Výměna oleje v kultivátoru VIKING 585

Jednonápravový traktor VIKING. Přehled sortimentu, přílohy, recenze

Kvalitní zahradní technika lotyšské společnosti se nepodobá svým čínským protějškům a je dostupná pouze prostřednictvím sítě distributorů.

Mercedes Unimog je schopen překonat stoupání 45° a dokonce i brody hluboké až 1,2 metru.

A v tomto článku se dozvíte, jaká je cena vysokozdvižného vozíku Toyota.

Společnost VIKING vyrábí sekačky, provzdušňovače, minitraktory a podobné výrobky již 85 let.

Díky bohatým zkušenostem a širokému okruhu uživatelů se daří úspěšně a včas zavádět nové trendy. Stroj se používá k přípravě půdy před výsadbou nebo po sklizni.

Tímto nářadím se provádí okopávání, odstraňování plevele, kypření, vykopávání záhonů, účinné hnojení a mnoho dalších operací. Brány jsou výrobcem navrženy jako příplatková výbava, která není součástí dodávky.

Zpravidla nejsou potřeba, protože všechny operace se provádějí běžným kypřením půdy. jedinou dovedností každého kultivátoru (nezaměňovat s multifunkčním kypřičem).

Kolik, to už je jiná věc. jaké nástroje a výkon potřebujete, abyste mohli plnit jeho funkci?

 • Obohacuje půdu o kyslík tím, že ji prokopává.
 • Rozmělňuje kořeny plevele.
 • Rozdrtí hroudy suché půdy.
 • Sečení brázd pro výsadbu hlíznatých plodin.
 • Slouží jako „míchačka“ při rozmetání hnojiva nebo písku.

Sklizeň brambor s kultivátorem VIKING.

Nevyžaduje se žádné pojezdové ústrojí, takže za pohyb stroje po poli jste zodpovědní vy.

Statické zatížení není o nic méně náročné než dynamické zatížení s lopatou v ruce. Viking má však i zde své výhody:

 • Rukojeť lze nastavit podle potřeb obsluhy. Sklopí se také do přepravní polohy.
 • Antivibrační systém mezi rukojetí a motorem.
 • Nízká hmotnost má pozitivní vliv na provozní dobu.
 • Nízko umístěný motor umožňuje pohodlné vyvážení a snadné manévrování.
 • Pracovní části jsou umístěny pod panely. To snižuje riziko zranění při práci s kultivátorem.
 • Údržba je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální dovednosti ani nástroje.

Srdcem kultivátoru je benzínový motor, který patří mezi tři nejlepší na světě. Jedná se o model Briggs-and-Stratton.

Pozdější modely jsou již vybaveny motorem Kohler. Tento motor je lepší než elektromotor ze zřejmých důvodů: drát nepřekáží a neomezuje vás v prostoru.

Není třeba připravovat palivovou směs. Motor je předem promazaný, takže tankujete pouze benzín a žádný olej.

Kombinace pohonu šnekovým a klínovým řemenem má své výhody i nevýhody. Tato vlastnost umožňuje nářadí účinně kypřit půdu při nízké hmotnosti a nízké spotřebě paliva. Řemeny se však poměrně rychle opotřebovávají.

oleje, kultivátoru, viking

Mnoho uživatelů se přesvědčilo, že pracovní šířka kultivátorů VIKING (45 cm až 85 cm u různých modelů, zejména 585 a 685) je ideální pro práci v těžko přístupných místech. Je také nastavitelný.

Vlastnosti modelu VIKING 585

automechanik, specialista na zemědělské stroje

Motorový kultivátor je nepostradatelný pro těžkou práci na venkově nebo na zahradě. Jednonápravové traktory pro orbu, kypření, sázení a sklizeň. Některé modely jsou vybaveny dalšími možnostmi pro čerpání vody, odvoz materiálu, odklízení sněhu. Všechny operace se provádějí mnohem rychleji, snadněji a jednodušeji než s ručním mechanickým nářadím.

READ  Jak namontovat frézu na jednonápravový traktor

Malé traktory na jednonápravových podvozcích vstoupily na trh zemědělských strojů v 80. letech 20. století. Od té doby si získala velký úspěch mezi profesionály i hobby hráči. Německá společnost STIHL a její dceřiné společnosti po celém světě vyrábějí zahradní techniku již více než 30 let. a právě k nim patří kultivátory VIKING. Modely se liší hmotností, výkonem a ovladatelností, ale mají stejnou odolnost, funkčnost a ergonomické prvky.

Tato společnost se vyznačuje kvalitou

Nevýhody

Žádné stížnosti uživatelů na ovládání kultivátoru. Poruchy jsou nákladem každého běžného stroje, i když v tomto případě nejsou neobvyklé. Většina problémů se vyskytuje na převodovce.

Přestože je celkově dobře konstruován, chybí mu ochrana proti vniknutí vlhkosti.

I když budete nářadí čistit pod tenkým proudem vody a vyhnete se jejímu kontaktu s převodovkou, během provozu se bude tvořit kondenzát, který se bude usazovat v dutině dílu.

To by nebyl problém, pokud by se převodovka dala opravit. Je však mazán kvalitním olejem, který by měl vydržet po celou dobu životnosti kultivátoru. Tento díl nelze vyměnit.

oleje, kultivátoru, viking

Oprava převodovky může stát až třetinu ceny kultivátoru VIKING:

 • Postarejte se o bezpečnostní ventily sami;
 • Při koupi stroje zkontrolujte převodovku a v případě potřeby ji nechte demontovat, abyste se ujistili, že se v ní nenachází žádná kapalina;
 • Mimo sezónu uložte přístroj v suché, vytápěné místnosti.

Někteří lidé si také stěžují na vrzání frézovací hřídele a výrazné třepání rukojeti. Pokud vás tento „skřípavý“ pocit přepadne, je důležité se na to podívat filozoficky: Nic není dokonalé, ať už je cena jakákoli.

Přehled sortimentu

Zde se blíže podíváme na typ motoru a výkon nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších modelů VIKING.

VIKING HB 585

VIKING HB 585 s benzinovým motorem má výkon 3,3 litru.s (2,3 kW). Model motoru: Kohler Courage. XT-675 OHV SC.

Možnosti motoru: Čtyřtaktní, s ventily umístěnými nahoře, zdvihový objem 149 cm3.litinové vložky, kovaný klikový hřídel. Motor je chráněn kapotou a plastovými bočními kryty. Hmotnost této modifikace. 49 kg. K dispozici je ruční start.

VIKING HB 560

Benzínový VIKING HB 560 má motor o objemu 2,4 litru.с. Model motoru: Kohler Courage XT-675 OHV SC.

Možnosti motoru: čtyřtaktní, vzduchem chlazený, litinová vložka, zdvihový objem 149 cm.kostka. Hmotnost stroje 47 kg. K dispozici je ruční startování.

VIKING HB 685

VIKING HB 685. Benzínový motor Kohler Courage XT- 800 OHV SC, zdvihový objem motoru 149 cm3.viz.

Výkon motoru: 3,9 l.c, horní ventily, bezpečnostní kryt. Hmotnost koloběžky: 49 kg. Motor se spouští ručně.

VIKING HB 445 R

VIKING HB 445 R. výkon motoru 2,5 l.с. Benzínový motor BriggsStratton Series 450 s litinovou vložkou válců, kapotovaný, zdvihový objem motoru 158 cm3.Kostka.

Hmotnost stroje 41 kg. Hlavní použití motorového kypřiče: Obdělávání půdy, frézování. Motor lze spustit ručně.

VIKING VH 540

VIKING VH 540. benzínový motor. Motor BriggsStratton Series 450. 4,9 HP.с. Motor je čtyřtaktní a má zdvihový objem 205 cm.kostka. Hmotnost traktorové jednotky je 56 kg., má funkci ručního spuštění.

oleje, kultivátoru, viking

VIKING VH 660

VIKING VH 660. benzínový motor BriggsStratton řady 800, výkon 4,9 litru.с., Zdvihový objem motoru 205 cm. cu. K dispozici je ruční start. Hmotnost elektrického nářadí je 71 kg.

VIKING VH 440

VIKING VH 440. model 3,5 l.с. Motor BriggsStratton řady 475, čtyřtaktní, 148 cm. cc. a vzduchem chlazené. Ruční startování motoru. Stroj váží 39 kg.

READ  Poměr oleje a benzínu pro řetězové pily Partner

VIKING VH 400

VIKING VH 400. motor 3,5 l.с., zdvihový objem motoru 148 cm.Kostka, typ chlazení. foukání vzduchu. Čtyřtaktní motor BriggsStratton řady 475, hmotnost 39 kg.

Specifikace VIKING HB 560.1

Podrobný popis Kultivátor VIKING HB 560.1 (AUT, Kohler XT675, 149 ccm).viz., 1 vpřed / 1 vzad, šířka 60 cm., 41 kg.)

Kultivátor VIKING HB 560.1 byl speciálně navržen pro náročné pracovní podmínky. Proč se obtěžovat s ručním kopáním, když si můžete koupit VIKING HB 560.1 pro kypření a orbu i v panenské půdě. Kultivátor rozmělní i tvrdé hroudy na jemné částečky, takže vlhkost může proniknout hluboko do půdy. Tento stroj se také výborně hodí k řezání a vertikutaci a k vykopávání okopanin. Všechny konstrukční prvky VIKINGHB 560.1 jsou zaměřeny na snadný a nenáročný provoz, tj.е. uživatel může pracovat déle bez únavy. Výšku řídítek lze snadno přizpůsobit všem velikostem postavy, abyste mohli pracovat co nejpohodlněji. Robustní kypřicí nože pronikají svým řezným účinkem silně do půdy. což znamená, že tento kultivátor pracuje plynuleji a s menšími vibracemi. Díky antivibračním prvkům mezi skříní převodovky a volantem se úroveň vibrací tohoto stroje ještě více snižuje. VIKING HB 560.1 dokonale vyvážený, kompaktní design. všechny tyto funkce umožňují uživateli pracovat v nejtěžším terénu s menší námahou. Na bocích kultivátorů jsou odnímatelné ochranné disky, které jsou ideální pro práci mezi pozemky, takže můžete zajistit, aby nedošlo k poškození různých objektů (plotů, stromů, různých okrasných předmětů), podél kterých s kultivátorem projíždíte.Kultivátor VIKING HB 560.1

Čím méně hrud v půdě, tím lépe pro zahradníka.

Kultivátor VIKING HB 560 udržuje půdu v čistotě a pořádku.1. S tímto výkonným kultivátorem již nemusíte provádět těžkopádné a časově náročné zpracování půdy motykou nebo lopatou. Díky speciální geometrii nože je ideální i pro tvrdé a zhutněné půdy. V důsledku toho se zoraná půda nakypří a obnoví se propustnost pro vodu a vzduch. Důležité přípravné práce před výsadbou nových záhonů a osivových lůžek může kultivátor snadno dokončit. Odplevelování je jednoduché: žací lišta vrací organickou hmotu do půdy, kde se rozkládá. Kultivátor VIKING HB 560.1 se standardní pracovní šířkou 60 cm se ideálně hodí pro velké plochy a lze jej použít i ve školkách a pro výsadbu vinné révy a ovocných stromů. Správná rovnováha mezi velikostí lopatek a výkonem motoru vede k optimální účinnosti i v obtížných podmínkách.

Ergonomie a její výhody pro uživatele.

Od samého počátku měli konstruktéři společnosti VIKING na mysli jediný cíl: Stroj musí nabízet vynikající výkon, dlouhou životnost a být co nejpřívětivější pro uživatele. Vše začíná ergonomickou rukojetí s třístupňovým nastavením výšky. Kromě toho lze rukojeť bez námahy otáčet doprava nebo doleva. Tato funkce je užitečná například v případě, že uživatel nechce chodit za kypřičem na právě zorané půdě. I když je rukojeť řídicí páky zablokována na straně, jednotka pokračuje v jízdě přímo vpřed, aniž by se vychýlila. Brzdění zajišťuje třístupňová nastavitelná radlička. Nastavovací systém je snadno přístupný a v dosahu stroje. Společnost VIKING rovněž vynaložila veškeré úsilí na minimalizaci vibrací. Speciální nože se do půdy hladce „zařezávají“, nikoliv „zavrtávají“. Díky plynulému pohybu pracuje kultivátor plynuleji a s mnohem menšími vibracemi. Práci navíc usnadňují přídavné antivibrační prvky mezi rukojetí a skříní převodovky. Účinně pohlcují vibrace. A to je vítaný doplněk uživatelského prostředí.к. Práce s kypřičem VIKING HB 560 ha.1 může nyní pracovat ještě déle bez únavy. Jistý výkon motoru a vynikající manévrovatelnost stroje jsou výsledkem dokonalého rozložení hmotnosti a přesného vyvážení. K tomu přispívá optimalizované těžiště stroje. VIKING HB 560 s funkcí zpětného chodu.1 ještě pohodlnější začít. bezproblémový výkon stroje i v náročných podmínkách díky benzínovému filtru a vzduchovému filtru s předfiltrem. Motor Kohler Courtage XT675 s průrazným charakterem a horním časováním ventilů (OHV) zajišťuje stálý výkon. Snadné startování motoru díky funkci Smart Choke.

READ  Dodávka oleje pro řetěz STIHL 180

Kultivátor VIKING. přehled modelů 440, 445, 540, 560, 585, 685, ceny, video

Sortiment malých zařízení VIKING se liší

Všechny střední a lehké modely jsou vybaveny motory Briggs americké výroby, výkonné a nejnovější modely jsou vybaveny motory Kohler. Elektronický systém zapalování pro startování. Vzduchem chlazený, s filtrem na sacím potrubí.

oleje, kultivátoru, viking

Přenos točivého momentu je u kultivátoru VIKING řemenový, převodovka je šneková, reverzibilní. Konstrukce zajišťuje stabilitu modelu bez převrácení na nerovném terénu.

Tlumiče vibrací mezi rámem motoru a řídítky snižují únavu rukou. Všechny rotující části jsou stíněné, ale rukojeť lze nastavit ručně.

Snadná montáž a promyšlené upevnění.

Ceny mulčovačů VIKING VIKING se příliš neliší od domácích modelů s mnohem větší spolehlivostí a funkčností. Zde je několik příkladů nejcharakterističtějších strojů tohoto výrobce.

Všechny stroje jsou dodávány s návodem k obsluze. Před nastartováním motoru proveďte zkušební jízdu. Příručka VIKING stojí za pozornost. je zajímavá, i když jste nikdy předtím stroj VIKING nepoužívali.

Modely VIKING

Čepele s doživotní zárukou na rozbití. Ochranné nože jsou namontovány na okrajích žací lišty. Skládací kolečko vpředu pro přepravu. Kultivátor je vylepšenou verzí modelu HB 400 a plní stejné funkce.

Jednonápravový traktor VIKING VH 540

Pro velké plochy půd všech složení a hustot. S pracovní šířkou 82 cm a výkonným motorem o výkonu 4,1 kW (5,5 HP). To vám umožní zorat dosud neobdělávanou plochu.

Čtyřtaktní benzinový motor se snadno startuje. Objem palivové nádrže až 2,8 litru. Všechny spínače potřebné k ovládání kormidla jsou integrovány do řídítek.

Zvláštností modelu Viking 540 je konstrukce sloupku řízení. Uzamyká se ve dvou polohách. dopředu a dozadu. Takové nastavení je velmi užitečné při otáčení poměrně těžkého stroje (56 kg).

Čepele pro VIKING VH 540 a další modely nemají žádné datum spotřeby a výrobce slibuje doživotní záruku.

VIKING VH 540 je vybaven nejen pluhem, předradličkou a zadní motykou, ale také speciální sadou nářadí pro orbu těžkých půd.

Návod k obsluze

Před použitím naplňte klikovou skříň motoru olejem, zkontrolujte hladinu oleje a během práce olej doplňujte. Při orbě držte nohy v dostatečné vzdálenosti od rotující žací lišty. Svažité plochy se orbou upravují v příčném směru, podélný pohyb po svazích je zakázán. Rumpál není určen pro použití na svazích strmějších než 15°.

Po práci odstraňte dřevěnou lopatkou hroudy nečistot a opláchněte je tekoucí vodou. Stroj lze mýt tlakem, aniž by proud vody směřoval na pryžové těsnicí manžety. Nečistoty na žebrech motoru se při tom odstraňují. Přilnutí zeminy k povrchu hlavy nebo válce zhoršuje výměnu tepla a vede k místnímu přehřátí elektrického nářadí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS