Velký mazivo pro trénování trávy

Jak mazat převodovku převodovky převodovky jednoduchým způsobem

Jak mazat motocosy převodovky? Mnoho uživatelů zastřihovačů nedávají hodnoty převodovky převodovky převodovky. A přirozeně při poruše okamžitě běží do opravny. Aby bylo možné ušetřit čas a peníze na opravu, dost před začátkem sezóny, namažte převodovku a zapomeňte na další náklady.Reduktor. Jeden z nejvíce naložených dílů v tomto zařízení a často selže. Proto určitě potřebuje periodickou službu.

Co mazat reduktor vyžínače pro trávu nebo sekačku

Před prvním namažte převodovku sekačky trávníku, musíte zabránit samotnému nástroji a zkontrolovat přítomnost lubrikantové látky položené výrobcem v převodovce. Během provozu se mazivo aplikuje na začátku a na konci sezóny a s intenzivním provozem mechanismu. každých 30-50 hodin provozu. Mnoho čtenářů a zákazníků se zajímá o: Co mazat reduktor vyžínače pro trávu?

Naši specialisté stručně odpoví a vyčerpávají:

 • Nástroj musí být volán: „Mazivo převodovky pro trávu“. To znamená, že mazivo pro zastřihovač pro trávu je zcela jiná látka;
 • Mazání musí být přenosovou tekutinou konzistentní, i když je dnes výrobce podařilo vyplnit trh univerzálním vzorkám maziv, který přichází na všechny detaily zastřihovače pro trávu. Teoreticky ideální znamená, že nemůže být, vzhledem ke specifikům provozních teplot a třecí síly v každém jednotlivém uzlu nástroje, ale pokud jste nenajdete speciální. můžete vyzkoušet univerzální (pečlivě čtení instrukce);
 • Pokud potřebujete mazat elektrickou převodovku, například, například na nástroj Makita UR3501, pak bude volba maziva stejného jména optimální. To platí i pro další trimry, jako je Stihl, šampión;
 • Pro ty trimry, jejichž značky nevytvářejí speciální redukční mazivo, můžete použít univerzální prostředky po přečtení pokynů a porovnání s parametry přístroje;
 • Důrazně doporučujeme použít Lithol a nástroj na bázi lithia, protože nejsou určeny k redukci vyžínače do trávy a priori.

Pochopit, že motocykl, přesněji, jeho reduktor potřebuje mazivo, na skutečnost nástroje přehřátí a hluku uvnitř uzlu. V situacích, kdy jsou přítomny zvuky, ale také tuk na převodovce je také. musí být také zcela nahrazen novým, ale již jiným výrobcem. Plně rozebírá a mazat převodovku není nutná ne více než jednou ročně. Několik nuancí přímo procedury maziva sám:

 • Trimmer pro trávu se neotáčí, jinak tok benzínu.
 • Vyjměte elektrickou zástrčku (víčko) ze svíčky, abyste se vyhnuli náhodnému startovi pro bezpečnost.
 • Odšroubujte boční šroub na převodovce, aniž by ztratil těsnicí podložku, proti směru hodinových ručiček. Používáme klíč k 17 nebo šestihranným.
 • V nepřítomnosti maziva na vnější koncové části šroubu ji použijte v množství 3-4GR.
 • Posouvací zařízení. pomáhá mazivo hostit převodovky.
 • Postup trávíme několikrát.
 • Otáčejte šroubem, nezapomeňte na těsnící podložku.

Váš nástroj během provozu vyžaduje a olej pro motocosy. Je také lepší získat předem tak, aby vnitřní prvky motoru fungovaly pravidelně a nevyčerpaly předčasné opotřebení.

READ  Fast-swiping matice pro rohové brusky s vlastními rukama

Požadované nástroje a materiály

Pro údržbu převodovky budou potřebné následující nástroje a materiály:

HEX klíč pro otevírání redukčního mazacího otvoru

Obvykle je takový klíč plný motocyklu nebo zastřihovačem.

velký, mazivo, trávy

Další nástroj. normální lékařský objem injekční stříkačky 10 ml. Je to s pomocí injekční stříkačky klesá do převodovky.

Doporučuje se používat značkové mazivo od výrobce motocosu. V extrémním případě můžete použít libovolné mazání mazání s otáčivými mechanismy, například Litolem 24.

Akce otevřená převodovka

Pro přístup k redukci by mělo být otevřeno. Je to dost snadné, abys to udělal. musíte odšroubovat šroub gesto pomocí šestiúhelníkového klíče. Tento šroub má všechny motokáry na stejném místě. přímo v blízkosti pracovnice.

Akční doplňování injekční stříkačky

Průměr trubice s mazáním neodpovídá průměru převodovky

Chcete-li vytvořit mazivo v převodovce bez jakýchkoliv problémů, musíte použít injekční stříkačku.

Pak mazání z trubky vyplňte injekční stříkačku.

Poté je píst vložen do injekční stříkačky. Injekční stříkačka je připravena pro doplňování mazání v převodovce.

Akční tankovací mazivo v redukci

Injekční stříkačka je vložena do otvoru redukčního otvoru

Za prvé, injekční stříkačka je vložena do otvoru reduktoru.

Vytlačování do převodovky trochu maziva a otočte ji asi čtvrtinu obratu

Pak musíte do převodovky zmírnit trochu maziva a otočit ji asi čtvrt.

Když je všechny mazivo vymačkané, proces lze považovat za dokončen

Mazání náplně v malých porcích. Po každé dodávce maziva se převodovka otočí na 1/3. 1/4 otočení. Je žádoucí zvolit množství mazání při každém tankování tak, aby redukce v procesu mazání provede úplný obrat.

Akční těsnící převodovka

Poté, co je převodovka naplněna mazivem, otočte šroub převodovky a je dobře upnuta.

Jak mazat motocos převodovky (nejjednodušší způsob)

Jak mazat reduktor vyžínače pro trávu nebo motocos: Správná péče o zahradní vybavení | (Foto video)

velký, mazivo, trávy

Zpětná vazba s našimi čtenáři je pro nás velmi důležitá. Nechte své hodnocení v komentářích s argumentem podle svého výběru. Váš názor bude užitečné pro ostatní uživatele.

Jaký je vhodný mazivo pro převod víčko pro trávu?

Když se zuby pracují pod neustálým zatížením. Mazivo pro motocosové převodovky vybrané pod individuálními parametry použitého kameniva.

Faktory věnovat pozornost:

 • Označit. Většina ochranných známek nabízí maziva vlastní výroby nebo poskytovat doporučení pro vhodné mazací směsi;
 • Viskozita. Existují tři hlavní skupiny. s vysokou viskozitou, plastovými sloučeninami univerzálního použití a pevné látky, které měkují během provozu.
 • Průtok lubrikantu. Uživatelé často odrazují z osobních zkušeností a rad odborníků o období provozu převodovky mezi mazivy. Důležitý je také teplotní režim. Optimální způsob provozu při 40 ° C.

Převodovka může pracovat na mazacím prostředku s takovými komponenty:

 • Protisávací přísady bez toxického olova;
 • Grafit nebo disulfidový molybden v pevných mazivech;
 • Na minerální (anorganické) oleje, které odlišují vysoký stupeň čištění.

Seznam optimálních fondů ve všech ukazatelích zahrnuje mnoho lithiových maziv zahraniční domácí produkce. Nevylučují značky, které výrobce sekačky trávníku doporučuje.

Jak provádět mazivo?

Namažte reduktor vyžínače pro trávu je snadné, pokud budete následovat jednoduché tipy. V horní části pouzdra je speciální otvor, který vyschne šroub. Musí být vypnut do otvoru nosem na trubce, aby se dostal do dvou mililitrů mazání. Pokud je balení velký, můžete použít jednorázovou lékařskou injekční stříkačku. Po spálení šroubu.

READ  Kotouč na řezání cihel pro úhlovou brusku

Postup se doporučuje opakovat každých 12 hodin provozu motocosu. Také aktualizován nebo nahrazen mazivem s rutinními operacemi (převodovky se čistí a promyjí před létem), opravy zařízení, příprava copánků pro trávu pro zimu.

S demontovanou převodovkou musíte vyčistit všechny prvky ze starého maziva, i když neexistují oxidační a nečistoty stopy. Po nanesení nového maziva bude hřídel zkontrolován ručně pro víru v rovnoměrné rozložení maziva přes všechny prvky převodovky.

Jaké položky musí věnovat více pozornosti?

 • Setrvačník. Často se vztahuje zbytky bylin, které vytvářejí určitý odpor při práci;
 • Psí startovací cívka. Když se pohon začíná, se dotýká drážek na setrvačníku, provokující mechanické opotřebení, stejně jako mechanologická koroze v důsledku kontaktování různých materiálů (hliníkový setrvačník, ocelový pes);
 • Ložiska. Těsnicí stěny mohou opotřebovávat a zbytky mazání začnou provádět. Když zatížení začne intenzivní vibrační zařízení. To je problém čínských trimérů, proto je často nutné nahradit nativní ložiskovou sestavu k lepšímu.

S včasnou a vysoce kvalitní převodovkou mazivo Motokos agregát bude sloužit po dlouhou dobu, poskytovat vysoký výkon a vynikající kvalitu. Je důležité odpuzovat z doporučení z uživatelské příručky a rad odborníků.

velký, mazivo, trávy

Hlavní poruchy přenosů a jejich řešení

Různé selhání se vyskytují s elektrickým nebo plynovým převodovkou pro trávu. Nejběžnější z nich jsou uvedeny v tabulce níže. Zde najdete důvody a způsoby eliminace.

Porucha převodovky Možné důvody pro odmítnutí Prostředky ochrany
Přenos velmi horký Použití nevhodného (nekvalitní) ropy nebo jeho nepřítomnosti Musíte nahradit nebo přidat olej
Nové vybavení a nepoužívá se Práce na krátkou dobu bez těžkých nákladů s pravidelnými zastávkami, takže mechanismus se podařilo vychladnout
Hřídel rušení během otáčení, vzhled vůle a klepání Odmítnutí nebo významné opotřebení některého z ložisek Nahradit vadné ložisko na nové
Převodový mechanismus se odchyluje od stonku custode nebo váhá Poškození jeho těla Podrobnosti musí být nahrazen
V některých případech se bezvýznamným poškozením kovové svorky zvyšují poruchu
není připojen k potrubí máslo Můžete udělat vinutí z pásky v místě upevnění nebo změnit bar
Výstupní hřídel s nožem se neotáčí a nezastaví se v případě zvýšení zatížení Nosit zubní zařízení nebo jeden z nich Je nutné nahradit interakční pár opotřebovaných dílů

Ložiska jsou zničena v důsledku použití nevhodného oleje nebo vzhledem k jeho nepřítomnosti. Také poškození. Sofistikované provozní podmínky upevnění a pronikání částic zahraničních materiálů (například rozbité kovové zubní mechanické převodovky) vzhledem k tomu, že integrita prašníků je narušena.

Chcete-li odstranit ložisko, musíte rozebrat převodovku a použít speciální stahovku. Pokud tomu tak není, můžete se to pokusit udělat s kladivem s tipem. V tomto případě pracujte opatrně, abyste nepoškodili místo. Nedoporučuje se používat metodu předehřívání pro fotografování ložisek. To je způsobeno tím, že kov může ztratit potřebné výkonnostní charakteristiky.

Většina problémů s převodovkou se snadno vyřeší nezávisle. Doporučuje se koupit náhradní díly „příbuzní“, vypočtené na použitém modelu sekačky.

Frekvence zpracování

Ten, kdo ví, co mazat moderní převodovku na motocyklu, rychle vybere požadovanou mazání. Správná péče je zárukou odolného užívání zastřihovače pro trávu bez opravy. V tomto ohledu je převodový mechanismus mazán po deseti hodinách otevírací doby zařízení nebo v případě přehřátí převodovky. To je určeno obvyklým dotekem ruky k tělu výrobku. Hlavní věc je vybrat si vyžínač pro trávu. Pokud je požadována velká plocha trávníku, je vhodný profesionální model se zvýšenou převodovkou.

READ  které trávy jsou lepší než elektrické nebo benzo. Vyzvednout widget sekačky

Převodovka se používá k aktivaci otočného mechanismu a „síla“ k práci. Jeho design může být odlišný, závisí na zadání přístroje.

S pomocí těchto zařízení je poháněn mechanismus MOTOCOS. Na trhu můžete snížit nebo zvýšit reduktor obratu pro zastřihovač pro trávu různých typů.

Dva a třístupňové modely dvojitých nebo nasazených schémat, které jsou odolné vůči nákladům a mají vysokou úroveň účinnosti jsou populární.

 • Červ. Kompaktní nástroj je nejčastějším zobrazením. Vyznačuje se zvýšeným momentem, jednoduchostí designu. Model červ není hluk, ale poskytuje vysoký výkon. Funkce nástroje. dostupnost funkce vlastní užitečnosti.
 • Glílidový červ. Má mírně konvexní formu, je charakterizován vysokým výkonem pohonu a zvýšeným momentem.
 • Cylindrical. Model má válcové převodovky, se liší v konstrukční variabilitě, vysoký výkon. Zdroj je od 25 tis. hodiny.
 • Kuželovitý. V návrhu použité kola s kruhovými, rovnými zuby. Vyznačuje se vysokou vytrvalostí práce a jednoduchostí zařízení.
 • Conical-Cylindrical. Určeno pouze pro velké vybavení. Má nízké zatížení.
 • Zámoří. Je namontován na výstupním hřídeli bez přídavného převodovky, připojení. Model je kompaktní a non-těžký.
 • Planetární. Jeden z nejsilnějších nástrojů, které má komplexní design. Používá se především v strojírenství.
velký, mazivo, trávy

Redukční motocosa má hlavně typ Hubble Worm. Poskytuje vysoce kvalitní trimmery.

Odrůdy mazacích kompozic

Pro péči o uzly mechanismu se použijí maziva různých konzistence:

 • Polotřídaný. Takové formulace obsahují různé přísady a přísady.
 • Plastický. Jsou nejvíce univerzální volbou. Nejčastěji se používají pro převodovky a šroubováky.
 • Pevný. Velké suspenze v původním stavu.

Speciální redukční kompozice se týká poloapilého systému.

Populární je mazivo pro zastřihovač pro trávu „Stihl“. Vzhledem ke speciálnímu složení a komponentům je opotřebení výrazně sníženo a zvyšuje se odolnost proti korozi. Hlavní vlastnosti mazání této značky jsou:

Mazání „STIHL“ je vhodná pro spatores a trimmery, stejně jako pro všechny přenosy s uzavřeným pouzdrem.

Služba vyžínače benzínu pro trávu

Většina motocosů a trimrů má flexibilní hřídel v jejich konstrukci. Jeho stav musí být zkontrolován nejméně 1 čas o 50 pracovních hodin. Pro výrobu této operace musíte odstranit špičku tyče, vytáhněte hřídel a zobrazte jej, pak namazejte.

Levné materiály jsou vhodné pro lezení na hřídeli, je obtížnější je vybrat pro převodovku trimru pro trávu. Jak mazat tento mechanismus. závisí na firmě výrobce. Nejlepší je používat materiály, které obsahují disulfidové molybdenum. Ten poskytuje vyhlazování a plnění trhlin na pracovním povrchu, takže je zvláště ocenil mezi uživateli.

DŮLEŽITÉ: Použití velkého množství mazání s vysokou hustotou vede k přehřátí mechanismu, zvýšenému tření páře a spotřeby paliva. Proto by měl být zodpovědně považován za proces výběru materiálů a prevence.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS