Zařízení pro podélné beaty řetězovou pilou Udělej to sami

Jako řetězová pila pro snížení přihlášení na deskách: Zařízení a technologie. Domácí přístřešky z řetězových pil

zařízení, podélné, řetězovou, pilou, sami

Piloram. dřevoobráběcí stroj používaný pro podélné pily polotovarů z různých dřevěných plemen. Byl vynalezen v bronzovém věku a byl původně používán v lodě lodi. Chcete-li vytvořit panel s vlastními rukama, musíte znát zařízení, principu provozu a hlavní odrůdy této jednotky.

Vlastnosti Piloramu

Obvykle jsou divoké protokoly na řezání s pomocí pilníků. Mají nepravidelný tvar a nerovnoměrnou strukturu. Proto jsou upevněny ve statické poloze a řez se provádí vozíku s pilovým nástrojem. Jinak zajistit hladký řez bude velmi těžký. Výjimky jsou velké průmyslové pily, kde byla pila stacionární, a kulatiny jsou přiváděny do řezného prvku hydraulickým lisem.

Chlazení Dlouhý log Longitudinal Way je vždy prováděn ze spodní části hlavně k jeho vrcholu. Jinak bude každá pila uvízne nebo zlomit.

Obecně platí, že dřevořezný stroj se skládá z těchto částí:

 • Řezací prvek. pila.
 • Motor, poháněný řeznými díly.
 • Dřevěné pily.
 • Průvodce pro kočár.
 • Flaws pro upevnění dřeva a protokolu krmení bloku.
 • Stanna, upevnění všechny části do jednoho designu.

V závislosti na konstrukčních prvcích mohou být některé díly kombinovány. Například řetězová pila, často používaná v domácí pily, kombinuje řeznou část a pohonu.

Pro velké průmyslové protokolování zařízení jsou komplexní konstrukce používány se speciálně navrženými adaptacemi a pily. V domácnosti není potřeba takových triků. Materiály svetrů jsou zpravidla používány, schopné řezání průměrného přihlášení na tyče.

Dále se podíváme na které značková zařízení mohou být vyrobena v domácí pila s vlastními rukama.

Možnost výroby nejjednoduššího panelu na základě řetězových pil

První verze domácího panelu je docela jednoduchá, takže každý bude schopen implementovat, který neudělal žádné další pár hodin. Chcete-li tuto metodu implementovat i svařovací stroj, takže se dostaneme k akci. Zpočátku připravte potřebné materiály:

 • Ocelové duté tyče o velikosti 5×5 cm a délky 1 metrů 1. Počet takových tyčí je 6 metrů (vše závisí na délce věže autobusu)
 • Připojovací prvky ve formě upevňovacích šroubů o průměru 8-10 mm v množství 10 kusů

Když jsou všechny komponenty pro výrobu zařízení připraveny, můžete začít.

 • Zpočátku musíte udělat mřížovou základnu z ocelových tyčí
 • Velikost základny se rovná délce pneumatiky nástrojů
 • Tato nadace je příručka při řezání protokolu
 • Pro zajištění nástroje a nastavení kolmo k základně jsou upevněna dvě vozidla
 • Na koncích barů, které jsou připojeny k zemi, musíte učinit svorky pro upevnění pneumatik řetězových pil s očními, skrze který dojde k volnému pohybu řetězu

V důsledku toho získáme zařízení následujícího typu, jak je znázorněno na obrázku níže.

Konkrétně, svařovací stroj byl použit pro výrobu tohoto pily, vzhledem k tomu, že náklady na spojovací prvky byly sníženy. Je však možné jej učinit bez použití svařování, ale pomocí vrtáku. Co je lepší řešit sebe, ale nakonec dostaneme expanzi funkčního užitečného nástroje v ekonomice. řetězové pily. Jak je tento typ řezacího vybavení vyráběn, popsaný podrobně na videu.

Vlastnosti vlastní pily

Vyjmout protokol na desky Snadno nástroj vyrobený s vlastními rukama. Výroba zařízení je snadné:

Schéma domácí popírání

 • Jako podpora je nutné použít rámec ze školního stolu nebo trubky s průřezem ve formě čtverce, optimální velikost 20 × 20 je povoleno a více.
 • Vybudujte dvě svorky, na jednom konci, aby se montáž příčníku se dvěma otvory pod spojovacími šrouby, uprostřed výroby římsy pro pneumatiku.
 • Pro podélné peanové protokoly na desce je důležité provést podpůrný rám, jeho šířka je povinna být menší než délka 7-8 cm.
 • Pak jsou dva prvky 10 cm dlouhé elementy svařeny na obou stranách, šrouby jsou vyrobeny, rukojeť je připojena ve středu pro snadnější provoz.
 • Poté je svorka vložena do drážek, je pneumatika instalována, vše je pečlivě pevné.

Práce s domácím nástrojem je snadné, to bude vyžadovat dvě kozy, budou sloužit jako podpora a je také nutné připravit kovovou kolejnici nebo desku, prvek bude vodicí prvek. Dno je naskládáno v protokolu, je nutná výška regulována pro práci.

Položka Řezání technika spolu

Podélná pila se provádí za použití horizontální trysky. Chcete-li získat hladké desky, je důležité aplikovat speciálně připravený průvodce, jeho role hraje kovový stojan nebo vysokou pevnost deska.

READ  Adaptér pohonu všech kol pro motoblock Udělejte to sami

Komplex v tomto procesu. provést první reproduktor, pro to je nutné:

Kresba deska

 • Namontujte vedoucí pravítko, sestává ze dvou desek spojených s sebou pod úhlem 90 stupňů.
 • Nastavte protokol podpory, pevně opravte svou pozici.
 • Zkontrolujte hladce lži protokoly pomocí úrovně.
 • S pomocí šroubů, konsolidovat vedoucí pravítko na podpěry.
 • V horizontální poloze upevněte další vodítko, element bude spočívat v zemi, ale zároveň opravit protokol.
 • Rozdělit bratr.

Během druhých ukřižovaných specialistů nemůže aplikovat vedoucí linku, průvodce bude sloužit přijaté desce. Druhý řez je prováděn kolmo k prvnímu.

Tajemství příčného členění

Příčné pily slouží k získání dříví nebo dekorativních vnitřních prvků. Řezání se provádí podle následujících principů:

Typy řezání

 • Přihlaste se vodorovnou polohu na podpěře stromu, výška by měla být 0,5 m.
 • Vyčistěte ji z kůry.
 • S pomocí sekery nebo pily, aby se malá značka po celé délce, musí být umístěny ve stejné vzdálenosti od sebe.
 • Na řezy, aby se řez.

Pro příčné řezání nevyžaduje použití speciálních zařízení nebo trysek. Pro takovou práci je obyčejný řetězec perfektní, ale jeho prsteny musí být trvanlivé.

Další zařízení

Nejčastěji pro řezání řetězové pily na deskách používají další zařízení.

Taková zařízení nebo trysky pro řetězové pily mohou být oba použity v obchodě a učinit to sami. Za prvé, pojďme zvážit trysky průmyslové produkce:

 • Debarker. Tryska na řetězové pily, s níž můžete strávit protokol, vyčistit ji z uzlů a růstů nebo snížit drážky v protokolu.
 • Trysky pro příčnou a podélnou pilu. Je to tento přípravek pro řezání protokolů řetězových pil používaných pro výrobu desek.
 • Tryska-vyboulení. Tryska, umožňující otočit řetězovou pilu na téměř plnohodnotnou úhlovou brusku. Přinejmenším pro domácí úkoly, bude dokonale zapadnout.

Ve skutečnosti existuje velká sada takových trysek, ale nebudeme do nich ponořit, protože jsme již byly uvedeny výše pro naši práci.

Jak snížit přihlášení na řetězové páky, aby se desky sami video

Co nebude dělat řetězovou pila. se všemi druhy trysek tento nástroj se stává velmi multifunkční. Nevíte, jak snížit přihlášení na řetězové páky? Teď a neříkej o tom!

Řetězová pila. nástroj pro všechny příležitosti

Většina majitelů řetězových pilou si ani nepředstavují, jaké příležitosti jsou v tomto příležitosti skryty, zdá se, že jednofunkční nástroj. Je to o tom, jaké funkce s výjimkou kulatin na palivovém dříví mohou provádět řetězové pily v dovedných rukou. Ale jen myslet jen. nástroj je naprosto autonomníkem, zaplavený v tanku paliva a práce, kde jste pohodlný!

Široká škála práce způsobuje jak silný, kompaktní a bezpečný benzínový motor, který má velmi nenáročný „charakter“ a schopnost pracovat v nejtěžších podmínkách.

Dokončená řetězová pila je hermetický systém zásobování palivem, který v kombinaci s membránovým typem karburátoru umožňuje pracovat v různých polohách, s výjimkou obráceného.

Návrháři navíc poskytli spolehlivou ochranu uzlů z přetížení a poškození ve formě odstředivé spojky spojky.

Podívejte se na řetězovou pila z jiného hlediska. držíte si v ruce úžasný nástroj ve vašich rukou! Jedná se o univerzální pohon pro nejrůznější druhy zařízení schopných nejen řezání stromu, ale také řezání kovů a kámen, swing vodu, vrtací jamky a dokonce sloužit jako motor s nízkým výkonem!

Multi-Tools to udělat sami

Nejoblíbenější tryska, která je dokonce produkována samotnými výrobci řetězových pil, je petrózou trysky, která otočí řetězová pila v autonomní podobnosti úhlového broušení.

Přístroj trysky je ložisková jednotka s hřídelem, s kladkou instalovanou na jednom konci, který je poháněn klínovým pásem. Na druhém konci je tradek pro upevňovací prvky abrazivních kruhů. Změna kruhy, takové brusné broušení řetězové pily může snížit kámen, dlaždice, cihla a dokonce kov.

Samozřejmě, že kruh podléhá ochrannému pouzdru, bez kterého by byla práce takového nástroje čistá voda hrát ruletu. Lucky Ali!

Samozřejmě bude spousta lidí, kteří budou voláni s šílenství, protože si můžete koupit normální úhlovou brusku a ne trpět změnou některých trysek tam! Nicméně, v praxi, myšlenka je zcela zdůvodněna. pily s vysokými otáčkami, vybavené takovými tryskami, práce v nežíším než běžné Bulhary. Samozřejmě se neskrývají s profesionálními mocnými nástroji, ale na farmě se ospravedlňují. Existují dva nesporné výhody v této adaptaci. autonomie práce a úspory peněz.

Další profesionální trysky, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, jsou tzv. Debarkers.

Jejich funkce jsou jen odpovídají jmenování řetězových pil a ve skutečnosti zvyšují své schopnosti. kromě řezání dřeva s pomocí debarkerů, může být zpracována, a to, totiž očistit z kůry, růstu a větví, stejně jako řez drážky v protokolech, které jsou užitečné při stavbě dřevěných srubů log a poskytovat zaoblený povrch s plochým povrchem.

Debarkers jsou rozděleni na disk a buben. První slouží k řezání prohloubení a montážních drážek a bubny se používají k odstranění kůry s protokoly, jsou také nazývány správné.

READ  Univerzální stojan pro vrtání Udělejte to sami

Zařízení je buben nebo fréza pevná v ložiskovém uzlu. V pohybu je přístroj podáván pomocí transferu klinoty, pro to je speciální kladka na ose.

S ohledem na změnu průměru kladky a počtu otáčení motoru můžete změnit rychlost takového nástroje pro optimální zpracování dřeva.

Ve skutečnosti je tryska obyčejná odstředivá čerpadla, která je připojena k pily a je účinkem se stejnou kladkou a pásem. Princip provozu je stejný jako všechna odstředivá čerpadla. jedna hadice je snížena do vody, druhá slouží jako tlaková objímka.

Před zahájením práce přes zástrčku uvnitř motoru se kapalina nalije, což je nezbytné pro čerpací čerpadlo „GRAB“. Turbína během rotace vytváří uvnitř sníženého tlaku, protože vodní čerpadla.

Zařízení, ve skutečnosti nejjednodušší, ale představte si, jaký druh použití může být, když je venkovský dům de-energie, a problém vody vyžaduje naléhavě řešit!

S pomocí speciálních trysek, benzopil může být změnil do auta nebo navijáku a dokonce i v lodním motoru schopné vyvíjet rychlost až 20 km / h s hořlavou spotřebou 1 l / h. Jedná se však o vzácnější případy, zatímco příslušenství pro longitudinální řezání kulatiny, nebo, jak se nazývají, minipilramas jsou nalezeny poměrně často.

Jak snížit přihlášení na palubě řetězové pily. vertikální tryska

Za prvé, je třeba poznamenat, že nikdo neuvádí úkol učinit profesionální rozpadu protokolů s minimálním množstvím odpadu.

Pro profesionální práci je zapotřebí odpovídající nástroj, ale tryska pro podélný pila pila umožní vyřešit mnoho malých problémů na farmě.

Představte si například, že stará hruška se suší ve vaší zahradě, a právě potřebujete několik desek, aby skóre díry ve stodole. Místo toho, aby nechal kmen stromu na palivovém dříví, můžete použít materiál, který potřebujete používat trysku.

Zařízení pro podélné pily protokoly jsou rozděleny do vertikální a horizontální. Nejjednodušším zařízení je přesně první volba: adaptér je připojen k pneumatice na jeho bázi a přímost pohybu adaptéru je zajištěna pomocí vodicího pásu.

Veškerý tento design je připojen k desce, která se zaměřuje na řezání a zároveň.

Přesnost takového zařízení není vysoká. s ním můžete snížit hrubé desky nebo dát log nekomplikovaný čtvercový tvar, nicméně odpovídající vhodné úkoly a úkoly.

Jak řezat log spolu. viděl vodorovně!

Horizontální design je mnohem větší přesnost, která je tuhý rám připojený k řetězové pily na dvou místech. na základně na konci. Přípojné body lze posunout tak, aby se dosáhlo požadované šířky řezu. Takové zařízení je samozřejmě vhodné pouze pro malé kmeny o průměru nepřesahujícím délku vodicí lišty.

Jak podélně řezat kmen motorovou pilou – přehled nejúčinnějších nástavců

Při řezání všech druhů dřeva je často nutné řezat kulatinu nebo dřevo podélně. Lze použít mnoho různých typů zařízení – od stacionárních pil až po malé plošinové stroje, ale tyto možnosti stojí hodně peněz, a pokud potřebujete udělat malý objem práce, je řezání kmenů motorovou pilou nejjednodušším a nejrozumnějším řešením.

Na

Výhody použití této možnosti

Nejprve si nastíníme výhody této metody řezání:

Může pracovat za všech podmínek Na rozdíl od elektrických zařízení, která se bojí vysoké vlhkosti, je motorová pila schopna pracovat v nejnepříznivějších podmínkách, zatímco žádná škoda není škodlivá, protože všechny uzly v motorové pily jsou přizpůsobeny pro práci venku a dokonce pod atmosférickým srážením
Výkon Pokud budete dlouho pracovat na dlouhou dobu, potřebujete vybavení s kapacitou asi 7 koní a více, může odolávat významné zatížení, zatímco kvalita práce bude vždy vysoká
Autonomie Vzhledem k tomu, že přístroj pracuje na benzínu, nezávisí na elektřině a můžete vytvořit řezný design na jakékoliv vhodné místo. To je obzvláště vhodné při práci v místech, kde nejsou žádné elektrické vedení
Pohodlí Inerciální brzda v motorových páinách je rychlejší než v elektrických systémech a hladký start a nastavení rychlosti otáčení řetězce poskytují vysokou kvalitu práce, i když nemáte takové zkušenosti

Důležité!

Kromě všech výše uvedených faktorů by neměl zapomenout na nízké náklady na design, akvizice stacionárního pily bude stát několikkrát dražší.

Další výhodou lze považovat za mobilitu zařízení, můžete jej snadno přenášet na správné místo

Přehled některých možností

Řekneme o dvou nejoblíbenějších strukturách, které poskytují nejlepší kvalitu při práci, a vy sami určíte, co je vhodnější a výhodnější ve vašem případě.

Domácí volba

Chcete-li začít, zvažte, jak vytvořit zařízení pro řezání protokolů s řetězovou pilou s vlastními rukama.

Pokyny pro práci práce se domnívá následujícím způsobem:

Nejlepší je použít rámec ze starého školního stolu nebo čtverec čtvercového průřezu 20×20 nebo o něco více. Nejprve jsou vyrobeny dvě svorky, jsou to prvky 50-60 cm dlouhé, na jednom konci, který je svařován dvěma otvory pro spojovací šrouby a malý výčnělek uprostřed pro svorku pneumatiky, je prvek stejné konfigurace Při připojeném prvku stejné konfigurace je zobrazen, fotografie níže ukazuje připravené prvky. Jak vidíte, že vše je poměrně jednoduché, a má svařovací stroj po ruce, můžete je velmi rychle udělat.

READ  Paralelní zaměření na skládačku to udělá sami

Svorky by měly být takové velikosti tak, že šířka umístění šroubu byla o něco větší než výška pneumatiky

Pro výrobu podélného pily protokolu řetězové pily je nosný rám nezbytný, jehož šířka by měla být 7-8 centimetrů menší než délka, dvě prvky 10 cm dlouhé jsou záměrně svařeny na dva ze stran, musí být mírně Více, takže potřebují svorky, potřebují nainstalovat dva blokovací šrouby, pro to je otvor vyvrtán a matice jsou svařeny, aby se otáčely upevňovací prvek, rukojeť je svařena uprostřed pro pohodlí pohybu. Systém je sestaven následujícím způsobem: Zpočátku jsou svorky vloženy do drážek, po kterých je pneumatika řetězové páky vložena a je pečlivě upevněna. Vzdálenost je vybrána v závislosti na tom, která tloušťka je nutná nést. Abychom pochopili, jak se to děje, podívejte se na fotografii, kde byl design zobrazen ve smontované podobě, cena otázky je několik kovových prvků a pronájem svařování po dobu jedné hodiny.

Řekni vám, jak snížit přihlášení na řetězové páky s tímto designem:

Budete potřebovat dva kozy, které budou sloužit jako podpory, musí být tak výška, aby zajistily pohodlí práce. Spolehlivý kovový stojan nebo odolná deska je nejvhodnější jako vodítko. Tento prvek můžete provést z rohu nebo jiných kovových výrobků. Dno je protokol, který musí být nastaven na požadovanou výšku, po kterém můžete začít pracovat. Po prvním průchodu je protokol zvednut do požadované výšky a proces se opakuje.

Doporučeno: Co poklesnout, odstranit a umýt montážní pěnu z rukou?

Práce se provádí jen dost, hlavní věc je nastavit vše přesně a opravit bezpečně

Důležité!

Nezapomeňte, že řetězec pro podélné řezání dřevěných výrobků by měl být instalován pro práci na řetězové pily; bude poskytovat vysokorychlostní a vysoce kvalitní pily.

Připravené řešení

Velmi populární možnost Big Mill Timbergig, jedná se o speciální vybavení sady mini panel. Řezání protokolu řetězové páky pomocí tohoto zařízení je jednoduchá a efektivní.

Zakoupením této možnosti získáte vše, co potřebujete, řekneme o tom, jak organizovat protokoly řezání:

Design je velmi promyšlený a je odlišen jednoduchostí a spolehlivostí

, V důsledku toho byste měli dostat design ve tvaru t. Bude to tvrdohlavý pravítko v dodávkovém sadu Existují koutky, které jsou určeny pro tyto účely, aby připojily podpěry, nestojí za to používat nehty, protože je mnohem obtížnější později odstranit svorky, které také přicházejí V sadě pamatujte, že rybářská linka pro zastřihovač není kolem okraje vodítka, ale na 10 milimetrů nad to bude fungovat mnohem pohodlnější. Opravte tuto pozici pomocí dvou podpor, pokud vám něco není jasné v popisu, podívejte se na fotografii, zobrazuje vše jasně, navíc sada vždy obsahuje pokyny s podrobnými schématy.

Bezpečnost

Řetězová pila. nebezpečný nástroj vyžadující opatrnost a péči. Použití dalších zařízení významně zvyšuje riziko, protože při řezání řezný nástroj není viditelný, který posouvá ostražitost nezkušeného zaměstnance. Při přesunutí vozíku je nutné zajistit úplnou bezpečnost, instalujte všechny rukojeti v dostatečné vzdálenosti od pohyblivého řetězce. Kromě toho je nutné dodržovat všechny standardní požadavky na bezpečnost při práci s motorovou pilou:

 • pracovat pouze v dobré řetězové pily;
 • Během provozu přístroje nevytvářejí;
 • tankování řetězových pil na výrobu venku nebo v větrané místnosti;
 • Nekuřte během tankování a práce;
 • převést řetězovou pilu pouze po úplném zastávce v případě;
 • Země řetězová pila začít až po extrakci z propyl;
 • následovat akce asistentů, aby jim náhodně nezanedlo;
 • Používejte osobní ochranné prostředky. brýle, rukavice, sluchátka.

Požadavky jsou jednoduché, ale umožňují zachovat zdraví a postižení sami a svým asistentům.

Přeprava pro řetězové pily vytvořené vlastními rukama významně rozšiřuje schopnosti přístroje. Existuje příležitost vyrábět různé typy řeziva, přesnost a přesnost práce se zvyšuje. Nicméně, zatímco nebezpečí používání nástroje se zvyšuje. Všechny domácí kočáry a jiná zařízení jsou rizikovou skupinou, takže lidé bez řádných zkušeností a dovedností se pro výrobu těchto zařízení nedoporučují.

Musíme správně vyhodnotit vaše schopnosti a úroveň znalostí, míru nebezpečí a odpovědnosti takových prací. Pokud má uživatel dostatečnou přípravu a zkušenost, proces výroby vozíku nebude trvat mnoho času a umožní mu poskytnout užitečné a pohodlné zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS