Výměna baterií niklu kadmia v elektrickém šroubováku

Jak opravit baterii pro elektrický šroubovák: Definice poruchy a obnovy

Jak opravit baterii pro elektrický šroubovák je často kladené otázky mezi domácími mistrů, protože toto zařízení je k dispozici v arzenálu pro téměř každý majitel. Hlavní výhody nástroje pracujícího z baterie jsou považovány za kompaktnost, schopnost pracovat s ním i ve výšce (v důsledku nedostatku výkonových vodičů). Baterie tohoto zařízení však může selhat a získá nový je nerentabilní, protože jeho cena někdy dosáhne 60% hodnoty nástroje. Proto se doporučuje pokusit obnovit baterii. jak přesně řekneme dnes.

I přes různé modely těchto nástrojů má baterie pro všechny šroubováky podobný vzhled. Je to plastová krabička, kde existuje mnoho kompozitních baterií. Jsou navzájem upevněny v jednom řetězci takovým způsobem, že „plechovky“ zapojení na obou stranách uzavřené na kontakty, které zajišťují výkon šroubováku.

výměna, baterií, niklu, šroubováku

Všechny baterie mají primitivní strukturu, s jakou i nezkušený mistr bude schopen zjistit, málo obeznámený s elektrotemářem. Kromě napájení v boxu se často nachází:

 • Termistor. umožňuje kontrolovat teplotu plechovek během nabíjení;
 • Tepelný spínač. automaticky pracuje části řetězu v případě přehřátí baterie;
 • Řídicí a řídicí deska (dostupná pouze v lithiových bateriích).

2) vysoce pevné baterie

Dobré bankovky jsou potřebné s ne. Ideální pro poměr cena / kvalita LG HE4 2500mAh (žluté „banány“), Samsung 25R 2500mAh, Samsung 30Q 3000mah a LG HG4 3000mAh („čokolády“). Pro Schurik půjde a dodržuje pod Liitokala, značkou varikéře a další.

LG HG4 3000mah se svařenými kontakty. zde

Další možností se svařenými kontakty. zde

Více než několik tisíc objednávek všude, normální kvalita.

Typy baterií

Podle konstruktivních funkcí rozlišujte baterie ve formě posuvníků a klipů.

Šroubovák baterií ve formě jezdce

To jsou však zanedbatelné rozdíly ve srovnání s typy baterií. A jezdec a klip se používá v různých typech baterií.

Pro šroubovák jsou tři typy akumulátorů:

Lithium. polymerové baterie (Li-Pol) nejsou vyrobeny pro šroubováky. Hlavní oblasti jejich aplikací: Smartphony, mobilní telefony, tablety, notebooky, radioskupina řízená zařízení, elektromobily.

Nikl. kadmium baterie jsou nejlevnější, rychle poplatek, mají více než tisíc cyklů. Baterie jsou odolné vůči vykořisťování při nízkých teplotách. Ale mají vliv paměti. To znamená, že je můžete nabíjet pouze po úplném propuštění, jinak se kontejner spadne. Mají vysoký samočinný proud. Jsou vyrobeny z toxických materiálů a obtížně se jim zlikvidovat. Tyto baterie mají největší poptávku.

Nikl-metalhydride baterie jsou dražší, ne toxické, mají nízký paměťový efekt. Aktuální samo-vybití více niklu. kadmium. Kapacita výše, nabíjecí cyklus více než pět set. Tyto baterie jsou horší pro přenášení vysoké rychlosti výboje. Jsou méně vhodné pro maximální využití výkonu nástroje. Potřebují neustále dobíjení.

Lithium. iontové baterie jsou dražší, silnější, rychle. Nemají žádný paměťový efekt. Nízký pravopisný proud. Napětí prvků baterie je větší, takže jejich počet je menší. V důsledku toho jsou rozměry a hmotnost těchto baterií menší než nikl. Ale nemohou být úplně propuštěni, jinak budou muset koupit nový přes několik takových cyklů. Pro zlepšení kvality lithium-iontových baterií jsou výrobci instalovány v pouzdrovém baterie nebo ovládání šroubováku. Vytvoří se víceúrovňová vícestupňová ochrana:

 • Z vysoké teploty.
 • Z plného výboje. Tyto baterie se bojí úplného výboje a nemohou se zotavit, zda bude vypouštění pod platnou rychlostí.
 • Z krátkého obvodu.
 • Z Reloadingu, jak se může stát výbuchu.
 • Z přetížení proudů.

Ovládací deska instalovaná v pouzdrovém baterie je efektivnější. Když baterie leží odděleně od šroubováku a není použita, mikrofion řídí jeho stav a v případě některých problémů se řetěz otevírá. Plně chráněná baterie.

READ  Proč kartáče na rohové brusky jsou silně šumivé

Výměna baterií elektrického šroubováku

Ne dlouho myšlení, koupil jsem 18650 lithium-iontové baterie. Protože mám elektrický šroubovák 18 napětí a jedna baterie dává 3,7 V, proto jsem potřeboval 5 kusů. 5×3.7 = 18,5 V. Co potřebujete.Také jsem si koupil oddíly baterií, jeden na dvou bateriích, druhý až tři. Připojen všechny postupně. Vytáhl staré baterie a nahradil je novým.

Definice poruchy a zotavení elektrického šroubovák baterie

Před vyztužením baterie je nutné určit svou poruchu, jinak bude oprava poměrně obtížná nebo není možná. Je třeba poznamenat, že selhání zároveň všechny prvky baterie je nemožné, s výjimkou vzácných případů, kdy dojde k dlouhému uzavření svorek výstupního baterie.

Následuje chybu:

 • Položte baterii pro nabíjení a počkejte, až plně poplatky.
 • Poté demontujte případ a změřte napětí každé nabíječky. Rozdíl v napětí na bankách pro nikl-kadmiové baterie může být v rozmezí 1,2-1,4 V a rozdíly lithiové mohou být asi 3,8 V.
 • Banky mají méně nominální nominální napětí, by měly být označeny. Poté musí být baterie znovu shromážděna a dát mu plné zatížení hmatatelného výboje.
 • Pak je baterie opět rozebrána a měření napětí každého může.
 • Největší stresová čerpání bude obvykle v označených prvcích, které budou muset „znovu oživit“ nebo jednoduše nahradit.

Pokud je zapotřebí napětí 12 V pro provoz elektrického šroubováku, můžete se pokusit najít vadné položky jednoduchým způsobem. Pro tuto potřebu:

 • Proveďte plnou nabíjení baterie, poté je demontována a měřena napětí každého prvku.
 • Potom s 12 voltovou žárovkou je zcela vybitá a napětí všech položek pro určení, které z nich jsou vadné.

Místo žárovky, můžete použít dostatečný odpor napětí.

Opravy a výměna elektrického šroubováku

Nejúčinnější metodou, jak obnovit elektrickou šroubovákovou baterii je jednoduchá výměna neúspěšných nabitých prvků, které byly objeveny během jejich ověření.

Pro opravu, dárce bude potřebovat, to je druhá baterie, která také selhala banky, pokud ne, můžete si koupit nové prvky přes internet. Dnes je dostatek internetových obchodů, připravené k dodání nových baterií přímo na kurýrní službě.

Důležité. Získané položky by měly být jasně shodovat s akvizicemi.

Pro opravu budete muset vařit: pájecí železo, pájecí pájku a tok alkoholu (nejlépe).

Proces nahrazení nabíjecího prvků neposkytuje žádnou složitost, pokud byla v pájení jen dovednost.

Elektrický šroubovák zotavení baterie

Pozornost. Takže neubližovat baterii při práci s pájecím železem by mělo být pájení rychle.

Pro připojení prvků se doporučuje používat nativní desky, a pokud je nemožné je používat, aby je zcela nahradil stejnou velikost, ale z mědi. Je nutné pro správný proces nabíjení. S jiným průřezem spojovacích desek mezi prvky budou zahřívány a přirozeně, aby chránily nabíjecí plechovky neustále fungují termistor.

Musíte pečlivě zvážit shromáždění baterií. Připojení musí být konzistentní. mínus každá baterie je připojena k plus další položky.

Po úplném shromáždění všech položek jsou jejich potenciály zarovnány, protože se v této době liší. Chcete-li to provést, musíte držet specifický cyklus nabíjení / výbojku. Zrekonstruovaná baterie je plně nabitá, po které se musí splnit asi den. Po dni je nutné měřit napětí samostatně všechny prvky, a pokud byla sestava provedena správně, indikátor napětí každého prvku musí odpovídat 1,2 V.

Poté by měla být baterie znovu vypuštěna. Za tímto účelem sestavená baterie, s pomocí elektrického šroubováku, je celkové maximální zatížení uvedeno před jeho úplným výtokem. Hlavní věc není přetížení samotného elektrického šroubováku, aby ho v budoucnu nemuselo opravit. Tento postup nabíjení / vybití musí být několikrát opakován v řadě.

Stejně tak, přibližně každé tři měsíce se doporučuje provést postup pro vymazání „paměťového efektu“, který prodlužuje provoz baterie a elektrického šroubováku.

Obnovujeme baterii elektrického šroubováku

No, teď jdi ​​přímo na restaurování elektrického šroubováku. Vyjměte horní kryt akumulátoru.

READ  Výměna motorového oleje kultivátoru Tarpan

Aby nedošlo k zapomenuté, jak jsou baterie umístěny dovnitř, sestavil jsem na papíře nějaký druh mapy s jejich umístěním a póly. Udělej to totéž, takže pak neporušte hlavu a myslím, co jde.

Teď můžete rozebrat tento svazek, abyste uvolnili napájecí terminály, které pak potřebují.

Obecně platí, že uzavřené baterie nejsou pájeny. Jumpery musí být svařeny se svařováním kontaktu. Ale protože to není k dispozici, vezměte si silný pájení a rychle pájku.

MAJM FLUX Pole, položte propojku a rychle horké páječky, drží bodnutí nejvýše 1-2 sekund.

Na konci lepíme celkové izolační těsnění na obou stranách a sbírejte blok v opačném pořadí. Měříme napětí na víkendových terminálech. Mělo by to být kolem 14.4 B. Pokud ano, pak je sekvence zahrnutí baterií správná. Účtovat.

Takže, prostě, bez zbytečných manipulací, elektrický šroubovák může být vrácen do práce, která bude trvat velmi dlouho, pokud by měl být správně sledován.

BMS poplatek

BMS (Systém pro správu baterií). Systém správy baterií. BMS poplatek je velmi důležitý při odstraňování elektrického šroubováku na lithiu. Proč je to potřeba a jak to funguje? Řídí náboj a vypouštění, což zabraňuje tomu, že spolehlivosti a reload baterie elektrického šroubováku, „balancer“ je zabudován do něj, který je nabitý odděleně každá Li-ion baterie v montáži. Ten je nesmírně důležitý! Existují BMS bez rovnováhy! 3S. 12V, 4S. 14V, 5S. 18V Chcete-li vybrat BMS poplatek, musíte se domnívat, že minimální proud musí být 30a, jinak bude jít na obranu.

Verze BMS desek podle odkazu na 2-3 dolarů je dražší než některé základní verze, ale místo 30a nebo 40a dostanete 100a. Podle mého názoru, podle funkčnosti, to je nejlepší BMS karta s AliExpress a si zaslouží tento symbolický přeplatek.

Ale je to opravdu dobrá náhrada?

 • jeden. Lithium. iontové baterie jsou dražší. Budete muset stanovit 250-500 za kus.
 • 2. Další mínus je jejich bohatství k nabíjení. nemají tolerovat buď znovu načtení, ani promítání, tak, aby byly upřímné, je lepší je účtovat je podle „inteligentní“ nabíječky, která při dosahování určitého napětí, snižuje dodaný proud baterií.

Aby nedošlo k přeplnění a převzít přesně to, co potřebujete vidět charakteristiky vašeho elektrického šroubováku. Mělo by být uvedeno spotřební napájení a napětí. První musí být rozdělena do druhého. dostanete maximální hodnotu proudu spotřebovaného elektrickým šroubovákem. Při výběru baterie se musíte navigovat především na jeho aktuálně na aktuálně (můžete jej vidět ve svých specifikacích), protože pokud je baterie příliš dlouhá, může dojít k tomu, že se může vyskytnout, vytápění, topení nebo uvolňování plynů nebezpečných pro zdraví. Následující modely jsou populární u vysoce aktuálních akumulátorů: Samsung 25R, LG He2, LG He4, Sony VTC5.

Co potřebuješ

Disassmlujeme pouzdro na baterie

Skříň jakékoliv baterie se skládá. Se skládá ze dvou částí, které jsou spojeny malými šrouby nebo lepidlem. V prvním případě je vše jednoduché: potřebujete pouze odšroubovat šrouby a rozdělené části. Pokud je trup propíchnut, budete muset tvrdě pracovat, abyste se dostali do buněk, aniž byste je poškodili. Nejdříve musíte tlačit čepel nože k libovolnému bodu na křižovatce dílů, pak tam vložte něco ostrého, například, soběstačnost. Tak to bude možné oddělit samostatnou oblast. Pak musíte pečlivě projít čepelem po celém obvodu, oddělování lepených částí. Případ je demontován. Po opravě bude muset lepit.

Určete poruchu

Když se dostanete do bateriových buněk, uvidíte, že jsou banky připojeny v sérii. Tak jeden vadný prvek může způsobit špatný provoz elektrického šroubováku. Důležitý stupeň v opravě baterie elektrického šroubováku s vlastními rukama. najít tento slabý odkaz.

READ  Jak utáhnout malý šroubek bez šroubováku

Kontrola je třeba provést na plně nabité baterii. Všechny buňky by měly být odstraněny z pouzdra a položit je na stůl pro pohodlí, takže je k dispozici volný přístup ke spojovacím kontaktům. Multimetr Kontakt vyhovuje měřit napětí v každé bance, četby musí být pevné. Pro pohodlí můžete kreslit schéma na listu papíru a nahrávání. Můžete je označit přímo na buňky.

Užitečné informace: Pro nikl-kadmiové baterie musí být napětí každé buňky v rozmezí 1,2. 1,4 V, pro lithium-ion. v rozsahu 3,6. 3,8 V.

Po měření napětí se baterie shromáždí a pracuje s elektrickým šroubovákem ke ztrátě výkonu. Pak opět rozebírá a provádět opakovaná měření, která znovu zapište. Na buňkách, které při prvním měření mělo nejnižší hodnoty napětí, jsou pozorovány největší ztráty. Stojí za zmínku, že podstatný rozdíl v napětí plechovek je považován za 0,5. 0,7 V. Tyto prvky by měly být nahrazeny.

Na poznámku! Při opravě baterie elektrického šroubováku se svými vlastními rukama je výměna buněk považována za účinnější než jejich využití. Faktem je, že získané banky budou trvat dlouho, a brzy budou muset nahradit. Takže je lepší neudělat dvojitou práci a okamžitě nahradit.

Nahrazení poškozených buněk

S kompetentními nezávislými opravami baterie elektrického šroubováku má mnoho uživatelů otázku, kde si vzít nové banky. Můžete najít starou baterii, jako jsou známé nebo návštěvníci tematických fór. Použijte jej jako dárce a vyberte z něj pracovní buňky. Můžete si koupit prvky odděleně. Prodává se v obchodech rozhlasového a elektrického zboží nebo na stránkách soukromých oznámení. Některé řemeslné pořadí výživy prvky z čínských stránek. Souhlasím, to není takové velké peníze ve srovnání s nákupem nové baterie.

Tip: Při výběru věnujte pozornost tomu, že nové buňky na rozměrech a proudových indikátorech by měly být podobné položky, které nahrazujete.

Proces nahrazení poškozených buněk je poměrně jednoduchý. Nebude způsobit potíže v těch, kteří se zabývaly pájení. Za prvé, mělo by být pečlivě odříznuta spojovací deska a odstranit vadný sklenici. Snažte se udržet tuto desku připojit nový prvek. Instalace nové banky dodržujte správné umístění plus a mínus. S sériovým připojením umístěte buňku tak, aby mínus předchozí šel plus nový. Pro spolehlivost uchovávání plechovek je můžete nést kolem obvodu pásky.

Pozornost! Při pájení se snažte nepřehmat položky a pracovat rychle. Toto pravidlo je důležité dodržovat, aby se zabránilo přehřátí baterie. Jinak hrozí nebezpečí kořisti.

Nabíjíme a vybízíme zrekonstruovanou baterii

Po opravě baterie elektrického šroubováku budou potenciály buněk odlišné, takže musí být zarovnány. Dali jsme sestavené baterie prvek pro dlouhodobé nabíjení, například v noci. Pak ho nechte na jeden den je ochlazeno. Poté zkontrolujte napětí na všech položkách. Pokud jsou všechny procesy prováděny správně, indikátory na každé bance budou stejné, například 1,2. 1,3 V.

Dalším krokem bude plné vypuštění baterie. Pracujte elektrický šroubovák, dokud náboj nezmizí. Poté plně nabijte. Opakujte cyklus nabíjení / výbojku 2 vícekrát. To pomůže rozšířit životnost baterie, která se vrátila k životu.

Řekněme, že tento článek byste neměli vnímat jako přesný průvodce pro opravu baterie elektrického šroubováku s vlastními rukama. Je to jen jeden způsob, jak se vrátit k životu baterii. Máte-li zájem o vás, prozkoumejte to na instrumentálních fórech, promluvte si s řemeslníky, kteří sdílí zkušenosti, zeptejte se na otázky. Pokuste se opakovat jejich zkušenosti. pravděpodobně se vám to neohročit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS