Výtah pro kruhové pily to udělat sami

Výtah v soukromém domě to udělat sami: Co potřebujete vědět a jak dělat všechno sami

výtah, kruhové, pily, udělat, sami

Výtah je dostatečně těžký design, zóna jeho fixace je nosičová stěna. Plánování domácího výtahu. Musíte pochopit, že se jedná o tvrdou strukturu, která potřebuje robustní, spolehlivou podporu a základnu.

Dělat výtah do sklepa s vlastními rukama, je nutné tyto pravidla dodržovat:

 • Dodržujte pokyny výrobce na součástech, které budou používány při montáži.
 • Obvodový silný základ, určený pro hmotnost rámu, zařízení, člověka a nákladu, plus rezervu po dobu nejméně 30%.
 • Upevňovací vodítka jsou povoleny pouze na betonových nebo cihlových stěnách tlustých dvou kamenech a více.
 • Mít dostatečný prostor pro přizpůsobení kabiny a platformy. To jsou docela hromadné provedení, pro které potřebujete spoustu místa.

Pravděpodobnost zmizení elektřiny nebo náhlého selhání jednoho z mechanismů by měla být poskytnuta. Pro takové případy musí být připraveny přenosné nebo stacionární schodiště a dobíjecí světelný zdroj. Další efektivní řešení. ruční naviják. Zvedání a sestup bude produkovat pomalejší, ale výkon výtahu bude pokračovat.

Konstrukce a materiály pro stacionární pila

Domácí kotoučová pila S vlastními rukama lze provést upevnění ručního nástroje na udržitelné základně. V nejjednodušší verzi je přístroj instalován na dřevěných kozích nebo na stole namontovaném z překližky a desek. Nástroj je upevněn ze spodní části překližku, pro ozubený disk se provádí na stole.

Konstrukční parametry stroje závisí na velikosti zpracovávaného materiálu. V souladu s ní je vybrána síla ručního nástroje (800-1200 W nebo více). Chcete-li provést čistý řez, je lepší instalovat model s rychlostí 3000-4000 revolucí.

Pro výrobu stroje budou vyžadovány dřevěné materiály, upevňovací prvky a nástroje:

Nástroje pro výrobu domácí kotoučové pily.

  Překližky o tloušťce 20 mm; deska pro tuhost a nohy (50 × 100 mm); papírová papír, tesařství a lak; šrouby, samořezné šrouby, svorky; ruleta, tužka, pravítko; elektrolovka, vrtačka, elektrický šroubovák.

Výška stolu je vybrána růst průvodce a je obvykle asi 1 m, délka vrcholu tabulky závisí na velikosti materiálů, které plánují zpracovat.

READ  Jak ochrana pracuje na kruhové pily

Pár slov o elektronice

Kruhová pila. elektrické zařízení pracující v přítomnosti 220 V napájení v blízkosti napájení. Pokud má uživatel dostatečné znalosti a zkušenosti v elektronice, může skrýt start a stop klávesy a pak je vzít na pohodlné místo (obvykle je to vnější strana jedné z tuhosti žebra).

Pokud je schéma obtížné, stojí za tahání startovacího klíče k vodiči a zapnout zařízení pomocí síťového kabelu. Ale tímto způsobem je špatné, protože rychlé vypnutí nástroje je vyloučeno, když se vyskytne nouzová situace.

Ručně dělaný rohový zármutek

Mnoho prací je vyrobeno populárním nástrojem „úhel broušení“. Z tohoto nástroje bude nepostradatelná ekonomická kotoučová pila vyrobená ručně. Dost, aby se posuvná zastávka od přítelkyně. Konstrukce předpokládá přítomnost dvou malých segmentů rohů, které jsou rovnoběžné s diskem. Připojení dochází k použití šroubů, mezera je regulována dodávanými podložkami.

Svorka pásky je instalována tak, že poloha šroubu je nižší. Po kovovém pruhu s otvorem, v jiném případě může být design sjednocena, ale tloušťka kovu je ztracena. Dalším krokem je otvory v pouzdře, kterým je rukojeť připojena k provedení hlavní práce. Rukojeť vyrobená vlastním rukama je roh nebo držák, bázi kovová tyč nebo trubka je považována za základ. Stojí za zvážení a nýt, pokud jsou konce uvolněno, rukojeť je možná během mechanického dopadu na něj.

Doporučení pro zjednodušení procesu montáže

Pro nastavení napětí řemene musí být elektromotor instalován tak, aby se mohl pohybovat. Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout tohoto vytvoření většího slotu, který je vyžadován pod montážními šrouby motoru. V tomto případě by mělo být rozšíření otvorů prováděno ve směru napětí pásu.

Pokud budete plně sledovat výkres, budete muset udělat složitější mechanismus napětí pásu. Proces bude proveden zpřísnění plošiny s elektromotorem pomocí čepů a upevnění s uzamykatelnými šrouby v požadované poloze (tyto konstrukční prvky jsou určeny v kresbě 10).

Celý design a proces montáže lze výrazně zjednodušit, pokud vytvoříte kruhový z kotouče. V tomto případě zmizí potřebu instalovat počet dílů (motor, disk, hřídel, pás, startér). Ale schopnosti vytvořeného modelu budou omezeny na použitý nástroj.

Domácí kruhová v každém případě je třeba zem. Také v štítu se navíc doporučuje nainstalovat ochranný vypnutí zařízení nebo diferenciální stroj. Tyto aktivity se budou chránit před úrazem elektrickým proudem, pokud se strojový trup vypne, například v důsledku rozpadu izolace drátů. Příslušenství pro elektrickou část kruhového stroje je lepší zvolit tak, aby byly vhodné pro opravu a snadné udržení. Volný přístup k uzlům zařízení pomůže nahradit podrobnosti bez problémů.

READ  Jak používat vodítko kotoučové pily

Přečtěte si také: brusný kotouč na betonu na rohové brusky

Jak udělat kruhové s vlastními ručními pilami

Pokud člověk žije v osobním domě, nebo má třídu zahradní pozemek, pak přítomnost stacionární kruhové pily v arzenálu domovského mistra je nejen lepší, a někdy potřebujete. Pro Chagrin, cena průmyslově provedené standardní pily neodpovídá frekvenci jeho domácího použití a pro některé Rusy prostě ne kapsou. Ve stejné době, „kruhový“ s vlastními rukama je poměrně snadné, pomocí šicího stroje pro tento nebo obyčejný elektrický vrtačku. Ale kvalita práce a nomenklatura operací prováděných téměř ve všech závislost na lůžku kruhové pily.

Požadované nástroje

Kromě materiálů by měly být připraveny nástroje.

 • tužka a značka;
 • Měřicí nástroje, včetně měřiče a rulety;
 • electrolovik;
 • ruční forezer;
 • Stroj pro broušení;
 • brusný papír (musí mít střední nebo jemné zrno);
 • hoblík a vrták;
 • Elektrický šroubovák.

Musíte připravit vše předem a držet se v průběhu procesu.

Bezpečnostní požadavky

Jedním z důvodů pro zranění při práci kruhová je podestýlka pracoviště.

Je také důležité sledovat stabilitu, sílu všech konstrukčních prvků, a pokud nevyvážené. aplikovat opatření k odstranění problémů.

Než se zapnete pilu, musíte se ujistit, že je dobře opravena. Pokud je to nutné. vyladit šrouby / šrouby.

Je přísně zakázáno držet se materiálu blízkého místa řezání! Je plná břicha hrboly, čipy v očích nebo na otevřených částech těla. Nezapomeňte nosit brýle před pracovním a dlouhým rukávem oblečení.

Nezávislá výroba stolu pod kruhovou pilou. ne tak obtížný úkol, jak se může zdát. Pokud je v ruce dobrý materiál, jeho parametry jsou vybrány správně a výkon nástroje se liší od 500 do 1000 W, výše popsaná instrukce bude základem práce.

Nezapomeňte, že v každé fázi výroby tabulky musíte zkontrolovat přesnost vlastních akcí. Jinak ve výskytu odchylek ve velikostech nebo deformaci nohou, když žebra tuhosti je potěrovost, stabilita bude velmi obtížné obnovit. Výroba kruhového stolu s vlastními rukama je však velmi reálným úkolem na pár hodin, s nimiž se tisíce lidí.

Kruhová produkce

Příprava polotovarů

Všechno začíná skutečností, že je nutné snížit polotovary na zadaných rozměrech.

 • Letadlo podélné prvky jsou vyrobeny z laminovaného dřeva-čipu a ne z řady borovice, jako ostatní detaily.
 • Dva polotovary upínacích lamel jsou vyrobeny s „šikmými“ konce (ne 90 °, a 63,5 °).
READ  Kruhové s vlastními rukama se zvedacím mechanismem

Dostaneme tedy následující sadu polotovarů.

Excentrický klip

Postupujeme k výrobě excentrické svorky, která tvrdá oprava vodítka.

Dva polotovary, měření 80×80 mm, lepidlo dohromady.

Stiskněte svorkou a podejte lepidlo. V tomg, to znamená takový sochor.

Na konci pod rukojetí na 22 mm vrtací otvor.

Ve středu obrobku musíte udělat hluchý (ne přes otvor) o délce 5 mm.

Je lepší dělat s vrtáním, ale můžete zaplnit hřebík.

V kruhové pásu používané k práci, domácí mobilní přepravu laminovaného dřeva (nebo jako volba může být provedena „na ambulanci ruku“ falešného stolu), což je moc líto, že deformovat nebo zkazit. V tomto vozíku na vyznačeném místě, sevřete hřebík a kousněte klobouk.

Ukázalo se tedy improvizované osy otáčení naší části, nazvanou „výstřední“ (i když v tomto případě, nálepka otvor je umístěn přísně podle geometrického centra).

Poté, oblékání sochů na ose vyrobené z hřebíku, začít dosáhnout rohů a přebytku materiálu.

V důsledku toho získáme plochý válcový sochor, který je třeba léčit páskou nebo excentrickou bruskou.

Děláme rukojeť. to je válec o průměru 22 mm a délkou 120-200 mm. Pak jej lepte do excentrického.

Příčná část průvodce

Pokračujte na výrobu příčné části vodítka. Skládá se, jak je uvedeno výše z následujících podrobností:

 • Základ příčné části;
 • Horní příčný upínací lištu (s šikmým koncem);
 • Dolní příčný upínací lištu (s šikmým koncem);
 • Obličejový (upevňovací) křížové plošky.

Horní příčný upínací prkno

Oba upínací proužky. horní a dolní, mají jeden konec, které nejsou přímé 90 °, ale nakloněný („šikmý“) s úhlem 26,5 ° (pokud jste přesný, pak 63,5 °). Tyto rohy jsme již pozorovali při řezání polotovarů.

Horní příčný upínací lištu slouží k pohybu na základně a další upevnění vodícího vedení stisknuto na spodní příčnou tlakovou desku. Vychází ze dvou polotovarů.

A dodatečně pevné samoobsluhy.

Dolní příčný tlakový prkno

Dolní příčný tlaková deska je pevně pro základnu a slouží k upevnění vodiče lisované k hornímu příčnému upínací tyči.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS