Výměna motorového oleje kultivátoru Tarpan

Výměna oleje v motoru tarpanového kultivátoru. Venkovská sezóna

Motorový kultivátor Tarpan je univerzální stroj malých rozměrů určený k mechanizaci těžkých fyzických prací při obdělávání zemědělských pozemků. Doporučená pěstební plocha. do 0,2 ha.

Žací stroje Tarpan se vyrábějí ve městě Tula v závodě Tulamašzavod.

Charakteristickým rysem rumpálu je, že jej lze rozložit na dvě části a umístit do zavazadlového prostoru většiny sedanů.

MK lze přepravovat odpojením napájecí jednotky 1 (viz obr. Obrázek. Nastavení stroje na zpracování půdy TURPAN (viz níže) z pohonné jednotky 2. Za tímto účelem povolte šrouby závěsů 3. Během přepravy musí být nářadí uloženo tak, aby nedocházelo k úniku oleje z převodovky (otvorem plnicí zátky oleje), klikové skříně motoru a zbytků paliva z palivové nádrže.

Technické parametry kultivátoru Tarpan MK-03 poháněného motorem Honda, briggs stratton

Základní parametry Hodnota
Rozměry,mm, max (sklopené ovládací rukojeti) délka 1300 (760)šířka 700 výška 1060 (760)
Hmotnost, kg 45
Šířka zpracování půdy, mm 560
Průměr kultivační frézy, mm 320
Výkon, ha/h (s normální půdou a hloubkou kypření 180 mm) 0,06
Hloubka zpracování půdy max., mm 200
Mezní úhly náklonu během provozu, deg., podélné a příčné. ne více 15
Motor Briggs Stratton Honda
Model 12j802 GCV-160
Typ Čtyřtaktní, poháněný karburátorem
Pracovní objem, cc. viz. 190 160
Max. výkon, l.с., minimálně 5,5 5.5
Objem paliva, l 1,1
Množství naplněného oleje, l 0,6 0,55
Palivo a olej podle příručky k motoru
Spotřeba paliva za hodinu, l/h, max 1,1
spojka Suché automatické odstředění
Start Ruční ovládání
Vypnutí Dálkově ovládaná plynová páka
Převodovka Jediný šnek
Mazací olej pro šnekové převody. TAD-17I GOST 23652-79. Schválené náhrady. převodové oleje SAE 90, SAE 75W/90, kategorie API GL-4, GL-5
Objem oleje v převodovce, l 0,35
Hladina hluku na pracovišti obsluhy, ne více než dBA 81
Úroveň korekce rychlosti vibrací na ovládací rukojeti, max. dB 118
Počet rychlostí 1 dopředu

Tarpan je vybaven motorem model 12j802 nebo GCV-160

Jaké palivo a olej je třeba doplnit do kultivátoru Tarpan, najdete v návodu k obsluze motoru nebo v tabulce v příručce.

Honda GCV-160 motor manuál ke stažení

Motor Briggs stratton 12j802. Uživatelská příručka. katalog dílů ke stažení (užitečné při objednávání dílů).

Výrobce kultivátorů Tarpan. Tarpan Ltd. Tula, oficiální webové stránky. www.tulamash.počet rychlostí.html

Rotační kultivátor Turpan. návod ke stažení

Kultivace půdy se provádí pomocí pracovního tělesa MK. rotačního kypřiče. Rotující nože kypřiče rozřezávají vrstvy půdy, drobí je a promíchávají a zároveň způsobují pohyb kypřiče vpřed.

Výhodou rotačního kypřiče ve srovnání s pluhem je lepší kypření půdy, rozmělnění a zapravení plevelů, jakož i rovnoměrné promíchání organických a minerálních hnojiv s půdou v celé pracovní hloubce.

Použití MC se doporučuje také na jílovitých, těžkých půdách, protože má vysoký krouticí moment na hřídeli a dobře rozmělňuje půdu.

Obdělávání panenské půdy frézováním se nedoporučuje. Tím by se narušil agrotechnický způsob pěstování.

Tarpan se skládá z následujících hlavních částí;

 • Pohonná jednotka sestávající z motoru, spojovacího zařízení, odstředivé spojky, řízení
 • Pohonná jednotka včetně šnekové převodovky, levého rotačního kultivátoru, pravého rotačního kultivátoru, regulátoru hloubky, držáku, krycí desky.

K dispozici jsou další přídavná zařízení a příslušenství, která rozšiřují funkčnost motorového kypřiče a umožňují sekačce provádět kypření, brázdění, pletí a další operace.

Kultivátor Tarpan. závěsné zařízení

Určeno k sekání travnatých ploch a trávníků na stanovenou výšku. Montáž na místo nářadí a připojení k napájecí jednotce.

Sekačka „String“ s pracovním záběrem 0,6 m je určena k sekání trávy a plevele na volných plochách i na těžko přístupných místech v blízkosti stromů, obrubníků, plotů. S rychlostí řezné hlavy 3 800 až 4 600 otáček za minutu. Trávu lze snadno posekat a odhodit stranou. Místo nožů je lišta na sekání trávy vybavena polypropylenovým drátem. Sekačku lze snadno rozložit na pohonnou jednotku a ovládací jednotku, takže ji lze snadno přepravovat v zavazadlovém prostoru automobilu.

výměna, motorového, oleje, kultivátoru, tarpan

Hiller používaný s MK „Tarpan-03, 04″ a MB „Tarpan-07“ se skládá z rámu a lišty, nastavitelné pomocí lišty s otvory. Používá se k hrabání zeleninových plodin, sekání hřbetů a brázd. Radličkový kypřič by se měl používat v kombinaci se smykem, který vytváří potřebnou tažnou sílu.

O výrobci

Tulamašzavod je velké sdružení různých společností, v jehož čele stojí akciová společnost s řadou dceřiných společností.

výměna, motorového, oleje, kultivátoru, tarpan

Hlavní činností těchto společností je dodávání různých výrobků pro obranný průmysl a výroba různých výrobků pro domácí použití. Společnost se nachází na místě bývalé továrny Bayzurov, která byla založena v roce 1879.

Specializuje se na výrobu různých výrobků ze železa a mědi.

READ  Volba časovače pro trávu. Výměna oleje

V roce 1912 se závod stal součástí Císařské tulské zbrojovky.

výměna, motorového, oleje, kultivátoru, tarpan

Společnost OOO „Tulamaš-Tarpan“, která je dceřinou společností Tulamašzavodu, se v naší zemi specializuje na výrobu malé zemědělské techniky.

Společnost je dobře zastoupena v regionech a blízkém zahraničí. přibližně 70 prodejních míst. Takto široká distribuce umožňuje strojům Tarpan každoročně zvyšovat jejich prodej a popularizovat je i v dalších zemích.

Motorové bloky Tarpan jsou skutečným ruským výrobkem, který v sobě spojuje bezpodmínečnou kvalitu výkonu a cenovou dostupnost.

Další informace o Tulamashzavodu naleznete na adrese

Jednonápravový traktor Tarpan TMZ MK-03. návod k obsluze

Život na venkově zanechává určitou stopu nejen na člověku samotném, ale také na činnosti, kterou vykonává. Když žijete na venkově, téměř se neobejdete bez vlastní zeleninové zahrady, kde můžete pěstovat různé druhy zeleniny, bylinky a samozřejmě brambory.

Aby to však bylo možné, je nutné provést každoroční předseťovou přípravu půdy, tj.е. zorat a obdělávat, aby úroda mohla řádně růst.

Dříve byla orba poměrně pracná, využívala se při ní ruční práce a primitivní nářadí, ale v průběhu let se tento proces značně zjednodušil. To je možné díky částečné automatizaci celého procesu pomocí speciálního zařízení, jako je jednonápravový traktor.

S tímto přístrojem můžete provádět téměř celou škálu zemědělských prací, což z něj činí prakticky nepostradatelnou součást domácnosti každého majitele dači a zemědělce. V naší zemi jsou oblíbené traktory různých značek, a to jak domácí, tak zahraniční.

Hodnota prvního z nich spočívá v relativně nízkých nákladech a dobrém výkonu. Jednonápravový traktor Tarpan, který je dítětem výrobního sdružení Tulamašzavod, tato kritéria plně splňuje.

Průvodce výměnou oleje

Krok 1: Začátek

Nastartujte motor a nechte ho zahřát. Vypněte motor. VAROVÁNÍ! Odpojte vodič zapalovací svíčky a připevněte jej na stranu, abyste zabránili náhodnému spuštění. Vyčistěte okolí plnicího hrdla oleje a vypouštěcího otvoru, abyste zabránili vniknutí nečistot a úlomků do klikové skříně (viz. pravý obrázek). Vytáhněte měrku oleje, pokud je k dispozici.

Krok 2: Vypouštění oleje

Nakloňte sekací ústrojí tak, aby vzduchový filtr nebo zapalovací svíčka směřovaly nahoru, a pod sekačku položte noviny, misku na olej nebo džbán. Pomocí nástrčného klíče 3/8″ a prodlužovacího kabelu (bez zástrčky) otočte zapalovací svíčku proti směru hodinových ručiček (viz obrázek 2: Vypuštění oleje). foto vpravo) a vypusťte olej. Pokud zapalovací svíčka slouží také jako plnicí svíčka (obvykle žlutá nebo bílá), může mít dva hroty, takže ji můžete povolit ručně pomocí šroubováku nebo imbusového klíče.

Vyměňte vypouštěcí zátku otočením ve směru hodinových ručiček a utáhněte ji klíčem nebo nastavitelným klíčem. Pokud váš motor není vybaven olejovým filtrem, tento krok přeskočte.

Krok 3: Motory s olejovým filtrem

Pokud je váš motor vybaven olejovým filtrem, vyměňte jej alespoň jednou za sezónu.

 • Vyměňte olejový filtr otočením proti směru hodinových ručiček pomocí klíče na filtry nebo trubkového klíče.
 • Zkontrolujte těsnicí plochu adaptéru olejového filtru, zda na ní nejsou nečistoty nebo kousky těsnění. V případě potřeby vyčistěte.
 • Těsnění filtru lehce namažte čistým motorovým olejem. Namontujte nový filtr tak, že jej zašroubujete rukou, dokud se těsnění nedotkne adaptéru filtru (viz „Montáž nového filtru“ na straně 31). foto vpravo). Otočte filtr o další 1/2 až 3/4 otáčky.

Krok 4: Doplňte nový olej

Nalijte správné množství oleje schváleného pro váš motor podle této tabulky objemu oleje nebo podle návodu k obsluze motoru. Pokud má váš motor dvě plnicí zátky oleje (obvykle žluté nebo bílé) na každé straně motoru, lze jednu z nich použít k doplnění oleje na správnou úroveň. NELIJTE olej do motoru bez použití správného měřidla, jak je uvedeno v návodu k obsluze motoru.

Doporučení pro použití oleje

Pro dosažení nejlepšího výkonu motoru doporučujeme používat certifikované oleje Briggs Stratton. Lze použít i jiné vysoce kvalitní detergentní oleje, pokud mají stupeň SF, SG, SH, SJ nebo vyšší. Nepoužívejte žádné speciální přísady.

Okolní teplota předurčuje správnou viskozitu motorového oleje. Pomocí tabulky vyberte nejlepší viskozitu pro očekávaný rozsah okolních teplot. Syntetický olej 5W30 je vhodný pro většinu motorů venkovních elektrických zařízení. Syntetický olej Vanguard 15W50 poskytuje nejúčinnější ochranu pro zařízení pracující při vysokých teplotách.

Použití oleje SAE 30 při teplotách nižších než 4 °C ztěžuje startování motoru.

Používání oleje 10W30 při teplotách nad 27 °C (80 °F) může vést k vyšší spotřebě oleje. Častěji kontrolujte hladinu oleje.

Stále máte otázky?

Podívejte se na tento jednoduchý návod na výměnu oleje v motoru.

Porucha zařízení v létě je pro majitele zahrad nepříjemná. Země nepočká. Naši servisní technici jsou vždy připraveni pomoci. Spotřebitelé rádi obchodují se společností Remarket. Zde jsou některé z výhod, kterými se technické centrum odlišuje od svých konkurentů

 • Vynikající kvalita služeb. Je to dáno úrovní techniků a moderním opravárenským vybavením.
 • Rychlejší servis. Zavedený postup oprav vám umožní opravit váš kultivátor Tarpan v co nejkratší době.
 • Široká nabídka služeb. Kromě odstranění závad můžete v našem centru provést diagnostiku zařízení, vyměnit spotřební materiál.
 • Nízké náklady na opravy. Pracujeme bez přirážek a provizí, na základě tržních cen.
READ  Kolik mastného oleje při běhu sekačky trávníku

Servis v našem servisu umožňuje majiteli vrátit se k obdělávání půdy s kvalitně opravenou zahradní technikou.

Technické vlastnosti kultivátoru Tarpan MK-03 s motorem Honda, briggs stratton

základní parametry Hodnota
Rozměry,mm, max (sklopené ovládací páky) délka 1300 (760)šířka 700 výška 1060 (760)
Hmotnost, kg 45
Šířka zpracování půdy, mm 560
Průměr kultivační frézy, mm 320
Účinnost, ha/h (při normální půdě a hloubce orby 180 mm) 0,06
Maximální hloubka trhání., mm 200
Pracovní úhly až do úhlopříčných mezí, st., podélné a příčné. ne více než 15
Motor Briggs Stratton Honda
Model 12j802 GCV-160
Typ 4-taktní, karburátor
Provozní objem, cc. cm. 190 160
Max. výkon, l.с., ne méně než 5,5 5.5
Objem paliva, l 1,1
Objem naplněného oleje, l 0,6 0,55
Palivo a olej podle příručky k motoru
Spotřeba paliva za hodinu, l/h, ne více než 1,1
Spojka Suché automatické odstředění
Start Manuální akce
Vypnutí Dálková plynová páka
Převodovka Jednoduchý šnekový převod
Mazací olej pro šnekové převody. TAD-17I GOST 23652-79. Schválené náhradní převodové oleje SAE 90, SAE 75W/90, kategorie API GL-4, GL-5
Objem oleje v převodovce, l 0,35
Hladina hluku na pracovišti obsluhy, max. dBA 81
Úroveň korekce rychlosti vibrací u rumpálu, max. dB 118
Počet rychlostí 1 dopředu

Motor je buď Briggs Stratton 12j802, nebo Honda GCV-160

Jaké palivo a olej je třeba doplnit do kultivátoru Tarpan, najdete v návodu k obsluze motoru nebo v tabulce v příručce.

Honda GCV-160 motor manuál ke stažení

motor briggs stratton 12j802. Uživatelská příručka katalog dílů ke stažení (užitečné při objednávání dílů).

Výrobce kultivátorů Tarpan. Tarpan Ltd. Tula, oficiální webové stránky. www.tulamash.Ltd Tarpan/historie.html

Tarpan kultivátor. uživatelská příručka ke stažení

Obdělávání půdy se provádí pomocí rotačního kypřiče. Rotující hroty kultivátoru rozřezávají vrstvy půdy, drobí je a promíchávají a zároveň způsobují pohyb MC vpřed.

Výhodou rotačního kypřiče ve srovnání s pluhem je lepší kypření půdy, rozmělnění a zapravení plevelů a rovnoměrné promíchání organických a minerálních hnojiv v půdě v celé pracovní hloubce.

MT se doporučuje také pro těžké jílovité půdy, protože má vysoký točivý moment na hřídeli a dobře řeže půdu.

Nedoporučuje se pro zpracování panenské půdy frézováním. To naruší agrotechnologické zpracování půdy.

Systém Tarpan MC se skládá z následujících hlavních částí ;

 • pohonná jednotka včetně motoru, spojky, odstředivé spojky, řízení
 • Pracovní jednotka se skládá ze šnekového převodu, rotačního kultivátoru vlevo, rotačního kultivátoru vpravo, regulátoru hloubky, držáku, ochranného krytu.

Pro rozšíření možností použití byl mulčovač navržen a dodáván s volitelnými přídavnými zařízeními, která umožňují provádět kypření, sekání brázd, pletí a další operace.

Níže najdete několik ohlasů z agrárních fór:

Alexej:

„Tarpan mám už pět let. Nemůžu o něm říct nic špatného. Zvládá svou práci správně, spotřebuje málo benzínu a oleje, plním americký motor s naším 92. Jen jedna nuance. v zimě vypusťte benzín, protože na jaře se to zadrhne a vy budete unaveni startováním.

Sklizeň mých 6 akrů trvá asi 7 hodin. V porovnání s konkurencí není 40 kg mnoho, ale je to pot, abyste ho udrželi v rovnováze. Pomohlo mi to zejména při první orbě, kdy mě bolela záda

Vasilij:

„Dostal jsem ho asi před třemi lety. V obchodě ho měli smontovaný, jen jsem sundal řídítka a dal ho do kufru auta. Pohodlné a funkční. Je poháněn americkým motorem Briggs and Stratton. Pokud zoráte půdu, když je připravená, půjde to jako po másle. Na druhou stranu se v panenské půdě špatně frézuje: může polykat, neustále má tendenci se uvolňovat a vyžaduje velkou fyzickou námahu, aby se udržela na místě, nebo se může zcela propadnout do půdy.

Provoz na benzín 92. Pokud včas vyměníte olej a palivo, budete mít stroj na mnoho let.

Klady: Výkon a funkčnost motoru, snadná přeprava.

Možné poruchy a samoopravy

Ne vždy je možné přivolat službu. Pokuste se příčinu závady odstranit sami:

 • Hlavní závada. motor nestartuje nebo startuje s obtížemi. Nejprve zkontrolujte, zda je v nádrži palivo. Pokud je benzínu dostatek, ale není dodáván do karburátoru, je třeba třikrát stisknout sytič. Zkontrolujte zapalovací svíčku. V případě potřeby odstraňte saze ze zapalovací svíčky, odstraňte mezeru nebo vyměňte zapalovací svíčku za novou. Pokud je karburátor ucpaný, vyčistěte jej. Pokud je nastavení regulátoru otáček motoru chybné, přečtěte si o něm v návodu k obsluze a upravte jej.
 • Další závadou je přehřívání motoru nebo nedosažení maximálních otáček. Pravděpodobně je ucpaný vzduchový filtr nebo chladicí systém. Je třeba je vyčistit. V případě potřeby vyměňte vzduchový filtr.
 • Pokud se výstupní hřídel za chodu motoru neotáčí, zvyšte otáčky motoru nebo zkontrolujte spojku. Spojka nefunguje, pokud se olej dostane do kontaktu s botkami a bubny. Pokud se tak stane, otřete je do sucha.
 • Pokud se výstupní hřídel převodovky otáčí při volnoběžných otáčkách, mohou být otáčky motoru nastaveny nesprávně; mohla selhat spojková pružina. Otáčky nastavte podle návodu k obsluze kultivátoru. Vyměňte poškozenou pružinu.
 • Pokud z převodovky uniká olej, zkontrolujte skříň, zda není oprýskaná a prasklá. Poškozenou spojku vyměňte za novou. Pokud je třeba vyměnit olejová těsnění, přečtěte si část ≪Výměna olejových těsnění.
READ  Jak správně nasadit hroty kultivátoru

≪Přepracování kultivátoru Tarpan≫

Pokud se kultivátor špatně používá, je nutné provést retušování. Pokud stroj nemá dostatečný výkon a propadá se do země; pokud je starý a je čas instalovat moderní ovládací prvky, majitelé stroje změní konstrukci nebo jej upraví. Řemeslníci, kteří používají stroje „Turpan“ na svých farmách, se na speciálních fórech dělí o své názory a vzájemně si poskytují rady, které pomáhají řešit problémy.

Recenze motokultivátoru Tarpan. Popis, vlastnosti, recenze

První motorové kypřiče Tarpan sjely z výrobní linky strojírenského závodu v Tule v roce 1991. Zpočátku byly vybaveny domácími motory s malým výkonem, které se nelišily zvláštními výkonovými vlastnostmi, a proto nevyvolávaly zájem.

Výrobce se rozhodl pokračovat ve vývoji a modernizaci kypřiče „Tarpan“ a již v roce 1997 se objevily nové stroje s americkým čtyřtaktním benzínovým motorem BriggsStratton nebo Champion, hodné pozornosti zemědělských pracovníků.

Tarpan téměř okamžitě vzbudil zájem veřejnosti a pěstitel byl oceněn. Tím se však vývoj nezastavil, výrobce se rozhodl instalovat další výkonný čtyřtaktní motor, tentokrát japonské značky Honda.

Varianty motoru

Zjistili jsme, že stroje jsou poháněny čtyřtaktními jednoválcovými motory Champion, BriggsStratton a Honda.

 • Americký motor Champion o objemu 5,5 litru. с. a může zaručit výkon kultivátoru 0,06 ha/h.
 • Motokultivátory Tarpan s motory BriggsStratton mají rovněž objem motoru 5,5-6 l. с. (v závislosti na modelu) a kultivační výkon 0,06 ha/hod.
 • Modely s motorem Honda jsou spolehlivější a výkonnější až do objemu 5,5 litru. с.

Specifikace

Hmotnost, kg 45
Rozměry (D x Š x V), mm 1300x700x1060
Záruka, měsíc 36
Šířka pěstování, cm 30-70
Motor BriggsStratton I/C 6.0
Objem převodového oleje, l 0,6
Hloubka pěstování, cm 20
Počet převodových stupňů 1/0
Převodovka jednostupňové, šnekové
Disk převodovka
Typ spojky suché, automatické, odstředivé
Otáčky frézy, ot/min./min. 120
Typ BriggsStratton I/C 6.0 se svislou hřídelí
Palivo benzín
Zdvihový objem motoru, cm3 190
Chlazení aktivní vzduch
Palivová nádrž, l 3,8
Výkon, l.с. 6
Startovací systém ruční

Jako palivo pro motokultivátor „Turpan“ se používá benzín A-92.

Charakteristickým rysem je automatická odstředivá spojka, která umožňuje složení stroje na polovinu pro prostorově úspornou přepravu v zavazadlovém prostoru automobilu na místo pěstování.

Jedinou konstrukční chybou je absence funkce zpětného chodu.

výměna, motorového, oleje, kultivátoru, tarpan

Úpravy

Když výrobce vytvoří jedinečný výrobek, jeho práce tím nekončí. Pokud jednotka neprošla testem spotřebitelů, je upravena a hledá se nové řešení, které uspokojí jejich požadavky.

Pokud bude test úspěšný a stroj bude mít zájem, tím spíše je třeba provést nový vývoj, aby se stávající model ještě více zdokonalil. Tak tomu bylo i v případě kultivátora „Tarpana“. Tuzemský výrobce nabízí následující osvědčené modifikace:

Abychom pochopili, jak se od sebe liší, je třeba se s každým modelem podrobně seznámit.

Tarpan-03

Tento stroj je představitelem malých zemědělských strojů. „Tarpan je určen pro všechny typy půd, včetně kamenitých a panenských půd. Motorový kultivátor se dodává se dvěma sadami nástrojů (motyk), které se používají k obdělávání, sekání a kypření půdy.

Vlastnosti motokultivátoru Tarpan-03

 • MK-03 je vybaven čtyřtaktním americkým motorem BriggsStratton Quantum 650 o objemu 6,0 l. с. Tyto výkonové charakteristiky jsou vlastní kultivátorům střední třídy.
 • Šnekový reduktor rotačního kultivátoru zlepšuje jeho výkon a zvyšuje spolehlivost a produktivitu jednotky ve srovnání s kultivátory, které používají převod klínovým řemenem.
 • Pohyblivý sloupek řízení umožňuje obsluze Tarpanu doprovázet stroj z boku, místo aby chodil po zoraném poli.

Aby se zvýšila funkčnost kultivátoru, musí si jeho majitel pořídit vhodné přídavné zařízení (pluh, vyorávač, sekačku atd.). д.).

Tarpan-031

Tento malý a kompaktní stroj poháněný motorem o objemu 3,5 l. с. Usnadňuje život majitelům malých pozemků.

Speciální funkce mulčovače Tarpan-031

 • Nízká hmotnost 28 kg umožňuje přemisťování stroje z místa na místo bez pomoci.
 • Hloubka kultivace je srovnatelná s objemnějšími modely.
 • Pracovní záběr kultivátoru je 36 cm.

Tarpan-04

Zvláštní vlastnost Tarpan-04

 • Tato jednotka je vybavena americkým motorem BriggsStratton o objemu 6,05 l. с. Hmotnost stroje je 48 kg.
 • Šířka orby 58 cm, hloubka zpracování 20 cm.
 • Není k dispozici funkce zpětného chodu, s TMZ MK Tarpan-04 se prodávají dvě sady nožů.

Tarpan EK-03 (elektrický)

Existuje ještě jedna modifikace kultivátoru, která je poháněna elektromotorem namísto benzinového motoru.

Speciální funkce Tarpanu EK-03

 • Toto výkonné 2200 W velké a těžké nářadí pronikne i do té nejtvrdší půdy až do hloubky 30 cm.
 • Rychloupínací motor se snadno instaluje na přídavná zařízení, jako je sekačka na trávu („strunová“ nebo s bočním výhozem).
 • Funguje i s dalšími nástavci: sekačkami na plevel, vyžínači atd.д.
 • Charakteristickým rysem tohoto kultivátoru je jeho nízká hlučnost.
 • Pro snadné používání je nářadí vybaveno nastavitelnou rukojetí (nahoru-dolů a do stran).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS