Vrtání desek s plošnými spoji doma

Technologie tištěné desky PVC

Ve světě rádiových amatérů existuje obrovský počet různých technologií pro výrobu desek s plošnými spoji, prsty nebudou stačit. Nejoblíbenější z nich podle mého názoru jsou: Paintwork „LC“, to je, když je kresba aplikována štětcem, rychlosný lak na desce s plošnými spoji. Technologie laserové žehlení „LUT“, obrázek je vytištěn na lesklém papíru s laserovou tiskárnou, pak s pomocí horkého železa, která má být přenesena na textolit. A možná nejdražší „fotorezistive“ v ní platí speciální filmový fotorezista, na kterém je výkres vytištěn.

Dnes chci říct další velmi jednoduchou a ekonomičtější technologii PVC pro výrobu desek s plošnými spoji doma, které používám více než 5 let. Výkres je vytištěna laserovou tiskárnou na obvyklém levném PVC filmu „SelfClock“, který je prodáván v téměř jakémkoli ekonomickém nebo konstrukčním obchodě.

Co začít podnikání?

A tak pro výrobu desek s plošnými spoji na technologii PVC, potřebujeme, PVC film „Samolepka“ ze stavebního obchodu. Nejoblíbenější velikost MEKA je 45×800 cm, je to za psem, z jedné z klobásy můžete provést více než 1000 desek s plošnými spoji, samozřejmě existují další rozměry velké a malé, velikost velikosti zůstane pro Ceny jsou také jiné. Barva PVC filmu je nejlepší vybrat jasnější, takže je lepší být viděn vytištěn na výkresu laserové tiskárny.

Pro tisk malých tištěných desek šířky šířky ne více než 10 cm nejlépe řezané PVC fólie na kousky.5×29.5 cm bude odpovídat polovině obvyklého listu formátu A4.

vrtání, desek, plošnými, spoji, doma

Můžete také řezat z PVC filmu kusu větší velikosti než deska s plošnými spoji, pak odřízněte okraj papíru substrátu na 0.5 cm a lepidlo na listu obyčejné velikosti papíru 10.5×29.5 cm. Papír bude sloužit jako vodítko. Spotřeba fólií PVC bude tedy ekonomičtější a tenký PVC film nebude v tiskárně pod tlakem. Líbí se mi tato možnost.

Pro kreslení desek s plošnými spoji a tiskové stopy na PVC Film I používám Sprint Layout 6 Speciální program.0 Stáhnout program zde.

V horním, levém rohu programu Sprint Layout 6.0 Klikněte na ikonu složky, otevřený vodič se otevře, ve kterém zadáte cestu k souboru s PCB v Lay Format, stiskněte tlačítko Otevřít.

Otevře se obraz PCB. Klikněte na ikonu tiskárny.

V tomto okně vyberte Nastavení obrazu. Снимаем галочку в поле слой «К1».

В поле параметры ставим галочку «Зеркально». Это надо делать чтобы изображение печатной платы правильно располагалось на текстолите, а иначе дорожки на плате получатся наоборот.

В средней вкладке нажимаем кнопку «Принтер».

В открывшемся окне выбираем параметры печати. Ставим размер листа «Envelope 0 (COM10)». Данный формат соответствует размеру 10.5×29.5 cm. Нажимаем «ОК».

Печать рисунка платы

1) Печать рисунка на термотрансферной бумаге. Купить такую бумагу можно, например, на Алиэкспресс, там она стоит сущие копейки – по 10 за лист формата А4. Вместо неё можно использовать любую другую глянцевую бумагу, например, из журналов. Однако качество переноса тонера с такой бумаги может оказаться гораздо хуже. Некоторые используют глянцевую фотобумагу «Ломонд», хороший вариант, если бы не цена – стоит такая фотобумага куда дороже. Doporučuji zkusit tisk výkresu na různých příspěvcích, a pak porovnat, který z nich dostane nejlepší výsledek.

Další důležitý bod při tisku obrázků. Nastavení tiskárny. V povinném, je nutné zakázat úspory toneru, hustota stojí za nastavení maxima, protože silnější vrstva toneru, tím lépe pro naše účely.

Je také nutné vzít v úvahu takový okamžik, že vzor je přenesen na textoliti v zrcadlovém obrazu, takže potřebujete předvídat, potřebujete nebo nemusíte obrázek rozříznout před tiskem. Zvláště kritický je na obvinění s čipy, protože jim nebudou moci dát druhou stranou.

Vrtání

Pokud používáte FR-4 jako hlavní materiál, budete potřebovat vrtačky pokryté karbidem wolframu, vrtáky z vysokorychlostní oceli jsou velmi rychle nosit, i když ocel může být použita k vrtání otvorů s jedním průměrem (více než 2 mm), t.na. Vrtáky s postřikem karbidu wolframu z tohoto průměru příliš drahé. Při vrtání otvorů o průměru menším než 1 mm, je lepší použít vertikální stroj, jinak se vaše vrtačky rychle rozbijí. Pohyb od shora dolů je nejpopulnější z hlediska zátěže na přístroji. Karbidové vrtačky jsou vyrobeny s tuhou stopkou (t.E. Vrták přesně odpovídá průměru otvoru) nebo s tlustým (někdy nazývaným „turbo“) stopkou s standardní velikostí (obvykle 3.5 mm).

Při vrtání s karbidovými povlakovými vrtáky je důležité pevně konsolidovat pp, t.na. Vrták může při pohybu nahoru vytáhnout fragment desky.

Vrtáky malých průměrů se obvykle vkládají buď v křižovatce kleštiny různých velikostí nebo ve třech vačkových kazetách. někdy je 3-cam patrona tou nejlepší volbou. Pro přesnou fixaci však tato fixace není vhodná a malá velikost vrtáku (méně než 1 mm) rychle vytváří drážky v svorkách, které poskytují dobrou fixaci. Proto pro vrtačky s průměrem menším než 1 mm, je lepší použít kachlovou vložku. Jen v případě, nákup další sady obsahující náhradní colanggie pro každou velikost. Některé levné cvičení jsou vyráběny s plastovými barvami. házet je a koupit kov.

Pro získání přijatelné přesnosti je nutné správně uspořádat pracoviště, t.E., Nejprve zajistit pokrytí desky při vrtání. Chcete-li to provést, můžete použít 12 v halogenové lampy (nebo 9b pro snížení jasu) připevnění na stativu, který si vybere polohu (osvětlit pravou stranu). Za druhé, zvedněte pracovní plochu asi 6 „nad výškou tabulky, pro lepší vizuální kontrolu procesu. Bylo by hezké odstranit prach (můžete použít obvyklé vysavače), ale není nutné. náhodné uzavření řetězce prachových částic je mýtus. Je třeba poznamenat, že prach ze skleněných vláken, který je vytvořen během vrtání, velmi uvíznutý, a při vstupu do kůže způsobuje její podráždění. A konečně, když pracujete, je velmi pohodlné použít nožní spínač vrtacího stroje, zejména s častou výměnou vrtáků.

Typické velikosti otvorů: Přechodové otvory. 0.8 mm a méně integrovaného obvodu, rezistory a t.D 0.8 mm. Velké diody (1N4001). 1.0 mm; Kontaktní boty, Trimmery pro trávu. od 1.2 až 1.5 mm;

Snažte se vyhnout otvoru o průměru menším než 0.8 mm. Vždy udržujte alespoň dva náhradní vrtačky 0.8 mm, t.na. Vždy se rozbijí přesně v okamžiku, kdy je naléhavě potřebujete provést objednávku. Vrták 1 mm a mnohem spolehlivější, i když by bylo hezké mít náhradní. Pokud potřebujete provést dva identické poplatky, může být vyvrtána současně, aby je zachránil. Současně je nutné velmi přesně vyvrtat otvory ve středu kontaktních míst v blízkosti každého rohu PP, a pro velké desky. otvory umístěné v blízkosti centra. Takže dejte karty na sebe a vyvrtejte otvory 0.8 mm ve dvou protilehlých úhlech, pak pomocí pinů jako kolíků, zajistěte desku vzhledem k sobě navzájem.

READ  Jak řezat tvrzené sklo doma

Sada karbidu válcování 0.5-0.9mm, malý přezkum

Jako lyrický útočení budu říkat, že a velké desky s plošnými spoji mohou být dokonce naostřené hřebík nebo jehlu, navíc jsem to musel udělat. Samozřejmě není velmi pohodlné, ale poměrně reálné. Poté jsem se rychle přesunul do obyčejných tenkých vrtáků, i když jsem se pokusil začít používat karbid, ale o něco později, ale prozatím se obrátme na recenzi.

Vrtáky v obchodě jsou nabízeny ve formě souborů.jeden. 0.padesátka.60.70.80.9mm. Link2. 0.250.třicet.350.40.45 mm. odkaz

Vybrala jsem první možnost jako nejčastěji používaná.

Prodávané vrtačky v docela pohodlném boxu.

Víko je připojeno k něčemu jako smyčka, procházky docela těsné, alespoň tak dlouho jako nové. Obecně jsem použil k uložení vrtáků v méně pohodlném, ale kompaktnějším podmínkám, protože pro mě tato možnost byla trochu neomezena, ale líbila se mi to 🙂

Sada obsahuje celkem 50 válcovaných, 10 každý průměr.

Každý vrták má vhodné označování ve formě plastových kroužků.fialový. 0.9morange. 0.8mmby. 0.7mgolube. 0.6mkrice. 0.5mm

Jak jsem napsal výše, válcoval barevnou diferenciaci příběhů značení, ale kromě toho má každá vrtačka na označení digitálního průměru. Je pravda, z nějakého důvodu je označování různých bobtnatých.

Jedním z výhod podobného otvoru, nicméně, jako řezačka, dřík standardního průměru, který umožňuje použití buď kleštiny nebo kazety jednoho průměru.V tomto případě je průměr dříku deklarován jako 3.175mm a je pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších uprostřed malých CNC strojů.

Při měření jsem měl průměr 3.17, ale měřil jsem třmen a jednoduše chybělo jeho přípustná schopnost (a přesnost) k provedení těchto měření. Ale průměry řezné části jsou mírně spuštěny, doslova pro 3 setiny, a každý je stejně a v jednom směru, protože nemohu říci, to je chyba měření nebo tak koncipované, je nakloněno, že je to za druhé.Ve skutečnosti to není absolutně kritické, protože tyto 2-3 setiny se stále vypnou, když vrtání v důsledku úderů.

Ale délka má znatelné rozdíly. Zde jsem ukázal dvě nejvíce extrémních možností, zbytek vrtáků „float“ někde mezi nimi.Použil jsem cvičení s plastovými markery, ale z nějakého důvodu to věřilo, že byly potřebné a jak se zaměřují, že vrták byl vždy vystaven na pevnou hloubku vrtání.

Některé podrobnější fotografie válcovaných a jejich řezných částí.První vrták největší průměr, 0.9mm

Ostření je docela dobré, i když trochu odlišný od obvyklého mě.

Tam je malý loket na jednom z řezných hran, ale v tomto případě to není obzvláště děsivé. Nezvolil jsem si samostatné vrtačky pro fotografii, právě vzal náhodně první spadl s extrémními průměry.

Ostření hladkého, a pokud řeknete správně, symetrické, což je velmi důležité, protože se špatným ostřením nestačí, že existuje větší šance rozbít vrták (v tomto případě), takže pokud se nerozbije, pak větší průměr díry se může ukázat.Díval jsem se přes všechny válcované, všechny ostření je symetrické a stejné.V průměru fotografií 0.5mm.

Používám obyčejné vrtačky, ale dávno jsem si koupil tucet karbidu domácí produkce pro vzorek. První rozdíl je průměr stopky, je menší než průzkum.

Ale všechny mé pokusy užívat si takových prutů vedly k tomu, že doslova po tuctu otvorů, které právě zlomily. Pokud obvyklá vrtačka přestane jen na velké zatížení, pak je karbid mnohem křehkým, jedná se o poplatek za zvýšenou tvrdost a větší zdroj práce.Vlastně, takové vrtačky s ručním floringem jsou kontraindikovány, výsledek lze vidět na této fotografii: (bez ohledu na to, jak tvrdá, že mikrodel držel, bití a svahy jsou stále nevyhnutelné, protože v takové aplikaci je nutné použít jednoduché vlnky.

Ale s podrobnějším zvážením byl objeven další spíše důležitý rozdíl. Domácí válec má takovou věc jako „stuha“.

Můžete vidět na tomto výkresu. Stuha usnadňuje řezací proces a snižuje zatížení na vrtáku, protože vrták nevypne celou rovinu o zpracovaném materiálu.

Stejná stuha je přítomna na velkých vrtácích, protože zámořské vrtačky jsou trochu „zjednodušené“, domácí v podstatě snížená kopie velkého vrtáku.

Ale ostření z domácího je jednodušší než zkoumané. Příčná hrana (umístění řezných částí) je širší než Číňané, takže bude horší než Číňany.

Tisky bez leptání

Asi před 10 lety, když jsem se právě začal zapojit do elektroniky, musel jsem sestavit uspořádání obvodu na lepenku, kleštičky figuríny pak jsem neměl. Po uspořádání na kartonu získal, muselo být přeneseno do desky s plošnými spoji, bylo nutné usilovat o chlorový poplatek. Tento proces pro začátečníky není zcela jednoduchý, má své jemnosti, pak jsem chtěl provádět zařízení na poplatcích bez leptání. A našel jsem způsob, jak udělat jednoduché desky řezáním drážek.

Existují dvě odrůdy této metody:

Metoda frézování. Vzor pro editaci tisku je aplikován na fóliový ghowetinax a tištěná instalace musí být navržena s úzkými mezerami (šířka z nich by měla být rovna průměru boru). Kovová fólie z MEZERPLANES se odstraní frézou (zubní bor), upevněná v kazetě, sedí na ose elektromotoru. Po mletí je poplatek broušení jemnou kůží, vyvrtané otvory v něm a odříznout.

Řezání fólie. Tímto způsobem se tedy udělal, mimo jiné jedno zařízení na DIP MicroCIRCUIT:

Potom provedli následující: například máme vzor rozvedené desky s plošnými spoji, i když se rozměry nejsou zadány, v případě potřeby v grafickém editoru. Zkopírujte v aplikaci Microsoft Word, přizpůsobte velikost desky desky tak, aby díly na tabuli odpovídají jejich skutečným velikostem, pro toto stiskneme ikonu Word „Náhled“, aplikujeme list a přizpůsobit velikost reálného listu A4.

Takže jsme dosáhli, že detaily na obrázku jsou v naší původní velikosti (a samozřejmě, a to samozřejmě), tisknout na tiskárnu. Pohodlně při přípravě na tisk, umístění počítačové obvody na stejný list, deska s plošnými spoji ve zvětšené velikosti a několik polotovarů. kopie poplatku v plné velikosti.

Doufám, že všechno není příliš obtížné. Poté, co jsme vystřižili s nůžkami výkresem poplatku v reálné velikosti, odřízli jsme s kovovým nožem nebo odřízli kovové nůžky kus textu, který odpovídá velikosti desky. Gluk s plátky řezání řezané postavy tak, že měděná fólie je nahoře. Poté, co můžete okamžitě na kus papíru, však přesnost otvorů bude trpět, Curz Jádro nebo nastínit místa budoucích otvorů podle podrobností o výběru. Ihned doporučuji naplánovat a vyvrátit montážní otvory na desku do tělesa zařízení, po pájení dílů za poplatek, nebude tak pohodlné vrtání. Takže všechny otvory jsou akumulovány, i když v zásadě mohou okamžitě a vyvrátit v této fázi. Dále, pro které jsme vytiskli poplatek v zvětšeném množství, vezmeme tužku a „obrysy“ oddělující funkci na obrázku všechny sázky spojené stopou z jiných stop a linek by měly být rovné.

READ  Akumulátorová úhlová bruska Metabo s nastavením otáček

A musíte začít s nejmenším tratí, pak průměrem, v důsledku toho, když je oddělujeme s naší největší tratí, což by muselo být „obrysy“, tím déle budou „nastínil“. Upevňovací otvory musí také „Outlat“. Pro jaký účel to děláme? Pro tyto pestilty se v budoucnu konají drážky, které děláme, poté, co jsme odstraníme výkres s kusem Textolite, to je taková řezačka:

Je vyroben z hacksaw lopatky na brusném papíře. Fólie by měla být snížena na konec v celém textolitru. Tak jsme řezali drážky, udělali jsme všechny tratě, oddělené od sebe a od upevňovacích prvků brázdy. Význam všech těchto akcí je, že neexistuje žádný kontakt mezi různými cestami, je důležité!

Poté vezmeme tester, přeložíme jej do zvuku hluku zvuku, a střídavě se dotkněte všech výsledných sousedních míst, zkontrolujte je na uzávěru, pokud pípnutí zvuku, to znamená, že fólie je buď vyříznuta na konec, nebo kus čipů uzavřel sousední sekce. I když to není přesvědčeno, abych začal začít! Poté bereme alkohol, otřete místa v blízkosti otvorů, kde budou kontakty a pájení pájeny. Tímto způsobem, v přítomnosti zkušeností, můžete vyrábět a zařízení na Podrobnosti SMD, fotografie není zcela úspěšná, deska se podává, silné oslnění. A další fotografie představenstva jednoho zařízení vyráběného těmito metodou:

Úspěšné pájení! Připravený materiál: AKV.

Fórum o projednání materiálových tiskových poplatků bez leptání

Ve kterém směru proudí proud. z plus do mínus nebo naopak? Zábavná teorie podstaty elektřiny.

Základní informace o rovinných pojistkách, včetně jejich technických specifikací a aplikací.

Přezkoumání čínského zařízení elektrolytického zařízení. Foto, video, popis práce.

Přehled některých dalších schémat a připravených Gauss Gun Designs s AliExpress.

Jednoduchá a levná metoda leptání desek s plošnými spoji

Ahoj! V tomto článku budu hovořit o nejjednodušší a levnější metodě leptových desek doma na této technologii. K tomu potřebujeme:

Jak vidíte, všechny komponenty jsou k dispozici každému. Peroxid vodíku Kupujeme v lékárně, kyselině citrónové a soli v obchodě s potravinami. Vše bude stálo dost levné. ne více než 100.

Nyní pokračujte na přípravu roztoku. Chcete-li to udělat, musíte najít plastovou nádobu z hlediska nabíjení. Použil jsem obvyklý plastový zásobník.

Nalijte peroxid vodíku do zásobníku, nalijte kyselinu citrónovou a sůl. Všechny smíšené. Můžeme předpokládat, že řešení je připraveno. Před snížením poplatku v řešení musíte zkontrolovat, zda je vše v pořádku. JAK JAKÉ JSOU TRÁTY. Chcete-li to udělat, vezmeme šablonu, která byla aplikována na poplatek a sám poplatek a porovnávat výkres. Pokud jsou místa, kde jsou stopy rozbité, musíte vzít značku nebo lak a nakreslit je. Hlavní věc je, že marker byl trván. To lze zkontrolovat takto: mělo by to být nápis: stálý marker. Doporučuji vám, abyste věnovali zvláštní pozornost tomu, protože pokud je to obyčejný marker nebude fungovat.

Po kontrole desky se skládáme do kapaliny. Okamžitě se nic nestane tak, aby byl poplatek rychle cestoval, musíte roztok zahřát. Chcete-li to udělat, vezměte si pánev s vodou a jemně spusťte zásobník v něm, takže voda to nezískává. A to vše se dostalo do sporáku. Když je roztok zahříván (stupně 50), reakce půjde, může být viděna uvolněním bublin.

Samotný proces leptání trvá přibližně 15-20 minut a ne-li vyhřívaný, může zpoždění a více než hodinu. Když vidíte, že všechny stopy strávené, pečlivě získejte desku a jeřáb. Nali jsem řešení, protože již nebude fungovat.

V důsledku toho se dostaneme spíše špatnou desku s plošnými spoji, poplatek se zcela nevypadl na fotografii kvůli tomu, že šablona byla špatná. Pokud děláte vše v pořádku, vyjdete lépe.

Připraveno zařízení s touto deskou (hádejte, co to je)

Jak vidíte toto nejlevnější a cenově dostupný způsob leptání desek. Jediný není dostačující, že řešení je jednorázové, to je pokaždé, když potřebujete vytvořit nové řešení. Hodně štěstí všem. Kirill.

Fórum o diskusi o materiálu je jednoduchá a levná metoda leptání desek s plošnými spoji

Základní informace o rovinných pojistkách, včetně jejich technických specifikací a aplikací.

Teorie a praxe aplikovat supercapacitors v různých bezdrátových systémech IOT.

Přehled elektromagnetické pistole z čínské sady pro samosprávu.

Přehled některých dalších schémat a připravených Gauss Gun Designs s AliExpress.

Jednoduchý stroj pro vrtání tištěných prken.

Nejjednodušší způsob, jak vrtat desky s plošnými spoji, udržet motor s klenutou kazetou pro vrtání v ruce. Zároveň se opakovaně rozbil a každý rádio amatér v myšlenkách se nadával sám a příště při výrobě „vyhledávání“. Určitě jsem chtěl něco změnit v tomto procesu. Každý je vyřešen pro sebe, nebo něco udělá od přítelkyni, nebo koupit. To vše závisí na místě bydliště rádia amatérské. Například ve venkovských oblastech daleko od hlavních center, nejlepší cesta z této pozice, aby stroj s vlastními rukama.

Hlavním požadavkem na takový stroj, takže se vyhladil s jeho úkolem, během jeho výroby jsem nepotřeboval komplexní soustružnické části, protože není možné mít možnost mít přístup k soustruhu. Nabízím vám jednoduchý design vrtacího stroje pro domácí workshop, který jsem viděl na rozloze „Ineta“, a který nebude schopen opakovat doma. Bohužel neznám autor tohoto designu, a pokud je oznámeno, ráda budu poukázat na jeho jméno a já dám za jednoduché konstruktivní. Rozměry stroje; Základna 140×90 mm, výška 150 mm. S jeho úkolem se plně kopíruje a na ploše trvá velmi málo místa. S takovými velikostí vám umožňuje vrtání otvorů v poplatcích až do výše 150-170 mm. (poplatek není omezen), což je v amatérské praxi dost.

Základna stroje je vyrobena z jakéhokoliv pevného materiálu, tloušťky alespoň 6-8 mm. Může být vyroben z textů, getinak, kov, překližky. Pokud užíváte fanur, je lepší než tloušťka nejméně 10 mm. Velikosti základny jsou uvedeny výše, ale tyto velikosti můžete změnit pro vaše potřeby, jak základy, tak i další části. V budoucnu budu jen ukázat své velikosti. Celý design je sestaven na stojanu ve tvaru p-ve tvaru P.

READ  Úhlová bruska 125 mm s regulací otáček

V tomto provedení se používá kovový pás, šířka 25 mm. a 4-5 mm tlustý. Celková délka její délky 140-150 mm. Ohnuté p-figurativní, namontujte na základnu 30 mm, výška 40 mm a zbývající délka je 70-80 mm. V regálu jsou vyvrtány tři otvory, jeden dole pro upevnění na základnu a dvě vrcholy pro vertikální kolíky. Dlouhý pin dlouhý 100 mm, průměr 5 mm.

Na dlouhý pin šaty na jaře. Závit na dvou stranách je na krátkém kolíku řezu na montáž kolíku do stojanu a nahoře pro matici pojistka. Na těchto dvou pinech pohybujících pohyblivou částí s motorem připojeným k němu. Pružina musí být taková tuhá, aby se zvýšila hmotnost válcovací části s motorem.

Pohyblivá část je vyrobena z kovového pásu, tloušťky alespoň 1,5-2,0 mm, šířka 20 mm. Celková délka pásu je 100 mm, velikost ohybů 20x40x40 mm. Přes otvor pro tlustý kolík a otvor pro tenký kolík. Mimochodem, kolíky mohou být vyrobeny a stejný průměr, hlavní věc je, že materiál je poměrně tuhý, jako jsou hřídele z matricových tiskáren. Upevňovací svorka motoru. O průměru stávajícího motoru, vyrobeného z listového hliníku. Mám motor používaný pro stroj DPM-30.

Pro napájení tohoto motoru je dostatečný zdroj s napětím 12 voltů dost a co je nejdůležitější, je nutné provést schéma řízení motoru. To tak, že bez načítání motoru se pomalu otáčejí a při dotyku desky. začal pracovat na plném výkonu. Schémata, jako je například, například, můžete si vybrat zde. Podle mého názoru je lepší sbírat poslední. Ačkoli, co skrýt hřích, stále ji používám bez takového schématu, mám nastavitelnou bp a v pauzách jen odstranit napětí.

Páka s držákem, design je jasně viditelná ve fotkách. Opravit v držáku a krepim do stojanu.

I opravu válcovací část a v matici.

Všichni, to vše zůstane všechny tento design, který je třeba upevnit na základě, upevnit dostupný motor se svorkou na pohyblivé části, konsolidovat vrták a začít pracovat. Ano, manželka „zabavená“ Cork stojí zastavil svůj termín pro horké pokrmy a vystřižil z něj na základnu trysky pro desky s plošnými spoji a nalepila ji na základnu, to je, že při vrtání sektoru, vrták udělal nedosáhněte základny.

Hodně štěstí všem ve vaší práci a vše nejlepší!

P.S. Ano, stále chci říct trochu o válci. Nebuďte líní a ocitnete se na práci Speciální kapky pro vrtání skleněných vláken. Naše válcované z slitiny VK6M, obvykle mají stopku stejného průměru a bobtnají se 0,7-2.0. Otvory vyrobené, jsou mnohem slušněji než obyčejné bobtnání a vypadají takto;

Importováno to vypadá takto. Ty nejsou reklamy kvůli tomu, ale pro pohodlí a potěšení z práce. Nejprve jsem řídil poplatky běžnými frézy (pro kov), které po několika otvorech jsou silně hloupé, a po tuctu. Přijďte v plném havárii, pak se dozvěděl o takovém válce, našel je a získal (cena z nich, mimochodem v rozsahu 20-50 re). Snažil jsem se s nimi vrtat. Obloha a země. Podle recenzí rádiových amatérů. Můžete cvičit poplatky již několik let (několik tisíc otvorů), dokud se nerozbiješ kvůli nedbalosti cirkulace.

Ale tyto válce nejsou vhodné pro ruční cvičení. Když se snažíte udělat díru. Rozbije MiG (kvůli sebemenšímu zkosení). To znamená, že mohou být dlouhodobě a spolehlivě zpracovány pouze v přístroji a upínací kazetu by neměla mít žádné rytmy a vrták se ořízl, že by měl být dobře zaměřen. Pak je zaručena trvanlivost.

Vrtací stroj pro tištěné desky s vlastními rukama

Vrtání otvory v tištěných obvodových deskách Proces dlouho a časově náročné, vyžadující vysokou přesnost, protože kvalita otvorů bude záviset na kvalitě otvorů. Unaveno vrtání poplatků s ručním elektrickým vlakem, takže jsem se rozhodl udělat malý vrtací stroj speciálně pro desky s plošnými spoji. Konstrukce stroje chtěl usnadnit a spolehlivější, aby se nějaký rádio amatér. Tak dlouho myšlení jsem vyvinul jednoduchý a velmi spolehlivý návrh miniaturního vrtacího stroje pro desky s plošnými spoji, jehož kresba je uvedena v tomto obrázku.

Kreslení vrtacího stroje pro desky s plošnými spoji

Podrobnosti pro vrtací stroj Snadné provedení soustruhu nebo objednat známý turner. Základ stroje je obdélníkový kus sporáků s dřevem s velikostí 160×200 mm. Elektromotor pro vrtací stroj jsem vzal ze staré tryskové tiskárny.

Colletová kazeta pro připevnění vrtáku koupil na AIK. Pokud si objednáte kazetu, věnujte pozornost průměru hřídele elektrického motoru, protože hřídele jsou čtyři velikosti 2.35 mm, 3.17 mm, 4.05 mm, 5.05 mm, takže průměr sedadla kazety musí přesně odpovídat průměru hřídele. Naštěstí v Číně Moba Navalal. S jakoukoliv kazetou připojenými pěti adaptéry COLUSH pro různé vrtačky průměru, z nichž 0.5 mm, 1 mm, 1.5 mm, 2.5 mm, 3 mm.

Pro vrtání otvorů v tištěných deskách, to je nejlepší použít speciální pevné slitinové vrtačky vyrobené v Japonsku zakoupené v Číně na Alik. Průměr dříku 3 mm, průměr pracovní části vrtáku 0.9 mm. Jako praxe ukázala, že je to nejvíce univerzální velikost otvoru vhodná pro většinu rádiových komponent.

Pro napájení elektromotorového motoru a LED podsvícení, nejjednodušší 12 voltový zdroj sestávající z transformátoru, čtyři diody a kondenzátor se používá. Skrytí se v tomto případě pod kovovým pouzdrem, na kterém spínací vypínač vypne síťový transformátor 220V.

Schéma napájecího zdroje pro vrtací stroj se skládá ze čtyř diod v4007 a jeden kondenzátor 1000MF 25V. Takže problémy s rádiovými komponenty by neměly být. Transformátor s nízkým výkonem na 12V 0.5a. Podsvícení LED je připojeno paralelně s elektromotorem kontakty. Jako světelný zdroj jsem použil malý obdélníkový LED panel.

Schéma napájení pro vrtací stroj

Hledat pečlivě se rozhodnuto, aby provedl desku s plošnými spoji.

Napájení PCB pro vrtací stroj

Mechanismus podání je velmi jednoduchý. Když kliknete na páčku, deska se zvedne nahoru a tím vrtacích otvorů. Samozřejmě bylo možné s horním krmením, jako u běžných vrtacích strojů ale proč komplikovat design? Všechno funguje dobře. Stroj je 100% copions s jeho úkolem. Doporučit!

Doporučuji sledovat video o tom, jak vytvořit vrtací stroj pro tištěné desky s vlastními rukama

Přátelé vám přejí hodně štěstí a dobré nálady! Uvidíme se v nových článcích!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS