Univerzální stojan pro vrtání Udělejte to sami

Stojan pro vrták s vlastními rukama

Jednoduchý domácí stojan pro vrták s vlastními rukama, podrobný popis výroby s krokem za krokem.

Ahoj všichni! Chci ukázat domácí vrtací stroj z vrtáku. Stroj se odebírá z profilového potrubí, rohu a oceli plechu, vše je velmi jednoduché při výrobě.

Vozík na stojanu se pohybuje v důsledku kabelové pohonu, vše funguje bez problémů. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji to podrobněji studovat.

Návratový mechanismus

Vratný je hlavní řídicí mechanismus stroje. Reguluje práci kočáře a je zodpovědný za vrácení do počáteční pozice. Skládá se ze dvou částí: pružiny a rukojeti. Existují dva způsoby, jak vytvořit takový mechanismus.

První cesta předpokládá použití párů pružin pod vozíkem. Tyto pružiny jsou upevněny v drážkách a rukojeť je instalována na koncovou stranu stojanu.

Stojan pro vrták udělat to sami kresby

Ve druhém případě je pružina připojena v blízkosti rukojeti. Kovové desky jsou instalovány na obou koncích stroje (dva na stranu). Ve dvou předních deskách se provádějí otvory, kde je osa vložena o průměru 1 centimetr. Můžete to udělat z obyčejného šroubu. Pružina je umístěna mezi druhou páru desek a je upevněna kolíky na rukojeti. Aby byl design pracovat správně, pastorek kolíku a pružin vytváří slot.

V obou případech systém funguje stejně. Po stisknutí knoflíku Springs Control, se nástroj ohýbá. Po uvolnění rukojeti jsou pružiny nataženy a vraceny vrtáku na místo.

Výroba dřevěných strojů: Instrukce s krok za krokem fotografie

Je považován za nejjednodušší při výrobě dřevařského stroje. Nevýhodou struktury je slabá pevnost materiálu. Dřevo deformované z poklesu vlhkosti. Postupem času se na stojanu objeví vůle. Dřevěný stroj Doporučuje se aplikovat pouze pro vertikální vrtné otvory.

Pořadí stavby dřevěné konstrukce je následující:

  Pro lůžko bude vyžadován sporák. Je vyroben z hrananové desky o tloušťce 20 mm. Shora můžete dát překližku, abyste získali dokonale hladkou oblast. Velikost desky je vybrána individuálně. Pokud je stroj navržen pouze pro vertikální vrtání, pak postely s rozměry 50×50 cm bude stačit. Pro provádění mletí a vrtání pod úhlem se velikost desek zvyšuje na 100×50 cm.

stojan, vrtání, sami
 • Přeprava z desky. Délka obrobku se liší od 50 do 70 cm, ale obvykle rozměry jsou vybrány pod modelem vrtáku. Z zadní strany vozíku a přední strany stojanu upevňují teleskopické přívody nábytku sloužícímu mechanismu pohybu.

  Pro trvanlivou fixaci jsou vrtačky lepší vytvořit blok. Uzel se skládá z desky, kolmo k rohům oceli vozíku.

Pro polštářky si vezměte čtvercový kus desky. Ve středu nakreslete kruh. Jeho průměr by měl být 0,5 mm menší než tloušťka přední části vrtáku.

 • Kruh je odhazuje protokoly. Perfektní hladký hnízdo je připojeno k kulatému souboru. Hotový blok je upevněn k vozíku. Na přední straně řezu a vložte šroubovou svorku.
READ  Proč kartáče na rohové brusky jsou silně šumivé

Vozík s podložkou je instalován na stojanu spojující prvky přívodů nábytku. Zůstane dělat ovládací knoflík, ale o tom později.

Výroba

Bez ohledu na modifikaci stojanu a materiálu jeho výroby, konstrukčního hlavního algoritmu pro montáž jednotky zařízení. Proces výroby se skládá z přípravných prací a hlavního procesu. montáže.

 • Plánovací stojanový design;
 • plán přenosu výkresu;
 • vypracování seznamu potřebných materiálů z přítomnosti a těch, které je třeba zakoupit. Vypracování pracovní sazby.

Krok za krokem algoritmus

 • Stanna produkce. Hlavní nosný prvek musí být dostatečně silný, aby odolal hmotnost obrobku a přídavného zatížení při vrtání. Tento ukazatel se vypočítá individuálně v závislosti na typu práce. Doporučená minimální tloušťka lože stromu. 300 mm, kov. 200 mm.
 • Instalace na straně záloh a regálů. Prvky jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako postel. Podrobnosti jsou připojeny kolmo k lůžku se šrouby. Výška zálohy závisí na výšce nástroje.
 • Řezací podložky. jeho velikost musí být totožná s rozměry přístroje. Dutina pro nástroj je řezán v bloku. Pokud je bota dřevěná vrtačka, řezné nástroje, brusný papír. Pokud je trubka kovová, vytvořte otvor, který potřebujete úhlovou brusku. Jako podložka může být použita vrtákem a kovovým pásem upevněným šroubem. Je také připojen k regálu pomocí šroubu. Zároveň musí takový detail uzlu vydržet hmotnost přístroje. Použití kovu při výrobě stroje zvyšuje náklady na zařízení, protože vyžaduje použití dodatečného vybavení.
 • Instalace kočárků a vodítek. Vozík slouží k instalaci přístroje, vodítka poskytují vertikální vrtací pohyb během vrtání. Nejobtížnější montážní podložky. rohy železa. Upevnění vrtáku na vozíku pomocí svorek méně spolehlivých.
 • Upevnění pohyblivého prvku, který se skládá z rukojeti a pružin. Tento designový uzel lze instalovat horní a dolní metody. Upevnění v blízkosti rukojeti je praktičtější, ale druhá možnost je také oprávněna realizovat.
 • Instalace dalších částí stojanu. Pokud potřebujete provést práci jiné než vrtání, jsou součástí stroje připojeny k stroji podle výkresu. Například pro úhlové vrtání je stojan dokončeno s přídavnou deskou s otvory, které pomohou opravit stojan v různých úhlech. Frézování vyžaduje instalaci horizontálního stojanu s viceprezidentem, který je připojen k lůžku.

Důležité! Na kovové základně lůžek k ložení linoleum tak, že kovové polotovary nejsou poškozeny během vrtání.

AdviСe

Stroj je vyroben jednoduše a nevyžaduje profesionální dovednosti pracovat s nástroji. Ale doporučení odborníků pomůže zjednodušit shromáždění a usnadnit jeho použití v budoucnu.

 • Jako postel, těžké materiály nebo list stromu velké oblasti jsou vybrány. Můžete si vzít palet ze starého mikroskopu.
 • Je důležité dodržovat bezpečnostní předpisy. Při montáži použijte ochranné převodovky pro oči a ruce.
 • Dřevěné prvky jsou snadno vyrábět, ale mohou selhat proti náhodným potvrzením. Klíčové uzly: Stanin, přenášení a mobilní mechanismy. Kdykoliv je to možné nahradit části z kovu.
 • Aby byla položka, která není při práci posunuta, pracující police instaluje zastavení a vice pro klipy obrobku.
 • Šokový mechanismus vrtáku pomáhá vyrovnat se s zejména pevnými materiály, ale ztrácí design, rychle odvozený.
 • Elektrický elektrický vrták menší než výrobní stroje. Nepřekračujte motor tak, aby nástroj nepálil.
READ  Jak řezat díru pod dřezem v keramaru

S pomocí jednoduchého krok za krokem pokyny s fotografií bude jednoduše sbírat stojan pro vrtačku s vlastními rukama. Při přípravě částí by měl být magistr zaměřen na výkresy s rozměry. Pokud se vám podařilo vytvořit zařízení, sdílejte recenze, tipy a potíže v montáži v komentářích.

Rozměry a konstruktivní vlastnosti příslušenství

Dnes v obchodech najdete návrhy výrobků ze zahraničních výrobců, ať už z Bulharska, Německa nebo Číny, a domácích, například značek ECKOR, Caliber, Cton a T.P. Někteří z nich analyzujeme.

Wolfcraft

V případě ocelového pilíře Wolfraft modelu 5027000 z Německa budou rozlišovací rysy:

 • Uchopení tlapky Na masivní litinový sporák pro upevnění stávajícího obrobku.
 • Mechanický omezovač hloubky vrtání. V tomto případě je uzel vybaven speciálním milimetrem počítacího stupnice.
 • Jaro, Poskytování hladké vrácení vrtáku do počáteční polohy, která je vhodná s opakovaným opakováním stejné akce.
 • Mechanismus zodpovědný za automatické vypnutí nástroje Při vrtání více otvorů stejné hloubky.
 • Základní sloupec podpory, Pevná s ocelovou kolejnicí připojenou k kole nosného uzlu. To zajišťuje nejpřesnější umístění stojanu při zpracování obrobku. Spolu s nimi, spontánní otočení vrtáku během provozu.

Některé modely z Wolfraftu, aby držely a zabránily klesajícím vrtákům jsou vybaveny dvoustupňovým designem s přídavnou rukojetí.

O dlouhé životnosti a dobré spolehlivosti německého nástroje mnoho znají žádnou překážku. Na řádku s tím, hlavní sada neposkytuje upevňovací prvky a průměru přistání zůstává nezměněn beze změny, bez schopnosti konfigurovat. V hotovém shromáždění, hmota stojanu dosáhne 8,5 kg, což stačí pracovat s vrtáky, není těžší než 1,7 kg. Toto pravidlo probíhá z poměru hmotnosti nosného a vibračního nástroje, který by neměl být menší než 5,22. V případě nárazového zatížení se tato hodnota zvyšuje na 10.

Sparty

Kromě prodloužení, bulharský výrobce Sparky dělá regály pro ně, což výrazně zjednodušuje snap. Německý nástroj je známý svým vysokou kvalitou, a proto kupující, kromě elektrického cvičení od Sparky, může bezpečně vzít svazek a stojan, zejména pokud to považujete za demokratickou

stojan, vrtání, sami

Návrhové vlastnosti Sparky regály zahrnují:

 • Hlavní upevňovací prvek je vyroben z hliníku, který nabízí omezenou tuhost.
 • Elektrický vrták je vybaven svorkou bez upevňovacího uzlu, protože bude nutné pravidelně utáhnout s dlouhodobým provozem nástroje.
 • Plné sjednocení s modely tohoto výrobce.
 • Přítomnost návratného pružiny.
 • Žádný mechanismus pro omezení výstupu vrtáku.
 • Přítomnost pouze přistávacích míst pod záchvaty skříně na nosné desce umožňuje použití dodatečně upínání svěrák.
READ  Řezání hliníkového profilu pod úhlem 45 stupňů

Je důležité poznamenat, že Sparky regály se nedoporučují být použity ve dvojici s více 1000 W vrtačky! Vzhledem k tomu, že hmotnost stojanu je pouze 6 kg, pak pro práci stojí za to vybírat vrtačku o hmotnosti 1,5-1,6 kg, i když výrobce zaručuje dobrou stabilitu zařízení a párů s 3-kg modely.

Ráže

Domácí výrobce činí vlastní řadu regálů pro různé elektrické nářadí, pro vrtačky, včetně. Z široké škály modelů je kalibr 96202 nejoblíbenější, který nabízí:

 • Speciální hnízda pro upevnění stojanu přímo do zámečnické vesty, čímž se sníží omezení na hmotnost elektrického vrtáku. Na základě toho je hmota stojanu pouze 2 kilogramy.
 • Diagonální umístění drážek ve tvaru písmene T pro montáž uchopovací tlapky.
 • Směšné stupnice nad pohyblivým vozíkem výrazně urychluje předběžnou instalaci vrtáku před zahájením práce.
 • Metoda fixace terminálu, která zaručuje spolehlivé upevnění vrtáku s mírnými vibracemi.

, Co funguje jako hlavní výhoda produktů této značky.

Zařízení pro další funkce

Chcete-li použít vrtací stojan jako frézovací stroj, musíte použít horizontální verzi lože prezentované v předchozím odstavci. Do takového stroje musíte přidat rotační desku. Bude to nástroj na něm. Pak se otvor provádí v stojanu, ve kterém bude vozík s vrtačkou vložen.

Dále na otvorech otvorů desek pod nejoblíbenějšími svahy. Připojte rotující desku a stojan přesně přes otvory. Šrouby používají šrouby. Také na stojanu musíte udělat tři otvory, ve kterých budou vloženy kolíky nainstalovat otočnou desku.

Chcete-li takový stroj používat, musíte talíř otočit do správné polohy, zajistěte ji kolíky a začněte pracovat.

stojan, vrtání, sami

Další vybavení

Nezávislý design designu umožňuje poskytovat další strukturní prvky, které rozšiřují funkčnost výrobku a zjednodušují provádění technologických operací. Můžete přidat otočnou desku, vertikální úroveň, souřadnicovou tabulku, elektrický pohon a mnohem více k domácímu.

Rotační deska umožňuje provádět otvory umístěné pod úhlem. Pro to jsou otvory pod opačným rohem vyvrtány na okně. Vrták v pracovní poloze připevněné s kolíky. Souřadnicový stůl se používá při frézování povrchů a tahání drážek. Skládá se ze dvou vzájemně kolmých šroubových zvedáků vařených s sebou.

Rotace spodního šroubu se pohybuje horní část tabulky spolu s pevnou částí, horní šroub se pohybuje pouze část. S tímto zařízením se zvyšuje přesnost práce, hlavní věc je svařování pohybujících prvků bez zkreslení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS