Vrtání velkých otvorů v tenkém kovu

Triky Jak vrtat tenké vrtačky

Vrtáky jsou speciální nástroje, díky kterým můžete rychle udělat díry v materiálech. Chcete-li je opravit, používá kazetu umístěnou na vrtáku nebo elektrický šroubovák. Solidní ocelové značky platí pro výrobu takových speciálních nástrojů. Díky tomu mohou být aktivně používány při práci s takovými materiály jako kov, kámen, beton, cihla, dřevo.

vrtání, otvorů, kovu

Téměř každá osoba v dílně je sada vrtáků (obvykle pro práci s kovem). V některých případech však uživatel může pracovat s extrémně tenkými vrtáky k provedení různých prací. Například v případě potřeby v plechu kovu udělat velký otvor a neexistují žádné nástroje velkého průměru. Existuje velký počet rozmanitých triků, jejichž použití vám umožní účinněji aplikovat tenké vrtačky během různých prací.

Vrtné pružiny

Za účelem vrtání sprinklerového listu musíte použít různé vybavení a nástroje:

Elektrické vrtačky jsou speciální nástroj, který je nejčastěji používán pro různé práce během opravy. Potravinové vrtačky se provádí z napětí 220 V nebo baterií. Elektromotory 500. 1200 wattů se používají jako elektrický prvek v vrtačkách a přepínače otáčení hřídele a regulátor revolveru se používají pro změnu rychlosti.

Pokud je nutné, když potřebujete vyvrtat otvor na pružině stroje na povrchu workshopu pro operace, lze použít různé typy strojů:

Nejčastěji, vertikálně vrtací stroje, které poskytují nezbytnou rychlost zpracování a přesnost, se používají k provádění operací vrtání otvorů.

Springs Leaf je vyroben z kovu s vysokou pevností a pro zpracování vyžaduje realizaci speciální technologie a použití zvláště odolného otoku.

Proces vrtných pružin doma je rozdělen do několika operací:

  • Bod je aplikován na list se značkou, kde se vrtání provádí a za použití jádra se provádí vrtání.
  • Aby byl otvor na pružině, je nutné použít 3 vrtačky, které mají jiný průměr, například pro otvor 10 mm, je nutné použít vrták o průměru. 3, 6, 10 mm, který značně zjednodušuje složitost operace a snižuje možnost přehřátí. Při vrtání je nutné pravidelně vyvrtat a umístit na kovu, kde se provádí léčba, je nutné namazat strojovým olejem, který snižuje zatížení a zároveň chladit kontaktní pracovní plochy.

Při použití elektrického vrtáku je nutné vybrat model, který má výkon 1. 1,2 kW a vybaven regulátorem otáčení upínací kazety. Doporučené obraty potřebné pro vrtání listu jsou v rozmezí 500 až 1000 ot / min. Aby bylo možné vrtat list, můžete také použít schématu s nízkou rychlostí otáčení pracovního hřídele. Je také nutné provést mírný výkon při tlaku vrtáku při vrtání. Během pracovního postupu musí být nejrychlejší vrtačky naostřeny včas, aby se snížilo vytápění a urychlení vrtání. Pro usnadnění ostrých vrtáků je lepší použít speciální zařízení s povinným dodržováním symetrie centrální části vrtáku. Porušení středu vede k tvorbě díry většího průměru, než je nutné. Okraje musí být nutně stejné velikosti. Ostření úhel musí odpovídat 120 °, který je vhodný pro práci s většinou materiálů.

  • Před vrtáním listu je nutné provést tuhou fixaci v závislosti na zařízení používaném s pomocí vice, svorek nebo speciálních svorek.

Chcete-li snížit zatížení zařízení a nástroje, můžete také použít metodu vrtání, když je pružný list předehřát. K tomu je povrch pružin aplikován na sprinkler, kde vrtání bude vyvrtáno, a zářez se provádí za použití jádra, potom se pružiny plech zahřívá s horkým plynovým hořákem a otvor požadovaného průměru je vyvrtána. Pro obnovení vlastností je list opět zahříván na hořáku horké a ochlazené ve lázni s olejem (kalený).

Jak vrtat stupňovité kovové vrtačky?

Krok šrouby jsou univerzální. jen jeden může dělat otvory různých průměrů (od 2 do 40 mm). Nejúčinnější jsou nejúčinnější při práci s tenkým kovem, když potřebujete dostat úhledný okraj. Lépe upevněna v kazetě, jsou snazší ostříhat, a proto s řádným provozem slouží déle, ale také náklady více než běžné. V práci s nimi jsou principy stejné, ale je snazší vrtat díry s velkým průměrem než běžné spirály.

READ  Jak řezat stropní sokly

Princip operace se válcoval kovu. řez, a s ochráncem napadením materiálů. Je lepší pro tuto cihlu, beton, kámen. Proto, jak bylo uvedeno výše, vrták na betonu samozřejmě může vrtat kovu, ale rychle se dostane do havarijního a vítězného útoku se zhroutí.

Funkce hlubokých otvorů

Pro vrtání hluboké otvory v kovovém nejlepším použití soustruhu. Během tohoto procesu je nutné vychladnout. Současně musí být čipy nuceny. Nástroj je periodicky extrahován z sochoru, aby se odstranil čip.

Při práci bez specializovaných zařízení není nutné přetáhnout trysku o více než 2/3 jeho délky. Pro chlazení v procesu je nutné použít vodu. Pokud se práce provádí v několika přístupech, změna úhlu není povolena.

Snadný způsob, jak vrtat čtvercový otvor v kovu

Jakákoliv díra, pokud se provádí pomocí vrtáku, má kulatý tvar a aby bylo možné vytvořit čtverec, musíte dobře pracovat nějakým plnicím nástrojem. Zvažte, jak můžete vyvrtat čtvercový otvor v kovu s minimálním použitím souboru na příkladu výroby vhodného a spolehlivého otáčení pro kohoutek.

Aby byl gorott s čtvercovou otvorem pod kohoutkem, který má stranu 10 mm, budete potřebovat: 1. Kovový obdélníkový bar-prázdný 13mm tlustý. 2. Elektrická vrtačka. 3. Kerner. 4. Centrování vrtáku. 5. Vrtáky pro vrtání kovů o průměru 4 mm a 9 mm. 6. Jakýkoliv chladicí kapaliny. 7. Malý trojúhelníkový soubor.

Výrobní dívka se vyskytuje následovně: 1. Z papíru, aby čtverec se stranou 6 mm, označte střed na něj a přilepte jej do obrobku v bodě vrtacího otvoru.

Dejte obrobek na příslušné kovadliny a oslavit základní vrcholy a střed lepeného náměstí.

Když je papír z povrchu obrobku vyčištěn, je na něm pět jmenovitých značek.

Pevné svorky prázdné na povrchu pracovního stolu, přede-leží pod její dřevěné prkno.

Středová vrtačka se odjíždí všemi pěti označenými na sůl.

Vrták konečně vrták s průměrem 4 mm, čtyři otvory ve vrcholech čtverce,

Bez času na čas od času je vychladnout s malým množstvím chladiva.

Snížením frekvence otáček vrtáku je vrták 9 mm průměru nakonec vyvrtán tímto, pátým otvorem, který se nachází ve středu čtverce, opět nezapomeňte na čas od času na chlad.

Demontáž designu svorek. Výsledkem je, že to ukazuje sochor s vrtaným čtvercovým otvorem.

Nicméně, okraje otvoru jsou nepravidelné a ocasní část vrstvy se v něm nesedí „.

Aby byl stopka klíště zcela vstoupit do otvoru, jsou jeho hrany dodatečně zpracovány souborem. Je vhodnější provést to, samozřejmě tleskání obrobku vice a veškerá práce trvá více než 15-20 minut.

Po zpracování se souborem se čtvercová díra v obrobku stane hladkým, čistým a koncovým dílem kohoutku.

Tento způsob vrtání čtvercové otvory v kovovém kulibě umožňuje snížit náklady na pracovní sílu při zpracování jeho hran na minimum. A výsledkem v důsledku gorotoku to vezme, aby zachránil shank kohoutku spolehlivě a pevně. S pečlivým skladováním bude moci využít několik generací mistrů. Vysvětlující video na vrtání čtvercové díry v sklizni kovů. Zdroj

Jak vyvrátit elektrický šroubovák?

Kovové polotovary mohou být vyvrtány nejen pomocí průmyslového vybavení nebo elektrických vrtáků, ale také pomocí elektrického šroubováku. Tento nástroj napájení má nízký výkon. Kvůli tomu bude vyhovovat vrtání otvorů malého průměru a hloubky.

Vrtání se provádí pomocí průmyslového vybavení a elektrických nástrojů. Je důležité vybrat správný nástroj a vzít v úvahu hloubku, průměr díry. K snap-in slouží déle, měla by být použita chladicí tekutina. Musíte se vrtat kolmo, abyste se vyhnuli poškození obrobku, nástroje.

Korunovaný válcovaný kov (koruny). Stojí za to vzít je do Ali?

Velká díra v plechu může být vyvrtána (je vyvrtána, a neudělá) třemi způsoby. V každém případě už nevím. Velký průměr vrták, krok nebo kuželový vrták a korunovaný vrták (koruna). Zde o korunách a bude řeč v tomto malém přehledu. Podívejme se na korunu, kterou jsem koupil asi před 12 lety, a na Ali téměř totéž jménem asi před rokem. Dobře, a bude našroubován. Vše, co bude nyní napsáno níže, může obsahovat nepřesnosti. Autor „Krivoruki master“ a amatér. Co lze mýlit. Děkujeme za pochopení.

READ  Jak vyříznout otvor pro umyvadlo v pracovní desce

Koruna. ona je korunová vrtačka, a pokud je zcela správná a podle GOST, pak kruhový vrták, existuje několik druhů. Pokud to není zvláště prohloubeno, a nesnažte se zdát příliš inteligentní, pak korun jsou bimetallické, z vysokorychlostní oceli a s těžkými zuby. Dále, zase jsou stále odlišné ve formě „misek“ a přítomnost spirálových drážek pro zadání čipů. No, oh no, bude to vynecháno. Tohle jsem teď o korunách pro ruční přístroj. Ne pro magnetické cvičení a stroje.

Bimetallické koruny, které mám doma, můžu vám ukázat

Obvykle se prodávají bez stopky s centrálním vrtačkou. A tato věc je koupena odděleně. V souvislosti s celkovými náklady jsou poměrně slušné. Bimetalic jsou proto, že materiál, ze kterého jsou vyrobeny, jsou sloučenina vysokorychlostní oceli a kobaltu.

Nemám koruny s těžkými frézy, ale bylo by možné objednat v zájmu zájmu. Vypadají takhle

No, korun z vysokorychlostní oceli s tlustými zuby, které mám. O nich a budou diskutovány v recenzi. Když jsem si koupil takovou korunou, pak předtím, než by měl zkušenosti s vrtáním pouze s bimetalickými. Proč si pak koupil? Ale protože jiní nebyli. Bylo to, jak jsem řekl před 12 lety. Potřeboval jsem pár korun určitého průměru a já jsem šel k nejbližšímu budování hypermarketu bez zadních myšlenek. A viděl tam velké řádně, a ne korunky pro kov. Byl tam ne. Obvykle. Zpočátku jsem si myslel, že to bylo možné pro mě, nebo se prodávají v některých jiných odděleních. Tyto naivní otázky jsem řešil k nejbližšímu zaměstnaneckému obchodu. Ale ne, neprokázal. Prostě nebyly v prodeji. A nejen v tomto obchodě. Přemýšlíte o tom, že země napadla „korunou krizí“, šla jsem do státního oddělení obchodu, a uviděl jsem tam korunky, zdálo se mi to vidět. Bez balíčků a puchýřů je možné, že místní „rozlití“. Nepamatuju si cenu, koupil jsem si cenu a zapomněl jsem, protože jsem již spadl do zoufalství. Koruna z těch časů mám jen jeden. Tady je

Centrální cvičení samozřejmě se již změnil a více než jednou (mělo by být krátký). A namísto upínacího šroubu pod šestihranem, obvyklým přeinstalací. Koruna je celý kov, a je odnímatelná pouze středící vrtáku. Život nezachránil zuby této koruny a míst, kde mají čipy

Ale musím vám říct, že není kritický. Koruna dokonale snižuje dodnes. Ačkoli díry udělaly hodně. Tato koruna má průměr 30 mm a tloušťku zubu 2.4 mm. Jak jsem někde četl, takové korunky jsou umístěny pro vrtání tlustého plechu. Opravdu nevím, co je problém vyvrtat podobný kov s bimetalickými korunkami. Snažil jsem se a neměl jsem žádné problémy. Navíc výška šálků se zuby pozorovaných korun obvykle 6-8 mm. A pak je tato velikost omezena na tloušťku „tlustého kovu„. Ale podle zkušeností mohu říci, že korunky s tlustými zuby tohoto typu, agresivněji havarovaly do kovu a snížil ji rychleji. Stěna zařízení nebo kovového krabice (a to je obvykle 1.5 mm) Taková korunka prochází během několika sekund. A já jsem si vybral takové díry milion, a teď v recenzi budu vyvrátit milion první. Například fotografie z práce, když byla tato koruna zapojena

Samozřejmě mohou být tyto otvory vyvrtány a stupňovité vrtačky (vánoční strom) nebo kuželovitý. Ale věřte mi, časový rozdíl nebude ve prospěch kroku vrtáku. Čas strávený na průchodu jedné fáze takového vrtáku již překročí čas vrtání. Jediný a nepochybný plus stupňovitého vrtáku je jeho všestrannost v průměru. Kolik potřebujete milimetry, tolik a můžete vrtat. Koruny musí mít pro takové účely. Ale nejčastěji na montáži dostatečného množství jednoho nebo dvou. Tyto otvory jsou obvykle vyrobeny pro průchod kabelů a vysokou přesnost není potřeba. Ve skutečnosti, korunu 25-30 mm nejčastěji uzavírá tuto otázku bez problémů.

Mít tak dostat docela pozitivní zkušenosti z použití takové korunky a vidět podobně jako Ali, určitě jsem si to nařídil na vzorek. Průměr se rozhodl vzít 25 mm (namísto jednou ztraceného). A tady je

READ  Vrtání desek s plošnými spoji doma

Přišel v trubce. Včetně šestiúhelník pro zamykání šroubu. Koruna na rozdíl od mé staré více skládací. Plus má pružinu pro snadnější odstranění vyřezávaných „podložek“

Vrtáky pro malé práce 0,5 0,8 1,5 2,0 mm. Malé opravy r / y auto

Tyto vrtačky uspořádané bez zvláštního účelu. najednou to bude někdy potřebovat něco malého vrtáku. Byl jsem tak netrénovaný a nepozorný k nákupu, což ani nevěnoval pozornost, že sada zahrnuje jeden vrták každého průměru a v 10. No, a čeká od válce sdíleného na 10. Tak lhali, dokud nedosáhli opravy rádiového řízeného vozu, který kdysi přehlédl, ano během přezkumu a absorboval do zdi tak, aby byl kolík zabalený, spojující kolo a regál řízení. Současně jsem se rozhodl zrušit vrtáky a strávit několik primitivních testů.

První možná na cvičeních. Jak již bylo uvedeno, soubor zahrnuje vrtačky čtyř průměrů: 0,5 mm 0,8 mm 1,5 mm 2,0 mm, každá 10 ks. Prodávající prohlašuje, že jsou vhodné pro vrtání stromu, plastu, hliníku. Každý průměr je vykreslen do svého sáčku.

Kruh Jsem naprosto jednoduchý, pro přesné měření se nehodí. Ale s přihlédnutím k jeho chybě, deklarované průměry lze považovat za správné.

Vrtačky close-up. Nejsem v tom specialistou, takže kdo je v tomto tématu, psát v komentáři, které tam ostře a t.D. Pohledem.

Nyní zkontrolujte, jak jsou vrtány. Pro připevnění v graverovaném použitém také zakoupeném o dodávkové sadě Colanguitů pro skákací 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,5 mm, 3,0 mm.

Spíše tři z nich. CANGGA o 1,5 mm se ukázalo být ve skutečnosti 2 mm a vrták 1,5 zažíval, vložil jej do elektrického šroubováku. Dva nejmenší vrtačky zažívají na palubě z zabitého létajícího míče s lopatkami.

Vzpomeňte si, že proces vrtání se mírně urychlil, v reálném čase se zobrazí na časovači.

Procházení videa si všiml, že vyvrtaný pod úhlem. Četl jsem, že takové tenké vrtačky jsou obvykle rozděleny, ale to se rozrostlo.

0,8 mm byl normálně upevněn v CANGGA pro 1 mm.

1,5 mm, jak již bylo řečeno, musel jsem se instalovat do elektrického šroubováku. Začátek s textem, rychlostí zápisu 1: 1

Pak si myslel, že jsme slíbili, že jsme vrtali hliník. Nic hliníku, bez ohledu na to, co by se jim líto, nenalezl, vzal kryt z láhve.

Rozhodl jsem se, že jsem se rozhodl dát úkol složitější a pokusil se vrtat ocelovou linii o tloušťce 1 mm. Není příliš rychlý, ale vrták se vyhlásil. Zdá se mi, že výsledek je docela dobrý.

2 mm. Na textoliti se ani nezkoušel. Cín pokrývají, samozřejmě, vrták.

Ale pravítko se ukázalo punkci. Vyzkoušel jsem dvě vrtáky s rycím rytým a elektrickým šroubovákem, výsledkem je jeden, do 30 sekund jsou trochu prohloubeny v kovu a nechodí dále.

Nyní o praktické aplikaci. Po dlouhou dobu mám řadový stroj s rozbitým řízením 1/14 řádku. Když se kolize se stěnou rozpadla pin, který spojuje regál řízení a samotné kolo. Naštěstí se pin sám řídil po nehodě, abych našel.

Jen lepidlo to. žádná cesta ven. Proto jsem se rozhodl dát kovový kolík pro posílení. V roli PIN byla obvyklá spona. Průměr 0,7 mm.

Narovnal papírové klipy a běžel jeden konec tenkými kleštěmi.

Další vrták 0,8 mm je třeba provést otvory v čepu a montáž kola stroje. Obdržel malý barbarský. Vzhledem k tomu, že to bylo poněkud pozdě, manželka položila svou dceru, pak rytec nechtěl bzučet na balkóně. Proto byl poskytnut držitelem CANG. Na oku, takže ani nebrápou.

Vyvrtal otvor v upevňovacím prvku kola, položte svorky, zahřál ji zapalovač a vklouzl do plastů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS