Uhodil jsem kladivem do hřebíku

Podlitiny lokte u dítěte

Loketní kloub je jedinečný kloub loketní, vřetenní a pažní kosti spojený kloubním pouzdrem a kloubní dutinou. Přestože je dobře chráněn chrupavkou, pojivovou tkání a svalovými strukturami, může jakékoli poranění ruky v této oblasti způsobit vážné poškození kloubu. Děti často padají a narážejí do věcí a často to odnese loket.

Poranění lokte u dětí je stav způsobený vnějším mechanickým nárazem, který vede k poškození měkkých tkání. Může být postižena kůže, podkožní tuk a okolní kapiláry, ale také svaly, chrupavky a struktury kostí a kloubů.

Klasifikace poranění nehtů podle závažnosti

V závislosti na závažnosti zranění existuje několik stupňů závažnosti:

 • mírné. nehtová ploténka je mírně poškozená. Bolest obvykle ustoupí během několika minut po poranění. Nehet se může mírně třepit, ale nedochází k viditelným změnám ani ke vzniku hematomu;
 • střední závažnost. měkké tkáně jsou mírně poškozeny, nehet je poraněn, ale integrita destičky je zachována. To se často stává u poranění nehtů na nohou, například u dětí hrajících fotbal. Nehtová ploténka může být na okraji oddělená nebo může dojít k drobnému poškození na boku. Nehet lze obvykle odříznout a poraněné měkké tkáně vydezinfikovat a potřít nazelenalým roztokem;
 • Těžké poškození je charakterizováno zmodráním nehtové ploténky po poranění. Barva se doslova před očima mění ze světle růžové na tmavě modrou tím, že se pod nehtem uvolní určité množství krve. Současně může být narušena integrita nehtové ploténky za hranicemi měkkých tkání. Tato zranění jsou nejčastěji způsobena plochými údery;
 • Velmi těžké poškození. patologie je způsobena těžkým mechanickým traumatem, přičemž statisticky častější je poškození nehtů na rukou. Může to být ruka, prst zachycený v mechanismu. Nehet je silně destruktivně poškozen, nehtová ploténka může být zcela zničena a její části mohou být zatlačeny do měkkých tkání. Poškození se obvykle vyznačuje nejen problémy s destičkou. měkké tkáně jsou výrazně poškozeny, vznikají otevřené rány a prst může být vykloubený nebo zlomený.

Způsob léčby pacienta závisí na tom, jak je stanoven rozsah zranění.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc

Důležité je ošetření pohmožděného prstu u nohy první pomocí. To nejenže pomůže zmírnit bolest, ale také zachrání nehet a zabrání jeho odloupnutí.

První pomocí při pohmoždění nehtu je přiložení chladu na poraněné místo. Na palec u nohy můžete položit kostky ledu nebo studený předmět, případně jej umístit pod tekoucí studenou vodu.

Pokud je kůže v okolí nehtu poraněná, použijte antiseptický roztok (peroxid vodíku, alkohol, jód atd.).). Podejte jakoukoli analgetickou tabletu proti bolesti.

Pokud je podezření na zlomeninu nebo vykloubení prstu, převezte pacienta do traumatologického centra.

Při poranění třetího nebo čtvrtého stupně je nutná lékařská pomoc.

Lékař poté vyšetří nehtovou ploténku, prst znecitliví a v případě potřeby provede manipulaci, aby odstranil krev nahromaděnou pod nehtem. Do povrchu destičky je vyvrtán malý otvor pro odvod krve. Navštivte lékaře co nejdříve, než se krevní sraženiny vytvoří.

Pokud dojde k přetržení nehtu při poranění nehtu, je ve většině případů nutné částečné nebo úplné odstranění nehtu. Nehet se odstraňuje v lokální anestezii a zákrok netrvá dlouho. Po manipulaci lékař přiloží antibakteriální obvaz a doporučí další léčbu.

Domácí léčba

Domácí léčbu lze použít, pokud nehty nejsou zčernalé. K tomu je třeba provést následující kroky:

 • Prvních několik dní dopřejte poraněnému prstu úplný klid.
 • Na povrch desky přikládejte studené obklady a při zahřívání je postupně vyměňujte. To může pomoci zmírnit otok a bolestivost. Při poranění malých cév může chlad pomoci zabránit krvácení. Pokud bolest přetrvává, můžete nehet a kůži kolem něj potřít mentolovou mastí, která má chladivý účinek a zmírňuje bolest.
 • Pokud byly poškozeny měkké tkáně v okolí destičky, objevily se praskliny a ranky s drobným krvácením, je třeba povrch ošetřit peroxidem vodíku, prst přikrýt suchým obvazem, v případě potřeby lze použít mast Levomecol, aby se zabránilo hnisání.
 • Pokud se vytvoří otok měkkých tkání, ale nedojde k viditelnému poranění, lze na prst přiložit jodovou síťku, která pomůže otok zmenšit.
 • Úlevu od bolesti při silných bolestech lze poskytnout užitím tablety paracetamolu nebo ketorolu. Modřina přestane dočasně bolet. Pokud silná bolest přetrvává, můžete na prst přiložit obklad s použitím kombinace jednoho až tří přípravků Dimeksid Novocaine. Tento roztok se hojně namočí do několika vrstev gázy a buď se přiloží na samotný nehet, nebo se omotá kolem celého prstu. Po nějaké době bolest ustoupí.
READ  Jak seřídit karburátor u modelu Husqvarna 240

Doma může badyaga pomoci vyléčit zranění. Badyaga zředěná do pastovité konzistence se dá použít při aplikaci na nehtovou ploténku. Po obkladech se používá heparinová mast. eliminuje otoky a pomáhá zabránit vzniku modřin.

Protizánětlivý účinek má mast na pohmožděné nehty na bázi rostliny arniky. Lék nese stejný název. Arnica. Několikrát denně je nutné aplikovat mast na postižený prst. Podobný účinek má i mast Guta, kterou lze použít i na poraněné prsty.

Komplikace a účinky

V některých případech se i po důkladném domácím ošetření místa poranění objeví komplikace. Nejzávažnější následky pro prst jsou, pokud se nehet časem uvolní nebo odloupne.

Jak léčit bolest nehtů kladivem?

Byla provedena studie dynamiky barvy nehtů u subnailového hematomu a/nebo subnailového krvácení. Bylo prokázáno, že modré nehty lze naléhavě vybělit pomocí bělidel a krevních bělicích prostředků včetně hydrogenuhličitanu sodného a peroxidu vodíku.Bylo prokázáno, že jednorázové vstříknutí roztoku bělidla na krev (bělidlo na modřiny) do dutiny hematomu zajistí nouzové vybělení podkožního hematomu a modrého nehtu. Vynalezena originální metoda pro nouzové kosmetické odbarvení nehtového hematomu u osob, které si poranily prst tvrdým tupým předmětem. Nová metoda ošetření modrého nehtu spočívá v tom, že se nehet nad dutinou hematomu vypeče zubní frézou, krev se z dutiny hematomu vysaje, dutina nehtu se vymyje bělicím roztokem, nehet a dutina hematomu se vysuší suchým vzduchem, otvor se trvale vyplní bezbarvou a průhlednou světlem vytvrzující výplňovou hmotou, povrch nehtu se vyhladí a nalakuje.

Reshetnikov A.П., Urakov A.Л., Urakova N.А., Michajlovová N.А., Serova M.В., Elchov I.В., Dementiev V.Б., Zabokritsky N.А., Syutkina Y.С. Expresní metoda odstraňování krvavých skvrn z oděvů. // RUS patent 371532 18.08.2008.Bulletin. 0.

Modřina, podlitina, hematom, boule. Jak to říct správně?Naučit se správnou terminologii. (Nalezeno na internetu: https://pravorub.ru/articles/66872.html. Datum adresy: 03.12.2016).

Urakov A.Л., Urakova N.А., Urakova T.В., Kasatkin A.А., Kaškovský M.Л., Dementiev V.Б., Sokolova N.В., Šachov V.И., Reshetnikov A.П., Sütkina U.С.Využití termovize k hodnocení postinjekční a postinfuzní lokální toxicity roztoků léčiv // Problémy expertízy v medicíně 2009 T. 9 (33) С. 27-29.

Urakov A.Л., Urakova N.А., Nikityuk D.Б., Fisher E.Л., Chernova L.В., El Hassaoun H. Bělidla. Nová farmakologická skupina léčiv// Pokroky moderní přírodovědy 2015.7 S. 1102-1107.

READ  Jak rozebrat benzín trimr pro trávu

Urakov A.Л., Urakova N.А., Chernova L.В., Fisher E.Л.Bělicí prostředek na modřiny// RUS Patent 539380. 20.01. 2015. Bulletin.

kladivem

Urakov A.Л., Urakova N.А., Kasatkin A.А., Chernova L.В., Fisher E.Л., Nasyrov M.Р. Způsob bělení kůže v oblasti modřin// RUS Patent 586278.10.06.2016.Bulletin. 6.

Urakov A.Л., Urakova T.В. Nástroj pro intradermální bělení modřin//RUS Patent 573382. 20.01.2016. Bulletin.

Urakov A.Л., Urakova N.А., Nikityuk D.Б., Chernova L.В. Způsob odbarvení kůže v oblasti krvácení // RUS Patent 582215. 20.04.2016. Bulletin. 1.

Urakova N.А., Gadelšina A.А. Vynález nového léku. Uvolňovač zaschlé krve, který zajišťuje nasáknutí obvazů přiložených k ráně// International Journal of Applied and Fundamental Research 2016. 1 (část 3) С. 464-467.

Modrý nehet dnes zná téměř každý člověk na světě kvůli náhlému zbarvení, které vidí během svého života buď u sebe, nebo u svých známých a příbuzných, po úrazu tupým předmětem na distální články prstů. Není také žádným tajemstvím, že modrý nehet je způsoben mechanickým prasknutím cév pod nehtovým lůžkem a krvácením do měkkých tkání. Modrý nehet, modřina pod nehtem a hematom pod nehtem však nejsou uvedeny v oficiálním seznamu lidských onemocnění.

Jinými slovy, „modrý nehet“ není oficiální medicínou uznáván jako skutečná nemoc. Pro toto nerozpoznané onemocnění neexistuje standardní léčba. Mimochodem, totéž platí i pro modřiny na jiných částech těla [4].Překvapivě stále neexistuje žádná oficiálně uznávaná standardní léčba modřin ! K léčbě podkožních a nehtových odřenin, odřenin a hematomů nebyla dosud vyvinuta žádná farmakologická skupina léčiv [4,5].

kladivem

Zároveň existuje jedna oblast medicíny, ve které se modrý nehet způsobený modřinou nebo hematomem pod nehtem léčí zcela jinak a zcela vážně. Jedná se o forenzní vyšetření živých osob [2]. Může se to zdát zvláštní, ale v praxi soudně lékařských vyšetření se modrý nehet jednoznačně interpretuje jako důkaz tupého poranění a tělesného zranění [2]!Tedy jako nemoc !

A existují vědci, kteří prokázali nutnost bělení kůže modřin a stop krve na oděvu pomocí speciální farmakologické skupiny látek s názvem „Bělící prostředky na skvrny“. [4,5,6,7,8,9].

Existuje tedy důvod se domnívat, že „modrý nehet“ si zaslouží uznání jako skutečná nemoc hodná léčby pomocí speciálních prostředků a technologií jejich aplikace!

Účel studie. Popis modřiny a/nebo hematomu pod nehtem (modrý nehet) pro zahájení procesu uznání nemoci hodné zařazení do oficiálního seznamu lidských nemocí.

Byla přezkoumána vědecká a patentová literatura a analyzovány nároky na diagnostiku, prevenci a léčbu modřin, odřenin a hematomů a bělící prostředky na modřiny a hematomy. Laboratorní, experimentální a klinický výzkum dynamiky barvy a stavu nehtů na rukou a nohou při přítomnosti modřiny a/nebo hematomu pod nehtovou ploténkou. Byl vyvinut laboratorní model podkožního hematomu a podlitiny pod nehty[1,10]. Byl proveden screening léčiv a byly vyvinuty originální bělicí prostředky pro léčbu hematomu pod nehty a léčbu modrých nehtů. Byly vytvořeny nové vynálezy, provedena první klinická pozorování účinnosti vynalezených prostředků a způsobů urgentního odbarvení nehtového hematomu a léčby modrého nehtu, pořízeny popisy vynálezů a podány přihlášky patentů na vynálezy u Federálního institutu pro patenty a průmyslové vlastnictví.

Současně jsme provedli dvouměsíční sledování dynamiky lokální barvy a lokální teploty v nehtu palce levé ruky po úderu domácím kladívkem do distální falangy palce a vzniku subnailového hematomu v nehtu palce autora této práce. Výzkum byl prováděn pomocí fotografií a videozáznamů tkání ve viditelném a infračerveném spektru. Infračervené monitorování teploty rukou bylo prováděno pomocí přístroje ThermoTracerTH9100XX (NEC, USA) [3].

Masti na otoky

Masti na otoky posilují stěny kapilár a zmírňují zánět v pohmožděné oblasti. Tyto masti často umožňují volnější průtok krve, což také urychluje „resorpci“ modřiny.

READ  Jak vítřit sušičku pro zastřihovač na trimrový buben pro trávu

Nejoblíbenější masti proti otokům obsahují účinnou látku troxerutin (posiluje cévy), heparin sodný.

Pokud se rozhodnete používat různé typy mastí, nemíchejte je. Masti smíchané dohromady mají menší účinek.

Používejte masti postupně nebo jednu mast naneste na kloub a druhou pod něj. To pomáhá udržet dvojí účinek různých mastí bez nepříjemných následků.

Primární ošetření ran

Jakmile zjistíte poranění, odřeninu, drobnou popáleninu nebo řeznou ránu, je důležité provést prvotní ošetření. Je to proto, že předměty používané k poranění nejsou obvykle sterilní, a pokud je kůže poškozena, do tkáně se dostanou zárodky, které mohou způsobit hnisavý zánět a zhoršit dobu rekonvalescence.

Rány se obvykle omývají pod tekoucí vodou, lze použít i prací mýdlo. Důležité je také ošetřit ránu 3% roztokem peroxidu vodíku, aby se odstranily zbytky zničených buněk, zastavilo krvácení a zničily bakterie, které se do rány dostaly. Kůže v okolí poraněného místa by měla být ošetřena alkoholovými antiseptiky (5% jód nebo alkoholový roztok brilantní zeleně).

Důležité! Tyto přípravky se nesmí lít do rány, jak to mnozí lidé dělají. Za prvé to bolí, alkohol dráždí nervová zakončení. Za druhé, alkohol má dráždivý, kauterizační účinek, který zhoršuje hojení. Ošetřuje se pouze kůže v okolí rány.

Diagnóza

V případě pohmožděných prstů je dítě vyšetřeno ortopedem-traumatologem. Objasní dobu a okolnosti úrazu a vyšetří postižené místo. V některých případech jsou k potvrzení diagnózy nutná další vyšetření, nejčastěji rentgenové snímky. Odhalí zlomeninu nebo vykloubení nebo se ujistí, že zlomenina nebo vykloubení neexistuje.

Příčiny modřin u dětí

Většina poranění měkkých tkání v dětství je důsledkem různých domácích nebo pouličních úrazů. pádů, nárazů do velkých tvrdých předmětů, nárazů do nábytku.

kladivem
 • Aktivní účast na sportovních a tanečních aktivitách;
 • rvačky a potyčky s vrstevníky;
 • Dopravní nehody;
 • pády z jízdních kol, koloběžek a jiných dětských vozidel;
 • ublížení na zdraví ze strany dospělých.

Modřiny na hlavě, nohou, rukou a dalších částech těla u dítěte mohou být jak samostatným jevem, tak i dalším příznakem závažnějších poranění (zlomeniny, vykloubení, podvrtnutí, prasknutí vnitřních orgánů).

Možné následky a komplikace

Jakékoli těžké pohmožděniny jsou nebezpečné, protože dochází k natržení svalů a šlach. Pokud si člověk nechá poškodit nehet na prstu, destička postupně odumírá a odlupuje se, což často vede k rozvoji zánětlivých, hnisavých procesů.

kladivem

Po silném úderu do prstu se v kloubním pouzdře hromadí tekutina a vzniká hemartróza. poraněný orgán zcela ztrácí pohyblivost a vyžaduje chirurgické ošetření. Pokud se zranění neléčí, začne se rozvíjet artritida. klouby zesílí, jakýkoli pohyb způsobuje bolest, příznaky se mohou objevit po několika týdnech, měsících.

Po pohmoždění jsou často narušeny senzitivní a motorické funkce prstů, v otevřených ranách vznikají zánětlivé procesy, které mohou vyvolat sepsi nebo osteomyelitidu, a pokud je zlomenina ošetřena svépomocí, vzniká falešný kloub.

Důležité! Modřiny u dětí jsou běžným problémem, po úrazu vezměte dítě k lékaři, zejména pokud se objeví rozsáhlý otok nebo modřina.

Pohmožděniny prstů jsou jedním z nejčastějších úrazů v domácnosti a na pracovišti, u drobných poranění zmizí nepříjemné pocity do 3-5 dnů, při komplikacích může léčba trvat i několik měsíců. Včasná a správná první pomoc, účinná medikace, dodržování předpisů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS