Ale pro domácnost je to nejlepší, ale když si ji vyberete, musíte zkontrolovat, zda je jeho síla dostatečná, nebo není silně stisknuta a kolo se zastaví a deska za stejných podmínek nemůže zastavit.

Potřebuji naléhavě koupit úhlovou brusku pro práci s betonem. Vybral jsem si tento. Kolo občas zabrzdilo (při maximálním zanoření), ale nezaseklo se do betonu. Převodovka se téměř nikdy nezahřívala (dělal jsem přestávky, abych nepřehřál kolo). S rychlostí řezání jsem byl spokojen. Pohodlně se drží v rukou, ale hmotnost je znatelná. Po roce používání. Během této doby a řezání betonu a kovu. Střihnout sebe i své známé. Všichni jsou spokojeni. je zcela běžný nástroj

Koupil jsem ji jako dočasnou náhradu za velkou tovární úhlovou brusku Kirov. Ukázalo se, že tento model je téměř tak dobrý, jak jen to jde. Naopak, rošt je lepší, je na něm mnohem méně kovového rozstřiku. Téměř o polovinu nižší výkon a mnohem tenčí kotouče, takže řezání netrvá déle. Řeže tiše a čistě. Je možné pracovat částečnou rychlostí.

Nástroj není můj. Soused mi ho dal na zkušební jízdu a požádal mě, abych ho zhodnotil ze všech úhlů. Chci, aby byli všichni šťastní. Otevřel jsem převodovku a byl jsem překvapen. Mohu zodpovědně prohlásit, že zadní část vřetena se otáčí v luxusním utěsněném ložisku. V této cenové kategorii se v nejlepším případě vřetenový hřídel otáčí v tělese převodovky svým zadním koncem. Mimochodem, převodovka je napěchovaná mazivem, není třeba přidávat další. ZÁVĚR: Se 125m kolečkem a kartáči vydrží nářadí mnohem déle než zelený Bosch

cenově výhodný nástroj. Doporučuji

Potřeboval to pro domácí použití, hledal jsem konkrétně levný regulátor otáček. V domácnosti déle než tři roky, pravidelné používání. Za tuto cenu byla skvělá volba. Pro broušení. vynikající. Pro řezání kovů ve velkém by samozřejmě měl mít 230 mm, ale to také funguje dobře. A skutečnost, že je relativně malý. je často výhodou.

Potřebné pro použití v domácnosti / na chatě / v garáži. Stojí za to se snažit. Docela dobrý stroj, ale ne skvělý.

DIOLD MSHU-1,3-150

Typ napájení: síťové, max. průměr kotouče: 150 mm, funkce: aretace vřetena, variabilní otáčky, příkon: 1300 W, max. otáčky nože: 8200 ot/min, speciální provedení: přídavná rukojeť, hmotnost: 2.80 kg

READ  Jak snížit dlaždici doma

Leštička, 1300W, 3000 otáček za minutu, 180mm kotouč, 2.8 kg

Originální kryt úhlové brusky pro úhlovou brusku Interskol MSHU 1.2-150. Ruční svorka Diold Smolensk (univerzální) velikost pro sedadlo D-54 mm.Bez matice a šroubu.Číslo dílu 130201010013.02.01.01.00

Max. průměr kotouče: 150 mm, funkce: aretace vřetena, regulace otáček, stabilita otáček, pozvolný rozběh, připojené zatížení: 1300 W, max. otáčky kotouče: 9500 ot/min, speciální provedení: přídavná rukojeť, hmotnost: 3.20 kg

Ochranný kryt originál pro úhlovou brusku Interskol (úhlová bruska) 1.2-150. Ruční upínací zařízení (univerzální) Diold (Smolensk) Velikost sedla D-54mm.Číslo položky 130201010013.02.01.01.00

Úhlová bruska MSHU-0.95-01 určený k broušení a řezání kovových a jiných konstrukčních a stavebních materiálů bez přívodu vody v domácích podmínkách. Zvláštní pozornost je třeba věnovat obrábění křehkých materiálů, např.

Typ napájení: síťové, max. průměr kotouče: 150 mm, funkce: aretace vřetena, regulace otáček, příkon: 1200 W, max. otáčky kotouče: 9000 ot/min, speciální provedení: zámek click-button, pomocná rukojeť, hmotnost: 2.

Typ napájení: elektrické, max. průměr kotouče: 180 mm, funkce: aretace vřetena, regulace otáček, připojené zatížení: 1500 W, max. otáčky kotouče: 8000 ot/min, speciální konstrukce: zámek tlačítka napájení, pomocná rukojeť, hmotnost: 3.

Typ napájení: AC, max. průměr kotouče: 150 mm, speciální konstrukce: aretace vřetena, aretace spouště, pomocná rukojeť, příkon: 1300 W, balení: karton, max. Otáčky: 10500 ot/min, hmotnost: 3.30 kg, max.

úhlová bruska MSHU-1-02 je určena k broušení a řezání kovů a jiných stavebních a konstrukčních materiálů bez přívodu vody v domácích podmínkách s brusnými, řeznými kotouči. Křehké materiály by měly být obráběny v.

Napájení: síťové, max. průměr kotouče: 125 mm, speciální konstrukce: aretace vřetena, aretace spouště, pomocná rukojeť, příkon: 1000 W, balení: karton, max. otáčky lopatek: 10000 ot/min; hmotnost: 2.20 kg, počet e.

Příkon: 1300 W; regulace otáček; počet otáček: 350. 9500 ot/min; průměr kola: 150 mm; měkký startér; hmotnost: 3.2 kg

Technické údaje: Minimální otáčky vřetena při volnoběžných otáčkách, ot: 3200. 8200 Jmenovitý příkon, W: 1300 Jmenovité napětí, V: 220±10% Jmenovitá frekvence, Hz 50±5% Typ elektromotoru: jednofázový, sběrný typ Mach.

Technické údaje: Příkon: 1200 W Napájecí napětí: 220 V Typ motoru: jednofázový, sběrací Otáčky: 3000-9000 ot/min Max. průměr kola: 150 mm Rozměry, max: 40×16.5×12 cm Hmotnost: 2.8 kg Comp.

Úhlová bruska MSHU-1,2-01 je určena k broušení a řezání kovových a jiných konstrukčních a stavebních materiálů bez přívodu vody v obytných podmínkách s brusným/řezacím kotoučem. Obrábění křehkých materiálů, vč.

Úhlová bruska MSHU-1,3-02 je určena k broušení a řezání kovových a jiných stavebních a konstrukčních materiálů bez přívodu vody v domácích podmínkách s brusným/řezacím kotoučem. Zpracování křehkého materiálu po.

Úhlová bruska MSHU-1-01 je určena k broušení a řezání kovových a jiných stavebních materiálů bez přívodu vody v domácích podmínkách s brusným/řezným kotoučem. S křehkými materiály se musí manipulovat pomocí.

Typ napájení: síťové, max. průměr kotouče: 150 mm, speciální provedení: aretace vřetena, aretace spouště, pomocná rukojeť, příkon: 1500 W, balení: karton, max. Otáčky: 8500 ot/min, hmotnost: 2.20 kg

– 5. skryté údaje

Klady: Ergonomie, hmotnost, regulace rychlosti, cena.
Nevýhody: Nevšiml si.
Recenze: Koupeno jako dočasná náhrada za velkou úhlovou brusku Kirov z výroby. Ukázalo se, že tento model je téměř stejně dobrý jako cokoli jiného. Oboustranné: lepší rošty, méně kovových stříkanců. Méně energie přibližně o polovinu, používá mnohem menší kotouče a na úkor toho není potřeba více času na řezání. Řeže tiše a čistě. Může pracovat poloviční rychlostí.

– 5. plemzavod2006

Klady: Ergonomie, hmotnost, regulace rychlosti, cena.
Nevýhody: Žádné jsem nezaznamenal.
Recenze: Koupeno jako dočasná náhrada za velkou tovární úhlovou brusku Kirov. Ukázalo se, že tento model je téměř stejně dobrý jako ostatní. Naopak: lepší síto, mnohem méně rozstřiku kovu. S téměř polovičním výkonem používá mnohem menší kotouče a nevyžaduje více času na řezání. Řeže tiše a čistě. Může pracovat poloviční rychlostí.

– 5. Urup Plemzavod

Klady: Ergonomie, hmotnost, regulátor rychlosti, cena.
Nevýhody: Nevšiml si.
Zpětná vazba: Koupeno jako dočasná náhrada za velkou tovární úhlovou brusku Kirov. Vidím, že tento model je téměř stejně dobrý jako nový. Naopak: Reshet je lepší, kov se mnohem méně rozstřikuje. Téměř o polovinu nižší výkon, ale používá mnohem tenčí kotouče, takže odpadá zdlouhavé řezání. Řeže tiše a čistě. Lze provozovat při částečné rychlosti.

– 4. r3067at

Klady: 1. Regulátor otáček vřetena2. Nízká cena3. Pohodlně se drží v ruce.
Nevýhody: 1. Nízké otáčky vřetena. Pomalu se podle toho rozkrájí.2. Noisy3. Žádný případ
Zpětná vazba: Pro použití v domácnosti/domě/garáži. Oprávněné samo o sobě. Docela dobrý stroj, ale není to skvělý stroj.
READ  Úhlová bruska Philent 125 s plynulým nastavením otáček

– 4. Igor Igorevič

Klady: 1. Regulátor rychlosti2. Nízká cena3. Pohodlně se drží v ruce.
Nevýhody: 1. Nízké otáčky vřetena. Pomalé řezání.2. Noisy3. Žádný případ
Zpětná vazba: Pro použití v domácnosti / na zahradě / v garáži. Oprávněné. Je to docela dobré auto, ale není skvělé.

– 4. Savin Igor

Klady: 1. Regulátor rychlosti2. Nízká cena3. Pohodlné držení v rukou.
Nevýhody: 1. Nízké otáčky vřetena. Pomalá řezačka.2. Noisy3. Žádný případ
Zkušenosti: Pro použití v domácnosti/domě/garáži. Oprávněné. Docela dobrý stroj, ale není skvělý.

– 5. Andrew C.

Klady: Používá se již 11 let. Funguje dobře. Řezání všeho: kamene, kovu, cihel a dřeva. Funguje se vším. Broušeno také: kov, dřevo a omítka.
Nevýhody:
Recenze:

– 4. ivan-ggrc

Klady: Cena/kvalita ergonomie ovládání rychlosti a hlavně (!). v komentářích
Nevýhody: 1. Nepříliš vysoké maximální otáčky 2. Žádné ochrany, ale za ty peníze je nikdo jiný nemá 3. Přesto by tento nástroj měl být považován za 125. Je také bezpečnější, protože neobsahuje žádné elektrické kryty 4. těžkopádný držák krytu
Recenze: Nástroj není můj. Soused ho dal na zkušební jízdu a požádal o posouzení ze všech stran. Jen vám chci dát tu nejlepší radu. Otevřel jsem převodovku a byl jsem překvapen. Mohu zodpovědně prohlásit, že se ocas vřetena otáčí v luxusním utěsněném ložisku. V této cenové kategorii je nejlepším řešením, když se hřídel vřetena otáčí v tělese převodovky svým zadním koncem. Mimochodem, převodovka je poctivě namazaná, není třeba přidávat další mazivo.ZÁVĚR: Se 125m kolečkem a kartáči vydrží nářadí mnohem déle než zelený Bosch

– 4. Smalta-Tula

Klady: Dobrý poměr cena/výkon Pohodlné startovací tlačítko
Nevýhody: Žádné pouzdro, trochu těžké
Reakce: Potřeboval jsem naléhavě koupit levnou úhlovou brusku na beton. Vybral jsem si tento. Kolo se občas zadrhlo (při maximálním zanoření), ale nezaseklo se do betonu. Převodovka byla sotva zahřátá (dávala přestávky, aby se kolo nepřehřálo). Rychlost řezání je dobrá. V rukou se drží pohodlně, ale jeho váha je citelná.Po roce používání. Za tu dobu jsem řezal beton i kov. Stříhání mých vlastních a mých přátel. Všichni jsou spokojeni. zcela normální nástroj

Služby pro r.Moskva

Naše inovativní nano vyhledávání letů vám nejen najde nejlepší možnost pro konkrétní datum, ale také vám navrhne další termíny, kdy mohou být ceny ještě nižší. Vyberte si nejvhodnější „nejlevnější termíny“ ve speciální sekci webu Ceny vstupenek

Vyberte si z více než 3 000 000 hotelů, resortů, kempů, hostelů a aparthotelů. Na jednom místě shromažďujeme všechny dostupné možnosti nabízené agregátory a hoteliéry. Porovnejte ceny a podmínky a vyberte si, kde můžete rezervovat levněji.

Dodání zdarma. pouze čerstvé a kvalitní výrobky za konkurenceschopné ceny. Montáž a dodávka zakázek na vysoké úrovni. Dodávka je v rámci Moskvy, Petrohradu a Moskevské oblasti

„Utkonos je lídrem v online nakupování potravin a souvisejících produktů.

Recenze (2)

ivan.ggrc

V porovnání s modelem MSHU-1,2-150 má nižší převodový poměr, horší kvalitu odlitků/montáže

Výhody:

CenaNastavení otáčekVřeteno má kuličková ložiska na obou stranách

Nevýhody:

chybí stabilizace otáček při zatížení, což ztěžuje použití při nízkých otáčkách jako leštičky chybí aretace tangent v zapnuté poloze nepohodlná aretace polohy krytu kotouče chybí protiprachový kryt hřídele vřetena

vollob.vulf

Tuto úhlovou brusku jsem si vzal, protože má nastavitelné otáčky, což je velmi užitečné pro řezání a broušení nekovových materiálů. Také to, že pohon je pro 150. Mám úhlovou brusku 230 a 115, takže abych mohl používat kotouče bez odpadu, koupil jsem si tuto brusku.Velmi pohodlné a úsporné.Jak se říká, levné a sirné. Hlavní je, že náhradní díly lze objednat přímo u výrobce podle jeho ceníku. Tohle je s Dioldem opravdu pecka pro davy.Hodně štěstí všem!

Výhody:

Nízká cena.Nastavení otáček.Kolo je 150.Všude jsou ložiska, ne pouzdra.Úhlovou brusku je možné držet za zadní rukojeť, nikoliv za tělo, jako je tomu u mnoha jiných brusek.

Nevýhody:

Zadní rukojeť ani samotné ozubené kolo nelze otáčet kolem své osy. Při koupi jsem tomu nevěnoval pozornost. Líbí se mi ozubené kolo vpravo od převodovky, takže je to pro mě pohodlnější. To je velká nevýhoda.Kabel je velmi krátký, stejně jako u všech výrobků Diold. Okamžitě vyměnit za gumový CG.Žádný pozvolný rozběh a udržování rychlosti při zatížení. Pak by ale cena byla úplně jiná!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS